Električni pekač hljeba

User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#26 Re: Električni pekač hljeba

Post by zateznistub »

vjesticanametli wrote:Nemoj taj hljeb neeee
Mjesaj onaj s crnim brasnom 95 grama ostalo bijelo brasno....secer...germa sol i ako hoces ubacis sebi sjemenkica njamiiiiiiii
Stani bona,ovo mi je prvi put :stidljiv: a i u upustvu pise da se u prvom pokusaju napravi ovaj kasnije dolazi eksperimentisanje...kao i u svemu drugom


ha ya
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#27 Re: Električni pekač hljeba

Post by vjesticanametli »

:( ma samo sam htjela da vam je fin 1x :run: hljeb
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#28 Re: Električni pekač hljeba

Post by zateznistub »

vjesticanametli wrote::( ma samo sam htjela da vam je fin 1x :run: hljeb
Ako se navadim na ovo ima da vagam tacno tonu...
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#29 Re: Električni pekač hljeba

Post by vjesticanametli »

To je nazalost istina...skuhaj grah al mesine da ima pa.zakolji taj hljeb jooooj bjez ba ima tema gdje sam pisala sta rade ukucani kad cuju u 1 h navecer piiiiip i da je hljeb gotov
User avatar
Loulou
Posts: 3015
Joined: 16/04/2008 15:18

#30 Re: Električni pekač hljeba

Post by Loulou »

Super je stvarčica, slobodno se ti drži recepata i nećeš pogriješiti. Poslije, prirodno, dođe eksperimentiranje. I da, sjemenke uvijek ubaci, ne možeš pogriješiti.

Što neko spomenu, super tijesto za pizzu se napravi u njemu.

Sve u svemu, nisi pogriješio. Samo se nemoj razočarati ako prvi ili drugi ne budu extra. Praksa makes it perfect. :thumbup:
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#31 Re: Električni pekač hljeba

Post by zateznistub »

Evo ga, pod naseg prvog ljubavnog iskustva! Nije nesto na oko, ali mirise fantasticno. Ne stigoh probat jer ujutro sem kafe nista ne mogu u usta...

Image
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#32 Re: Električni pekač hljeba

Post by vjesticanametli »

a finu graCku rOju neš poĆastit :( sram nek te bude

ispeko se pravooooooooooooo :D :thumbup: okrajke uzmi sebi hahahah naj su :-D
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#33 Re: Električni pekač hljeba

Post by dobar osjecaj »

Ja sam dobila taj pekac ali nikad ga nisam pokusala koristiti. Ponekad rucno zamijesim hljebcic onako da me zelja mine a ne znam zasto kontam da bi mi bilo mrsko prati taj pekac.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#34 Re: Električni pekač hljeba

Post by DaffyDuck »

zateznistub wrote:Evo ga, pod naseg prvog ljubavnog iskustva! Nije nesto na oko, ali mirise fantasticno. Ne stigoh probat jer ujutro sem kafe nista ne mogu u usta...

[img]https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/or ... 031689.jpg[/ig]
Ne pika se dok ne javis jesi li probao :D
I ja se odavno motam oko tog pekaca i nikako da se odlucim na kupovinu.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#35 Re: Električni pekač hljeba

Post by zateznistub »

DaffyDuck wrote:
zateznistub wrote:Evo ga, pod naseg prvog ljubavnog iskustva! Nije nesto na oko, ali mirise fantasticno. Ne stigoh probat jer ujutro sem kafe nista ne mogu u usta...

[img]https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/or ... 031689.jpg[/ig]
Ne pika se dok ne javis jesi li probao :D
I ja se odavno motam oko tog pekaca i nikako da se odlucim na kupovinu.
Zena zove maloprije,

sve je u stranu baca koliko je kaze dobro. Mene čeka tura kad dođem kući, jer one moje nemani sve pokosiše...
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#36 Re: Električni pekač hljeba

Post by zateznistub »

Evo maloprije jeo i mogu reci da je super...rahlo, kompakto...kora onakva kakva treba da bude, nije zilav kao ovi kupovni.

Jedino moram malo pojacati so ili smanjiti secer...


sve u svemu za sada odlicno!
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#37 Re: Električni pekač hljeba

Post by mO k3 »

zateznistub wrote:Evo maloprije jeo i mogu reci da je super...rahlo, kompakto...kora onakva kakva treba da bude, nije zilav kao ovi kupovni.

