ETF

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply

Koji smjer odabrati na ETF-u:

1. RI - informatika
131
50%
2. EE - elektroenergetika
42
16%
3. TK - telekomunikacije
32
12%
4. AiE - automatika i elektronika.
55
21%
 
Total votes: 260

Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#2601 Re: ETF

Post by Kataklinger »

KIseljak12 wrote:
fidoremilienko wrote:jeko taj pacenik?
\

Zasto mislis da je pacenik? Jos jedan od rijetkih dobrih profesora na ETF iako mu je PMF maticni (kao sto je bio i Juricu godinama).
Ne znam predaje li danas na ETF, ali mi je ostao u veoma dobrom pamcenju.
Taj "paćenik" je jedan od najinteligentnijih i najkvalitetnijih profesora u povijesti Univerziteta ;-)
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#2602 Re: ETF

Post by johnnykola »

"Ulazi Azem na prve vježbe iz Uvoda, (a studenti ono friško iz srednje škole, puni optimizma i energije) i uvodna rečenica: "Sve što ste mislili da znate o matematici, možete slobodno da zaboravite!"
KIseljak12
Posts: 1371
Joined: 11/12/2012 16:14

#2603 Re: ETF

Post by KIseljak12 »

johnnykola wrote:"Ulazi Azem na prve vježbe iz Uvoda, (a studenti ono friško iz srednje škole, puni optimizma i energije) i uvodna rečenica: "Sve što ste mislili da znate o matematici, možete slobodno da zaboravite!"

Dobro im je i reko :evil:
lijepa u dusi
Posts: 2875
Joined: 02/11/2014 13:07

#2604 Re: ETF

Post by lijepa u dusi »

johnnykola wrote:"Ulazi Azem na prve vježbe iz Uvoda, (a studenti ono friško iz srednje škole, puni optimizma i energije) i uvodna rečenica: "Sve što ste mislili da znate o matematici, možete slobodno da zaboravite!"
:lol: koja istina

Ovo je i Jasna (cini mi se tako da se zove) rekla na prvom predavanju na IF1 :lol: i fkt bi tako...
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#2605 Re: ETF

Post by johnnykola »

"Nije da smo spustili kriterije do podruma, nego smo iskopali rupu ispod njega!"
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#2606 Re: ETF

Post by S4mpion »

johnnykola wrote:"Nije da smo spustili kriterije do podruma, nego smo iskopali rupu ispod njega!"
Jedna od najvećih ubleha plasirana od strane nastavnog ansambla IM2. :mrgreen:
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#2607 Re: ETF

Post by johnnykola »

S4mpion wrote:
johnnykola wrote:"Nije da smo spustili kriterije do podruma, nego smo iskopali rupu ispod njega!"
Jedna od najvećih ubleha plasirana od strane nastavnog ansambla IM2. :mrgreen:
Ovo je Meza rekao krajem devedesetih, početkom nultih. Mimo Fatkićeva terora, čvrsto sam uveren da ovo i danas vrijedi. Znam na osnovu naših pokušaja polaganja pismenih iz najrazličitijih predmeta na foru i na tragu slike postavljene na prošloj stranici.:ppp
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2608 Re: ETF

Post by hrasno38 »

Nego gdje smo stali na ETF-u:) vidim @johny.... ima monolog:) raspisani napokon konkusi za inzinjersku matematiku ali i za fiziku....a novi zakon ima dobrih i losih stvari i za studente i za profesore. Napokon se priznaju polozene parcijale, zadace i prisustvo sto ja mislim vise nego korektno.....medjutim opet je vrlo vrlo tanko i povrsno data odgovornost nastavnog kadra kao i sto nisam vidio a sto je moralo biti ubaceno koji je optimalni broj studenata sa kojima jedan profesor moze raditi. Samo na toj ispravno definisanoj politici bi se sasvim sigurno podigao znacajno kvalitet nastave. Dobra stvar je i sto na komisijskim ispitima ne moze prisustvovati predmetni profesor.
Na ETF-u i dalje pice nepravilnosti pa na jednom predmetu jedan profesor objavi rezultate nakon 14 dana (zakonski je 5) ili 7 poslije svih ostalih bez mogucnosti reklamacija samo zato izgleda jer mu se moze ili ga jednostavno boli ona stvar kao sto je i rekao u prenesenom znacenju da mu je zao sto nije ostao na zapadu:) :-)
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#2609 Re: ETF

