Elektricni aparat za brijanje

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
Shogun
Posts: 99
Joined: 13/10/2009 08:12
Location: Tuzla
Contact:

#1 Elektricni aparat za brijanje

Post by Shogun »

Imam jaku bradu i hocu da kupim elektricni aparat za brijanje. U Mercatoru sam izdvojio dva modela Philips Nivea HS 8040 i Philips 8250. Da li neko ima iskustva sa ovim brijacim aparatima ili ima neki prijedlog mozda nekog Braun i sl.


Unaprijed hvala
User avatar
dinaraaa
Posts: 253
Joined: 24/06/2009 13:52

#2 Re: Elektricni aparat za brijanje

Post by dinaraaa »

Za jaku bradu prijeki lijek, što toplija voda utrljati gel temeljito i gillette fusion i nema boljeg ....iz ličnog iskustva :-D
Preporuka iskusnih je odmah vrelom vodom omekšati a potom odstraniti onu trakicu na brijaču što ko fol njeguje lice....u stvari uzrokuje osip i brži rast brade. :-D
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#3 Re: Elektricni aparat za brijanje

Post by Fair Life »

Shogun wrote:Imam jaku bradu i hocu da kupim elektricni aparat za brijanje. U Mercatoru sam izdvojio dva modela Philips Nivea HS 8040 i Philips 8250. Da li neko ima iskustva sa ovim brijacim aparatima ili ima neki prijedlog mozda nekog Braun i sl.


Unaprijed hvala
Mozda OVDJE pronadjes ddgovor.
User avatar
ciacco
Posts: 307
Joined: 14/07/2008 15:09
Location: Nedeljica (odma iza Subotice)

#4 Re: Elektricni aparat za brijanje

Post by ciacco »

dinaraaa wrote:Za jaku bradu prijeki lijek, što toplija voda utrljati gel temeljito i gillette fusion i nema boljeg ....iz ličnog iskustva :-D
Preporuka iskusnih je odmah vrelom vodom omekšati a potom odstraniti onu trakicu na brijaču što ko fol njeguje lice....u stvari uzrokuje osip i brži rast brade. :-D
potpisujem

ja sam jedno vrijeme koristio el. brijac i imao sam uzasnih problema s kozom lica... iritacija i ti fazoni... sad ne znam da li ce se tvoje lice naviknuti al moje nije uspjelo

koristim fusion vec godinu dana i prezadovoljan sam... Cudo tehnologije :)
User avatar
Shogun
Posts: 99
Joined: 13/10/2009 08:12
Location: Tuzla
Contact:

#5 Re: Elektricni aparat za brijanje

Post by Shogun »

Koristim i ja Fusion Power mada i nije neka razlika i brijanje je ugodno samo prvi put kad promijenim britvicu. Inace brijem se svako jutro i vec od srijede pocinju problemi. Onaj paket od 4 britvice mi bude ravno mjesec dana.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#6 Re: Elektricni aparat za brijanje

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Shogun wrote:Imam jaku bradu i hocu da kupim elektricni aparat za brijanje. U Mercatoru sam izdvojio dva modela Philips Nivea HS 8040 i Philips 8250. Da li neko ima iskustva sa ovim brijacim aparatima ili ima neki prijedlog mozda nekog Braun i sl.


Unaprijed hvala
Ja sam koristio dvije-tri godine Philips elektricni aparat i trebalo mi je vremena da se naviknem. Prvih par brijanja je bilo poprilino dramaticno iskustvo, koza iritirana, lose obrijan i slicno. Ovo je naravno bio "suhi" sistem brijanja mada je i ovaj aparat kao podrzavao mokro brijanje sa pjenom ali eto nikad nisam isprobao. Nakon par brijanja koza se navikne i brijanje je mnogo brze i ekonomicnije a nauci se i sistem brijanja sa el. aparatom. Sve u svemu pozitivno iskustvo.
Monsignor
Posts: 169
Joined: 08/06/2004 11:18
Location: SA

#7 Re: Elektricni aparat za brijanje

Post by Monsignor »

Sto se elektricnih aprata tice definitivno glasam za Braun...
User avatar
dinaraaa
Posts: 253
Joined: 24/06/2009 13:52

#8 Re: Elektricni aparat za brijanje

Post by dinaraaa »

