Evolucija

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
User avatar
zforumas
Posts: 8615
Joined: 25/10/2016 20:35

#5551 Re: Evolucija

Post by zforumas »

beni-bu-man wrote:
zforumas wrote:Hvala na odgovoru!
mozda je trima a mozda je nema :?
Sta god da radi, ne konta zasto sam ga pitao. Samim tim je sve rekao.
sizifinho
Posts: 3462
Joined: 31/05/2014 13:14

#5552 Re: Evolucija

Post by sizifinho »

Smrcak15 wrote:
sizifinho wrote:smrle je lik kojm je dokaz Boga slika porodice crnaca koja je dobila bijelo dijete. Ja vas molim da ga ignorišete....ali vas evo molim,.
ne lazi, nikad to nisam tvrdio.
niisi pod ovim nickom

ali pošto si ti forumski klon koji je promijenio hejbet nickova, od harača pa do sad... ko će ti znat sjećaš li se ti uopšte ičeg iz svoje glave a da ti neko nije to napisao u svetoj knjizi.
sizifinho
Posts: 3462
Joined: 31/05/2014 13:14

#5553 Re: Evolucija

Post by sizifinho »

beni-bu-man wrote:
sizifinho wrote:smrle je lik kojm je dokaz Boga slika porodice crnaca koja je dobila bijelo dijete. Ja vas molim da ga ignorišete....ali vas evo molim,.
tesko ga ignorisati jer mu se divim koliko mu je mozak ispran, rekao bi fascinantno kako mozes covjeka ubjediti u neke stvari
znam, ali baš zato što ga ne možeš ubijediti ni u šta ne treba mu odgovarati

pa ljudi su pisali naučne radove ovdje da mu nešto objasne i on opet izgugla kontru, koju je neko negdje napisao i zalijepi je tu.
Znači nema smisla raspravljati sa njim. Nema svrhe. Ko je tu onda glup? Mi naravno, jer kad pokušavaš ubijediti nekog u nešto što je činjenica a on nakon jedno hiljadu komentara to ne shvata, onda je besmisleno dalje to nastaviti i svaki pokušaj graniči sa glupošću.

Ne bih da uvrijedim vas koji mu odgovarate i koji se raspravljate sa njim, samo bih da izbjegnem čitanje istih komentara i istih argumenata koji se ponavljaju evo već godinama.
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#5555 Re: Evolucija

Post by BHCluster »

User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#5556 Re: Evolucija

Post by Dozer »

Smrcak15 wrote: dlake su dekoracija i jedna od stvari sto razlikuje musko od zenska.
tako ja to gledam iz inteligent dizajn perspektive, tebi evolucionisti je to krzno koje cuva od hladnoca poput zivotinja itd.
:lol: :lol: :lol: :lol:
Zasto onda i zene imaju dlake po tijelu, npr. ispod pazuha, medjunozje? A ima ih dosta i s brkovima, bradom, dlakavim podlakticama, kao i tapiserijom :D
I njima dekoracija? :lol:
nismo zivotinje, postali smo ovakvi kakvi jesmo samo veceg rasta nego sto smo sad.
Dokaz toga je.... Sta? Kur'an?
Da u Kur'anu pise da nas je bog stvorio preobracivanjem Triceratopsa, da li bi ti vjerovao danas u to?
to nikakav nije dokaz da smo se razvili iz drugih zivotinja jer su nam DNK slicni, jer kad bi tako tvrdili

onda tvoj pretak je vjerovatno banana as kojom dijelis 60% DNK :lol:

https://www.genome.gov/dnaday/q.cfm?aid=785&year=2010
How similar is human DNA to plant DNA?
The basic structure of DNA (ie, double helix) is shared among all living organisms. The code or sequence of DNA (instructions for our cells) is different. Even so, our DNA is likely more similar to plants than different. For example, we share approximately 60% of our DNA with a banana plant.
:lol: :lol:
Ovo je ono sto ti i tebi slicni nikako ne mozete da shvatite - SVE zivo na planeti, ukljucujuci sav zivotinjski svijet, kao i dobar dio biljnog, imalo je identicnog prapredaka (tzv. ancestor).
I upravo je evolucija zasluzna za raznovrsnost zivota na planeti, koji se iz tog jednog predaka razvio u tolikim razlicitostima sirom planete, a sve u zavisnosti od datog okruzenja.
Zasto kod nas, recimo, majmuni nisu autohtona vrsta? Tigrovi i lavovi? Komodo zmajevi? Anakonde? Pirane? Antilope? Kenguri? Zapitas li se ikad ovo?

