Edita Djapo, ministrice okolisa, ima li te zive?

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#26 Re: Edita Djapo, ministrice okolisa, ima li te zive?

Post by Connaisseur Karlin »

spreca wrote:zato je i "uspjesna"
da, u pravu si,sve su zene usjesne jer dobro mjesaju :oops:
User avatar
l33t
Posts: 4325
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#27 Re: Edita Djapo, ministrice okolisa, ima li te zive?

Post by l33t »

O'zone wrote:Edita, Edita, upala ti kašika u med.....
izgledalo je kao da će drugačije završiti ova rečenica
DzejAr
Posts: 104
Joined: 13/08/2014 23:23

#28 Re: Edita Djapo, ministrice okolisa, ima li te zive?

Post by DzejAr »

e ljudi, imate vagon drugih tema pa se na njima zezajte

BiH je 6. u svijetu po broju umrlih od zagadjenja, mislim da je to dovoljno dobar razlog za ozbiljnu diskusiju o ministrici koja se ne mijesa u svoj posao.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5938
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#29 Re: Edita Djapo, ministrice okolisa, ima li te zive?

Post by studiorum_tuzlaensis »

Edita, Edita upala ti ***a :D 8)

Da budem iskren, prvi put čujem za ovu ličnost. Ukucah je u google, kad ono gle čuda, živi parazitski život na državnoj sisi otkad zna za sebe.

Onda je došlo do kulminacije...
Kroz svoj rad u stranci, dobila sam poziciju zamjenika ministra finansija i trezora 2012., i bila sam privilegovana da budem imenovana u Vijeće ministara zajedno s predsjednikom Radončićem, koji je u to vrijeme imenovan za ministra sigurnosti. U Vijeću ministara imala sam priliku da vidim svu tu pozitivnu energiju koju je Radončić unio. Ponajviše u domenu odlučivanja i odgovornosti. Pratila sam njegov rad. Svi znaju da je u jednoj godini učinio više nego svi njegovi prethodnici za pet godina, a to nisu moje procjene nego ocijene medjunarodne zajednice. Ostvarili smo i rezultate u Ministarstvu finansija. Postigli smo veći budžet za obdusmene, pomogli smo Tužilaštvu, pokrenuli smo uplatu ulaznih karata za IPA fondove…
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#30 Re: Edita Djapo, ministrice okolisa, ima li te zive?

Post by agent_zero »

DzejAr wrote:e ljudi, imate vagon drugih tema pa se na njima zezajte

BiH je 6. u svijetu po broju umrlih od zagadjenja, mislim da je to dovoljno dobar razlog za ozbiljnu diskusiju o ministrici koja se ne mijesa u svoj posao.
:thumbup:
DzejAr
Posts: 104
Joined: 13/08/2014 23:23

#31 Re: Edita Djapo, ministrice okolisa, ima li te zive?

Post by DzejAr »

studiorum_tuzlaensis wrote:Edita, Edita upala ti ***a :D 8)

Da budem iskren, prvi put čujem za ovu ličnost. Ukucah je u google, kad ono gle čuda, živi parazitski život na državnoj sisi otkad zna za sebe.

Onda je došlo do kulminacije...
Kroz svoj rad u stranci, dobila sam poziciju zamjenika ministra finansija i trezora 2012., i bila sam privilegovana da budem imenovana u Vijeće ministara zajedno s predsjednikom Radončićem, koji je u to vrijeme imenovan za ministra sigurnosti. U Vijeću ministara imala sam priliku da vidim svu tu pozitivnu energiju koju je Radončić unio. Ponajviše u domenu odlučivanja i odgovornosti. Pratila sam njegov rad. Svi znaju da je u jednoj godini učinio više nego svi njegovi prethodnici za pet godina, a to nisu moje procjene nego ocijene medjunarodne zajednice. Ostvarili smo i rezultate u Ministarstvu finansija. Postigli smo veći budžet za obdusmene, pomogli smo Tužilaštvu, pokrenuli smo uplatu ulaznih karata za IPA fondove…
Mati mila, koga mi placamo. Mozda je i bolje da se ova ne mijesa u svoj posao da ne bi okolisu ucinila ono sto joj je sef ucinio novinarstvu u BiH.
DzejAr
Posts: 104
Joined: 13/08/2014 23:23

#32 Re: Edita Djapo, ministrice okolisa, ima li te zive?

Post by DzejAr »

i iz intervjua se vidi da joj je okolis zadnja rupa na svirali
Osim turizma, Đapo tvrdi da ministarstvo nastoji riješiti i problem zagađenja, ističući da su Sarajevo, Zenica i Tuzla najzagađeniji gradovi u FBiH. Dok Tuzla i Zenica imaju problem sa industrijskim postrojenjima, Sarajevo ima s malim ložištima, lošim ugljem i automobilima koji ispuštaju više izduvnih gasova, a uprkos tome prolaze tehnički pregled i bivaju registrovani.

