ETF

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply

Koji smjer odabrati na ETF-u:

1. RI - informatika
131
50%
2. EE - elektroenergetika
42
16%
3. TK - telekomunikacije
32
12%
4. AiE - automatika i elektronika.
55
21%
 
Total votes: 260

User avatar
hrasno38
Posts: 31493
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2926 Re: ETF

Post by hrasno38 »

Bušman wrote:
hrasno38 wrote: Slazem se ali znas li ti kolika je razlika izmedju 26% i 5% :?
Da se nadovezem na lamentiranje prof. Jurica u nedavnom postu. Tragedija je da nesto onako osnovno ne znaju mnogi studenti druge godine RI. Ono na sta se profesor zalio je notorna glupost i van pameti je da neko nesto onako napise. I treba takve studente obarati zbog toga, pa makar prolaznost bila 0%. Da je medicina u pitanju i da te takvi poslije lijece, pa te naprave invalidom za cijeli zivot, ne bi pricao ovako. Ja se zbog tebe nadam da neces.
A gdje je tu tvoja (ne)sposobnost da naucis necemu studente. Najlakse je doci i raditi sa pcelicama, olimpijcima i extra nadarenim.....sa njima bi i moja pokojna baba sa 8 razreda osnovne znala raditi.....fazon je raditi sa onima koji to nisu....ali uspjesno raditi. E ti to ocito da ne znas.
Bušman
Posts: 2146
Joined: 08/04/2008 08:48

#2927 Re: ETF

Post by Bušman »

Mislim da si malo fulio, ali kako god, ja stvarno profesora Jurica postujem kao profesora. Lik je vrlo dobar predavac i nemam ja tu sta puno reci. Ja samo pokazujem koliko su ti argumenti glupi navodeci za primjer da ti isti problemi koje ti navodis postoje i kod eto ljudi koje ti cijenis. A koliko ih cijenis stvarno pokazuje cinjenica da si previdio post prof. Jurica u kojem tvrdi da je predznanje brucosa katastrofalno. Jer problem su osnovne i srednje skole koje se otisle u neku stvar. A i cijeli sistem obrazovanja je takav da se potencira samo bubanje cinjenica. Fakultet bi trebao valjda biti nesto drugo, pogotovo elektrotehnika i prirodne nauke.
User avatar
hrasno38
Posts: 31493
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2928 Re: ETF

Post by hrasno38 »

Bušman wrote:Mislim da si malo fulio, ali kako god, ja stvarno profesora Jurica postujem kao profesora. Lik je vrlo dobar predavac i nemam ja tu sta puno reci. Ja samo pokazujem koliko su ti argumenti glupi navodeci za primjer da ti isti problemi koje ti navodis postoje i kod eto ljudi koje ti cijenis. A koliko ih cijenis stvarno pokazuje cinjenica da si previdio post prof. Jurica u kojem tvrdi da je predznanje brucosa katastrofalno. Jer problem su osnovne i srednje skole koje se otisle u neku stvar. A i cijeli sistem obrazovanja je takav da se potencira samo bubanje cinjenica. Fakultet bi trebao valjda biti nesto drugo, pogotovo elektrotehnika i prirodne nauke.
Pa majku mu a sto onda pravite prijemni na kojem primate studente koji su osvojili 0 bodova.......ajde daj mi teoriju toga ziv bio!!! Evo ja cu ti reci.....iskljucivo da bi im uzeli pare i nista drugo!!! Covjece jel tebi jasno da je MLT postavio rekord u neprolaznosti koji nije imao cak ni cuveni Galic pa poslije njega Fatkkic!!! 5% nije za preispitivanja nego za momentalnog otkaza i zabrane da se radi u bilo kojoj skolskoj instituciji. Evo sad se to ponovilo sa LAG-om!!! Koji vam je moj i sta glumite :? Hocete da vam dodje na kraju neki od roditelja i da vas kroz prozore pobaca jer mu je dijete puklo radi vasih izivljavanja. I nije te stid da ovdje ista napises? Onda ako vec pises budi korektan pa napisi sta mislis...DA SU STUDENTI GLUPI!!! jer u prenesenom znacenju je to i izjavljeno nakon rezultat 3/93. Ako profesor od 100 studenata nije u stanju da nauci 50 to je nula a ne profesor. Sta mislis da je dovoljno imati doktorat da bi nekoga ucio.......jest ali kad bi se zajebavali. Koga je kroz generacije Fatkic ikada ikoga naucio??? Ali je zato imao sistem sa Azemom koji je odlicno funkcionisao!!! Svaka sfera ljudskog drustva u BiH ima svoj kriminal pa tako i obrazovanje. Ovo sto se radi na ETF-u je cisto otimanje para studentima jer pojedini profesori nisu u stanju da to budu.
Primjer svega pogresnog na ETF-u je otprilike ovakav......primite studenta koji je na prijemnom ispitu iz matematike imao blizu 40 bodova a onda na prvom ispitu iz IM1 dobije 3 boda!!!! I tu se sva prica zavrsava!
Last edited by hrasno38 on 19/09/2017 10:55, edited 1 time in total.
Bušman
Posts: 2146
Joined: 08/04/2008 08:48

