EPB - Elektronic Parking Brake FAULT - Elektronska ručna - šta, kako, problemi?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Throttle
Posts: 13014
Joined: 10/06/2016 12:35

#51 Re: EPB - Elektronic Parking Brake FAULT - Elektronska ručna - šta, kako, problemi?

Post by Throttle »

Optimist wrote:Jel moguce da sam vidio u Zenici Taxi Tesis? :shock:
Da, ima jedna
User avatar
Optimist
Posts: 13658
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#52 Re: EPB - Elektronic Parking Brake FAULT - Elektronska ručna - šta, kako, problemi?

Post by Optimist »

Kako njemu nije skupo odrzavanje? :D
Mada vjerovatno on najmanje putnike voza...
Throttle
Posts: 13014
Joined: 10/06/2016 12:35

#53 Re: EPB - Elektronic Parking Brake FAULT - Elektronska ručna - šta, kako, problemi?

Post by Throttle »

Ja ga svakodnevno vidjam, a i taksisti u Zenici ne rade na taksimetar nego su procjene "od oka", državi sića a ostalo u džep
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#54 Re: EPB - Elektronic Parking Brake FAULT - Elektronska ručna - šta, kako, problemi?

Post by commendatore »

Optimist wrote:Kako njemu nije skupo odrzavanje? :D
Mada vjerovatno on najmanje putnike voza...
i to 3.0 V6 benzin na plin :mrgreen: gospodin coek :mrgreen:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#55 Re: EPB - Elektronic Parking Brake FAULT - Elektronska ručna - šta, kako, problemi?

Post by Bakir1 »

Dok recimo u zvorniku lada hladno taksira na plin i to sa reklamom legalno :mrgreen:
UterivacDugoga
Posts: 324
Joined: 13/06/2016 11:53

#56 Re: EPB - Elektronic Parking Brake FAULT - Elektronska ručna - šta, kako, problemi?

Post by UterivacDugoga »

Ja sam uspio sam sebi da repariram kocnice na Passatu.Doduse bilo je plasticno kuciste.Obicno voda udje vremenom unutra pa motoric zariba. Ako je metalno kuciste motorica onda ne znam,mozda najbolje kupiti novo.
User avatar
holowey
Posts: 8440
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#57 Re: EPB - Elektronic Parking Brake FAULT - Elektronska ručna - šta, kako, problemi?

Post by holowey »

commendatore wrote:ovaKa mi treba

Image

al DZe kupit? na amazonu vidjeh oko 10-15 eura
na ilidzi ima jedna firma altbat ili tako nekako, tamo prema obiju pa sa lijeve strane... imaju raznih baterija na stanju (ja sam nabavljao od njih za ups) a moze se i naruciti...
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#58 Re: EPB - Elektronic Parking Brake FAULT - Elektronska ručna - šta, kako, problemi?

Post by commendatore »

hvala veliko :thumbup:
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#59 Re: EPB - Elektronic Parking Brake FAULT - Elektronska ručna - šta, kako, problemi?

Post by commendatore »

UterivacDugoga wrote:Ja sam uspio sam sebi da repariram kocnice na Passatu.Doduse bilo je plasticno kuciste.Obicno voda udje vremenom unutra pa motoric zariba. Ako je metalno kuciste motorica onda ne znam,mozda najbolje kupiti novo.
sta si tacno uradio? ako nije tajna :run:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66225
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#60 Re: EPB - Elektronic Parking Brake FAULT - Elektronska ručna - šta, kako, problemi?

Post by _BataZiv_0809 »

commendatore wrote:
Optimist wrote:Kako njemu nije skupo odrzavanje? :D
Mada vjerovatno on najmanje putnike voza...
i to 3.0 V6 benzin na plin :mrgreen: gospodin coek :mrgreen:
De zezas da je sestak :shock:

Jos ga nisam uganjao da me provoza, da konacno i to probam u zivotu :D Rece mi drug da mu se sinfonija cuje sa trapova :roll:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66225
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#61 Re: EPB - Elektronic Parking Brake FAULT - Elektronska ručna - šta, kako, problemi?

