exMixer Chipas House Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#1 exMixer Chipas House Sarajevo

Post by rizibizi »

Nisam u toku, ima li neko voljan WTF is Mixer House, ode barem par stotina kvadrata atraktivne lokacije na nesto. Znam da je taj neki lik zapucao iz Beograda u Sarajevo, cini mi se prodavao i nekog mercedesa na klixu i sad kao neki hype kultura, ovo-ono...cemu sve to. Malo sam ispao iz fazona, ustvari nisam upratio nigdje da neko kaze mi smo dosli tu i tu zbog toga i toga. Pa ako moze neko ko je upucen da pojasni.

EDIT: Eno sad i neki cilim lebdi.
Last edited by rizibizi on 06/06/2018 12:25, edited 2 times in total.
User avatar
Miki123
Posts: 1788
Joined: 23/09/2007 12:44

#2 Re: Mixer House Sarajevo

Post by Miki123 »

rizibizi wrote:Nisam u toku, ima li neko voljan WTF is Mixer House, ode barem par stotina kvadrata atraktivne lokacije na nesto. Znam da je taj neki lik zapucao iz Beograda u Sarajevo, cini mi se prodavao i nekog mercedesa na klixu i sad kao neki hype kultura, ovo-ono...cemu sve to. Malo sam ispao iz fazona, ustvari nisam upratio nigdje da neko kaze mi smo dosli tu i tu zbog toga i toga. Pa ako moze neko ko je upucen da pojasni.

EDIT: Eno sad i neki cilim lebdi.
popisat se po svemu treba.. unaprijed, preventivno.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10858
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#3 Re: Mixer House Sarajevo

Post by Prpa.ba »

Dosli Beeogradjani da nas uce kozmopolitizmu i (multi)kulturi. Ko im je dozvolio ulazak, obezbjedio lokaciju itd. ostace misterija s obzirom da FGR-ovci zude za malo Beeogradjanske kulture. :mrgreen:
User avatar
drndalo
Posts: 22716
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#4 Re: Mixer House Sarajevo

Post by drndalo »

Da, sta nam treba jos pored svih nasih Barlotija?

Sta znaci ode par stotina kvadrata? Gdje ode? Onih koji stoje 'nako zadnjih 25 godina, i cekam da mi padne fasada na glavu? Sto Murex u svom komsiluku nije od sebe napravio sta lijepo, vrtic, sportsku skolu, muzicku, slikarsku?

Ili je problem sta je "beogradski"? A ne Purivatrin? Ili barem za sad ne znamo da jeste... To sto Mixer kao brend postoji tamo, ne znaci automatski da je od tamo... Prije ce biti da je to nesto stranjsko sto ulazi po zadatku ovdje, a prvo je islo tamo...

Odose li kvadrati koje Purivatra uspjesno naplacuje na SFF-u? Treba li imati nesto gdje i Rambo moze svirati? I Skroz, i Stuke, i Zoster, i PeroDzemoIvo bend u nastajanju? Ili samo Barlotije i nargile trebamo cuclati? Trebamo li u cuclanama traziti i kakvu drugu aromu cuclanja pored jabuke? Mozda bi ljudi voljeli malo i dinje/lubenice kad bi bilo?
Last edited by drndalo on 08/09/2017 07:31, edited 1 time in total.
neki
Posts: 6610
Joined: 17/02/2005 07:57

#5 Re: Mixer House Sarajevo

Post by neki »

Bolje je bilo otvoriti jos jedan argelini...nek nova bošnjačka omladina s pofalića ima gdje cuclat šlauf
:-)
User avatar
Vitezanin
Posts: 3778
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#6 Re: Mixer House Sarajevo

Post by Vitezanin »

rizibizi wrote:Nisam u toku, ima li neko voljan WTF is Mixer House, ode barem par stotina kvadrata atraktivne lokacije na nesto. Znam da je taj neki lik zapucao iz Beograda u Sarajevo, cini mi se prodavao i nekog mercedesa na klixu i sad kao neki hype kultura, ovo-ono...cemu sve to. Malo sam ispao iz fazona, ustvari nisam upratio nigdje da neko kaze mi smo dosli tu i tu zbog toga i toga. Pa ako moze neko ko je upucen da pojasni.

EDIT: Eno sad i neki cilim lebdi.
Zašto u startu ovakav negativan, skeptičan " 'ta će nam to" uvod u temu?
User avatar
drunken tiger
Posts: 1428
Joined: 27/04/2008 21:24

#7 Re: Mixer House Sarajevo

Post by drunken tiger »

Otvarač teme mi liči na SDA bota koji je po zadatku efendije dobio zadaću da kenja po "novotarijama". Mixer House nije ni otvoren a već se našlo da kenja a još pita šta je to?! Cirkus.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#8 Re: Mixer House Sarajevo

Post by HAVANA »

Super prica,volim,podrzavam,jedva cekam... :thumbup: :thumbup: :thumbup: Kome smeta,nek crkne od muke...