Ali, evo sta nauka kaze o tim DNK slicnostima, odnosno genomima...
Cimpanze - ljudi: 98,6 - 99%
Bonobos - ljudi: 99,6% (cak se emocionalno ponasaju skoro identicno nama. Ili je, mozda, obratno - mi se ponasamo identicno njima?)
Gorile: 99%
I sa svim majmunskim vrstama smo tu negdje...Pa cak i s lemurima :D

Ali, idemo dalje...
Macke - ljudi: 90%
Misevi - ljudi: 90%
Psi - ljudi: 84%
Krave - ljudi: 80%
Ptice - ljudi: 65%
Muhe - ljudi: 61%
Esherihia-Colli - ljudi: 18% (da, vjerovao ti ili ne, ali DNK dijelimo i s bakterijama)
Za kraj, Ljudi - svinje (tebi sigurno vrlo mrske): 98%

Sad, po tvojoj logici, ja bih tebe mogao upitati - da li nas je bog stvorio ukrstanjem banane, svinje i Bonobosa? :D
Ali, necu te to pitati. Pitacu te sljedece:
Od cega nas je "stvorio"?
sizifinho wrote:..
Sizife, ja i dalje stojim na tome da smo mi vrlo vjerovatno proizvod vanzemaljske inteligencije. Cak i sve ovo oko jednog, zajednickog ancestora svemu na planeti, ide u prilog tome.
Film "Prometej" daje zaista interesantu ideju o tome.
Jbg, kako mi kultivisemo sve i svasta, od biljaka do nas samih (kloniranje), zasto je onda toliko nemoguce da je i nas neko kultivisao na neki slican nacin?
Meni to nije ni malo daleko od razuma i logike. Ipak je svemir, bar po nasim pretpostavkama, puno stariji od nase planete, a pogotovo od nas samih.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#5557 Re: Evolucija

Post by Smrcak15 »

Dozer wrote:
Smrcak15 wrote: dlake su dekoracija i jedna od stvari sto razlikuje musko od zenska.
tako ja to gledam iz inteligent dizajn perspektive, tebi evolucionisti je to krzno koje cuva od hladnoca poput zivotinja itd.
:lol: :lol: :lol: :lol:
Zasto onda i zene imaju dlake po tijelu, npr. ispod pazuha, medjunozje? A ima ih dosta i s brkovima, bradom, dlakavim podlakticama, kao i tapiserijom :D
I njima dekoracija? :lol:
nismo zivotinje, postali smo ovakvi kakvi jesmo samo veceg rasta nego sto smo sad.
Dokaz toga je.... Sta? Kur'an?
Da u Kur'anu pise da nas je bog stvorio preobracivanjem Triceratopsa, da li bi ti vjerovao danas u to?
to nikakav nije dokaz da smo se razvili iz drugih zivotinja jer su nam DNK slicni, jer kad bi tako tvrdili

onda tvoj pretak je vjerovatno banana as kojom dijelis 60% DNK :lol:

https://www.genome.gov/dnaday/q.cfm?aid=785&year=2010
How similar is human DNA to plant DNA?
The basic structure of DNA (ie, double helix) is shared among all living organisms. The code or sequence of DNA (instructions for our cells) is different. Even so, our DNA is likely more similar to plants than different. For example, we share approximately 60% of our DNA with a banana plant.
:lol: :lol:
Ovo je ono sto ti i tebi slicni nikako ne mozete da shvatite - SVE zivo na planeti, ukljucujuci sav zivotinjski svijet, kao i dobar dio biljnog, imalo je identicnog prapredaka (tzv. ancestor).
I upravo je evolucija zasluzna za raznovrsnost zivota na planeti, koji se iz tog jednog predaka razvio u tolikim razlicitostima sirom planete, a sve u zavisnosti od datog okruzenja.
Zasto kod nas, recimo, majmuni nisu autohtona vrsta? Tigrovi i lavovi? Komodo zmajevi? Anakonde? Pirane? Antilope? Kenguri? Zapitas li se ikad ovo?

