eksplozije u Londonu

Post Reply
rainbow_sex
Posts: 249
Joined: 04/08/2003 00:00
Contact:

#201

Post by rainbow_sex »

prvo u ratu ne postoje civili,

definitivno mi nije jasno sta znaci civil ?

jel to osoba koja verbalno odobrava agresiju ?

jel to osoba koja pljesce ubijanju i sakacenju protivnika ?

ako je to za vas civil za mene nije.

pravi civili nek se sklone s bojnog polja

u ovom ratu amerike protiv ekstremnog islama ja PODRZAVAM AMERIKU jer je i amerika podrzavala bosnu od 1992
User avatar
maccarona
Posts: 13675
Joined: 06/07/2005 00:47
Location: u tvom profilu

#202

Post by maccarona »

pa, zar ne postoji razlika izmedju americke politike od `92 i sada? za mene, da!
rainbow_sex
Posts: 249
Joined: 04/08/2003 00:00
Contact:

#203

Post by rainbow_sex »

a sta znam maccarona , vjerovatno imaju pravo i oni koji kritikuju ameriku za taj rat po iraku, jer izgleda da ovaj ministar odbrane je upetljan u trgovinu naftom,

ALI i bez tog i sa tim licno cu uvijek biti uz amere jednostavno neka unutarnja zakletva, nikad necu oprostiti evropskom sljamu koji su davali i na kraju omogucili milosevicu da spali sve sto je valjalo u bosni.

i koja je gledala yugosrbijansku armiju kako pali otima, kolje i ubija po ovim prostorima

jednostavno ne mogu evropske klosare.

kad bi se moglo pridruzit USA to bi bilo bolje nego EU
List
Posts: 865
Joined: 27/06/2005 02:51

#204

Post by List »

ne zachatavaj temu

moderator
Mladen
Posts: 141
Joined: 27/10/2003 00:00

#205

Post by Mladen »

Ovo satanitzovanje, nahuskivanje ne vodi nicem dobrom. :-?
Nesferatu
Posts: 744
Joined: 22/03/2004 06:09

#206

Post by Nesferatu »

Postoji tu jedna stvar oko koje se Al-Quaida zeznula, s napadom na London. Englezi nisu Spanci. A, kako i zasto nisu Spanci to ce da se tek vidi.
20K
Posts: 7
Joined: 05/07/2005 00:42

#207

Post by 20K »

+++

edit mod.
Mladen
Posts: 141
Joined: 27/10/2003 00:00

#208

Post by Mladen »

--
water
Posts: 1133
Joined: 04/12/2004 02:46

#209

Post by water »

--
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#210

Post by Prenj »

Soul_Sista wrote:
Prenj wrote:
http://news.bbc.co.uk/1/hi/uk/2765041.stm
Sunday, 16 February, 2003, 04:10 GMT
'Million' march against Iraq war

Image

Hundreds of thousands of people have taken to the streets of London to voice their opposition to military action against Iraq.

Police said it was the UK's biggest ever demonstration with at least 750,000 taking part, although organisers put the figure closer to two million.
Vjerovatno su neki od onih koji su bili ovdje, takodje zrtve terorista :( :x
:( :( :(
20k, da li si ikad protestvovao protiv rata u Iraku?
Milion gradjana Londona JESTE.
Neki od njih su sada zrtve ovih zlocinaca.
:( :( :(

Cim predjes granicu u kojoj je pogibija civila opravdana, nista vise ne dijeli tebe i one Srbe kojima je 8000 zrtava Srebrenice opravdano.
Sram te bilo.
20K
Posts: 7
Joined: 05/07/2005 00:42

#211

Post by 20K »

Mladen wrote:20K ,
na tako izopaceno, glupo razmisljanje nemam sta reci.
Pitao bih da te iz kolektivnih razloga ubiju nekog od tvojih.
Pročitaj ponovo moj post, vidjeti ćeš da nigdje nisam rekao da podržavam ubijanje nevinih ljudi. Osuđujem i gadi mi se ovo !

Međutim, mislim da nitko ne može poreći da su britanci i njihova vanjska politika (posebno prema bliskom istoku) sami sebi navukli bijes ovih fanatika.

Pa to ti je isto kao da odeš u čaršiju i opališ šamar Ćeli (svejedno kojem :D ) Za očekivati je da će te samljeti. To nije lijepo, ali je svejedno za očekivati.
20K
Posts: 7
Joined: 05/07/2005 00:42

#212

Post by 20K »

@ moderator

Razočaran sam. Trebao bi malo bolje pročitati postove prije nego ih brišeš, a ne tako đuture !

Ne vidim nigdje da sam napisao ni psovku niti da podržavam ovo sranje.

Samo kažem da svaka politička akcija ima reakciju koja se mora očekivati.

Zato, popusti me , majke ti !!! :x
List
Posts: 865
Joined: 27/06/2005 02:51

#213

Post by List »

Wateru, samo ti reci sta ti je na dusi. Trpaj mi rijeci u usta.

A ja cu ponoviti.