Shogun wrote:Koristim i ja Fusion Power mada i nije neka razlika i brijanje je ugodno samo prvi put kad promijenim britvicu. Inace brijem se svako jutro i vec od srijede pocinju problemi. Onaj paket od 4 britvice mi bude ravno mjesec dana.
Meni gillette fusion traje 6 mjeseci, DA pola godine :-D jaka brada a brijem se svaki drugi dan.
Stvar je u tome što moram cca 2 minuta prije da se umijem što toplijom vodom i onda gel utrljam sa vlažnim rukama da ne bude suh. Oštricu ispirem također što toplijom vodom i nema frke...čak kada stavim after shave vodicu skroz malo me prži po licu ALI ako je voda hladnija prilikom brijanja onda su problemi neizbježni.
U luxuznim berbernicama na zapadu prvo ti na lice stave peškir natopljen toplom vodom par minuta da brada omekša...kad omekša nema problema sve ide lakše

Ukoliko se odlučiš pak za elektriku obavezno koristiti pre shave losion prije brijanja namijenjen ovakvom načinu brijanja , a poslije neki mliječni losion ili obični ali onda staviti npr. Niveu kremu na lice. :thumbup: :bih:
Last edited by dinaraaa on 27/01/2010 11:17, edited 1 time in total.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#9 Re: Elektricni aparat za brijanje

Post by nosara »

ciacco wrote:
dinaraaa wrote:Za jaku bradu prijeki lijek, što toplija voda utrljati gel temeljito i gillette fusion i nema boljeg ....iz ličnog iskustva :-D
Preporuka iskusnih je odmah vrelom vodom omekšati a potom odstraniti onu trakicu na brijaču što ko fol njeguje lice....u stvari uzrokuje osip i brži rast brade. :-D
potpisujem

ja sam jedno vrijeme koristio el. brijac i imao sam uzasnih problema s kozom lica... iritacija i ti fazoni... sad ne znam da li ce se tvoje lice naviknuti al moje nije uspjelo

koristim fusion vec godinu dana i prezadovoljan sam... Cudo tehnologije :)
Ne razumijem... Koristiti vodu, gel i onda brijat bradu elektricnim brijacem...? :-)

BIC, onaj najjeftiniji, sa jednim ziletom... Koza ostaje glatka i sto je najvaznije nema iritacije... :D
User avatar
dinaraaa
Posts: 253
Joined: 24/06/2009 13:52

#10 Re: Elektricni aparat za brijanje

Post by dinaraaa »

nosara wrote:
ciacco wrote:
dinaraaa wrote:Za jaku bradu prijeki lijek, što toplija voda utrljati gel temeljito i gillette fusion i nema boljeg ....iz ličnog iskustva :-D
Preporuka iskusnih je odmah vrelom vodom omekšati a potom odstraniti onu trakicu na brijaču što ko fol njeguje lice....u stvari uzrokuje osip i brži rast brade. :-D
potpisujem

ja sam jedno vrijeme koristio el. brijac i imao sam uzasnih problema s kozom lica... iritacija i ti fazoni... sad ne znam da li ce se tvoje lice naviknuti al moje nije uspjelo

koristim fusion vec godinu dana i prezadovoljan sam... Cudo tehnologije :)
Ne razumijem... Koristiti vodu, gel i onda brijat bradu elektricnim brijacem...? :-)

BIC, onaj najjeftiniji, sa jednim ziletom... Koza ostaje glatka i sto je najvaznije nema iritacije... :D
Ne znam na što aludiraš, ja kudim ili ti ga kritiziram električne brijače :-D
A Falim :D gilette fusion
Na kraju krajeva rijetko tko ostane cijeli život na el. aparatu......možda oni starci u staračkom domu . Al tko njih što pita i kako izgledaju poslije.
Mokro brijanje je sada IN svudje u normalnom svijetu, čak povećan broj onih koji koriste pravu britvu :dance: :dance:
User avatar
Shogun
Posts: 99
Joined: 13/10/2009 08:12
Location: Tuzla
Contact:

#11 Re: Elektricni aparat za brijanje

Post by Shogun »

Ja svoj brijac perem hladnom vodom. Mozda je u tome zvrcka.
gaius
Posts: 1017
Joined: 17/09/2004 10:33

#12 Re: Elektricni aparat za brijanje

Post by gaius »

ja praktikujem sistem: kupanje + brijanje..
koža bude mekana i obrijem se ko čovjek..

inače imam užasno jaku bradu i bez obzira na pripreme vrućom vodom - bez kupanja ništa.a..
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#13 Re: Elektricni aparat za brijanje

Post by Fair Life »

gaius wrote:ja praktikujem sistem: kupanje + brijanje..
koža bude mekana i obrijem se ko čovjek..

