Ekspanzija terorizma

Post Reply
User avatar
ABH017
Posts: 3620
Joined: 18/05/2010 00:20

#1876 Re: Ekspanzija terorizma

Post by ABH017 »

tranquil wrote:Vidim, podrške ovim jezivim ličnim napadima ne fali... jer se usudila da sarkastično citira lika koji se zalaže za još agresivnije napade... i onda se ljute kada neko spomene podršku, minimiziranje, skretanje s teme, whataboutery...
Ona je uvrijedila sve Bošnjake, pa i mene (i ne samo ona). Tad nisi glumio advokata.
User avatar
ABH017
Posts: 3620
Joined: 18/05/2010 00:20

#1877 Re: Ekspanzija terorizma

Post by ABH017 »

Sara03 wrote:
ABH017 wrote:
Sara03 wrote:Dakle, po tvojoj logici ne bi trebalo npr. regulirati neku pravnu stvar putem pravne odluke jer je ista posve jasna?
:lol:
Pa već je regulisana i bez fetve.
To bi bilo kao kad bi zakonodavac u zakon da je zabranjeno ubiti čovjeka nožem, dodao aneks da je to zabranjeno učiniti kuhinjskim nožem.
Ako je po tebi to logično i potrebno, onda se ja stvarno ibretim dometu današnje tehnologije. Svako može da pristupi internetu i ostavi svoje mišljenje na forumu.
"zabranjeno ubiti covjeka nozem"
"zabranjeno ubiti kuhinjskim nozem"

De bgt, možeš ti i malo bolji primjer, nije ti pet.
Očigledno da nisam siguran koliko je tebi.
Primjer nisam naveo radi sebe, već radi tebe. A vidim shvatila si. Drago mi je.
User avatar
Sara03
Posts: 3295
Joined: 22/02/2017 03:17

#1878 Re: Ekspanzija terorizma

Post by Sara03 »

Fudo387 wrote:Ma ne sumnjam da vas dvoje imate uvid u identitet debila koji se oglasavaju po tim stranicama. :roll:
Sto se tice vrijedjanja, prva si pocela.
Pa valjda stoji puno ime i prezime na FB. Il' je i to neka zavjera? :lol:

Ne znaš ti šta je uvreda; ionako si u vlastitom agresivnom pristupu izgubio osjećaj i pojam za istu.
User avatar
Sara03
Posts: 3295
Joined: 22/02/2017 03:17

#1879 Re: Ekspanzija terorizma

Post by Sara03 »

ABH017 wrote:Očigledno da nisam siguran koliko je tebi.
Primjer nisam naveo radi sebe, već radi tebe. A vidim shvatila si. Drago mi je.
Glup ti je primjer, jer nisi ni shvatio onaj moj prvobitni post.

Kontaš sad?
User avatar
ABH017
Posts: 3620
Joined: 18/05/2010 00:20

#1880 Re: Ekspanzija terorizma

Post by ABH017 »

aratet wrote:
ABH017 wrote:
aratet wrote: Tako sto razni sejhovi sirom Svijeta ih navracuju na to, i ne vidi nikakav problem u tome.
Evo konkretno u Siriji, mnoge grupe koriste bombase samoubice, sumnjam da je neko od Uleme proglasio fetvu protiv tih.
Hahahaha.. Znao sam. Tvoj problem, kao i većine, je što Islam (ili bilo koju drugu društvenu grupaciju) poistovjećuješ sa bilo kojim pojedincem. Naravno, uzimate pojedince koji odgovaraju vašoj postavci i shvatanju. Generalizujete.
Po toj logici, svi Hrvati su ustaše, svi Srbi su četnici, svi nijemci su nacisti, svi komunisti su društveno smeće... Itd. Ne slažem se sa takvom logikom.
A što se tiče oglašavanja uleme, reći ću ti samo da si neinformisan, da ne bih rekao da lažeš.
Ulema sa svih krajeva svijeta se ograđuje i osuđuje svaki ovakav čin nasilja. To što ti samo vehabijsko-selefijsku ulemu smatraš relevantnom je tvoj problem.
Bojim se da si, malo je reći, opterećen i pun predrasuda. Što će reći, da o dotičnoj temi nemaš znanja ni koliko obični gledalac tv-a i korisnik facebooka.
Ako već nešto komentarišeš i ulaziš u diskusiju, barem pročitaj dnevne novine i pogledaj dnevnik.
P.S.
Znači pitao sam da kažeš kako Islam utiče na njih da učine zločin, a ti mi spominješ šejhove. :lol: Bože, kakav amaterizam.
Pozdrav.
Bujrum, uvjeri me, daj da vidimo koje to uleme (govorim o ovh glavnim) izdaju fetve protiv bombasa samoubica na strani sirijskih pobunjenika.
Tu ne postoji ali, bombas samoubica je bombas samoubica.

