e-novine.com/urednik Petar Lukovic

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

samoyu
Posts: 370
Joined: 22/06/2010 21:19
Location: Rep.Sunčana-Palata PreCednika

#126 Re: e-novine.com/urednik Petar Lukovic

Post by samoyu »

Jedna mala sarajevska analiza
Ugled i čast Emira K.


Mudri političko-medijsko-ovakav-onakav aparat susjedne države, s kojim je Emir u intimnom odnosu već decenijama, dosjeti se da možda ne bi bilo loše iskoristiti svog omiljenog klovna kako bi se konačno obračunali sa uticajnim neistomišljenicima. A pretragom medijskog prostora te zemlje dođe se do zaključka da na cijeloj teritoriji postoje tek dva do tri dovoljno jaka glasa koji ne daju vlastima da od sebe tvore bogove. Jedan od tih glasova je i rijetko zanimljiv, antifašistički, otvoreni portal “E-novine”, koji već godinama skrnavi božanski sindrom bitnika u Srbiji

Da nije budala, ovaj bi svijet bio neodoljivo dosadna dimenzija u kojoj bismo se udarali stražnjicama kako bi izazvali bilo kakav potres. Međutim, zahvaljujući svakojakoj prepotentnoj budali koja imitira analni otvor, svijet nam nije dosadan, pa čak, u pojedinim trenucima pokušaja zabave zna biti i pretežno poguban živom mislećem stvoru.

Za razliku od ostatka misli i shvatanja, osovina zla nikako da se umori od neprestanog udara na krivudave moždane puteve, pa se svako malo oglasi neki novi/stari fašisoidni izdanak koji nam “uljepša” svakodnevnicu svojom glupošću. A od gluposti jačeg oružja nema i za to imamo mnogostruke dokaze. Samo je potrebno zagrebati po zaprašenom nam sjećanju. Ne moramo čak niti ići predaleko. Evo, iz ovih skorašnjih budalesanja po balkanskim vrletima još prisutno, iako izbljedjelo sjećanje, priziva likove koji su svojedobno rane tvorili ili barem učestvovali u soljenju istih, a kako bi duže trajale. Zahvaljujući tome valjda i žive ta sjećanja u neblokiranom dijelu mozga pa se jave kad god pomenuti nakane šta novo učiniti. Usudno je da te nakane i djela obično bivaju sasvim negativni od nikad dočekanog pokajanja, pa se, ako još imamo snage, dodatno razočaramo u postupke inih.

I da me nisu pitali ja bih se osjećao pozvanim da kažem koju o najnovijem fekalisanju Mokrog Gorštaka, obzirom da je to impotentno fašističko govno iz moje mahale. Porijeklom, ne i sadašnjim staništem, jer Slobin Prvoborac već duže vrijeme Mokri na Gori, komadu teritorije susjedne države koju je u sodelovanju z deželo najblaže rečeno oteo ostatku tamošnjeg svijeta koji je jednako tih kao i živalj s moje strane Drine.

Uprkos sredini iz koje je potekao i školi kakvu je učio, taj nekad zbilja sjajan režiser se pretvorio u tek još jednu umobolnu spodobu koja brani misli da napreduje, svijetu da se pomakne sa već smrdljive tačke besmisla. Nekako sam, računajući na pomenuto porijeklo, očekivao da će kad-tad stati na loptu, razmisliti o sebi i svemu što ga okružuje i što čini od sebe sve ove godine otkad je probao viski iz ruku onog koji Ne Čuje Dobro Al’ Voli. Jer svaka se furka, kol’ko god zanimljiva bila, profura i ostane iza. Rijetki su primjeri, kakav je kod Kusturice da ti furke postanu način života i djelovanja. Jer furke su, valjda, pubertetski izljevi mozga koje sazrijevanje poništi i ostavi u dobrom, lošem, slatkom ili sramnom sjećanju.
Bolna čast: Nemanja na prkosima
Photo: protest.ba

Međutim, zaljubljenik celuloidne trake i Maradoninog spolovila nikako da se izvuče iz svojih nadrogiranih vizija o drčnosti. Nastavlja samopokopavanje u očima onih koji su ga nekad smatrali čovjekom, a još uvijek se, u nevjerici, nadaju postojanju zrnca normalnosti koja bi zarazila ostatak korteksa izgriženog kupovanjem fašističke cigle.

