ETF

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply

Koji smjer odabrati na ETF-u:

1. RI - informatika
131
50%
2. EE - elektroenergetika
42
16%
3. TK - telekomunikacije
32
12%
4. AiE - automatika i elektronika.
55
21%
 
Total votes: 260

User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#2201 Re: ETF

Post by johnnykola »

Čestitke svima koji završe.

Image
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#2202 Re: ETF

Post by S4mpion »

hrasno38 wrote:
OK izvinjavam se tu mu i jeste mjesto s obzirom na njegov zaista raskosan talenat. U svakom slucaju nije na ETF-u :D I niko od ove sjajne djece nije ni pomislio da se skoluje na nasim "prestiznim" visokoskolskim ustanovama sto je na zalost a ne na radost jer je razlog jednostavan: NASTAVNI KADAR NIKAKAV!!! I ovo treba staviti da se procita i da mi pojedinci ovdje pokazu koliko je to djece iz ostalih DRZAVNIH skola ostislo na ovako prestizne koledze"

Anela Arifi

Učenica Međunarodne srednje škole u Tuzli, Anela Arifi je primljena na Ivy League Univerzitet – Dartmouth College, jedan od najprestižnijih istraživačkih univerziteta u Hanoveru, New Hemshire, SAD. Anela je, na navedenom univerzitetu, odlikovana za učenjaka (King Scholar), što znači da će tokom studija primati stipendiju u iznosu od 250 000 američkih dolara, odnosno 68 000 dolara godišnje. Ova stipendija, poznatija kao Dorothy J. i Robert E. King 1957. stipendija, spada u kategoriju najvećih studentskih stipendija, te se dodjeljuje za učenike koji su tokom školovanja dali svoj doprinos nauci i naučno – istraživačkim radovima. Anela je jedan od rijetkih studenata koja je dobila priliku sarađivati i raditi sa najboljim i najpoznatijim mentorima, te stažirati u najvećim korporacijama SAD.

Bahrudin Trbalić

Učenik Međunarodne srednje škole u Tuzli, Bahrudin Trbalić je primljen na Massachusetts Institute of Technology (MIT). MIT je jedan od najprestižnijih fakulteta na svijetu i rangira kao najbolji fakultet u oblasti fizike i prirodnih nauka. Mnogo sreće i uspjeha našem dragom učeniku u daljem školovanju!

Neira Kurtović

Neira Kurtović, učenica Sarajevo Koledža je primljena na prestižni Oxford Univerzitet. Ovo je veliki uspjeh naše učenice. Mnogo sreće i uspjeha u daljem školovanju.

Haris Brkić

Haris Brkić, učenik Sarajevo koledza je primljen na Massachusetts Institute of Technology (MIT). MIT je jedan od najprestižnijih fakulteta na svijetu i rangira kao najbolji fakultet u oblasti fizike i prirodnih nauka. Stipendija iznosi $62.000 na godišnjem nivou.

Zerina Kurtović

Zerina Kurtović, učenica Sarajevo Koledža je primljena na London Imperial Koledž, master studij. Sarajevo Koledž je pomogao našim učenicama u ostvarivanju životnih ciljeva!

Zlatko Salko Lagumdžija

Zaltko Salko Lagumdžija, učenik Međunarodne srednje škole u Sarajevu, je primljen na Brown University, New York. Tokom školovanja u Međunarodnoj školi, Zlatko Salko je pokazao veliko interesovanje prema nekoliko oblasti, od kojih se posebno isticao u matematici i muzici, gdje je i postigao zapažene rezultate na međunarodnim takmičenjima.

Tesko da bi iko od ove sjajne djece kod Huseta upisao 10......tesko do bola :izet:
Stvar je u tome što razvijene zemlje ne dozvoljavaju da im neki profesor, uništava prijeko potrebnu radnu snagu, to je za njih skupo. Neki ljudi jednostavno ne znaju, ili ne žele, da svoj predmet prilagode potrebama struke za koju se studenti obučavaju.

Huse je upravo jedan od takvih profesora. On ima znanje, veliki je stručnjak za matematiku, to je neupitno, ali na ETF-u kao da nije u toku s planom i programom, tu je matematika svijet za sebe(daleko od onog opisa kakav je postavljen na stranici) i studenti se obučavaju kao da će sutra biti naučnici, a ne inženjeri. Upravo zbog toga se dešava da veliki broj studenata počiste drugu godinu bez položene matematike. O čemu je riječ?-Studenti vladaju znanjem koje im je potrebno i dovoljno za rješavanje inženjerskih problema, imaju dovoljno znanja da počiste drugu godinu, ali nemaju znanje koje im zahtijeva profesor na matematici. Dakle, matematika je tu postala sama sebi svrha, očigledno postoji ogromna rupa u planu i programu koja koči ljude na putu ka diplomi.