Jedino moram malo pojacati so ili smanjiti secer...


sve u svemu za sada odlicno!
onda prijatno :thumbup:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#38 Re: Električni pekač hljeba

Post by vjesticanametli »

dobar osjecaj wrote:Ja sam dobila taj pekac ali nikad ga nisam pokusala koristiti. Ponekad rucno zamijesim hljebcic onako da me zelja mine a ne znam zasto kontam da bi mi bilo mrsko prati taj pekac.
proslijedi meni ja perem rado hahahah koristi zeno extra je :thumbup:
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#39 Re: Električni pekač hljeba

Post by petunija »

Ima već ovakva tema
User avatar
mayab
Posts: 27197
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#40 Re: Električni pekač hljeba

Post by mayab »

Ja bih pekac preporucio svakome ko se grozi kruha iz (većine) nasih pekara koji je neka napuhana žilava vazdušasta masa, koje se moze pojesti u enormnim kolicinama, a da se ne zasiti :shock:
Jer ovaj kruh-hljeb iz pekaca je sušta suprotnost tome :thumbup:
Uz to, taj domaći hljeb ispadne i jeftiniji, ako zanemarimo nabavnu cijenu pekaca, i naravno, vremenom se sam pekač kroz to otplacuje...
Mi u kuci koristimo neki Elektroluxov, mislim vec 4 godine, to je tip sa onim jednim grijacem pri dnu oko posude za kruh.
Jedina primjedba na u njemu peceni kruh je sto pri dnu ipak bude vise nabijeno tijesto nego kako ide prema gore, ali sve u svemu moze proci, kvalitet kruha je neuporediv sa kupovnim, a kako rekoh i cijena je povoljnija
nedims
Posts: 662
Joined: 17/02/2007 12:54
Location: sarajevo

#41 Re: Električni pekač hljeba

Post by nedims »

mayab wrote:Ja bih pekac preporucio svakome ko se grozi kruha iz (većine) nasih pekara koji je neka napuhana žilava vazdušasta masa, koje se moze pojesti u enormnim kolicinama, a da se ne zasiti :shock:
Jer ovaj kruh-hljeb iz pekaca je sušta suprotnost tome :thumbup:
Uz to, taj domaći hljeb ispadne i jeftiniji, ako zanemarimo nabavnu cijenu pekaca, i naravno, vremenom se sam pekač kroz to otplacuje...
Mi u kuci koristimo neki Elektroluxov, mislim vec 4 godine, to je tip sa onim jednim grijacem pri dnu oko posude za kruh.
Jedina primjedba na u njemu peceni kruh je sto pri dnu ipak bude vise nabijeno tijesto nego kako ide prema gore, ali sve u svemu moze proci, kvalitet kruha je neuporediv sa kupovnim, a kako rekoh i cijena je povoljnija
Slazem se s tobom. Jos kada bi ljudi bili u prilici da vide sta se nocu desava u tim pekarama...sigurno ne bi nikada kupovali taj hljeb.
Mnogi vlasnici pekaca probaju napraviti hljeb i on im odprve ne uspije.Mnogi odustanu i pekac skuplja prasinu. Steta...
Koristiti pekac je vrlo jednostavno...samo se moraju strogo postivati odredjena pravila. Napromjer, govorimo recept i to je u redu...ali strucnjaci nikada nece reci recept nego formula.Zasto...pa zato jer se mora vrlo precizno sve izmjeriti i po odredjenom redosljedu stavljati sastojci. Mlaka voda, mlijeko, ulje, so, secer, brasno i na kraju germa. Ne smije se odokativno nista raditi jer to utice na kvalitet hljeba.
Moje desetogodisnje iskustvo je uocilo da brasno mora da odstoji najmanje mjesec dana od dana pakovanja. Nevjerovatno je koliko brasno moze da negativno utice na kvalitet hljeba.
U mom domacinstvu pekac je vazan jer izmjesi sve sto nam treba. Koliko je olaksanje za moju suprugu da ne mora nista mjesiti i snagu a i vrijeme trositi na to. Tvrdi da je najbolje tjesto iz pekaca za picu. Ponekad izmjesimo za hljeb ali ga pecemo u rerni. E, da vidite kako je to dobar hljeb.
A tvrdnja da se pekac sam otplati je posve tacna, Ja otprilike ustedim i otplatim pekac u prvoj godini rada...
Kolega @mayab nesto pogresno radis jer i ja imam isti pekac, mala korekcija i hljeb ce ti biti dobar.
Last edited by nedims on 24/09/2015 10:39, edited 1 time in total.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#42 Re: Električni pekač hljeba

