English Premier League

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#25451 Re: English Premier League

Post by MyTao »

Znaci odjednom ce Mourinho postati Pep i poceti igrati "from the back" :)

Mourinho nikada nije igrao sa ball playing CB... osim mozda u Interu sa Luciom, a poznato je da i njega nije zelio u tim vec mu je bio 3. opcija.

Mourinho ima svoj still i dokazao je da sa njim moze biti pobjednik... Zasto ga gurati u nesto sto nije...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55679
Joined: 15/12/2008 16:53

#25452 Re: English Premier League

Post by ultima_palabra »

MyTao wrote:
ultima_palabra wrote: Ma nije ta generacija ni blizu one s kraja 90tih.
Ej sad ni blizu... Pitaj bilo kojeg navijaca Uniteda i reci ce ti da su najjaci tim imali kada su im igrali, Van der Sar, Vidic, Ferdinand, Evra, Scholes, Giggs, Ronaldo, Rooney, Tevez kao kicma. To je tada bio najjaci tim na svijetu... Onaj sa kraja devedesetih to nije bio.
Ma kakav najjaci na svijetu... dodje Rijkaardova raspadnuta Barca i nadigra ih, Avram Grant sa Chelseajem ih nadigra u finalu, Benitez im strpa cetiri na OT, Guardiola im sakrije loptu 90 minuta. Imali su dosta individualnog kvaliteta, ali ni po cemu neutralan posmatrac nece upamtiti taj tim.

Dok je ona generacija bila strah i trepet, nisam ih volio nikako, ali su bili sila i svi su strahovali od njih. Odu Juventusu na noge u Torino, prime 2 gola u prvih 10 minuta i preokrenu na 2-3. Ja bas mislim da Unitedovci vise cijene tu generaciju, dodatni plus je sto su vecina bili domaci igraci.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18698
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#25453 Re: English Premier League

Post by SmokingMan »

ultima_palabra wrote: Ma nije ta generacija ni blizu one s kraja 90tih.
Znam na koju misliš,ona čuvena generacija koja je sa tili čas sredila nijemce.Kakva temka,imao sam je na VHS kaseti,koja se na žalost negdje zagubila.

Al jebi ga sa Fergijem su nakon toga osvoiji još 7 titula prvaka,poslije njegovog odlaska sve se promjenilo,pa možda i radikalo,o trofefijima da i ne fgovorim,postali su u neku ruku rijetkost.

A vala nije da je sada ta generacija drastično bolja od onoga mančestera koji je nasajao nakon toga,al kako čiji okus.Vjerovatno je raji više ostao u sjećanju dvojac York-Cole,nego Solskjaer,Sheringham,Wes Brown,etc,jebi ga sve se tada vrtilo oko njih dvojice,dok je po običaju ,ostatak ekipe igrao za njih.

A jebi ga Palabra,od 2000,te su se promjenila vremena,engleska liga je postala konkuretnija,prvo Čelsea,pa City.Novac se masovno počeo prilivati, opet,nešto nije baš bilo najbolje u njihovoj tansfer politici,izuzev pojedinaca kao što je Ronaldo.
Last edited by SmokingMan on 16/06/2017 15:06, edited 1 time in total.
Teufik
Posts: 4841
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#25454 Re: English Premier League

Post by Teufik »

ultima_palabra wrote:
MyTao wrote:
ultima_palabra wrote: Ma nije ta generacija ni blizu one s kraja 90tih.
Ej sad ni blizu... Pitaj bilo kojeg navijaca Uniteda i reci ce ti da su najjaci tim imali kada su im igrali, Van der Sar, Vidic, Ferdinand, Evra, Scholes, Giggs, Ronaldo, Rooney, Tevez kao kicma. To je tada bio najjaci tim na svijetu... Onaj sa kraja devedesetih to nije bio.
Ma kakav najjaci na svijetu... dodje Rijkaardova raspadnuta Barca i nadigra ih, Avram Grant sa Chelseajem ih nadigra u finalu, Benitez im strpa cetiri na OT, Guardiola im sakrije loptu 90 minuta. Imali su dosta individualnog kvaliteta, ali ni po cemu neutralan posmatrac nece upamtiti taj tim.

