Edin Džeko

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#42401 Re: Edin Džeko

Post by hrasno38 »

LeTalek wrote:
hrasno38 wrote:
Ama ja bih najiskrenije volio da nam covjek opise i da karakteristike sta to znaci globalna klasa :? Ako su globalna klasa samo Mesi i Ronlado onda OK prihvatam da Edin nije njihovog nivoa ali jeste odmah ispod njih!
Evo ja cu ti opisati...
Messi i CR su van konkurencije, to su igraci kakvih imas mozda 5-6 u citavoj istoriji. Mi imamo srecu da obojica igraju u nasoj zivotnoj eri..
Nakon njih slede igraci koji su u svojoj eri bili najbolji na svojoj poziciji ili barem top 3 i igraci koji u nekom istorijskom kontekstu ulaze u najuzi izbor za najboljeg na svojoj poziciji - top 20-30 igraca.
U modernoj eri fudbala to su od napadaca Ibrahimović, Drogba, Shevchenko, Henry,...
Džeko nije u tom drustvu!
Od igraca sa nasih prostora, samo Modrić i Vidić (fokus na ovom veku) mogu u gore druzinu, jer obojica su bili ili su jos sinonim za svoju poziciju. Igraci koji pored timskih trofeja imaju niz individualnih priznanja i igraci koji su kljucne karike (po)najboljih timova svog doba...
hahahaah a po cemu to nije Edin u ovom drustvu :? Pa Edin u svakom klubu u kojem je igrao je bio kljucna karika!
LeTalek
Posts: 370
Joined: 09/06/2017 10:45

#42402 Re: Edin Džeko

Post by LeTalek »

hrasno38 wrote:
LeTalek wrote:
hrasno38 wrote:
Ama ja bih najiskrenije volio da nam covjek opise i da karakteristike sta to znaci globalna klasa :? Ako su globalna klasa samo Mesi i Ronlado onda OK prihvatam da Edin nije njihovog nivoa ali jeste odmah ispod njih!
Evo ja cu ti opisati...
Messi i CR su van konkurencije, to su igraci kakvih imas mozda 5-6 u citavoj istoriji. Mi imamo srecu da obojica igraju u nasoj zivotnoj eri..
Nakon njih slede igraci koji su u svojoj eri bili najbolji na svojoj poziciji ili barem top 3 i igraci koji u nekom istorijskom kontekstu ulaze u najuzi izbor za najboljeg na svojoj poziciji - top 20-30 igraca.
U modernoj eri fudbala to su od napadaca Ibrahimović, Drogba, Shevchenko, Henry,...
Džeko nije u tom drustvu!
Od igraca sa nasih prostora, samo Modrić i Vidić (fokus na ovom veku) mogu u gore druzinu, jer obojica su bili ili su jos sinonim za svoju poziciju. Igraci koji pored timskih trofeja imaju niz individualnih priznanja i igraci koji su kljucne karike (po)najboljih timova svog doba...
hahahaah a po cemu to nije Edin u ovom drustvu :? Pa Edin u svakom klubu u kojem je igrao je bio kljucna karika!
U kojim to klubovima?! Prosecnom bundesligasu i u evropskim okvirima prosecnoj Romi..
U Cityu cak nije bio ni prvi napadac, a ti bi ga u isti kosh sa Drogbom i Ibrahimovicem?!
How yes no... :zzzz:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18507
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#42403 Re: Edin Džeko

Post by SmokingMan »

Statistika iz prošle sezone.I nije dovoljno dobar napadač? :)

Image
Bazinga1234
Posts: 7582
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#42404 Re: Edin Džeko

Post by Bazinga1234 »

SmokingMan wrote:Statistika iz prošle sezone.I nije dovoljno dobar napadač? :)

Image
Ako ćemo tom logikom vidi statistiku pretprošle sezone, ne možeš gledat pojedinačno nego sveukupan uspjeh.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9205
Joined: 31/03/2007 00:07

