Eurosport/Sport klub Srbija u BiH

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#51 Re: Eurosport/Sport klub Srbija u BiH

Post by Tomahawk11 »

Navalio covjek idiotski komentar, pa idiotski...velahavle.
Nije jezik politika....ali je politika prica oko toga kojim jezikom se prica na kanalu.
Tacno da ima srbijanska i hrvatska verzija SK. Kad bude i bosanska verzija, onda bi se moglo pricati o tome kojim jezikom se prica na tom kanalu. No, tad bi tek nastao kurslus. Trebalo bi da se prica bosanskim, srpskim i hrvatskim jezikom. Ili da ide periodicno....ako vec ganjamo neku ravnopravnost i zastupljenost.
Napisah ranije da sam imao na BHT ili FTV priliku da gledam prenose, npr. engleske Premier lige i nisam bio ni blizu zadovoljan kao sa SK.
U pitanju je kvalitet koji SK nudi i koji cu ja radije gledati nego nase struCnjake kojima je HD prenos nuklearna fizika :-)
Nego, sad se i djeca mijesaju. Ne daj im da gledaju TV, dosta se prica engleski, ne daj Boze, naucice ga :mrgreen: ako vec idemo tom logikom.

Suma sumarum, prica je presipanje iz supljeg u prazno. Ko kantonalna sjednica, nista ni s cim.

I da, kao sto sam i pretpostavio, onima kojima je do gledanja neceg kvalitetnog, lijepi se etiketa da nisu dovoljno patriotski osvjesteni :-)
fascinira me cinjenica da ti, koji posredstvom kablovskog operatera placas taj isti sport klub ili eurosport, nemas cak ni najmanju zelju da se za tvoje pare, u tvojoj zemlji, program prilagodi tebi...


SK je dosad najblize onom sto je prilagodjeno meni, ali i prosjecnom uzivaocu sportskih dogadjaja. Ljudi rade profesionalno i, igrom slucaja, pricaju na jeziku koji razumijem. Istina, ekavsko je narjecje, ali nemam ni najmanji problem s tim. Dakle, proglam je prilagodjen :thumbup:
Sto bi rekli, hrjdavom q.... svaka dlaka smeta.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#52 Re: Eurosport/Sport klub Srbija u BiH

Post by Tomahawk11 »

bingov buraz wrote:Pazi kad se bolesnim proglasi covjek koji u svojoj zemlji za svoje pare trazi da slusa program na svom jeziku....strasno!

Ko voli da bude otirac ima potpuno pravo na to ali nema pravo da to proglasi za standard.
Pa ja vec rekoh, sator i strajkuj ispred SK, Telemacha, koga vec....
Ima li logike da od srbijanskog ili hrvatskog SK trazis da prenose na bosanskom jeziku? Jasta ce, eno sve trce.
Kad bude bosanska verzija SK (ako bude), onda moze....samo cisto sumnjam, posto ce tu problem sa jezikom biti glavna prepreka za formiranje takvog kanala.
Cuj otirac :lol: da te pitam onda:gledas li SK?
amsix
Posts: 1
Joined: 09/01/2015 11:11

#53 Re: Eurosport/Sport klub Srbija u BiH

Post by amsix »

Ja ću samo reći da sam milion puta pomislila hvala bogu pa postoji i ovakav eurosport/sportklub...jest da je kod nas fudbal no1, ali eto ima nas koji volimo pogledati i zimske sportove (skijanje, skokove), i formulu 1 i atletiku i plivanje itd. itd. a nista od toga nema vise na bht, a pogotovo na ftv...

naravno postoje stvari koje i meni smetaju..ja ponekad potpuno smanjim ton :) ..no uvijek se štošta može zamjeriti i našim sportskim komentatorima, jer nije dovoljan samo taj patriotski dodatak ili kakogod zvali taj poseban osvrt na "naše" sportiste ...uzgred mogu se i pohvaliti neki komentatori na eurosportu, pardon komentatorice npr. ona koja prenosi skokove u vodu i ona koja prenosi konjički sport...toliko dobro rade svoj posao da ja ponekad pogledam nesto sto me inače i ne interesuje previše, a sjetim se naših sportskih komentatora kad te sportove eventualno komentarišu u pregledima s olimpijskih igara pa sve za šta su sposobni je pročitati ono šta i mi vidimo na ekranu
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#54 Re: Eurosport/Sport klub Srbija u BiH

Post by Tomahawk11 »

amsix wrote:Ja ću samo reći da sam milion puta pomislila hvala bogu pa postoji i ovakav eurosport/sportklub...jest da je kod nas fudbal no1, ali eto ima nas koji volimo pogledati i zimske sportove (skijanje, skokove), i formulu 1 i atletiku i plivanje itd. itd. a nista od toga nema vise na bht, a pogotovo na ftv...

