ERONET

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#1701 Re: ERONET

Post by drug_profi »

Sad mi je ultra unutra pa ne mogu vidjeti. Inace postavke sam dobio od njih porukom. Nisam ih pjeske unosio.
User avatar
Grof
Posts: 564
Joined: 24/02/2002 00:00

#1702 Re: ERONET

Post by Grof »

Ako si dobio postavke na taj način onda si dobio i taj proxy...to obavezno moraš pobrisati i bit će ti onda sve sto posto uredu. :thumbup:
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#1703 Re: ERONET

Post by drug_profi »

Ok probacu pa cu javiti.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#1704 Re: ERONET

Post by drug_profi »

Telefon mi je sam kao apn odabrao wap umjesto gprs tako da je tu bio zajeb. Sad radi mada....
Speedtest kaze 2,5/0,25 dok na ultri imam rezultat 7/3.
Pokusacu veceras opet uraditi oba pa ponovo uporediti.
Ne znam da li je ova ero tarifa ogrnicena brzinom jer na ultri imam buy&surf 500mb koji ide po maksimalnoj mogucoj.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#1705 Re: ERONET

Post by drug_profi »

Sinoc eronet bio brzi od ultre. Koristim ga sad kao hotspot. Da ne bude da sam pristrasan.
User avatar
Grof
Posts: 564
Joined: 24/02/2002 00:00

#1706 Re: ERONET

Post by Grof »

Hajde nek si riješio :thumbup: :thumbup:
getriba
Posts: 391
Joined: 02/08/2014 09:40

#1707 Re: ERONET

Post by getriba »

Da li je ovo Eronet dao 50% bonusa na MB u savršenoj?
Sada se za 10KM dobije 300MB umjesto 200MB
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#1708 Re: ERONET

Post by perfect_guy »

getriba wrote:Da li je ovo Eronet dao 50% bonusa na MB u savršenoj?
Sada se za 10KM dobije 300MB umjesto 200MB
jeste, za aktivacije do 23.9. umjesto 200 i 500 se dobija 300 i 750 MB
getriba
Posts: 391
Joined: 02/08/2014 09:40

#1709 Re: ERONET

Post by getriba »

perfect_guy wrote:
getriba wrote:Da li je ovo Eronet dao 50% bonusa na MB u savršenoj?
Sada se za 10KM dobije 300MB umjesto 200MB
jeste, za aktivacije do 23.9. umjesto 200 i 500 se dobija 300 i 750 MB
:thumbup:
User avatar
krakatoa
Posts: 1068
Joined: 23/05/2015 07:48

#1710 Re: ERONET

Post by krakatoa »

Vozdra, trebam pomoć, ako je neko od uposlenika Eroneta na temi još bolje. Naime, često putujem u Rakitnicu i Šabiće, gdje nema signala Eroneta a majka mi koristi Eronet karticu Savršena tarifa (mada je tarifa u ovom slučaju nebitna) i na tom lokalitetu nema Eronet signala. Nikako ne uspjevam da se spojim na nacionalni roaming. Zovem tehničku podršku i oni kažu da nema zabrana međutim sigurno nacionalni Roaming nije pušten na HLR-u a kad zovem teh. podršku i to im kažem, kao da zidu pričam. Ako neko radi u Eronetu, teh. podršci još bolje, a da je na temi, zamolio bih ga za pomoć. Hvala.
Malogradjanin
Posts: 80
Joined: 27/02/2010 10:47

