Eurosong 2017.

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#76 Re: Eurosong 2017.

Post by Vitezanin »

Bravo za Portugal, očajni svih ovih godina, digli ruke od Eurosonga bezbroj puta i evo dočekaše svoje. Čestitke. :D
zippoo87
Posts: 15545
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#77 Re: Eurosong 2017.

Post by zippoo87 »

ma evrovizija je sranje u bojama...nije ni cudo sto se to vise ne prati,kada nema dobrih pjesama
pogleda sada na YT Ruslanin nastup...jbte jest se Ruslana pohabala za 14 godina :D
doduse,nije to nikako malo godina ali eto
User avatar
Edin H.
Posts: 47001
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#78 Re: Eurosong 2017.

Post by Edin H. »

nelle_tz wrote: Ne da im EBU da prenose, nisu neke pare uplatili nasi
Koji kloshari. :evil:

A valjao im je bivsi ured Yutela i material TVBiH u ratu.
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#79 Re: Eurosong 2017.

Post by Vitezanin »

zippoo87 wrote:ma evrovizija je sranje u bojama...nije ni cudo sto se to vise ne prati,kada nema dobrih pjesama
pogleda sada na YT Ruslanin nastup...jbte jest se Ruslana pohabala za 14 godina :D
doduse,nije to nikako malo godina ali eto
Ne prati?! 200 mil. ljudi prošle godine gledalo. To što nas nema ne znači da ne prate ostali.
User avatar
Edin H.
Posts: 47001
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#80 Re: Eurosong 2017.

Post by Edin H. »

Vitezanin wrote:
zippoo87 wrote:ma evrovizija je sranje u bojama...nije ni cudo sto se to vise ne prati,kada nema dobrih pjesama
pogleda sada na YT Ruslanin nastup...jbte jest se Ruslana pohabala za 14 godina :D
doduse,nije to nikako malo godina ali eto
Ne prati?! 200 mil. ljudi prošle godine gledalo. To što nas nema ne znači da ne prate ostali.
Nevazno, ipak smo mi krema Europe. :oops:
zippoo87
Posts: 15545
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#81 Re: Eurosong 2017.

Post by zippoo87 »

svi pobjednici od 2000.
meni najbolje pjesme od Ruslane,Marijina molitva je isto kod nas bila popularna,pa onda Svedska,Loreen -Euphoria
takodjer ova Only teardrops
ovih pjesama se sjecam i znam da su bile slusane i na raznim radiostanicama a i u raznim playlistama
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#82 Re: Eurosong 2017.

Post by Ajatolah_ »

Pa ne gleda se Evrovizija zbog kvalitetne muzike. :D Pogotovo otkad se sve promijenilo u prvoj polovini 2000-tih i odjednom se počeo stavljati veći fokus na kojekakve koreografije, pokušaje da se bude jedinstven i originalan, pa je tim i čitav cirkus postao veći i blesaviji. :D Po nekom mom sjećanju, to je možda i počelo baš s Evrovizijom kad je Ruslana uzela.
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#83 Re: Eurosong 2017.

Post by Krokodajl »

Prelijepa pjesma, nisam obraćao pažnju na Eurosong prije ovog finala, osim Žaka i Italije ništa drugo nisam ni čuo, večeras slušam ovog Portugalca i plačem, emocije prenosi a ja ne kontam ništa, nisam vjerovao da će pobjediti.

I sada evo čitam ima lik problem sa srcem, jbt šta ti je život.

Drago mi je pravo i zbog Portugala i zbog pjesme i zbog onog momka koji je to otpjevao, kako reče "pjesma nije vatromet, pjesma je emocija".

Jebem ti više i one vatre i svjetla i mašine.

Od ostalih dobar bi bio onaj Rom iz Mađarske, Žak vokalno odradio maksimalno ali pjesma meh, Italijani prenapuhano mislim da je majmun bio previše, bez majmuna bi to i bilo nešto.

I drago mi je što je pobjedila pjesma na maternjem jeziku zemlje, sjo kad ti Gruzijac pošalje pjesmu na Engleskom i još pjeva na lošem akcentu.

Svaka čast za Portugalce, Špance, Francuze, Bjeloruse, Talijane, Mađare što su pjevali na svom jeziku, ostali svi na Engleskom.
Dobro Britanci, Australci (hej Australci :lol: ) i Irci su isto na maternjem,

I pravo mi je drago što je Izraelu ovo zadnji put da se javljaju iz okupiranog Jerusalema, no one likes you :D :D :D
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#84 Re: Eurosong 2017.

