ex gimnazijalci

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply

Kad biste ponovo upisivali srednju, da li bi to bila Opća gimnazija?

DA
87
77%
NE
26
23%
 
Total votes: 113

Panta Rei
Posts: 422
Joined: 03/05/2005 13:07
Location: Sarajevo

#1 ex gimnazijalci

Post by Panta Rei »

Eno na topicu o pozorištu se raspričasmo nešto o Fejzi i Hajri, pa mi pade na pamet da pitam zeničke ex gimnazijalce kako se sjećaju svoje srednje škole.
Meni je bilo lijepo. Opet bih se vratio, čak i kad bi to značilo ponovo trpjeti neke (Stjepovićku, Rankicu i njima slične).
:D :-)
xape
Posts: 156
Joined: 30/09/2005 09:41

#2 Re: ex gimnazijalci

Post by xape »

Panta Rei wrote:Eno na topicu o pozorištu se raspričasmo nešto o Fejzi i Hajri, pa mi pade na pamet da pitam zeničke ex gimnazijalce kako se sjećaju svoje srednje škole.
Meni je bilo lijepo. Opet bih se vratio, čak i kad bi to značilo ponovo trpjeti neke (Stjepovićku, Rankicu i njima slične).
:D :-)
Svakako da.I meni je bilo pravo lijepo.Sa Rankom sam cak imao dobar odnos :)
Svakako ne treba zaboraviti Ilijasa :) on mi je isto jedan od boljih likova...
valjda se javi jos neko :)
Last edited by xape on 22/10/2005 16:53, edited 1 time in total.
Panta Rei
Posts: 422
Joined: 03/05/2005 13:07
Location: Sarajevo

#3

Post by Panta Rei »

Ilijas mi nije predavao, a znam da je dobar lik. Njegova je ćerka bila učenica generacije u mojoj generaciji.
:-)
xape
Posts: 156
Joined: 30/09/2005 09:41

#4

Post by xape »

Panta Rei wrote:Ilijas mi nije predavao, a znam da je dobar lik. Njegova je ćerka bila učenica generacije u mojoj generaciji.
:-)
tu smo mi onda,ja sam generacija dvije godine iza tebe :)
da spomenem jos Darku i Hikmeta :)
znace gimnazijalci :)
courtney___
Posts: 65
Joined: 09/11/2002 00:00

#5

Post by courtney___ »

da se i ja prijavim:)
naravno da bih opet upisala,bilo mi je bas fino...
a sto se tice profesora,adzemovka je bila najbolja,al bas... :-D (bila mi razrednica)
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#6

Post by Bosanac sa dna kace »

Ja bih se vratio samo da prozivim sve one stare dane.... a ponovo bih upisao poljoprivredu, jedino sad u tome vidim prespektivu za BiH...
xape
Posts: 156
Joined: 30/09/2005 09:41

#7

Post by xape »

slabo nam nesto stoje ovi rezultati ankete :)
Panta Rei
Posts: 422
Joined: 03/05/2005 13:07
Location: Sarajevo

#8

Post by Panta Rei »

xape wrote: tu smo mi onda,ja sam generacija dvije godine iza tebe :)
da spomenem jos Darku i Hikmeta :)
znace gimnazijalci :)
Darko je super, Hikmet raja.
Jest me malo nervirao svojim mahalskim pričama, ali je u suštini dobar profa.
:-)
A ja sam ti generacija koja je maturirala 2000. godine.
Joj, što je to davno bilo.
:D
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#9

Post by sulesavic »

dobra je gimnazija bila. zao mi samo sto vise ne slusah fejzu na casovima. haman je on imao sta pametno da prozbori
xape
Posts: 156
Joined: 30/09/2005 09:41

#10

Post by xape »

Panta Rei wrote:
xape wrote: tu smo mi onda,ja sam generacija dvije godine iza tebe :)
da spomenem jos Darku i Hikmeta :)
znace gimnazijalci :)
Darko je super, Hikmet raja.
Jest me malo nervirao svojim mahalskim pričama, ali je u suštini dobar profa.
:-)
Ma jest Hikmet bio peglativan,al sve u svemu ok :)
takodjer necu nikad zaboravit Husu sto je fizicko predavao,trcao i radio sklekove sa nama :)
kao ni njegovog nasljednika Izu,i njegovu pricu o tome sta mu je zena spremala za rucak jucer :D
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#11

Post by sulesavic »

ubjedljivo najpozitivniji lik je bio vehid smriko. oni malo stariji gimnazijalci (recimo prije 1996. godine) nece ga se sjetiti (jer im nije ni predavao). mene je pratio od osnovne skole (ex manojlo popic).
xape
Posts: 156
Joined: 30/09/2005 09:41

#12

Post by xape »

sulesavic wrote:ubjedljivo najpozitivniji lik je bio vehid smriko. oni malo stariji gimnazijalci (recimo prije 1996. godine) nece ga se sjetiti (jer im nije ni predavao). mene je pratio od osnovne skole (ex manojlo popic).
dobar je Smriko
:)
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#13

Post by sulesavic »

i ozeni se na kraju. je ne moram, samo nek je on s tim zavrsio
Edna21
Posts: 146
Joined: 02/10/2005 19:20

#14

Post by Edna21 »

Interesantne vam te price,nastavite :D
xape
Posts: 156
Joined: 30/09/2005 09:41

#15

Post by xape »

sulesavic wrote:i ozeni se na kraju. je ne moram, samo nek je on s tim zavrsio
e bas vala :D