Dok je ona generacija bila strah i trepet, nisam ih volio nikako, ali su bili sila i svi su strahovali od njih. Odu Juventusu na noge u Torino, prime 2 gola u prvih 10 minuta i preokrenu na 2-3. Ja bas mislim da Unitedovci vise cijene tu generaciju, dodatni plus je sto su vecina bili domaci igraci.

Slazem s s Ultimom.
Unitedov tim s kraja 90tih je bio nemilosrdan. Meni daleko najdrazi. I po igri i po dostignucima. Utakmice za pamcenje, borbe sa tadasnjim Arsenalom u prvenstvu i u kupu, ta treble sezona i citav put u LP do finala je bilo ludilo. Cak utakmice u grupi protiv Barce i Bayerna (3-3,2-2). Izbacivanje Intera, Juventusa i ono ludo finale. Imao sam osjecaj da i kad prime par komada da nema sanse da zijane. Non stop gas do daske. Kompletno sazrijevanje i vrhunac one njihove skole. Tim iz 2008 je bio takodje super,ali meni licno ne moze nadmasiti ono sto su ostvarili ovi s kraja 90tih. Ono je bilo nesto posebno.
User avatar
NajdraziVodjaa
Posts: 1563
Joined: 16/12/2016 22:23

#25455 Re: English Premier League

Post by NajdraziVodjaa »

ultima_palabra wrote:
MyTao wrote:
ultima_palabra wrote: Ma nije ta generacija ni blizu one s kraja 90tih.
Ej sad ni blizu... Pitaj bilo kojeg navijaca Uniteda i reci ce ti da su najjaci tim imali kada su im igrali, Van der Sar, Vidic, Ferdinand, Evra, Scholes, Giggs, Ronaldo, Rooney, Tevez kao kicma. To je tada bio najjaci tim na svijetu... Onaj sa kraja devedesetih to nije bio.
Ma kakav najjaci na svijetu... dodje Rijkaardova raspadnuta Barca i nadigra ih, Avram Grant sa Chelseajem ih nadigra u finalu, Benitez im strpa cetiri na OT, Guardiola im sakrije loptu 90 minuta. Imali su dosta individualnog kvaliteta, ali ni po cemu neutralan posmatrac nece upamtiti taj tim.

Dok je ona generacija bila strah i trepet, nisam ih volio nikako, ali su bili sila i svi su strahovali od njih. Odu Juventusu na noge u Torino, prime 2 gola u prvih 10 minuta i preokrenu na 2-3. Ja bas mislim da Unitedovci vise cijene tu generaciju, dodatni plus je sto su vecina bili domaci igraci.
Pa ako cemo tako gledati onda realno i ta generacija 99 je razbijena i razmontirana igrom i prilikama u finalu sa Bayernom a preokrenuli su golovima iz kornera u sudijskoj nadoknadi, dakle moze se reci ogromna sreca jer takvo sto se desava jednom u 100 godina. Vjerujem da bavarcima i dan danas nije jasno kako onu utakmicu nisu dobili sa 2 ili 3 gola razlike...
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#25456 Re: English Premier League

Post by Tomahawk11 »

Ona ekipa je imala taj neki shmek.
Ova Rooneyeva je imala jakih imena, ali nekako....ma bila su i imena, ne zezajte, jedan Giggs, Stam u odbrani pored ovih vec pomenutih....
Udjoh da provjerim sastave onog finala '99., kod Bayerna Braco, Kufur, Ali Dei, ostalo sve Svabo, uz Hitzfelda na klupi :mrgreen:
United ko reprezentacija Ujedinjenog Kraljevstva :mrgreen:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18698
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#25457 Re: English Premier League

Post by SmokingMan »

Oj kako je Sami Kufur plakao te večeri jbt,mislio sam da će dobtiti slom živaca.Po meni najbolja tekma koju sam ikada gledao pa tek onaj triler u Instambulu.Ali da je School pogodio,sve bi bilo drugačije,al lopta ostade na stativi.
User avatar
NajdraziVodjaa
Posts: 1563
Joined: 16/12/2016 22:23

#25458 Re: English Premier League

Post by NajdraziVodjaa »

Po meni je duplo jaci bio onaj United sa Rooneyem, Tevezom, Ronaldom, Van der Sarom, Vidicem, Ferdinandom ispred onog 99. Ovaj prvi je igrao 3 finala LP u 4 godine a obiljezice ih dva izgubljena od najjace Barcelone ikad, npr. ta Barcelone bi onaj United iz 99 otresla sa pola snage jednostavno bili su prejaki vjerovatno najjaci vezni red ikada. A da ne pricam o dominaciju EPLu...
User avatar
SmokingMan
Posts: 18698
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#25459 Re: English Premier League

