Eurokrem, Nutella, Maza, Milka i ostali čokoladni namazi...

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#501 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by esmasaric »

insomnia78 wrote:Jeste l' probali?
Image
Poprilicno dobar al ga malo. MoRes, komotno 100 pojesti :D
Cijena 2€
Probala. Meni dobar.
Mislim da je kod nas nešto skuplji, mada nisam sigurna.
User avatar
konektovan
Posts: 40638
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#502 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by konektovan »

esmasaric wrote:
insomnia78 wrote:Jeste l' probali?
Image
Poprilicno dobar al ga malo. MoRes, komotno 100 pojesti :D
Cijena 2€
Probala. Meni dobar.
Mislim da je kod nas nešto skuplji, mada nisam sigurna.
Gdje kod nas????
frngla
Posts: 3225
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#503 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by frngla »

8 KM je kod nas u onom deliaktesu kod ekonomije. OK je :D Nutella je to, ne može da ne valja :lol:
frngla
Posts: 3225
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#504 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by frngla »

konektovan wrote:Moze li se ovo nabaviti u Londonu?????

:D
Gaće su u Londonu, ovo samo u Milanu :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 40638
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#505 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by konektovan »

frngla wrote:8 KM je kod nas u onom deliaktesu kod ekonomije. OK je :D Nutella je to, ne može da ne valja :lol:
Pa radije cu uzeti teglu nutele za tu cijenu. Nidje veze, preskupo.
User avatar
dust in the wind
Posts: 2114
Joined: 26/08/2012 23:52
Location: isključena

#506 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by dust in the wind »

konektovan wrote:
frngla wrote:8 KM je kod nas u onom deliaktesu kod ekonomije. OK je :D Nutella je to, ne može da ne valja :lol:
Pa radije cu uzeti teglu nutele za tu cijenu. Nidje veze, preskupo.
pa nemoj uzeti...što ljudi imaju potrebu da odmah kažu neću, skupo, bezveze...bla, bla. samo nemoj uzeti :thumbup:
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#507 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by esmasaric »

Ima ono kinder čudo, kao čokoladice sa Nilskim konjem... ja bih mogla da živim od toga. Ali je cijena 3.80, možda i više, za 4 komada.
Ja svejedno ne jedem puno slatka, tako da mogu jednom mjesećno sebi kupiti ovo čudo, ili te nutella štapiće.
To je sve stvar ko šta voli... mada mi je drago da je cijena ista kao i vani. :)
User avatar
konektovan
Posts: 40638
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#508 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by konektovan »

dust in the wind wrote:
konektovan wrote:
frngla wrote:8 KM je kod nas u onom deliaktesu kod ekonomije. OK je :D Nutella je to, ne može da ne valja :lol:
Pa radije cu uzeti teglu nutele za tu cijenu. Nidje veze, preskupo.
pa nemoj uzeti...što ljudi imaju potrebu da odmah kažu neću, skupo, bezveze...bla, bla. samo nemoj uzeti :thumbup:
Komentarisao sam za sebe, to je moje pravo, i vodim se racionalnim. Otkud tebi potreba da komentarises??? Jesi li vidjela da je to u Fr 2 eura???? A ovdje nasi dzelati, odmah duplo vise naplate. U takvom omjeru snaga, radije cu traziti alternativu. :wink:
User avatar
smurf
Posts: 70206
Joined: 01/08/2008 10:53
Location: vjerna ŽEKIPA

#509 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by smurf »

Image

Jos kada ga umocis u mlijeko :-) :thumbup:
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#510 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by esmasaric »

Da li je neko probao domaći eurokrem?

Meni izgleda kao puding na slikama, ali ne izgleda teško za napraviti. A ako ga pravim, ne bih željela da se baci, samo me odbija onaj tečni izgled.
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#511 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by Truba »

cuj osam maraka
moze osam kitara
osam maraka :lol: :lol:
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#512 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by KB9 »

marka stapic jarane :lol:
bit101
Posts: 297
Joined: 31/08/2009 23:51

#513 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by bit101 »

Gdje se može kupiti njemačka nutella u sarajevu ovih dana? Zna li ko? :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#514 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by spreca »

Eurokrem ili Nutela..Pekmez domaci od jabuka Ramicki :-D
User avatar
apsidejzi
Posts: 8271
Joined: 25/05/2013 23:49

#515 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by apsidejzi »

Jedem Nutellu a zovem je EUrokrem :D :D :run:
HomeArt
Posts: 2076
Joined: 02/09/2004 13:33
Location: Hrasno Hill :)

#516 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by HomeArt »

bit101 wrote:Gdje se može kupiti njemačka nutella u sarajevu ovih dana? Zna li ko? :D

Heco pijaca
frngla
Posts: 3225
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#517 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by frngla »

Može li mi neko reći koja je razlika? Evo sad kući igrom prilika imam njemačku nutellu (pakovanje 1 kg) i ja apsolutno ne vidim nikakvu razliku u odnosu na ovu "našu" ... :roll:
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#518 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by KB9 »

frngla wrote:Može li mi neko reći koja je razlika? Evo sad kući igrom prilika imam njemačku nutellu (pakovanje 1 kg) i ja apsolutno ne vidim nikakvu razliku u odnosu na ovu "našu" ... :roll:
sve tudje je bolje nacin razmisljanja :-D
frngla
Posts: 3225
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#519 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by frngla »

