Engleska novinarka u zatocenistvu Talibana prihvatila Islam

Cazinjanin
Posts: 243
Joined: 03/02/2003 00:00

#1 Engleska novinarka u zatocenistvu Talibana prihvatila Islam

Post by Cazinjanin »

Engleska novinarka koja je bila u zatocenistvu Talibana prihvata islam

The Guardian - Prema pisanju engleskog Guardian-a, a na osnovu intervjua datog BBC-u, engleska novinarka Yvonne Ridley, koja je u oktobru bila uhapšena od strane Talibana, nakon što je proucavala Kur'an odlucila je preci na islam. U Afghanistan je otišla nekoliko dana prije nego ce Amerika napasti ovu zemlju. Policija Talibana ju je uhapsila kada je pokusala da udje u Afghanistan preko Pakistana. Kada je nakon 11 dana zatoceništva puštena, bila je pitana kako su se Talibani ophodili prema njoj. "Kao prema sestri," rekla je Ridlay tada.

Kada se je vratila u Englesku izjavila je da nije vidjela "plemenitije, hrabrije i iskrenije ljude kao sto su oni."

Clanci koje je nakon ovoga pisala, bili su vezani za njezin boravak u Afghanistanu. "11 dana u zatvoru Talibana" je knjiga koja se je do sada prodala u preko milion primjeraka a u kojoj Ridley opisuje pravdu i iskrenost Talibana.
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#2

Post by pitt »

Plemeniti jesu.....sve drze do plemenskih obicaja :? :lol:
Bobi
Forum administrator
Posts: 32501
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#3

Post by Bobi »

Uf milion knjiga...po jedna funta... :D .
Nesferatu
Posts: 744
Joined: 22/03/2004 06:09

#4

Post by Nesferatu »

Po jedna funta, u BiH, da instaliramo Taliban na vlasti....

Ako nista, mozda gdje god pronadju da treba naftovod provesti...
Ahamak
Posts: 6
Joined: 19/10/2005 10:43

#5

Post by Ahamak »

Nema nama prosperiteta, dok ne dodju talibani na vlast :) Ustedicemo na tv pretplati, jer je kod njih zabranjena televizija :)
User avatar
avicena
Posts: 2316
Joined: 08/07/2005 00:19

#6

Post by avicena »

Ahamak wrote:Nema nama prosperiteta, dok ne dodju talibani na vlast :) Ustedicemo na tv pretplati, jer je kod njih zabranjena televizija :)
Jel' ti to ozdravio mašallah!
hananah
Posts: 5482
Joined: 06/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#7

Post by hananah »

joj, pa svi prelaze na Islam :roll: cak i Englezi :D Masalah masalah :D
Nesferatu
Posts: 744
Joined: 22/03/2004 06:09

#8

Post by Nesferatu »

hananah wrote:joj, pa svi prelaze na Islam :roll: cak i Englezi :D Masalah masalah :D
Sta je s vama Indijcima?

Vi ste najljuci kjafiri....
hananah
Posts: 5482
Joined: 06/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#9

Post by hananah »

jesmo jesmo :D nikad (bozjim) robom :D
User avatar
avicena
Posts: 2316
Joined: 08/07/2005 00:19

#10

Post by avicena »

Eh kad su Englezi počeli.....

http://www.radwan.cwc.net/britishmuslims.html
pyrocool
Posts: 72
Joined: 26/12/2004 14:24

#11

Post by pyrocool »

A da se ona ne reklamira? Ili talibani? Hint-talibani (oni koji uce "knjigu") su, koliko ja znam pokret obrazovanih ljudi (stvoren u Pakistanu) koji je popunio vakum nastao povlacenjem SSSR-a da bi se umirili tzv. warlords i nihove vojske zahvaljujuci svom izrazenijem jedinstvu a sve u cilju zavodjenja kakvog-takvog reda u zemlju opustosenu ratovima i cim sve ne a ne narod ili mozda grijesim? Mislim da je sama ideja stvaranja i pocetna nacela takvog pokreta u zemlji bila i mozda dobra ali je ocigledno jako brzo presla u nesto sasvim drugo.
Nemam ja nista protiv njihovih uvjerenja ali mi reci koji ce "plemeniti, hrabri i iskreni" ljudi srusiti one silne istorijske (budisticke, ako se ne varam pa ne moze biti rijeci o "sukobu" na relaciji islam-hriscanstvo) spomenike pa napraviti izlozbu da bi pokazali da su to stvarno ucinili?
Zabraniti bilo kakvo drugo misljenje osim onog koje oni prezentuju? ima jos toga...
Ima ovde sazeto... i jos linkova clanaka i slicno....
http://encyclopedia.laborlawtalk.com/Taliban#Culture