#2929 Re: ETF

Post by Bušman »

Helem, adresiraj problem na pravo mjesto. Upisne kvote definira ministarstvo obrazovanja KS. Dakle, mailto:[email protected] pa rjesavaj te probleme. Ali poznavajuci tebe (a upoznat sam s tim ko si) tebi to nije u interesu.
Btw, nisu studenti glupi. Oni koji dodju do treće godine recimo su super, zato sto oni koji cekaju ponovljene zadatke ili da prepisu ostanu na prvoj.
User avatar
hrasno38
Posts: 31493
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2930 Re: ETF

Post by hrasno38 »

Bušman wrote:Helem, adresiraj problem na pravo mjesto. Upisne kvote definira ministarstvo obrazovanja KS. Dakle, mailto:[email protected] pa rjesavaj te probleme. Ali poznavajuci tebe (a upoznat sam s tim ko si) tebi to nije u interesu.
Ne grijesis i te kako ce se mnogo toga sada adresirati!!! Ne govorim o kvoti nego o uslovima prijema!! Je li posteno prema prijasnjim generacijama gdje su recimo studenti sa 19 bodova otpadali a danas se primaju sa nula???? I super u pravu si i ministarstvo obrazovanja je dio te kriminalne organzicaije a nije ni cudo kada je vodi SDA!!!
User avatar
hrasno38
Posts: 31493
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2931 Re: ETF

Post by hrasno38 »

Bušman wrote:Helem, adresiraj problem na pravo mjesto. Upisne kvote definira ministarstvo obrazovanja KS. Dakle, mailto:[email protected] pa rjesavaj te probleme. Ali poznavajuci tebe (a upoznat sam s tim ko si) tebi to nije u interesu.
Btw, nisu studenti glupi. Oni koji dodju do treće godine recimo su super, zato sto oni koji cekaju ponovljene zadatke ili da prepisu ostanu na prvoj.
I 95% studenta to ceka......vidis to sto si sad napisao se zove vecd bezobrazluk! Vidi vi imate najbolji posao na svijetu u BiH....sa ne odlicnim nego solidnim platama za nase uslove nemate aposlutno nikakve odgovornosti.......polozilo 100 ili 1 vama isto i u zivotu i na plati!
Bušman
Posts: 2146
Joined: 08/04/2008 08:48

#2932 Re: ETF

Post by Bušman »

hrasno38 wrote:
I 95% studenta to ceka......vidis to sto si sad napisao se zove vecd bezobrazluk! Vidi vi imate najbolji posao na svijetu u BiH....sa ne odlicnim nego solidnim platama za nase uslove nemate aposlutno nikakve odgovornosti.......polozilo 100 ili 1 vama isto i u zivotu i na plati!
Kao sto rekoh, nadam se da te nece napraviti invalidom doktor koji je fakultet zavrsio na provlacenje.
User avatar
hrasno38
Posts: 31493
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2933 Re: ETF

Post by hrasno38 »