naravno postoje stvari koje i meni smetaju..ja ponekad potpuno smanjim ton :) ..no uvijek se štošta može zamjeriti i našim sportskim komentatorima, jer nije dovoljan samo taj patriotski dodatak ili kakogod zvali taj poseban osvrt na "naše" sportiste ...uzgred mogu se i pohvaliti neki komentatori na eurosportu, pardon komentatorice npr. ona koja prenosi skokove u vodu i ona koja prenosi konjički sport...toliko dobro rade svoj posao da ja ponekad pogledam nesto sto me inače i ne interesuje previše, a sjetim se naših sportskih komentatora kad te sportove eventualno komentarišu u pregledima s olimpijskih igara pa sve za šta su sposobni je pročitati ono šta i mi vidimo na ekranu
I onda nekom smeta na kojem se jeziku prenosi :-) a kod nas univerzalni strucnjaci za sve i i svasta, prenose i tenis i kosarku i fudbal i rukomet...a nemaju pojma ni o cemu. Nekad stvarno boli kad cujes nekog parmaka kako valja gluposti, para usi svojim neznanjem i neupocenoscu.
Ali, naravno, bitno je na kojem jeziku komentator komentarise utakmicu Arsenal - Manchester ili Memphis Grizzlies - Dallas Mavs :run:
User avatar
Altsa
Posts: 7401
Joined: 19/03/2004 18:31

#55 Re: Eurosport/Sport klub Srbija u BiH

Post by Altsa »

sema911s wrote:Gledas srbijanski program, zalis se davaocu ualuga, cija Ti je kablovska,

A marijan je bio nekad Na eurosportu
mislis na sportklubu. svi mozete promijeniti na sportklubu sa serbskog na rvackog komentatora. po meni bi ovi sa SK trebali zaposliti 1-2 bosanskih komentatora tek da razbiju dominaciju ekavstine i piceka. nije potrebno formirati SK na bosanskom nasi mogu raditi prenose i iz studija u SA. ja mislim da cak ima i slovenacki.
Last edited by Altsa on 04/02/2015 11:50, edited 2 times in total.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#56 Re: Eurosport/Sport klub Srbija u BiH

Post by bingov buraz »

Tomahawk11 wrote:
bingov buraz wrote:Pazi kad se bolesnim proglasi covjek koji u svojoj zemlji za svoje pare trazi da slusa program na svom jeziku....strasno!

Ko voli da bude otirac ima potpuno pravo na to ali nema pravo da to proglasi za standard.
Pa ja vec rekoh, sator i strajkuj ispred SK, Telemacha, koga vec....
Ima li logike da od srbijanskog ili hrvatskog SK trazis da prenose na bosanskom jeziku? Jasta ce, eno sve trce.
Kad bude bosanska verzija SK (ako bude), onda moze....samo cisto sumnjam, posto ce tu problem sa jezikom biti glavna prepreka za formiranje takvog kanala.
Cuj otirac :lol: da te pitam onda:gledas li SK?
Uglavnom hvatam streamove,nemam SK u ponudi nego Arene,nisu savrseni ali ispostovali su koliko toliko ovo trziste sa Arena BiH kanalom a tu je i Edin Avdic.

Nikad nece napraviti Sportklub BiH upravo zbog ljudi i misljenja kao sto je tvoje.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 56051
Joined: 15/12/2008 16:53

#57 Re: Eurosport/Sport klub Srbija u BiH

Post by ultima_palabra »

Na Logosoftu imaš opciju srpskog ili engleskog komentara za Eurosport, tako da možeš slušati Matsa Wilandera umjesto Banjca :mrgreen:

Na komentatore Sportkluba i Arene nemam zamjerki... Arenasport ima i onu bh.verziju koja pušta našu ligu sa našim komentatorima, i forsira naše igrače... recimo ako na srpskoj verziji ide Sampdoria-Torino, na bh. verziji će ići Lazio-Cagliari zbog Lulića.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#58 Re: Eurosport/Sport klub Srbija u BiH

Post by Tomahawk11 »

Sigurno sam ja prepreka (i ostali ''izrodi'') BH SK :oops:
Batalite ljudi, glupu pricu.
Eto kazes ni nemas SK, a smeta ti. E jbg :-)
vrapcic
Posts: 243
Joined: 20/07/2011 16:53

#59 Re: Eurosport/Sport klub Srbija u BiH

Post by vrapcic »

Meni licno je drago sto imamo mogucnost gledati raznovrstan sport i slusati odlicne i profesionalne komentare a u isto vrijeme i nauciti dosta toga o sportu koji se prikazuje kao i o pravilima istog. Puno draze mi je slusati "nas Nole" nego englesku varijantu ili njemacku. Cak se usudjujem primijetiti da balkanski sportisti imaju poseban tretman u sportovima koje gledamo - od Tine Maze do Dzeke, Ibisevica i svih ostalih kojeg komentator spomene sigurno par puta u toku utakmice igrali oni ili bio na klupi. To sto ga ne zove "nas Dzeko" nego samo Dzeko mi stvarno ne predstavlja nikakav problem u tom kontekstu, kao ni ekavica koju pricaju - sve dok su kao sto rekoh profesionalni i odlicni komentatori.

Ne znam koliko ste upuceni, ali u Hr su se cesto gledale utakmice evropske lige koje je prenosio OBN, i slusali naravno nase voditelje koji su logicno bodrili nase fudbalere u timovima. I ne mislim ni slucajno da je OBN trebao uposliti HR komentatora da bodri "naseg XZ..".

Sve dok je ista cijena pretplate, kvalitet prezentiranih informacija, svakako da je preferenca neko nas, ali ako cu morati dodatno placati (jer studio, oprema, komentatori itd dodatno i kostaju) ili slusati losije od postojeceg (ne mogu se sjetiti niti jednog odlicnog bh komentatora), samo po cijenu da cujem"Djokovic je osvojio.." umjesto "nas Nole" ili "nas Dzeko" umjesto "Dzeko" - onda preferiram postojece.