Ali, evo sta nauka kaze o tim DNK slicnostima, odnosno genomima...
Cimpanze - ljudi: 98,6 - 99%
Bonobos - ljudi: 99,6% (cak se emocionalno ponasaju skoro identicno nama. Ili je, mozda, obratno - mi se ponasamo identicno njima?)
Gorile: 99%
I sa svim majmunskim vrstama smo tu negdje...Pa cak i s lemurima :D

Ali, idemo dalje...
Macke - ljudi: 90%
Misevi - ljudi: 90%
Psi - ljudi: 84%
Krave - ljudi: 80%
Ptice - ljudi: 65%
Muhe - ljudi: 61%
Esherihia-Colli - ljudi: 18% (da, vjerovao ti ili ne, ali DNK dijelimo i s bakterijama)
Za kraj, Ljudi - svinje (tebi sigurno vrlo mrske): 98%

Sad, po tvojoj logici, ja bih tebe mogao upitati - da li nas je bog stvorio ukrstanjem banane, svinje i Bonobosa? :D
Ali, necu te to pitati. Pitacu te sljedece:
Od cega nas je "stvorio"?
:lol: :lol: :lol: :lol:
Zasto onda i zene imaju dlake po tijelu, npr. ispod pazuha, medjunozje? A ima ih dosta i s brkovima, bradom, dlakavim podlakticama, kao i tapiserijom :D
I njima dekoracija? :lol:
to nije dekoracija na zenama, recimo sta znas to sto ima ispod pazuha, mozda je to da se smanjji frikcija/trenje da se jer dlaka dodje kao barijera izmedju koze.

to sto neke zene imaju brkove ili cak i bradice, je pitanje kao zasto postoje ruzne osobe, jer te dlake na zenama kao brkovi i brada cini ih odbojnimm, mora biti razlicitosti u svijetu, lijepih i ruznih, ovakvih i onakvih, sve je to u sklopu testa za ljude na ovom svijetu.

Dokaz toga je.... Sta? Kur'an?
Da u Kur'anu pise da nas je bog stvorio preobracivanjem Triceratopsa, da li bi ti vjerovao danas u to?
da Kuran kaze. druga stvar sto se tice preobracivanjem Triceratopsa u covjeka, pa ako zaista Bog postoji bili to njemu bilo nemoguce??

Ali, evo sta nauka kaze o tim DNK slicnostima, odnosno genomima...
Cimpanze - ljudi: 98,6 - 99%
Bonobos - ljudi: 99,6% (cak se emocionalno ponasaju skoro identicno nama. Ili je, mozda, obratno - mi se ponasamo identicno njima?)
Gorile: 99%
I sa svim majmunskim vrstama smo tu negdje...Pa cak i s lemurima :D

Ali, idemo dalje...
Macke - ljudi: 90%
Misevi - ljudi: 90%
Psi - ljudi: 84%
Krave - ljudi: 80%
Ptice - ljudi: 65%
Muhe - ljudi: 61%
Esherihia-Colli - ljudi: 18% (da, vjerovao ti ili ne, ali DNK dijelimo i s bakterijama)
Za kraj, Ljudi - svinje (tebi sigurno vrlo mrske): 98%
to sto dijelimo slicne gene neznaci da smo stvoreni jedni od drugih, kao sto banana dijeli 60% DNK sa covjkom neznaci da su nam preci nekad biti banane.

druga stvar, kad smo kod slicnosti majmuna i svinja sa ljudima cak je i u Kuranu naznaceno za to na jedan indirektan nacin, gdje je doslo pretvaranja ljudi u majmune i svinje kao kazna od Boga, zasto bas majmune i svinje od svih milijardi ostalig zivotinja???

da nije mozda upravo zato sto nam je genetski materijal slican??
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#5558 Re: Evolucija

Post by O'zone »

To je zato što se sve mučkalo od istih sastojaka...nastanak...nije bilo dovoljno resursa...nego pravi od čega ima...logično zar ne?
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#5559 Re: Evolucija

Post by beni-bu-man »

Mene interesuje sto se samo kur’an uzima u obzir, mislim i biblija ima svojih gresaka....

Sta to znaci da je covjek stvoren na sliku Boziju?
User avatar
zforumas
Posts: 8615
Joined: 25/10/2016 20:35

#5560 Re: Evolucija

Post by zforumas »

Smrcak, brijes li bradu?


I de jednom skontaj, ako se kaze da banana i covjek dijele 60% DNA to ne znaci da je covjek nastao od banane ili banana od covjeka nego da su i covjek i banana nastali od jedne zajednicke stvari.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#5561 Re: Evolucija

Post by beni-bu-man »

zforumas wrote:Smrcak, brijes li bradu?