User avatar
holowey
Posts: 8407
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#9 Re: Mixer House Sarajevo

Post by holowey »

podrzavam projekat kao projekat... od rusevine ce napraviti nesto smisleno... ali ono sto mi smeta, a vezano je za ovaj konkretan projekat, je haos koji su napravili sa autima ispred objekta... sa obje strane parkirana auta i ulaz/izlaz sa parkinga je nocna mora
User avatar
Haris.ba
Posts: 24175
Joined: 08/09/2005 20:08

#10 Re: Mixer House Sarajevo

Post by Haris.ba »

Ja još nisam uspio skontati šta je taj Mixer house. To ko nešta Dom kulture prije rata?
Gandra_1
Posts: 622
Joined: 10/05/2013 10:03

#11 Re: Mixer House Sarajevo

Post by Gandra_1 »

Mixer House je neki vid starog doma kulture, centar urbanih dešavanja..

U sklopu objekta će se održavati koncerti, party-i, izložbe, predsstave, biće valjda i restoran, dio za prodaju domaćih rukotovrina itd..

Sve u svemu jedna super ideja i napokon nešto urbano u ovom gradu, jer su nam zadnjih godina ubili tu urbanost...

Sve u svemu podrzavam, covjek došao sa projektom i idejom i samo nastavio priču iz beograda, jer je valjda tamo nakon dosta godina nastao problem sa objektom u kojem je bio beogradski Mixer...

nadam se da će se održati duže vremena, s obzirom da je današnju omladinu preplavila nargila...
User avatar
Haris.ba
Posts: 24175
Joined: 08/09/2005 20:08

#12 Re: Mixer House Sarajevo

Post by Haris.ba »

Podržavam ovakva dešavanja. Ako verbalna podrška išta znači.

Samo to sve već ima, samo ne ja jednom mjestu. Ali neka se proba.

Mi imamo izgleda još komunističko shvatanje urbanosti.

Ono što je pojednostavljena slika Belepoka recimo - mi shvatamo urbanim. A zaboravljamo da je i u Belepoku postojao 95% ukupni sloj stanovništva koji nije lično učestvovao u takvom načinu života.

A nargile recimo dana jesu urbane. Jer ne šiši se po selima, već po gradovima.
User avatar
drndalo
Posts: 22716
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#13 Re: Mixer House Sarajevo

Post by drndalo »

Nije urbanost samo ono sto se desava u gradu, samo zato sto je u gradu... Ali to znas i sam...

Pa tako npr. napasanje krave u parku kod Ekonomije ne bi bio urban potez, iako se desava u gradu... Ali to znas i sam...

Cuclanje nargile isto... Vise je bitno ko i kako, nego gdje cucla... Nije ni sama nargila toliki problem, problem je cijela jedna generacija koja ne vidi dalje od toga, VRH=NEMA DALJE ! Ali to znas i sam...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55409
Joined: 15/12/2008 16:53

#14 Re: Mixer House Sarajevo

Post by ultima_palabra »

drndalo wrote:Da, sta nam treba jos pored svih nasih Barlotija?

Sta znaci ode par stotina kvadrata? Gdje ode? Onih koji stoje 'nako zadnjih 25 godina, i cekam da mi padne fasada na glavu? Sto Murex u svom komsiluku nije od sebe napravio sta lijepo, vrtic, sportsku skolu, muzicku, slikarsku?

Ili je problem sta je "beogradski"? A ne Purivatrin? Ili barem za sad ne znamo da jeste... To sto Mixer kao brend postoji tamo, ne znaci automatski da je od tamo... Prije ce biti da je to nesto stranjsko sto ulazi po zadatku ovdje, a prvo je islo tamo...

Odose li kvadrati koje Purivatra uspjesno naplacuje na SFF-u? Treba li imati nesto gdje i Rambo moze svirati? I Skroz, i Stuke, i Zoster, i PeroDzemoIvo bend u nastajanju? Ili samo Barlotije i nargile trebamo cuclati? Trebamo li u cuclanama traziti i kakvu drugu aromu cuclanja pored jabuke? Mozda bi ljudi voljeli malo i dinje/lubenice kad bi bilo?
:thumbup:
User avatar
zavezata-vreca
Posts: 890
Joined: 04/02/2016 00:17

#15 Re: Mixer House Sarajevo

Post by zavezata-vreca »

bezveze ... zjapice prazno mjesto da su folkoteku napravili svakako je Sarajevo zasluzuje ... petak Djej, Subota Jašar ... lomiii gaaa :izet:
gurabija78
Posts: 1242
Joined: 03/06/2008 15:24

#16 Re: Mixer House Sarajevo

Post by gurabija78 »

HAVANA wrote:Super prica,volim,podrzavam,jedva cekam... :thumbup: :thumbup: :thumbup: Kome smeta,nek crkne od muke...