Na MIT-u, s takvom politikom, pakuješ kofere za manje od godinu dana i ideš kući.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2203 Re: ETF

Post by hrasno38 »

S4mpion wrote:
hrasno38 wrote:
OK izvinjavam se tu mu i jeste mjesto s obzirom na njegov zaista raskosan talenat. U svakom slucaju nije na ETF-u :D I niko od ove sjajne djece nije ni pomislio da se skoluje na nasim "prestiznim" visokoskolskim ustanovama sto je na zalost a ne na radost jer je razlog jednostavan: NASTAVNI KADAR NIKAKAV!!! I ovo treba staviti da se procita i da mi pojedinci ovdje pokazu koliko je to djece iz ostalih DRZAVNIH skola ostislo na ovako prestizne koledze"

Anela Arifi

Učenica Međunarodne srednje škole u Tuzli, Anela Arifi je primljena na Ivy League Univerzitet – Dartmouth College, jedan od najprestižnijih istraživačkih univerziteta u Hanoveru, New Hemshire, SAD. Anela je, na navedenom univerzitetu, odlikovana za učenjaka (King Scholar), što znači da će tokom studija primati stipendiju u iznosu od 250 000 američkih dolara, odnosno 68 000 dolara godišnje. Ova stipendija, poznatija kao Dorothy J. i Robert E. King 1957. stipendija, spada u kategoriju najvećih studentskih stipendija, te se dodjeljuje za učenike koji su tokom školovanja dali svoj doprinos nauci i naučno – istraživačkim radovima. Anela je jedan od rijetkih studenata koja je dobila priliku sarađivati i raditi sa najboljim i najpoznatijim mentorima, te stažirati u najvećim korporacijama SAD.

Bahrudin Trbalić

Učenik Međunarodne srednje škole u Tuzli, Bahrudin Trbalić je primljen na Massachusetts Institute of Technology (MIT). MIT je jedan od najprestižnijih fakulteta na svijetu i rangira kao najbolji fakultet u oblasti fizike i prirodnih nauka. Mnogo sreće i uspjeha našem dragom učeniku u daljem školovanju!

Neira Kurtović

Neira Kurtović, učenica Sarajevo Koledža je primljena na prestižni Oxford Univerzitet. Ovo je veliki uspjeh naše učenice. Mnogo sreće i uspjeha u daljem školovanju.

Haris Brkić

Haris Brkić, učenik Sarajevo koledza je primljen na Massachusetts Institute of Technology (MIT). MIT je jedan od najprestižnijih fakulteta na svijetu i rangira kao najbolji fakultet u oblasti fizike i prirodnih nauka. Stipendija iznosi $62.000 na godišnjem nivou.

Zerina Kurtović

Zerina Kurtović, učenica Sarajevo Koledža je primljena na London Imperial Koledž, master studij. Sarajevo Koledž je pomogao našim učenicama u ostvarivanju životnih ciljeva!

Zlatko Salko Lagumdžija

Zaltko Salko Lagumdžija, učenik Međunarodne srednje škole u Sarajevu, je primljen na Brown University, New York. Tokom školovanja u Međunarodnoj školi, Zlatko Salko je pokazao veliko interesovanje prema nekoliko oblasti, od kojih se posebno isticao u matematici i muzici, gdje je i postigao zapažene rezultate na međunarodnim takmičenjima.

Tesko da bi iko od ove sjajne djece kod Huseta upisao 10......tesko do bola :izet:
Stvar je u tome što razvijene zemlje ne dozvoljavaju da im neki profesor, uništava prijeko potrebnu radnu snagu, to je za njih skupo. Neki ljudi jednostavno ne znaju, ili ne žele, da svoj predmet prilagode potrebama struke za koju se studenti obučavaju.