Bušman wrote:
hrasno38 wrote:
I 95% studenta to ceka......vidis to sto si sad napisao se zove vecd bezobrazluk! Vidi vi imate najbolji posao na svijetu u BiH....sa ne odlicnim nego solidnim platama za nase uslove nemate aposlutno nikakve odgovornosti.......polozilo 100 ili 1 vama isto i u zivotu i na plati!
Kao sto rekoh, nadam se da te nece napraviti invalidom doktor koji je fakultet zavrsio na provlacenje.
Ne pricamo ovdje o provlacenju nego recimo o onome sto je dokazala Selma Hanjalic na svom djetetu da se studenti svjesno zakidaju i uspjela se vjerovatno izboriti za svoje ali sta je sa drugima....ili kao sto je na MLT-u dat zadatak iz gradiva koje se uopste nije preslo na tutorijalima pa je receno mertvo hladno "proci cemo sljedece godine"....ili kao sto je asistent na IM rekao studentu kada mu je ovaj dokazao da ga je ostetio sa bodovima "bit ce bolje drugi put".....ili kao sto recimo profesorica fizike ocjenjuje radove malo je reci nenormalno mada je po zakonu svaki profesor duzan da ocjeni apsolutno sve sto je napisano na ispitu!! Jesu li to studenti koji ce praviti invalide ili su to invalidi koji predaju studentima!?
Bušman
Posts: 2146
Joined: 08/04/2008 08:48

#2934 Re: ETF

Post by Bušman »

Zadatak, vrlo sličan, je koliko vidim uradjen na predavanju. Ti ako mislis da je zadatak iz gradiva koje nije ispredavano, mozes inspekciju zvati hahaha
User avatar
hrasno38
Posts: 31493
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2935 Re: ETF

Post by hrasno38 »

Bušman wrote:Zadatak, vrlo sličan, je koliko vidim uradjen na predavanju. Ti ako mislis da je zadatak iz gradiva koje nije ispredavano, mozes inspekciju zvati hahaha
Ne bih se ja smijo na tvom mjestu vjeruj mi.....
Bušman
Posts: 2146
Joined: 08/04/2008 08:48

#2936 Re: ETF

Post by Bušman »

hrasno38 wrote:
Bušman wrote:Zadatak, vrlo sličan, je koliko vidim uradjen na predavanju. Ti ako mislis da je zadatak iz gradiva koje nije ispredavano, mozes inspekciju zvati hahaha
Ne bih se ja smijo na tvom mjestu vjeruj mi.....
A sta cu kad si nepismen, moram se smijati hahaha
User avatar
hrasno38
Posts: 31493
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2937 Re: ETF

Post by hrasno38 »

Bušman wrote:
hrasno38 wrote:
Bušman wrote:Zadatak, vrlo sličan, je koliko vidim uradjen na predavanju. Ti ako mislis da je zadatak iz gradiva koje nije ispredavano, mozes inspekciju zvati hahaha
Ne bih se ja smijo na tvom mjestu vjeruj mi.....
A sta cu kad si nepismen, moram se smijati hahaha
Aha dosli smo do nemoci kada nemas sta drugo da kazes nego da sam nepismen......e moj doktore nije dzaba kod tebe prolaznost 5%!!!
Bušman
Posts: 2146
Joined: 08/04/2008 08:48

#2938 Re: ETF

Post by Bušman »

Pa nisi bas nista postigao. Ja svakako ovdje nisam da se svadjam s tobom, iz istog razloga ko sto nisam bio ovdje da bih se svadjao sa Sprecom koji je obarao opcu teoriju relativnosti Talesovom teoremom.
User avatar
hrasno38
Posts: 31493
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2939 Re: ETF

Post by hrasno38 »

Bušman wrote:Pa nisi bas nista postigao. Ja svakako ovdje nisam da se svadjam s tobom, iz istog razloga ko sto nisam bio ovdje da bih se svadjao sa Sprecom koji je obarao opcu teoriju relativnosti Talesovom teoremom.
To ti samo mislis.......
Bušman
Posts: 2146
Joined: 08/04/2008 08:48

#2940 Re: ETF

Post by Bušman »

hrasno38 wrote:
Bušman wrote:Pa nisi bas nista postigao. Ja svakako ovdje nisam da se svadjam s tobom, iz istog razloga ko sto nisam bio ovdje da bih se svadjao sa Sprecom koji je obarao opcu teoriju relativnosti Talesovom teoremom.
To ti samo mislis.......
Opa, sad si postao Jedi pa mozes citati misli hahaha
megaribi1
Posts: 763
Joined: 21/09/2016 21:51

#2941 Re: ETF

Post by megaribi1 »