Mozda je ovaj post fulao neku poentu na koju je postavljac teme mislio- u tom slucaju se izvinjavam.
the_stick
Posts: 1170
Joined: 16/02/2002 00:00

#60 Re: Eurosport/Sport klub Srbija u BiH

Post by the_stick »

Tomahawk11 wrote:Navalio covjek idiotski komentar, pa idiotski...velahavle.
Nije jezik politika....ali je politika prica oko toga kojim jezikom se prica na kanalu.
Tacno da ima srbijanska i hrvatska verzija SK. Kad bude i bosanska verzija, onda bi se moglo pricati o tome kojim jezikom se prica na tom kanalu. No, tad bi tek nastao kurslus. Trebalo bi da se prica bosanskim, srpskim i hrvatskim jezikom. Ili da ide periodicno....ako vec ganjamo neku ravnopravnost i zastupljenost.
Napisah ranije da sam imao na BHT ili FTV priliku da gledam prenose, npr. engleske Premier lige i nisam bio ni blizu zadovoljan kao sa SK.
U pitanju je kvalitet koji SK nudi i koji cu ja radije gledati nego nase struCnjake kojima je HD prenos nuklearna fizika :-)
Nego, sad se i djeca mijesaju. Ne daj im da gledaju TV, dosta se prica engleski, ne daj Boze, naucice ga :mrgreen: ako vec idemo tom logikom.

Suma sumarum, prica je presipanje iz supljeg u prazno. Ko kantonalna sjednica, nista ni s cim.

I da, kao sto sam i pretpostavio, onima kojima je do gledanja neceg kvalitetnog, lijepi se etiketa da nisu dovoljno patriotski osvjesteni :-)
fascinira me cinjenica da ti, koji posredstvom kablovskog operatera placas taj isti sport klub ili eurosport, nemas cak ni najmanju zelju da se za tvoje pare, u tvojoj zemlji, program prilagodi tebi...


SK je dosad najblize onom sto je prilagodjeno meni, ali i prosjecnom uzivaocu sportskih dogadjaja. Ljudi rade profesionalno i, igrom slucaja, pricaju na jeziku koji razumijem. Istina, ekavsko je narjecje, ali nemam ni najmanji problem s tim. Dakle, proglam je prilagodjen :thumbup:
Sto bi rekli, hrjdavom q.... svaka dlaka smeta.
covjece, niko ne spori kvalitet ni sport kluba ni eurosporta... i tema apsolutno nema veze sa tim sta su prenosili ili prenose bht ili ftv, niti se pokusava porediti kvalitet sk i bht... ali tema je sira od samog sporta, pa se petljaju i djeca... kada budemo trazili da se sportski kanali u nasoj drzavi prilagodjavaju nama i nasem jeziku, to ce znaciti da imamo dovoljno svijesti da isto to trazimo i za knjige, tv programe, kino i ostalo...

ne brini se ti za to kako ce moje dijete nauciti engleski, ali isto tako zelim da umjesto neke mjesavine slavenskih jezika, govori svojim maternjim, bosanskim jezikom... a to je malo tesko u situaciji u kojoj su djeca izlozena svim jezicima, osim upravo bosanskom... kako kroz pracenje sportskih kanala, tako kroz gledanje crtanih filmova sinhronizovanih ili na hrvatski ili na srpski... a sve je do svijesti... naravno da sinhronizacija na bosanski nesto kosta... naravno da zaposljavanje bh komentatora nesto kosta... ali nemaju to razloga raditi, kad vecina nas razmislja kao ti - sta ima veze na kojem je jeziku... ne treba SK formirati poseban kanal u BiH... dovoljno bi, za pocetak bilo zaposliti nekoliko komentatora koji bi radili prenose za BH trziste... vrlo jednostavno, pustis istu sliku, samo upalis drugog komentatora u BiH, za razliku od onoga kojeg pustas u SRB ili HR... ali sto bi se cinema city izlagao trosku sinhronizacije crtanog filma na bosanski ili zasto bi SK zaposlio nekoliko dodatnih komentatora, kada je prosjecnom gradjaninu BiH svejedno... i jos ispada da ja pricam o politici i trci se da me se optuzi da ja nekome nesto osporavam, a ustvari samo trazim da me se tretira onako kako bih ja tretirao njih da ja prodajem nesto u njihovoj zemlji...

naravno da se necu odreci gledanja SK u situaciji u kojoj samostalno ne mogu uticati na promjenu... na kraju krajeva, placam za taj SK, pa cu ga logicno i gledati... a ti mi nemoj pokusavati oduzeti pravo da se zalim i da zelim da se program dodatno prilagodi meni... kada bi se stvorila kriticna masa da se zali svojim kablovskim operaterima kako zele da se u BiH ili dijelu BiH utakmice prenose na bosnaskom jeziku od strane BH komentatora, garantujem da bi i SK i Eurosport u roku od nekoliko sedmica pronasli takve komentatore... kako su se prilagodili za HR trzite, tako bi se prilagodili i za BH trzsite... tih nekoliko komentatora ne kosta nista u poredjenju sa onim koliko bi pretplatnika mogli izgubiti kada bi kod nas postojala svijest kao sto postoji u HR... garantujem zivotom da prilagodjavanje HR trzistu nije doslo iz ljubavi... a cisto sumnjam da su uopste i pokusali MaxTV-u prodati verziju SK programa sa srbijanskim komentatorima, svjesni da bi uz takav program imali ravno 0 pretplatnika...
User avatar
Altsa
Posts: 7401
Joined: 19/03/2004 18:31