Post by mirsek »

hrasno38 wrote:Nego gdje smo stali na ETF-u:) vidim @johny.... ima monolog:) raspisani napokon konkusi za inzinjersku matematiku ali i za fiziku....a novi zakon ima dobrih i losih stvari i za studente i za profesore. Napokon se priznaju polozene parcijale, zadace i prisustvo sto ja mislim vise nego korektno.....medjutim opet je vrlo vrlo tanko i povrsno data odgovornost nastavnog kadra kao i sto nisam vidio a sto je moralo biti ubaceno koji je optimalni broj studenata sa kojima jedan profesor moze raditi. Samo na toj ispravno definisanoj politici bi se sasvim sigurno podigao znacajno kvalitet nastave. Dobra stvar je i sto na komisijskim ispitima ne moze prisustvovati predmetni profesor.
Na ETF-u i dalje pice nepravilnosti pa na jednom predmetu jedan profesor objavi rezultate nakon 14 dana (zakonski je 5) ili 7 poslije svih ostalih bez mogucnosti reklamacija samo zato izgleda jer mu se moze ili ga jednostavno boli ona stvar kao sto je i rekao u prenesenom znacenju da mu je zao sto nije ostao na zapadu:) :-)
Jedna od nepravilnosti koje sam otkrio na FIT-u je da vise od pola ispita ne bude ocjenjeno u roku tih 5 dana.
Ima i aktuelni rekord, studenti cekaju rezultate ispita iz PR3 koji je radjen 28.06.2017 znaci prije mjesec i po dana a naredni termin je 26.08.2017. godine. Znaci ne znaju da li da ga spremaju ili ne jer ne znaju jesu li pali, da ne spominjem da su na FIT-u predmeti uslovljeni drugim predmetima pa sad studenti ne mogu spremati ni par predmeta koji su uslovljeni polozenim PR3 jer ponavljam cekaju rezultate iz PR3.
Ovo im je vrlo bezobrazan i neodogovoran pristup studentima.
Izgleda nigdje u ovoj drzavi bez javasluka. :roll:
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2610 Re: ETF

Post by hrasno38 »

mirsek wrote:
hrasno38 wrote:Nego gdje smo stali na ETF-u:) vidim @johny.... ima monolog:) raspisani napokon konkusi za inzinjersku matematiku ali i za fiziku....a novi zakon ima dobrih i losih stvari i za studente i za profesore. Napokon se priznaju polozene parcijale, zadace i prisustvo sto ja mislim vise nego korektno.....medjutim opet je vrlo vrlo tanko i povrsno data odgovornost nastavnog kadra kao i sto nisam vidio a sto je moralo biti ubaceno koji je optimalni broj studenata sa kojima jedan profesor moze raditi. Samo na toj ispravno definisanoj politici bi se sasvim sigurno podigao znacajno kvalitet nastave. Dobra stvar je i sto na komisijskim ispitima ne moze prisustvovati predmetni profesor.
Na ETF-u i dalje pice nepravilnosti pa na jednom predmetu jedan profesor objavi rezultate nakon 14 dana (zakonski je 5) ili 7 poslije svih ostalih bez mogucnosti reklamacija samo zato izgleda jer mu se moze ili ga jednostavno boli ona stvar kao sto je i rekao u prenesenom znacenju da mu je zao sto nije ostao na zapadu:) :-)
Jedna od nepravilnosti koje sam otkrio na FIT-u je da vise od pola ispita ne bude ocjenjeno u roku tih 5 dana.
Ima i aktuelni rekord, studenti cekaju rezultate ispita iz PR3 koji je radjen 28.06.2017 znaci prije mjesec i po dana a naredni termin je 26.08.2017. godine. Znaci ne znaju da li da ga spremaju ili ne jer ne znaju jesu li pali, da ne spominjem da su na FIT-u predmeti uslovljeni drugim predmetima pa sad studenti ne mogu spremati ni par predmeta koji su uslovljeni polozenim PR3 jer ponavljam cekaju rezultate iz PR3.
Ovo im je vrlo bezobrazan i neodogovoran pristup studentima.
Izgleda nigdje u ovoj drzavi bez javasluka. :roll:
To nije vise ni strasno to je za zatvora!!!! Nema tu dileme da je ovo tema o ETF-u ali da bi se mogla primjeniti na vecinu drzvanih obrazovnih ustanova na kojima vlada strasan javasluk pa u nekim slucajevima i kriminal. Zato i smatram da o tome svemu trba pisati i upoznavati javnost i same studente koji nemaju pojma sta ih sve ceka.
Bušman
Posts: 2146
Joined: 08/04/2008 08:48