Klinton je bio istinski mirotvorac. Covjek je volio mir. Jer nakon Kenije mogao je i on uciniti ono sto je kasnije Bush. Ali nije. Pokusavao je smiriti strasti. Rijesiti ono sto su usrali njegovi prethodnici.

Ali nije se moglo. Izrael i Palestina potpisase mir. Ali onda Izraelci ubise Jicaka Rabina i odustase od sporazuma (sad ce neki iznositi kontra-argumente ali zna se kako je bilo).
Tad je Klinton shvatio da su Ameri izgubili kontrolu nad Izraelom. Da Izrael vise nije Americko dojence. Izrael je stasao u silu, u sirem smislu.

Ali ipak, on je i dalje mirio strane u sukobu. Ne samo dole. A narocito dole. Kraj rata dole se nazirao.

Ali, onda je Bush dosao. Eklektorskim glasovima. Ariel je boravio u "White House" vise nego iko. Prije 11.09. Bush nikada nije pozvao Jasera.
A u vrijeme Klintona najcesci posjetilac "White House" bio je Jaser Arafat.
Na pozive Bila Klintona.
I onda se desio 11.09.
fruit
Posts: 56
Joined: 15/06/2005 22:04

#214

Post by fruit »

Mi imamo dovoljno svojih problema.
Mi smo preživjeli terorizam.
Mi znamo šta je terorizam
i zato osuđujem ovaj čin...
zato što strdaju civili...
i neću da ga pravdam,palestinom,irakom,afganistanom...
jer me to podsjeća na Bosanski slučaj...
svi osuđuju Srebrenicu a onda spomenu kazane,bratunac itd
Terorizam je terorizam ma ko počinio... i zato nema opravdanja.
Division
Posts: 24
Joined: 11/06/2005 04:21

#215

Post by Division »

Zao mi ih je, koliko je njima zao Srebrenice, Foce, Visegrada, Banja Luke, Bijeljine, Brckog, Sarajeva, itd...Iraqa, Afganistana, Palestine, e toliko ih zalim. Niko ne pita za one 'slucajne' greske njihove vojske sto je pobila dosada preko 1000 ljudi u Iraqu, uglavnom civila, zene, djece i sl. Pa protiv takvih sila se ne mozes boriti prsa u prsa, nego tzv. terorizmom. Zasto se ovo zove islamski terorizam, a kad su Srbi napali Srebrenicu, zasto to nije bio pravoslavni terorizam, zasto Jasenovac nije katolicki terorizam, nego samo se Islamu privodi da je teroristicka religija, a mnogi glupi muslimani i padaju na takve fore. Zasto britanska vojska stiti cetnickog kralja, zasto britanski sas stiti karadzica, ma zao mi je ipak....sto nije bilo veceg belaja.
User avatar
maccarona
Posts: 13675
Joined: 06/07/2005 00:47
Location: u tvom profilu

#216

Post by maccarona »

Division wrote:Zao mi ih je, koliko je njima zao Srebrenice, Foce, Visegrada, Banja Luke, Bijeljine, Brckog, Sarajeva, itd...Iraqa, Afganistana, Palestine, e toliko ih zalim. Niko ne pita za one 'slucajne' greske njihove vojske sto je pobila dosada preko 1000 ljudi u Iraqu, uglavnom civila, zene, djece i sl. Pa protiv takvih sila se ne mozes boriti prsa u prsa, nego tzv. terorizmom. Zasto se ovo zove islamski terorizam, a kad su Srbi napali Srebrenicu, zasto to nije bio pravoslavni terorizam, zasto Jasenovac nije katolicki terorizam, nego samo se Islamu privodi da je teroristicka religija, a mnogi glupi muslimani i padaju na takve fore. Zasto britanska vojska stiti cetnickog kralja, zasto britanski sas stiti karadzica, ma zao mi je ipak....sto nije bilo veceg belaja.
Pretjerujes!
Bobi
Forum administrator
Posts: 32509
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#217

Post by Bobi »

"SKUPINA koja se naziva "Organizacija Al-Qaedinog Jihada u Europi" preuzela je odgovor za napade u Londonu. Izjavu su objavili na Internetu i nemoguće ju je provjeriti.

Oni u svojoj izjavi prijete da će počiniti slične napade u Italiji, Danskoj i ostalim zemljama koje imaju svoje vojnike u Iraku i Afganistanu.

"Heroji mudžahedini izvršili su sveti napad u Londonu, i uplašili su sjever, jug, istok i zapad" - piše u izjavi objavljenoj na Internetu.,

Grupa je dodala da su napadi odgovor na krvoprolića koja su Britanci radili u Iraku i Afganistanu.

"Mnogo puta smo upozoravali britanske vlasti i Britance, a sada smo izvršili naša obećanja da ćemo izvesti sveti napad." - kaže skupina Organizacija Al-Qaedinog Jihada u Europi u svojoj izjavi."