#61 Re: Eurosport/Sport klub Srbija u BiH

Post by Altsa »

ultima_palabra wrote:Na Logosoftu imaš opciju srpskog ili engleskog komentara za Eurosport, tako da možeš slušati Matsa Wilandera umjesto Banjca :mrgreen:

Na komentatore Sportkluba i Arene nemam zamjerki... Arenasport ima i onu bh.verziju koja pušta našu ligu sa našim komentatorima, i forsira naše igrače... recimo ako na srpskoj verziji ide Sampdoria-Torino, na bh. verziji će ići Lazio-Cagliari zbog Lulića.
imaju dvojica na SK iritantnih komentatora a ostali su Ok. Inace ona ljepotica sto je sjedila samo u studiju presla na RTS :cry:

Image

Image
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#62 Re: Eurosport/Sport klub Srbija u BiH

Post by Tomahawk11 »

Nikom ja ne oduzimam pravo da se zali. Umjesto sto vodite forumski rat sa tastaturama, bujrum poduzmite nesto konkretno i borite se za bosanski SK :thumbup:
Nego, gledaj malo realno na stvari. Da li Srbima u BiH smeta sto su na SK srbijanski komentatori? Eto imamo i HR SK, dakle ne smeta ni Hrvatima....da li ozbiljno mislis da bi oni podrzali BiH SK? Kad pricamo o kriticnim masama, nekako mi se cini da bi malo bilo kad bi samo Bosnjaci trazili BIH SK.
Meni je fascinantno da je problem u SK ili Eurosportu. Treba li i BiH verzija RTS ili HRT? Djeca vjerovatno gledaju nekad crtani na HRT-u, trebalo bi i njima poslati dopis da uvedu program za BiH. Poenta je da ti ucis svoje dijete kojim ce jezikom govoriti, ako ti vec smeta ili se bojis da ce nauciti ekavicu, blokiras taj kanal da ne gleda i zdravo. Trebalo bi se zaliti i za xxx kanale, jel, sto pustaju bezobrazluke :-)
Poenta je da se trazi dlaka u jajetu, al eto, jos jednom kazem, bujrum se zali kod relevantne kuce (SK ili Telemach). Nikome ja ne branim.
Malo je degutantno ovo sa etiketiranjem ''dok je takvih kao ti'', al nejse. Naviklo se da ako nisi u toru, odmah se lijepi etiketa :thumbup:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#63 Re: Eurosport/Sport klub Srbija u BiH

Post by Tomahawk11 »

Altsa wrote:
ultima_palabra wrote:Na Logosoftu imaš opciju srpskog ili engleskog komentara za Eurosport, tako da možeš slušati Matsa Wilandera umjesto Banjca :mrgreen:

Na komentatore Sportkluba i Arene nemam zamjerki... Arenasport ima i onu bh.verziju koja pušta našu ligu sa našim komentatorima, i forsira naše igrače... recimo ako na srpskoj verziji ide Sampdoria-Torino, na bh. verziji će ići Lazio-Cagliari zbog Lulića.
imaju dvojica na SK iritantnih komentatora a ostali su Ok. Inace ona ljepotica sto je sjedila samo u studiju presla na RTS :cry:

Image

Image
Auuu....vidim ja nje nema :( steta, nek zaposle Spahu mjesto nje i rijeseno :mrgreen:
the_stick
Posts: 1170
Joined: 16/02/2002 00:00

#64 Re: Eurosport/Sport klub Srbija u BiH

Post by the_stick »

vrapcic wrote:Meni licno je drago sto imamo mogucnost gledati raznovrstan sport i slusati odlicne i profesionalne komentare a u isto vrijeme i nauciti dosta toga o sportu koji se prikazuje kao i o pravilima istog. Puno draze mi je slusati "nas Nole" nego englesku varijantu ili njemacku. Cak se usudjujem primijetiti da balkanski sportisti imaju poseban tretman u sportovima koje gledamo - od Tine Maze do Dzeke, Ibisevica i svih ostalih kojeg komentator spomene sigurno par puta u toku utakmice igrali oni ili bio na klupi. To sto ga ne zove "nas Dzeko" nego samo Dzeko mi stvarno ne predstavlja nikakav problem u tom kontekstu, kao ni ekavica koju pricaju - sve dok su kao sto rekoh profesionalni i odlicni komentatori.

Ne znam koliko ste upuceni, ali u Hr su se cesto gledale utakmice evropske lige koje je prenosio OBN, i slusali naravno nase voditelje koji su logicno bodrili nase fudbalere u timovima. I ne mislim ni slucajno da je OBN trebao uposliti HR komentatora da bodri "naseg XZ..".

Sve dok je ista cijena pretplate, kvalitet prezentiranih informacija, svakako da je preferenca neko nas, ali ako cu morati dodatno placati (jer studio, oprema, komentatori itd dodatno i kostaju) ili slusati losije od postojeceg (ne mogu se sjetiti niti jednog odlicnog bh komentatora), samo po cijenu da cujem"Djokovic je osvojio.." umjesto "nas Nole" ili "nas Dzeko" umjesto "Dzeko" - onda preferiram postojece.