:thumbup:
i nek umjesto nargile duva q
User avatar
Haris.ba
Posts: 24175
Joined: 08/09/2005 20:08

#17 Re: Mixer House Sarajevo

Post by Haris.ba »

drndalo wrote: problem je cijela jedna generacija koja ne vidi dalje od toga, VRH=NEMA DALJE ! Ali to znas i sam...
Pa podržavam da im se ponudi nešta drugo. Samo nema potrebe da se uvodi rasprava urbano/neurbano.

Ako uspiju natjerati mlade da ne šiše već ______ (nešta pametnije) - svaka čast.

Samo šta je to? Programiranje u c++?
drndalo wrote:Pa tako npr. napasanje krave u parku kod Ekonomije ne bi bio urban potez, iako se desava u gradu... Ali to znas i sam...
Postavljao sam podavno na jednoj temi slike kako jeleni u Cirihu veoma blizu centra grada šetkaju. Kako divlje svinje u Berlinu uzimaju jabuke koje im bace prolaznici.

A imao sam negdje i sliku i ovaca kako u centru Beča čupkaju travu. :D
User avatar
Logovan
Posts: 94101
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#18 Re: Mixer House Sarajevo

Post by Logovan »

Vitezanin wrote:
rizibizi wrote:Nisam u toku, ima li neko voljan WTF is Mixer House, ode barem par stotina kvadrata atraktivne lokacije na nesto. Znam da je taj neki lik zapucao iz Beograda u Sarajevo, cini mi se prodavao i nekog mercedesa na klixu i sad kao neki hype kultura, ovo-ono...cemu sve to. Malo sam ispao iz fazona, ustvari nisam upratio nigdje da neko kaze mi smo dosli tu i tu zbog toga i toga. Pa ako moze neko ko je upucen da pojasni.

EDIT: Eno sad i neki cilim lebdi.
Zašto u startu ovakav negativan, skeptičan " 'ta će nam to" uvod u temu?
Zato što smo narod koji ne voli neke nove stvari, neka nova dešavanja koja su došla izvana. Šta god se novo otvori, šta će nam to, ne treba nam, bezveze je to. Nebitno šta je u pitanju, u startu se popljuje. Šta kaže, ode barem par stotina kvadrata atraktivne lokacije na nešto. :lol: Nije otišlo na nargila bar ili na kladionicu. Otišlo je na nešto sasvim novo, nešto što prije nismo imali.

Neka se otvorilo, onaj dio grada mora konačno bljesnuti, dole kao da je 1997. godina. Vrijeme stalo. :-)
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#19 Re: Mixer House Sarajevo

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Otimaju nam zemlju, ko im je dao to zemljište? :oops:

P.S Hoće li su kroz taj projekat realizovati ova deklaracija Dodika i Srbije o "djelovanju za opstanak" Srba?
Last edited by Drvosjeca iz Dejcica on 08/09/2017 09:52, edited 1 time in total.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55409
Joined: 15/12/2008 16:53

#20 Re: Mixer House Sarajevo

Post by ultima_palabra »

Logovan wrote:
Vitezanin wrote:
rizibizi wrote:Nisam u toku, ima li neko voljan WTF is Mixer House, ode barem par stotina kvadrata atraktivne lokacije na nesto. Znam da je taj neki lik zapucao iz Beograda u Sarajevo, cini mi se prodavao i nekog mercedesa na klixu i sad kao neki hype kultura, ovo-ono...cemu sve to. Malo sam ispao iz fazona, ustvari nisam upratio nigdje da neko kaze mi smo dosli tu i tu zbog toga i toga. Pa ako moze neko ko je upucen da pojasni.

EDIT: Eno sad i neki cilim lebdi.
Zašto u startu ovakav negativan, skeptičan " 'ta će nam to" uvod u temu?
Zato što smo narod koji ne voli neke nove stvari, neka nova dešavanja koja su došla izvana. Šta god se novo otvori, šta će nam to, ne treba nam, bezveze je to. Nebitno šta je u pitanju, u startu se popljuje. Šta kaže, ode barem par stotina kvadrata atraktivne lokacije na nešto. :lol: Nije otišlo na nargila bar ili na kladionicu. Otišlo je na nešto sasvim novo, nešto što prije nismo imali.

