ERONET

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#1651 Re: ERONET

Post by channel10 »

made_in_sarajevo wrote:do mene,do mene :D , kontao sam ide 150min sa uspostavom poziva pa kad se to potrosi onda se skida od 25KM pretplate. do mene,do mene,hrkljus :mrgreen:
Dobro si ti skontao, jer pise bonus. A bonus je gratis nesto. Ali eto bonus nije gratis u Eronetu i Mtelu. Gdje god da vidis bonus minute, ta suma ti pripada navedenoj pretplati i kad se to potrosi, onda ti na tu pretplatu koju svakako moras platiti (potrosio je ili ne) ide obracun minuta koje si potrosio preko tog "bonusa".
User avatar
saiks
Posts: 1017
Joined: 12/11/2013 13:06

#1652 Re: ERONET

Post by saiks »

Zna li neko koliko je galaxy a7 u tarifi 15 na rate,na 2 godine??
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#1653 Re: ERONET

Post by Skyfox »

Kako su neozbiljni! Odem na stand u Alti kad mi je istekao ugovor, produzim ga i uzmem mobitel.

Nakon par dana zove me neka djevojka iz Eroneta i prva recenica je - Obzirom da ste redovni platisa imamo za vas gratis telefon! Rekoh super.
Dolaze 2 djevojke pred zgradu u nebrendiranom autu, prica je nigde veze. Uopste ne spominju ni da je istekao ugovor ni da li sam zainteresovan da ga obnovim?!? Vec samo evo mobitel, evo tarifa, evo ugovor... Valjda se podrazumjeva da nakon 2g svako zna kada mu istice ugovor? Daju mi mobitel u ruke i ugovor da potpisem...

Rekoh to sam vec odradio na standu i da necu 2 puta potpisivati istu stvar, zgrabi onaj mobitel i govori - Sreca pa mi rekoste!?!

Dakle... Isto djecija igra. Nemam nista protiv ali dajte malo ozbiljnosti, nema mjesta na trzistu za neprofesionalizam...
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#1654 Re: ERONET

Post by The Realist »

Pitanje, ako želim da blokiram SVE pozive i poruke i samo dozvolim nekim da prolaze, da li se to radi na telefonu, ili moram njih zvati?

Da mogu kontakt blokirati, ali cilje je sve blokirati, osim određenih osoba.

Hvala.
User avatar
fortaleza
Posts: 5593
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#1655 Re: ERONET

Post by fortaleza »

Skyfox wrote:Kako su neozbiljni! Odem na stand u Alti kad mi je istekao ugovor, produzim ga i uzmem mobitel.

Nakon par dana zove me neka djevojka iz Eroneta i prva recenica je - Obzirom da ste redovni platisa imamo za vas gratis telefon! Rekoh super.
Dolaze 2 djevojke pred zgradu u nebrendiranom autu, prica je nigde veze. Uopste ne spominju ni da je istekao ugovor ni da li sam zainteresovan da ga obnovim?!? Vec samo evo mobitel, evo tarifa, evo ugovor... Valjda se podrazumjeva da nakon 2g svako zna kada mu istice ugovor? Daju mi mobitel u ruke i ugovor da potpisem...

Rekoh to sam vec odradio na standu i da necu 2 puta potpisivati istu stvar, zgrabi onaj mobitel i govori - Sreca pa mi rekoste!?!

Dakle... Isto djecija igra. Nemam nista protiv ali dajte malo ozbiljnosti, nema mjesta na trzistu za neprofesionalizam...
To su ti agencije koje rade za Eronet i u najboljem slučaju bi ti uvalili telefon u vrijednosti 40-tak KM s ugovorom na njihove Optimum tarife. Klasična navlakuša, nimalo povoljno i prevara gdje možeš raskinuti ugovor.
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#1656 Re: ERONET