Ali ne, ne da se režiser, zaboravljajući sve derneke, akcije, lopte, čak i filmske citate zahvaljujući kojima je i postao dovoljno bitan da ga se nekad naširoko cijeni. Danas ima cijeli jedan državni aparat na koji se nakačio kako bi se branio od normalnog i primjerenog. O državi i državnom aparatu koja/koji u Kusturici prepozna svoj zaštitni znak može se suditi prema tome koga kandiduje za Nobelovu nagradu. Mislim, Dobrica Ćosić. Prilično bolesno, zar ne.

Onomad je od Andreja Nikolaidisa naplatio jednu od najbesmislenijih kazni za nanesenu mu duševnu bol zbog Nikolaidisove izjave. Da ne gubimo vrijeme na pitanja – Otkud duša nekom ko ju je poodavno izgubio? – dok bol sama po sebi nije upitna jer jedino ona može objasniti besmislenost Emirovih poteza.

Nakon toga se uklovnjeni, popularni režiser i neimar bacio na skupljanje materijalno-tehničkih sredstava za ostvarenje svog novog, uvijek glomaznijeg od prethodnog, sna o pokretnim slikama, kojima hoće uslikati pisanu riječ Ive Andrića. Teklo je sve više manje po planu. Okupio je svoju ekipu i očekivao krenuti u poduhvat, slavljen i obožavan kako samo na Balkanu biti zna. Onda se javio problemčić nedostatka upliva na žiro-račun te se Kusturica namjesti i ovdašnjem voditelju svemirskog laboratorija RS-1992, koji mu je obećao komadić akvizicione telekom milijarde. Čak su i voz Potemkin-2010 doveli do Višegrada kako bi opravdali buduće ulaganje. Probrali su i kamenčiće kojim će izneimariti ovostranu verziju mokrogorskog pejzaža. Ali, avaj. Dođe recesija i udari ovu braću po miloklizu tamo gdje su najtanji, te se dodikovski sponzorluk Kusturicinog sna istopi za neka bolja vremena.

U međuvremenu, mudri političko-medijsko-ovakav-onakav aparat susjedne države, s kojim je Emir u intimnom odnosu već decenijama, dosjeti se da možda ne bi bilo loše iskoristiti svog omiljenog klovna kako bi se konačno obračunali sa uticajnim neistomišljenicima. A pretragom medijskog prostora te zemlje dođe se do zaključka da na cijeloj teritoriji postoje tek dva do tri dovoljno jaka glasa koji ne daju vlastima da od sebe tvore bogove. Jedan od tih glasova je i rijetko zanimljiv, antifašistički, otvoreni portal “E-novine”, koji već godinama skrnavi božanski sindrom bitnika u Srbiji. Uglavnom, odluči se aparat krenuti u odlučni boj za jednoumlje te pozva Kustu da im se pridruži u ratu do istrebljenja. A ovom dobro dođe, jer valja opravdati dodjeljene parcele, uložena sredstva i obećana sponzorstva.

I tako se desi najnoviji fekalni izljev mozga popularnog Kuste u vidu tužbe protiv rečenih E-novina. A kako to samo od sebe, bar za poznavatelje djelovanja E-novina, ne bi bio dovoljan apsurd, potrudio se sam Kusturica jer on ne tuži izvor objave koja mu je zagrebala kokardu na čelenci, a izvor je Peščanik (medij također iz Srbije kao i E-novine), nego prenositelje Peščanikove objave, E-novine.