Covjece jel tebi jasno da je MLT postavio rekord u neprolaznosti koji nije imao cak ni cuveni Galic pa poslije njega Fatkkic!!! 5% nije za preispitivanja nego za momentalnog otkaza i zabrane da se radi u bilo kojoj skolskoj instituciji.
Sjećam se rokova iz Matematike 1 koji su imali još goru situaciju, 1989/90, decembarski, januarski, aprilski rokovi za ponovce i prenesene ispite.
Spisak prijavljenih studenata: 470 imena na osam strana među kojima je većina spremala ispit svakodnevno mjesecima preradivši razne zbirke.
Nakon 10-15 dana ...
Spisak ljudi koji su položili pismeni: dva studenta sa ocjenom 6 i 4 studenta sa ocjenom "uslovno". "Uslovno" je značilo da možeš izaći na usmeni, ali ako na njemu padneš, pismeni se poništava. A i taj usmeni se pola radio pismeno i mala greška u jednoj napisanoj riječi mogla je značiti pad.

Mnogi su tada govorili, "Zamijenio bih svih deset ostalih ispita koje sam položio za Matematiku 1!"

Ne ponovilo se! Nadam se da je ovo što se desilo na MLTI samo jednokratna greška u kalibraciji ispita, a ne strategija.
Bušman
Posts: 2146
Joined: 08/04/2008 08:48

#2942 Re: ETF

Post by Bušman »

megaribi1 wrote:Ne ponovilo se! Nadam se da je ovo što se desilo na MLTI samo jednokratna greška u kalibraciji ispita, a ne strategija.
To se lako moze provjeriti tako sto se pogleda prolaznost na ostalim ispitima, kao i na ispitima na drugim predmetima. Al covjek ne zna matematiku (statistiku), pa pomozi covjeku hahha
User avatar
hrasno38
Posts: 31493
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2943 Re: ETF

Post by hrasno38 »

Bušman wrote:
megaribi1 wrote:Ne ponovilo se! Nadam se da je ovo što se desilo na MLTI samo jednokratna greška u kalibraciji ispita, a ne strategija.
To se lako moze provjeriti tako sto se pogleda prolaznost na ostalim ispitima, kao i na ispitima na drugim predmetima. Al covjek ne zna matematiku (statistiku), pa pomozi covjeku hahha
hehehehe pa sto se ne ugledate na prolaznost kod Ribica, Vedrana eto da ne spominjemo Jurica.........kao oni su budale a vi ste kao pametni jer jebete studente kako vam cejf! Bolan nije problem imati prolaznost nula nego upravo obratno problem je imati prolaznost preko 50%. Za nula zavalis zadatke koje niko nece uraditi jer vi uvijek imate takvih zadataka u ladici ali vam je problem sastaviti ispit koji odgovara profilima kojima predajete i potrebama za tim predmetom. Ako je npr. matematika najtezi predmet na ETF-u pa koji ce kurac onda PMF....onda neka ga ugase i nek predju ovdje studenti....ili jebena bespotrebna fizika na RI-u gdje Hasna zavrce zadatke kao da studenti studiraju da budu Pjer i Marija Kiri a ne Bil Gates, Steven Jobs ili sta ti ja znam. Ja sam u zivotu imao prilike da radim sa brukom kadrova koji su zavrsili taj jebeni RI i ne znaju gdje su suplji u prakticnom smislu i kad im das neki konkretan zadatak vise se mozes osloniti na nekog iskusnog tehnicara nego na inzinjera jer su svoje skolovanje posvetili jebenim matematikama a ne stvarima koje su potrebne u privredi. Vi ne prozivodite kadrove za razvoj zemlje nego kadrove za suplju pricu i teoretisanje.
I jos jedna stvar na kraju da bi bio profesor prije svega moras biti covjek a onda mr....dr....i sve ostalo! E to je ono sto fali prvo tebi a onda jos nekolicini jer pravi profesor ce pristupiti problemu serizono i ovakve stvari ce ga zestoko nasekirati jer je prije svega covjek i brinu ga ljudske sudbine a vas zaboli ona stvar jer nemate odgovrnosti ni prema sebi ni prema drugima!!!!
User avatar
hrasno38
Posts: 31493
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2944 Re: ETF