Uleme se vrhovni vjerski lideri, rekao bih ti da mi citiras Allaha, ali za takvo nesto se ne zna da li postoji.
http://www.mcb.org.uk/manchester-attack ... statement/

Evo. Glavni u Britaniji. Za više se snađi sam ili nabavi kakvu pismenu sekretaricu.
Tvoj uvrijedljivo ton i neinformiranost samo i najviše govori o tebi isključivo.
Pozdrav.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#1881 Re: Ekspanzija terorizma

Post by tranquil »

ABH017 wrote:
tranquil wrote:Vidim, podrške ovim jezivim ličnim napadima ne fali... jer se usudila da sarkastično citira lika koji se zalaže za još agresivnije napade... i onda se ljute kada neko spomene podršku, minimiziranje, skretanje s teme, whataboutery...
Ona je uvrijedila sve Bošnjake, pa i mene (i ne samo ona). Tad nisi glumio advokata.
Trend minimiziranja zločina islamskih terorista i skretanja s teme kada se priča o tome među Bošnjacima je na žalost takav da ne mogu reći da je rekla nešto netačno. Ova tema to nažalost dokazuje. Par forumaša (nisam upratio da li si ti među njima, svrstaj se po potrebi) nastupa totalno paradoksalno - satru se od optuživanja tajnih službi, amerike, izraela, čišćenja ugleda ideologija, javno priznaju da ih boli đon za žrtvama... i onda se naljute kada ih neko svrsta u kategoriju ljudi koji rade takve stvari. Ili jeste ili niste.

Ponašate se čudno, insistirate na jednom stavu i ljutite se kad se populaciji kojoj pripadate pripiše da ima visoku podršku tom istom stavu, i smatrate to za uvredu. Jeste li ili niste?

Potsjećate me na jednog mog poznanika koji je mrtav hladan, bez trunke zajebancije, pred 5-6 ljudi uključujući i mene upitao "a zašto me kada kažem da treba pobiti Židove ljudi odmah proglase za fašistu?".
User avatar
ABH017
Posts: 3620
Joined: 18/05/2010 00:20

#1882 Re: Ekspanzija terorizma

Post by ABH017 »

Sara03 wrote:
ABH017 wrote:Očigledno da nisam siguran koliko je tebi.
Primjer nisam naveo radi sebe, već radi tebe. A vidim shvatila si. Drago mi je.
Glup ti je primjer, jer nisi ni shvatio onaj moj prvobitni post.

Kontaš sad?
Nije primjer glup nego ga ti ne shvataš.
Islam strogo zabranjuje ubijanje nevinih ljudi.
Islam strogo zabranjuje samoubistvo.
Gdje ti vidiš prostor za neku fetvu, nekog običnog čovjeka, u ovom pitanju?
User avatar
ABH017
Posts: 3620
Joined: 18/05/2010 00:20

#1883 Re: Ekspanzija terorizma

Post by ABH017 »

tranquil wrote:
ABH017 wrote:
tranquil wrote:Vidim, podrške ovim jezivim ličnim napadima ne fali... jer se usudila da sarkastično citira lika koji se zalaže za još agresivnije napade... i onda se ljute kada neko spomene podršku, minimiziranje, skretanje s teme, whataboutery...
Ona je uvrijedila sve Bošnjake, pa i mene (i ne samo ona). Tad nisi glumio advokata.
Trend minimiziranja zločina islamskih terorista i skretanja s teme kada se priča o tome među Bošnjacima je na žalost takav da ne mogu reći da je rekla nešto netačno. Ova tema to nažalost dokazuje. Par forumaša (nisam upratio da li si ti među njima, svrstaj se po potrebi) nastupa totalno paradoksalno - satru se od optuživanja tajnih službi, amerike, izraela, čišćenja ugleda ideologija, javno priznaju da ih boli đon za žrtvama... i onda se naljute kada ih neko svrsta u kategoriju ljudi koji rade takve stvari. Ili jeste ili niste.