Mozda je ovaj post fulao neku poentu na koju je postavljac teme mislio- u tom slucaju se izvinjavam.
meni je takodjer drago da imamo priliku gledati raznovrstan sport... s druge strane se ne slazem nuzno sa konstatacijom da su komentatori toliko dobri i profesionalni da im niko nas ne moze parirati... takodjer se ne slazem da balkanski sportisti imaju neki poseban tretman - sjetit ces se ismijavanja kolasinca od strane komentatora na eurosportu (kolasinac se taman poceo ustaljivati u prvoj postavi schalke-a i iz utakmice u utakmicu sve bolji, a njihova prica isla na fazon kolasinac standardno najlosij na terenu)...

mislim da se OBN i SK ne mogu bas porediti, jer je OBN lokalni BH program, koji je izlistan na nekim kablovskim operaterima u HR... OBN od tog izlistavanja ne dobija nista, osim malo siru pokrivenost... isti je slucaj sa recimo RTL HR, koji se moze gledati i kod nas... to je program pravljen za HR trziste i od njega ne ocekujem da se prilagodjava BH gledaocima jer je kod nas samo usput... SK je druga prica... SK je regionalni sportski program... SK ima vrstu sadrzaja koja se od kablovskih operatera naplacuje po broju korisnika, tako da je SK-u itekako bitno da je izlistan i da kablovski operater ima sto vise pretplatnika... dakle, meni je drago sto imamo priliku gledati SK, ali je i SK-u drago sto smo ti, ja i ostali pretplatnici, jer SK od nas zaradjuje (od mene kao pojedinca ne mnogo, ali od nas kolektivno jako puno)... s obzirom da je to tako, ja bih ocekivao da se SK prilagodi nama i nasem trzistu... ali to se nece desiti, ako mi to ne budemo trazili... a ne trazimo.. ni u cemu...

nisi fulao poentu... bar ne u potpunosti... iako imamo odredjena neslaganja, tvoje rezonovanje je meni sasvim ok... ali generalno mislim da bi mi svi skupa trebali prestati sami sebe podcjenjivati... tu mislim i na nase komentatore, i na nas jezik i na nasu brojcanost koja ipak cini ne bas malo trziste od minimalno 2 miliona ljudi, koji bar deklarativno govore bosanski, i koji neosporno vole BiH... mislim da nas ima dovoljno i da smo dovoljno bitno trziste da mozemo i trebamo zahtijevati da nam se prilagodi onaj ko nam nesto prodaje i da ne trebamo biti strogo zahvalni sto nam je neko omogucio da mi to nesto uopste gledamo... bio to sportski kanal, izdavac knjiga ili operater multipleks kina...
the_stick
Posts: 1170
Joined: 16/02/2002 00:00

#65 Re: Eurosport/Sport klub Srbija u BiH

Post by the_stick »

Tomahawk11 wrote:Nikom ja ne oduzimam pravo da se zali. Umjesto sto vodite forumski rat sa tastaturama, bujrum poduzmite nesto konkretno i borite se za bosanski SK :thumbup:
Nego, gledaj malo realno na stvari. Da li Srbima u BiH smeta sto su na SK srbijanski komentatori? Eto imamo i HR SK, dakle ne smeta ni Hrvatima....da li ozbiljno mislis da bi oni podrzali BiH SK? Kad pricamo o kriticnim masama, nekako mi se cini da bi malo bilo kad bi samo Bosnjaci trazili BIH SK.
Meni je fascinantno da je problem u SK ili Eurosportu. Treba li i BiH verzija RTS ili HRT? Djeca vjerovatno gledaju nekad crtani na HRT-u, trebalo bi i njima poslati dopis da uvedu program za BiH. Poenta je da ti ucis svoje dijete kojim ce jezikom govoriti, ako ti vec smeta ili se bojis da ce nauciti ekavicu, blokiras taj kanal da ne gleda i zdravo. Trebalo bi se zaliti i za xxx kanale, jel, sto pustaju bezobrazluke :-)
Poenta je da se trazi dlaka u jajetu, al eto, jos jednom kazem, bujrum se zali kod relevantne kuce (SK ili Telemach). Nikome ja ne branim.
Malo je degutantno ovo sa etiketiranjem ''dok je takvih kao ti'', al nejse. Naviklo se da ako nisi u toru, odmah se lijepi etiketa :thumbup:
jebi ga, etiketiranje je igra za dvoje... ja trazim bosanski, pa sam automatski u toru, podsmijavas se i optuzujes me da uvlacim politiku u sport i da imam nesto protiv srbijanskog komentatora koji slavi pobjedu noleta... sta ocekujes od mene? ipak, ja se izvinjavam zbog etiketiranja... nije korektno od mene...

porediti RTS ili HRT sa SK je otprilike kao poredjenje baba i zaba... RTS i HRT su namijenjeni za trzista SR, odnosno HR... pojavljivanjem na BH kablovskim operaterima, dobijaju vecu pokrivenost, ali ne i zaradu... SK je komercijalni sportski program koji se predstvlja kao regionalni i targetira citavu regiju... SK je vrsta programa koja od kablovski operatera naplacuje svoj sadrzaja, a osnova za naplatu je broj korisnika...

