Edin Visca

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
stari_rastafari
Posts: 1005
Joined: 11/03/2011 13:06

#1 Edin Visca

Post by stari_rastafari »

Trazio sam da li postoji tema o nasem reprezentativcu Edinu Visci. Posto nisam nasao a mislim da momak zasluzuje temu. Dakle izvolite ovdje pisati o Edinu V.

Probam kasnije napisati nesto sazeto o njemu ovdje, ukoliko nadjem vremena. Al sve u svemu, bitno mi je da i on ima svoju temu kada vec imaju i ostali. :bih:
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#2 Re: Edin Visca

Post by Mirza007 »

Krenulo ga ove sezone pravo.
User avatar
stari_rastafari
Posts: 1005
Joined: 11/03/2011 13:06

#3 Re: Edin Visca

Post by stari_rastafari »

Moram reci da nije bio jedan od mojih omiljenih reprezentativaca ali ona tekme protiv Izraela me je odusevila da evo muntam zenu da pravimo trece dijete da mu mogu dati ime Edin :D

Igra momak u dobroj formi za sada i nadam se da ce uspjeti jos napredovati. Evo klix textic od danas: Edin Višća obilježio 9. kolo Super lige Turske
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#4 Re: Edin Visca

Post by Fudo387 »

Mah, iskreno mu zelim da toliko napreduje i da jednog dana zaigra za Barselonu.
Trenutno jedan jako limitiran igrac, u susretima sa slabijim ekipama malo i bljesne, sa jebenijim igracima izgleda potpuno izgubljen i
nemocan, mislim da nam je gledajuci ukupan ucinak igrac manje u ekipi.
Sretno Edine.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#5 Re: Edin Visca

Post by insomnia78 »

Image
'ta ce Višća, on da vrijedi ne bi sa svojih 25-6 godina igro u Turskoj, zna se kad pravi igraci odlaze tamo
User avatar
Logovan
Posts: 94166
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#6 Re: Edin Visca

Post by Logovan »

User avatar
stari_rastafari
Posts: 1005
Joined: 11/03/2011 13:06

#7 Re: Edin Visca

Post by stari_rastafari »

@Fudo
Ja mislim da njega mozda zeza fizicka konstitucija i sto i nije bas neki tehnicar pa da salje bekove po porciju cevapa. Kad bi zapeo mozda da poradi na driblingu mozda bi od toga nesto i bilo... No mozda je za toga star da nedostatak tog talenta nadoknadi trudom. Sto kazes, volio bih ga vidjeti da uspjesno igra za neki tim iz lige petice al nisam bas siguran da li bi se i u jednoj snasao.

@Insomnia
I ja mislim da nije neka igracina, al cu mu vala vazda biti zahvalan za ona dva gola. Dobar je onda bio. Mada opet, nikad ne znas, mozda bljesne sad pa se dobro proda :D
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#8 Re: Edin Visca

Post by Mirza007 »

Kakav je da je (a meni je solidan), mi nemamo bolje rjesenje na desnom krilu u formaciji 4-2-3-1.
Za 4-4-2 mi se ne cini tako koristan i da Hajrovic vise igra, njemu bih dao prednost. Ovako ostaje u ekipi i za 4-4-2 formaciju.
republikauzicka
Posts: 776
Joined: 04/10/2015 12:46
Location: Titov bunker kod Konjica

#9 Re: Edin Visca

Post by republikauzicka »

krenulo ga.cim je neko otvorio temu
User avatar
SkyLimit
Posts: 5193
Joined: 10/10/2012 15:49

#10 Re: Edin Visca

Post by SkyLimit »

On sam se pohvalio da je sastavio preko 80 utakmica Istanbul BB - a koje nije propustio, igrao covjek u svakoj, a to je period od vise od tri godine. Nit suta, nit driblinga(toga pogotovo!) nit centarsuta, ali eto on fino gura u solidnoj ekipi, a konkurenti mu za poziciju Stevanovic i Hajrovic potpuno nestali sa fudbalske scene iako su talentovaniji od njega. Nije Jesus Navas, ali u svakom slucaju nase trenutno najbolje desno krilo.
User avatar
stari_rastafari
Posts: 1005
Joined: 11/03/2011 13:06

#11 Re: Edin Visca

Post by stari_rastafari »

Zar niko da pohvali Edina za odlicnu tekmu protiv Galate. Sve bolje i bolje igra. Zelim mu da mu se otvore vrata liga petice. Svojim igrama sigurno zasluzuje.
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#12 Re: Edin Visca

Post by cyprus »

Moj trenutno najdraži reprezentativac.

