E-cigarete

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
sumirprimus
Posts: 81491
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#676 Re: E-cigarete

Post by sumirprimus »

uh ovde ukusa,puno mi je to odjednom odo zapalit

cokoladu :lol:
User avatar
Filter
Posts: 8025
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#677 Re: E-cigarete

Post by Filter »

ja cacnem nako voce, pa se vratim na camel :roll:
najbolje mi legne jbo ga patak
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8573
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#678 Re: E-cigarete

Post by Pitar sa Kariba »

@sumire, jesi li je zapalio!?
:D
sumirprimus
Posts: 81491
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#679 Re: E-cigarete

Post by sumirprimus »

ma samo elektronika. meni je bitno samo da dimi :lol:
kad sam mogo podbjel i svilicu ovo dodje ko milka cokolada :lol:
ja to samo kazem odo zapialit valjda navika... :D
dudlov
Posts: 1913
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#680 Re: E-cigarete

Post by dudlov »

sumirprimus wrote:ma samo elektronika. meni je bitno samo da dimi :lol:
kad sam mogo podbjel i svilicu ovo dodje ko milka cokolada :lol:
ja to samo kazem odo zapialit valjda navika... :D
prvih par dana je najguravije :D
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8573
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#681 Re: E-cigarete

Post by Pitar sa Kariba »

Ma samo izdrzi, makar do utakmice. A onda, valjda ces se nasikirati pa zapali (halalolsum). :D
sumirprimus
Posts: 81491
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#682 Re: E-cigarete

Post by sumirprimus »

E VIDIS TO, JEL se moze unijet na tekmu? nesto gledam ovo prkno teze od flasice letilo bi ko raketa :lol: :D
mislim nisam ja lud da bi bacio 70 maraka, nego kad oduzimaju upaljace..kakvi su s ovim?
i nije meni frka, meni ovo zadovoljava potrebu.iskreno.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8573
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#683 Re: E-cigarete

Post by Pitar sa Kariba »

Ne uzimaju, ja nisam imao problema kod unošenja, jos je kod mene od pola kile jbt. :D
Nije vise nepoznanica raji sta je e-cig- A kad se sjetim, to mi je najvise smetalo "Sta to dimiš? Daj da probam! :-)
Sad se niko i ne obazire.
Doduše mi smo ipak metropola! :lol:
sumirprimus
Posts: 81491
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#684 Re: E-cigarete

Post by sumirprimus »

nedam ja nikom,sta ja znam sta on u ustima ima. kakvu abecedu hepatitisa side, goni misko i ljuti se kolko hos :lol:
i ovo ako se moze unijet to je onda pun pogodak,ih kad je dajdzo lagano pocne saugat :lol:
dudlov
Posts: 1913
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#685 Re: E-cigarete

Post by dudlov »

Pitar sa Kariba wrote:
dudlov wrote:gledam na pik-u aramax tečnost 30ml za 10 maraka. interesuje me je li iko probao ovu tečnost i da li se isplati kupiti.
Nisu loše, duhanske su. A i momak koji ih radi je prva liga. Ja ih parim, doduše mijesam sa KTS-ovim (Love i Death) voćnim i tamam mi. Neko je ovdje pisao da mu nisu legle. Ja uzimam samo Green Tobaco i Desert. Jednom sam i Vanilu probao i nije mi se svidjela.
evo kupih i ja aramax usa tobacco da probam. cijena im je dobra u odnosu na cijenu ostalih tekućina. od voćastih koristim kts gothic faith aromu i odlična je...sve preporuke
User avatar
Skream
Posts: 1740
Joined: 11/11/2010 02:26
Location: Night Shift

#686 Re: E-cigarete

Post by Skream »

Kakve su vam ove CL tekučine u Vape Shopu kod pozorišta u Sa, valjal to šta?
User avatar
Filter
Posts: 8025
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#687 Re: E-cigarete

Post by Filter »

Skream wrote:Kakve su vam ove CL tekučine u Vape Shopu kod pozorišta u Sa, valjal to šta?
njihove rokam od pocetka, meni taman.
od pocetka sam na camelu 3 mg, odnos je 50-50. nekad uzmem bez nikotina...
User avatar
Skream
Posts: 1740
Joined: 11/11/2010 02:26
Location: Night Shift

#688 Re: E-cigarete

Post by Skream »

