ETF

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply

Koji smjer odabrati na ETF-u:

1. RI - informatika
131
50%
2. EE - elektroenergetika
42
16%
3. TK - telekomunikacije
32
12%
4. AiE - automatika i elektronika.
55
21%
 
Total votes: 260

Buendija
Posts: 22
Joined: 06/07/2015 21:11

#2426 Re: ETF

Post by Buendija »

Ove godine ni na jednom fakultetu UNSA-e nisu objavljenje rang liste na webu. Razlog je zastita privatnosti. Poenta, to nije odluka etfa, just sayin'
Btw fizika na etfu je lagana. Najmanja prolaznost je bila na prvoj parcijali fizike1, oko 15%. Razlozi: studenti imaju kriminalno lose predznanje(garantujem ko ima 5 kod dobrog profesora iz srednje, taj upisuje 10 uz sat vremena sedmicno, tj na ozbiljnijem nivou se radi fizika u srednjoj nego na fakultetu), druga osoba je sastavljala zadatke(novi sastavljac zadataka), fizika je bila zadnji ispit, i sto je najvaznije studetni fiziku skoro i ne vjezbaju jer ona slovi za najlaksi predmet.
Prijemni ispit prosle godine je bio tezi nego prethodnih, a navodno je ove bio drugaciji(vise geometrije), jer ga je u vecoj mjeri sastavljala profesorica odzak. To sto ljudi sada imaju znatno manje bodova na prijemnom nije ni u kojem slucaju mjerilo, jer se radi o prijemnim ispitima razlicite tezine. Kao dokaz mojoj tvrdnji govori da je generacija 96 bila losija od 97(gledajuci po polozenim ispitima, ostvarenim brojem bodova, sto opet nije neko mjerilo, ali npr ovogodisnja generacija je prema izjavama prof. Jurica i Vedrana ulagala puno vise truda za rad na tutorijalima i zadacama, jer oni skoro jedini imaju tako organiziran predmet gdje to dolazi do izrazaja, te taj podatak nije u tolikoj mjeri podlozan varijaciji kao npr tezija ispita, mada je i to opet slicno tj ni iz jednog predmeta nije dolazilo do znacajnijih promjena u organizazciji predmeta, promjeni nastavnog osoblja i dl u adnje dvije godine) , iako onako na prijemnom imaju skoro savrsene bodove(ogroman beoj studenata ima +35 bodova)... ta promjena koncepta ispita mozda nije nii losa jer je do sad prijemni bio godinama isti zadaci drugih brojeva, pa su neki mozda time dobijali pogresnu sliku o tome koliko trebaju ulagati rada za rezultate
Meni takodje nije jasno kako su ljudi uspijevali imati manje od 10b na proslogodisnjem prijemnom ako su ista slremali(jer Je bilo oko 5 stvarno najosnovnijih zadataka). Ovogodisnji jos nije objavljen pa ne znam kakva je tu situacija. Toliki broj studenata s tolisnim brojem bodova vise govori o losoj situaciji u srednjoskolskom obrazovanju. Od novih brucosa ocekujem rezultate losije i od generacije 96, ponajvise jer su kao prva devetogodisnja generacija bili pokusni kunici na kojima se dosta lomilo, eksperimentisalo, puno stvari bilo nedoreceno nejasno i sl, i sve to je, smatram, imalo negativan efekat na njih
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2427 Re: ETF

Post by hrasno38 »