Neka se otvorilo, onaj dio grada mora konačno bljesnuti, dole kao da je 1997. godina. Vrijeme stalo. :-)
Image
User avatar
zavezata-vreca
Posts: 890
Joined: 04/02/2016 00:17

#21 Re: Mixer House Sarajevo

Post by zavezata-vreca »

ovo su cini mi se neka pederska ili cukeća posla. lafo urbano kultura afol da se od fondova lapi lova. eeee
User avatar
Dope_Man
Posts: 7753
Joined: 03/06/2016 16:31

#22 Re: Mixer House Sarajevo

Post by Dope_Man »

Je li to nekome krivo sto nije otvoren novi barloti vec se otvorilo mjesto gdje redovni interpretatori narodne muzike iz barlotija ipak nece pozivati?

Sarajevu ovo treba, jer ima svega par mjesta koja nisu cisti sund. Nazalost, nisam siguran da u Sarajevu postoji toliko raje s odredjenim mentalnim sklopom koji bi omogucili da ovo mjesto opstane, i ocekujem da ce za godinu, maksimalno dvije biti zatvoreno cisto zbog ekonomskih razloga, al se najiskrenije nadam da grijesim i da ce biti uspjesan projekat koji ce pokazati da postoji i nesto drugacije od barlotija, argelinija i bakusa (ove sve citati sa dugim a, iliti u mnozini).
User avatar
Vitezanin
Posts: 3778
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#23 Re: Mixer House Sarajevo

Post by Vitezanin »

Gandra_1 wrote:Mixer House je neki vid starog doma kulture, centar urbanih dešavanja..

U sklopu objekta će se održavati koncerti, party-i, izložbe, predsstave, biće valjda i restoran, dio za prodaju domaćih rukotovrina itd..

Sve u svemu jedna super ideja i napokon nešto urbano u ovom gradu, jer su nam zadnjih godina ubili tu urbanost...

Sve u svemu podrzavam, covjek došao sa projektom i idejom i samo nastavio priču iz beograda, jer je valjda tamo nakon dosta godina nastao problem sa objektom u kojem je bio beogradski Mixer...

nadam se da će se održati duže vremena, s obzirom da je današnju omladinu preplavila nargila...
Opstat će sigurno jer je Sarajevo u dubokom deficitu pa pitanju postojanja iole mjesta koja su na tragu Mixer House-a.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24175
Joined: 08/09/2005 20:08

#24 Re: Mixer House Sarajevo

Post by Haris.ba »

Dope_Man wrote:
Sarajevu ovo treba, jer ima svega par mjesta koja nisu cisti sund. Nazalost, nisam siguran da u Sarajevu postoji toliko raje s odredjenim mentalnim sklopom koji bi omogucili da ovo mjesto opstane, i ocekujem da ce za godinu, maksimalno dvije biti zatvoreno cisto zbog ekonomskih razloga, al se najiskrenije nadam da grijesim i da ce biti uspjesan projekat koji ce pokazati da postoji i nesto drugacije od barlotija, argelinija i bakusa (ove sve citati sa dugim a, iliti u mnozini).
I ja se nadam. Ali, upravo pričam o ovome. Sumnjam da će biti potražnje.
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#25 Re: Mixer House Sarajevo

Post by rizibizi »

Dakle novi sabirni centar. Moderni Pisonja i Zuga ce izlaziti u Mixer House gledati onaj nekakav lebdeci cilim, smrkati razne boje, a pitanje je trenutka i kad ce zastava duginih boj da se razleti na ulazu. Nisam ni za Barloti, Argelini kurce palce, ali nemoj da me Beeeogradjanin spijun nekog MI6, BiA-e, CiA-e, kurca palca pro EU pedera uci sta je kultura, suzivot i sl. Na bosanskim prostorima sve je to fino funkcionisalo i bilo super sve do onog trenutka dok ovakvi papci nisu krenuli da nam prodaju satro gradske fore i uce nas (multi)kulturi i suzivotu. Jeftine su fore onih stihova na fasadi, vrijeme ce pokazati ali frajer je izgleda skontao da ga malo ovdje zabaci, propere koju vrecu (ne Bakirovih) para, unese nemir medju ove barlotase, nargilase, lafo tamburase i bude dobar na kraju a sve to na nacin da ide uz dlaku FGR i pacenicima koji bi da provode vrijeme sa metropolistima i trendseterima iz glavnog grada bivse drzave. Ne znam ni kako se covjek zove ali mogao bih se kladiti da je ili dijete nekog JNA vojnog lica, guzonje iz onog sistema ili iz kakve pro atlantske europejske beogradske obitelji.

Ne idem ni u ove spomenute lokale, ali me necete sigurno ni ovdje vidjeti, jer koliko god su ovi prvi zastranili u jednom smijeru, toliko ni ovi FGR nisu nista bolja samo se drugacije cesljaju.

Usput hvala na informacijama.
Post Reply