"U Sarajevu je potrebno sistemski rješavati problem, subvencionirati plin ili izgraditi toplovod Kakanj-Sarajevo. Što se tiče Zenice, najveći zagađivač je Arcelor Mittal. Tuzla ima termoelektrane i Gikil koji zagađuje zemljište i rijeku. Okolinskim dozvolama propisuju se uslovi za investiranje i granice koje se moraju ispoštovati u narednih pet godina", kazala je Đapo.

Ministrica ističe da pregovori o dozvoli za Arcelor Mittal traju predugo, ali da bi proces trebalo da bude završen do polovine januara.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/edita-d ... /161229016
problem konstatovan, a sve se moze i iz medija saznati...
sta cemo sada kada smo uvidjeli u cemu je problem, kako cemo ga rijesiti, ima li kakve strategije, razmisljanja bar na ovu temu?
User avatar
jao_situacije
Posts: 17943
Joined: 29/03/2014 19:20

#33 Re: Edita Djapo, ministrice okolisa, ima li te zive?

Post by jao_situacije »

"Mi imamo odgovarajuću zakonsku regulativu vezanu za zagađenje zraka. Problem je u tome da je niko dosljedno ne provodi. Prije svega, već godinama izbjegava se proglašavanje stanja uzbune u posljednjem trenutku, a bez toga nije moguća upotreba svih interventnih mjera kao što su zaustavljanje saobraćaja, isključivanje određenih vrsta vozila i jačanje gradskog prijevoza, zatvaranje škola, obdaništa, smanjen kapacitet rada", rekla je.
bravo, to je rješenje, brže proglašavanje stanja uzbune i zaustavljanje saobraćaja

glupa ko kurac.
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3328
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#34 Re: Edita Djapo, ministrice okolisa, ima li te zive?

Post by Dupli_skalp »

jao_situacije wrote:
"Mi imamo odgovarajuću zakonsku regulativu vezanu za zagađenje zraka. Problem je u tome da je niko dosljedno ne provodi. Prije svega, već godinama izbjegava se proglašavanje stanja uzbune u posljednjem trenutku, a bez toga nije moguća upotreba svih interventnih mjera kao što su zaustavljanje saobraćaja, isključivanje određenih vrsta vozila i jačanje gradskog prijevoza, zatvaranje škola, obdaništa, smanjen kapacitet rada", rekla je.
bravo, to je rješenje, brže proglašavanje stanja uzbune i zaustavljanje saobraćaja

glupa ko kurac.
ma tipični stranački uhljeb, ćurka kojoj je bitnija šminka i frizura nego funkcija koju ima, kao i posao kojim se bavi (odnosno ne bavi).
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#35 Re: Edita Djapo, ministrice okolisa, ima li te zive?

Post by Jara »

Dakle, seksističkih izjava ovdje na sve strane... :-) :run:
User avatar
jao_situacije
Posts: 17943
Joined: 29/03/2014 19:20

#36 Re: Edita Djapo, ministrice okolisa, ima li te zive?

Post by jao_situacije »

Jara wrote:Dakle, seksističkih izjava ovdje na sve strane... :-) :run:
dakle, glupih ministrica koje samo putuju o trošku građana a nemaju pojma o nadležnostima ministarstva i obavezama koje imaju, ovdje na sve strane

što se hvatala ovog posla ako je maksimum koji ona može ponuditi, za rješavanje problema smoga, ranije proglašavanje vanrednog stanja i zabrane vožnje automobilima

jel to rješenje ?
jel je neko natjerao da se provaljuje i bude glupa javno, pokušavajući da bude ministrica ?
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#37 Re: Edita Djapo, ministrice okolisa, ima li te Ame

Post by Jara »

jao_situacije wrote:
Jara wrote:Dakle, seksističkih izjava ovdje na sve strane... :-) :run:
dakle, glupih ministrica koje samo putuju o trošku građana a nemaju pojma o nadležnostima ministarstva i obavezama koje imaju, ovdje na sve strane

što se hvatala ovog posla ako je maksimum koji ona može ponuditi, za rješavanje problema smoga, ranije proglašavanje vanrednog stanja i zabrane vožnje automobilima

jel to rješenje ?
jel je neko natjerao da se provaljuje i bude glupa javno, pokušavajući da bude ministrica ?
Šta rekoh! :D
Ama na stranu to šta se misliš o njenim sposobnostima...ovdje se potencira to da je žensko i nalaze mane zbog toga.
U rečenici gore "ministrica" zamjeni sa "ministara" i, analogno, sve podvučene riječi ( metoda supstitucije :D ) pa pročitaj.
Šta, nema toga? :D
User avatar
jao_situacije
Posts: 17943
Joined: 29/03/2014 19:20