Buendija wrote:Ove godine ni na jednom fakultetu UNSA-e nisu objavljenje rang liste na webu. Razlog je zastita privatnosti. Poenta, to nije odluka etfa, just sayin'
Btw fizika na etfu je lagana. Najmanja prolaznost je bila na prvoj parcijali fizike1, oko 15%. Razlozi: studenti imaju kriminalno lose predznanje(garantujem ko ima 5 kod dobrog profesora iz srednje, taj upisuje 10 uz sat vremena sedmicno, tj na ozbiljnijem nivou se radi fizika u srednjoj nego na fakultetu), druga osoba je sastavljala zadatke(novi sastavljac zadataka), fizika je bila zadnji ispit, i sto je najvaznije studetni fiziku skoro i ne vjezbaju jer ona slovi za najlaksi predmet.
Prijemni ispit prosle godine je bio tezi nego prethodnih, a navodno je ove bio drugaciji(vise geometrije), jer ga je u vecoj mjeri sastavljala profesorica odzak. To sto ljudi sada imaju znatno manje bodova na prijemnom nije ni u kojem slucaju mjerilo, jer se radi o prijemnim ispitima razlicite tezine. Kao dokaz mojoj tvrdnji govori da je generacija 96 bila losija od 97(gledajuci po polozenim ispitima, ostvarenim brojem bodova, sto opet nije neko mjerilo, ali npr ovogodisnja generacija je prema izjavama prof. Jurica i Vedrana ulagala puno vise truda za rad na tutorijalima i zadacama, jer oni skoro jedini imaju tako organiziran predmet gdje to dolazi do izrazaja, te taj podatak nije u tolikoj mjeri podlozan varijaciji kao npr tezija ispita, mada je i to opet slicno tj ni iz jednog predmeta nije dolazilo do znacajnijih promjena u organizazciji predmeta, promjeni nastavnog osoblja i dl u adnje dvije godine) , iako onako na prijemnom imaju skoro savrsene bodove(ogroman beoj studenata ima +35 bodova)... ta promjena koncepta ispita mozda nije nii losa jer je do sad prijemni bio godinama isti zadaci drugih brojeva, pa su neki mozda time dobijali pogresnu sliku o tome koliko trebaju ulagati rada za rezultate
Meni takodje nije jasno kako su ljudi uspijevali imati manje od 10b na proslogodisnjem prijemnom ako su ista slremali(jer Je bilo oko 5 stvarno najosnovnijih zadataka). Ovogodisnji jos nije objavljen pa ne znam kakva je tu situacija. Toliki broj studenata s tolisnim brojem bodova vise govori o losoj situaciji u srednjoskolskom obrazovanju. Od novih brucosa ocekujem rezultate losije i od generacije 96, ponajvise jer su kao prva devetogodisnja generacija bili pokusni kunici na k+ojima se dosta lomilo, eksperimentisalo, puno stvari bilo nedoreceno nejasno i sl, i sve to je, smatram, imalo negativan efekat na njih
Nije to nikakva zastita privatnosti nego zastita kriminala koji se desava pri upisu na fakultetima. Zadnji put koliko se sjecam prije dvije godine je bi regularan prijemni sa polaganjem matematike a nakon toga prosle i ove godine opsta smijurija sa upisom bez aposlutno ikakvih kriterijuma. Najsmjesnije na ETF-u sto ti se uzima B/H/S jezik za prosjek tako da recimo djeca koja su recimo sticajem okolnosti srednje skole zavrsavale u inostranstvu imaju silne peripetije. Kakve veze ima nas jezik sa ETF i generalno sa tehnikom.
Prijemni ispit prosle godine je bio totalno nebitan jer ih je primljeno masu sa 0 bodova.
Sto se tice fizike i taj predmet kad dodju ispiti je opsta smijurija jer imas recimo 10 zadataka i 5 teorije i ako ne uradis vise od pola jednog ili drugog ovo drugo ti se uopste ne pregledava sto je totalno pritv zakona bez obzira sto na fizici nema usmenog. Ali kako sam i ranije pisao fizika je uzaludan i totalno bespotreban predmet na odsjeku RI sto su potvrdila puno veca mudas i od mene i od nasih kvazistrucnjaka izbacujuci taj predmet sa racunarstva i informatike. Mozda FIT nije bolji od ETF-a mada bi se moglo o tome i te kako diskutovati (naravno kada pricamo iskljucivo o RI) ali zato mu je proglram 1000x bolji od ETF-ovog i skoro pa da je identican programima na slicnim fakultetima sirom Evrope. Ko ne vjeruje neka provjerava.
I molim te reci mi koja je to zastita privatnosti kada mozes otici do ETF-a i na vratima sve procitati ili na oglasnoj ploci a u XXI vijeku ne mozes na stranici ustanove. Nema to blage veze sa zastitom privatnosti nego hoce da koliko toliko sakriju svoje nebuloze oko upisa.
Konjicija i Aksamovic vec odvano nisu zasluzili funkicje koje obnasaju na tom fakultetu i na kraju ce zavrsiti kao i Cizi samo sto toga izgleda nisu svjesni!
Buendija
Posts: 22
Joined: 06/07/2015 21:11