Huse je upravo jedan od takvih profesora. On ima znanje, veliki je stručnjak za matematiku, to je neupitno, ali na ETF-u kao da nije u toku s planom i programom, tu je matematika svijet za sebe(daleko od onog opisa kakav je postavljen na stranici) i studenti se obučavaju kao da će sutra biti naučnici, a ne inženjeri. Upravo zbog toga se dešava da veliki broj studenata počiste drugu godinu bez položene matematike. O čemu je riječ?-Studenti vladaju znanjem koje im je potrebno i dovoljno za rješavanje inženjerskih problema, imaju dovoljno znanja da počiste drugu godinu, ali nemaju znanje koje im zahtijeva profesor na matematici. Dakle, matematika je tu postala sama sebi svrha, očigledno postoji ogromna rupa u planu i programu koja koči ljude na putu ka diplomi.

Na MIT-u, s takvom politikom, pakuješ kofere za manje od godinu dana i ideš kući.
Upravo tako zadnjeg slova :thumbup: Ali ajde ti dokazi ovdje ljudima i svrsenim inzinjerima da svugdje u razvijenom svijetu postoji odgovornost profesora za lose rezultate pod broj jedan a onda studenata jer jednostavno ne postoji logika koja kaze da je 300 ljudi krivo a jedan covjek prav. I upravo tako se tjeraju mladi ljudi iz BiH koji bez problema zavrsavaju fakultete napolju pa tamo onda ili ostaju ili srecu traze van granica BiH. Nekada je postajala skoro pa namjenska prozivodnja inzinjera koji su zavrsavali po nasim privrednim gigantima a danas ponekad imas osjecaj da drzavni fakulteti cine sve da generalno zgade skolovanje visokoobrazovnim kadrovima i tim ih izmedju ostalog i tyjeraju na privatne fakultete. Nesto slicno se dogadja u zdravstvu gdje su usluge u drzavnim bolnicama za neku stvar ali ti isti doktori u privatnim ordinacijama daju potpuno drugaciju uslugu.
AmacSa
Posts: 21
Joined: 19/07/2016 14:05

#2204 Re: ETF

Post by AmacSa »

Gejmerofile znači ti si ovaj B.N.? Btw: onako da ti pošteno kažem, previše pričaš za nekog ko nije ni najmanje oštećen.
Last edited by AmacSa on 25/09/2016 20:17, edited 1 time in total.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2205 Re: ETF

Post by hrasno38 »

AmacSa wrote:Gejmerofile znači ti si ovaj B.N. (previše si informacija dao, a "želiš sačuvati anonimnost")? Btw: onako da ti pošteno kažem, previše pričaš za nekog ko nije ni najmanje oštećen.
A ovo sto si ti sad uradio/la je koliko znam protiv pravila foruma i vrlo vrlo bezobrazno. Otkrivanje necijeg identiteta je vrlo kukavicki sve dok se krijes iz forumskog nicka!!
The BEN10
Posts: 7558
Joined: 19/09/2011 09:03

#2206 Re: ETF

Post by The BEN10 »

The BEN10 wrote:
The BEN10 wrote:Sinoć nešta pregledao FB profil, kad ugledah kolegu iz srednje škole. Bio kudikamo lošiji učenik od mene, ali ipak odličan.
Nakon SŠ naravno obojica upisali ETF. I naravno, on nije uspio. Obnovio godinu, a onda otišao u Beč. Tu završio ETF, sada radi u tamošnjem telekomu.
Drugi tip, slabiji učenik od ovog prvog kojeg pominjem, također s nama upisao faks. Obnovio prvu godinu, otišao zatim u drugu zemlju EU i tamo završio faks. Prije par godina ga vidio došao sa kolegama da završe neki posao. Nismo se stigli vidjeti na godišnjici mature jer je bio zauzet, kao i prvi.
Treći - u rangu drugog. Živi u Kanadi sa porodicom. Također završio faks.
....

Pametnom dosta. A pojedincima ne možeš objasniti suštinu ni do Aliđuna. :-D
Kad nadobudni mališani koji su još uvijek na tatinim jaslama počnu komentarisati o ljudima koji su završili fakultet i stekli ogromno radno i životno iskustvo, govoreći kako su isfrustrirani itd. :-)
Otresajući neke druge forumaše na istoj ovoj temi prije par mjeseci rekao sam sljedeće: lično sam bio dobar student, MM, Fiz i slične predmete koji nisu core ETF-a sam ispolagao bez problema, jer sam već u srednjoj kroz takmičenja radio mnogo teže zadatke (da ne govorim kako mi je smiješna diskusija o "težina zadataka" na prijemnom - pa to su čisti šablonski zadaci, bez ikakvog posebnog truda se uradi: ni sekunde težine koji se mogu naći u ozbiljnim takmičarskim zadacima gdje je počesto potrebno povezati više različitih oblasti, teorema i sl). Pa opet, kao takav, smatram da se djecu previše opterećuje mnogim detaljima. I zato imamo situaciju kakvu sam opisao u ovom postu, a takvih slučajeva je inače koliko hoćeš!
Dakle, ovdje se ne radi ni o čijim frustracijama (živo me boli ćošak hoće li se neki razmaženi tatin sin sekirati ili ne), već govorim o kvaliteti studija uopšte. I zato sam prije par stranica postavljao liste gdje se vidi da je UNSA na 1820. mjestu. Drugim riječima, rupčaga.
Vi se zapitajte zašto je to tako. ;-)
Da se inače još jednom podsjetimo naše naučne elite:
http://www.webometrics.info/en/node/173