Post by It_is_a_Leclerc »

Lako je Portugalu pobijediti kad imaju najljepši jezik na svijetu. :lol:
Šalu na stranu, kvalitet se polako, ali sigurno vraća na Eurosong. Dno je dotaknuto kad je pobijedila onaj bradata Conchita, i otad ide na bolje.

Ova pjesma je baš nekako emotivna i ima poseban senzibilitet. Sve čestitke. Meni su Portugal, Italija i Mađarska bili favoriti. Italija je grohnula samo jer su ljudi imali prevelika očekivanja od njih.
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#85 Re: Eurosong 2017.

Post by cyprus »

Portugalci su koliko znam tradicionalno najveći luzeri na Eurosongu :mrgreen: Ove godine nisam pratio skoro nikako, sinoć sam odslušao tek par pjesama... Između ostalog i ovog Portugalca, i moram reći pravo mi je drago što je pobjedio :thumbup:

Prije nekoliko godina mi se svidjela i ova portugalska, i znam da sam bio pravo bijesan što nisu prošli u finale...

User avatar
badalpur
Posts: 589
Joined: 08/10/2009 15:50

#86 Re: Eurosong 2017.

Post by badalpur »

Meni je ovo odron. Pjesma je predosadna a generalno volim portugalski jezik i njhov fado :thumbup: ..Lik dobio na sažaljenje zbog bolesti. Žalosno u šta se ovaj Eurosong pretvorio.
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#87 Re: Eurosong 2017.

Post by musicman80 »

Muzicki gledano, pjesma je odlicna i vrhunski izvedena. Ipak, nije standardna evrovizijska pjesma, tako da nisam vjerovao da ce pobijediti. Mislio sam da ce Rumunija ili Madjarska, a moj licni favorit je bila Lucie Jones.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#88 Re: Eurosong 2017.

Post by mO k3 »

Potrugalci ko onda grci uzese eurosong i evropsko prvenstvo
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#89 Re: Eurosong 2017.

Post by pustopoljina »

badalpur wrote:Meni je ovo odron. Pjesma je predosadna a generalno volim portugalski jezik i njhov fado :thumbup: ..Lik dobio na sažaljenje zbog bolesti. Žalosno u šta se ovaj Eurosong pretvorio.
Ja sam juce cula da je bolestan, a poslije pobjede da valjda ceka novo srce. Kontala sam da ima neku ai bolest...mozda.i definitivno zbog toga nisam dala glas. Ali jesam jer je pjesma bila tako lijepa i bez karafeka po sceni i bez fakin jodlanja iz rumunije.
ne mogu vjerovati kolike su kritike bile na nasu proslogodisnju pjesmu, a ova rumunska je kao ok?
Meni je blamaza totalna.
User avatar
badalpur
Posts: 589
Joined: 08/10/2009 15:50

#90 Re: Eurosong 2017.

Post by badalpur »

pustopoljina wrote:
badalpur wrote:Meni je ovo odron. Pjesma je predosadna a generalno volim portugalski jezik i njhov fado :thumbup: ..Lik dobio na sažaljenje zbog bolesti. Žalosno u šta se ovaj Eurosong pretvorio.
Ja sam juce cula da je bolestan, a poslije pobjede da valjda ceka novo srce. Kontala sam da ima neku ai bolest...mozda.i definitivno zbog toga nisam dala glas. Ali jesam jer je pjesma bila tako lijepa i bez karafeka po sceni i bez fakin jodlanja iz rumunije.
ne mogu vjerovati kolike su kritike bile na nasu proslogodisnju pjesmu, a ova rumunska je kao ok?
Meni je blamaza totalna.
Sto ljudi, sto ćudi. Nekome se svidja, nekome ne. Nismo muzički kritičari i naše ocjene su subjektivne. Slažem se za Rumuniju, htjela sam pobjeći iz sobe dok je trajalo izvođenje :run:
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#91 Re: Eurosong 2017.

Post by Vitezanin »

Portugalcima se sinoć sve karte složile:
http://www.tvi24.iol.pt/videos/desporto ... e529f1602b
:D
User avatar
Edin H.
Posts: 47001
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#92 Re: Eurosong 2017.