Ponašate se čudno, insistirate na jednom stavu i ljutite se kad se populaciji kojoj pripadate pripiše da ima visoku podršku tom istom stavu, i smatrate to za uvredu. Jeste li ili niste?

Potsjećate me na jednog mog poznanika koji je mrtav hladan, bez trunke zajebancije, pred 5-6 ljudi uključujući i mene upitao "a zašto me kada kažem da treba pobiti Židove ljudi odmah proglase za fašistu?".
Više nebuloza u jednom postu, meni upućenom, odavno nisam pročitao. Izvini, nemoj da se ljutiš, ali ja stvarno ne znam o čemu ti pišeš. Mislim znam, ali ne znam zašto meni.
To što nekog boli q. za žrtvama, boli mnoge, većinu ljudi na kugli zemaljskoj. Da nije tako ne bi nam bilo ovako, kako jest. Eh sad, kad neko u takve uvrsti samo Bošnjake, meni je to bolest ili mržnja prema Bošnjacima. Ništa drugo.
User avatar
Sara03
Posts: 3295
Joined: 22/02/2017 03:17

#1884 Re: Ekspanzija terorizma

Post by Sara03 »

ABH017 wrote:
Sara03 wrote:
ABH017 wrote:Očigledno da nisam siguran koliko je tebi.
Primjer nisam naveo radi sebe, već radi tebe. A vidim shvatila si. Drago mi je.
Glup ti je primjer, jer nisi ni shvatio onaj moj prvobitni post.

Kontaš sad?
Nije primjer glup nego ga ti ne shvataš.
Islam strogo zabranjuje ubijanje nevinih ljudi.
Islam strogo zabranjuje samoubistvo.
Gdje ti vidiš prostor za neku fetvu, nekog običnog čovjeka, u ovom pitanju?
Par postova iznad si tvrdio da se imami ograđuju i izdaju fetve, a sad tvrdiš da nema prostora za iste. Odluči se svega ti.

I gdje se to u Kur'anu izričito spominje terorizam; jer da se spominje valjda ovi ne bi ništa ni izdavali?
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#1885 Re: Ekspanzija terorizma

Post by aratet »

ABH017 wrote:
http://www.mcb.org.uk/manchester-attack ... statement/

Evo. Glavni u Britaniji. Za više se snađi sam ili nabavi kakvu pismenu sekretaricu.
Tvoj uvrijedljivo ton i neinformiranost samo i najviše govori o tebi isključivo.
Pozdrav.
Ne govorim o tome, nego o bombasima samoubicama po Siriji, na strani sirijskih pobunjenika, nigdje nisam vidio da se to osudjuje.
Ni od Saudijskih, ni katarskih, ni Kuvajtskih, ni Jordanskih, a ni Palestinskih klerika.
A to je jako bitno jer ce neke budale povezati i vrsiti samoubilacke napade sirom Svijeta, kad je dozvoljeno u Siriji sto nebi i sirom Svijeta.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1886 Re: Ekspanzija terorizma

Post by Kikibombona »

GeeTnT wrote:Rusi kazu da kada se kod njih desi terorizam, onda za vijest ne dobaci ni do granice...
Turci posle teroristickog akta ne dobijaju telegrame saucesca, nego vijest o brojnim otkazivanjima aranzmana za ljetovanje...
Kad je rijec o regionu terorizam se spominje kao zamjenica za "balijsku majku" jer "svi su isti", a radi poredjenja, na ovim prostorima glas, dreka i vriska odvajanja muskaraca od zena i djece culo se samo do granicnog prelaza....i dok se suti i kriju grobnice, onako u smradu i mraku nekako se uspije reggati na klix forum kako bi yebali muslimanima sve zbog terora i to ISLAMSKOG u GB i svijetu...
Imaju Rusi i Turci svoje medije, neka pisu.