Prica mi drug
Jednom ugasili oni svjetlo u ucionici(druga smjena) i potpuni mrak,udje Smriko ,nista sve normala,ne pali svjetlo,proziva redara,napisa citavu lekciju na tabli,isprica sve i mirne duse izadje :) bez da upali svjetlo :D

lood lik totalno
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#16

Post by sulesavic »

interesantno je da je svaka generacija tom covjeku pravila nepodopstine da ti pamet stane (tipa - sve smo stolice i stolove okrenuli naopako - ledjima smo mu okrenuti - on ulazi, gleda nas... i okrece svoj sto i pocinje upisivati cas, prozivati redara, pitati za odsutne... neko drugi na njegovom mjesti (npr. ja) - napustio bih razred, skolu, profesiju... na kraju je cirkus zavrsen kad smo skontali da to sto smo napravili i nije bas fer prema covjeku koji nije tipa safic, olujic, vrskic (ni njemu jedno vrijeme nije bilo najbolje sa nama) iako su svi, s ove distance, bili vrsni likovi
xape
Posts: 156
Joined: 30/09/2005 09:41

#17

Post by xape »

sulesavic wrote:interesantno je da je svaka generacija tom covjeku pravila nepodopstine da ti pamet stane (tipa - sve smo stolice i stolove okrenuli naopako - ledjima smo mu okrenuti - on ulazi, gleda nas... i okrece svoj sto i pocinje upisivati cas, prozivati redara, pitati za odsutne... neko drugi na njegovom mjesti (npr. ja) - napustio bih razred, skolu, profesiju... na kraju je cirkus zavrsen kad smo skontali da to sto smo napravili i nije bas fer prema covjeku koji nije tipa safic, olujic, vrskic (ni njemu jedno vrijeme nije bilo najbolje sa nama) iako su svi, s ove distance, bili vrsni likovi
Smriko je definitivno nesalomljiv :)
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#18

Post by sulesavic »

eh, da napomenem samo, oluja i vrle vise nisu na ovom svijetu (od onih sto su meni predavali). prema tome, o njima samo s postovanjem.
Panta Rei
Posts: 422
Joined: 03/05/2005 13:07
Location: Sarajevo

#19

Post by Panta Rei »

Vrle je bio pravo zanimljiv lik, predavao mi je samo u prvom razredu.
Raska mi je kraljica - kad stane koljenima na stolicu, upilji u nas i pita:"FRŠTULJIŠ!"
:-)
Nisu je baš voljeli, al meni je bila zakon.
xape
Posts: 156
Joined: 30/09/2005 09:41

#20

Post by xape »

sulesavic wrote:eh, da napomenem samo, oluja i vrle vise nisu na ovom svijetu (od onih sto su meni predavali). prema tome, o njima samo s postovanjem.
kao ni Azra Murtic.......
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#21

Post by sulesavic »

Panta Rei wrote:Vrle je bio pravo zanimljiv lik, predavao mi je samo u prvom razredu.
Raska mi je kraljica - kad stane koljenima na stolicu, upilji u nas i pita:"FR©TULJI©!"
:-)
Nisu je ba¹ voljeli, al meni je bila zakon.
koja raska?
Panta Rei
Posts: 422
Joined: 03/05/2005 13:07
Location: Sarajevo

#22

Post by Panta Rei »

Rasema Brkić.
Ti si izgleda završio gimnaziju ranije. Ona je došla doduše tek 2000. godine, kad sam ja upisao. Predavala hemiju.
:D
xape
Posts: 156
Joined: 30/09/2005 09:41

#23

Post by xape »

Panta Rei wrote:Rasema Brkić.
Ti si izgleda završio gimnaziju ranije. Ona je došla doduše tek 2000. godine, kad sam ja upisao. Predavala hemiju.
:D
jao ,Rasema je kraljica :)
ferstuljis :) upisacu ti ovo crvenom,crrrrrrvenomm :D
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#24

Post by sulesavic »

nekoliko likova sam promijenio koji su predavali hemiju - jedna (ne sjecam joj se imena) u 1. i pola u 2. razredu, onda Æazima do negdje treæeg. obje nevjerovatno opskurni likovi.

prva nam je na nekakvom kontrolnom postavljala pitanja tipa sta je atom, sta je elektron, sta je neutron - svi dobijemo petice (mislim, halo ba - to se uci jos u osnovnoj, je li?). njena reakcija na to je bila da je to u najmanju ruku opstrukcije nastave, la¾iranje provjere znanja, ¹pijuniranje, el-kaida, bin ladin...

Æazimini biseri s èasova su se kasnije preprièavali po wc-u. mislim da sam se zbog nje i tih wc-ova i propusio.

tamo negdje pred kraj se pojavio hamdija. covjek na ranu da ga stavis.
xape
Posts: 156
Joined: 30/09/2005 09:41

#25

Post by xape »

sa Cazimom smo mi imali belaja :)
neko je napisao poruku koja je kruzila po razredu(cazimi vise sise,ko je vidio zna) ,i dodje to do cazime :) prozove ona lika za kojeg je mislila da je napisao i kaze ajde alkanski niz
podje on : metan,etan,proban,butan,pentan,sekstan(heksan) :) Cazima u to poludi :D
ludnica

nego sjeca li se iko Nijaza Dzafica ,predavao geografiju,poprilicno lud lik
Post Reply