E-cigarete

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
harera
Posts: 197
Joined: 09/07/2005 14:27

#601 Re: E-cigarete

Post by harera »

U tvom slucaju bi to ovako izgledalo :
Image
kupovinom te jedne boce 100 mg/ml nikotinske baze + po litar PG i VG-a + aroma bi dobio litar i po tecnosti na 6mg/ml
Sarajevo1970
Posts: 779
Joined: 31/12/2007 23:08
Location: 薩拉熱窩,波斯尼亞

#602 Re: E-cigarete

Post by Sarajevo1970 »

harera wrote:U tvom slucaju bi to ovako izgledalo :
Image
kupovinom te jedne boce 100 mg/ml nikotinske baze + po litar PG i VG-a + aroma bi dobio litar i po tecnosti na 6mg/ml
Halo care, pa ti si car. ;)

Ali kako moze biti da dobijem litar i po kad pomjesam litar PG i litar VG? Jeli to pola litra negdje ispari? :lol:
Taj program nije za mene, nista ja to nekontam..

Hajd mi molim te isracunaj (izvini sto te maltretiram) koliko mi treba nikotinske baze na 100ml PG i 500ml VG (znaci 600ml u totalu) da bude 6mg jacine.
(nazalost nemam kontakte na relaciji BE-SA, pa od toga nema nista, ali nije frka)
harera
Posts: 197
Joined: 09/07/2005 14:27

#603 Re: E-cigarete

Post by harera »

Naravno da ne ispari ostaje ti dosta i PG i VG-a a ostane ti jos i 10ml nikotinske baze ....evo desno imas podatke koliko treba cega da bi se nikotinska baza od 100mg/ml razbila na 6mg tecnosti
Image
Nije moguce to izracunati ako posjedujes samo bazu u PG-u i VG! Iako ti je nikotinska baza u PG-u treba ti jos PG-a kako bi ujednacio iznos PG-a i VG-a
Evo na slici ti kaze da pored nic baze u PG-u (60ml) sa 500 ml VG-a ti treba jos 410 ml PG-a
Image
Sarajevo1970
Posts: 779
Joined: 31/12/2007 23:08
Location: 薩拉熱窩,波斯尼亞

#604 Re: E-cigarete

Post by Sarajevo1970 »

Hvala druze, ekstra objasnio. Samo mi nije jasno sto treba toliko PG-a biti.
Nisam neki ljubimac tog "throat hit"-a, sad sam na 30%PG i 70%VG pa mi ponekad i to previse.

Ja sam sad nesta racunao i dosao na ovo..

500ml VG baze
100ml PG baze
85ml od onog 50mg/ml nikotina
30 ml arome

Na kraju bi onda imao 715ml tecnosti sa 6mg jacine, kostalo bi neki 85KM sa postarinom a Sarajevo bi opet ovako izgledalo:
Image
hava123
Posts: 662
Joined: 24/12/2011 08:37

#605 Re: E-cigarete

Post by hava123 »

Pipl, jel ovaj set OK za početnike

https://www.fasttech.com/products/3649310 1100mAh

Jel ovdje idu grijači CE4 ?

ili je ovaj:

https://www.fasttech.com/products/3031/10014211/3343401 1300mAh

grijači CE4

Koliko vidim, prvi atomizer nema ''kanapu'' dok drugi ima ''kanapu''.
Jel samo u u tom razlika osim šta je drugi jači?
Arkec Zgotiva
Posts: 132
Joined: 13/11/2012 14:24

#606 Re: E-cigarete

Post by Arkec Zgotiva »

Ne bih te preporucio. Imao sam slicnu prije 3 godine i bas je losa bila. Uzeo sam https://www.fasttech.com/products/3031/ ... -cigarette i do sada sam prezadovoljan, a cijena je odlicna na fasttechu
hava123
Posts: 662
Joined: 24/12/2011 08:37

#607 Re: E-cigarete

Post by hava123 »

Arkec Zgotiva wrote:Ne bih te preporucio. Imao sam slicnu prije 3 godine i bas je losa bila. Uzeo sam https://www.fasttech.com/products/3031/ ... -cigarette i do sada sam prezadovoljan, a cijena je odlicna na fasttechu
Jarane, ovo je za prvu ruku,i nije za mene.
Šta bacati pare bezveze ako se dotična osoba neće moći naviknuti na šišu.
Ako se navikne onda nek kupi skuplju.
Ja moram da odaberem a ni sam ne znam šta da odaberem između te dvije. Buđet je do nekih 6$, zasad.