I de jednom skontaj, ako se kaze da banana i covjek dijele 60% DNA to ne znaci da je covjek nastao od banane ili banana od covjeka nego da su i covjek i banana nastali od jedne zajednicke stvari.
upravo je banana nestala :mrgreen:
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#5562 Re: Evolucija

Post by Dozer »

Smrcak15 wrote: to nije dekoracija na zenama, recimo sta znas to sto ima ispod pazuha, mozda je to da se smanjji frikcija/trenje da se jer dlaka dodje kao barijera izmedju koze.

to sto neke zene imaju brkove ili cak i bradice, je pitanje kao zasto postoje ruzne osobe, jer te dlake na zenama kao brkovi i brada cini ih odbojnimm, mora biti razlicitosti u svijetu, lijepih i ruznih, ovakvih i onakvih, sve je to u sklopu testa za ljude na ovom svijetu.
Hajde da te zamolim nesto, ljudski i iskreno... Procitaj ovo sto si napisao bar 10x, i onda sam sebi reci da li ti je to smijesno...
Mislim...o kakvim dekoracijama pricas, crni Smrle...
Tebi je kosa "dekoracija", a ne, recimo, dlake koje imaju svoju svrhu, tj. da nam griju/hlade procesor (mozak)...?
Dlake po tijelu su za tebe "dekoracija", ali zaboravljas da ih se rijetko vidi jer smo - obuceni. Cemu onda ta "dekoracija" koju niko ne vidi? Usput, jesi cuo nekad za testosterone?
Dlake na zenama sluze da od njih naprave karikature, rugobe i sl., kako sve ne bi bile lijepe? Ozbiljno? :roll:
Za tebe nema nikakve veze to sto, recimo, zene tamnije kose, najcesce crne, imaju vise dlaka po tijelu od onih svjetlije kose, koje ih nemaju skoro nikako? Tebi tu nista ne zvoni na neke stvari vezane za hormone i sl.?
Smrcak15 wrote:da Kuran kaze. druga stvar sto se tice preobracivanjem Triceratopsa u covjeka, pa ako zaista Bog postoji bili to njemu bilo nemoguce??
Fantasticno! :D
Nadam se da si svjestan da si upravo TI rekao - "AKO ZAISTA BOG POSTOJI" :D
Sta bi s onim da bog nepobitno postoji...?
to sto dijelimo slicne gene neznaci da smo stvoreni jedni od drugih, kao sto banana dijeli 60% DNK sa covjkom neznaci da su nam preci nekad biti banane.
Covjece... Da li si ti uopste procitao sta sam napisao...? Ako jesi, onda se zapitaj da li si shvatio (jer ocito nisi). Ja sam i napisao upravo to - NE, nismo nastali od banane, ali smo nastali iz istog izvora kao i banana. Mozes li ovo procesirati kako treba?
druga stvar, kad smo kod slicnosti majmuna i svinja sa ljudima cak je i u Kuranu naznaceno za to na jedan indirektan nacin, gdje je doslo pretvaranja ljudi u majmune i svinje kao kazna od Boga, zasto bas majmune i svinje od svih milijardi ostalig zivotinja???

da nije mozda upravo zato sto nam je genetski materijal slican??
Zasto ne u krave? Macke? Pse? Genetski materijal nam je slican i njihovom. Zasto ne u - banane? :D

Usput, nisi mi odgovorio - od cega nas je stvorio? :D
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#5563 Re: Evolucija

Post by beni-bu-man »

Smrcak15 wrote:to nije dekoracija na zenama, recimo sta znas to sto ima ispod pazuha, mozda je to da se smanjji frikcija/trenje da se jer dlaka dodje kao barijera izmedju koze.

to sto neke zene imaju brkove ili cak i bradice, je pitanje kao zasto postoje ruzne osobe, jer te dlake na zenama kao brkovi i brada cini ih odbojnimm, mora biti razlicitosti u svijetu, lijepih i ruznih, ovakvih i onakvih, sve je to u sklopu testa za ljude na ovom svijetu.
ne mogu vjerovati da je ovo tvoj konacan odgovor :?

smrle znas li cemu dlake sluze (jdan hint od mene nije radi dekoracije )
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#5564 Re: Evolucija

Post by Dozer »

E, Smrle...znas li cemu sluze dlake u nosu? Ili u usima?
Samo nemoj reci za "dekoraciju", please :D
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#5565 Re: Evolucija

Post by beni-bu-man »

Dozer wrote:E, Smrle...znas li cemu sluze dlake u nosu? Ili u usima?
Samo nemoj reci za "dekoraciju", please :D
gledao sam neki dan emisiju kazu da je dobro pustati bradu bas radi toga :mrgreen:
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#5566 Re: Evolucija