Filter wrote:
Skream wrote:Kakve su vam ove CL tekučine u Vape Shopu kod pozorišta u Sa, valjal to šta?
njihove rokam od pocetka, meni taman.
od pocetka sam na camelu 3 mg, odnos je 50-50. nekad uzmem bez nikotina...
Hvala ti.
Vidim imaju ovu RY4 aromu (duhan sa malo karamele) meni ubjedljivo najbolja aroma što probah, preporuka :thumbup:
User avatar
Filter
Posts: 8025
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#689 Re: E-cigarete

Post by Filter »

Skream wrote:
Filter wrote:
Skream wrote:Kakve su vam ove CL tekučine u Vape Shopu kod pozorišta u Sa, valjal to šta?
njihove rokam od pocetka, meni taman.
od pocetka sam na camelu 3 mg, odnos je 50-50. nekad uzmem bez nikotina...
Hvala ti.
Vidim imaju ovu RY4 aromu (duhan sa malo karamele) meni ubjedljivo najbolja aroma što probah, preporuka :thumbup:
:thumbup: sljedeca fasunga, probam
User avatar
zigubigule
Posts: 605
Joined: 03/08/2016 00:26

#690 Re: E-cigarete

Post by zigubigule »

moze preporuka za pocetnika? koju ecig uzeti? koliko love i gdje?
koji su generalno najbolji brendovi eciga? valjaju li sta ovi srbi, tj umbrella?

čirs
dudlov
Posts: 1913
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#691 Re: E-cigarete

Post by dudlov »

zigubigule wrote:moze preporuka za pocetnika? koju ecig uzeti? koliko love i gdje?
koji su generalno najbolji brendovi eciga? valjaju li sta ovi srbi, tj umbrella?

čirs
Kupi joyetech ego aio na pik-u 49 maraka. Što se aroma tiče ja koristim mt baker usa gold od 12mg i voćne kts gothic faith isto 12mg. Moj ti je savjet da se ne uvaljuješ puno, dok ne vidiš hoćeš li se naviknuti na ovaj vid unošenja nikotina. Ove tečnosti su ti 15 km od 30ml. Imaš i aramax tečnosti 30ml za 10 maraka na piku i nisu loše, barem ove duhanske. Lik koji prodaje ego aio na pik-u je harli i moja preporuka je da sa njim završiš nabavku ove cigarete koja je najbolja za početnike. Kod njega možeš nabaviti aramax tečnosti. Sretno
User avatar
Bronco_Billy
Posts: 669
Joined: 08/01/2008 21:43
Location: Sarajevo

#692 Re: E-cigarete

Post by Bronco_Billy »

zigubigule wrote:moze preporuka za pocetnika? koju ecig uzeti? koliko love i gdje?
koji su generalno najbolji brendovi eciga? valjaju li sta ovi srbi, tj umbrella?

čirs
Dacu ti ja EGO AIO za 20KM, koristena 2 dana :D

Zena probala i nije joj islo.
Al u Sarajevu sam za 15-20 dana.
anes66
Posts: 100
Joined: 29/11/2011 01:36

#693 Re: E-cigarete

Post by anes66 »

Pomozite ljudi hitno :/ ovako odlucio sam da bacim prave cigare i da predjem na ove moderne eh sad kupio sam na ebay ovo (specifikacije https://i.imgur.com/a9KvOmY.png) i interesuje me sta mi je slijedeci korak zelio bih da pravim svoje arome jer kako predpostavljam da kupujem arome izadje skuplje, eh jos jedno me interesuje sta je sa ovim zicama (grijacima) koliko se to cesto mjenja kakve razlike ima ovi ohmi ako je previse pitanja odjednom sry al citao sam dosta o tome ali nista bas konkretno gdje nabavljate te sve stvari ako mozete da kazete bilo bi isto super.

Hvala unaprijed svima
User avatar
Bronco_Billy
Posts: 669
Joined: 08/01/2008 21:43
Location: Sarajevo

#694 Re: E-cigarete

Post by Bronco_Billy »

anes66 wrote:Pomozite ljudi hitno :/ ovako odlucio sam da bacim prave cigare i da predjem na ove moderne eh sad kupio sam na ebay ovo (specifikacije https://i.imgur.com/a9KvOmY.png) i interesuje me sta mi je slijedeci korak zelio bih da pravim svoje arome jer kako predpostavljam da kupujem arome izadje skuplje, eh jos jedno me interesuje sta je sa ovim zicama (grijacima) koliko se to cesto mjenja kakve razlike ima ovi ohmi ako je previse pitanja odjednom sry al citao sam dosta o tome ali nista bas konkretno gdje nabavljate te sve stvari ako mozete da kazete bilo bi isto super.

