ERONET

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
kazo
Posts: 1517
Joined: 08/03/2012 19:57

#1676 Re: ERONET

Post by kazo »

Ma meni najvazniji internet da imam. Potrosim kredita na internet 6 KM, a 3-4 KM na pozive i poruke. Mislio preci na eronet, jer je fkt dobra tarifa ona od 10 KM, ali evo sad izleti izi pa cu vidjeti kakav je on.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#1677 Re: ERONET

Post by quarterback »

fortaleza wrote:Koristim bonuse već nekih 4 godine i nikakavih problema. Samo se nemoj zeznut i uplatit 10 KM prije nego što aktiviraš tarifu jer će ti se nadoplatiti normalno bez bonusa. Znači kartica, aktivacija tarife pa tek onda nadoplata. Nakon potrošnje bonusa ide naplata po cjenovniku.
izvini drug, dakle kada aktiviram ovu tarifu dam 10 KM i aktivirano mi je ovo 80 minuta, 150 SMS i 100 mega, ti kazes kada potrosim ide naplata po cjenovniku, ok to je jasno, pise koliko je minuta, sms i sl ali od cega ce naplatiti kada je ovo prepaid?

Dakle ja uplatio 10 KM i dobio besplatne minute ovo ono, time sam tih 10 KM potrosio? Ili sam sa tih 10 KM zapravo aktivirao sve ovo besplatno a 10 maraka mi je ostalo da se od toga trose pozivi, megabajti i smsovi preko onog poklona (80 minuta, 150 sms, 100 intetnet)?


Izvinjavam se, ne kontam

hvala !
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#1678 Re: ERONET

Post by friskyoreo »

kazo wrote:Ma meni najvazniji internet da imam. Potrosim kredita na internet 6 KM, a 3-4 KM na pozive i poruke. Mislio preci na eronet, jer je fkt dobra tarifa ona od 10 KM, ali evo sad izleti izi pa cu vidjeti kakav je on.
Za net, Haloo zakon.
User avatar
fortaleza
Posts: 5586
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#1679 Re: ERONET

Post by fortaleza »

quarterback wrote:
fortaleza wrote:Koristim bonuse već nekih 4 godine i nikakavih problema. Samo se nemoj zeznut i uplatit 10 KM prije nego što aktiviraš tarifu jer će ti se nadoplatiti normalno bez bonusa. Znači kartica, aktivacija tarife pa tek onda nadoplata. Nakon potrošnje bonusa ide naplata po cjenovniku.
izvini drug, dakle kada aktiviram ovu tarifu dam 10 KM i aktivirano mi je ovo 80 minuta, 150 SMS i 100 mega, ti kazes kada potrosim ide naplata po cjenovniku, ok to je jasno, pise koliko je minuta, sms i sl ali od cega ce naplatiti kada je ovo prepaid?

Dakle ja uplatio 10 KM i dobio besplatne minute ovo ono, time sam tih 10 KM potrosio? Ili sam sa tih 10 KM zapravo aktivirao sve ovo besplatno a 10 maraka mi je ostalo da se od toga trose pozivi, megabajti i smsovi preko onog poklona (80 minuta, 150 sms, 100 intetnet)?


Izvinjavam se, ne kontam

hvala !
Nije ti ostalo, nakon što nadoplatiš tih 10 KM pretvara se u bonus, za vrijeme mjesec dana koliko ti vrijede te minute svaka nova nadoplata će ti se normalno nadoplaćivati na glavni račun, znači nadoplatiš 10 KM od kojih dobiješ bonus i to potrošiš za recimo 20 dana i ne da ti se čekati još deset dana dok istekne mjesec i nadoplatiš ponovno 10 KM, ali tih 10 KM se ne pretvori u bonus nego ide na glavni račun... Kad istekne mjesec dana od zadnje aktivacije bonusa možeš ponovo nadoplatiti i koristiti novi bonus. Nadam se da je jasno.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#1680 Re: ERONET

Post by avaks »

quarterback wrote: izvini drug, dakle kada aktiviram ovu tarifu dam 10 KM i aktivirano mi je ovo 80 minuta, 150 SMS i 100 mega, ti kazes kada potrosim ide naplata po cjenovniku, ok to je jasno, pise koliko je minuta, sms i sl ali od cega ce naplatiti kada je ovo prepaid?
Dakle ja uplatio 10 KM i dobio besplatne minute ovo ono, time sam tih 10 KM potrosio? Ili sam sa tih 10 KM zapravo aktivirao sve ovo besplatno a 10 maraka mi je ostalo da se od toga trose pozivi, megabajti i smsovi preko onog poklona (80 minuta, 150 sms, 100 intetnet)?
Izvinjavam se, ne kontam
hvala !
Aktiviraš Savršenu, kada uplatiš 10KM one se pretvaraju u bonus (80min, 150sms, 200MB neta) znači na računu ti je 0KM (potrošio si ih što ti veliš). Trošiš bonuse u biti, ako ti zatreba još u toku mjeseca ili da šalješ sms nekome vani onda nadoplatiš još koju markicu na račun i mirna Bosna :mrgreen:
Jedini minus je, po meni, što nakon isteka ne možeš opet aktivirati bonuse nego moraš čekati da istekne taj mjesec (meni zna nakon 20-25dana nestati minuta pa bi valjalo da se može aktivirati ponovo).
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#1681 Re: ERONET