#2428 Re: ETF

Post by Buendija »

Za fiziku nije istina da moras uradit pola i jednog i drugog, nego se mora osvojiti trecina bodova na zadatke da bi se pregledala teorija i to je sve sto se tice uslova.
Za rang liste s prijemnih sam naveo da je to ove godine praksa na svim fakultetika unsa-e, dakle nije to samo interna odluka etfa.
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2429 Re: ETF

Post by hrasno38 »

Buendija wrote:Za fiziku nije istina da moras uradit pola i jednog i drugog, nego se mora osvojiti trecina bodova na zadatke da bi se pregledala teorija i to je sve sto se tice uslova.
Za rang liste s prijemnih sam naveo da je to ove godine praksa na svim fakultetika unsa-e, dakle nije to samo interna odluka etfa.
Nisi ti dobro shvatio....da bi ti se pregledavali recimo zadaci moras uraditi pola teorije ili trecinu nebitno ili obrnuto da bi ti se gledala teorija moras uraditi trecinu zadataka. Kako god okrenes...polovina...trecina....nebitno treba se pregladati i ocjeniti sve sto je napisano i vozdrica.
Kako to ne vazi za ekonomiju..
http://www.efsa.unsa.ba/ef/bs/oglasna-p ... 718-godini
saobracajni
http://localhost.studenti.fsk.unsa.ba/i ... odine.html
veterinarski
http://vfs.unsa.ba/web/images/_novosti/ ... 7_2017.pdf
.....dalje mi bilo mrsko traziti. Sve to u pozadini ima nekakve malverzacije i lopovluke cim se za redovne studente uguraju oni sa nula bodova!!!
Bušman
Posts: 2146
Joined: 08/04/2008 08:48

#2430 Re: ETF

Post by Bušman »

Konačne rang-liste kandidata za upis u prvu godinu prvog ciklusa studija (svi odsjeci studija) biće objavljene na oglasnoj ploči za studente Elektrotehničkog fakulteta u Sarajevu (prizemlje - ispred Studentske službe i na ulazu u zgradu Elektrotehničkog fakulteta u Sarajevu), dana 18. jula 2017. godine, u 12,00 sati.

U skladu sa zahtjevom Agencije za zaštitu ličnih podataka, rang-liste kandidata neće biti objavljene na web stranici Elektrotehničkog fakulteta u Sarajevu.
E taman kad covjek pomisli da su Konjicija i Akasamovic uhvaceni u varanju, oni izmisle neku fantomsku agenciju za zastitu licnih podataka :roll: :roll: hrasno38, sta ti kazes na ovo hahahaha
Na osnovu člana 40. stav (1) tačka a) Zakona o zaštiti ličnih podataka („Službeni glasnik BiH“, broj: 49/06, 76/11 i 89/11) i člana 61. Zakona o upravi („Službeni glasnik BiH“, broj: 32/02 i 102/09), rješavajući po službenoj dužnosti u predmetu objave na službenoj web stranici Prirodno-matematičkog fakulteta u Sarajevu http://www.pmf.unsa.ba/ preliminarne i konačne rang liste primljenih i prijavljenih kandidata za upis na prvu godinu studija na Prirodno-matematičkom fakultetu u Sarajevu, Agencija za zaštitu ličnih podataka u Bosni i Hercegovini donosi sljedeće:
R J E Š E NJ E

I. Nalaže se Prirodno-matematičkom fakultetu u Sarajevu da ukloni preliminarne i konačne rang liste primljenih i prijavljenih kandidata za upis na prvu godinu studija na Prirodno-matematičkom fakultetu u Sarajevu, koje su objavljene na službenoj web stranici http://www.pmf.unsa.ba/ .

II. Zabranjuje se Prirodno-matematičkom fakultetu u Sarajevu da na službenoj web stranici http://www.pmf.unsa.ba/ objavljuje preliminarne i konačne rang liste primljenih i prijavljenih kandidata za upis na prvu godinu studija na Prirodno-matematičkom fakultetu u Sarajevu.