Evo, recimo, turski mediji na neki nacin ismijavaju teroristicki napad u Mancesteru naslovim tipa 'ko sije vjetrove zivi u oluji'.

Ne znam sta vi ocekujete? Hocete da medij iz Bazela pise podjednako o terorizmu u EU i terorizmu u Volgogradu?

I naravno da je veci sok kada rokne u Mancesteru nego u Bejrutu. U Bejrutu svako malo odvali. Ljudi se navikli.

Isto tako, veci pijetet svijeta su dobili Bosnjaci u BiH nego zrtve u Ruandi, iako je u Ruandi izginulo puno vise ljudi. Zasto je to tako? Pa Evropljanima su blizi Bosnjaci i BiH koja je u Evropi nego tamo neki Afrikanci.

Onda imas genocid nad Jezidi narodom u Iraku koji se upravo desava. Ja otvorio temu o tome, samo dva-tri lika ss upisala. Zasto?

Manite vise patetike, za ime boga...

I ti Turci i Rusi vise zale svoje muslimane i pravoslavce nego tamo neke crnce, hinduse i sl. A samo se zapadu prigovara, zapad mora svakoj guzici udovoljiti.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1887 Re: Ekspanzija terorizma

Post by Kikibombona »

zateznistub wrote:Pokušavam shvatiti pojedine na ovoj temi... Ali ne ide. Da ovi kojim slučajem odu i dignu u zrak komplet vojnu bazu, da odu u state department i urade isto sekunde ne bih žalio, ali otići i dignuti u zrak djecu koja slušaju Arijanu Grande e to u moj mozak ne ide nikako
:thumbup: :thumbup:

Upravo.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#1888 Re: Ekspanzija terorizma

Post by tranquil »

ABH017 wrote:
tranquil wrote:
ABH017 wrote:Ona je uvrijedila sve Bošnjake, pa i mene (i ne samo ona). Tad nisi glumio advokata.
Trend minimiziranja zločina islamskih terorista i skretanja s teme kada se priča o tome među Bošnjacima je na žalost takav da ne mogu reći da je rekla nešto netačno. Ova tema to nažalost dokazuje. Par forumaša (nisam upratio da li si ti među njima, svrstaj se po potrebi) nastupa totalno paradoksalno - satru se od optuživanja tajnih službi, amerike, izraela, čišćenja ugleda ideologija, javno priznaju da ih boli đon za žrtvama... i onda se naljute kada ih neko svrsta u kategoriju ljudi koji rade takve stvari. Ili jeste ili niste.

Ponašate se čudno, insistirate na jednom stavu i ljutite se kad se populaciji kojoj pripadate pripiše da ima visoku podršku tom istom stavu, i smatrate to za uvredu. Jeste li ili niste?

Potsjećate me na jednog mog poznanika koji je mrtav hladan, bez trunke zajebancije, pred 5-6 ljudi uključujući i mene upitao "a zašto me kada kažem da treba pobiti Židove ljudi odmah proglase za fašistu?".
Više nebuloza u jednom postu, meni upućenom, odavno nisam pročitao. Izvini, nemoj da se ljutiš, ali ja stvarno ne znam o čemu ti pišeš. Mislim znam, ali ne znam zašto meni.
To što nekog boli q. za žrtvama, boli mnoge, većinu ljudi na kugli zemaljskoj. Da nije tako ne bi nam bilo ovako, kako jest. Eh sad, kad neko u takve uvrsti samo Bošnjake, meni je to bolest ili mržnja prema Bošnjacima. Ništa drugo.

Pišem tebi jer si se ti obratio meni.

Pojednostaviću.

Desi se masakr. OK, ljudi imaju različite emocije. Ako me boli kurac, ignorisaću temu o tome. Ali da je samo to, nego neko će maksuz odmah nakon masakra doći na temu na kojoj se piše o tome i relativizirati zločine nekom pričom o false flag napadu deep state struktura, pričom o stvaranju jevrejske države, pričom o zločinima na bliskom istoku, pričom o ugroženosti muslimana na zapadu, pričom o Charlie Hebdou, pričom o petom desetom stotom. A kad se neko javi i izrazi žaljenje zbog masakra, biva optužen da je lažnjak, da je licemjer, čak četnik i slično.