No, niti tu ne leži stvarni korijen problema koji mi deliriše mozak. Svaki put kad pročitam razlog tužbe, koji je: “povreda ugleda i časti” zbog dovođenja u vezu nekakvim tamo ubicom SDB-a, nanovo pomislim – stani malo. Dokle, ba više Emire, Nemanja, Kusturice? Ljubio si se sa Slobodanom (Miloševićem), svršavao s Mirom (Marković), grlio s Jovicom (Stanišićem), a Dobrici (Ćosiću) i dan danas maziš muda golim rukama. I na sve to se po Višegradu nadomak Perućca i Srebrenice safatavaš s Miloradom (Dodikom). O kakvom, bolan svom ugledu i časti govoriš, pička li ti materina četnička??? :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#127 Re: e-novine.com/urednik Petar Lukovic

Post by nellington »

Jedan zgodan osvrt koji je ostao nezapažen: http://www.e-novine.com/stav/59916-Braa-mrnji.html
ikarga
Posts: 1
Joined: 21/03/2012 13:24

#128 Re: e-novine.com/urednik Petar Lukovic

Post by ikarga »

Potrebna mi je digitalni broj Avaza od 17.03.2012. - samo osmrtnice. Veliko hvala.
User avatar
vodoprovodčik
Posts: 595
Joined: 05/02/2012 22:42

#129 Re: e-novine.com/urednik Petar Lukovic

Post by vodoprovodčik »

http://www.e-novine.com/kultura/kultura ... anoja.html
Da se prisjetimo jednog klasičnog eseja
vrbas79
Posts: 23
Joined: 01/05/2012 18:43

#130 Re: e-novine.com/urednik Petar Lukovic

Post by vrbas79 »

Ko je ovaj Nemrin Čengić? Može misliti i pisati šta hoće, ali sve treba imati svoju granicu. Koliko sam skontao valjda je radio za Petra Lukovića, čak mu i pare neke posuđivao!?!?

Čovjeka proziva i naziva ga govnetom s dna septičke jame, jadom, pičketinom, pičkom, četnikom, najgorom vrstom, nečovjekom, tetrijebom, budalom, kurvom, fašistom gorom od Vaskovića, mrš-ka ga, želi da crkne, da ga pojebu i Nikolić i Behmen...... :shock: :shock: :shock:

Ovaj Čengić mi se čini kao frustrirana osoba, koja se nakon dobre pijanke i drugih supstanci prihvatila pisanja teksta u 5 ujutro.

Kvazinovinarstvo je dotaklo samo dno!


piše: Nermin Čengić Svi se prodaše. Baš svi. Stid me je što sam neke shvatao ozbiljno. Osjećam se k’o moja Lela kad mi u jednom trenutku slabosti reče – ali, ja sam ga shvatila ozbiljno. Eto, isto se tako osjećam. Istrošeno, prevareno, prodano. I svi padoše na Sarajevu. To je čudo jedno, da ti kažem. Prvo onaj Dežulović. Zna spojit’ rečenicu da se čovjeku svidi, al’ je pao kad ga je sarajevsko Oslobođenje cenzurisalo, a on nastavio da piše za njih. Mislio sam, poslije njega neće više niko. Ozbiljni su ljudi, drže se svojih uvjerenja i stavova. Kont’o sam misle onako kako ‘propovjedaju’. I znaš ko upravo pade?

Ma, nećeš nikad pogodit’. Nećeš biti ni prvi ni zadnji jer masa ih nije povjerovalo. Još se nadiglo da pravda nepobitno iako su imali dokaze crno na bijelo i u boji. A opet im malo. Ne vjeruju. I meni je bilo frka da priznam i ne bi vjerov’o da nisam vidio rođenim očima. Ne mogu sebe lagat’. Uglavnom, bivši Petar Luković, Počasni građanin Sarajeva, a sada samo Luković Petar, govno sa dna septičke jame, na svom ličnom i personalnom i ničijem drugom sajtu je, u najmanje posljednjih pet dana propagirao Tomislava Nikolića i njegovu fašističku politiku. Fuj!

Kome Luković Petar više ikad može rezonovati i preporučivati bilo šta? Kome Luković može biti relevantan? Fuj! Prodao se za šaku dragulja. Lukoviću! Pičketino! Kakav je biftek, jesi ga probao? Tetrijebe, hau mač? Reklo ti da tako treba. Da se tako preživljava. Da niko neće ni skontat’, da će svi šutit’, da će bit’ zabezeknuti pa neće progovorit’? A bio si potencijal Lukoviću, što jest’ jest’. Nego, vidiš, kupili te bezmudinovići. Takvi ko i ti. Je l’ te stid, budalo? Je l’ te stid kurvo počasna sarajevska? Sramota li te je stati uz guzove Tomislavu Nikoliću, a istovremeno nositi titulu Počasnog građanina Sarajeva kojeg je Nikolićeva govnarija počastila Republikom Srpskom i ostalim govnima? Mrš, ba! Crkni! Vasić je, onakav fašista, deset puta veći čovjek od tebe. Kod njega se makar zna – kreten pa kreten, a ti se prodaješ za gloginje Nikolićevo. Kako se ljubi Vučić? Je l’ vlažno Lukoviću?