Samo vi polemishite a niko da primjeti da smo i mi(BiH) poslali vojnike u Irak :-) ...kuku lele...al sta mene briga...samo se roka po glavnim gradovima :D .
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#218

Post by Prenj »

Division wrote:Zao mi ih je, koliko je njima zao Srebrenice, Foce, Visegrada, Banja Luke, Bijeljine, Brckog, Sarajeva, itd...Iraqa, Afganistana, Palestine, e toliko ih zalim. Niko ne pita za one 'slucajne' greske njihove vojske sto je pobila dosada preko 1000 ljudi u Iraqu, uglavnom civila, zene, djece i sl. Pa protiv takvih sila se ne mozes boriti prsa u prsa, nego tzv. terorizmom. Zasto se ovo zove islamski terorizam, a kad su Srbi napali Srebrenicu, zasto to nije bio pravoslavni terorizam, zasto Jasenovac nije katolicki terorizam, nego samo se Islamu privodi da je teroristicka religija, a mnogi glupi muslimani i padaju na takve fore. Zasto britanska vojska stiti cetnickog kralja, zasto britanski sas stiti karadzica, ma zao mi je ipak....sto nije bilo veceg belaja.
Cetnik 100%
Bobi
Forum administrator
Posts: 32509
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#219

Post by Bobi »

EKSPLOZIJE U LONDONU SRUŠILE CIJENE NAFTE ISPOD 58 DOLARA PO BARELU
7. srpnja - Cijene nafte strmoglavile su se za čak četiri dolara, na 57,30 dolara po barelu, zbog strahovanja da su eksplozije u sustavu javnog prijevoza u Londonu možda rezultat terorističkog napada.

Barel sirove nafte pojeftinio je na američkom tržištu čak 3,98 dolara, na 57,30 dolara, nakon što je dosegnuo novi rekord od 62,10 dolara zbog bojazni da će tropske oluje omesti proizvodnju u Meksičkom zaljevu. Na londonskom je tržištu barel pojeftinio za 4,10 dolara, na 55,75 dolara, nakon što je dosegnuo cijenu od 60,70 dolara
Makar neshto pozitivno...jeftinija "chorba" :-) .
rainbow_sex
Posts: 249
Joined: 04/08/2003 00:00
Contact:

#220

Post by rainbow_sex »

svako zlo je za ljude i zene, jebiga ljudska rasa ne ubija dabi prezivjela vec da ukloni konkurenciju nesposobnih
hananah
Posts: 5482
Joined: 06/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#221

Post by hananah »

U pravu si ti Bobi, ne trebamo se iznenaditi ako se kod nas desi nesto slicno :x jer cinjenica jeste da smo i mi poslali vojnike u Irak :(
User avatar
maccarona
Posts: 13675
Joined: 06/07/2005 00:47
Location: u tvom profilu

#222

Post by maccarona »

hananah wrote:U pravu si ti Bobi, ne trebamo se iznenaditi ako se kod nas desi nesto slicno :x jer cinjenica jeste da smo i mi poslali vojnike u Irak :(
Ovo istina? Nisam znala!


--
Aammra, Aammra, welcome back (u dva dana 138 komentara)..moderator
hananah
Posts: 5482
Joined: 06/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#223

Post by hananah »

Na zalost, poslali smo vojnike u Irak :(
User avatar
maccarona
Posts: 13675
Joined: 06/07/2005 00:47
Location: u tvom profilu

#224

Post by maccarona »

....
Last edited by maccarona on 13/03/2008 18:06, edited 1 time in total.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#225

Post by Fair Life »

Nemoguce je ne osvrnuti se sa pijetetom na dogadjaj koji je prouzrocio smrt desetke nevino poginulih u Londonu i nekoliko stotina ranjenih. Nemoguce je neke stvari i ne povezivati s nama... ne u smislu da se slicno moze dogoditi i nama, nego...

Prateci ova desavanja ne mogu a da ne pomislim na 35 kilograma eksploziva podmetnutog u Potocarima i koliki bi broj stradalih nakod toga uslijedio. Za mnoge... stradanje po drugi put u roku od desetak godina.

Slijedeci misao namece mi razmisljanje o BiH, Paddy Ashdownu... zatim Dragomiru Andanu (koji je od doticnog podrzan na funkciji) koji je zajedno sa Mladicem usao u "Oslobodjenu" Srebrenicu, koji je rame uz rame uz rame sa Ratkom Mladicem ucestvovao u toku cetnicke ofanzive na Treskavicu i Igman... i koji je davao neke nesuvisle "tvrdnje" za koje je bio prinudjen da se javno izvine i demantuje receno.

Rezultat: hapsenej prijatelja Nasera Orica osumnjicenog u vezi sa podmetanjem 35 kilograma eksploziva.

Mislim da reakcija na ovaj dogadjaj od strane Engleza ce daleko snaznije odjeknuti nego poslije napada na WTC, jer Englezi su veoma prljavi igraci na svjetskoj politickoj sceni dosta dugo vremena.

Slijedeci napad terorista je veoma moguc ovdje kod mene u AU.

Boli glava!
Last edited by Fair Life on 07/07/2005 22:55, edited 1 time in total.
Post Reply