inače imam užasno jaku bradu i bez obzira na pripreme vrućom vodom - bez kupanja ništa.a..
Super. Isto radim...
User avatar
nidokralj
Posts: 319
Joined: 27/10/2008 14:01

#14 Re: Elektricni aparat za brijanje

Post by nidokralj »

Fair Life wrote:
gaius wrote:ja praktikujem sistem: kupanje + brijanje..
koža bude mekana i obrijem se ko čovjek..

inače imam užasno jaku bradu i bez obzira na pripreme vrućom vodom - bez kupanja ništa.a..
Super. Isto radim...
jes vala.covjek se bas s merakom obrije fino poslije kupanja
pshhh
Posts: 446
Joined: 16/01/2010 23:26

#15 Re: Elektricni aparat za brijanje

Post by pshhh »

Shogun wrote:Imam jaku bradu i hocu da kupim elektricni aparat za brijanje. U Mercatoru sam izdvojio dva modela Philips Nivea HS 8040 i Philips 8250. Da li neko ima iskustva sa ovim brijacim aparatima ili ima neki prijedlog mozda nekog Braun i sl.


Unaprijed hvala
Imas jake dlake jer pretpostavljam da se pogresno brijes ''uz dlaku' odozdo prema gore. Zato je jaka
Pravilno je ''niz dlaku'' par puta se neces dobro obrijati ali kasnije ce ici glatko i koza ce biti neostecena.

Aparat ne valja jer nije higijenski kao zilet a i dlake onda rastu na sve strane kako ih aparat baca.
User avatar
Shogun
Posts: 99
Joined: 13/10/2009 08:12
Location: Tuzla
Contact:

#16 Re: Elektricni aparat za brijanje

Post by Shogun »

ma ne mogu se vala prije posla kupati pa brijati, kad bi ne znam sta bilo :)
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#17 Re: Elektricni aparat za brijanje

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

dinaraaa wrote:
Ne znam na što aludiraš, ja kudim ili ti ga kritiziram električne brijače :-D
A Falim :D gilette fusion
Na kraju krajeva rijetko tko ostane cijeli život na el. aparatu......možda oni starci u staračkom domu . Al tko njih što pita i kako izgledaju poslije.
Mokro brijanje je sada IN svudje u normalnom svijetu, čak povećan broj onih koji koriste pravu britvu :dance: :dance:
:lol: Objasni mi sta znaci IN? Jel' to ono kada se nas Deen i Justin Timberlake briju na taj nacin pa i nasi ljudi zele biti u trendu? :mrgreen: :lol: Elektricni apart trebas isprobati, po mogucnosti sto bolji i kvalitetniji, pa onda donositi zakljucak. Koristiti i konzumirati nesto samo zato stoje to trenutno IN je vrlo povrsno. Ne shvati me pogresno i ja trenutno koristim gillete fusion i njihov gel mada opet razmisljam o dobrom el. aparatu. :wink:
Last edited by Drvosjeca iz Dejcica on 27/01/2010 13:57, edited 1 time in total.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#18 Re: Elektricni aparat za brijanje

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Shogun wrote:ma ne mogu se vala prije posla kupati pa brijati, kad bi ne znam sta bilo :)
Probaj prvo sa brijanjem pa kupanjem. :D
User avatar
Adriatic
Posts: 3391
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#19 Re: Elektricni aparat za brijanje

Post by Adriatic »

Ništa bez klasičnog gvozdenog aparata (onaj što se u njega ubacuju žiletI). Samo sa njim možeš glatko da se obriješ. Plastikom nikad kao s tim.
A o električnim da i ne govorim.
Kupio sam nov filipsov i obrijao se samo jednom i nikad više.
Uzgred nemam ni baš jaku bradu, onako srednje.
User avatar
dinaraaa
Posts: 253
Joined: 24/06/2009 13:52