Eto ta je pojava izgleda sve više raširena među Bošnjacima, a ne fali je ni na ovoj temi. Ja je nazivam šupačkim minimiziranjem zločina. Skretanje pažnje da se to dešava nije niti bolest niti mržnja, nego apel za sagledavanje samog sebe i unutrašnjom promjenom.

A najsmješnija i ujedno najžalosnija stvar je, da nakon hebet stranica postova sa minimiziranjem zločina i skretanja s teme, neko kaže "vidi među Bošnjacima pojava minimiziranja zločina" kao puku opservaciju, isti ovi koji su to radili sve vrijeme se jave uvrijeđeni. Kao da doslovno nisu sposobni da 100% stanu iza vlastitog stava (što nije nužno loša stvar i otvara prostor za potencijalnu promjenu stava, ako se za njega zalažu samo u afektu ili radi kontriranja, ili jednostavno nisu dobro promislili o tome).
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1889 Re: Ekspanzija terorizma

Post by Fudo387 »

Sara03 wrote:
Fudo387 wrote:Ma ne sumnjam da vas dvoje imate uvid u identitet debila koji se oglasavaju po tim stranicama. :roll:
Sto se tice vrijedjanja, prva si pocela.
Pa valjda stoji puno ime i prezime na FB. Il' je i to neka zavjera? :lol:

Ne znaš ti šta je uvreda; ionako si u vlastitom agresivnom pristupu izgubio osjećaj i pojam za istu.
Imas 1.700 000 prijatelja na fejsbuku koji su Bosnjaci, od cega 850 000 podrzava ubijanje djece?
Stvarno?
Ti u svakom smokiju sto provuces na kasi vidis zlocestog Bosnju.
Jednu dobronamijernu analogiju okarekterisala si kao agresivan pristup tvojim trabunjanima.
Ustvari, ako hoces zaista da razumijes pojam agresivnost, izadji do prve kafane u komsiliku.
Odmah na vratima drekni, mamu vam teroristicku pola vas podrzava ubijanje djece.
De ziva bila, pa nam poslije opisi utiske i saznanja iz prve ruke.

Edit: Povedi i Kikija. :D
User avatar
Sara03
Posts: 3295
Joined: 22/02/2017 03:17

#1890 Re: Ekspanzija terorizma

Post by Sara03 »

Fudo387 wrote: Imas 1.700 000 prijatelja na fejsbuku koji su Bosnjaci, od cega 850 000 podrzava ubijanje djece?
Stvarno?
Ti u svakom smokiju sto provuces na kasi vidis zlocestog Bosnju.
Jednu dobronamijernu analogiju okarekterisala si kao agresivan pristup tvojim trabunjanima.
Ustvari, ako hoces zaista da razumijes pojam agresivnost, izadji do prve kafane u komsiliku.
Odmah na vratima drekni, mamu vam teroristicku pola vas podrzava ubijanje djece.
De ziva bila, pa nam poslije opisi utiske i saznanja iz prve ruke.

Edit: Povedi i Kikija. :D
:lol: 'Ajde dobro, razumijet ću (valjda), nije baš da smo svi imali statistiku i teoriju vjerovatnoće u školi, pa sad prisiljeni svjedočimo ovakvim nebulozama.

Tvoj agresivni, egomanijakalni pristup je više nego očit i prema drugim članovima, tako da nema potrebe da se pravdaš. Doduše, ne bi bilo zgoreg i tebe malo preispitati, čisto radi neke prevencije.

PS Drži se ti svog smokija...
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#1891 Re: Ekspanzija terorizma

Post by zg1911 »

ABH017 wrote:
Mržnja... Ideologija... Zadojenost...
Proberi ili izmiksaj.
Ti misliš da ih pokreće Islam?! Haj mi objasni kako molim te. Ali nemoj pričati šuplju okolo, već konkretno, kako ih Islam pokreće. Kako im Islam daje ideju da se raznose po tržnim centrima?
Ne pokreće ih islam ali se regrutiraju po džamijama zapadnoeuropskih gradova. Štono bi splićani rekli - nije govno nego se pas posra
HobotnicaPLus
Posts: 288
Joined: 22/06/2016 18:57

