Ekspanzija terorizma

Post Reply
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1 Ekspanzija terorizma

Post by Kikibombona »

Svijet je poludio. Bude se duhovi proslosti. Multikulturalni projekti su pred ozibiljnim izazovom.

I sve to imamo kao posljedicu ekonomskog zastoja i propadanja. Valja krivca naci u nekome.

Sve vise se prica o jacanju sovinizma i vjerske netrepeljivosti u Evropi. U Americi ponovo tema rasizam. Bliski istok je pukao po svim savovima.

Gdje nas ovo vodi?
User avatar
mousstapha
Posts: 4178
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#2 Re: Ekspanzija terorizma

Post by mousstapha »

Teško je reći gdje vodi, ali da ga ima sve više to sigurno. Mnogo je političkog haosa u svijetu, vrlo rijetko se tretiraju pravi uzroci problema.
User avatar
Bradafilozof
Posts: 834
Joined: 21/10/2014 07:42

#3 Re: Ekspanzija terorizma

Post by Bradafilozof »

mousstapha wrote:Teško je reći gdje vodi, ali da ga ima sve više to sigurno. Mnogo je političkog haosa u svijetu, vrlo rijetko se tretiraju pravi uzroci problema.
Ne da se ne tretiraju, nego se stimulisu i podrzavaju.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#4 Re: Ekspanzija terorizma

Post by Kikibombona »

Evo sad vidim...

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/cetir ... /160708010

Strasno. Jos strasniji je odnos pojedinih policajaca prema crncima. Ovaj teroristicki napad je posljedica takvog odnosa. Cak je Obama priznao da imaju problem.
L u c i f e r
Posts: 12308
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#5 Re: Ekspanzija terorizma

Post by L u c i f e r »

progres nije linearan već spiralan i cikličan

sve je ok, ništa neočekivano
User avatar
Truba
Posts: 81023
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6 Re: Ekspanzija terorizma

Post by Truba »

mislio sam da je educiranje i uklanjanje siromaštva osnovni korak ka smanjenju terorizma

onda vidimo da se neki bogati ljudi ( bivši nogometaši) koji su završili normalnu školu raznose po siriji

pa skontam da nemam pojma
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#7 Re: Ekspanzija terorizma

Post by arzuhal »

Black swan wrote:mislio sam da je educiranje i uklanjanje siromaštva osnovni korak ka smanjenju terorizma

onda vidimo da se neki bogati ljudi ( bivši nogometaši) koji su završili normalnu školu raznose po siriji

pa skontam da nemam pojma
Elementarna pravda i pravičnost, te poštovanje i uvažavanje (prema narodima, prema državama, prema kulturama, prema...sve ono što Zapad već duže vrijeme nema prema afričkim i azijskim zemljama i narodima, naprimjer), u svakom smislu, ali provedeno kroz konkretna djela je put borbe protiv terorizma, ne u edukaciji, pogotovo ne u ideološki ispunjenim ili usmjerenim edukacijama (tu mislim i na one tzv. demokratske, liberalne i slično, koje pronalaze načina da opravdaju one koji su isprovocirali pojavu terorizma).

Inače, ako me obrazuješ i naučiš kroz, recimo, doktrinu šoka, ako se edukujem o poslovanju multinacionalnih korporacija, o sprezi polike i biznisa, o utjecaju krupnog kapitala na politčke i vojne odluke, o spremnosti da se izazivaju ratovi, dovodi do egzodusa i smrti miliona ljudi zarad zarade, ako...


...onda ću možda, kao akademski građanin, odlučiti da svoj nemoć da promjenim raznoliku svjetsku nepravdu iskažem tako što ću uzeti kalaš ili se opasat eksplozivom jer ću sve drugo smatrati cinizmom...Ili nešto slično...
Bodkin
Posts: 21490
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#8 Re: Ekspanzija terorizma

Post by Bodkin »

To sve ne objasnjava medjusobno ubijanje i raznosenje. A i zasto se azijati ne raznose? Opravdati ubijanje djevojcica u nigeriji zapadom je umanjivanje krivice
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#9 Re: Ekspanzija terorizma

Post by Kikibombona »

Bodkin wrote:To sve ne objasnjava medjusobno ubijanje i raznosenje. A i zasto se azijati ne raznose? Opravdati ubijanje djevojcica u nigeriji zapadom je umanjivanje krivice
Kakva je razlika izmedju Brejvika koji pobije ljude i preda se policiji i Abu Musaba al-Tunizija koji se raznese medju ljudima?