#42405 Re: Edin Džeko

Post by Bosanski_kralj »

LeTalek wrote:
hrasno38 wrote:
Ama ja bih najiskrenije volio da nam covjek opise i da karakteristike sta to znaci globalna klasa :? Ako su globalna klasa samo Mesi i Ronlado onda OK prihvatam da Edin nije njihovog nivoa ali jeste odmah ispod njih!
Evo ja cu ti opisati...
Messi i CR su van konkurencije, to su igraci kakvih imas mozda 5-6 u citavoj istoriji. Mi imamo srecu da obojica igraju u nasoj zivotnoj eri..
Nakon njih slede igraci koji su u svojoj eri bili najbolji na svojoj poziciji ili barem top 3 i igraci koji u nekom istorijskom kontekstu ulaze u najuzi izbor za najboljeg na svojoj poziciji - top 20-30 igraca.
U modernoj eri fudbala to su od napadaca Ibrahimović, Drogba, Shevchenko, Henry,...
Džeko nije u tom drustvu!
Od igraca sa nasih prostora, samo Modrić i Vidić (fokus na ovom veku) mogu u gore druzinu, jer obojica su bili ili su jos sinonim za svoju poziciju. Igraci koji pored timskih trofeja imaju niz individualnih priznanja i igraci koji su kljucne karike (po)najboljih timova svog doba...
Objektivno, jako objektivno.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#42406 Re: Edin Džeko

Post by bingov buraz »

Da je Srbin bio bi najveci ikad.
Nije da nismo navikli :mrgreen:
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#42407 Re: Edin Džeko

Post by Rampage »

bingov buraz wrote:Da je Srbin bio bi najveci ikad.
Nije da nismo navikli :mrgreen:
A tek Hrvat, mo'š mislit' gdje bi mu bio kraj:)

Sjećam se prije par godina kad su se našli pametnjakovići da Mandžukića porede s Džekom :lol:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#42408 Re: Edin Džeko

Post by Tomahawk11 »

LeTalek wrote: U kojim to klubovima?! Prosecnom bundesligasu i u evropskim okvirima prosecnoj Romi..
U Cityu cak nije bio ni prvi napadac, a ti bi ga u isti kosh sa Drogbom i Ibrahimovicem?!
How yes no... :zzzz:
Pa taj prosječni bundesligaš ima jedinu titulu s Edinom Džekom. Edinom koji je nosio ekipu.
U Cityju nije bio prvi napadač spletom okolnosti (tim nakrcan zvijezdama), ali je svejedno u obje titule i više nego učestvovao.
''Prosječna'' Roma je prošle godine bila vicešampion sa Edinom.
I još nešto...guzice bi vi dali da vam je napadač kao Edin Džeko ;-)
Samo teško priznati.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18507
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#42409 Re: Edin Džeko

Post by SmokingMan »

LeTalek wrote:
U kojim to klubovima?! Prosecnom bundesligasu i u evropskim okvirima prosecnoj Romi..
U Cityu cak nije bio ni prvi napadac, a ti bi ga u isti kosh sa Drogbom i Ibrahimovicem?!
How yes no... :zzzz:
Taj isti prosječni bundesligaš je sa nevjerovatnim ubitačnim dvojcem,misketom iza leđa koji je djelio obojici samo takve lopte 2008-2009.god osvojio trofej ispred moćnog Bajerna,a koliko je to klubova u Njemačkoj uspjelo u posljednijih 20 godina osvljiti trofej osim Bayerna.Nećemo biti bezobrazni i samo uspjehj pripisati pojedincima,jer je i čitav klektiv kao i stručni štab jednako zaslžan za taj uspjeh. :)