Post by Smrcak15 »

Dozer wrote:
Smrcak15 wrote: to nije dekoracija na zenama, recimo sta znas to sto ima ispod pazuha, mozda je to da se smanjji frikcija/trenje da se jer dlaka dodje kao barijera izmedju koze.

to sto neke zene imaju brkove ili cak i bradice, je pitanje kao zasto postoje ruzne osobe, jer te dlake na zenama kao brkovi i brada cini ih odbojnimm, mora biti razlicitosti u svijetu, lijepih i ruznih, ovakvih i onakvih, sve je to u sklopu testa za ljude na ovom svijetu.
Hajde da te zamolim nesto, ljudski i iskreno... Procitaj ovo sto si napisao bar 10x, i onda sam sebi reci da li ti je to smijesno...
Mislim...o kakvim dekoracijama pricas, crni Smrle...
Tebi je kosa "dekoracija", a ne, recimo, dlake koje imaju svoju svrhu, tj. da nam griju/hlade procesor (mozak)...?
Dlake po tijelu su za tebe "dekoracija", ali zaboravljas da ih se rijetko vidi jer smo - obuceni. Cemu onda ta "dekoracija" koju niko ne vidi? Usput, jesi cuo nekad za testosterone?
Dlake na zenama sluze da od njih naprave karikature, rugobe i sl., kako sve ne bi bile lijepe? Ozbiljno? :roll:
Za tebe nema nikakve veze to sto, recimo, zene tamnije kose, najcesce crne, imaju vise dlaka po tijelu od onih svjetlije kose, koje ih nemaju skoro nikako? Tebi tu nista ne zvoni na neke stvari vezane za hormone i sl.?
Smrcak15 wrote:da Kuran kaze. druga stvar sto se tice preobracivanjem Triceratopsa u covjeka, pa ako zaista Bog postoji bili to njemu bilo nemoguce??
Fantasticno! :D
Nadam se da si svjestan da si upravo TI rekao - "AKO ZAISTA BOG POSTOJI" :D
Sta bi s onim da bog nepobitno postoji...?
to sto dijelimo slicne gene neznaci da smo stvoreni jedni od drugih, kao sto banana dijeli 60% DNK sa covjkom neznaci da su nam preci nekad biti banane.
Covjece... Da li si ti uopste procitao sta sam napisao...? Ako jesi, onda se zapitaj da li si shvatio (jer ocito nisi). Ja sam i napisao upravo to - NE, nismo nastali od banane, ali smo nastali iz istog izvora kao i banana. Mozes li ovo procesirati kako treba?
druga stvar, kad smo kod slicnosti majmuna i svinja sa ljudima cak je i u Kuranu naznaceno za to na jedan indirektan nacin, gdje je doslo pretvaranja ljudi u majmune i svinje kao kazna od Boga, zasto bas majmune i svinje od svih milijardi ostalig zivotinja???

da nije mozda upravo zato sto nam je genetski materijal slican??
Zasto ne u krave? Macke? Pse? Genetski materijal nam je slican i njihovom. Zasto ne u - banane? :D

Usput, nisi mi odgovorio - od cega nas je stvorio? :D
Mislim...o kakvim dekoracijama pricas, crni Smrle...
o ovim dekoracijama

bez kose
Image

sa kosom
Image

jeli ti sad jasno crni druze ??

dok dlake po licu su dekoracija za muskarca
Image

sto vise razlike izmedju zenska i muska to ce se vise polovi privlaciti jedno drugom :D
Nadam se da si svjestan da si upravo TI rekao - "AKO ZAISTA BOG POSTOJI" :D
da , ja to spominje iz vase perpektive, za mene Bog postoji i u to sam ubijedjen 100%

Covjece... Da li si ti uopste procitao sta sam napisao...? Ako jesi, onda se zapitaj da li si shvatio (jer ocito nisi). Ja sam i napisao upravo to - NE, nismo nastali od banane, ali smo nastali iz istog izvora kao i banana. Mozes li ovo procesirati kako treba?
nezna se sta je gore, ili isti izvor ili da smo nastali od banane,nigdje veze
Usput, nisi mi odgovorio - od cega nas je stvorio?
od materijala iz zemlje
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#5567 Re: Evolucija

Post by Smrcak15 »