III. Prirodno-matematički fakultet u Sarajevu dužan je izvršiti naloženu upravnu mjeru pod tačkom I. dispozitiva u roku od 15 dana od dana prijema ovog rješenja, o čemu će u istom roku dostaviti pismenu obavijest i dokaz Agenciji za zaštitu ličnih podataka u Bosni i Hercegovini.
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2431 Re: ETF

Post by hrasno38 »

Bušman wrote:
Konačne rang-liste kandidata za upis u prvu godinu prvog ciklusa studija (svi odsjeci studija) biće objavljene na oglasnoj ploči za studente Elektrotehničkog fakulteta u Sarajevu (prizemlje - ispred Studentske službe i na ulazu u zgradu Elektrotehničkog fakulteta u Sarajevu), dana 18. jula 2017. godine, u 12,00 sati.

U skladu sa zahtjevom Agencije za zaštitu ličnih podataka, rang-liste kandidata neće biti objavljene na web stranici Elektrotehničkog fakulteta u Sarajevu.
E taman kad covjek pomisli da su Konjicija i Akasamovic uhvaceni u varanju, oni izmisle neku fantomsku agenciju za zastitu licnih podataka :roll: :roll: hrasno38, sta ti kazes na ovo hahahaha
Na osnovu člana 40. stav (1) tačka a) Zakona o zaštiti ličnih podataka („Službeni glasnik BiH“, broj: 49/06, 76/11 i 89/11) i člana 61. Zakona o upravi („Službeni glasnik BiH“, broj: 32/02 i 102/09), rješavajući po službenoj dužnosti u predmetu objave na službenoj web stranici Prirodno-matematičkog fakulteta u Sarajevu http://www.pmf.unsa.ba/ preliminarne i konačne rang liste primljenih i prijavljenih kandidata za upis na prvu godinu studija na Prirodno-matematičkom fakultetu u Sarajevu, Agencija za zaštitu ličnih podataka u Bosni i Hercegovini donosi sljedeće:
R J E Š E NJ E

I. Nalaže se Prirodno-matematičkom fakultetu u Sarajevu da ukloni preliminarne i konačne rang liste primljenih i prijavljenih kandidata za upis na prvu godinu studija na Prirodno-matematičkom fakultetu u Sarajevu, koje su objavljene na službenoj web stranici http://www.pmf.unsa.ba/ .

II. Zabranjuje se Prirodno-matematičkom fakultetu u Sarajevu da na službenoj web stranici http://www.pmf.unsa.ba/ objavljuje preliminarne i konačne rang liste primljenih i prijavljenih kandidata za upis na prvu godinu studija na Prirodno-matematičkom fakultetu u Sarajevu.

III. Prirodno-matematički fakultet u Sarajevu dužan je izvršiti naloženu upravnu mjeru pod tačkom I. dispozitiva u roku od 15 dana od dana prijema ovog rješenja, o čemu će u istom roku dostaviti pismenu obavijest i dokaz Agenciji za zaštitu ličnih podataka u Bosni i Hercegovini.
Znam za ovu nebulozo donesenu krajem prosle godine. Jos jedna u mnostvu nebuloza koje donose polupismeni izabranici. Ako stavis na oglasnu plocu ili vrata fakulteta svako ziv moze doci da procita ili da slika taj spisak sto znaci da je 100% javan. Koja je onda razlika izmedju web stranice i objavljivanja spiska na oglasnoj ploci? U stvari to cu da pitam prvom prilikom ove glupane iz agencije za zastitu licnih podataka.
A vidim ti si veliki fan ove dvojice :-)
Bušman
Posts: 2146
Joined: 08/04/2008 08:48

#2432 Re: ETF

Post by Bušman »

hrasno38 wrote:A vidim ti si veliki fan ove dvojice :-)
Mogao si tako argumentirano reci i da sam fan tvoje mame. Uglavnom, nisam neki fan, pogotovo ne Aksamovica. But go on :-D
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2536
Joined: 16/06/2014 20:33

#2433 Re: ETF

Post by Dosadno mii »

hrasno da ganjaš im2 koliko filozofiraš mogao si 3x do sad položit :D :D

:run:
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2434 Re: ETF

Post by hrasno38 »

