Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#751 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by breuer »

sumirprimus wrote:RIJETKO VIDJEN provokatorski post.
pun mucnine,gorcine,kompleksa i cega sve ne.
:)
Hvala za kompliment, prijavi me ako misliš da ima osnova :)

fkt mislim da bi čovjek bio dobar mujezin, onako grlat...
Last edited by breuer on 04/12/2015 14:18, edited 1 time in total.
sumirprimus
Posts: 81632
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#752 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by sumirprimus »

breuer wrote:
sumirprimus wrote:RIJETKO VIDJEN provokatorski post.
pun mucnine,gorcine,kompleksa i cega sve ne.
:)
Hvala za kompliment, prijavi me ako misliš da ima osnova :)
nisam ja smeker...
ja sam Tuzlak,boli me k hos ti ostat nes...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#753 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by Banksy »

I tako, sve se na kraju svede na ono što ispliva i na svakoj drugoj temi ...
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#754 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by breuer »

sumirprimus wrote: nisam ja smeker...
ja sam Tuzlak,boli me k hos ti ostat nes...
vidi se :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66204
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#755 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by _BataZiv_0809 »

breuer wrote:
Al tu vidiš svu zanesenot mržnje koja vodi sljepilu odnosno neznanju, EH je vrhunski autoritet u umjetničkom svijetu :-) a čovjek koji u svjetskim okvirima biva svrstavanim bok uz bok sa najvećim je "davno izlapio", "nije to više to" i sl. baljezgarije, da ne govorim da je tom istom EH držao časove i podučavao ga baš on.
Ma vidi, obojica imaju pregrst medjunarodnih priznanja. I niko o njima ne govori u maniru 'ta ce ba on. To su neka maliciozna podmetanja. Ali biti protiv Kusturice, a pro Emira je ovako, komformisticka pozicija, jer udara u talamabase mainstreama.

Obojica su nesumnjivo velika imena u filmskoj bransi, ali uz izvjesne limite. Za Emira sam vec rekao-covjek svaku ulogu igra isto. Za Kusturicu-u dilemi sam. Niti je ludjak ko Tarantino, niti je genijalac ko Skorseze, niti je onako Bertolucijevski tesko uhvatljiv.... tesko mi ga definisati skroz.
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#756 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by breuer »

Banksy wrote:I tako, sve se na kraju svede na ono što ispliva i na svakoj drugoj temi ...
Upravo, samo zavisi sa koje tačke gledaš...
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#757 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by breuer »

_BataZiv_0809 wrote:Ma vidi, obojica imaju pregrst medjunarodnih priznanja. I niko o njima ne govori u maniru 'ta ce ba on. To su neka maliciozna podmetanja. Ali biti protiv Kusturice, a pro Emira je ovako, komformisticka pozicija, jer udara u talamabase mainstreama.

Obojica su nesumnjivo velika imena u filmskoj bransi, ali uz izvjesne limite. Za Emira sam vec rekao-covjek svaku ulogu igra isto. Za Kusturicu-u dilemi sam. Niti je ludjak ko Tarantino, niti je genijalac ko Skorseze, niti je onako Bertolucijevski tesko uhvatljiv.... tesko mi ga definisati skroz.
Obojica su nesumnjivo velika imena u filmskoj branši, jedan na regionalnom, a i tu ćeš sam si rekao naći desetak boljih, a drugi na svjetskom nivou :)
Last edited by breuer on 04/12/2015 14:21, edited 1 time in total.
sumirprimus
Posts: 81632
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#758 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by sumirprimus »

breuer wrote:
sumirprimus wrote: nisam ja smeker...
ja sam Tuzlak,boli me k hos ti ostat nes...
vidi se :D
to ko šuk?
evo me zabrinIo si me...bogam.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66204
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#759 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by _BataZiv_0809 »

breuer wrote:
Obojica su nesumnjivo velika imena u filmskoj branši, jedan na regionalnom, a i tu ćeš sam si rekao naći desetak boljih, a drugi na svjetskom nivou :)
Pridruzujem se ovom zakljucku.

P.S. Hoces na pp odlican dokumentarac o WW2?