Post by Skyfox »

fortaleza wrote: To su ti agencije koje rade za Eronet i u najboljem slučaju bi ti uvalili telefon u vrijednosti 40-tak KM s ugovorom na njihove Optimum tarife. Klasična navlakuša, nimalo povoljno i prevara gdje možeš raskinuti ugovor.
Nisam znao da angazuju agenciju, tim vise izgledaju neprofesionalno ako dopustaju da ih predstavljaju na ovaj nacin. Sto se telefona tice znam koji se mogu ocekivati, nije to bitno. Poremetili su mi citav slobodan dan bezveze...
nestokaocovjek
Posts: 14
Joined: 11/01/2013 02:26

#1657 Re: ERONET

Post by nestokaocovjek »

Ljudi može li mi neko reći kakav je ovaj paket ponude u Eronetu Super 15, sa 80 min razgovora i 80sms prema svima?

Iskreno svidja mi se više ta opcija nego ovo u mtelu kad je u pitanju pretplata pa bi prenio broj. E sad u svemu tome nekako mi nema logike to da u ponudi na pretplatu ili postpaid "super 15" ima ovako malo minuta i sms a na prepaid za 10KM "hej savršena" imaš čak više minuta ili šta više za 20KM imaš po 200min razgovora, 300sms i 500 interneta što bi bilo za 2.5KM skuplje od osnovne pretplate od "super 15".

Šta vi kažete na to sve?
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#1658 Re: ERONET

Post by dinooh »

Super 15 ti nudi 80min prema svima, bilo fiksne ili mobilne. Sad je pitanje koliko cesto zoves fiskne. Ako ne zoves nikako, ne isplati se ova tarifa. Obracunska jedinica 60+10 kao i na ovim Savrsenim od 10 i 20KM
Ako ne zoves na fiskne, definitivnmo je bolja opcija ova Savrsena od 20, pa i ova od 10KM. Samo da znas, u savrsenim imas 200 i 500mb prometa dok je u ovoj Super 15 100mb, ali nakon tih 100, ide smanjenje brzine, dakle neogranicen internet.
Super 15 je napravljena tako da bi ljude "tjerala" na onu od 25 ili ovu savrsenu od 20. Nije ona tu da bi se koristila :P
getriba
Posts: 391
Joined: 02/08/2014 09:40

#1659 Re: ERONET

Post by getriba »

Sve ti je objasnio. Nema nikakvih skrivenih stvari.
Jeste malo nelogično ali na postpaidu možeš uz potpis ugovora kupiti neki uređaj uz popust, dobiti pogodnosti prilikom prijenosa broja...
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#1660 Re: ERONET

Post by quarterback »

moze li mi neko reci kako ste zadovoljni eronetom u smislu pokrivenosti signalom i dostupnosti interneta

recimo ova super tarifa 15 bi mi bila ok, nasao sam na webu da pise da je to 80 minuta razgovora + 80 smsova + 100 mega neta u punoj brzini, nakon toga opada

zna li mi neko reci koji je postupak prelaska sa bh telecoma na eronet

hvala

edit, vidim da je dinooh rekao da se ovo ne isplati onima koji ne zovu fiksne (taj sam), na eronet webu ne mogu da nadjem savrsenu tarifu koja se gore spominje, ima li neko link

hvala

jos jedan edit
nasao savrsenu ,dakle ostaje samo pitanje kakav vam je eronet generalno

hvala
User avatar
fortaleza
Posts: 5593
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#1661 Re: ERONET

Post by fortaleza »

Meni je signal odličan, ali ja sam svakako u Hercegovini. :D

Kupi karticu, provjeri signal i internetsku vezu hvata li 3G, pa tek onda prebacuj svoj broj, s foruma nećeš ništa saznati.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#1662 Re: ERONET

Post by quarterback »

dobar savjet :thumbup:

ovaj hej! je u stvari ono sto je na telecomu ultra, tj dopunjava se u trafikama i sl?

hvala
User avatar
Grof
Posts: 564
Joined: 24/02/2002 00:00

#1663 Re: ERONET

Post by Grof »

Ja koristim već godinama, u Sarajevu odličan signal, 3G radi besprijekorno, oko 4-5 Mbps download, 2-3 upload. Naravno, u nekim rupama nema 3G-a (podezmne etaže, liftovi, itd), ali tako je i kod drugih operatera. Mislim da internet radi bolje (u odnosu npr. na BH Telecom) jer im bazne stanice nisu preopterećene velikim brojem korisnika.