#1892 Re: Ekspanzija terorizma

Post by HobotnicaPLus »

zg1911 wrote:
ABH017 wrote:
Mržnja... Ideologija... Zadojenost...
Proberi ili izmiksaj.
Ti misliš da ih pokreće Islam?! Haj mi objasni kako molim te. Ali nemoj pričati šuplju okolo, već konkretno, kako ih Islam pokreće. Kako im Islam daje ideju da se raznose po tržnim centrima?
Ne pokreće ih islam ali se regrutiraju po džamijama zapadnoeuropskih gradova. Štono bi splićani rekli - nije govno nego se pas posra
Al ako ih tamo regrutuju, te dzamije onda nisu islamske.
User avatar
ABH017
Posts: 3620
Joined: 18/05/2010 00:20

#1893 Re: Ekspanzija terorizma

Post by ABH017 »

Sara03 wrote:
ABH017 wrote:
Sara03 wrote:Glup ti je primjer, jer nisi ni shvatio onaj moj prvobitni post.

Kontaš sad?
Nije primjer glup nego ga ti ne shvataš.
Islam strogo zabranjuje ubijanje nevinih ljudi.
Islam strogo zabranjuje samoubistvo.
Gdje ti vidiš prostor za neku fetvu, nekog običnog čovjeka, u ovom pitanju?
Par postova iznad si tvrdio da se imami ograđuju i izdaju fetve, a sad tvrdiš da nema prostora za iste. Odluči se svega ti.

I gdje se to u Kur'anu izričito spominje terorizam; jer da se spominje valjda ovi ne bi ništa ni izdavali?
Gdje sam spomenu fetvu? Hvala.
Možemo se praviti blesavi pa tražiti da je u Kur'anu spomenuto i ime teroriste. Naveo sam šta je po Islamu strogo zabranjeno i o čemu nema diskusije, pa ni prostora za fetve. Na kraju, fetve ne pominjem ja, već neki od tvojih istomišljenika i advokata. Obrati se njima po tom pitanju.
User avatar
ABH017
Posts: 3620
Joined: 18/05/2010 00:20

#1894 Re: Ekspanzija terorizma

Post by ABH017 »

aratet wrote:
ABH017 wrote:
http://www.mcb.org.uk/manchester-attack ... statement/

Evo. Glavni u Britaniji. Za više se snađi sam ili nabavi kakvu pismenu sekretaricu.
Tvoj uvrijedljivo ton i neinformiranost samo i najviše govori o tebi isključivo.
Pozdrav.
Ne govorim o tome, nego o bombasima samoubicama po Siriji, na strani sirijskih pobunjenika, nigdje nisam vidio da se to osudjuje.
Ni od Saudijskih, ni katarskih, ni Kuvajtskih, ni Jordanskih, a ni Palestinskih klerika.
A to je jako bitno jer ce neke budale povezati i vrsiti samoubilacke napade sirom Svijeta, kad je dozvoljeno u Siriji sto nebi i sirom Svijeta.
:lol:
De se sam sa sobom dogovori.
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#1895 Re: Ekspanzija terorizma

Post by Haman2 »