Hvala unaprijed svima

Prelistaj temu malo, na prethodnim stranicama imas dosta informacija.
anes66
Posts: 100
Joined: 29/11/2011 01:36

#695 Re: E-cigarete

Post by anes66 »

Bronco_Billy wrote:
anes66 wrote:Pomozite ljudi hitno :/ ovako odlucio sam da bacim prave cigare i da predjem na ove moderne eh sad kupio sam na ebay ovo (specifikacije https://i.imgur.com/a9KvOmY.png) i interesuje me sta mi je slijedeci korak zelio bih da pravim svoje arome jer kako predpostavljam da kupujem arome izadje skuplje, eh jos jedno me interesuje sta je sa ovim zicama (grijacima) koliko se to cesto mjenja kakve razlike ima ovi ohmi ako je previse pitanja odjednom sry al citao sam dosta o tome ali nista bas konkretno gdje nabavljate te sve stvari ako mozete da kazete bilo bi isto super.

Hvala unaprijed svima

Prelistaj temu malo, na prethodnim stranicama imas dosta informacija.
ma izlisto ko budala ali slaboo imal neko da mi objasni kako sta ide totalni sam lajik

kako da pravim tu tecnost kako da pravim te grijace svaka info je dobro dosla

npr sta mi treba da napravim da bude kao Malboro crveni sa malim okusom mentola (jer prelazim sa cigareta na digitalne :)
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8573
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#696 Re: E-cigarete

Post by Pitar sa Kariba »

@anes66 i kod mene je slična, istick sa Melo 3. Za početnika sumnjam da ti je jeftinije miješati sam tečnosti a pogotovo motati grijače. Probaj gotove dok se malo ne uhodaš (grijač za Melo na piki 5KM može trajati mjesec do dva) tečnosti 10-15KM za 30ml. I napiši hoćeš li baze i arome za tečnosti da uzimaš vani ili ovdje.
anes66
Posts: 100
Joined: 29/11/2011 01:36

#697 Re: E-cigarete

Post by anes66 »

Pitar sa Kariba wrote:@anes66 i kod mene je slična, istick sa Melo 3. Za početnika sumnjam da ti je jeftinije miješati sam tečnosti a pogotovo motati grijače. Probaj gotove dok se malo ne uhodaš (grijač za Melo na piki 5KM može trajati mjesec do dva) tečnosti 10-15KM za 30ml. I napiši hoćeš li baze i arome za tečnosti da uzimaš vani ili ovdje.

eh pa u tome je fora kod tih aroma neznam koje je bolje u cemu je razlika ali et nisam neki ni prevelik pusac kutija cigara mi nekad moze biti dan i pol
znaci mislim da mi bi bilo za pocetak dobro neki malboro crveni sa malo mentola dali je to moguce

i ako je moguce da mi ostavis linkove gdje bi mogao naci jeftino te grijace i tecnosti za pusenje
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8573
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#698 Re: E-cigarete

Post by Pitar sa Kariba »

Pitar sa Kariba wrote:Evo po meni najbolje vocne tecnosti u SA
https://www.olx.ba/artikal/22784191/pre ... thic-30ml/

A evo i Mr.Vaper (Banja Luka).
https://infamousvape.olx.ba/
Stvarno ima najbolju "robu" u BiH, samo sto su kod njega uglavnom baze i arome pa bi morao sam muckati. Jbg u Tz ne znam nikoga.