Post by zateznistub »

petunija wrote:Ima već ovakva tema
Trazih, ali ne nađoh...
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#43 Re: Električni pekač hljeba

Post by zateznistub »

mayab wrote:Ja bih pekac preporucio svakome ko se grozi kruha iz (većine) nasih pekara koji je neka napuhana žilava vazdušasta masa, koje se moze pojesti u enormnim kolicinama, a da se ne zasiti :shock:
Jer ovaj kruh-hljeb iz pekaca je sušta suprotnost tome :thumbup:
Uz to, taj domaći hljeb ispadne i jeftiniji, ako zanemarimo nabavnu cijenu pekaca, i naravno, vremenom se sam pekač kroz to otplacuje...
Mi u kuci koristimo neki Elektroluxov, mislim vec 4 godine, to je tip sa onim jednim grijacem pri dnu oko posude za kruh.
Jedina primjedba na u njemu peceni kruh je sto pri dnu ipak bude vise nabijeno tijesto nego kako ide prema gore, ali sve u svemu moze proci, kvalitet kruha je neuporediv sa kupovnim, a kako rekoh i cijena je povoljnija
Jedan od razloga zasto sam se odlucio na kupovinu je i taj sto mi je dodijalo gledati djecu kako se pate dok odgrizu zalogaj kriske hljeba.
Nevjerovatno jekoliko je ovaj sitiji od kupovnog
User avatar
BlackCaviar
Posts: 957
Joined: 05/06/2010 16:36

#44 Re: Električni pekač hljeba

Post by BlackCaviar »

Moulinex pekač već 7 godina koristimo. Patili se prije sa ručnim pravljenjem (pošto kupovni ne volimo) i onda se odlučili i to nabaviti i nikad se pokajali nismo. Hljeb bude savršen, mekana kora, ukusan a najukusniji kad se tek ispeče pa dok je vruć. Fakat nemamo zamjerku na njega. Nije prošao dan a da nije bio upaljen barem jednom, nekad i dva puta. Znači brat bratu, preko 2 i po hiljade hljebova je napravio. Zamijenjenili nedavno onu kanticu jer je na dnu počela puštati, malo bila napukla od silnog korištenja. I da, ovaj ima samo grijač sa strane, nema gore kod prozorčića i sve je uredu.
Čak se i ne sjećam da smo u početku imali problema oko hljeba, možda jedino prvi hljeb da je imao malo metalan okus jer je novo sve bilo.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#45 Re: Električni pekač hljeba

Post by zateznistub »

BlackCaviar wrote:Moulinex pekač već 7 godina koristimo. Patili se prije sa ručnim pravljenjem (pošto kupovni ne volimo) i onda se odlučili i to nabaviti i nikad se pokajali nismo. Hljeb bude savršen, mekana kora, ukusan a najukusniji kad se tek ispeče pa dok je vruć. Fakat nemamo zamjerku na njega. Nije prošao dan a da nije bio upaljen barem jednom, nekad i dva puta. Znači brat bratu, preko 2 i po hiljade hljebova je napravio. Zamijenjenili nedavno onu kanticu jer je na dnu počela puštati, malo bila napukla od silnog korištenja. I da, ovaj ima samo grijač sa strane, nema gore kod prozorčića i sve je uredu.
Čak se i ne sjećam da smo u početku imali problema oko hljeba, možda jedino prvi hljeb da je imao malo metalan okus jer je novo sve bilo.
Mi smo pregledali brat bratu desetak razlicitih i niti jedan nije imao grijač u poklopcu i smatram da je i visak u procesu.