Savršena tarifa ti je skroz ok ako nemaš poziva prema fiksnim mrežama. :thumbup:
User avatar
fortaleza
Posts: 5593
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#1664 Re: ERONET

Post by fortaleza »

Da.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#1665 Re: ERONET

Post by quarterback »

hvala momci, malo me odbija to sto je prepaid, ranije bih bio na pretplati...

znaci ovaj hej! 10 npr, odem na trafiku i uplatim 10 KM i dobijem ovo sto su napisali besplate minute, mege ovo ono, kad potrosim besplatne minute on pocne racunati po ovoj tarifi nekoj recimo npr 0.2 KM po minuti i to ide dok ne potrosim onih 10 KM, nakon toga opet uplatim i sve tako ?

malo me brine i sto sam cini mi se procitao da je ovaj super 10 kao akcija sada, pise uplatis 10 km i aktiviras bonus, sto znaci da mozda nece tako biti kasnije

izvinite na mozda bezveze pitanjima, nisam nikad koristio drugi telecom prije
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#1666 Re: ERONET

Post by friskyoreo »

quarterback wrote:hvala momci, malo me odbija to sto je prepaid, ranije bih bio na pretplati...

znaci ovaj hej! 10 npr, odem na trafiku i uplatim 10 KM i dobijem ovo sto su napisali besplate minute, mege ovo ono, kad potrosim besplatne minute on pocne racunati po ovoj tarifi nekoj recimo npr 0.2 KM po minuti i to ide dok ne potrosim onih 10 KM, nakon toga opet uplatim i sve tako ?

malo me brine i sto sam cini mi se procitao da je ovaj super 10 kao akcija sada, pise uplatis 10 km i aktiviras bonus, sto znaci da mozda nece tako biti kasnije

izvinite na mozda bezveze pitanjima, nisam nikad koristio drugi telecom prije
I ja sam razmatrao ponudu eroneta, i za prepaid su bolji od BHT-a. Meni kod njih ne odgovara savrsena, jer slabo imam poziva, mjesecno posaljem 10 sms-ova max. Ali zato internet trosim ko lud, zato sam se odlucio za haloo.
A kako sam ja skontao, to izgleda ovako, ako aktiviras tu savrsena, skine ti kredita 10 km. I za tih 10 km imas 80 mnuta razgovora prema svima, 150 smsova i 200 mb neta. Nakon sto potrosis to sve naplacuje ti se minuta 0,18 a sms 0,09. Bez pdv-a. Obracunska jedinica je 60+15.
Ove minute sto dobijes, pazi, tu ti je obracunska 60 sekund. Znaci jedan poziv, odmah ti umanji minutu s bonusa, bez obzira traje li 15 sekundi. Znaci za tih 10 km imas 80 poziva, ako su ti razgovori manji od minute.
Ako sam sta pogresno skontao nek me isprave.
I ako si bio na pretplati, imas listinge, malo prelistaj svoju potrosnju i ponasanje, vidi koliko ti traju razgovori otprilike, pa onda skontaj isplati li ti se prelaziti i sta te izadje povoljnije. Tako ti je najbolje.
User avatar
fortaleza
Posts: 5593
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#1667 Re: ERONET

Post by fortaleza »

Koristim bonuse već nekih 4 godine i nikakavih problema. Samo se nemoj zeznut i uplatit 10 KM prije nego što aktiviraš tarifu jer će ti se nadoplatiti normalno bez bonusa. Znači kartica, aktivacija tarife pa tek onda nadoplata. Nakon potrošnje bonusa ide naplata po cjenovniku.
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#1668 Re: ERONET