A sjećam se, fakat, vajne visprenosti kad ‘no Nikoliću na postelju padni, umirući tokom štrajka glađu, kojem smo se skupa ismijali. I? Šta kaže Pešićka? Muca li još kad vidi koliki ste svi skupa? Jebote! Stvarno mi vas je žao. A reklama Nikolićeva preko cijelih “e-novina”, već peti dan. Ma, bravo! Ona velika, na vrh sajta. Tvog, Lukoviću. Pičko! Koji jad, koja bijeda. Mislio sam da ti je to Google uvalio, da nemaš ništa s tim, al’ sam klikn’o i upratio da je reklama sa tvog servera. Ne dan pa da se omaklo, ne dva pa se prepilo i zaboravilo, već ti pet dana dajem šansu da je skloniš i da te opravdam. Nekako. Pičko prodana! Jebo te Toma Nikolić, a ti njega! Preš’o si na četničku stranu, jade! Na četničku stranu! Je l’ to Tomin zlatnik jači od obraza? Je l’ se to hraniš fašističkim novcem? Mene bi bilo stid, a tebi je svejedno. Crkni Lukoviću! Ne bi te ja više nikad spomen’o, samo bi te izbris’o, zaobiš’o, zaboravio, al’ sam ti valj’o. Jebi ga, i danas me prozivaju što sam ti valj’o. Ja ih mrškam, a ne mogu reć’ da nisam. I žao mi je svakog eura koji sam ti dao. Bijedo! Jebo te Tomislav Nikolić! Ali, jebo te i Alija Behmen i sve agitacije da ti se izađe u susret, da te se proglasi građaninom, pa još počasnim, pa još Sarajeva, ljubitelju guzova Nikolić Tomislava! Sve je palo u vodu kad si stao iza fašista. Fuj!

Na stranu što si mene, kao čovjeka, potpuno ponizio u očima mojih prijatelja kojima sam tebe i tvoj medij godinama predstavljao kao (rijetko) normalan u cijeloj Srbiji. I za to ti imam posebno pravo reči – PIČKETINO! Ali što si unizio grad koji ti nije tražio ništa osim da ga ostaviš na miru… pičketino… pojma ti nemaš kako je kad mi udariš na Sarajevo, jade! Ja ga volim, ti ga ne kontaš. Tebi je Sarajevo samo recka u CV-ju, na donatorskoj marži. Jebi se, Lukoviću! Kad malo bolje skontam, samo te ovaj ovdje polusvijet, ova tiha dolina kojoj možeš provuć’ govna kroz centar grada, a da se ne sjeti da ti proturiječi, samo su te oni i mogli proglasiti počasnim građaninom. Jer, ne znaju te. Oni bi, Lukoviću, i samom Eugenu (Savojskom) počasni status dali kad bi im se isplatilo. Pojma nemaju o životu. Kao što nisu znali, ni osjetili da si jad, da si dno, da si kameleon, da si najgora vrsta koja se pretvara prema potrebi i blagajni. Da si gori od deklarisanih fašista. Jade! Jebo te Tomislav Nikolić! I ti njega.

Izvor: http://protest.ba/v2/vracaj-orden-lukovicu/


User avatar
Grover
Posts: 1201
Joined: 17/03/2008 18:13

#132 Re: e-novine.com/urednik Petar Lukovic

Post by Grover »

vrbas79 wrote:Ko je ovaj Nemrin Čengić? Može misliti i pisati šta hoće, ali sve treba imati svoju granicu. Koliko sam skontao valjda je radio za Petra Lukovića, čak mu i pare neke posuđivao!?!?