Autenticne snimke digitalizovane u HD :thumbup:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66204
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#760 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by _BataZiv_0809 »

breuer wrote:....
Drugar, ne moze ti se pp poslati :zoka:
User avatar
beniciodeltoro
Posts: 534
Joined: 28/10/2015 18:14

#761 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by beniciodeltoro »

-LIBERO- wrote:@beniciodeltoro, bez zezancije i prozivke, koliko imas godina?
Dovoljno da se sjećam prve sezone Nadrealista :)
sumirprimus
Posts: 81632
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#762 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by sumirprimus »

pa nije da nije sveo svoj svjeCki nivo na mokru/ravnu koju vec goru... :)
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#763 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by breuer »

sumirprimus wrote:pa nije da nije sveo svoj svjeCki nivo na mokru/ravnu koju vec goru... :)
potpuno tačno, čovjek voli ono što voli, i Mokra gora je dio svijeta, veoma lijep kako kažu, tu se i ogleda njegova snaga, zato je i cijenjen, jer im se ne uvlači

osim političarima...
statixx
Posts: 8801
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#764 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by statixx »

Banksy wrote:I tako, sve se na kraju svede na ono što ispliva i na svakoj drugoj temi ...
Mrznja je ocito nasa, ali i univerzalna, realnost, cak i ove satro elite pune su mrznje samo malo kvalitetnije upakovano. Pismo iz 1920 - neprocjenjivo... :D
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#765 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by breuer »

statixx wrote:
Banksy wrote:I tako, sve se na kraju svede na ono što ispliva i na svakoj drugoj temi ...
Mrznja je ocito nasa, ali i univerzalna, realnost, cak i ove satro elite pune su mrznje samo malo kvalitetnije upakovano. Pismo iz 1920 - neprocjenjivo... :D
Pa tog pisca upravo najviše kritikuju, kako za filigransko seciranje te mržnje, ali i za njeno raspirivanje.
sumirprimus
Posts: 81632
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#766 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by sumirprimus »

breuer wrote:
sumirprimus wrote:pa nije da nije sveo svoj svjeCki nivo na mokru/ravnu koju vec goru... :)
potpuno tačno, čovjek voli ono što voli, i Mokra gora je dio svijeta, veoma lijep kako kažu, tu se i ogleda njegova snaga, zato je i cijenjen, jer im se ne uvlači

osim političarima...
e to je to,mokra ravna,veoma lijepo,snaga,cijenjen,ne uvlaci se..to je to :D
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#767 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by breuer »

sumirprimus wrote:e to je to,mokra ravna,veoma lijepo,snaga,cijenjen,ne uvlaci se..to je to :D
Ko, Meša Selimović?
sumirprimus
Posts: 81632
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#768 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by sumirprimus »

breuer wrote:
sumirprimus wrote:e to je to,mokra ravna,veoma lijepo,snaga,cijenjen,ne uvlaci se..to je to :D
Ko, Meša Selimović?
jok nemanja cetnik kusturica. :)
Meša ?Tuzlak?Selimovic?vidi se... :)
User avatar
piupiu
Posts: 16642
Joined: 05/01/2008 05:08

#769 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by piupiu »

breuer i sumirprimus ... rado bih vam napisala jedno duže pismo ...
Image

No ... pravila foruma su ipak dovoljno jasna:

http://forum.klix.ba/uslovi-koristenja- ... 15737.html

Molim vas da koristite PP za intimnu prepisku i promovisanje "pozitivnih" medjunacionalnih i medjureligijskih odnosa. :wink:
User avatar
beniciodeltoro
Posts: 534
Joined: 28/10/2015 18:14

#770 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by beniciodeltoro »

uglavnomja wrote: :roll: :roll:

tito dragi, tln je SARAJEVSKI projekt, kakva crna ekavica? gusle?

izvini, ali svakim postom samo pokazujes da pojma nemas da je postojalo ista prije rata, a pogotovo kako se zivjelo :run:

bili smo raja ili papci, u svojim kategorijama isto izgledali, isto govorili, isto se ponasali ... istim se stvarima smijali i ismijavali.

a te tvoje "tradicionalne vrijednosti" :-) imaju sasvim drugi naziv kad ih izvadis iz svog "prisvojnog" nacionalnog zaslijeljepnoog patoloskog identificiranja i poistovjecivanja i generaliziranja i stereotipa ... :run:
Ma sve to stoji što pišeš (ovo boldirano) ali se stvara utisak da je prije rata bilo multi kulti Sarajevo gdje su živjela 3 naroda, 2 ateistički/komunistički/sekularno i 1 narod gdje su se u ono doba kada se nije znalo ko je ko praktikovali običaji koji danas praktikuju svi u doba SDA-SDS-HDZ. A i u kod tog 3. naroda je se djelilo na tzv. raju i papke, to jest da li ćeš kao Novi Primitivac Kusturica biti raja i zahebavati papke kao kada su u društvu naručivali pice pa Kusturica namjerno za muslimane u društvu naruči pice sa svinjetinom (istinita priča). E to je meni taj nadrealni humor gdje raja zahebaje papke.
Ako je Sarajevo stvarno bilo multi kulti (a jeste) zašto je se uvijek na šaljiv način u njihovim pjesmama pominjale hađije, đamije i bajrami. Gdje su popovi i božići ako je se govorilo o svim stvarima koje su bile pojava u tadašnjem multi kulti Sarajevu?
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#771 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by LBVIEW »