Kao i toga gdje smo u svijetu:
http://www.webometrics.info/en/Europe/B ... egovina%20
UNSA - 1820, ostale da i ne tražimo...
Naravno da nijedan junoša, zagovarač trenutnog stanja, neće i ne može argumentovano odgovoriti na ovakve tvrdnje...
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#2207 Re: ETF

Post by johnnykola »

hrasno38 wrote:
Upravo tako zadnjeg slova :thumbup: Ali ajde ti dokazi ovdje ljudima i svrsenim inzinjerima da svugdje u razvijenom svijetu postoji odgovornost profesora za lose rezultate pod broj jedan a onda studenata jer jednostavno ne postoji logika koja kaze da je 300 ljudi krivo a jedan covjek prav. I upravo tako se tjeraju mladi ljudi iz BiH koji bez problema zavrsavaju fakultete napolju pa tamo onda ili ostaju ili srecu traze van granica BiH. Nekada je postajala skoro pa namjenska prozivodnja inzinjera koji su zavrsavali po nasim privrednim gigantima a danas ponekad imas osjecaj da drzavni fakulteti cine sve da generalno zgade skolovanje visokoobrazovnim kadrovima i tim ih izmedju ostalog i tyjeraju na privatne fakultete. Nesto slicno se dogadja u zdravstvu gdje su usluge u drzavnim bolnicama za neku stvar ali ti isti doktori u privatnim ordinacijama daju potpuno drugaciju uslugu.
Pisali smo već, apsolvirali, - politika je sve to. U svemu tome, kako god i ko god završio, relano, svaka čast!
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#2208 Re: ETF

Post by johnnykola »

bosnianidiot wrote:Covjek ti govori realno, bez ikakvih emocija i arogancije. Mozes ti o sebi misliti sta god zelis, i to cak u razumnoj mjeri moze biti i jako dobra stvar, ali moras shvatiti da u zivotu postoje odredjene referentne mjere na osnovu kojih se uspjeh pokazuje.
Ne vidim kriterij na osnovu kojeg je neko "losiji" upao ove godine na fakultet prije tebe. Prvi argument, da srednja skola nije realni pokazatelj znanja, ti se moze uzeti kao relevantan ako prekucas prijemni. Ali si pored loseg uspjeha u srednjoj skoli imao i izuzetno los rezultat na prijemnom. Dakle 2/2 moguca kriterija te iskljucuju od price da nesto nije uredu sa nacinom upisa na ETF. Mozda si inteligentan, sposoban, vrijedan, to niko ne zna o tebi. Ali u zivotu ces morati nauciti da radis stvari onako kako treba da se rade, jer ce ti inace u ostatku zivota biti krivi ispiti na fakultetu, profesori, pa onda poslodavac koji ne razumije da si ti bolji od drugog radnog kolege, iako on ima bolje rezultate, i slicno...
Samo prijateljski savjet, svi smo mi ovdje kolege sa godinama iskustva na ETF-u, i vidjeli smo stotine razlicitih sudbina na ovom fakultetu. Niko nije ni prvi ni zadnji
:thumbup:
Naslovnica
Posts: 27652
Joined: 20/03/2013 15:38

#2209 Re: ETF

Post by Naslovnica »

:lol: :lol: :lol:
Image
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#2210 Re: ETF

Post by johnnykola »

Baš jučer pričam jednom poznaniku.

Dolazi sin ocu i govori: "Pokušao sam sve, ne ide, odustajem od elektrotehnike."
Otac će: "Ništa zato, tata i ja guramo dalje!"

:D :D :D
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#2211 Re: ETF

Post by Tesla10 »

Osoba A: Koliko ste vi već godina na ETF-u?
Osoba B: 15 godina.