Sto se tiče Sitija,to je već aspolvirano unazad par stranica.Edin je dao veliki doprinos igri plavaca iako je bio u nemilosti Mancinija koji je kao drugog napadača više preferirao lijenog Balotelija.Sa druge strane,istina je da nije mogao imati mjesta u vrhu napada prije Aguera,koji je bolji igrač,prvenstveno zbog svoje brzine,tehnike, kontrole lopte i ekspresne završnice.Džeko je tada imao svoju minutažu,ali manju od one koju je očekivao.Kada je vidio da se na njega više ne računa digao je sidro i pravac Rim,gdje se opet preporodio u PROSJEČNOJ As Romi. :)
User avatar
SmokingMan
Posts: 18507
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#42410 Re: Edin Džeko

Post by SmokingMan »

bingov buraz wrote:Da je Srbin bio bi najveci ikad.
Nije da nismo navikli :mrgreen:
Uzeo si završnu riječ. :thumbup:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#42411 Re: Edin Džeko

Post by Tomahawk11 »

Da ne spominjemo reprezentativnu karijeru.
Sa nekakvom Bosnom otišao na SP.
87 nastupa - 52 gola.
Baš taraba.
LeTalek
Posts: 370
Joined: 09/06/2017 10:45

#42412 Re: Edin Džeko

Post by LeTalek »

bingov buraz wrote:Da je Srbin bio bi najveci ikad.
Nije da nismo navikli :mrgreen:
Pazi, bilo bi i takvih koji bi tvrdili isto...Mi balkanci smo poznati kao euforicni i nerealni, idemo iz krajnosti u krajnost, nebitno za naciju.
Sad, koliko bi imali pokrica i argumenata za tako nesto, to je druga stvar...
Tomahawk11 wrote:
LeTalek wrote: U kojim to klubovima?! Prosecnom bundesligasu i u evropskim okvirima prosecnoj Romi..
U Cityu cak nije bio ni prvi napadac, a ti bi ga u isti kosh sa Drogbom i Ibrahimovicem?!
How yes no... :zzzz:
Pa taj prosječni bundesligaš ima jedinu titulu s Edinom Džekom. Edinom koji je nosio ekipu.
U Cityju nije bio prvi napadač spletom okolnosti (tim nakrcan zvijezdama), ali je svejedno u obje titule i više nego učestvovao.
''Prosječna'' Roma je prošle godine bila vicešampion sa Edinom.
I još nešto...guzice bi vi dali da vam je napadač kao Edin Džeko ;-)
Samo teško priznati.
Ima i prosecni Lester titulu sa Vardyem i sta?!
Nije to splet okolnosti, to je cinjenicno stanje da je Aguero bio bolji u tom momentu i samim tim imao prednost. To i jeste ono sto odvaja top od "samo 1 od vrhunskih" igraca...
To isto moze reci i Berbatov, imao je nesrecu da igra sa Rooneyem i Tevezom u ekipi!
Džeko da je tolika klasa, zavrsio bi posle Citya u Chelseau, Juveu, Bayernu, PSG, Realu...a ne u Romi, nista vise od prosecne evro ekipe. Kakva je to titula biti drugi u Serie A?! Gde su u evropi? Jedina ekipa iz Italije koja se potvrdjuje i koja objektivno ima top kvalitet i za LŠ jeste Juve, ostalo boranija...

Niko ne spori da je Džeko najbolji napadac balkana, ali to nema nikakve veze sa nasom diskusijom i temom.
Dajte ljudi, uozbiljite se malo...
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#42413 Re: Edin Džeko

Post by mali_milojica »

Edin Dzeko World Class.
Svjetsko,a nase.
300+ golova za klubove iz Lige 5.
Malo li je :zjev:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#42414 Re: Edin Džeko

Post by Tomahawk11 »

LeTalek wrote:
Ima i prosecni Lester titulu sa Vardyem i sta?!
Nije to splet okolnosti, to je cinjenicno stanje da je Aguero bio bolji u tom momentu i samim tim imao prednost. To i jeste ono sto odvaja top od "samo 1 od vrhunskih" igraca...
To isto moze reci i Berbatov, imao je nesrecu da igra sa Rooneyem i Tevezom u ekipi!
Džeko da je tolika klasa, zavrsio bi posle Citya u Chelseau, Juveu, Bayernu, PSG, Realu...a ne u Romi, nista vise od prosecne evro ekipe. Kakva je to titula biti drugi u Serie A?! Gde su u evropi? Jedina ekipa iz Italije koja se potvrdjuje i koja objektivno ima top kvalitet i za LŠ jeste Juve, ostalo boranija...