grupa stanovnistva koja se naziva bosnjaci, ima dvije zajednicke stvari, a naziv bosnjak nije jedna od te dvije stvari... neki su bosnjaci, neki bosanci, neki bosanci i hercegovci, itd... dalje se dijele na muslimane i ateiste... dijele se i na sarajlije, zenicane, tuzlake... dvije stvari nas objedinjuju... ljubav prema jedinoj domovini i cinjenica da, bar deklarativno, govorimo bosanskim jezikom... kada izadje popis, vise ce biti onih koji su se izjasnili da govore bosanski jezik, nego sto ce biti onih koji se izjavnjavaju kao bosnjaci ili bosanci... izvinjavam se, ovo je sada vec politiziranje, ali ima svoj cilj... a cilj je.... vise je nego izvjesno da ce rezultati popisa pokazati da u BiH zivi vise od 2 miliona ljudi koji govore bosanski jezik... 2 MILIONA LJUDI... e ja ne mogu nikako prihvatiti tvoju tezu da je to malo i da smo mi malo trziste i da se nama ne treba prilagoditi sadrzaj za koji placamo... nazalost, naucili smo da se mi prilagodjavamo svima i da moramo biti zahvalni sto nas neko nije zaobisao i da je bolje da sutimo i da ne talasamo, da nam nebi oni tamo ugasili signal za SK... istovremeno, SK od nas istih jako fino zaradjuje, a da istovremeno na nas ne potrosi nista... imaju gotov program napravljen za trziste SR, samo puste signal i svaki mjesec od telemacha xx pretplatnika puta xy feninga po pretplatniku....
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#66 Re: Eurosport/Sport klub Srbija u BiH

Post by Tomahawk11 »

the_stick wrote:
Tomahawk11 wrote:Nikom ja ne oduzimam pravo da se zali. Umjesto sto vodite forumski rat sa tastaturama, bujrum poduzmite nesto konkretno i borite se za bosanski SK :thumbup:
Nego, gledaj malo realno na stvari. Da li Srbima u BiH smeta sto su na SK srbijanski komentatori? Eto imamo i HR SK, dakle ne smeta ni Hrvatima....da li ozbiljno mislis da bi oni podrzali BiH SK? Kad pricamo o kriticnim masama, nekako mi se cini da bi malo bilo kad bi samo Bosnjaci trazili BIH SK.
Meni je fascinantno da je problem u SK ili Eurosportu. Treba li i BiH verzija RTS ili HRT? Djeca vjerovatno gledaju nekad crtani na HRT-u, trebalo bi i njima poslati dopis da uvedu program za BiH. Poenta je da ti ucis svoje dijete kojim ce jezikom govoriti, ako ti vec smeta ili se bojis da ce nauciti ekavicu, blokiras taj kanal da ne gleda i zdravo. Trebalo bi se zaliti i za xxx kanale, jel, sto pustaju bezobrazluke :-)
Poenta je da se trazi dlaka u jajetu, al eto, jos jednom kazem, bujrum se zali kod relevantne kuce (SK ili Telemach). Nikome ja ne branim.
Malo je degutantno ovo sa etiketiranjem ''dok je takvih kao ti'', al nejse. Naviklo se da ako nisi u toru, odmah se lijepi etiketa :thumbup:
jebi ga, etiketiranje je igra za dvoje... ja trazim bosanski, pa sam automatski u toru, podsmijavas se i optuzujes me da uvlacim politiku u sport i da imam nesto protiv srbijanskog komentatora koji slavi pobjedu noleta... sta ocekujes od mene? ipak, ja se izvinjavam zbog etiketiranja... nije korektno od mene...

porediti RTS ili HRT sa SK je otprilike kao poredjenje baba i zaba... RTS i HRT su namijenjeni za trzista SR, odnosno HR... pojavljivanjem na BH kablovskim operaterima, dobijaju vecu pokrivenost, ali ne i zaradu... SK je komercijalni sportski program koji se predstvlja kao regionalni i targetira citavu regiju... SK je vrsta programa koja od kablovski operatera naplacuje svoj sadrzaja, a osnova za naplatu je broj korisnika...

grupa stanovnistva koja se naziva bosnjaci, ima dvije zajednicke stvari, a naziv bosnjak nije jedna od te dvije stvari... neki su bosnjaci, neki bosanci, neki bosanci i hercegovci, itd... dalje se dijele na muslimane i ateiste... dijele se i na sarajlije, zenicane, tuzlake... dvije stvari nas objedinjuju... ljubav prema jedinoj domovini i cinjenica da, bar deklarativno, govorimo bosanskim jezikom... kada izadje popis, vise ce biti onih koji su se izjasnili da govore bosanski jezik, nego sto ce biti onih koji se izjavnjavaju kao bosnjaci ili bosanci... izvinjavam se, ovo je sada vec politiziranje, ali ima svoj cilj... a cilj je.... vise je nego izvjesno da ce rezultati popisa pokazati da u BiH zivi vise od 2 miliona ljudi koji govore bosanski jezik... 2 MILIONA LJUDI... e ja ne mogu nikako prihvatiti tvoju tezu da je to malo i da smo mi malo trziste i da se nama ne treba prilagoditi sadrzaj za koji placamo... nazalost, naucili smo da se mi prilagodjavamo svima i da moramo biti zahvalni sto nas neko nije zaobisao i da je bolje da sutimo i da ne talasamo, da nam nebi oni tamo ugasili signal za SK... istovremeno, SK od nas istih jako fino zaradjuje, a da istovremeno na nas ne potrosi nista... imaju gotov program napravljen za trziste SR, samo puste signal i svaki mjesec od telemacha xx pretplatnika puta xy feninga po pretplatniku....
Opet taj Nole. Ironija je bila u smislu ''otkud Srbin komentator da navija za Novaka''. Eto ce za Damira Dzumhura navijati.
A nije da ti ne smeta. Hoces da slusas komentatora koji govori nas Edin, a ne nas Novak. Nikakav problem. Na mjestu. Ali kad bude BiH SK.
Nema potrebe za predavanjem ko su Bosnjaci, Bosanci, Hercegovci....znam ja to veoma dobro.
I mogu ti jos nesto reci, a i ostalim koji kace etikete (mada si se ti izvinio :thumbup: ), znam ja dobro ko sam i sta sam i mislim da me nece nekakva televizija odredijivati u smislu nacionalne pripadnosti. Dok gledam Real - Barcelona, ni jednom jos nisam pomislio kako sam nacionalno obespravljen.
Niti ce oni gasiti niti ce u skorije vrijeme biti nesto od BiH SK. Na koju foru je dosao HR SK?
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#67 Re: Eurosport/Sport klub Srbija u BiH