Osoba A: Šta tačno radite na fakultetu?
Osoba B: Polažem ispit sa treće godine...
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2437
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#2212 Re: ETF

Post by cenecimoveocino »

Što bi se neko ko ima keša peglao na državnom kad može otić' na Burch ili SSST i dobit diplomu.
User avatar
FasterThanLight
Posts: 187
Joined: 08/07/2016 23:54

#2213 Re: ETF

Post by FasterThanLight »

cenecimoveocino wrote:Što bi se neko ko ima keša peglao na državnom kad može otić' na Burch ili SSST i dobit diplomu.
Image
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#2214 Re: ETF

Post by johnnykola »

:D :D :D
Gromobran
Posts: 4
Joined: 09/09/2016 23:38

#2215 Re: ETF

Post by Gromobran »

Sta preporucujete brucosima od "skolskih" materijala, tipa sveske i ostalo.
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#2216 Re: ETF

Post by Horcrux »

Gromobran wrote:Sta preporucujete brucosima od "skolskih" materijala, tipa sveske i ostalo.
Papiri za printanje i mini heftarica, uvijek pri ruci. :D Ja sam to imao i dovoljno mi bilo.
Gromobran
Posts: 4
Joined: 09/09/2016 23:38

#2217 Re: ETF

Post by Gromobran »

Horcrux wrote:
Gromobran wrote:Sta preporucujete brucosima od "skolskih" materijala, tipa sveske i ostalo.
Papiri za printanje i mini heftarica, uvijek pri ruci. :D Ja sam to imao i dovoljno mi bilo.
Hvala :D
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2218 Re: ETF

Post by hrasno38 »

hehehheh 40 upisalo drugu godinu od blizu 400 upisanih i pitaj boga koliko ponovaca. Ices ti Fatkicu u zatvor ako ne odes prije u penziju dabogda ti matematika glave dosla. I ovaj dekan u normalnoj drzavi mogao bi biti dekan samo u svojoj kuci kad ovakve stvari dopusta!!! Ima tu jos nekih prestrasnih statistika ali bolje da ne pricam jer bi bilo vise mahalanje posto nije 100% potvrdjeno mada ja licno vjerujem da je istinito.
IM2 napravila pokolj na prvoj godini i to na jebenom odsjeku racunarstvo i informatika gdje je to ali apsolutno bespotreban predmet i gradivo koje se uci.....ali valja trojici mazohista sa matematike zaraditi platu.
Kad sve saberes i oduzmes definitivno se vise isplati upisati privatni fakultet jer skoro da ce te doci isto para a ovi sto prave pokolje po ETF-u manji su od makovog zrna na tim privatnim fakultetima a na kraju dobijes itu diplomu kao i studenti sa ETF-a samo sto nakon studija nemas poriv da nekoga izmarises i en skrece ti glava i pogled malo ljevo malo desno.
I da definitivno FIT je sto se tice RI odsjeka Sorbona za ETF bar sto se tice gradiva koje se uci i odnosa prema studentima (potvrdjeno od nekoliko bivsih ETF-ovaca)
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#2219 Re: ETF

Post by Kataklinger »

Sad je i na drugoj godini pokolj na Elektricnim krugovima 1. Uveli sistem ocjenjivanja kao na prijemnom. Nabacali dosta "malih" zadacica po 1bod ili 2boda po sistemu multiple choice. A da bi dosao do rezultata, moras naravno sve sracunat. U nekoliko zadataka bude i obimne racunice, sto ga ispada da su to zadaci kao oni od po 5 bodova i vise u neka prijasnja vremena. Jebes ovo, asistent nabije kalup na tvoje rjesenje i kriza redom ako nije tacno zaokruzeno. Pregleda samo ono sto je tacno zaokruzeno. Recimo, moze se desit da student u 3-4 takva zadatka uradi tacnu racunicu i razradi dobro zadatak a na kraju zajebe rezultat ili ne zaokruzi. Naravno, to je po ovom sistemu 0 bodova.
AmacSa
Posts: 21
Joined: 19/07/2016 14:05

#2220 Re: ETF

Post by AmacSa »

Pa ima li naznaka da bi Fatkić mogao otići u penziju?
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2221 Re: ETF

Post by hrasno38 »

AmacSa wrote:Pa ima li naznaka da bi Fatkić mogao otići u penziju?
samo ako preseli :D
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#2222 Re: ETF

Post by Horcrux »

AmacSa wrote:Pa ima li naznaka da bi Fatkić mogao otići u penziju?
Ja kad sam studirao, svake sljedece godine je trebao. :lol:
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2223 Re: ETF