Post by SmokingMan »

Kada se sjetim transfera Maskerana i Teveza u West Ham. :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#25460 Re: English Premier League

Post by Tito_i_Partija »

Problemi u Chelsea-u.

https://www.theguardian.com/football/20 ... d-signings
Antonio Conte will be given short shrift by the Chelsea hierarchy if he attempts to exert greater control over the Premier League champions’ recruitment policy amid suggestions the Italian is growing frustrated at the club’s failure to make early inroads in the summer market.

Reports have emerged in Italy, where Conte is on holiday with his family, that the Chelsea manager may be considering his future, with his preferred profile of transfer target, and number of proposed recruits, apparently at odds with that of the board. The club are relaxed about the situation and insist the 47-year-old has not communicated such displeasure directly in conversation with Chelsea. They fully expect Conte to be in charge when their season begins in August.
ITNet
Posts: 780
Joined: 30/09/2016 11:47

#25461 Re: English Premier League

Post by ITNet »

MyTao wrote:Znaci odjednom ce Mourinho postati Pep i poceti igrati "from the back" :)

Mourinho nikada nije igrao sa ball playing CB... osim mozda u Interu sa Luciom, a poznato je da i njega nije zelio u tim vec mu je bio 3. opcija.

Mourinho ima svoj still i dokazao je da sa njim moze biti pobjednik... Zasto ga gurati u nesto sto nije...
Tko je rekao da ce Mourinjo sad poceti igrati from the back? Vidis kako ti odmah svoju neku teroiju razvijes, ja pricam jedno ali ocigledno to ne dopire do tebe jer si u nekoj drugoj dimenziji sta li... Da se ponovim opet, Da doveo je BPD igraca ali da cuva loptu, da se ne boji iste kad mu je neko vrati i panicno je izbija ili vraca golmanu itd...Ovaj vise gleda da sacuva loptu da je doda naprijed u bilo kakvoj situaciji, covjek je totalno smiren i ne panici u kriticnim situacijama, voli da ima loptu u nogama i da barata sa njom zato i ove prozivke oko driblanja i napada itd... On je samo specifican tip odbrandbenog igraca kojeg trenutno nemamo i koji nam treba u neki situacijama jer Smalling, Jones i ostali koliko god da su dobri u defanzivi kriticni su u radu sa nogama, narocito kad protivnik igra pressing na njih pa oni samo vracaju/izbijaju i totalno na drugacije nacine rijesavaju zadatke jer nisu taj tip igraca itd...Kontas?

Sve ovo kad kazem ne znaci da ce sad odjednom Mourinjio postati Pep i poceti igrati from the back i da ce sve ici preko ovoga da ce ovaj sad samo piciti u napad itd..., vac samo kazem da je uzeo jednog igraca sa specificnim sposobnostima koje su rijetkost kod danasnjih defanziva igraca da poslozi kockice u nekim situacijama. Na kraju ne znam ni ja ni ti sta ce biti mozemo samo da vidimo sta ce biti.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40836
Joined: 21/05/2012 22:46

#25462 Re: English Premier League

Post by AmiĐa_Idriz »

Sky Sports News HQ ✔ @SkySportsNewsHQ

BREAKING: @WestHamUtd are trying to sign @Arsenal striker Olivier Giroud - Sky ****. #SSNHQ
12:37 PM - 18 Jun 2017
:zoka:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18698
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#25463 Re: English Premier League

Post by SmokingMan »

Dajte ga upola cijene,samo da ide iz Arsenala,molim vas. :D
User avatar
MyTao
Posts: 7048
Joined: 08/12/2012 15:15

#25464 Re: English Premier League

Post by MyTao »

ITNet wrote:
MyTao wrote:Znaci odjednom ce Mourinho postati Pep i poceti igrati "from the back" :)

Mourinho nikada nije igrao sa ball playing CB... osim mozda u Interu sa Luciom, a poznato je da i njega nije zelio u tim vec mu je bio 3. opcija.