Da ne zaboravim i harleyyy-a isto ove Aramax meni nisu lose. Nisu premium tecnosti ali su jeftinije.
https://www.olx.ba/profil/harleyyy
@anes66 evi postao sam stranicu ranije najbolje u BiH (PIK-a). Nije mi mrsko opet, samo da se kutarises cigaretina :D . Ako si iz Sa ja bih preporucio Harlya (zadnji link) sve ce ti objasniti i izaci u susret. Iz ino. ja ne narucujem pa i ne znam linkove, osim sicu sa FT.
Arkec Zgotiva
Posts: 132
Joined: 13/11/2012 14:24

#699 Re: E-cigarete

Post by Arkec Zgotiva »

anes66 wrote:
ma izlisto ko budala ali slaboo imal neko da mi objasni kako sta ide totalni sam lajik

kako da pravim tu tecnost kako da pravim te grijace svaka info je dobro dosla

npr sta mi treba da napravim da bude kao Malboro crveni sa malim okusom mentola (jer prelazim sa cigareta na digitalne :)
Evo ovako, posto su i meni ljudi dosta pomogli na ovom forumu a i na nekim facebook grupama (trazi Bosnian Vapers), reci cu ti ono sto sam ja do sada pohvatao.

1. Ako miksas tecnosti, puno je jeftinije nego da kupujes. Moj prijedlog ti je ili da prvo provedes mjesec-dva kupujuci tecnosti dok ne vidis koja ti se svidjaju, pa da onda na osnovu njih kupujes arome i miksas sebi. Druga opcija je da se zaletis i narucis arome koje ti se cine privlacne, pa ako ti se ne svide uvijek mozes da ponudis kao zamjenu za druge na facebook grupama a i ovdje.

Ako zelis da kupujes gotove tecnosti, mozes narucivati s neta, ali imas i dosta shopova kod nas (ako si u Sarajevu) gdje mozes jako dobre kupiti, SCC, robot na socijalnom, shop kod narodnog pozorista, ili na piku.

Ako zelis da miksas, trebat ce ti:
- Aroma/e (vise pojedinacnih aroma da miksas po receptu ili koncentrat koji sadrzi vise izmiksanih aroma).
- VG baza
- PG baza
- Nikotin
- bocice, zlatarska vaga ili sprice i igle(ako ces miksati tezinom ili volumenom)
- rukavice

Imas opciju da narucis iz Banjaluke od MrVaper, potrazi na facebooku profil/page, on ima sve.
Druga opcija je da narucujes sa drugih stranica poput https://www.chefsflavours.co.uk/ koji imaju dobre arome, kao i VG i PG baze, ali bi nikotin morao da narucis sa drugih stranica poput https://www.molinshop.com/.

Ako neces naci neki recept, vec uzeti koncentrat izmiksanih aroma, cesto ti u opisu koncentrata pise na koliko se mixa, npr. 5-20%.

Kad imas sve sastojke spremne, odes na stranicu http://www.steam-engine.org/juice.html koja sluzi za kalkulaciju potrebne tezine/kolicine sastojaka da bi dobio ono sto zelis.

Ako zelis vise okusa ali i udara u grlo (kao kod cigare), stavis vise PG-a, a ako zelis malo manje okusa, manje udara u grlo i vise pare, stavis vise VG-a.
Neki primjeri omjera VG/PG su 80/20, 70/30, 60/40, 50/50, mada ces ti najbolje skontati sta ti najvise odgovara.
Imas dosta klipova na youtubeu kako da miksas pa ako bude trebalo mogu ti i ja naci klip po kojem sam ja naucio da miksam po tezini , s vagom.

Kad sve to odradis, neke arome ti imaju period koji je potreban da se veze aroma sa drugim sastojcima, da bi dobio najbolji okus. Nekim je potrebno po mjesec dana, neke mozes pariti cim ih izmiksas.


2. Sto se tice pravljenja grijaca, isti princip, mozda ti je bolje da kupis tank koji koristi gotove grijace, jer ce ti mozda biti previse za pocetak da sve to pocnes raditi, tj. miksati / praviti grijace, da bi na kraju skontao da ti treba vremena, znanja za to. Radi ti na principu trial & error, pogrijesiti ces dosta puta prije nego usavrsis. Ako nisi cvrsto odlucio da to zelis, moze ti brzo interes za to pasti.

Posto vjerujem da si pogubljen sad kao sto sam i ja bio, kad odlucis da li ces miksati, praviti svoje grijace itd., javi se pa cemo uci dublje u pricu.

Pozdrav!
anes66
Posts: 100
Joined: 29/11/2011 01:36

#700 Re: E-cigarete

Post by anes66 »

Arkec Zgotiva wrote:
anes66 wrote:
ma izlisto ko budala ali slaboo imal neko da mi objasni kako sta ide totalni sam lajik

kako da pravim tu tecnost kako da pravim te grijace svaka info je dobro dosla

npr sta mi treba da napravim da bude kao Malboro crveni sa malim okusom mentola (jer prelazim sa cigareta na digitalne :)
Evo ovako, posto su i meni ljudi dosta pomogli na ovom forumu a i na nekim facebook grupama (trazi Bosnian Vapers), reci cu ti ono sto sam ja do sada pohvatao.

