Evolucija

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#5526 Re: Evolucija

Post by Smrcak15 »

beni-bu-man wrote:leptir transformer :mrgreen:
nije to transformer ovo je pravi istinski jedini transformer u svijetu

User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#5527 Re: Evolucija

Post by Smrcak15 »

Sjedite gledajte i ibretite se kako Bog daje kamuflaze zivotinjama


da sjedis i vristis kako kameolon mijenja boje od suncanih naucala :run:
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#5528 Re: Evolucija

Post by Dozer »

:lol: :lol: :lol:

E, Smrle, mozes li mi bar pokusati odgovoriti na sljedeca pitanja:
1. Odakle nam dlake na tijelu, za sta sluze, i da li smo ih od nekoga/necega naslijedili?
2. Da li smo i mi samo jos jedna vrsta zivotinja na planeti? Inace, kao sto vjerovatno znas, ubrajamo se u sisare. A posto je tako, da li smo se, mozda, razvili iz neke druge vrste, ili smo samo postali ovakvi kakvi jesmo?
3. Ako smo postali ovakvi kakvi jesmo, tj. ako nas je "kreator" samo stvorio ovakvima, zasto imamo veliki dio DNK, u razlicitim omjerima, identican raznim vrstama zivotinja?
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#5529 Re: Evolucija

Post by Smrcak15 »

Dozer wrote::lol: :lol: :lol:

E, Smrle, mozes li mi bar pokusati odgovoriti na sljedeca pitanja:
1. Odakle nam dlake na tijelu, za sta sluze, i da li smo ih od nekoga/necega naslijedili?
2. Da li smo i mi samo jos jedna vrsta zivotinja na planeti? Inace, kao sto vjerovatno znas, ubrajamo se u sisare. A posto je tako, da li smo se, mozda, razvili iz neke druge vrste, ili smo samo postali ovakvi kakvi jesmo?
3. Ako smo postali ovakvi kakvi jesmo, tj. ako nas je "kreator" samo stvorio ovakvima, zasto imamo veliki dio DNK, u razlicitim omjerima, identican raznim vrstama zivotinja?
1. Odakle nam dlake na tijelu, za sta sluze, i da li smo ih od nekoga/necega naslijedili?
dlake su dekoracija i jedna od stvari sto razlikuje musko od zenska.
tako ja to gledam iz inteligent dizajn perspektive, tebi evolucionisti je to krzno koje cuva od hladnoca poput zivotinja itd.

2. Da li smo i mi samo jos jedna vrsta zivotinja na planeti? Inace, kao sto vjerovatno znas, ubrajamo se u sisare. A posto je tako, da li smo se, mozda, razvili iz neke druge vrste, ili smo samo postali ovakvi kakvi jesmo?
nismo zivotinje, postali smo ovakvi kakvi jesmo samo veceg rasta nego sto smo sad.
3. Ako smo postali ovakvi kakvi jesmo, tj. ako nas je "kreator" samo stvorio ovakvima, zasto imamo veliki dio DNK, u razlicitim omjerima, identican raznim vrstama zivotinja?
to nikakav nije dokaz da smo se razvili iz drugih zivotinja jer su nam DNK slicni, jer kad bi tako tvrdili

onda tvoj pretak je vjerovatno banana as kojom dijelis 60% DNK :lol:

https://www.genome.gov/dnaday/q.cfm?aid=785&year=2010
How similar is human DNA to plant DNA?
The basic structure of DNA (ie, double helix) is shared among all living organisms. The code or sequence of DNA (instructions for our cells) is different. Even so, our DNA is likely more similar to plants than different. For example, we share approximately 60% of our DNA with a banana plant.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7775
Joined: 03/06/2016 16:31

#5530 Re: Evolucija

Post by Dope_Man »

Pa nije tu nista smijesno Smrle, i banana, kao i covjek, i sva ostala ziva bica, dolaze is iste pocetne tacke. Stoga svi imaju zajednickog pretka, ali ne znaci da je banana predak covjeku, kao sto nije ni majmun ali vi koji ne kontate teoriju evolucije stalno tvrdite da jeste. Valjda je odstupanje od linearnog razmisljanja pretesko.. valja zamisliti drvo zivota i sve te paralelne grane.. uh, zaboli glava.