Post by friskyoreo »

fortaleza wrote:Koristim bonuse već nekih 4 godine i nikakavih problema. Samo se nemoj zeznut i uplatit 10 KM prije nego što aktiviraš tarifu jer će ti se nadoplatiti normalno bez bonusa. Znači kartica, aktivacija tarife pa tek onda nadoplata. Nakon potrošnje bonusa ide naplata po cjenovniku.
Pa da li je to bonus na doplatu od 10km, tj kad potrošiš bonus, ostane ti tih 10 km ili je ono skine ti 10 km i za to dobiješ ove minute sms i net?
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#1669 Re: ERONET

Post by made_in_sarajevo »

quarterback wrote:moze li mi neko reci kako ste zadovoljni eronetom u smislu pokrivenosti signalom i dostupnosti interneta

recimo ova super tarifa 15 bi mi bila ok, nasao sam na webu da pise da je to 80 minuta razgovora + 80 smsova + 100 mega neta u punoj brzini, nakon toga opada

zna li mi neko reci koji je postupak prelaska sa bh telecoma na eronet

hvala

edit, vidim da je dinooh rekao da se ovo ne isplati onima koji ne zovu fiksne (taj sam), na eronet webu ne mogu da nadjem savrsenu tarifu koja se gore spominje, ima li neko link

hvala

jos jedan edit
nasao savrsenu ,dakle ostaje samo pitanje kakav vam je eronet generalno

hvala
kod mene djevojka vec bas dugo ima eronet pretplatu, ona je sa mamom uzela family 40 kad su neki stari paketi bili. nikad problema nije imala, izgubi signal kao i ja na BHT-u kad se negdje zavuces u beton kao sto vec napisa neko :D . kod mene stari na firmu pored BHT uzeo i broj eroneta i ne zali se uopste,a zivka stalno nekoga. ja se odavno dvoumim za eronet jer dosta je 20 godina klempanja po usima u BHT-u. nije eronet toliko bolji od telekoma ali npr. 0,18pf je prema svima, dok me telekom zakla kad nazovem drugu mrezu... sve se nesto kao nadam eto sutra ce izbaciti ponudu da kazes eh ova bas valja, ali dzaba se nadam. treba samo jos sacekati pa vidjeti sta ce biti sa ovih 90 dana sto je RAK dobio za promjenu cijena
User avatar
fortaleza
Posts: 5593
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#1670 Re: ERONET

Post by fortaleza »

Prvo aktiviraš tarifu savršena i onda nadoplatiš 10 KM koje se skinu s računa i dobiješ bonus. Aktivacija je dovoljna samo jednom.
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#1671 Re: ERONET

Post by friskyoreo »

fortaleza wrote:Prvo aktiviraš tarifu savršena i onda nadoplatiš 10 KM koje se skinu s računa i dobiješ bonus. Aktivacija je dovoljna samo jednom.
Aha, pa dobro sam onda skontao prvi puta, to mi i jest logicnije. :D Da je onako, svako bi onda koristio tu savrsenu. Samo me vi zbuniste s tim bonusom.

Sto se tice BHT-a, oni i ako imaju sta dobro, to promijene i ponude jos gore. Prvo shebase ono 200%, sad i na ultra promijenise obracunske. I ja sam isto tako cekao juni mjesec da vidim da li ce izbaciti nesto po normalnim cijenama za buy & surf, ali nigdje veze.
kazo
Posts: 1519
Joined: 08/03/2012 19:57

#1672 Re: ERONET

Post by kazo »

friskyoreo wrote:
fortaleza wrote:Prvo aktiviraš tarifu savršena i onda nadoplatiš 10 KM koje se skinu s računa i dobiješ bonus. Aktivacija je dovoljna samo jednom.
Aha, pa dobro sam onda skontao prvi puta, to mi i jest logicnije. :D Da je onako, svako bi onda koristio tu savrsenu. Samo me vi zbuniste s tim bonusom.