KB9 wrote:sve tudje je bolje nacin razmisljanja :-D
I ja to kontam majke mi, evo ja ću staviti 2 tegle i ko provali koja je koja il' je vidovit il' je puka slučajnost da lupi. Okusom da provali nema šanse...
Il' ja nemam dovoljno izraženo čulo okusa :lol:
bit101
Posts: 297
Joined: 31/08/2009 23:51

#520 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by bit101 »

frngla wrote:
KB9 wrote:sve tudje je bolje nacin razmisljanja :-D
I ja to kontam majke mi, evo ja ću staviti 2 tegle i ko provali koja je koja il' je vidovit il' je puka slučajnost da lupi. Okusom da provali nema šanse...
Il' ja nemam dovoljno izraženo čulo okusa :lol:

ja stvarno mogu primijetiti razliku, izmedju njemacke nutelle proizvedene u frankfurtu, i ove nase "obicne" poljske proizvedene u varsavi.
poljska mi je nekako dosta sladja (sto mi se ne svidja bas) za razliku od njemacke koja mi ima vise okusa kakaa i manje je sladja. plus, njemacka ima blago tamniju nijansu. sudeci po sastavu, skoro je pa identican s tim da njemacka ima nesto vise obranog mlijeka u prahu (7.5% u odnosu na 6.6%) ne znam je li do toga ali se razlika u okusu definitivno osjeti.
HomeArt wrote:
bit101 wrote:Gdje se može kupiti njemačka nutella u sarajevu ovih dana? Zna li ko? :D

Heco pijaca

hvala puno, vidjeti cu tamo :)
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#521 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by Dr Baltazar »

Sarajmen wrote:Nutela bolan, kakav Eurekrem ...ono, dobar je i on ako se nema ili ne može priuštiti Nutela. Al' kao adekvatna zamjena :-)
A ako ti je svejedno da li kupuješ jedno ili drugo ? Ima i ta varijanta :mrgreen:
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#522 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by Ajatolah_ »

KB9 wrote:
frngla wrote:Može li mi neko reći koja je razlika? Evo sad kući igrom prilika imam njemačku nutellu (pakovanje 1 kg) i ja apsolutno ne vidim nikakvu razliku u odnosu na ovu "našu" ... :roll:
sve tudje je bolje nacin razmisljanja :-D
Ja sam imao blind test i empirijski utvrdio sam da mi njemačka nije bolja od naše. :D

Al' imam osjećaj, kad bi se ovo što se nama prodaje prodavalo u Njemačkoj, a ono što se sad prodaje u Njemačkoj prodavalo nama, kod nas bi narod opet kukao za onim tamo. :)

Pridružujem se već napisanom da je Nutkao zakon po pitanju omjera cijene i okusa.
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#523 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by starii »

Samo Nutela i to iz Njemacke a ne ova iz Poljske sto se prodaje kod nas...Bilo ih je kupiti u Peniju nekad ali vise nema...obicno kad idem u Hrvatsku uzmem u Lidlu ili Mulleru vise komada...
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#524 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by Dr Baltazar »

Sarajmen wrote:
Dr Baltazar wrote:
Sarajmen wrote:Nutela bolan, kakav Eurekrem ...ono, dobar je i on ako se nema ili ne može priuštiti Nutela. Al' kao adekvatna zamjena :-)
A ako ti je svejedno da li kupuješ jedno ili drugo ? Ima i ta varijanta :mrgreen:
:thumbup:
Mene su djeca davno ubijedila da ni palačinke nisu to ako uz njih ne ide Nutella. Dakle, njima nije svejedno a ja se k'o fol moram složiti :D
Auu, kako su se oni lešili njom dok ih je pubertet puc'o :D pa ja mislim da je i njih bilo stid to priznati. A sve fol nisam ja, ja sam k'o malo zakačio, onaj drugi joj je grebao dno. Nutelfoleri... :D

A ovo što raja komentariše da ima razlike u kvaliteti, naravno da ima, priča je slična kao i sa Milka čokoladom. Gdje je kvaka ne znam a i ono što pretpostavljam ne mogu dokazati. Logika ide u smislu da npr kolač sa margarinom i kakaom može biti jeftiniji od istog kolača sa puterom i čokoladom, zbog same cijene sirovina koje ga čine. Dakle, kvaka bi mogla biti u sastojcima. Mogla, što ne znači i da jeste.
pozz
:run:
Trenutno nemam nikakav eurokrem kući. I tako je zadnjih par mjeseci. Razlog ? Kad mi se jedu palačinci, odem u Žuti kutak i pojedem 2-3 vrhunska palačinka i prođe me volja za tim :mrgreen:

Razlike u kvaliteti ima sigurno. Pominje se Njemačka i oni imaju rigoroznu kontrolu kvaliteta. Sve ono što im se ne svidi, ide nama (i sličnim zemljama).
Naslovnica
Posts: 27930
Joined: 20/03/2013 15:38

#525 Re: Eurokrem ili Nutella?

Post by Naslovnica »

Linolada. :thumbup:
Post Reply