#38 Re: Edita Djapo, ministrice okolisa, ima li te Ame

Post by jao_situacije »

Jara wrote:
jao_situacije wrote:
Jara wrote:Dakle, seksističkih izjava ovdje na sve strane... :-) :run:
dakle, glupih ministrica koje samo putuju o trošku građana a nemaju pojma o nadležnostima ministarstva i obavezama koje imaju, ovdje na sve strane

što se hvatala ovog posla ako je maksimum koji ona može ponuditi, za rješavanje problema smoga, ranije proglašavanje vanrednog stanja i zabrane vožnje automobilima

jel to rješenje ?
jel je neko natjerao da se provaljuje i bude glupa javno, pokušavajući da bude ministrica ?
Šta rekoh! :D
Ama na stranu to šta se misliš o njenim sposobnostima...ovdje se potencira to da je žensko i nalaze mane zbog toga.
U rečenici gore "ministrica" zamjeni sa "ministara" i, analogno, sve podvučene riječi ( metoda supstitucije :D ) pa pročitaj.
Šta, nema toga? :D
ima, naravno da ima
ali to ne znači da treba žmiriti na njene gluposti i nezainteresiranost
što se mene tiče nek bude transvestit ako zna raditi svoj posao, a ne sjediti putovati šminkati se i slikati i napraviti 7565469796 intervjua za pola mandata a mi se svake godine sve više gušimo u smogu jer je ona nesposobna kao i njeni prethodnici
Da je ministrica Đapo došla kao stranački "Omer paša Latas", da "siječe" glave onima koji nisu dio SBB-a, najavile su njene odluke čim je prešla preko praga ministarstva turizma Federacije BiH. Nekolicina profesionalaca, uposlenika bez stranačkog angažmana, odmah su smjenjeni sa svojih poslova vođenja turistiških referata kako bi Đapo iste mogla dodijeliti svojoj novoj savjetnici ali i Kasemi Ćatović koja je optužena za zloupotrebu položaja u slučaju "Energopetrol".

Posljedica nestručnog rukovanja ministarstvom turizma Federacije BiH mogle su se vidjeti posljednjih nekoliko dana. Naime ministrica Đapo nije znala kako da boduje projekte iz turizma, za čiju realizaciju je raspisala "tihi" tender uz dokumenataciju koja je trebala odbiti sve one koji nisu miljenici SBB-a ili same Đapo.

Ipak, nakon što je tender okončan i sama Đapo se našla u bezizlaznoj situaciji: s obzirom da nije znala kako da raspodijeli novac, radi se o milion KM za turzima u FBiH, sve su prilike da će taj novac morati vratiti u kasu federalnog budžeta a da se aplikanti za projekte ostati kratkih rukava jer je, očito, ministrica Đapo vodeći turista u oblasti turizma FBiH.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#39 Re: Edita Djapo, ministrice okolisa, ima li te zive?

Post by JThomas »

je li gender uvreda ako kažemo hadžinica se hadžija? :mrgreen:
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#40 Re: Edita Djapo, ministrice okolisa, ima li te zive?

Post by Jara »

JThomas wrote:je li gender uvreda ako kažemo hadžinica se hadžija? :mrgreen:
:lol:
A za hadžiju kazati da je hadžinica? :lol:
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#41 Re: Edita Djapo, ministrice okolisa, ima li te zive?

Post by walk_M-A-N »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/ministr ... /170720049
Vlada Federacije BiH održala je 112. sjednicu na kojoj su se izjasnili o ukupno 2.700.000 KM vrijednim budžetskim transferima, raspodijeljenim kroz šest programa namijenjenih sufinansiranju razvoja turizma.
Na pitanje da li su na današnjoj sjednici razmatrali požari u Hercegovini, Đapo odgovara da je to hitno pitanje, ali da će ga razmatrati na nekoj od narednih sjednica.
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#42 Re: Edita Djapo, ministrice okolisa, ima li te zive?

Post by Truba »

vi ste ludi ako nešto od vlasti očekujete

svaka udruga svako ministarstvo svaka stranka svaki dio unutar bih je postao svrha samom sebi
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#43 Re: Edita Djapo, ministrice okolisa, ima li te zive?

Post by O'zone »

Ma niiiiiiijeeeeeeeee. Oni rade za dobrobit naroda i narodnosti Bosne i Hercegovine :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#44 Re: Edita Djapo, ministrice okolisa, ima li te zive?

Post by walk_M-A-N »

https://faktor.ba/vijest/ni-kriv-ni-dua ... apo-303006
Pročitati i podsjetiti se na kriminal Vinka Jakića, rad sudstva, raspodjele funkcija i pljački i malo na Editu Đapo, koja je ovim sve rekla o sebi ko nije znao kakvi su SBB kadrovi.
Post Reply