Post by bingov buraz »

Tomahawk11 wrote:Sigurno sam ja prepreka (i ostali ''izrodi'') BH SK :oops:
Batalite ljudi, glupu pricu.
Eto kazes ni nemas SK, a smeta ti. E jbg :-)
Nemam,npr. nemam ni amputacija hvala bogu a podrzavam prava amputiraca,ja sam se na temu javio da podrzim autora jer je u pravu,ti,cyprus i jos neki ste se javili da omalovazavate temu,sve ljudi europskih shvatanja liberalni a kad treba podrzati komsiju da bude ravnopravan komsija je zatucana seljacina,ko ga jebe,ima sator pa nek kampuje ispred toga i toga.
Licemjerno.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#68 Re: Eurosport/Sport klub Srbija u BiH

Post by Tomahawk11 »

bingov buraz wrote:
Tomahawk11 wrote:Sigurno sam ja prepreka (i ostali ''izrodi'') BH SK :oops:
Batalite ljudi, glupu pricu.
Eto kazes ni nemas SK, a smeta ti. E jbg :-)
Nemam,npr. nemam ni amputacija hvala bogu a podrzavam prava amputiraca,ja sam se na temu javio da podrzim autora jer je u pravu,ti,cyprus i jos neki ste se javili da omalovazavate temu,sve ljudi europskih shvatanja liberalni a kad treba podrzati komsiju da bude ravnopravan komsija je zatucana seljacina,ko ga jebe,ima sator pa nek kampuje ispred toga i toga.
Licemjerno.
Pfff...javio se da omalovazavam temu? :-)
Valjda imam pravo iznijeti svoje misljenje :roll:
Vidis kako si ti ''nas'' koji se ne slazemo sa tvojim misljenjem fino ogradio u tor. A ''mi'' smo licemjerni. Ja bih se zapitao ko je tu licemjeran ;-)
Podrzao sam komsiju, kako kazes. Bujrum, bori se za ono sto zelis, nemoj sjediti i voditi rat preko interneta. A eto kad smo kod toga, je li iko otisao s ovom idejom na temu o Telemachu, pa bar upitao? Jasta ste, valja napadati ljude koji se ne slazu!
the_stick
Posts: 1170
Joined: 16/02/2002 00:00

#69 Re: Eurosport/Sport klub Srbija u BiH

Post by the_stick »

uredu je... preskocio si komplet post.. uhvatio se par stvari koji ti odgovaraju i to je to... opet.. ne smeta mi sto srbijanski komentator navija za 'naseg' noleta - njegovo puno pravo... smeta mi sto ja to moram da slusam u BiH, gledajuci kanal za koji indirektno placam...

i da.. bitno je da se ti nisi izvinuo za etiketiranje... jer... sta ces se izvinjavati nekome ko je u toru, zar ne?

mislim da smo ispucali sve sto imamo jedan drugom reci i da je vrijeme da stanemo, inace cemo se poceti uveliko ponavljati (nije da vec nismo)...

uzivaj u SK, a ja se nadam (i istovremeno sumnjam) da cemo ga u dogledno vrijeme obojica gledati uz BH komentatore...
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#70 Re: Eurosport/Sport klub Srbija u BiH

Post by Tomahawk11 »

the_stick wrote:uredu je... preskocio si komplet post.. uhvatio se par stvari koji ti odgovaraju i to je to... opet.. ne smeta mi sto srbijanski komentator navija za 'naseg' noleta - njegovo puno pravo... smeta mi sto ja to moram da slusam u BiH, gledajuci kanal za koji indirektno placam...
i da.. bitno je da se ti nisi izvinuo za etiketiranje... jer... sta ces se izvinjavati nekome ko je u toru, zar ne?
mislim da smo ispucali sve sto imamo jedan drugom reci i da je vrijeme da stanemo, inace cemo se poceti uveliko ponavljati (nije da vec nismo)...