#2611 Re: ETF

Post by Bušman »

For all other examinations, your exam results will be posted on your self-service page, where you can look up the results on your programme overview. Exam results must be published no later than four weeks after the exam date.

http://studerende.au.dk/en/studies/subj ... m-results/
I tako u zemlji Danskoj nastavnici u zatvorima završavaju. :skoljka:
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2612 Re: ETF

Post by hrasno38 »

Bušman wrote:
For all other examinations, your exam results will be posted on your self-service page, where you can look up the results on your programme overview. Exam results must be published no later than four weeks after the exam date.

http://studerende.au.dk/en/studies/subj ... m-results/
I tako u zemlji Danskoj nastavnici u zatvorima završavaju. :skoljka:
Sluzbeni list KS...31.10.2013

Clan 56.
(Oblici provjere znanja studenta)
(1) Oblici provjere znanja studenta mogu biti pismeni, usmeni i prakticni.
(2) Provjera znanja je u pravilu pismena i vrsi se putem testa ili pismenog rada.
(3) Rezultati pismenog dijela ispita moraju biti objavljeni u roku od pet dana od dana odrzavanja ispita uz obavezno oglaavanje termina u kojem student moze izvrsiti uvid u svoj rad. :skoljka:

Hrvatska.....

Rezultati završnog ispita
Članak 67.
Nastavnik je dužan priopćiti studentu rezultat usmenog završnog ispita iz predmeta odmah po održanom ispitu, a rezultat pismenog završnog ispita iz predmeta najkasnije u roku od 3 (tri) radna dana od dana održavanja pismenog ispita. :skoljka:
Bušman
Posts: 2146
Joined: 08/04/2008 08:48

#2613 Re: ETF

Post by Bušman »

Pa da, vidis kako u Bosni sve valja hahaha. Sve se moze kad se hoce, a dolazit ce kod nas Danci da u pekarama rade :roll: :roll:
zelimznanjenediplomu
Posts: 27
Joined: 11/07/2017 01:40

#2614 Re: ETF

Post by zelimznanjenediplomu »

hrasno38 wrote:Nego gdje smo stali na ETF-u:) vidim @johny.... ima monolog:) raspisani napokon konkusi za inzinjersku matematiku ali i za fiziku....a novi zakon ima dobrih i losih stvari i za studente i za profesore. Napokon se priznaju polozene parcijale, zadace i prisustvo sto ja mislim vise nego korektno.....medjutim opet je vrlo vrlo tanko i povrsno data odgovornost nastavnog kadra kao i sto nisam vidio a sto je moralo biti ubaceno koji je optimalni broj studenata sa kojima jedan profesor moze raditi. Samo na toj ispravno definisanoj politici bi se sasvim sigurno podigao znacajno kvalitet nastave. Dobra stvar je i sto na komisijskim ispitima ne moze prisustvovati predmetni profesor.
Na ETF-u i dalje pice nepravilnosti pa na jednom predmetu jedan profesor objavi rezultate nakon 14 dana (zakonski je 5) ili 7 poslije svih ostalih bez mogucnosti reklamacija samo zato izgleda jer mu se moze ili ga jednostavno boli ona stvar kao sto je i rekao u prenesenom znacenju da mu je zao sto nije ostao na zapadu:) :-)

Opet laprdas a pojma nemas: 5 radnih dana od dana kada se radio ispit: Kolektivni godisnji odmor na fakultetu je poceo 4 dana nakon odrzavanja vanrednog roka. Profesor je zakonski imao pravo da objavi rezultate tek u augustu nakon zavrsetka odmora a njegova dobra volja je bila da objavi rezultate tokom godisnjeg.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2615 Re: ETF