Da je nekakav kreator pravio, pa valjda bi onda ocekivali da se razlikuju, tj. da nemaju istu osnovu biljke i zivotinje, a pogotovo da covjek ne djeli nista sa njima, ipak je covjek nesto bitan.

i cuj dekoracija :lol:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#5531 Re: Evolucija

Post by beni-bu-man »

Dope_Man wrote:Pa nije tu nista smijesno Smrle, i banana, kao i covjek, i sva ostala ziva bica, dolaze is iste pocetne tacke. Stoga svi imaju zajednickog pretka, ali ne znaci da je banana predak covjeku, kao sto nije ni majmun ali vi koji ne kontate teoriju evolucije stalno tvrdite da jeste. Valjda je odstupanje od linearnog razmisljanja pretesko.. valja zamisliti drvo zivota i sve te paralelne grane.. uh, zaboli glava.

Da je nekakav kreator pravio, pa valjda bi onda ocekivali da se razlikuju, tj. da nemaju istu osnovu biljke i zivotinje, a pogotovo da covjek ne djeli nista sa njima, ipak je covjek nesto bitan.

i cuj dekoracija :lol:
jel on zensko ???

Image

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#5532 Re: Evolucija

Post by Smrcak15 »

Dope_Man wrote:Pa nije tu nista smijesno Smrle, i banana, kao i covjek, i sva ostala ziva bica, dolaze is iste pocetne tacke. Stoga svi imaju zajednickog pretka, ali ne znaci da je banana predak covjeku, kao sto nije ni majmun ali vi koji ne kontate teoriju evolucije stalno tvrdite da jeste. Valjda je odstupanje od linearnog razmisljanja pretesko.. valja zamisliti drvo zivota i sve te paralelne grane.. uh, zaboli glava.

Da je nekakav kreator pravio, pa valjda bi onda ocekivali da se razlikuju, tj. da nemaju istu osnovu biljke i zivotinje, a pogotovo da covjek ne djeli nista sa njima, ipak je covjek nesto bitan.

i cuj dekoracija :lol:
hajde skloni svako dlaku sa zene i sa muskarca, pa ces onda vidjeti jeli dekoracija ili nije

celavo musko celavo zensko, nema obrva ni musko ni zensko :-)

Image
Image

Image

sadasnji trener zelje
Image
Image
User avatar
JedanOdBraceMorica
Posts: 469
Joined: 31/10/2016 19:31

#5533 Re: Evolucija

Post by JedanOdBraceMorica »

Dodjem na temu da procitam nesto korisno o Teoriji evolucije, neka nova otkrica ili nove teorije, zateknem slike celavih zena :zid: Prilikom podnosenja zahtjeva za uvodjenje interneta trebalo bi raditi eliminatorni IQ test podnosioca
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#5534 Re: Evolucija

Post by Smrcak15 »

JedanOdBraceMorica wrote:Dodjem na temu da procitam nesto korisno o Teoriji evolucije, neka nova otkrica ili nove teorije, zateknem slike celavih zena :zid: Prilikom podnosenja zahtjeva za uvodjenje interneta trebalo bi raditi eliminatorni IQ test podnosioca
Dope Man jeli ti sad jasno zasto je dlake dekoracija, tamo gdje pashu, jer vidis ovoga da mu je vec pozlilo od celavih zena :lol:
User avatar
Dope_Man
Posts: 7775
Joined: 03/06/2016 16:31

#5535 Re: Evolucija

Post by Dope_Man »

Standardi ljepote su ovisni o drustvu i takodjer evoluiraju, kao i sve ostalo. Imas koliko hoces plemena gdje su zene celave, ili imaju veoma kratku kosu. Isto tako muskarci 80tih su bili nezamislivi bez duze kose.. dakle, da nemamo ni dlake na cijelom tijelu i dalje bi bili jedni drugima privlacni jer bi to bio standard.
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#5536 Re: Evolucija