Niko ne spori da je Džeko najbolji napadac balkana, ali to nema nikakve veze sa nasom diskusijom i temom.
Dajte ljudi, uozbiljite se malo...
Ništa. Svaka čast Vardyju. Ima čovjek na konto toga i 17 nastupa u engleskoj reprezentaciji.
Ne tako davno, igrao za Stockbridge u 78. ligi engleske. Čim se popeo do vrha, znači da je klasa.
Igrao je jedan Batistuta za Romu. Jedan Totti. Hajde reci da nisu klase. Ne možeš.
Gdje sam ja naveo da je titula biti vicešampion? Sam kažeš, Juventus je ekipa koja iz Serie A pravi razliku na evropskoj sceni. Odmah iza te superstar ekipe dolazi Roma. Vrijede nešto, čim je tako, zar ne?!
Edin Džeko je napadač svjetske klase.
Pokazao je dovoljno da ga se svrsta u tu kategoriju.
Kako god gledali, to je tako.
Protivnici tog stava nemaju baš nikakvu argumentaciju.
Lahko je uzet titulu u bundesu, lahko je u premiershipu, lahko je ovo, lahko je ono....glupa priča, realno.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#42415 Re: Edin Džeko

Post by hrasno38 »

SmokingMan wrote:
LeTalek wrote:
U kojim to klubovima?! Prosecnom bundesligasu i u evropskim okvirima prosecnoj Romi..
U Cityu cak nije bio ni prvi napadac, a ti bi ga u isti kosh sa Drogbom i Ibrahimovicem?!
How yes no... :zzzz:
Taj isti prosječni bundesligaš je sa nevjerovatnim ubitačnim dvojcem,misketom iza leđa koji je djelio obojici samo takve lopte 2008-2009.god osvojio trofej ispred moćnog Bajerna,a koliko je to klubova u Njemačkoj uspjelo u posljednijih 20 godina osvljiti trofej osim Bayerna.Nećemo biti bezobrazni i samo uspjehj pripisati pojedincima,jer je i čitav klektiv kao i stručni štab jednako zaslžan za taj uspjeh. :)

Sto se tiče Sitija,to je već aspolvirano unazad par stranica.Edin je dao veliki doprinos igri plavaca iako je bio u nemilosti Mancinija koji je kao drugog napadača više preferirao lijenog Balotelija.Sa druge strane,istina je da nije mogao imati mjesta u vrhu napada prije Aguera,koji je bolji igrač,prvenstveno zbog svoje brzine,tehnike, kontrole lopte i ekspresne završnice.Džeko je tada imao svoju minutažu,ali manju od one koju je očekivao.Kada je vidio da se na njega više ne računa digao je sidro i pravac Rim,gdje se opet preporodio u PROSJEČNOJ As Romi. :)
sve oni to znaju ali oni imaju svoje samo njima znane argumente u kojima je Edin Dzeko PROSJECAN igrac :? :-) :lol: :lol: :lol: Pricaju o Vidicu a Edin navaljo golova Manchester Unitedu ko ni jednoj ekipi u PL-u:)
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#42416 Re: Edin Džeko

Post by condy »

Logovan wrote:Džeko: što meni ovo treba koji kurac?
Image
:lol:

Nije život jedna žena :D
incognito071
Posts: 1391
Joined: 24/08/2007 10:34

#42417 Re: Edin Džeko

Post by incognito071 »

taman da na rukama hoda, gotivim ga najvise jer je moj, nas
RJ57
Posts: 3345
Joined: 10/04/2017 15:12

#42418 Re: Edin Džeko

Post by RJ57 »

muha_sa wrote:
RJ57 wrote:
muha_sa wrote:mi smo broj jedan majstori u svijetu po pljuvacini svakog našeg iole uspješnog

biće da si u pravu! :|
Nije to samo Džeko vec nema ni jednog uspješnog bosanca-bez obzira u kojoj oblasti-da se nece cekat neki kiks iliti mali eksces da ga se popljuje
generalno sam i mislio .. .tuga :D
LeTalek
Posts: 370
Joined: 09/06/2017 10:45

#42419 Re: Edin Džeko

Post by LeTalek »

Tomahawk11 wrote:
LeTalek wrote:
Ima i prosecni Lester titulu sa Vardyem i sta?!
Nije to splet okolnosti, to je cinjenicno stanje da je Aguero bio bolji u tom momentu i samim tim imao prednost. To i jeste ono sto odvaja top od "samo 1 od vrhunskih" igraca...
To isto moze reci i Berbatov, imao je nesrecu da igra sa Rooneyem i Tevezom u ekipi!
Džeko da je tolika klasa, zavrsio bi posle Citya u Chelseau, Juveu, Bayernu, PSG, Realu...a ne u Romi, nista vise od prosecne evro ekipe. Kakva je to titula biti drugi u Serie A?! Gde su u evropi? Jedina ekipa iz Italije koja se potvrdjuje i koja objektivno ima top kvalitet i za LŠ jeste Juve, ostalo boranija...

Niko ne spori da je Džeko najbolji napadac balkana, ali to nema nikakve veze sa nasom diskusijom i temom.
Dajte ljudi, uozbiljite se malo...
Ništa. Svaka čast Vardyju. Ima čovjek na konto toga i 17 nastupa u engleskoj reprezentaciji.
Ne tako davno, igrao za Stockbridge u 78. ligi engleske. Čim se popeo do vrha, znači da je klasa.
Igrao je jedan Batistuta za Romu. Jedan Totti. Hajde reci da nisu klase. Ne možeš.
Gdje sam ja naveo da je titula biti vicešampion? Sam kažeš, Juventus je ekipa koja iz Serie A pravi razliku na evropskoj sceni. Odmah iza te superstar ekipe dolazi Roma. Vrijede nešto, čim je tako, zar ne?!
Edin Džeko je napadač svjetske klase.
Pokazao je dovoljno da ga se svrsta u tu kategoriju.
Kako god gledali, to je tako.
Protivnici tog stava nemaju baš nikakvu argumentaciju.
Lahko je uzet titulu u bundesu, lahko je u premiershipu, lahko je ovo, lahko je ono....glupa priča, realno.
Džeko jeste klasa, niko ne spori.
Medutim, nije klasa gore nabrojanih igraca, sto samo po sebi nije neuspeh..Nisu ni Ivanović, Rakitić, Matić, Salihamidžic, Stanković...ta klasa, ali su opet (bili) vrhunski igraci.
Svaka cast svima njima, ali postoje igraci koji se ipak izdvajaju i od njih. Zato sam i spomenuo Vidića i Modrića kao primere s nasih prostora. Ljudi su dostigli neke top visine u svetu fudbala, neke stvari i postignuca kojima se ovi ostali ne mogu pohvaliti... ;-)
c_g
Posts: 1151
Joined: 29/09/2016 01:52

#42420 Re: Edin Džeko

Post by c_g »

Ko li je ova sa Džekom, pa je odmah naredio da se slika obriše sa Klixa? :lol: :lol:
Crvena Tifoza
Posts: 10492
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#42421 Re: Edin Džeko