Mourinho ima svoj still i dokazao je da sa njim moze biti pobjednik... Zasto ga gurati u nesto sto nije...
Tko je rekao da ce Mourinjo sad poceti igrati from the back? Vidis kako ti odmah svoju neku teroiju razvijes, ja pricam jedno ali ocigledno to ne dopire do tebe jer si u nekoj drugoj dimenziji sta li... Da se ponovim opet, Da doveo je BPD igraca ali da cuva loptu, da se ne boji iste kad mu je neko vrati i panicno je izbija ili vraca golmanu itd...Ovaj vise gleda da sacuva loptu da je doda naprijed u bilo kakvoj situaciji, covjek je totalno smiren i ne panici u kriticnim situacijama, voli da ima loptu u nogama i da barata sa njom zato i ove prozivke oko driblanja i napada itd... On je samo specifican tip odbrandbenog igraca kojeg trenutno nemamo i koji nam treba u neki situacijama jer Smalling, Jones i ostali koliko god da su dobri u defanzivi kriticni su u radu sa nogama, narocito kad protivnik igra pressing na njih pa oni samo vracaju/izbijaju i totalno na drugacije nacine rijesavaju zadatke jer nisu taj tip igraca itd...Kontas?

Sve ovo kad kazem ne znaci da ce sad odjednom Mourinjio postati Pep i poceti igrati from the back i da ce sve ici preko ovoga da ce ovaj sad samo piciti u napad itd..., vac samo kazem da je uzeo jednog igraca sa specificnim sposobnostima koje su rijetkost kod danasnjih defanziva igraca da poslozi kockice u nekim situacijama. Na kraju ne znam ni ja ni ti sta ce biti mozemo samo da vidimo sta ce biti.
To je definicija "playing from the back"
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#25465 Re: English Premier League

Post by skafiskafsnjak »

Image
:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#25466 Re: English Premier League

Post by Romanista 101% »

Image




:D
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40836
Joined: 21/05/2012 22:46

#25467 Re: English Premier League

Post by AmiĐa_Idriz »

Sta bi bio da nisi fudbaler?
- Nevin.



:mrgreen:
:mrgreen:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40836
Joined: 21/05/2012 22:46

#25468 Re: English Premier League

Post by AmiĐa_Idriz »

Tito_i_Partija wrote:Problemi u Chelsea-u.

https://www.theguardian.com/football/20 ... d-signings
Antonio Conte will be given short shrift by the Chelsea hierarchy if he attempts to exert greater control over the Premier League champions’ recruitment policy amid suggestions the Italian is growing frustrated at the club’s failure to make early inroads in the summer market.

Reports have emerged in Italy, where Conte is on holiday with his family, that the Chelsea manager may be considering his future, with his preferred profile of transfer target, and number of proposed recruits, apparently at odds with that of the board. The club are relaxed about the situation and insist the 47-year-old has not communicated such displeasure directly in conversation with Chelsea. They fully expect Conte to be in charge when their season begins in August.
Antonio Conte is close to agreeing to sign a new contract after positive talks with @ChelseaFC - Sky in Italy #SSNHQ


Sa ovim Conteom sapunjara prava :-)
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#25469 Re: English Premier League

Post by drug_profi »

On isto kakva mlada. Malo se duri, malo se smjeska.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40836
Joined: 21/05/2012 22:46

#25470 Re: English Premier League

Post by AmiĐa_Idriz »

Dani Alves u City, Caballero u Chelsea.
User avatar
Logovan
Posts: 94403
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#25471 Re: English Premier League

Post by Logovan »

skafiskafsnjak wrote:Image
:lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#25472 Re: English Premier League

Post by Tito_i_Partija »

https://www.klix.ba/sport/nogomet/razoc ... /170620056

Ovaj k'o nekakva mlada. Prvo mu nevaljaju celnici Barcelone, sad i Juventusa. Imam osjecaj da ce se on i Yaya jako dobro slozit'. :lol:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40836
Joined: 21/05/2012 22:46

#25473 Re: English Premier League

Post by AmiĐa_Idriz »

Image

Image

Image


JEL VAS STRAH?! :caocao: :kontrabas: :fazlija:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#25474 Re: English Premier League

Post by Tito_i_Partija »

Nadam se da ce ga Klopp znat' bolje vaspitat' nego Garcia i Spaletti, jer ovo je jedan od najsebicnijih igraca koje sam ikad gled'o.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#25475 Re: English Premier League

Post by diablobih »

hehehe, cuj strah :D bolji pass i sut ima klavan :D
Post Reply