#20 Re: Elektricni aparat za brijanje

Post by dinaraaa »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
dinaraaa wrote:
Ne znam na što aludiraš, ja kudim ili ti ga kritiziram električne brijače :-D
A Falim :D gilette fusion
Na kraju krajeva rijetko tko ostane cijeli život na el. aparatu......možda oni starci u staračkom domu . Al tko njih što pita i kako izgledaju poslije.
Mokro brijanje je sada IN svudje u normalnom svijetu, čak povećan broj onih koji koriste pravu britvu :dance: :dance:
:lol: Objasni mi sta znaci IN? Jel' to ono kada se nas Deen i Justin Timberlake briju na taj nacin pa i nasi ljudi zele biti u trendu? :mrgreen: :lol: Elektricni apart trebas isprobati, po mogucnosti sto bolji i kvalitetniji, pa onda donositi zakljucak. Koristiti i konzumirati nesto samo zato stoje to trenutno IN je vrlo povrsno. Ne shvati me pogresno i ja trenutno koristim gillete fusion i njihov gel mada opet razmisljam o dobrom el. aparatu. :wink:
Pa, prema nekim prilozima stranih TV stanica sam prenio ono što ljudi govore. Zatim povećana potražnja britvi i četkica za brijanje....te testovi istih....Test je bio više nego objektivan. Zatim osjećaj djevojaka kako im se dopada obrijanost.....I kako rekoh povećan broj onih koji idu berberu na brijanje naročito onim orijentalnim...gdje tretman traje i 20 ak minuta :-D

El. Aparat sam samo jednom probao i to onaj s 3 rotirajuće britvice mislim da je bio Philips :? i što se sredina aparata uvija unutra ko fol se prilagođava licu :lol:
Rezultat i pored moje tvrdoglavosti i strpljenja da završim posao je bio loš ne temeljito i poslije dugo me peče lice od after shave jer imam osjećaj da struže i lice-to je moje mišljenje.

Poslije kupanja je natemeljitije brijanje jer su dlake tada najmekše , ja već rekoh da se umivam 2 min skoro vrućom vodom.....a još bolje neki blagi sapun koristiti da brijanje bude još temeljitije.

El. aparat je ne temeljit dobro skuplji od klasike, i veliki je broj onih koji su nakon samo mjesec dana odustali od toga
Još nešto, ja ako se dobro izbrijem sa dobrom pripremom mogu i treći dan izgledati prilično uredno :-D
A na elektriku moraš svaki dan da se briješ inače nema efekta ... a svaki dan lice iritirati to baš i nije nešto zar ne :-D
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#21 Re: Elektricni aparat za brijanje

Post by Better Man »

Shogun wrote:Koristim i ja Fusion Power mada i nije neka razlika i brijanje je ugodno samo prvi put kad promijenim britvicu. Inace brijem se svako jutro i vec od srijede pocinju problemi. Onaj paket od 4 britvice mi bude ravno mjesec dana.
A meni paket od 4 britvice traje ravno godinu dana. jedna britvica 3 mjeseca.
Monsignor
Posts: 169
Joined: 08/06/2004 11:18
Location: SA

#22 Re: Elektricni aparat za brijanje

Post by Monsignor »

Better Man wrote:
Shogun wrote:Koristim i ja Fusion Power mada i nije neka razlika i brijanje je ugodno samo prvi put kad promijenim britvicu. Inace brijem se svako jutro i vec od srijede pocinju problemi. Onaj paket od 4 britvice mi bude ravno mjesec dana.
A meni paket od 4 britvice traje ravno godinu dana. jedna britvica 3 mjeseca.
Meni Fusion britvica traje do dva mjeseca ali jako je bitno ne ispirati britvicu toplom vodom jer se odmah istupi tako da kupanje i brijanje bas i ne idu zajedno...
I jako bitno je nakon utrljavanja gela sacekat minut da pocne djelovati, puno muskaraca pravi gresku i odmah nakon utrljavanja pocnu za brijanjem e onda boli kakva god da je britvica.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#23 Re: Elektricni aparat za brijanje

Post by chuchumbamayumbe »

Ma Fusion power je tito, jos ako imate privilegiju da mozete iz americkog px-a nabavljati patrone, nema ista bolje.
User avatar
black
Posts: 17152
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#24 Re: Elektricni aparat za brijanje

Post by black »

Adriatic wrote:Ništa bez klasičnog gvozdenog aparata (onaj što se u njega ubacuju žiletI). Samo sa njim možeš glatko da se obriješ. Plastikom nikad kao s tim.
A o električnim da i ne govorim.
Kupio sam nov filipsov i obrijao se samo jednom i nikad više.
Uzgred nemam ni baš jaku bradu, onako srednje.
ja takav koristim, ;-) sve sam probao od onih skupljih do obicnih biceva ali klasika je najbolja, dodushe ne brijem sve jer nosim bradicu :mrgreen: ali vecinom koristim masinicu (ona ne przi kozhu kao el.aparat), samo je skratim, ne brijem se da budem ko macija guza :mrgreen:
jOFLA
Posts: 2363
Joined: 11/06/2005 03:04

#25

Post by jOFLA »

.
Last edited by jOFLA on 12/06/2023 22:03, edited 1 time in total.
Post Reply