Post by Crvena Tifoza »

c_g wrote:Ko li je ova sa Džekom, pa je odmah naredio da se slika obriše sa Klixa? :lol: :lol:

:izet:
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#42422 Re: Edin Džeko

Post by hrasno38 »

User avatar
noiserr
Posts: 3019
Joined: 13/11/2011 01:18
Location: Američki Zavajt

#42423 Re: Edin Džeko

Post by noiserr »

LeTalek wrote:
Tomahawk11 wrote:
LeTalek wrote:
Ima i prosecni Lester titulu sa Vardyem i sta?!
Nije to splet okolnosti, to je cinjenicno stanje da je Aguero bio bolji u tom momentu i samim tim imao prednost. To i jeste ono sto odvaja top od "samo 1 od vrhunskih" igraca...
To isto moze reci i Berbatov, imao je nesrecu da igra sa Rooneyem i Tevezom u ekipi!
Džeko da je tolika klasa, zavrsio bi posle Citya u Chelseau, Juveu, Bayernu, PSG, Realu...a ne u Romi, nista vise od prosecne evro ekipe. Kakva je to titula biti drugi u Serie A?! Gde su u evropi? Jedina ekipa iz Italije koja se potvrdjuje i koja objektivno ima top kvalitet i za LŠ jeste Juve, ostalo boranija...

Niko ne spori da je Džeko najbolji napadac balkana, ali to nema nikakve veze sa nasom diskusijom i temom.
Dajte ljudi, uozbiljite se malo...
Ništa. Svaka čast Vardyju. Ima čovjek na konto toga i 17 nastupa u engleskoj reprezentaciji.
Ne tako davno, igrao za Stockbridge u 78. ligi engleske. Čim se popeo do vrha, znači da je klasa.
Igrao je jedan Batistuta za Romu. Jedan Totti. Hajde reci da nisu klase. Ne možeš.
Gdje sam ja naveo da je titula biti vicešampion? Sam kažeš, Juventus je ekipa koja iz Serie A pravi razliku na evropskoj sceni. Odmah iza te superstar ekipe dolazi Roma. Vrijede nešto, čim je tako, zar ne?!
Edin Džeko je napadač svjetske klase.
Pokazao je dovoljno da ga se svrsta u tu kategoriju.
Kako god gledali, to je tako.
Protivnici tog stava nemaju baš nikakvu argumentaciju.
Lahko je uzet titulu u bundesu, lahko je u premiershipu, lahko je ovo, lahko je ono....glupa priča, realno.
Džeko jeste klasa, niko ne spori.
Medutim, nije klasa gore nabrojanih igraca, sto samo po sebi nije neuspeh..Nisu ni Ivanović, Rakitić, Matić, Salihamidžic, Stanković...ta klasa, ali su opet (bili) vrhunski igraci.
Svaka cast svima njima, ali postoje igraci koji se ipak izdvajaju i od njih. Zato sam i spomenuo Vidića i Modrića kao primere s nasih prostora. Ljudi su dostigli neke top visine u svetu fudbala, neke stvari i postignuca kojima se ovi ostali ne mogu pohvaliti... ;-)
Igrao je Modrić za Tottenham koji je Edin regularno bušio. Veći je fazon osvajati trofeje sa manjim timovima. Dzekin jedini hendikep je sto je Citijev talisman bio Aguero. Da Modrić igra na istoj poziciji kao Ronaldo nikad se za njega nebi čulo.

Nemoj pogrešno shvatiti Modrić je dobar igrač ali da je sada klasa iznad Dzeke je jedna obična glupost.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#42424 Re: Edin Džeko

Post by Tomahawk11 »

Džeko je pobjednik.
Što, recimo, jedan Higuain nije.
Jebu mu majku širom Argentine.
User avatar
Logovan
Posts: 94160
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#42425 Re: Edin Džeko

Post by Logovan »

Obrisana slika Džeke sa onom djevojkom. :lol: :lol:

Svašta. :D
Post Reply