Inače, ja imam istu takvu (valjda je ista) samo 650 mAh i čekam platu da naručim sa jačom baterijom pa ću nekad i ja na bolju preći.

Ova šta ima ''kanapu'' je starija verzija grijača? Jel to tačno?
User avatar
Bronco_Billy
Posts: 669
Joined: 08/01/2008 21:43
Location: Sarajevo

#608 Re: E-cigarete

Post by Bronco_Billy »

Svi grijaci ce4 koriste kanthal materijal tj kanapu kako je zoves :D

Jeste starija verzija, vata puno bolje natapa.
Arkec Zgotiva
Posts: 132
Joined: 13/11/2012 14:24

#609 Re: E-cigarete

Post by Arkec Zgotiva »

Posto vidim da se pricalo na http://forum.klix.ba/e-cigarete-p13558707.html o ELDA bazi + KTS aromi, samo da vidim da li je neko ovo probao? Imam istu namjeru, da uzmem 100ml 80/20 sa 6mg nikotina, i jednu od KTS aroma, i smiksam 90 ml baze i 10 ml arome. Ako je neko uspjesno to odradio, kakva je razlika u odnosu na gotovu tecnost?
User avatar
Bronco_Billy
Posts: 669
Joined: 08/01/2008 21:43
Location: Sarajevo

#610 Re: E-cigarete

Post by Bronco_Billy »

KTS ili ti ga Tihomir Kis iz Zagreba prodaje tecnosti po 15KM 30ml, makar ovu liniju kako je naziva 'premium'. Svaka cast, cijenim trud i nek prodaje ljudima kojim je mrsko miksati tecnosti ili im cijena ne igra ulogu.

Probao sam neke od njih, recimo gotova tecnost naziva cini mi se Death (breskva, kajsija fazon) i nisam bio odusevljen uopste. Bio sam prisiljen kupiti jer sam zaboravio svoje tecnosti. Na prvu mi je izgledalo skroz ok, mada poslije duzeg konzumiranja tecnost postaje tupa i gubi smisao, stavise meni je bila iritantna. Vjerovatno je do mene. Definitivno nije all day vape pomislio sam, mada ce se ispariti do kraja. I dan danas imam 20ml od 30ml te tecnosti.
Druga tecnost koju sam samo mirisao (ne znam tacan naziv, faith, love, life, tako nesto) je bila cista kopija recepta 'mother's unicorn milk' / 'strawberry fog', inace tecnosti koja mi je najcesce u atomizeru. Ostale nisam testirao al predpostavljam da su takodjer kopija ili priblizna kopija najpoznatijih gotovih tecnosti koje mozete sami naci kako ih jednostavno napraviti na stranici e liquid recipes tacka com. Sve je vec izmisljeno.

Vaperi koji hoce da miksaju svoje tecnosti zbog fleksibilnosti, cijene ili neceg treceg treba da se okrenu jeftinijim resursima. O tome se vec pisalo na temi. TPA arome + baze i dobijes istu stvar 10x jeftiniju. Cak da se kupi 'premixed' aroma isplativije je mnogostruko.

Onaj ko ne zeli uloziti minimalan trud i ima viska novca nek kupuje gotove 'premium' tecnosti. Ovo pisem dobronamjerno jer znam koliko bi meni znacilo da me je neko uputio kako treba od pocetka. Bacio sam toliko novca i vremena na gluposti al sve je skola. Noci provedene na forumima, reddit-u, istrazivanju, miksaju al se na kraju isplatilo.
Arkec Zgotiva
Posts: 132
Joined: 13/11/2012 14:24

#611 Re: E-cigarete

Post by Arkec Zgotiva »