Post by hrasno38 »

Horcrux wrote:
AmacSa wrote:Pa ima li naznaka da bi Fatkić mogao otići u penziju?
Ja kad sam studirao, svake sljedece godine je trebao. :lol:
hahahaha ali i kada i ako ode ostavlja za sobom vjerodostojne nasljednike koji bi cak mogli biti i gori od njega i da se ne potrude. Vec sada pokazuju te naznake.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#2224 Re: ETF

Post by S4mpion »

Je li stvarno istina da je 40 ljudi upisalo drugu godinu? Pitam, jer ne mogu da vjerujem da se toliki broj studenata, tolika radna snaga, sistematski uništava na predmetima kao što je IM2.

Koliko ja znam, svi asistenti na IM2 su poprilično mladi, prave novajlije i toliko su usmjereni na matematiku da čovjek nikad ne bi pomislio da su ti ljudi ikad imali ikakve veze sa elektrotehnikom.

Uporno se iznose apsurdne tvrdnje kako su kriteriji sniženi do podruma, ali prolaznost tvrdi suprotno, a IM2 svake godine sve više i više se udaljava od svoje svrhe. Ljudi na Analizi signala i sistema upisuju osmice i devetke sa nepoloženom matematikom iz prve godine, što je apsurdno budući da je kompletan predmet ASIS zasnovan na F.T i L.T., TEP zahtijeva izuzetno poznavanje vektorske algebre, integrala n-tog reda, površi n-tog reda, a ljudi pregaze te predmete k'o od šale.

Studente niko, ali baš niko, ne štiti. Nema apsolutno nikoga da kalibrira program IM2 potrebama ETF-a.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#2225 Re: ETF

Post by hrasno38 »

S4mpion wrote:Je li stvarno istina da je 40 ljudi upisalo drugu godinu? Pitam, jer ne mogu da vjerujem da se toliki broj studenata, tolika radna snaga, sistematski uništava na predmetima kao što je IM2.

Koliko ja znam, svi asistenti na IM2 su poprilično mladi, prave novajlije i toliko su usmjereni na matematiku da čovjek nikad ne bi pomislio da su ti ljudi ikad imali ikakve veze sa elektrotehnikom.

Uporno se iznose apsurdne tvrdnje kako su kriteriji sniženi do podruma, ali prolaznost tvrdi suprotno, a IM2 svake godine sve više i više se udaljava od svoje svrhe. Ljudi na Analizi signala i sistema upisuju osmice i devetke sa nepoloženom matematikom iz prve godine, što je apsurdno budući da je kompletan predmet ASIS zasnovan na F.T i L.T., TEP zahtijeva izuzetno poznavanje vektorske algebre, integrala n-tog reda, površi n-tog reda, a ljudi pregaze te predmete k'o od šale.

Studente niko, ali baš niko, ne štiti. Nema apsolutno nikoga da kalibrira program IM2 potrebama ETF-a.
IM2 je totalno nepotreban predmet na RI a neophodan na automatici. Da studenti su ovdje samo automati za pare jer nek neko jednostavno sabere koliko su opet ponovci para uplatili na racun fakulteta. Kriterijumi su za cistog zatvora a asistenti na matematici klonovi Huseta Fatkica sa svim tendencijama da budu i gori od njega ako na vrijeme negdje ne fasuju. Ljudi su kako kazes upravo to upisali elektrotehniku a ne PMF i polazu strucne predmete a matematike vuku do pitaj boga koje godine. Koji ce kurac i fizika na RI?? Samo tovari ucenicima i studentima da bi neko na njima zaradjivao platu. I da odgovornosti profesora apsolutno ne postoje a oni su duzni da prozivode kadrove. Ako od 100 studeneta 10 prodje znaci da profesor nije ni za kurac i treba ga otjerati u tri lijepe pa nek svojoj kuci predaje.
Ali kao sto sam rekao drzavni fakulteti su napravili odlicne sisteme da nadoknade cifre koje se placaju na privatnim. Sutra da se te cifre izjednace i da godina na ETF-u bude 3-4000 prolaznost bi bila ko i na privatnim jer pola tih profesora i predaje na privatnim i prolaznost im je brat bratu jedno 70-80% ako nije i veca.
Evo sad je bio jos jedna dodatni riok prije same nastave za IM2 jer je prolaznost bila jednom rijecju STRASNA I UZASNA".
Post Reply