Mnogi mu i dalje traže mane, samo zato što su ga pljuvali dok ga je Pape zvao iz druge turske lige, Germanija se spominjala (#cvrle), pa je sad malo nezgodno lizat vlastita govna... Al nek traže, njihovo pravo... Za to vrijeme Edin buši...
User avatar
Logovan
Posts: 94166
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#13 Re: Edin Visca

Post by Logovan »

cyprus wrote:Moj trenutno najdraži reprezentativac.

Mnogi mu i dalje traže mane, samo zato što su ga pljuvali dok ga je Pape zvao iz druge turske lige, Germanija se spominjala (#cvrle), pa je sad malo nezgodno lizat vlastita govna... Al nek traže, njihovo pravo... Za to vrijeme Edin buši...
:thumbup: Kako je samo povukao priču oko Germanije za Višču. Mene bi bilo stid.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#14 Re: Edin Visca

Post by Tomahawk11 »

U svakom slucaju je u odlicnoj formi.

Za mene je jedno vrijeme bio malo bolja verzija Avdije, ali je ocigledno da napreduje :thumbup:
User avatar
LSD
Posts: 27199
Joined: 24/07/2007 08:26

#15 Re: Edin Visca

Post by LSD »

Ne znam šta više Višća radi u tom Istanbulsporu ili kako vec :shock:

Trenutna vrijednost mu je 7 miliona, ubjedljivo najbolji i najskuplji igrac tog kluba, 26 mu godina, 4 strijelac turske lige, sakupio je i 22 nastupa za A selekciju (što isto nije nezanemariv podatak kod transfera)....ako mu sad nije vakat da pravi glavni transfer karijere, onda ne znam kad ce :roll:

da nece možda u 30-toj :-)
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#16 Re: Edin Visca

Post by Point. »

Vala bas. No sve zavisi i od njega, mozda mu je bas fino u Istanbulu, ima zagarantovano mjesto, postao reprezentativac, fina klopa a turkinje cedne i medne. Ne mogu reci da pratim njegove igre medju osmanlijama ali statistika kaze da je prekuco tu ligu. Zasto nebi bas on uspio u recimo Werderu, kada je vec Izet zakazao?
User avatar
LSD
Posts: 27199
Joined: 24/07/2007 08:26

#17 Re: Edin Visca

Post by LSD »

Sve je to fino, skroman decko sa sela, nije pohlepan....ali jbg Višća, daj trzni se malo , natjeraj tog menagera da ti nađe angažman u nekom jacem klub i u jacoj ligi, poduzmi nešto, zaganjaj, 26 godina, vrijeme ne ceka.....ko da me cita sad :-)

A možda je (što kaže Leško) liku dobro u Istanbulsporu, ne želi rizik u karijeri, zadovoljan tamo statusom glavne baje u ekipi ...vrlo moguce da je to ta prica...ali yebeš takve igrace, što se mene tice.
User avatar
stari_rastafari
Posts: 1005
Joined: 11/03/2011 13:06

#18 Re: Edin Visca

Post by stari_rastafari »

Igraju oni vrlo dobru sezonu, cak su treci trenutno a Visca je dao veliki doprinos za to. Mozda mu je tamo dobro pa mu se i ne mijenja sredina no eto prema dobrim igrama zasluzuje da proba neku jacu ligu pa makar u Italju :)
User avatar
ganjeta
Posts: 9542
Joined: 09/03/2010 02:36
Location: Joint Union

#19 Re: Edin Visca

Post by ganjeta »

Ima jedna anegdota vezana za Vilija dok je još igrao za Budućnost, kaže došli neki menadžeri u Ćunište da ga vode u Slobodu sa opasnim džipovima, kad nema njega. Šta je sad, belaj, kad se vratio, kaže jebo menadžere, otišo da vrati krave, ubiće me babo :-D .

Poslije toga Amar ga dovede u Želju :thumbup: .