Post by _BataZiv_0809 »

johntra wrote:Ma problem je što ih kod nas nema puno da valja, najbolja opcija je uvoz...one koje kod nas valjaju su baš precijenjene...
meni se ona oduvijek sviđala, ali kako je kod mene 80 posto gradska vožnja, ne isplati mi se...jedino da čovjek ima love dodatne, pa da je koristi kao drugo auto van grada...
Meni je jedno od omiljenih auta, ako ne i omiljeno, ali sam za sada odustao.

Uzimam Kappu i sredjujem je od A do Ž :izet:

EDIT: Mislio sam napisati "ako ne i najomiljenije".
Last edited by _BataZiv_0809 on 17/06/2016 12:34, edited 1 time in total.
UterivacDugoga
Posts: 324
Joined: 13/06/2016 11:53

#62 Re: EPB - Elektronic Parking Brake FAULT - Elektronska ručna - šta, kako, problemi?

Post by UterivacDugoga »

commendatore wrote:
UterivacDugoga wrote:Ja sam uspio sam sebi da repariram kocnice na Passatu.Doduse bilo je plasticno kuciste.Obicno voda udje vremenom unutra pa motoric zariba. Ako je metalno kuciste motorica onda ne znam,mozda najbolje kupiti novo.
sta si tacno uradio? ako nije tajna :run:
Apsolutno nije tajna. Rastavio sve,dobro,dobro ocistio WD-om i onim sprejevima protiv korozije i naspricao elektroprovodnim uljem.Posto je bila pukotina na plastici odnosno kucistu motora,kad sam sve sastavio uzeo ono Whurt dvokomponentno crno ljepilo,oblijepio i eno fercera do dan danas.To je bilo predprosle zime :D

Imao sam slike kako sam to radio,ako uspijem da nadjem,okacit cu. Kasnije samo dijagnostikom kalibrisao i to je to. I da napomenem,mada je kod mene bio Passat,dosta bolja mi se pokazala AutoCom dijagnostika u ovom slucaju nego VCDS.
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#63 Re: EPB - Elektronic Parking Brake FAULT - Elektronska ručna - šta, kako, problemi?

Post by commendatore »

UterivacDugoga wrote:
commendatore wrote:
UterivacDugoga wrote:Ja sam uspio sam sebi da repariram kocnice na Passatu.Doduse bilo je plasticno kuciste.Obicno voda udje vremenom unutra pa motoric zariba. Ako je metalno kuciste motorica onda ne znam,mozda najbolje kupiti novo.
sta si tacno uradio? ako nije tajna :run:
Apsolutno nije tajna. Rastavio sve,dobro,dobro ocistio WD-om i onim sprejevima protiv korozije i naspricao elektroprovodnim uljem.Posto je bila pukotina na plastici odnosno kucistu motora,kad sam sve sastavio uzeo ono Whurt dvokomponentno crno ljepilo,oblijepio i eno fercera do dan danas.To je bilo predprosle zime :D

Imao sam slike kako sam to radio,ako uspijem da nadjem,okacit cu. Kasnije samo dijagnostikom kalibrisao i to je to. I da napomenem,mada je kod mene bio Passat,dosta bolja mi se pokazala AutoCom dijagnostika u ovom slucaju nego VCDS.
slike obavezno vamo 8-) 8) :evil: :thumbup:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#65 Re: EPB - Elektronic Parking Brake FAULT - Elektronska ručna - šta, kako, problemi?