Post by hrasno38 »

megaribi1 wrote:
Covjece jel tebi jasno da je MLT postavio rekord u neprolaznosti koji nije imao cak ni cuveni Galic pa poslije njega Fatkkic!!! 5% nije za preispitivanja nego za momentalnog otkaza i zabrane da se radi u bilo kojoj skolskoj instituciji.
Sjećam se rokova iz Matematike 1 koji su imali još goru situaciju, 1989/90, decembarski, januarski, aprilski rokovi za ponovce i prenesene ispite.
Spisak prijavljenih studenata: 470 imena na osam strana među kojima je većina spremala ispit svakodnevno mjesecima preradivši razne zbirke.
Nakon 10-15 dana ...
Spisak ljudi koji su položili pismeni: dva studenta sa ocjenom 6 i 4 studenta sa ocjenom "uslovno". "Uslovno" je značilo da možeš izaći na usmeni, ali ako na njemu padneš, pismeni se poništava. A i taj usmeni se pola radio pismeno i mala greška u jednoj napisanoj riječi mogla je značiti pad.

Mnogi su tada govorili, "Zamijenio bih svih deset ostalih ispita koje sam položio za Matematiku 1!"

Ne ponovilo se! Nadam se da je ovo što se desilo na MLTI samo jednokratna greška u kalibraciji ispita, a ne strategija.
Fatkic i dan danas lazira rezultate i a usmeni ispit mu je protiv svih mogucih pravila Bolonjskog procesa jer ponovo na usmenom radis pismeni pa onda usmeni. Osim toga mudro izbacuje studente iz prosjeka koji su se prijavili a nisu izasli i one koji imaju nula bodova. Fatkic je ZLO i on se ne moze uporediti niti sa jednim profesorom osim mozda sa Jahicem sa filozofije. Ti ljudi nisu za fakulteta nego za Jagomira.
Someone_else
Posts: 5
Joined: 14/09/2017 20:16

#2945 Re: ETF

Post by Someone_else »

Molim @hrasno38 da održi seminar profesorima kako da budu profesori.
A vi budući studenti ETF-a koji možda čitate ovo sve ne brinite se, nije sve tako crno na našem fakultetu kao što neki ovdje (iz kojih razloga Bog samo zna) pokušavaju da predstave.
User avatar
hrasno38
Posts: 31493
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2946 Re: ETF

Post by hrasno38 »

Someone_else wrote:Molim @hrasno38 da održi seminar profesorima kako da budu profesori.
A vi budući studenti ETF-a koji možda čitate ovo sve ne brinite se, nije sve tako crno na našem fakultetu kao što neki ovdje (iz kojih razloga Bog samo zna) pokušavaju da predstave.
Image
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#2947 Re: ETF

Post by _Reds_ »

hrasno38 wrote:
megaribi1 wrote:
Covjece jel tebi jasno da je MLT postavio rekord u neprolaznosti koji nije imao cak ni cuveni Galic pa poslije njega Fatkkic!!! 5% nije za preispitivanja nego za momentalnog otkaza i zabrane da se radi u bilo kojoj skolskoj instituciji.
Sjećam se rokova iz Matematike 1 koji su imali još goru situaciju, 1989/90, decembarski, januarski, aprilski rokovi za ponovce i prenesene ispite.
Spisak prijavljenih studenata: 470 imena na osam strana među kojima je većina spremala ispit svakodnevno mjesecima preradivši razne zbirke.
Nakon 10-15 dana ...
Spisak ljudi koji su položili pismeni: dva studenta sa ocjenom 6 i 4 studenta sa ocjenom "uslovno". "Uslovno" je značilo da možeš izaći na usmeni, ali ako na njemu padneš, pismeni se poništava. A i taj usmeni se pola radio pismeno i mala greška u jednoj napisanoj riječi mogla je značiti pad.

Mnogi su tada govorili, "Zamijenio bih svih deset ostalih ispita koje sam položio za Matematiku 1!"