#1711 Re: ERONET

Post by Malogradjanin »

krakatoa wrote:Vozdra, trebam pomoć, ako je neko od uposlenika Eroneta na temi još bolje. Naime, često putujem u Rakitnicu i Šabiće, gdje nema signala Eroneta a majka mi koristi Eronet karticu Savršena tarifa (mada je tarifa u ovom slučaju nebitna) i na tom lokalitetu nema Eronet signala. Nikako ne uspjevam da se spojim na nacionalni roaming. Zovem tehničku podršku i oni kažu da nema zabrana međutim sigurno nacionalni Roaming nije pušten na HLR-u a kad zovem teh. podršku i to im kažem, kao da zidu pričam. Ako neko radi u Eronetu, teh. podršci još bolje, a da je na temi, zamolio bih ga za pomoć. Hvala.
Jesi li pokušao sa slanjem SMS poruke sadržaja RDA na 063 88810? Za pretplatu funkcioniše sigurno, a sad na kredit ne znam ni sam da li radi :D
User avatar
krakatoa
Posts: 1068
Joined: 23/05/2015 07:48

#1712 Re: ERONET

Post by krakatoa »

Malogradjanin wrote:
krakatoa wrote:Vozdra, trebam pomoć, ako je neko od uposlenika Eroneta na temi još bolje. Naime, često putujem u Rakitnicu i Šabiće, gdje nema signala Eroneta a majka mi koristi Eronet karticu Savršena tarifa (mada je tarifa u ovom slučaju nebitna) i na tom lokalitetu nema Eronet signala. Nikako ne uspjevam da se spojim na nacionalni roaming. Zovem tehničku podršku i oni kažu da nema zabrana međutim sigurno nacionalni Roaming nije pušten na HLR-u a kad zovem teh. podršku i to im kažem, kao da zidu pričam. Ako neko radi u Eronetu, teh. podršci još bolje, a da je na temi, zamolio bih ga za pomoć. Hvala.
Jesi li pokušao sa slanjem SMS poruke sadržaja RDA na 063 88810? Za pretplatu funkcioniše sigurno, a sad na kredit ne znam ni sam da li radi :D
Ma jesam ali ne ide :roll: . Najgore od toga što znam šta je al ne mogu dobiti osobu koja me razumije i to riješi :D zbog toga pitam ovdje, zna se desiti da neko na temi radi u Eronetu i zna o čemu govorim. Nešto slično kao što je Iceman pomagao na BH Telecom temi :)

Usput sugestija ako neko od odgovornih čita ovo a čita siguran sam. Pokrijte signalom i taj dio Bjelašnice, potrebna je samo jedna BS na 900 MHz i problem riješen. Već sam sa ovim prijedlogom slao mail na support ali nemam odgovora.
Malogradjanin
Posts: 80
Joined: 27/02/2010 10:47

#1713 Re: ERONET

Post by Malogradjanin »

krakatoa wrote:
Malogradjanin wrote:
krakatoa wrote:Vozdra, trebam pomoć, ako je neko od uposlenika Eroneta na temi još bolje. Naime, često putujem u Rakitnicu i Šabiće, gdje nema signala Eroneta a majka mi koristi Eronet karticu Savršena tarifa (mada je tarifa u ovom slučaju nebitna) i na tom lokalitetu nema Eronet signala. Nikako ne uspjevam da se spojim na nacionalni roaming. Zovem tehničku podršku i oni kažu da nema zabrana međutim sigurno nacionalni Roaming nije pušten na HLR-u a kad zovem teh. podršku i to im kažem, kao da zidu pričam. Ako neko radi u Eronetu, teh. podršci još bolje, a da je na temi, zamolio bih ga za pomoć. Hvala.
Jesi li pokušao sa slanjem SMS poruke sadržaja RDA na 063 88810? Za pretplatu funkcioniše sigurno, a sad na kredit ne znam ni sam da li radi :D
Ma jesam ali ne ide :roll: . Najgore od toga što znam šta je al ne mogu dobiti osobu koja me razumije i to riješi :D zbog toga pitam ovdje, zna se desiti da neko na temi radi u Eronetu i zna o čemu govorim. Nešto slično kao što je Iceman pomagao na BH Telecom temi :)

Usput sugestija ako neko od odgovornih čita ovo a čita siguran sam. Pokrijte signalom i taj dio Bjelašnice, potrebna je samo jedna BS na 900 MHz i problem riješen. Već sam sa ovim prijedlogom slao mail na support ali nemam odgovora.
E ne znam ti onda, kod mene jedan član porodice koristi Eronet, pa zbog toga znam za ovo, ostalo samo Google :D znaš kako te podrške rade, moraš biti uporan :)
User avatar
fortaleza
Posts: 5593
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#1714 Re: ERONET

Post by fortaleza »

Zanimljivo, u centru Mostara mobilni internet sa par metara odašiljačem i konstantnim H(D)SPA signalom brzina.