Post by condy »

commendatore wrote:
Optimist wrote:Kako njemu nije skupo odrzavanje? :D
Mada vjerovatno on najmanje putnike voza...
i to 3.0 V6 benzin na plin :mrgreen: gospodin coek :mrgreen:
Brzo auto...imali neko detaljnije informacije o snazi, motoru, i sl. Vidio sam ga jednom na m17 i dobro ide.
Throttle
Posts: 13014
Joined: 10/06/2016 12:35

#66 Re: EPB - Elektronic Parking Brake FAULT - Elektronska ručna - šta, kako, problemi?

Post by Throttle »

Pokitovan blatobran kod taksiste.. izgleda da je fakat brz :D
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#67 Re: EPB - Elektronic Parking Brake FAULT - Elektronska ručna - šta, kako, problemi?

Post by commendatore »

supercali wrote:Sta bi sa kvarom?
na stendbaju je - stalno mi auto treba pa nemam vremena.... al javim kad uradim.... fala na pitanju - fala za up :oops: :thumbup:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#68 Re: EPB - Elektronic Parking Brake FAULT - Elektronska ručna - šta, kako, problemi?

Post by supercali »

commendatore wrote:
supercali wrote:Sta bi sa kvarom?
na stendbaju je - stalno mi auto treba pa nemam vremena.... al javim kad uradim.... fala na pitanju - fala za up :oops: :thumbup:
Nesto oko baterija danas radio pa mi pade napamet reko da nije I tebi kao sto sam ti predlozio da provjeris
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#69 Re: EPB - Elektronic Parking Brake FAULT - Elektronska ručna - šta, kako, problemi?

Post by commendatore »

supercali wrote:
commendatore wrote:
supercali wrote:Sta bi sa kvarom?
na stendbaju je - stalno mi auto treba pa nemam vremena.... al javim kad uradim.... fala na pitanju - fala za up :oops: :thumbup:
Nesto oko baterija danas radio pa mi pade napamet reko da nije I tebi kao sto sam ti predlozio da provjeris
imam namjeru narednu sedmicu dvije da se tome posvetim pa bumo videli na sta ce mi to izac :-)
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#70 Re: EPB - Elektronic Parking Brake FAULT - Elektronska ručna - šta, kako, problemi?

Post by commendatore »

eh eto skino tocak, skino EPB samo na ljevoj strani i nasao haoticno stanje - pukla plasticna kosuljica podobro, pokorodirali metalni dijelovi :-) , mulja kamara :-) - uglavnom katastrofa - samo takva.... slikacu sve dok skontam kako da postanem jebeni Hari Hudini..... :lol:
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#71 Re: EPB - Elektronic Parking Brake FAULT - Elektronska ručna - šta, kako, problemi?

Post by KB9 »

Throttle wrote:
Optimist wrote:Jel moguce da sam vidio u Zenici Taxi Tesis? :shock:
Da, ima jedna
jao smajlija i cudjenja, ko da je bentli :mrgreen:
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#72 Re: EPB - Elektronic Parking Brake FAULT - Elektronska ručna - šta, kako, problemi?

Post by commendatore »

KB9 wrote:
Throttle wrote:
Optimist wrote:Jel moguce da sam vidio u Zenici Taxi Tesis? :shock:
Da, ima jedna
jao smajlija i cudjenja, ko da je bentli :mrgreen:
kakav bentli lancia je u pitanju
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#73 Re: EPB - Elektronic Parking Brake FAULT - Elektronska ručna - šta, kako, problemi?

Post by johntra »

pa to auto je kod nas tako rijetko, da se može porediti sa Bentlijem komotno... :D
Throttle
Posts: 13014
Joined: 10/06/2016 12:35

#74 Re: EPB - Elektronic Parking Brake FAULT - Elektronska ručna - šta, kako, problemi?

Post by Throttle »

Naumpade mi neki dan ova tema dok sam vozio iza nje

Image
User avatar
Optimist
Posts: 13658
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#75 Re: EPB - Elektronic Parking Brake FAULT - Elektronska ručna - šta, kako, problemi?

Post by Optimist »

Prednji desni far mu haman ispo iz Lezista.
Post Reply