Post by hrasno38 »

zelimznanjenediplomu wrote:
hrasno38 wrote:Nego gdje smo stali na ETF-u:) vidim @johny.... ima monolog:) raspisani napokon konkusi za inzinjersku matematiku ali i za fiziku....a novi zakon ima dobrih i losih stvari i za studente i za profesore. Napokon se priznaju polozene parcijale, zadace i prisustvo sto ja mislim vise nego korektno.....medjutim opet je vrlo vrlo tanko i povrsno data odgovornost nastavnog kadra kao i sto nisam vidio a sto je moralo biti ubaceno koji je optimalni broj studenata sa kojima jedan profesor moze raditi. Samo na toj ispravno definisanoj politici bi se sasvim sigurno podigao znacajno kvalitet nastave. Dobra stvar je i sto na komisijskim ispitima ne moze prisustvovati predmetni profesor.
Na ETF-u i dalje pice nepravilnosti pa na jednom predmetu jedan profesor objavi rezultate nakon 14 dana (zakonski je 5) ili 7 poslije svih ostalih bez mogucnosti reklamacija samo zato izgleda jer mu se moze ili ga jednostavno boli ona stvar kao sto je i rekao u prenesenom znacenju da mu je zao sto nije ostao na zapadu:) :-)
Opet laprdas a pojma nemas: 5 radnih dana od dana kada se radio ispit: Kolektivni godisnji odmor na fakultetu je poceo 4 dana nakon odrzavanja vanrednog roka. Profesor je zakonski imao pravo da objavi rezultate tek u augustu nakon zavrsetka odmora a njegova dobra volja je bila da objavi rezultate tokom godisnjeg.
Ma sta mi naprica filozofe...kako onda svi ostali objavise a svi su radili isti dan. I ako je tako kako kazes a slazem se da ima logike zasto to nije objavio da ce biti nakon GO. Svi budale samo on pametan!!!!
Bušman
Posts: 2146
Joined: 08/04/2008 08:48

#2616 Re: ETF

Post by Bušman »

hrasno38 wrote: I ako je tako kako kazes a slazem se da ima logike zasto to nije objavio da ce biti nakon GO. Svi budale samo on pametan!!!!
A možda fakat jesu. Jel to opet fatkic zakazao? Hahaha
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2617 Re: ETF

Post by hrasno38 »

Bušman wrote:
hrasno38 wrote: I ako je tako kako kazes a slazem se da ima logike zasto to nije objavio da ce biti nakon GO. Svi budale samo on pametan!!!!
A možda fakat jesu. Jel to opet fatkic zakazao? Hahaha
Ovaj put se ne radi o Fatkicu :D
Bušman
Posts: 2146
Joined: 08/04/2008 08:48

#2618 Re: ETF

Post by Bušman »

hrasno38 wrote:
Bušman wrote:
hrasno38 wrote: I ako je tako kako kazes a slazem se da ima logike zasto to nije objavio da ce biti nakon GO. Svi budale samo on pametan!!!!
A možda fakat jesu. Jel to opet fatkic zakazao? Hahaha
Ovaj put se ne radi o Fatkicu :D
Ah da, fatkic ima 3-4 asistenta koji pregledaju, vidiš da je on fin coek. Radi pošteno svoj posao haahaha
glog
Posts: 361
Joined: 12/10/2007 15:49

#2619 Re: ETF

Post by glog »

Sahranise marksistu uz tehvid...
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#2620 Re: ETF

Post by johnnykola »

glog wrote:Sahranise marksistu uz tehvid...
Ko je umro?
glog
Posts: 361
Joined: 12/10/2007 15:49

#2621 Re: ETF

Post by glog »

"njegova malenkost" Muslija Muhovic
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2622 Re: ETF

Post by hrasno38 »

glog wrote:"njegova malenkost" Muslija Muhovic
e koliko je i on iz...o studenata(tica) :D dok nije fasovao maru ni sam bog ne zna!!!!
Bušman
Posts: 2146
Joined: 08/04/2008 08:48

#2623 Re: ETF

Post by Bušman »

hrasno38 wrote:
glog wrote:"njegova malenkost" Muslija Muhovic
e koliko je i on iz..o studenata(tica) :D dok nije fasovao maru ni sam bog ne zna!!!!
Ideees, jos se i u kriminalistiku razumijes. Pa sto bolan to nisi ganjao, a ne etf :D :D
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#2624 Re: ETF

Post by O'zone »

Vratite se u tokove normalne konverzacije!

@bušman, @zelimznanjenediplomu; imate upozorenje
zelimznanjenediplomu
Posts: 27
Joined: 11/07/2017 01:40

#2625 Re: ETF

Post by zelimznanjenediplomu »

hrasno38 wrote:
glog wrote:"njegova malenkost" Muslija Muhovic
e koliko je i on izjebo studenata(tica) :D dok nije fasovao maru ni sam bog ne zna!!!!
A ovo nije za upozorenja? nigdje veze
Post Reply