Dosadno mii wrote:hrasno da ganjaš im2 koliko filozofiraš mogao si 3x do sad položit :D :D

:run:
Sine ja kada sam se jebavo sa tada asistentom Fatkicem ti nisi bio jos ni u tecnom stanju kao ni ovaj iznad!!!
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2435 Re: ETF

Post by hrasno38 »

Bušman wrote:
hrasno38 wrote:A vidim ti si veliki fan ove dvojice :-)
Mogao si tako argumentirano reci i da sam fan tvoje mame. Uglavnom, nisam neki fan, pogotovo ne Aksamovica. But go on :-D
Ne sjecam se da sam ti spomenuo ikoga iz porodice izuzev ako ti Fatkic nije ista.....prema tome pripazi malo na rijecnik!
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2536
Joined: 16/06/2014 20:33

#2436 Re: ETF

Post by Dosadno mii »

hrasno38 wrote:
Dosadno mii wrote:hrasno da ganjaš im2 koliko filozofiraš mogao si 3x do sad položit :D :D

:run:
Sine ja kada sam se jebavo sa tada asistentom Fatkicem ti nisi bio jos ni u tecnom stanju kao ni ovaj iznad!!!
Haha
Ne znam zasto sam ja zamisljala da si ti mladji :D
Bušman
Posts: 2146
Joined: 08/04/2008 08:48

#2437 Re: ETF

Post by Bušman »

hrasno38 wrote:
Dosadno mii wrote:hrasno da ganjaš im2 koliko filozofiraš mogao si 3x do sad položit :D :D

:run:
Sine ja kada sam se jebavo sa tada asistentom Fatkicem ti nisi bio jos ni u tecnom stanju kao ni ovaj iznad!!!
Jbg, nije bilo vazelina u taj vakat :izet: :izet:
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2438 Re: ETF

Post by hrasno38 »

Dosadno mii wrote:
hrasno38 wrote:
Dosadno mii wrote:hrasno da ganjaš im2 koliko filozofiraš mogao si 3x do sad položit :D :D

:run:
Sine ja kada sam se jebavo sa tada asistentom Fatkicem ti nisi bio jos ni u tecnom stanju kao ni ovaj iznad!!!
Haha
Ne znam zasto sam ja zamisljala da si ti mladji :D
Izvinjavam se na rijecniku posto vidim da je u pitanju zenska osoba :D
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2439 Re: ETF

Post by hrasno38 »

Bušman wrote:
hrasno38 wrote:
Dosadno mii wrote:hrasno da ganjaš im2 koliko filozofiraš mogao si 3x do sad položit :D :D

:run:
Sine ja kada sam se jebavo sa tada asistentom Fatkicem ti nisi bio jos ni u tecnom stanju kao ni ovaj iznad!!!
Jbg, nije bilo vazelina u taj vakat :izet: :izet:
Zato vidim da ga danas ima..........sam pao sam se ubio sta cu ti ja :izet:
Bušman
Posts: 2146
Joined: 08/04/2008 08:48

#2440 Re: ETF

Post by Bušman »

hrasno38 wrote:Zato vidim da ga danas ima..........sam pao sam se ubio sta cu ti ja :izet:
Jbg, takav nam grah pao hahaha tako da nisi jedini kome je fatkic pola zivota oduzeo. :D
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#2441 Re: ETF

Post by S4mpion »

Ako se pozivaju na zaštitu ličnih podataka, onda su fulili sve, jer su spiskovi objavljeni, s imenima i prezimenima, na oglasnoj ploči fakulteta.