Sto se tice BHT-a, oni i ako imaju sta dobro, to promijene i ponude jos gore. Prvo shebase ono 200%, sad i na ultra promijenise obracunske. I ja sam isto tako cekao juni mjesec da vidim da li ce izbaciti nesto po normalnim cijenama za buy & surf, ali nigdje veze.
Koja je to sad obracunska na ultri? I ja se odavno kanim da prenesem broj na ovu od 10 KM, ali nikako do poste da odem da prenesem broj. Znaci prvo izaberem tarifu i tek onda dopunim kredit ?
Edit: dobio juce na ulici onaj izi broj i citam onu knjigu nema mi nista sumnjivo. Dopunis kredit i imas za mjesec dana 200 mb interneta 200 poruka i 200 minuta ( cinimi se samo unutar mreze). Ima li neka caka u tome, da nisu napisali ?
doff
Posts: 2329
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#1673 Re: ERONET

Post by doff »

kazo wrote: Koja je to sad obracunska na ultri? I ja se odavno kanim da prenesem broj na ovu od 10 KM, ali nikako do poste da odem da prenesem broj. Znaci prvo izaberem tarifu i tek onda dopunim kredit ?
Edit: dobio juce na ulici onaj izi broj i citam onu knjigu nema mi nista sumnjivo. Dopunis kredit i imas za mjesec dana 200 mb interneta 200 poruka i 200 minuta ( cinimi se samo unutar mreze). Ima li neka caka u tome, da nisu napisali ?
Nema cake, samo održavaj račun validnim i bonus stiže
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#1674 Re: ERONET

Post by quarterback »

hvala puno svima na objasnjenjima ! :thumbup:
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#1675 Re: ERONET

Post by friskyoreo »

kazo wrote:
friskyoreo wrote:
fortaleza wrote:Prvo aktiviraš tarifu savršena i onda nadoplatiš 10 KM koje se skinu s računa i dobiješ bonus. Aktivacija je dovoljna samo jednom.
Aha, pa dobro sam onda skontao prvi puta, to mi i jest logicnije. :D Da je onako, svako bi onda koristio tu savrsenu. Samo me vi zbuniste s tim bonusom.

Sto se tice BHT-a, oni i ako imaju sta dobro, to promijene i ponude jos gore. Prvo shebase ono 200%, sad i na ultra promijenise obracunske. I ja sam isto tako cekao juni mjesec da vidim da li ce izbaciti nesto po normalnim cijenama za buy & surf, ali nigdje veze.
Koja je to sad obracunska na ultri? I ja se odavno kanim da prenesem broj na ovu od 10 KM, ali nikako do poste da odem da prenesem broj. Znaci prvo izaberem tarifu i tek onda dopunim kredit ?
Edit: dobio juce na ulici onaj izi broj i citam onu knjigu nema mi nista sumnjivo. Dopunis kredit i imas za mjesec dana 200 mb interneta 200 poruka i 200 minuta ( cinimi se samo unutar mreze). Ima li neka caka u tome, da nisu napisali ?
Od prvog jula imaju nove 3 tarife. Vjerovatno one stare ukidaju. 0.28 je minuta na toj surf, sto je valjda nasljednik smart tarife koju sada koristim. Obracunska je 30 sekundi. A do sad je bila 10 sec. I to najavljuju sada tek a juli.
I opet je to sve slabo. Ko ima kratke razgovore, i taj izi je povoljniji od njih oko 0.20 minuta a 15/15 obracunska. Izgleda da im gori pod nogama, cim najavljuju nesto mjesec dana unaprijed. :D

Jedino sto je dobro u tome svemu je sto su i oni stavili da je prema svim mrezama iste cijene, kao i kod ostalih operatera. Ne mora se vise uzimati i to u obzir.

Samo napravis analizu kako i koliko trosis mjesecno, sracunas, podvuces i skontas kod koga dobijes najvise za svoj novac sukladno tvojim navikama trosenja.
Ali za one koji puno pricaju i sms-aju, umjereno koriste net, mislim da su ove savrsene od eroneta neprevazidjene za sada.
Post Reply