Image

Na selu internet brzina gotovo dvostruka brža, a signal lošiji, očigledno trebaju nadograditi kapacitete zbog broja korisnika jer je Mostar dosta zakrčen, a preko 70% korisnika Eroneta koristi i mobilni internet (ne wifi) što je najviše od sva tri operatera.

Eventualno, haloo ima veći prosjek, ali svakako koristi Eronetovu infrastrukturu, isti đavo.

Mob internet se najmanje koristi na BHT-u.
User avatar
krakatoa
Posts: 1068
Joined: 23/05/2015 07:48

#1715 Re: ERONET

Post by krakatoa »

Ma tu i politika malo igra ulogu. Trenutno svi operateri 3G mrežu zasnivaju na opsegu od 2100MHz koji je jako stabilan ali ima kratak domet. Kad bi Mile Laktašenko otkočio proces digitalizacije i tako se oslobodio opseg od 800MHz, tad bi 3G dostigla pokrivenost kao i 2G i moglo bi se početi sa puštanjem 4G. Mada po mom mišljenju, 4G je bespotreban trenutno i ne bi ga trebalo ni uvoditi već nadograditi postojeću 3G mrežu i čekati implementaciju 5G mreže. Dok se uvede 4G, već će krenuti 5G u svijetu i onda je bolje novac koji bi uložili u 4G, uložiti u 5G.
User avatar
MTV
Posts: 14346
Joined: 21/08/2013 19:39

#1716 Re: ERONET

Post by MTV »

Koja je procedura da mi zamjene onu obicnu sim karticu za novu manju micro sim (ako se tako zove)?
Ako ih uopste mijenjaju hoce li se prenijeti kredit sa stare kartice na novu? Npr. sad ako imam 10 KM na racunu, hoce li se to prenijeti na novu karticu ili ce biti 0,00 KM na novoj kartici?
User avatar
SONY_91
Posts: 1843
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#1717 Re: ERONET

Post by SONY_91 »

MTV wrote:Koja je procedura da mi zamjene onu obicnu sim karticu za novu manju micro sim (ako se tako zove)?
Ako ih uopste mijenjaju hoce li se prenijeti kredit sa stare kartice na novu? Npr. sad ako imam 10 KM na racunu, hoce li se to prenijeti na novu karticu ili ce biti 0,00 KM na novoj kartici?
Ukoliko ti je potrebna Micro SIM kartica onda nemaš potrebe mijenjati čip. Možeš samo izrezati istu. Ali, ukoliko ti je potrebna Nano kartica onda je zamjena neizbježna jer se ne može izrezati zbog veličine čipa. Ja sam nedavno kupio hej paket pa sam odmah tražio Nano SIM. Plaća se zamjena kartice 5 KM a stanje kredita i tarifa se prenose automatski tako da ništa ne gubiš ;) .
User avatar
MTV
Posts: 14346
Joined: 21/08/2013 19:39

#1718 Re: ERONET

Post by MTV »