Ima ona narodna " 100 ljudi 100 cudi". Ne mislimo svi isto i to je dobro za razmijenu misljenja. Svaka posledica ima svoj uzork. Terorizam je posledica i to ocajna posledica. Ko danas pise o teroru koje Izrael sprovodi nad Palestincima i to od kraja Drugog svjeytskog rata do danas. Naravno, niko jerzapadna sredstva informisanja ne pisu o tome. Kad oni pisali o tome terorizam bi bio jos zesci opet kazem i ocaja.
Gdje se danas vode ratovi. Gotovo isljucivo u islamskim zemljama. Ko podstice te ratove, ko u njima ucestvuje. U prvo vrijeme imali smo direktno ucesce velikih, koji samelju sve, uniste sve, ustolice podobnu vlast a onda u sredstvima informisanja okrivljuju druge: Irak, Libija, Sirija, desavanja u Egiptu o Avganistanu necu da pricam.
Sad nam prostiru price o Arpaskom NATO savezu. Zasto bi veliki direktono ratovali, zasto bi bogati Arapi finansirali ekstremizam koji se onda nekontrolisano siri, cime se gubi kontrola nad njim. Bolje je osnovati Arapski NATO savez, ukljuciti nekoliko vecih i ili bogatih islamskih drzva, prodati im naoruzanje a sebi za taj novac pravi jos modernije i prepustiti im da oni sredjuju poslove i interese velikih u koje mozemo ukljuciti i Izrael, jer ga oni podrzavaju i odrzavaju od Drugog svjetskog rata do dana.
Ab]Ako zeliomo mir, ekonomski razvoj[/b], rijesimo goruce svjetske probleme medju kojima je prvi i najstariji palestinski problem, pa onda problem Avganistana. Dozvolimo narodima da biraju vladu po svom izboru, dozvolimo im da biraju politicki sistem kakav zele, uspostavimo ekonomsku saradnju na pravednoj osnovi.
Veliki su opljackali Afriku, ljudi danas bjeze iz Afrike, Sredozemno more je njihova najveca grobnica, veliga grobnica u koja se povecava svaki dan. Zasto pljackasi nisu gradili fabrike na izvorima bogastva, pa bi danas africke zemlje imale svoju provredu, svoje univerzitete itd i narod ne bi hrlio u bogatu Evropu da trazi kruha za sebe i svoju porodicu itd, itd.
Last edited by Haman2 on 24/05/2017 18:38, edited 1 time in total.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1896 Re: Ekspanzija terorizma

Post by insomnia78 »

Ovo nije istina. Kardavi je ohalalio samoubilacke napade u Izraelu.
User avatar
ioannes
Posts: 3056
Joined: 26/02/2013 14:31

#1897 Re: Ekspanzija terorizma

Post by ioannes »

Kikibombona wrote:
zateznistub wrote:Pokušavam shvatiti pojedine na ovoj temi... Ali ne ide. Da ovi kojim slučajem odu i dignu u zrak komplet vojnu bazu, da odu u state department i urade isto sekunde ne bih žalio, ali otići i dignuti u zrak djecu koja slušaju Arijanu Grande e to u moj mozak ne ide nikako
:thumbup: :thumbup:

Upravo.
upravo iz tog razloga trenutno ne postoje pravi teroristi...
pravi teroristi bi dizali u zrak firme,fabrike,državne ustanove,banke itd.
ovo šta se događa nije pravi terorizam...
nego stay behind terorizam.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1898 Re: Ekspanzija terorizma

Post by insomnia78 »

ABH017 wrote: Gdje sam spomenu fetvu? Hvala.
Možemo se praviti blesavi pa tražiti da je u Kur'anu spomenuto i ime teroriste. Naveo sam šta je po Islamu strogo zabranjeno i o čemu nema diskusije, pa ni prostora za fetve. Na kraju, fetve ne pominjem ja, već neki od tvojih istomišljenika i advokata. Obrati se njima po tom pitanju.
Jest, samo sto se ovo ne racuna ko samoubistvo nego kao zrtvovanje. Glede fetvi, Kardavi je ohalalio samoubilacke napade protiv civila u Izraelu
User avatar
zg1911
Posts: 2042
Joined: 22/06/2014 23:44

#1899 Re: Ekspanzija terorizma

Post by zg1911 »

HobotnicaPLus wrote:
zg1911 wrote:
ABH017 wrote:
Mržnja... Ideologija... Zadojenost...
Proberi ili izmiksaj.
Ti misliš da ih pokreće Islam?! Haj mi objasni kako molim te. Ali nemoj pričati šuplju okolo, već konkretno, kako ih Islam pokreće. Kako im Islam daje ideju da se raznose po tržnim centrima?
Ne pokreće ih islam ali se regrutiraju po džamijama zapadnoeuropskih gradova. Štono bi splićani rekli - nije govno nego se pas posra
Al ako ih tamo regrutuju, te dzamije onda nisu islamske.
Aha
Onda dobro
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#1900 Re: Ekspanzija terorizma

Post by Haman2 »

Insomnija kaze "nije tacno". Sta nije tacno navedi konkretno, opovrgni argumentovano bilo koju tvrdnju koju sam naveo: pitanje Palestine, Avganistana, pljacku Afrike, unistenje Iraka, Libije, Sirije, ustolicenje nedemokratske vlasti u Egiptu itd, itd.
Post Reply