Soko 15.5
Orao 24.7
Jastreb 31,9
Grlica 0.00

Je li to teško? :mrgreen:
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2442 Re: ETF

Post by hrasno38 »

Bušman wrote:
hrasno38 wrote:Zato vidim da ga danas ima..........sam pao sam se ubio sta cu ti ja :izet:
Jbg, takav nam grah pao hahaha tako da nisi jedini kome je fatkic pola zivota oduzeo. :D
Meni nije vjeruj mi jer je bio niko i nista kada sam ja studirao ili u prevodu bio je lijevo Galicevo jaje.... ali jeste mnogo mojih mladjih prijatelja.....njihovu djecu itd itd. U moje vrijeme kome je kao asistent zapao Fatkic obicno je prelazio na casove kod Osmanagica tako da nas je fala bogu imao ko nauciti matematici za razliku od ovog krajiskog papka koji se dokopao glavnog grada iz svoje vukojebine i kao svaki papak cim se docepao fotelje poceo sve redom jebavati u zdrav mozak.
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2443 Re: ETF

Post by hrasno38 »

S4mpion wrote:Ako se pozivaju na zaštitu ličnih podataka, onda su fulili sve, jer su spiskovi objavljeni, s imenima i prezimenima, na oglasnoj ploči fakulteta.

Soko 15.5
Orao 24.7
Jastreb 31,9
Grlica 0.00

Je li to teško? :mrgreen:
Hocemo malo o zastiti licnih podataka ili o ovim sramnim rezultatima prijemnog i studentima koji su dobili mogucnost da besplatno studiraju sa 0 osvojenih bodova a bodove osvojili na osnovu uspjeha u srednjoj skoli sto je toliko relativna stvar da je to suludo.......
https://s13.postimg.org/gdhdgg5l3/20187 ... 4611_o.jpg

Ovdje su samo dva covjeka presla 20 bodova od 40 na prijemnom!!! I onda neko kaze ne uzimaju pare.......jok eto srce im se steglo!
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#2444 Re: ETF

Post by Horcrux »

hrasno38 wrote:
S4mpion wrote:Ako se pozivaju na zaštitu ličnih podataka, onda su fulili sve, jer su spiskovi objavljeni, s imenima i prezimenima, na oglasnoj ploči fakulteta.

Soko 15.5
Orao 24.7
Jastreb 31,9
Grlica 0.00

Je li to teško? :mrgreen:
Hocemo malo o zastiti licnih podataka ili o ovim sramnim rezultatima prijemnog i studentima koji su dobili mogucnost da besplatno studiraju sa 0 osvojenih bodova a bodove osvojili na osnovu uspjeha u srednjoj skoli sto je toliko relativna stvar da je to suludo.......
https://s13.postimg.org/gdhdgg5l3/20187 ... 4611_o.jpg

Ovdje su samo dva covjeka presla 20 bodova od 40 na prijemnom!!! I onda neko kaze ne uzimaju pare.......jok eto srce im se steglo!
Covjece pa ovo je strasno :O
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2445 Re: ETF

Post by hrasno38 »

Horcrux wrote:
hrasno38 wrote:
S4mpion wrote:Ako se pozivaju na zaštitu ličnih podataka, onda su fulili sve, jer su spiskovi objavljeni, s imenima i prezimenima, na oglasnoj ploči fakulteta.

Soko 15.5
Orao 24.7
Jastreb 31,9
Grlica 0.00

Je li to teško? :mrgreen:
Hocemo malo o zastiti licnih podataka ili o ovim sramnim rezultatima prijemnog i studentima koji su dobili mogucnost da besplatno studiraju sa 0 osvojenih bodova a bodove osvojili na osnovu uspjeha u srednjoj skoli sto je toliko relativna stvar da je to suludo.......
https://s13.postimg.org/gdhdgg5l3/20187 ... 4611_o.jpg

Ovdje su samo dva covjeka presla 20 bodova od 40 na prijemnom!!! I onda neko kaze ne uzimaju pare.......jok eto srce im se steglo!
Covjece pa ovo je strasno :O
Nekadasnja strasna automatika i elektronika.....gdje su bili samo primani najjaci i najbolji prijemni polozilo glavom i bradom cetvero! Pervi na listi ima 14/40 bodova! E sad da li je opet Huse zavrno do jaja ili je zaista kriterijum pao totalno kurcu za usi pa se moze smtrati i diskriminirajuci prema prijasnjim generacijama gdje su mnogi otpadali koji su polozili prijemni to je sad druga prica.
https://s21.postimg.org/4tqdbalsn/20180 ... 7414_o.jpg
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#2446 Re: ETF

Post by S4mpion »

Poprilično je bez veze to što likovi sa 0 bodova upadaju na račun kantona, a studenti sa viših godina moraju sebi plaćati studij koliko god bili vrijedni i marljivi.
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2447 Re: ETF