uzivaj u SK, a ja se nadam (i istovremeno sumnjam) da cemo ga u dogledno vrijeme obojica gledati uz BH komentatore...
Da premotamo....dosao sam da dam svoje misljenje i pri tome sam etiketiran na sto sam komentarisao da ne valja ako nisi u toru. Dakle, koga sam ja tu etiketirao, pa da bih se trebao za nesto izvinuti? Evo @bingov buraz uporno pokusava da ''nas'' strpa u neki tor. Ko smo to mi? Nekakvi antipatriote, nezahvalnici, oni ''sto su zaboravili''?! Ma daj, taman tako sto me zaboli kojim narjecjem prica komentator na SK ili ES :-)
A eto, ako smo rekli, a ponavljamo se, slazem se da ne treba dalje.
Ovo za SK...sumnjam, nisam siguran da citaju ovi iz SK ovu temu da bi reagovali.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#71 Re: Eurosport/Sport klub Srbija u BiH

Post by bingov buraz »

Tomahawk11 wrote:
bingov buraz wrote:
Tomahawk11 wrote:Sigurno sam ja prepreka (i ostali ''izrodi'') BH SK :oops:
Batalite ljudi, glupu pricu.
Eto kazes ni nemas SK, a smeta ti. E jbg :-)
Nemam,npr. nemam ni amputacija hvala bogu a podrzavam prava amputiraca,ja sam se na temu javio da podrzim autora jer je u pravu,ti,cyprus i jos neki ste se javili da omalovazavate temu,sve ljudi europskih shvatanja liberalni a kad treba podrzati komsiju da bude ravnopravan komsija je zatucana seljacina,ko ga jebe,ima sator pa nek kampuje ispred toga i toga.
Licemjerno.
Pfff...javio se da omalovazavam temu? :-)
Valjda imam pravo iznijeti svoje misljenje :roll:
Vidis kako si ti ''nas'' koji se ne slazemo sa tvojim misljenjem fino ogradio u tor. A ''mi'' smo licemjerni. Ja bih se zapitao ko je tu licemjeran ;-)
Podrzao sam komsiju, kako kazes. Bujrum, bori se za ono sto zelis, nemoj sjediti i voditi rat preko interneta. A eto kad smo kod toga, je li iko otisao s ovom idejom na temu o Telemachu, pa bar upitao? Jasta ste, valja napadati ljude koji se ne slazu!
Nisi dobronamjeran sagovornik ili sapismenik sta je vec tacno,izvrces rijeci i zamjenjujes teze.
Svako dobro.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#72 Re: Eurosport/Sport klub Srbija u BiH

Post by Tomahawk11 »

@bingov buraz, samo ne pisem sto ti odgovara i nisam istomisljenik.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#73 Re: Eurosport/Sport klub Srbija u BiH

Post by bingov buraz »

Tomahawk11 wrote:@bingov buraz, samo ne pisem sto ti odgovara i nisam istomisljenik.
Dobro, ocigledno necemo jedan drugom promijeniti stavove ni za promil a ne svadjo se ja vala.
Ja odoh iz rova a ti kako hoces :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#74 Re: Eurosport/Sport klub Srbija u BiH

Post by Tomahawk11 »

bingov buraz wrote:
Tomahawk11 wrote:@bingov buraz, samo ne pisem sto ti odgovara i nisam istomisljenik.
Dobro, ocigledno necemo jedan drugom promijeniti stavove ni za promil a ne svadjo se ja vala.
Ja odoh iz rova a ti kako hoces :mrgreen:
:thumbup: Ma necu se svadjati, a nije mi ni cilj bio da se svadjam. Zasmetale su mi konstatacije koje navode na to da smo otiraci, da zaboravljamo ko smo i sta smo, nismo dovoljno patriote, jelte....zato sto gledamo SK Srbija, a ne trazimo SK BiH. A jbg, ako je to mjerilo, onda ne znam stvarno.....
Eto, je li autor teme nesto poduzeo po tom pitanju ili je samo otvorio temu i to je to? Podrzacu ga, Sanele mi :)
the_stick
Posts: 1170
Joined: 16/02/2002 00:00

#75 Re: Eurosport/Sport klub Srbija u BiH

Post by the_stick »

Tomahawk11 wrote:
bingov buraz wrote:
Tomahawk11 wrote:@bingov buraz, samo ne pisem sto ti odgovara i nisam istomisljenik.
Dobro, ocigledno necemo jedan drugom promijeniti stavove ni za promil a ne svadjo se ja vala.
Ja odoh iz rova a ti kako hoces :mrgreen:
:thumbup: Ma necu se svadjati, a nije mi ni cilj bio da se svadjam. Zasmetale su mi konstatacije koje navode na to da smo otiraci, da zaboravljamo ko smo i sta smo, nismo dovoljno patriote, jelte....zato sto gledamo SK Srbija, a ne trazimo SK BiH. A jbg, ako je to mjerilo, onda ne znam stvarno.....
Eto, je li autor teme nesto poduzeo po tom pitanju ili je samo otvorio temu i to je to? Podrzacu ga, Sanele mi :)
autor teme nije nista poduzeo po tom pitanju, svjestan cinjenice da sam ne moze nista... autor teme je otvorio temu da ispita da li ima istomisljenika i da li bi imao podrsku u slucaju da se nesto eventualno poduzme... autor teme je izbrojao 2 ili 3 korisnika kojima je stalo, te je shodno tome zakljucio da, bar za sada, nema svrhe pokretati beznadeznu akciju... kako stvari stoje, vecina je sretna i zahvalana na ovome sto trenutno imamo...
Post Reply