Čovjeka proziva i naziva ga govnetom s dna septičke jame, jadom, pičketinom, pičkom, četnikom, najgorom vrstom, nečovjekom, tetrijebom, budalom, kurvom, fašistom gorom od Vaskovića, mrš-ka ga, želi da crkne, da ga pojebu i Nikolić i Behmen...... :shock: :shock: :shock:

Ovaj Čengić mi se čini kao frustrirana osoba, koja se nakon dobre pijanke i drugih supstanci prihvatila pisanja teksta u 5 ujutro.

Kvazinovinarstvo je dotaklo samo dno!


piše: Nermin Čengić Svi se prodaše. Baš svi. Stid me je što sam neke shvatao ozbiljno. Osjećam se k’o moja Lela kad mi u jednom trenutku slabosti reče – ali, ja sam ga shvatila ozbiljno. Eto, isto se tako osjećam. Istrošeno, prevareno, prodano. I svi padoše na Sarajevu. To je čudo jedno, da ti kažem. Prvo onaj Dežulović. Zna spojit’ rečenicu da se čovjeku svidi, al’ je pao kad ga je sarajevsko Oslobođenje cenzurisalo, a on nastavio da piše za njih. Mislio sam, poslije njega neće više niko. Ozbiljni su ljudi, drže se svojih uvjerenja i stavova. Kont’o sam misle onako kako ‘propovjedaju’. I znaš ko upravo pade?

Ma, nećeš nikad pogodit’. Nećeš biti ni prvi ni zadnji jer masa ih nije povjerovalo. Još se nadiglo da pravda nepobitno iako su imali dokaze crno na bijelo i u boji. A opet im malo. Ne vjeruju. I meni je bilo frka da priznam i ne bi vjerov’o da nisam vidio rođenim očima. Ne mogu sebe lagat’. Uglavnom, bivši Petar Luković, Počasni građanin Sarajeva, a sada samo Luković Petar, govno sa dna septičke jame, na svom ličnom i personalnom i ničijem drugom sajtu je, u najmanje posljednjih pet dana propagirao Tomislava Nikolića i njegovu fašističku politiku. Fuj!

Kome Luković Petar više ikad može rezonovati i preporučivati bilo šta? Kome Luković može biti relevantan? Fuj! Prodao se za šaku dragulja. Lukoviću! Pičketino! Kakav je biftek, jesi ga probao? Tetrijebe, hau mač? Reklo ti da tako treba. Da se tako preživljava. Da niko neće ni skontat’, da će svi šutit’, da će bit’ zabezeknuti pa neće progovorit’? A bio si potencijal Lukoviću, što jest’ jest’. Nego, vidiš, kupili te bezmudinovići. Takvi ko i ti. Je l’ te stid, budalo? Je l’ te stid kurvo počasna sarajevska? Sramota li te je stati uz guzove Tomislavu Nikoliću, a istovremeno nositi titulu Počasnog građanina Sarajeva kojeg je Nikolićeva govnarija počastila Republikom Srpskom i ostalim govnima? Mrš, ba! Crkni! Vasić je, onakav fašista, deset puta veći čovjek od tebe. Kod njega se makar zna – kreten pa kreten, a ti se prodaješ za gloginje Nikolićevo. Kako se ljubi Vučić? Je l’ vlažno Lukoviću?

A sjećam se, fakat, vajne visprenosti kad ‘no Nikoliću na postelju padni, umirući tokom štrajka glađu, kojem smo se skupa ismijali. I? Šta kaže Pešićka? Muca li još kad vidi koliki ste svi skupa? Jebote! Stvarno mi vas je žao. A reklama Nikolićeva preko cijelih “e-novina”, već peti dan. Ma, bravo! Ona velika, na vrh sajta. Tvog, Lukoviću. Pičko! Koji jad, koja bijeda. Mislio sam da ti je to Google uvalio, da nemaš ništa s tim, al’ sam klikn’o i upratio da je reklama sa tvog servera. Ne dan pa da se omaklo, ne dva pa se prepilo i zaboravilo, već ti pet dana dajem šansu da je skloniš i da te opravdam. Nekako. Pičko prodana! Jebo te Toma Nikolić, a ti njega! Preš’o si na četničku stranu, jade! Na četničku stranu! Je l’ to Tomin zlatnik jači od obraza? Je l’ se to hraniš fašističkim novcem? Mene bi bilo stid, a tebi je svejedno. Crkni Lukoviću! Ne bi te ja više nikad spomen’o, samo bi te izbris’o, zaobiš’o, zaboravio, al’ sam ti valj’o. Jebi ga, i danas me prozivaju što sam ti valj’o. Ja ih mrškam, a ne mogu reć’ da nisam. I žao mi je svakog eura koji sam ti dao. Bijedo! Jebo te Tomislav Nikolić! Ali, jebo te i Alija Behmen i sve agitacije da ti se izađe u susret, da te se proglasi građaninom, pa još počasnim, pa još Sarajeva, ljubitelju guzova Nikolić Tomislava! Sve je palo u vodu kad si stao iza fašista. Fuj!