Moj drug prošlo ljeto bio kod njega u Istanbulu i kaže nevjerovatno koliko je momak skorman i vrijedan, samo trening, nema hodanja, samo rad, rad i rad. I kaže da mu se ne ide iz Turske, snašo se, dobru lovu uzima, obezbjedio sebe i porodicu, izgradio ime i cijene ga drama Turci :thumbup:

Ako ovo ljeto ne promijeni klub i ne pređe u neki od velikana Turske, neće nikad.
User avatar
stari_rastafari
Posts: 1005
Joined: 11/03/2011 13:06

#20 Re: Edin Visca

Post by stari_rastafari »

Momak je upravu, bolje biti negdje gdje te cijene i solidno zaradjivati nego negdje gdje te sikaniraju za kojekakve sume. Nije sve u parama a ni Turska liga nije bas sad toliko losa.

A da je veliki radnik vidi se u njegovom napretku... Dobar Vili :)
mega_mashcine
Posts: 1403
Joined: 01/05/2013 12:21

#21 Re: Edin Visca

Post by mega_mashcine »

pa eto ako mu se svidja Istanbul i ako mu se ne ide iz Turske, nije Basaksehir jedini klub u Istanbulu, ima ih koji ce igrati Ligu prvaka, pa sto da ne Besiktas ili Fenerbahce. Klepi jos bolju lovu, i plus ligu prvaka igra. :D
User avatar
LSD
Posts: 27199
Joined: 24/07/2007 08:26

#22 Re: Edin Visca

Post by LSD »

mega_mashcine wrote:pa eto ako mu se svidja Istanbul i ako mu se ne ide iz Turske, nije Basaksehir jedini klub u Istanbulu, ima ih koji ce igrati Ligu prvaka, pa sto da ne Besiktas ili Fenerbahce. Klepi jos bolju lovu, i plus ligu prvaka igra. :D
:thumbup:

Bešiktaš, Galata, Fener su ipak najveci turski klubovi...ako vec ne želi da ide iz Turske.
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#23 Re: Edin Visca

Post by Point. »

Ja mislim da je Istanbul BB najbolje organizovan klub iz tog grada, Galata je u kurcu dobili su ban iz UEFA-e na 2 godine, u Feneru Van Persie sjedi na klupi i mozda konta kad on sjedi sto nebih ni ja, za Besiktas ne znam. Sve zavisi od njega, ako ima ambicija probace sa malo vecim klubom ili ligom ako ne, Boze moj.
Korisničkoime
Posts: 4828
Joined: 18/11/2010 00:26

#24 Re: Edin Visca

Post by Korisničkoime »

Logovan wrote:
cyprus wrote:Moj trenutno najdraži reprezentativac.

Mnogi mu i dalje traže mane, samo zato što su ga pljuvali dok ga je Pape zvao iz druge turske lige, Germanija se spominjala (#cvrle), pa je sad malo nezgodno lizat vlastita govna... Al nek traže, njihovo pravo... Za to vrijeme Edin buši...
:thumbup: Kako je samo povukao priču oko Germanije za Višču. Mene bi bilo stid.
Mozes biti fer pa priznati da su ga mnogi i prije nego sto ga je Susic pozvao predlagali pa da su ga Papetovi bojovnici pljuvali kao odron igraca kako bi opravdali njegovo nepozivanje. Znam da sam ga ja rano (ne medu prvima) poceo spominjati zbog nedostatka desnog krila i brzine u nasoj sredini (haman da je tada Maletic dobijao pozive umjesto Visce al mozda sam sad i pobrkao nesto) sta sam se sve naslusao zbog toga.
Stoji to da Visca nije dribler i da nekad donosi recimo cudne odluke na terenu ali ima i dobrih strana, malo me podsjeca na Olica koji nije bio fantazista ali je i te kako imao doprinosa u HR reprezentaciji.
Sto se tice prelaska pa mogao bi makar u neki od jacih Turskih klubova ali eto ipak on zna najbolje.
User avatar
rage_guy
Posts: 1019
Joined: 16/08/2012 15:12

#25 Re: Edin Visca

Post by rage_guy »

Visca danas gol i asistencija. Samo steta sto su svejedno izgubili :D
Post Reply