Post by quarterback »

fortaleza wrote:
avaks wrote:

momci hvala, ako moze jos jedno objasnjenje

hipotetski, potrosio sam minute, ostali mi smsovi i megabajti
uplatim dodatnih recimo 5 maraka

da li se te marke trose samo na minute kojih vise u bonusu nemam a smsovi i mege se i dalje trose iz bonusa - dok ih ne nestane?

sta se desava kada odem na more, tu bonus minute vise ne vrijede jer se odnose na bh mreze? dakle prije odlaska na more iako imam aktivnih bonusa moram uplatiti par KM radi roaminga?

opbecavam da nemam vise pitanja :)

hvala !
User avatar
rovac13
Posts: 5152
Joined: 08/12/2013 16:17

#1682 Re: ERONET

Post by rovac13 »

Da.

Unutar 30 dana ako je nestalo minuta......i dalje trosis sms i mb.......a ako si doplatio to je za minute kojih je nestalo.

S tim sto je puno isplativije.....umjesto tih nadoplata u startu napuniti 20km ako se moze pa dobijes puno vise minuta sms mb.

Ako ides na more ne moras punit uopce.Rooming je skup kao i svuda......a savrsena ti se nece ukinuti ako prodje onih 30dana.....pa kad se vratis tad dopunis pa ispocetka opet
getriba
Posts: 391
Joined: 02/08/2014 09:40

#1683 Re: ERONET

Post by getriba »

rovac13 wrote:Da.

Unutar 30 dana ako je nestalo minuta......i dalje trosis sms i mb.......a ako si doplatio to je za minute kojih je nestalo.

S tim sto je puno isplativije.....umjesto tih nadoplata u startu napuniti 20km ako se moze pa dobijes puno vise minuta sms mb.

Ako ides na more ne moras punit uopce.Rooming je skup kao i svuda......a savrsena ti se nece ukinuti ako prodje onih 30dana.....pa kad se vratis tad dopunis pa ispocetka opet
Samo da dodam, jedino sa nadoplatom od 10 ili 20 aktiviraš bonuse.
Drugim riječima, možeš se igrati. Recimo ako ti iz bilo kojeg razloga ne treba bonus (kao što rovac reče roaming...), nadoplatiš 1-9KM da imaš na računu onako (za povremeni SMS...), pa kada ti zatreba bonus uplatiš 10KM, aktiviraš minute, SMS, MB, a ovih 1-9KM ti ostaje na računu.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#1684 Re: ERONET

Post by quarterback »

jasno sve, hvala puno, danas sam skoknuo do eroneta i uzeo hej! start paket da probam pokrivenost itd, pa ako se odlucim na prelazak a vjerovatno hocu onda cu zaganjati prenos broja i ostalo...

hvala jos jednom svima na pomoci !
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#1685 Re: ERONET

Post by avaks »

Nema na čemu. Ja još uvijek čekam da ovi uhljupi iz BHT ubace nešto konkurentno, imam H, H+ a na Eri tek 3G povremeno...
Doduše po većim gradovima nema frke što se pokrivenosti tiče kao i Hercegovina pa i Hrvatska (u Vrgorcu normala koristim Eru, nisam u roamingu a signal pun :mrgreen: ) :D
User avatar
drug_profi
Posts: 50571
Joined: 16/07/2012 16:00

#1686 Re: ERONET

Post by drug_profi »

Jebemu.... evo da ovako zapocnem post.
uzeo promotivnu eronet hej karticu uz dorina cokoladu jer su napusali da daju 3 gige neta uz nju. Posto sam planirao u Neum nekih sedam dana reko nek se nadje.
jebemu....(evo opet) jedva u Neumu nadjoh eronet mrezu i to samo mi se nudi 2G. Ali zato ima bht, mtel, ht, vip, tele2 kakav hoces...
Kako ba u Neumu eronet najslabija mreza?
I drugo, posto nisam siguran kako da aktiviram mobilni net sa kartice (nije mi cak ni pin trazila kad sam je umetnuo i uredno sam izvrsio poziv-aktivirao je) moze li neko da mi pojasni jer nisam od onih koji bi je odmah otpisali.
imam namjeru uskoro uzeti dual sim telefon pa bih je mozda i ostavio trajno jer ima zgodnu numeraciju.
pliz.
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#1687 Re: ERONET