Ne ponovilo se! Nadam se da je ovo što se desilo na MLTI samo jednokratna greška u kalibraciji ispita, a ne strategija.
Fatkic i dan danas lazira rezultate i a usmeni ispit mu je protiv svih mogucih pravila Bolonjskog procesa jer ponovo na usmenom radis pismeni pa onda usmeni. Osim toga mudro izbacuje studente iz prosjeka koji su se prijavili a nisu izasli i one koji imaju nula bodova. Fatkic je ZLO i on se ne moze uporediti niti sa jednim profesorom osim mozda sa Jahicem sa filozofije. Ti ljudi nisu za fakulteta nego za Jagomira.
Fatkic je ubleha teska i sto stoji, on je taj fakultet samo unazadio, kod njega matematiku ne nauci ni 2-3 posto. Ostali koji prolaze nabubaju napamet, pa im se sta potrefi i tako statisticki se toga nabere malo vise. To je klasicni primjer kako ne treba biti profesor, i kako ne treba raditi sa studentima.

Od osnovne škole pa do kraja srednje sam bio medju 10 u svojoj generaciji u BiH konstantno, općinska, kantonalna, federalna, državna, nisma bio a olimpijadi, ali me po bod-dva dijelilo.

Kada sam dosao prvi put kod njega na usmeni, odmah sam se zapitao jesam li to Boze ja glup ili je on glup, pismene sam koliko se sjecam polozio sve iz prve, osim jedne parcijale iz IM2.

Čovjek je u meni ubio svaku volju za normalim pristupom i učenjem za razumjevanjem, jednostavno, što zbog njega, što zbog gradiva to se nije moglo nauciti sa nekim vecim stepenom razumjevanja, pogotovo IM2, nabacano u tih nekih 4 mjeseca.

Ta njegova matematika je sve, samo nije inzenjerska.

Za razliku od prof. Jurica, kod koga sam popadao ko sa kruske parcijale (pokušao na brzinu nauciti, bez udubljivanja u gradivo, uglavnom povrsinski), a onda promjenio pristup i polozio bez nekih vecih problema. Kljucno u tom predmetu je bilo shvatiti da vi to mozete, da to nije nista sto se ne moze, cim sam to shvatio, pola predmeta je bilo polozeno.

A Huse ko Huse, taj me jednom prilikom oborio u nedelju oko 12-1 sat po noci, nakon sto je ispit poceo ujutro u 8 na jednom fakultetu a zavrsio na drugom u 2 navece, i to nakon što mi je rekao da je dovljno, ali se poslije predomislio iz samo opet njemu znanih razloga. Ali eto i to bude i prodje, i taj vas Huse nicemu ne nauci.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#2948 Re: ETF

Post by S4mpion »

Bušman wrote:Helem, adresiraj problem na pravo mjesto. Upisne kvote definira ministarstvo obrazovanja KS. Dakle, mailto:[email protected] pa rjesavaj te probleme. Ali poznavajuci tebe (a upoznat sam s tim ko si) tebi to nije u interesu.
Btw, nisu studenti glupi. Oni koji dodju do treće godine recimo su super, zato sto oni koji cekaju ponovljene zadatke ili da prepisu ostanu na prvoj.
Mislim da je ipak obratno.

Princip rada na matematici je da bubaš napamet 200-300 zadataka i da ideš na sreću, jer se zadaci nerijetko ponavljaju, ali zadesi se tu i neki novi zadatak kojeg studenti opet ne mogu riješiti, jer im je, kao preduslov, opet potrebno bubanje "masnih"(sa zvjezdicom) identiteta koji se svugdje u svijetu čitaju iz tablica.

Onaj koji ide na to da se za ispit sprema učeći s razumijevanjem nema dobre izglede, jer se to danas na matematici ne traži. Ono što se traži je bubanje napamet, pa će proći oni koji su imali sreće da nabubaju pravi set zadataka.

Upravo zbog toga se javlja fenomen studenata koji su došli do treće godine, pa i zašli u treću, ali ne mogu dalje zbog IM2, jer navodno ne znaju matematiku. 25 ocjena koje taj student ima u indeksu ne vrijede ništa, jer se ocjene na drugoj i trećoj godini dijele na lijepe oči, dijele ih profesori koji su posve irelevantni, jer u studentu, koji nema Fatkićevu ocjenu, ipak vide neki potencijal. Poenta priče je da ako 20 profesora/inženjera kaže da je student sposoban biti inženjer, ali jedan matematičar to opovrgne, autoritet i kompetencija 20 profesora pada u vodu.
User avatar
zanimljiv
Posts: 291
Joined: 19/08/2013 10:13

#2949 Re: ETF

Post by zanimljiv »

S4mpion wrote:
Bušman wrote:Helem, adresiraj problem na pravo mjesto. Upisne kvote definira ministarstvo obrazovanja KS. Dakle, mailto:[email protected] pa rjesavaj te probleme. Ali poznavajuci tebe (a upoznat sam s tim ko si) tebi to nije u interesu.
Btw, nisu studenti glupi. Oni koji dodju do treće godine recimo su super, zato sto oni koji cekaju ponovljene zadatke ili da prepisu ostanu na prvoj.
Mislim da je ipak obratno.