Post by zforumas »

Smrcak, brijes li bradu?
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#5537 Re: Evolucija

Post by irac300 »

JedanOdBraceMorica wrote:Dodjem na temu da procitam nesto korisno o Teoriji evolucije, neka nova otkrica ili nove teorije, zateknem slike celavih zena :zid: Prilikom podnosenja zahtjeva za uvodjenje interneta trebalo bi raditi eliminatorni IQ test podnosioca
Nažalost kako @NIN više ne moderira ovaj pdf, ovakvi diletanti kao Smrčak su dobili prostora da iznose svoje budalaštine na ovako ozbiljnoj temi. Jedno je da piše na pdf religija ili bajke, o ovakvim idiotizmima, ali skroz drugo što radi ovdje. Nema se kome ni prijaviti ovi postovi.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#5538 Re: Evolucija

Post by Smrcak15 »

irac300 wrote:
JedanOdBraceMorica wrote:Dodjem na temu da procitam nesto korisno o Teoriji evolucije, neka nova otkrica ili nove teorije, zateknem slike celavih zena :zid: Prilikom podnosenja zahtjeva za uvodjenje interneta trebalo bi raditi eliminatorni IQ test podnosioca
Nažalost kako @NIN više ne moderira ovaj pdf, ovakvi diletanti kao Smrčak su dobili prostora da iznose svoje budalaštine na ovako ozbiljnoj temi. Jedno je da piše na pdf religija ili bajke, o ovakvim idiotizmima, ali skroz drugo što radi ovdje. Nema se kome ni prijaviti ovi postovi.
sta ste se prepali Smrleta, pa vi ste me zovnuli da dodjem na ovu temu nisam ni znao da postoji dok mi nije jedan pajdas pozvao da predjemo na ovu temu da pricamo o evoluciji.

jeli to nesmijem kritikovati??? ako si tolika faca i poznajes evoluciju da si 100% siguran u nju, valjda bi je trebao znati odbraniti.
User avatar
BHCluster
Posts: 23391
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#5539 Re: Evolucija

Post by BHCluster »

Smrcak15 wrote:
sta ste se prepali Smrleta, pa vi ste me zovnuli da dodjem na ovu temu nisam ni znao da postoji dok mi nije jedan pajdas pozvao da predjemo na ovu temu da pricamo o evoluciji.

jeli to nesmijem kritikovati??? ako si tolika faca i poznajes evoluciju da si 100% siguran u nju, valjda bi je trebao znati odbraniti.
Cuj prepao se neko, pa ne zivimo pod nekim vjerskim zakonom pa da te se neko boji. Ako mislis dasi dovoljno intelektualno sposoban da dokazes da teorija o evoluciji nije zasnovana na dobrim osnovam onda napisi naucni rad i predaj ga naucnim institucijama na provjeru i ako to prodje ja cu prihvatiti.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#5540 Re: Evolucija

Post by irac300 »

Upravo o ovome govorim, ovo je preozbiljna tema da bi trpila ovakvog diletanta. Čovjek koji je polupismen (bukvalno) i kojem se učenje svodi preko specijaliziranih youtube kanala očekuje da mu neko piše ozbiljnim tonom po pitanju evolucije, koju usput, ne da ne konta, nego ne konta osnove biologije.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#5541 Re: Evolucija

Post by beni-bu-man »

irac300 wrote:Upravo o ovome govorim, ovo je preozbiljna tema da bi trpila ovakvog diletanta. Čovjek koji je polupismen (bukvalno) i kojem se učenje svodi preko specijaliziranih youtube kanala očekuje da mu neko piše ozbiljnim tonom po pitanju evolucije, koju usput, ne da ne konta, nego ne konta osnove biologije.
rezultat svemu tome jeste kada se covjek osloni na svete knjige i ne prihavti otvoriti svoj pogled prema drugim stvarima.
zar je toliko tesko otvoriti oci
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#5542 Re: Evolucija