Da Iran ili Turska istresaju bombe na Oslo i Stokholm bilo bi Brejvika znatno vise.
Bodkin
Posts: 21490
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#10 Re: Ekspanzija terorizma

Post by Bodkin »

Kikibombona wrote:
Bodkin wrote:To sve ne objasnjava medjusobno ubijanje i raznosenje. A i zasto se azijati ne raznose? Opravdati ubijanje djevojcica u nigeriji zapadom je umanjivanje krivice
Kakva je razlika izmedju Brejvika koji pobije ljude i preda se policiji i Abu Musaba al-Tunizija koji se raznese medju ljudima?

Da Iran ili Turska istresaju bombe na Oslo i Stokholm bilo bi Brejvika znatno vise.
Jel zapad kriv i za brejvika?
Kad je zapad zadnji put istovario bombe na nigeriju?
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#11 Re: Ekspanzija terorizma

Post by GeeTnT »

Kako je ovde tesko caskati sa nekima....jbt.. covjek te pita:
Kakva je razlika izmedju Brejvika koji pobije ljude i preda se policiji i Abu Musaba al-Tunizija koji se raznese medju ljudima?

Da Iran ili Turska istresaju bombe na Oslo i Stokholm bilo bi Brejvika znatno vise.

Onda ti odgovoris sa:..
Bodkin wrote: Jel zapad kriv i za brejvika?
Mnogi experti su pokusavali da nadju odgovore na Brejvikov cin i nisu dali neki konkretan odgovor....vjerovatno cekaju da svoje ime preimenuje u Hamza i eto ga...Kriv je!
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#12 Re: Ekspanzija terorizma

Post by insomnia78 »

Opet pocinje, manje vise uvijeno pravdanje islamskog ekstremizma


S moje sokoćalo
Bodkin
Posts: 21490
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#13 Re: Ekspanzija terorizma

Post by Bodkin »

GeeTnT wrote:Kako je ovde tesko caskati sa nekima....jbt.. covjek te pita:
Kakva je razlika izmedju Brejvika koji pobije ljude i preda se policiji i Abu Musaba al-Tunizija koji se raznese medju ljudima?

Da Iran ili Turska istresaju bombe na Oslo i Stokholm bilo bi Brejvika znatno vise.

Onda ti odgovoris sa:..
Bodkin wrote: Jel zapad kriv i za brejvika?
Mnogi experti su pokusavali da nadju odgovore na Brejvikov cin i nisu dali neki konkretan odgovor....vjerovatno cekaju da svoje ime preimenuje u Hamza i eto ga...Kriv je!
Kaze da nema razlike i kaze da je zapad kriv za raznosenje po BI.
Ja onda pitam alo nema razlike i ako je zapad kriv za BI, ko je kriv za Brejvika.

Sta je nejasno?
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#14 Re: Ekspanzija terorizma

Post by GeeTnT »

insomnia78 wrote:Opet pocinje, manje vise uvijeno pravdanje islamskog ekstremizma


S moje sokoćalo
Nema pravdanja...
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#15 Re: Ekspanzija terorizma

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

L u c i f e r wrote:progres nije linearan već spiralan i cikličan

sve je ok, ništa neočekivano
Slažem se za ekonomske cikluse ali ovo što se dešava u Evropi i svijetu generalno je zabrinjavajuće.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#16 Re: Ekspanzija terorizma

Post by Kikibombona »

Bodkin wrote: Jel zapad kriv i za brejvika?
Kad je zapad zadnji put istovario bombe na nigeriju?
A ko je kriv?

Boko Haram je nastao kao posljedica zapadnjackog orgijanja po islamskom svijetu. I ovdje se radikalizuju muslimani dok gledaju raskomadanu djecu po Afganistanu i Iraku. Dokaz za to je odlazak Bosanaca na ratista u Iraku i Siriji.