E de mi napisi kakav je u potrosnji el.energije
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#46 Re: Električni pekač hljeba

Post by mO k3 »

mayab wrote:Ja bih pekac preporucio svakome ko se grozi kruha iz (većine) nasih pekara koji je neka napuhana žilava vazdušasta masa, koje se moze pojesti u enormnim kolicinama, a da se ne zasiti :shock:
Jer ovaj kruh-hljeb iz pekaca je sušta suprotnost tome :thumbup:
Uz to, taj domaći hljeb ispadne i jeftiniji, ako zanemarimo nabavnu cijenu pekaca, i naravno, vremenom se sam pekač kroz to otplacuje...
Mi u kuci koristimo neki Elektroluxov, mislim vec 4 godine, to je tip sa onim jednim grijacem pri dnu oko posude za kruh.
Jedina primjedba na u njemu peceni kruh je sto pri dnu ipak bude vise nabijeno tijesto nego kako ide prema gore, ali sve u svemu moze proci, kvalitet kruha je neuporediv sa kupovnim, a kako rekoh i cijena je povoljnija
nazalost kod nas je kruh jedan te isti uvijek , kao da imaju jedan rezepet i sve pekare ga koriste
Kod nas samo bijelo brasno i nista drugo umjesto da koriste druge zitarice , koje su daleko zdravije


Ovo bi trebalo biti tema za sebe
nedims
Posts: 662
Joined: 17/02/2007 12:54
Location: sarajevo

#47 Re: Električni pekač hljeba

Post by nedims »

zateznistub wrote:
BlackCaviar wrote:Moulinex pekač već 7 godina koristimo. Patili se prije sa ručnim pravljenjem (pošto kupovni ne volimo) i onda se odlučili i to nabaviti i nikad se pokajali nismo. Hljeb bude savršen, mekana kora, ukusan a najukusniji kad se tek ispeče pa dok je vruć. Fakat nemamo zamjerku na njega. Nije prošao dan a da nije bio upaljen barem jednom, nekad i dva puta. Znači brat bratu, preko 2 i po hiljade hljebova je napravio. Zamijenjenili nedavno onu kanticu jer je na dnu počela puštati, malo bila napukla od silnog korištenja. I da, ovaj ima samo grijač sa strane, nema gore kod prozorčića i sve je uredu.
Čak se i ne sjećam da smo u početku imali problema oko hljeba, možda jedino prvi hljeb da je imao malo metalan okus jer je novo sve bilo.
Mi smo pregledali brat bratu desetak razlicitih i niti jedan nije imao grijač u poklopcu i smatram da je i visak u procesu.

E de mi napisi kakav je u potrosnji el.energije
Ja u Sarajevu koristim Moulinex a na vikendici Elektrolux pekac...
Po meni Moulinex je odlican pekac i u njemu mi se najbolje ispece hljeb. Ono...pravo... kao nekad davno, kada je hljeb bio hljeb.
A prica o dva grijaca je najobicnija glupost. Jedan je grijac, bar kod svih pekaca koje sam ja vidio.
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#48 Re: Električni pekač hljeba

Post by petunija »

zateznistub wrote:
petunija wrote:Ima već ovakva tema
Trazih, ali ne nađoh...
Mislim da je na umjetnosti življenja, ali je ni ja juče ne nađoh.
Doduše, vrlo se loše snalazim sa tražilicom, u glavnom, sjećam se da sam čak pisala i neke recepte na toj temi :D
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#49 Re: Električni pekač hljeba

Post by zateznistub »

petunija wrote:
zateznistub wrote:
petunija wrote:Ima već ovakva tema
Trazih, ali ne nađoh...
Mislim da je na umjetnosti življenja, ali je ni ja juče ne nađoh.
Doduše, vrlo se loše snalazim sa tražilicom, u glavnom, sjećam se da sam čak pisala i neke recepte na toj temi :D
Moram se zadati iza Bajrama da sklepam jedan iz onog recepta sto smo dobili uz uređaj. a knjiga je ko rimsko pravo
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#50 Re: Električni pekač hljeba

Post by petunija »

Mi imamo muolinex, knjiga uputstava je takođe kao rimsko pravo :D ali to ti je samo za početak. Kad skontaš kako sve radi, sam ćeš dodavati/oduzimati i hljeb prilagođavati ukusu tvoje porodice. Varjanti je bezbroj :sax:
Post Reply