Post by friskyoreo »

drugi profil wrote:Jebemu.... evo da ovako zapocnem post.
uzeo promotivnu eronet hej karticu uz dorina cokoladu jer su napusali da daju 3 gige neta uz nju. Posto sam planirao u Neum nekih sedam dana reko nek se nadje.
jebemu....(evo opet) jedva u Neumu nadjoh eronet mrezu i to samo mi se nudi 2G. Ali zato ima bht, mtel, ht, vip, tele2 kakav hoces...
Kako ba u Neumu eronet najslabija mreza?
I drugo, posto nisam siguran kako da aktiviram mobilni net sa kartice (nije mi cak ni pin trazila kad sam je umetnuo i uredno sam izvrsio poziv-aktivirao je) moze li neko da mi pojasni jer nisam od onih koji bi je odmah otpisali.
imam namjeru uskoro uzeti dual sim telefon pa bih je mozda i ostavio trajno jer ima zgodnu numeraciju.
pliz.
Koji telefon koristis? Provjeri da li ti je ukljucen 3g na telefonu, tj tamo gdje opcije mreze da ti je ukljuceno gsm/wcdma.
Ovo pise na njihovoj stranici, pa probaj:

"Mobilni internet aktiviraj slanjem SMS poruke na 063 3807, sadržaj GPRS
Nakon što primiš poruku da si uspješno aktivirao uslugu, pošalji poruku sadržaja DA na 063 3805 kako bi primio odgovarajuće postavke za svoj mobitel."
User avatar
Maharadza
Posts: 16720
Joined: 30/01/2013 15:13

#1688 Re: ERONET

Post by Maharadza »

drugi profil wrote:Jebemu.... evo da ovako zapocnem post.
uzeo promotivnu eronet hej karticu uz dorina cokoladu jer su napusali da daju 3 gige neta uz nju. Posto sam planirao u Neum nekih sedam dana reko nek se nadje.
jebemu....(evo opet) jedva u Neumu nadjoh eronet mrezu i to samo mi se nudi 2G. Ali zato ima bht, mtel, ht, vip, tele2 kakav hoces...
Kako ba u Neumu eronet najslabija mreza?
I drugo, posto nisam siguran kako da aktiviram mobilni net sa kartice (nije mi cak ni pin trazila kad sam je umetnuo i uredno sam izvrsio poziv-aktivirao je) moze li neko da mi pojasni jer nisam od onih koji bi je odmah otpisali.
imam namjeru uskoro uzeti dual sim telefon pa bih je mozda i ostavio trajno jer ima zgodnu numeraciju.
pliz.
http://www.tele2.hr/privatni-korisnici/ ... o-croatia/

Uzmi ovo ako ima tamo i uživaj! :wink:
User avatar
drug_profi
Posts: 50571
Joined: 16/07/2012 16:00

#1689 Re: ERONET

Post by drug_profi »

Naravno imam dovoljno znanja da ukljucim data promet na telefonu, samo mi je trebalo uputstvo za aktivaciju istog na kartici.

Tele2 kad budem u Hrvatskoj. Sad nisam
Zahvaljujem obojic.i probam cim umetnem sim.
getriba
Posts: 391
Joined: 02/08/2014 09:40

#1690 Re: ERONET

Post by getriba »

drugi profil wrote:Jebemu.... evo da ovako zapocnem post.
uzeo promotivnu eronet hej karticu uz dorina cokoladu jer su napusali da daju 3 gige neta uz nju. Posto sam planirao u Neum nekih sedam dana reko nek se nadje.
jebemu....(evo opet) jedva u Neumu nadjoh eronet mrezu i to samo mi se nudi 2G. Ali zato ima bht, mtel, ht, vip, tele2 kakav hoces...
Kako ba u Neumu eronet najslabija mreza?
I drugo, posto nisam siguran kako da aktiviram mobilni net sa kartice (nije mi cak ni pin trazila kad sam je umetnuo i uredno sam izvrsio poziv-aktivirao je) moze li neko da mi pojasni jer nisam od onih koji bi je odmah otpisali.
imam namjeru uskoro uzeti dual sim telefon pa bih je mozda i ostavio trajno jer ima zgodnu numeraciju.
pliz.
Neum je potpuno pokriven 3G-om. Bio koristio SIM karticu u WiFi routeru i sve radilo bez ikakvih problema.
Najvjerovatnije da je bilo nešto do uređaja koji su koristio
User avatar
drug_profi
Posts: 50571
Joined: 16/07/2012 16:00

#1691 Re: ERONET

Post by drug_profi »