Svakako da je medju njima bilo vecina obicnih ljudi kao i bilo gdje drugdje na svijetu koji su jednostvano bili ukljuceni u sve to. I svakako da se moglo desiti da ju je neko uhapsio zato sto mu je tako naredjeno.
Ali onda pricamo o ljudima unutar talibanskog pokreta a ne o Talibanima kao definiciji (onoj losoj), konacnoj odrednici tih ljudi.
Ima tu mnogo cijih prstiju u stvaranju samog tog talibanskog rezima i vezama USofA, zapadnih sila, SSSR-a, i raznoraznih teorija i bla bla bla ali ne bih sad da raspravljam o tome jer i nije tema nego cisto postavljam pitanje jer sve na bijelom svijetu ima za cilj-zaradu a ona dobrom reklamom postaje i veca. A doticna dama to sigurno zna.
Btw, prilicno dugo radim u Avganistanu. I pricam s ljudima....svasta se sazna.
For the record: niti afirmisem nit osudjujem nista ovim textom...samo zapazanje. Da me ne opletu kako sam vaki-naki :D
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#12

Post by Prenj »

Mala napomena: Ovo se desilo prije skoro cetiri godine.
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#13

Post by gavrilo »

gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#14

Post by gavrilo »

A wrote:
Prenj wrote:Mala napomena: Ovo se desilo prije skoro cetiri godine.
Dodatna napomena: ovo je po petnaesti put na forumu :D
... a ja samo jos jednom da dodam ... :D

Stockholm syndrome
Ze Dijaspora
Posts: 77
Joined: 20/09/2005 15:11

#15

Post by Ze Dijaspora »

Ispitivac : "Pise ovdje da si bio DOBROVOLJAC.
Kandidat : Ma ja uhvatili me i napisali DOBROVOLJAC.
Ahamak
Posts: 6
Joined: 19/10/2005 10:43

#16

Post by Ahamak »

gavrilo wrote:Stockholm syndrome

:wink:
To je to.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9950
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#17

Post by Bosanac sa dna kace »

Prenj wrote:Mala napomena: Ovo se desilo prije skoro cetiri godine.
Da gotovo prije cetiri godine i bilo je istovremeno u Preporodu, Saffu, N.Horizontima, Glasu islama pa cak cini mi se i u Sumejji....
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#18

Post by Prenj »

Vjerovatno i gomila pravoslavnih siteova non-stop objavljuje kako je E. Kusturica postao pravoslavac :D:D
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9950
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#19

Post by Bosanac sa dna kace »

Prenj wrote:Vjerovatno i gomila pravoslavnih siteova non-stop objavljuje kako je E. Kusturica postao pravoslavac :D:D
Nisam do sada nigdje procito da o tome pisu, ali sigurno ne smiju Bog zna sta ni napisat jer ne more vratit onu odsjecenu kozicu! :D
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9950
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#20

Post by Bosanac sa dna kace »

A wrote:
Prenj wrote:Vjerovatno i gomila pravoslavnih siteova non-stop objavljuje kako je E. Kusturica postao pravoslavac :D:D
A boga mi i drugar'ca Fahreta 8-)
Pa drugarica kad se vrnula ''veri pradedovskoj'' sve je obajvljeno je u svim tadasnjim ''pravoslavnim''medijima...bio je to pocetak rata! :roll:
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#21

Post by novalic »

pa nemaju samo muslimani osjecenu kozicu.. nista to ne znaci.. danas
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9950
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#22

Post by Bosanac sa dna kace »

novalic wrote:pa nemaju samo muslimani osjecenu kozicu.. nista to ne znaci.. danas
Pa ja sam cuo da Patrijarh & company ne primaju u kolo one s to nemaju kozicu! :-D
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#23

Post by gavrilo »

Bosanac sa dna kace wrote:Pa ja sam cuo da Patrijarh & company ne primaju u kolo one s to nemaju kozicu! :-D
dezinformacija ... 8)
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9950
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#24

Post by Bosanac sa dna kace »

gavrilo wrote:
Bosanac sa dna kace wrote:Pa ja sam cuo da Patrijarh & company ne primaju u kolo one s to nemaju kozicu! :-D
dezinformacija ... 8)
E vala nije, ovo su pouzdani izvori! :) 8)
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#25

Post by gavrilo »

Bosanac sa dna kace wrote:E vala nije, ovo su pouzdani izvori! :) 8)
prijatelj je se morao da obreze (radi moguce infekcije mislim... nisam siguran) i opet je mogao da bude krsten.

ne vidim razlog zbog cega bi te crkva odbila... pa Isus je bio obrezan 8)
Post Reply