Post by hrasno38 »

S4mpion wrote:Poprilično je bez veze to što likovi sa 0 bodova upadaju na račun kantona, a studenti sa viših godina moraju sebi plaćati studij koliko god bili vrijedni i marljivi.
E sad je valjda jasno zasto treba protiv naseg visokog skolstva ici na sve moguce nacine da se totalno redefinise. Ja sam citav zivot najblizi ETF-u ali i naveo sam dva slucaja koja nemaju veze sa ETF-um a ticu se "Fatkica" na DIF-u i Filozofiji mada takvih losih primjera ima bezbroj. Cilj je unistiti do temelja te lose primjere da bi mogli na miru razgovarati o dobrim jer niko ko upisuje ETF nece dobiti informaciju iz prve da na njemu u prvoj godini predaju recimo jedan izuzetan profesor Juric pa Ljubovic nego godinam i godinama ce dobiti informaciju da je tu Huse Fatkic i ako njega prodjes zavrsio si fakultet. Zasto bi ETF trebao da bude poznat po kretenima zasto ne po pravim primjerima vrhunskih profesora. Zato treba skloniti ove da bi do izrazaja dosli oni sto to zasluzuju jer ovi negativci upravo sve to i rade jer citav zivot ih niko ne jebe ni za suhu sljivu, nebitni su u stvarnim zivotima i ovo im je jedini nacin da se eksponiraju.
I naravno oni koji placaju najvisu cijenu su studenti jer recimo prijasnjih godina je otpalo zlatne djece koji su imali nekih 19 bodova na prijemnom a sada primaju sa NULA!! Ovi bodovi iz srednje skole u biti znace ko lanjski snijeg jer biti odlican u srednjoj skoli je vrlo vrlo relativno. Recimo poznajem neku :djecu" u srednjim skolama koja su izuzetno intelegentna ali nisu streberi koji bubaju dan i noc i koji su recimo vrlo dobri ucenici jer pored toga sto nisu streberi nemaju ni ledja. Takodje poznajem i nekoliko djece kojima je logika nepoznat pojam ali bubanje uz suhe petice je svakodnevno. Mislim da takav primjer imamo i ovdje na prijemnom gdje iz srednje skole je dosao maksimalan broj poena ali prijemni jadan.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#2448 Re: ETF

Post by johnnykola »

Piso i piso kad mi se slučajno izbrisa. Pu! Ukratko: isto tako kako se sad trubi da je derogirano obrazovanje pa i tunto i panto ima dobre ocjene iz srednje isto tako neko
može reći ma kakvi bodovi na prijemnom, vrlo lako se tamo možeš zbuniti, pa cijeli život ti ovisi o tom prijemnom. Dodatno uskoro će svi plaćati kvalitetno obrazovanje = neće više biti Fatkićevaca. Samofinancirajući vonzdra, kapitalizam u obrazovanju primjenjen. Zaiskali ste, eto vam ga!
Eisenbahner1921
Posts: 168
Joined: 29/09/2016 14:05

#2449 Re: ETF

Post by Eisenbahner1921 »

Kad bi maturanti više čitali klixov forum, broj kandidata na prijemnom bi se drastično smanjio :D
P.S. Pozdrav za kolegice s farmacije koje se lože na etf-ovce :kiss:
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2450 Re: ETF

Post by hrasno38 »

Eisenbahner1921 wrote:Kad bi maturanti više čitali klixov forum, broj kandidata na prijemnom bi se drastično smanjio :D
P.S. Pozdrav za kolegice s farmacije koje se lože na etf-ovce :kiss:
Nije potrebno generalno se upis smanjio za 40% na UNSA....
"Univerzitet u Sarajevu (UNSA) planirao je u dva julska prijemna termina primiti prijave 5.880 studenata, no pristiglo je tek 3.750 ili tek nešto više od 60 posto planiranog broja..."

Ovo je strasno logicno jer koji kurac ces placati fakultet na kojem cete jebavati u zdrav mozak, obarati godine kad mozes za malo vece pare zvaristi privatni bez sekiracije i zajebancije a diploma isti kurac ova ili ona!
Post Reply