Proradilo. Zahvaljujem.
getriba
Posts: 391
Joined: 02/08/2014 09:40

#1692 Re: ERONET

Post by getriba »

drugi profil wrote:Proradilo. Zahvaljujem.
:thumbup:
Može li nam poslati više info o toj sim/dorina kartici?
User avatar
Grof
Posts: 564
Joined: 24/02/2002 00:00

#1693 Re: ERONET

Post by Grof »

getriba wrote:
drugi profil wrote:Proradilo. Zahvaljujem.
:thumbup:
Može li nam poslati više info o toj sim/dorina kartici?
Koliko sam upratio, na svakom promotivnom broju koji se aktivira dobije se 6 x 500 mb besplatno uz uslov da je sim kartica aktivna.
User avatar
drug_profi
Posts: 50571
Joined: 16/07/2012 16:00

#1694 Re: ERONET

Post by drug_profi »

Tako nekako. Kupip u merkatoru upakovane dvije dorine i sim kartica nesto oko dvije i po marke. Kartica se mora aktivirati do kraja juna. Dobijes odmah za to 1KM na racunu i 500 mb neta. Valjda ako dopunjavas redovno dobijas tr gratise.
User avatar
drug_profi
Posts: 50571
Joined: 16/07/2012 16:00

#1695 Re: ERONET

Post by drug_profi »

Spor net razocaran sam. Ne moze se ni speedtest uraditi. Network comunication issues. Uspio sam 70 tak mega potrositi uz mnogo zivaca. Sad sam izvadio karticu i vratio ultru. Speedtest prosao. Jbmliga necu da odustanem ali meni ovo nikako nije za pohvalu.
Neki prijedlog?
User avatar
Grof
Posts: 564
Joined: 24/02/2002 00:00

#1696 Re: ERONET

Post by Grof »

drugi profil wrote:Spor net razocaran sam. Ne moze se ni speedtest uraditi. Network comunication issues. Uspio sam 70 tak mega potrositi uz mnogo zivaca. Sad sam izvadio karticu i vratio ultru. Speedtest prosao. Jbmliga necu da odustanem ali meni ovo nikako nije za pohvalu.
Neki prijedlog?
Ne znam razlog što ti se to dešava, jesi još uvijek na 2G? Možda iz nekog razloga ti se uređaj ne može povezati na 3G. Ja u Neumu imam uvijek 3G i radi bez problema, mjeri na Speedtest-u oko 5 Mbps.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#1697 Re: ERONET

Post by avaks »

drugi profil wrote:Spor net razocaran sam. Ne moze se ni speedtest uraditi. Network comunication issues. Uspio sam 70 tak mega potrositi uz mnogo zivaca. Sad sam izvadio karticu i vratio ultru. Speedtest prosao. Jbmliga necu da odustanem ali meni ovo nikako nije za pohvalu.
Neki prijedlog?
Koji telefon je u pitanju? Je li podržava 3G frekvencije koje koriste ERE?
Da se ne peglaš samo na 2G slučajno?
getriba
Posts: 391
Joined: 02/08/2014 09:40

#1698 Re: ERONET

Post by getriba »

drugi profil wrote:Spor net razocaran sam. Ne moze se ni speedtest uraditi. Network comunication issues. Uspio sam 70 tak mega potrositi uz mnogo zivaca. Sad sam izvadio karticu i vratio ultru. Speedtest prosao. Jbmliga necu da odustanem ali meni ovo nikako nije za pohvalu.
Neki prijedlog?
batali jaro, nije ti suđeno :)
User avatar
drug_profi
Posts: 50571
Joined: 16/07/2012 16:00

#1699 Re: ERONET

Post by drug_profi »

Ne. Na 3g mi je stalno. I surfam ja ali znatno sporije nego sa bht. I da imam egzaktan pokazatelj pokusavam ookla speedtest ali ne ide. Dok mi je sa ultrom sa istog mjesta 7,5/3 ss pingom 55. Bolja veza nego na mom ADSL kuci.
:?
samsung galaxy s2 plus
User avatar
Grof
Posts: 564
Joined: 24/02/2002 00:00

#1700 Re: ERONET

Post by Grof »

drugi profil wrote:Ne. Na 3g mi je stalno. I surfam ja ali znatno sporije nego sa bht. I da imam egzaktan pokazatelj pokusavam ookla speedtest ali ne ide. Dok mi je sa ultrom sa istog mjesta 7,5/3 ss pingom 55. Bolja veza nego na mom ADSL kuci.
:?
samsung galaxy s2 plus
Provjeri u postavkama mobilnog interneta, možda su ti uneseni proxy i ulaz kod APN-a, ako jesu to moraš pobrisati. Jedino ti treba biti uneseno APN: gprs.eronet.ba
I APN vrsta: default

Ostalo sve treba biti prazno, jedino ime APN-a može biti bilo koje.
Post Reply