Zasto tih pokreta nije bilo ranije, sezdesetih, sedamdesetih, osamdesetih?

Sta bi se desavalo na zapadu kada bi Iran bio nadmocan i masakrirao ljude, unistavao imovinu i nametao svoje vrijednosti u Belgiji, Francuskoj ili Ceskoj? Mozes li mi odgovoriti.
User avatar
Truba
Posts: 81023
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#17 Re: Ekspanzija terorizma

Post by Truba »

Kad hrvat napise nesto slicno kao replika kolege na moj post onda je ustasa

Nazadnjak itd
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#18 Re: Ekspanzija terorizma

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Black swan wrote:mislio sam da je educiranje i uklanjanje siromaštva osnovni korak ka smanjenju terorizma

onda vidimo da se neki bogati ljudi ( bivši nogometaši) koji su završili normalnu školu raznose po siriji

pa skontam da nemam pojma
Pogrešno! Nije li OSama Bin Laden bio izrazito bogat, iz porodice koja je svoju djecu slala na svjetske prestižne univerzitete. :oops:
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#19 Re: Ekspanzija terorizma

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Black swan wrote:mislio sam da je educiranje i uklanjanje siromaštva osnovni korak ka smanjenju terorizma

onda vidimo da se neki bogati ljudi ( bivši nogometaši) koji su završili normalnu školu raznose po siriji

pa skontam da nemam pojma
Pogrešno! Nije li OSama Bin Laden bio izrazito bogat, iz porodice koja je svoju djecu slala na svjetske prestižne univerzitete. :oops:
insomnia78 wrote:Opet pocinje, manje vise uvijeno pravdanje islamskog ekstremizma


S moje sokoćalo

Samo demokratski i kritički razmatramo pozadinu terorizma jer sama pojava nije uzork već posljedica.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#20 Re: Ekspanzija terorizma

Post by Kikibombona »

insomnia78 wrote:Opet pocinje, manje vise uvijeno pravdanje islamskog ekstremizma


S moje sokoćalo
Ne radi se o tome.

Ako je iko popljuvao islamski ekstremizam, zaostala islamska drustva, onda sam to ja. Samo nije ok velike sile amnestirati od odgovornosti. Velike zasluge pripadaju njima za sve ovo sto se desava.

I vidi samo kako u Americi jaca rasizam, paralelno sa ekonomskom stagnacijom i rastom crnacke populacije.
L u c i f e r
Posts: 12308
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#21 Re: Ekspanzija terorizma

Post by L u c i f e r »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
L u c i f e r wrote:progres nije linearan već spiralan i cikličan

sve je ok, ništa neočekivano
Slažem se za ekonomske cikluse ali ovo što se dešava u Evropi i svijetu generalno je zabrinjavajuće.
ha jbg

pogledajmo malo istoriju

vazda je bilo zabrinjavajuće

ali nikad nije bilo manje gladi i ratova nego trenutno

korak nazad, naprijed dva :)
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#22 Re: Ekspanzija terorizma

Post by commendatore »

da mi je samo znat ko je inicirao libijski "teror" - eto nagradno pitanje..... :mrgreen:
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#23 Re: Ekspanzija terorizma

Post by commendatore »

ili recimo ko je bio terorista u Vijetnamu? :mrgreen:
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#24 Re: Ekspanzija terorizma

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Kikibombona wrote:Evo sad vidim...

http://www.klix.ba/vijesti/svijet/cetir ... /160708010

Strasno. Jos strasniji je odnos pojedinih policajaca prema crncima. Ovaj teroristicki napad je posljedica takvog odnosa. Cak je Obama priznao da imaju problem.

Kiki, da te pitam nešto. Je li isto tako strašno i teroristički kada Kurd ispali RPG na policijsko vozilo u Turskoj ili samo ovaj kriterij strašnog i terorizma važi samo kada se ubijaju policajci na zapadu? :oops:
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#25 Re: Ekspanzija terorizma

Post by commendatore »



valjda je americki USMC field combatant kompetentan da kaze koju :thumbup:
Post Reply