dezurni_ucenik wrote:
Banksy wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Upravo. Mislim da ne offtopicarimo dalje, mada ima veze zbog paralele koju smo povukli, dodao bih jos na kraju: Emir je daleko od loseg glumca. Emir je dobar glumac, ali glumac koji svaku ulogu tumaci isto. Identican odvratni, kvazi ironicni izraz lica, isto kretanje, isti tonalitet, i kad glumi svercera i kad glumi bosanskog premijera.
Svašta se na ovoj temi pisalo, ali ovo je zaista vrh ... :lol:

Ne ulazeći u njegove ljudske (ne)kvalitete, u ovom trenutku, Emir Hadžihafizbegović je jedan od najboljih, ako ne i najbolji glumac bivše Jugoslavije. Najtraženiji, najplaćeniji, veliki, moćan, nevjerovatan glumac.
Svako ko ismijava takvog glumca, govori više o sebi i svom znanju, a neodoljivo podsjeća na skeč s Ivom Andrićem i ''pisac, napišel' se šta ..?''

Nažalost, i tema je svojevrstan pokazatelj posljedica (i) TLN-a ... Primila se kao malo šta, mašala ...
Jednom Serbedziji nije ni do noznog prsta. Jedan glumio u Kubrickovim i drugim holivudskim filmovina a drugom najveci uspjeh snimit reklamu Ante Tomato.
Dobar je Serbezija glumac,samo uloge ruskih tajkuna u americkim filmovima nisu mjerilo kavliteta. :D
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#772 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by dezurni_ucenik »

Banksy wrote:
dezurni_ucenik wrote:
Banksy wrote:
Jednom Serbedziji nije ni do noznog prsta. Jedan glumio u Kubrickovim i drugim holivudskim filmovina a drugom najveci uspjeh snimit reklamu Ante Tomato.
:lol:

Kreveljimo se ako se nema sta pametnije napisati.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#773 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by dezurni_ucenik »

LBVIEW wrote:
dezurni_ucenik wrote:
Banksy wrote:
Svašta se na ovoj temi pisalo, ali ovo je zaista vrh ... :lol:

Ne ulazeći u njegove ljudske (ne)kvalitete, u ovom trenutku, Emir Hadžihafizbegović je jedan od najboljih, ako ne i najbolji glumac bivše Jugoslavije. Najtraženiji, najplaćeniji, veliki, moćan, nevjerovatan glumac.
Svako ko ismijava takvog glumca, govori više o sebi i svom znanju, a neodoljivo podsjeća na skeč s Ivom Andrićem i ''pisac, napišel' se šta ..?''

Nažalost, i tema je svojevrstan pokazatelj posljedica (i) TLN-a ... Primila se kao malo šta, mašala ...
Jednom Serbedziji nije ni do noznog prsta. Jedan glumio u Kubrickovim i drugim holivudskim filmovina a drugom najveci uspjeh snimit reklamu Ante Tomato.
Dobar je Serbezija glumac,samo uloge ruskih tajkuna u americkim filmovima nisu mjerilo kavliteta. :D
Zao mi je, ali Emir i Rade ne idu u istu recenicu.
User avatar
Šveđanin
Posts: 5648
Joined: 13/06/2013 00:19

#774 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by Šveđanin »

Daj ljudi, jeste da je petak, ali ste bas prerano poceli piti. :D
Emir Hadziha....i ostatak najbolji... u bilo cemu? Nikad nije bio i nikad nece biti. Sem u jedenju govana, tu je prvi.

Kome je Hadzihafizbegovic dobar vjerujem da mu je na drugom mjestu po najboljim glumcima Enis Beslagic, a na trecem Mirvad Kuric?
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#775 Re: Emir Kusturica je nakon 25 godina govorio za BHRT

Post by dezurni_ucenik »

Šveđanin wrote:Daj ljudi, jeste da je petak, ali ste bas prerano poceli piti. :D
Emir Hadziha....i ostatak najbolji... u bilo cemu? Nikad nije bio i nikad nece biti. Sem u jedenju govana, tu je prvi.

Kome je Hadzihafizbegovic dobar vjerujem da mu je na drugom mjestu po najboljim glumcima Enis Beslagic, a na trecem Mirvad Kuric?
...Kod amidze Idriza omiljeni film, LZN najbolja serija svih vremena,
Post Reply