Dozer wrote:E, Smrle...znas li cemu sluze dlake u nosu? Ili u usima?
Samo nemoj reci za "dekoraciju", please :D
dlake u nosu imaju funkciju da blokiraju prasinu, predpostavljam a mozda imaju i neku drugu svrhu
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#5568 Re: Evolucija

Post by Smrcak15 »

beni-bu-man wrote:
Smrcak15 wrote:to nije dekoracija na zenama, recimo sta znas to sto ima ispod pazuha, mozda je to da se smanjji frikcija/trenje da se jer dlaka dodje kao barijera izmedju koze.

to sto neke zene imaju brkove ili cak i bradice, je pitanje kao zasto postoje ruzne osobe, jer te dlake na zenama kao brkovi i brada cini ih odbojnimm, mora biti razlicitosti u svijetu, lijepih i ruznih, ovakvih i onakvih, sve je to u sklopu testa za ljude na ovom svijetu.
ne mogu vjerovati da je ovo tvoj konacan odgovor :?

smrle znas li cemu dlake sluze (jdan hint od mene nije radi dekoracije )
nije samo radi dekoracije ima tu i drugih svrha dlaka po tijelu.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#5569 Re: Evolucija

Post by beni-bu-man »

smrle vidi ga/je
:-) :-) :-) :-) :-)
Image
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#5570 Re: Evolucija

Post by beni-bu-man »

Smrcak15 wrote:
beni-bu-man wrote:
Smrcak15 wrote:to nije dekoracija na zenama, recimo sta znas to sto ima ispod pazuha, mozda je to da se smanjji frikcija/trenje da se jer dlaka dodje kao barijera izmedju koze.

to sto neke zene imaju brkove ili cak i bradice, je pitanje kao zasto postoje ruzne osobe, jer te dlake na zenama kao brkovi i brada cini ih odbojnimm, mora biti razlicitosti u svijetu, lijepih i ruznih, ovakvih i onakvih, sve je to u sklopu testa za ljude na ovom svijetu.
ne mogu vjerovati da je ovo tvoj konacan odgovor :?

smrle znas li cemu dlake sluze (jdan hint od mene nije radi dekoracije )
nije samo radi dekoracije ima tu i drugih svrha dlaka po tijelu.
brate to nam je nasljedstvo od dede Homo habilis-a :mrgreen:
User avatar
zforumas
Posts: 8615
Joined: 25/10/2016 20:35

#5571 Re: Evolucija

Post by zforumas »

Vala brate ova gore bolja bez kose
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#5572 Re: Evolucija

Post by irac300 »

Stvarno ne znam, kako vam se da raspravljati sa ovakvim diletantom? Da je bar troll, al' nažalost (po njega) nije, nego je stvarno ispranog mozga.

Po njemu su estetika bradavice kod muškarca, nokti, kosa... a oni koji su malo više dlakaviji su takvi jer ih bog testira, tj. ne mogu svi biti lijepi. Pa jebo lud zbunjenog ako ovo nije za terapije. Probam pročitati i čudim se samom sebi šta sam pročitao.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#5573 Re: Evolucija

Post by Dozer »

Smrle...sta cemo sad...?

Image

Ili - sad?

Image
Za sta ovima sluze tvoje "dekoracije"?
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#5574 Re: Evolucija

Post by beni-bu-man »

irac300 wrote:Stvarno ne znam, kako vam se da raspravljati sa ovakvim diletantom? Da je bar troll, al' nažalost (po njega) nije, nego je stvarno ispranog mozga.

Po njemu su estetika bradavice kod muškarca, nokti, kosa... a oni koji su malo više dlakaviji su takvi jer ih bog testira, tj. ne mogu svi biti lijepi. Pa jebo lud zbunjenog ako ovo nije za terapije. Probam pročitati i čudim se samom sebi šta sam pročitao.
pa to ga i cini interesantnim :mrgreen:
User avatar
JedanOdBraceMorica
Posts: 469
Joined: 31/10/2016 19:31

#5575 Re: Evolucija

Post by JedanOdBraceMorica »

Dakle covjek koji je najglasniji kriticar Teorije evolucije je u isto vrijeme i socijal darvinista koji smatra da su pojedini rodjenjem predodredjeni da budu lijepi, dok su drugi dobili par dlaka vise da bi bili odbojni; najveca kontradikcija svih vremena :lol:
Eto dokle manjak obrazovanja u kombinaciji sa religijskim ispiranjem mozga po kojekakvim cumezima, paradzematima i komunama za odvikavanje dovede covjeka :(
Post Reply