1. Ako miksas tecnosti, puno je jeftinije nego da kupujes. Moj prijedlog ti je ili da prvo provedes mjesec-dva kupujuci tecnosti dok ne vidis koja ti se svidjaju, pa da onda na osnovu njih kupujes arome i miksas sebi. Druga opcija je da se zaletis i narucis arome koje ti se cine privlacne, pa ako ti se ne svide uvijek mozes da ponudis kao zamjenu za druge na facebook grupama a i ovdje.

Ako zelis da kupujes gotove tecnosti, mozes narucivati s neta, ali imas i dosta shopova kod nas (ako si u Sarajevu) gdje mozes jako dobre kupiti, SCC, robot na socijalnom, shop kod narodnog pozorista, ili na piku.

Ako zelis da miksas, trebat ce ti:
- Aroma/e (vise pojedinacnih aroma da miksas po receptu ili koncentrat koji sadrzi vise izmiksanih aroma).
- VG baza
- PG baza
- Nikotin
- bocice, zlatarska vaga ili sprice i igle(ako ces miksati tezinom ili volumenom)
- rukavice

Imas opciju da narucis iz Banjaluke od MrVaper, potrazi na facebooku profil/page, on ima sve.
Druga opcija je da narucujes sa drugih stranica poput https://www.chefsflavours.co.uk/ koji imaju dobre arome, kao i VG i PG baze, ali bi nikotin morao da narucis sa drugih stranica poput https://www.molinshop.com/.

Ako neces naci neki recept, vec uzeti koncentrat izmiksanih aroma, cesto ti u opisu koncentrata pise na koliko se mixa, npr. 5-20%.

Kad imas sve sastojke spremne, odes na stranicu http://www.steam-engine.org/juice.html koja sluzi za kalkulaciju potrebne tezine/kolicine sastojaka da bi dobio ono sto zelis.

Ako zelis vise okusa ali i udara u grlo (kao kod cigare), stavis vise PG-a, a ako zelis malo manje okusa, manje udara u grlo i vise pare, stavis vise VG-a.
Neki primjeri omjera VG/PG su 80/20, 70/30, 60/40, 50/50, mada ces ti najbolje skontati sta ti najvise odgovara.
Imas dosta klipova na youtubeu kako da miksas pa ako bude trebalo mogu ti i ja naci klip po kojem sam ja naucio da miksam po tezini , s vagom.

Kad sve to odradis, neke arome ti imaju period koji je potreban da se veze aroma sa drugim sastojcima, da bi dobio najbolji okus. Nekim je potrebno po mjesec dana, neke mozes pariti cim ih izmiksas.


2. Sto se tice pravljenja grijaca, isti princip, mozda ti je bolje da kupis tank koji koristi gotove grijace, jer ce ti mozda biti previse za pocetak da sve to pocnes raditi, tj. miksati / praviti grijace, da bi na kraju skontao da ti treba vremena, znanja za to. Radi ti na principu trial & error, pogrijesiti ces dosta puta prije nego usavrsis. Ako nisi cvrsto odlucio da to zelis, moze ti brzo interes za to pasti.

Posto vjerujem da si pogubljen sad kao sto sam i ja bio, kad odlucis da li ces miksati, praviti svoje grijace itd., javi se pa cemo uci dublje u pricu.

Pozdrav!
Svaka cast na ovom postu i hvala ti na odvojenom vremenu

eh ovako trenutno konzumiram Malboro Crveni cigarete

pa reci sta mi je potrebno sad od tecnosti i koje kolicine da bi bio miran jedno 3/4 mjeseca da ja to odmah pripremim jer e-cigareta mi jos nije dosla.

Eh sto se tice Atomizera blage veze nemam ovdje pise da je neki Melo III sad dali ja mogu mjenjati te gotove grijace ili da pravim neznam ako moze da se mjenja jos bolje samo mi recite koje da kupim jer kao sto rekoh pojma ja nemam oko ovoga samo znam da zelim da bacim prave cigarete
Post Reply