Post by Smrcak15 »

beni-bu-man wrote:
irac300 wrote:Upravo o ovome govorim, ovo je preozbiljna tema da bi trpila ovakvog diletanta. Čovjek koji je polupismen (bukvalno) i kojem se učenje svodi preko specijaliziranih youtube kanala očekuje da mu neko piše ozbiljnim tonom po pitanju evolucije, koju usput, ne da ne konta, nego ne konta osnove biologije.
rezultat svemu tome jeste kada se covjek osloni na svete knjige i ne prihavti otvoriti svoj pogled prema drugim stvarima.
zar je toliko tesko otvoriti oci
dovoljno sam ucio u skoli o evoluciji, i Jean-Baptiste de Lamarckove teorije prilagodjavanja poput ovoga
Image

ko hoce da vjeruje u ovakve hipoteze neka vjeruje, ja jok.
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#5543 Re: Evolucija

Post by zforumas »

zforumas wrote:Smrcak, brijes li bradu?
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#5544 Re: Evolucija

Post by sizifinho »

de fakat, jedno je rasrpraviti a drugo je usrati temu svojiim bajkama... ovaj lik gdje god dodje gluposti valja i niko to ne sankcioniše. Ok je na podforumu religija ovo pisati, i ne čitam ga ali de ba, neki od nas ovo shvataju ozbiljno

Ako je evolucija istina, zašto nema majmuna u zoološkom i slična priča je za džamije, kuće i pijanih sijela...

Jebo nauku, jebo "uspavane" gene - dlake su tu da budu dekoracija. Jebo kloniranje, to je magija, jebo genetski inžinjering, to je šuplja. To što se može ptica uzeti i aktivirati joj gene i napraviti dinosaurusa od nje - jebo to. Nije to dokaz evolucije.

Jebo to što nađemo kosti ljudi sličnih nama, samo nižih, manjih obima lobanje a jače vilice - to su nekakva čudovišta, mi smo ipak bili jako visoki nekad ranije jerbo ima ona slika na netu sa grobom i likom u njemu i kostima koje pokazuju čovjeka od deset metara :lol:

I ja onda se svađam sa Dozerom, jebo te - lik ima neke ideje koje su degutantne, ali opet ima iza njih ba neka priča, nešto što te natjera da i ti prokontaš pa malo posumnjaš pa provjeriš... ali ovo su baš baš bajke jednog lika kojem je mozak opran.

Odoh ja spavat, nije za mene ovo.
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#5545 Re: Evolucija

Post by sizifinho »

smrle je lik kojm je dokaz Boga slika porodice crnaca koja je dobila bijelo dijete. Ja vas molim da ga ignorišete....ali vas evo molim,.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#5546 Re: Evolucija

Post by Smrcak15 »

zforumas wrote:
zforumas wrote:Smrcak, brijes li bradu?
sta ovo pitanje ima veze sa evolucijom??? :-)
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#5547 Re: Evolucija

Post by zforumas »

Smrcak15 wrote:
zforumas wrote:
zforumas wrote:Smrcak, brijes li bradu?
sta ovo pitanje ima veze sa evolucijom??? :-)
Hvala na odgovoru!
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#5548 Re: Evolucija

Post by Smrcak15 »

sizifinho wrote:smrle je lik kojm je dokaz Boga slika porodice crnaca koja je dobila bijelo dijete. Ja vas molim da ga ignorišete....ali vas evo molim,.
ne lazi, nikad to nisam tvrdio.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#5549 Re: Evolucija

Post by beni-bu-man »

sizifinho wrote:smrle je lik kojm je dokaz Boga slika porodice crnaca koja je dobila bijelo dijete. Ja vas molim da ga ignorišete....ali vas evo molim,.
tesko ga ignorisati jer mu se divim koliko mu je mozak ispran, rekao bi fascinantno kako mozes covjeka ubjediti u neke stvari
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#5550 Re: Evolucija

Post by beni-bu-man »

zforumas wrote:Hvala na odgovoru!
mozda je trima a mozda je nema :?
Post Reply