EPILEPSIJA

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#26 Re: EPILEPSIJA

Post by strong69 »

Mislim da je ovo vrlo slozena i komplicirana bolest te (bez zelje da omalovazam ikoga) smatram da se njome trebaju baviti neurolozi.
variant23
Posts: 1
Joined: 01/06/2014 13:05

#27 Re: EPILEPSIJA

Post by variant23 »

Da li je neko zainteresovan da pokrene temu epilepsije sa mnom, imam par pitanja :)
majmunzirafa
Posts: 11
Joined: 14/06/2014 17:39

#28 Re: EPILEPSIJA

Post by majmunzirafa »

Fahro84 wrote:Ja bih vas zamolio da pročitate moj tekst koji je dat na početku. Najčešće bolesne osobe to osjete kad nastupa kriza.Neki to odmah kažu ili se povlače u drugu prostoriju da to drugi nevide. To se osjeti i po ponašanju i izgledu. Ima slučajeva - hoću reći blažih oblika i to je malo teže predvidjeti. Epileptičari će vam to najbolje reći. Ima doduše razlike ali one nisu velike.Izložena metoda i jeste da se pomogne bolesnoj osobi dok ne ode kod liječnika. To je samo prva pomoć i ništa više.Ovim se ne liječi epilepsija.

Procitala sam ovaj vas tekst, ja imam epilepsiju vec sestu godinu, pet godina nemam napada, kako sma presla na Tegretol, koji mi je povecan prije 3 mjeseca na 5 tableta dnevno 2+1+2 , jer mi je EEG uvijek isti, pokazuje epilepticnu aktivnost u trontocentrotemporalnim regijama. -.-
Ja sam sasvim okej osjecam. Takodjer nikad nisam predosjecala napad, doduse isti su se vecinom desavali tokom noci kad sam pila Fenobarbiton. Sta epilepticar osjeca prije napada? Bas me zanima.
I kazete da vi proucavate ovo, bavite se navedenim, pa sta velite na moj slucaj, nema napada, ne valja EEG svaki put isti, 5 tableta, spavam redovno 8h, ne posjecujem klubove, hranim se koliko mogu i stignem zdravo, rijetko pijem gazirane sokove, ne pijem alkohol nikako, samo radim za laptopom i kuci sam za laptopom, ne mnogo. Pozz!
natascha
Posts: 259
Joined: 11/04/2011 22:45

#29 Re: EPILEPSIJA

Post by natascha »

Migrene se danas tretiraju kao neki vid epilepsije. Imam slučaj u porodici, od prije mjesec dana, tinejdžerka, u potpunosti zdravo dijete je izgubila svijest, bila sama, niko ne zna šta se desilo. Odmah smo reagovali, uradili EEG u roku od 24 sata i pokazalo je epileptične promjene. Naravno, terapija joj je odmah propisana i kontrola nakon mjesec dana je pokazala znatno manje promjene na EEG. Prije tačno dvije godine je imala nepodnošljive glavobolje gdje je EEG također pokazao "neke"promjene, CT bio uredan i nije se tretiralo na način da je potrebna terapija. Dvije godine glavobolja nije bilo, i sad se desi taj napad. Uglavnom, neurolog mi potvrdi da danas migrenu liječe antiepilepticima i da je tretiraju kao neki vid epilepsije
Fuka73
Posts: 2
Joined: 28/07/2017 11:13

#30 Re: EPILEPSIJA

Post by Fuka73 »

Koje poslove mogu raditi osobe koje imaju epilepsiju..licno sam ograničen barem za 70% poslova (ne smijem voziti auto, ne smijem raditi teze fizicke poslove)..
Zanima me da li ste se obracali nadleznim institucijama..da li postoji neki program zaposljavanja.
Imam VSS al mi je tesko naci posao sa diplomom
User avatar
512MB
Posts: 10582
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#31 Re: EPILEPSIJA

Post by 512MB »

Kako se pomaze osobi koja upravo trpi napad epilepsije? Ukratko nislucajno drzati za ruke/noge/glavu. Ukloniti tvrde predmete i pustiti da napad prodje.
Post Reply