Na stranu što si mene, kao čovjeka, potpuno ponizio u očima mojih prijatelja kojima sam tebe i tvoj medij godinama predstavljao kao (rijetko) normalan u cijeloj Srbiji. I za to ti imam posebno pravo reči – PIČKETINO! Ali što si unizio grad koji ti nije tražio ništa osim da ga ostaviš na miru… pičketino… pojma ti nemaš kako je kad mi udariš na Sarajevo, jade! Ja ga volim, ti ga ne kontaš. Tebi je Sarajevo samo recka u CV-ju, na donatorskoj marži. Jebi se, Lukoviću! Kad malo bolje skontam, samo te ovaj ovdje polusvijet, ova tiha dolina kojoj možeš provuć’ govna kroz centar grada, a da se ne sjeti da ti proturiječi, samo su te oni i mogli proglasiti počasnim građaninom. Jer, ne znaju te. Oni bi, Lukoviću, i samom Eugenu (Savojskom) počasni status dali kad bi im se isplatilo. Pojma nemaju o životu. Kao što nisu znali, ni osjetili da si jad, da si dno, da si kameleon, da si najgora vrsta koja se pretvara prema potrebi i blagajni. Da si gori od deklarisanih fašista. Jade! Jebo te Tomislav Nikolić! I ti njega.

Izvor: http://protest.ba/v2/vracaj-orden-lukovicu/


Nermin Čengić ne zna gde je šupalj.
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#135 Re: e-novine.com/urednik Petar Lukovic

Post by commendatore »

Gase se E-Novine Pere Lukovica

Jedan od definitivno najbistrijih, najsatiricnijih, antifasistoidno-klerikalistickih, najhrabrijih portala koji bas puno i nisu birali rijeci a svakako su bile prave - E- Novine se gase.....

http://www.e-novine.com/kolumna/petar-l ... -2016.html

Svojevremeno sam izvrsio poneku donaciju da ljudi popiju ljutu ili si kupe malo nakoso da se pocaste ali u svakom slucaju gasenje ovakve misli i slobodarskog razmisljanja je definitivno pobjeda idiokratije, demokratije debila, i debilistickih demokrata a prikirivenih fasistickih nacionalistickih ološa koji se farbaju po potrebi.... Ovo je definitivno prostor koji ne trpi otvoreni um i misao nego nametnute vrijednosti i razmisljanja bez prava na jedinku da izrazi vlastito misljenje koje moze kolidirat sa misljenjem vecine..... Jer ako je vecina glupa a ti pametan jedino sto moze da ti se desi je odstrel, bolest, zaborav, zatvor itd itd.....

koliko Srbija "nije bila kriva nizasta" pokazuje i davno objavljen feljton kojeg sam redovno citao "Zapisi sa sednica predsednistva"

http://www.e-novine.com/feljton/52645-M ... ovice.html

Šteta za - E-novine - RIP...... :( :sad: :roll:
User avatar
dulekrele
Posts: 3846
Joined: 10/04/2014 18:25

#136 Re: e-novine.com/urednik Petar Lukovic

Post by dulekrele »

Dobar je bio Pero sve dok se nije poceo uvlaciti vucku u pakas.
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#137 Re: e-novine.com/urednik Petar Lukovic

Post by commendatore »

dulekrele wrote:Dobar je bio Pero sve dok se nije poceo uvlaciti vucku u pakas.
ocito nije dovoljno.... :-)
Post Reply