SONY_91 wrote:
MTV wrote:Koja je procedura da mi zamjene onu obicnu sim karticu za novu manju micro sim (ako se tako zove)?
Ako ih uopste mijenjaju hoce li se prenijeti kredit sa stare kartice na novu? Npr. sad ako imam 10 KM na racunu, hoce li se to prenijeti na novu karticu ili ce biti 0,00 KM na novoj kartici?
Ukoliko ti je potrebna Micro SIM kartica onda nemaš potrebe mijenjati čip. Možeš samo izrezati istu. Ali, ukoliko ti je potrebna Nano kartica onda je zamjena neizbježna jer se ne može izrezati zbog veličine čipa. Ja sam nedavno kupio hej paket pa sam odmah tražio Nano SIM. Plaća se zamjena kartice 5 KM a stanje kredita i tarifa se prenose automatski tako da ništa ne gubiš ;) .
Hvala puno na informacijama :) , ne bi ja rezao mogu zeznut sta a cip je podosta izgreban, bolje dat 5KM nego sta zeznut pri rezanju.
;)
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#1719 Re: ERONET

Post by cassius »

Nesto mi izbacuje od Eroneta da mi nije dostupan i da nisam registriran na mrezi. Jel imao ko do sad takvih problema ?
User avatar
Oligarh
Posts: 874
Joined: 05/06/2010 13:23

#1720 Re: ERONET

Post by Oligarh »

cassius wrote:Nesto mi izbacuje od Eroneta da mi nije dostupan i da nisam registriran na mrezi. Jel imao ko do sad takvih problema ?
Jesam i ja, prekjučer. Stojim ispred hotela Evropa i identično mi se desilo, iako mi daje gore u baru puni signal. Restartovao telefon i nestalo.
sarajlija1971
Posts: 314
Joined: 12/12/2011 20:05

#1721 Re: ERONET

Post by sarajlija1971 »

Sto ovo niko ne spominje?

"Poklanjamo ti 3 GB interneta kroz naredne pola godine

Svi korisnici drugih BiH mobilnih mreža koji od 13.11.2015. do 13.01.2016. na HT ERONET prodajnom mjestu podnesu zahtjev za prijenos broja u !hej, i aktiviraju broj sudjeluju u promociji u kojoj će tijekom perioda od 6 mjeseci dobivati po 500 MB (ukupno 3.000 MB). Korisnici će po realizaciji prijenosa broja uz naknadu od 1 KM dobiti !hej SIM karticu sa tarifom !hej Savršena sa 1 KM na računu.

Cijene su (2 KM) sa PDV-om."

http://www.savrsena.ba/hej-prenesi-broj
starmo
Posts: 24
Joined: 01/09/2007 16:35

#1722 Re: ERONET

Post by starmo »

jeste li vidjeli da negdje ima kupiti hej box paketa za neke male pare? neki obični mobitel, samo pozivi, poruke?

hvala
leon25
Posts: 188
Joined: 10/08/2010 11:18

#1723 Re: ERONET

Post by leon25 »

starmo wrote:jeste li vidjeli da negdje ima kupiti hej box paketa za neke male pare? neki obični mobitel, samo pozivi, poruke?

hvala
vidio sam juce u poslovnici HP Mostar hej box sa nekim alcatel mobitelom mislim da sve kosta 29KM
User avatar
suad-sarajevo
Posts: 3046
Joined: 22/08/2006 01:54
Location: Memli strana
Contact:

#1724 Re: ERONET

Post by suad-sarajevo »

http://www.hteronet.ba/privatni-korisni ... foni/lg-g3

Može li mi neko pojasniti kako ide ovaj telefon na rate i uz koju tarifu od recimo 25 km otprilike. Još me interesuje da li su ove cijene paketa sa PDV-om ili bez. Hvala.
User avatar
dingosp0
Posts: 822
Joined: 19/07/2010 14:29
Location: Sarajevo

#1725 Re: ERONET

Post by dingosp0 »

poz,
imao sam bhtelecom preplatu i presao na eronet 25 super tarifu, kad sam na mobile eronet mrezi ne mogu da orvorim ni jednu web stranicu... fb messenger radi i viber ali web stranice ne otvara na chromeu ... imam 2Gb interneta premo tatife.....samo izbaci mi da nema konekcije ili nesto u tom fazonu.. moram li nesto podrsavati?
Post Reply