Princip rada na matematici je da bubaš napamet 200-300 zadataka i da ideš na sreću, jer se zadaci nerijetko ponavljaju, ali zadesi se tu i neki novi zadatak kojeg studenti opet ne mogu riješiti, jer im je, kao preduslov, opet potrebno bubanje "masnih"(sa zvjezdicom) identiteta koji se svugdje u svijetu čitaju iz tablica.

Onaj koji ide na to da se za ispit sprema učeći s razumijevanjem nema dobre izglede, jer se to danas na matematici ne traži. Ono što se traži je bubanje napamet, pa će proći oni koji su imali sreće da nabubaju pravi set zadataka.

Upravo zbog toga se javlja fenomen studenata koji su došli do treće godine, pa i zašli u treću, ali ne mogu dalje zbog IM2, jer navodno ne znaju matematiku. 25 ocjena koje taj student ima u indeksu ne vrijede ništa, jer se ocjene na drugoj i trećoj godini dijele na lijepe oči, dijele ih profesori koji su posve irelevantni, jer u studentu, koji nema Fatkićevu ocjenu, ipak vide neki potencijal. Poenta priče je da ako 20 profesora/inženjera kaže da je student sposoban biti inženjer, ali jedan matematičar to opovrgne, autoritet i kompetencija 20 profesora pada u vodu.
Nije vala 200-300, prije da je 20-30 koji dolaze posljednjih 5 godina, i to da položiš sa 15b :D
User avatar
hrasno38
Posts: 31493
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2950 Re: ETF

Post by hrasno38 »

zanimljiv wrote:
S4mpion wrote:
Bušman wrote:Helem, adresiraj problem na pravo mjesto. Upisne kvote definira ministarstvo obrazovanja KS. Dakle, mailto:[email protected] pa rjesavaj te probleme. Ali poznavajuci tebe (a upoznat sam s tim ko si) tebi to nije u interesu.
Btw, nisu studenti glupi. Oni koji dodju do treće godine recimo su super, zato sto oni koji cekaju ponovljene zadatke ili da prepisu ostanu na prvoj.
Mislim da je ipak obratno.

Princip rada na matematici je da bubaš napamet 200-300 zadataka i da ideš na sreću, jer se zadaci nerijetko ponavljaju, ali zadesi se tu i neki novi zadatak kojeg studenti opet ne mogu riješiti, jer im je, kao preduslov, opet potrebno bubanje "masnih"(sa zvjezdicom) identiteta koji se svugdje u svijetu čitaju iz tablica.

Onaj koji ide na to da se za ispit sprema učeći s razumijevanjem nema dobre izglede, jer se to danas na matematici ne traži. Ono što se traži je bubanje napamet, pa će proći oni koji su imali sreće da nabubaju pravi set zadataka.

Upravo zbog toga se javlja fenomen studenata koji su došli do treće godine, pa i zašli u treću, ali ne mogu dalje zbog IM2, jer navodno ne znaju matematiku. 25 ocjena koje taj student ima u indeksu ne vrijede ništa, jer se ocjene na drugoj i trećoj godini dijele na lijepe oči, dijele ih profesori koji su posve irelevantni, jer u studentu, koji nema Fatkićevu ocjenu, ipak vide neki potencijal. Poenta priče je da ako 20 profesora/inženjera kaže da je student sposoban biti inženjer, ali jedan matematičar to opovrgne, autoritet i kompetencija 20 profesora pada u vodu.
Nije vala 200-300, prije da je 20-30 koji dolaze posljednjih 5 godina, i to da položiš sa 15b :D
Nije bas tako jer da je 20-30 prolaz bi bio 90%! Zadnje dvije godine zavaljuje zadatke koje nikada prije nije zavaljivao da se i oni koji znaju fataju za glavu.
Post Reply