Post by Edin H. »

pustopoljina wrote: ne mogu vjerovati kolike su kritike bile na nasu proslogodisnju pjesmu, a ova rumunska je kao ok?
J... ga kada se niko nije sjetio, mogao je Jala Brat da repuje, a Deen da jodla. :D :izet:

Rumunija po svim evrovizijskim kriterijima moralni pobjednik. :oops:



Ali ako nista I smo prvi provalili fol, koji sada drugi kopiraju,
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#93 Re: Eurosong 2017.

Post by uglavnomja »

portugal dobio najvise i od zirija i od publike, poderao konkurenciju od prvog glasanja ... mala zemlja sa jednim susjedom :-)

20-ak :?: dvanajski, 10-ak desetki

ne znam ima li iko da im nije dao boba :)
'
cak je i ovom forumskom ziriju portugal bio jedan od favorita, sto je fakat rijetkost :D (i to prije nego se bolest spomenula)

ima ovdje ko je dao koliko portugalu (desno), a lijevo su portugalski glasovi


https://eurovision.tv/event/kyiv-2017/g ... d/portugal
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#94 Re: Eurosong 2017.

Post by uglavnomja »

Edin H. wrote:

J... ga kada se niko nije sjetio, mogao je Jala Brat da repuje, a Deen da jodla. :D :izet:

Rumunija po svim evrovizijskim kriterijima moralni pobjednik. :oops:
,

ovaj ljepsi o dzale buraza, ona ljepsa od diiiina .... :zzzz:

i jos su zaboravili povesti skolsku drugaricu :oops:
User avatar
Edin H.
Posts: 47001
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#95 Re: Eurosong 2017.

Post by Edin H. »

uglavnomja wrote:
Edin H. wrote:

J... ga kada se niko nije sjetio, mogao je Jala Brat da repuje, a Deen da jodla. :D :izet:

Rumunija po svim evrovizijskim kriterijima moralni pobjednik. :oops:
,

ovaj ljepsi o dzale buraza, ona ljepsa od diiiina .... :zzzz:

i jos su zaboravili povesti skolsku drugaricu :oops:
Dobro pjeva ovaj rumunski dzala buraz,

Haljina je vrh, sekunda fali.... :D

User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#96 Re: Eurosong 2017.

Post by Vitezanin »

uglavnomja wrote:portugal dobio najvise i od zirija i od publike, poderao konkurenciju od prvog glasanja ... mala zemlja sa jednim susjedom :-)

20-ak :?: dvanajski, 10-ak desetki

ne znam ima li iko da im nije dao boba :)
'
cak je i ovom forumskom ziriju portugal bio jedan od favorita, sto je fakat rijetkost :D (i to prije nego se bolest spomenula)

ima ovdje ko je dao koliko portugalu (desno), a lijevo su portugalski glasovi


https://eurovision.tv/event/kyiv-2017/g ... d/portugal
Bugarski žiri im je dao nulu (i svim ostalim favoritima, strateški) i Crna Gora (ne znam zašto oni :D ).
User avatar
Edin H.
Posts: 47001
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#97 Re: Eurosong 2017.

Post by Edin H. »

Stvarno je nevjerovatno koji Shoshoni su ukrajinski organizatori. :D

Kroz cijelo takmicenje se provlaci poruka "to celebrate diversity" "promoviranje razlicitosti", a trojica bijelih mudonja vodtelja. :lol:
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15621
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#98 Re: Eurosong 2017.

Post by problemnatravunu »

Edin H. wrote:Stvarno je nevjerovatno koji Shoshoni su ukrajinski organizatori. :D

Kroz cijelo takmicenje se provlaci poruka "to celebrate diversity" "promoviranje razlicitosti", a trojica bijelih mudonja vodtelja. :lol:
Jesu li mudonje?? :lol: :lol:
User avatar
Krokodajl
Posts: 8237
Joined: 27/01/2016 12:36

#99 Re: Eurosong 2017.

Post by Krokodajl »

celebrate diversity a svako se stidi maternjeg jezika, Portugalci su dosljedni, svaki put su poslali pjesmu na svom jeziku, i zato im kapa do poda !

Inače @cyprus, autor te pjesme "vida minha" iz 2012 je Hrvat Andrej Babić, zato vjerovatno i vuku simpatije ka istoj, vjerovatno se osjeti našeg melosa i ritma u nj. :D
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#100 Re: Eurosong 2017.

Post by wewa »

portugal, belgija i donekle bugarska (ovi potonji zbog vokala, ne melodije) :thumbup:
Post Reply