Ta sa breskvom je Soul, koju i ja trenutno parim. Nije mi losa, ali moram staviti neku drugu nakon dva dana parenja iste. Dosadi prebrzo. Mislim da je ta strawberry & cream nazvana Faith. Ona mi je isto bas dobra.
Ja sam se odlucio na mixanje nakon sto sam za 7 dana ispario 20 KM gotovih tecnosti. Manje sam love na cigare davao :-? Krenuo sam da klikam po sajtovima, biram vg & pg i arome, ali mi na kraju uvijek ispadne problem nikotin. Bez nikotina ne bih miksao, iako mi je krajnji cilj da se skinem. Valjda kako su poostrili zakone, nema nigdje nikotina da se uzme, ili ima jacine 10/20mg u pakovanjima od 10ml, tako da ti za 100ml tecnosti bude potrebno 4-5 tih nic-shots.
Ovu Elda bazu sa pika, gdje je sve u jednom sam mislio probati bas iz razloga jer nema puno peglanja, baza je vec gotova. Iako nakon mixanja sa aromom to vise nije omjer 70/30 ili 80/20 vec neki drugaciji, skontao sam da mi te manje razlike ne igraju preveliku ulogu. Pario sam i 80/20 tecnost, i 50/50, razlika se osjeti ali mi oba omjera odgovaraju. Doduse, onda tu nema te neke fleksibilnosti da uradis neki mix tacno po receptu, i ne mozes ocekivati da ce ispasti isti. Tu dolazim do odluke da kupim koncentrat vec gotove tecnosti. Dosta se pise o kvalitetnim aromama, FA, TFA, TPA, ali ne znam puno o kvalitetnim one-shot koncentratima, tj. brandovima, i zato sam mislio uzeti KTS jer sam vec probao gotovu tecnost. Da li ste probali neke premixed arome?

Na kraju, dosao sam do dvije razlicite kombinacije u shopping cart-u koje jos nisam kupio:
1. Elda baza,100 ml, 80/20 6mg/ml + 10 ml KTS Faith aroma ~ 25 KM - dobijem 100 ml tecnosti (sto je ponovo bolje od 30 ml za 15 KM)
2. PG 100 ml, VG 250 ml, TFA Cheesecake Graham Crust 10 ml, TFA Vanilla Bean Ice Cream 10 ml, TFA Ripe Strawberry 20 ml ~ 30 KM

Od druge varijante mogu napraviti dva recepta i vise od 100 ml na kolicinu ovih aroma, ostane mi PG / VG za nove recepte, ali je problem nikotin kao sto sam gore naveo.
Koliko vidim, ispada najbolje naruciti baze i arome sa chefsflavours.co.uk, i 100ml 100mg /ml nikotina sa mixnmatcheliquids.com?
User avatar
Bronco_Billy
Posts: 669
Joined: 08/01/2008 21:43
Location: Sarajevo

#612 Re: E-cigarete

Post by Bronco_Billy »

Bolje ti je i tako miksati nego kupovati gotove tecnosti.

U svakom slucaju najbolje je kupiti PG i VG zajedno sa aromama sa Chefsflavors. Kupis posebno PG i VG vjeruj mi, nije to neka nauka. Imas fleksibilnost u miksevima. Ja sam uzimao premixed arome, tzv one shot concentrates sa chefs i to njihove. Uzimao sam Blue Lush i Tickle me pink. Sta reci osim da su extra, s tim sto mi je ova druga malo cudna kad odstoji duze vrijeme (baca na kamilicu :D), bolja je blue lush. Tickle me pink je fantazija kad je tek smiksas pa paris, pustis mozda dan dva da odstoji. Blue Lush preporucuju da se mixa na 10% al meni je bila preblaga pa sam je miksao na 15%. Dobijes 30ml arome, ako je miksas na 15% znaci mozes izvuci 200ml gotove tecnosti za 17KM koliko kosta ova aroma + PG, VG i nic.

PG i VG na chefs kostaju po 15KM pola litra sto je i vise nego dovoljno za duzi period. PG ti i ne treba pola litra, kupis 100ml (~4,50KM) ili ima opcija 250ml jer VG ti je vecinski (70-80%). Ostaje ti matematika.

Ja nikotin kupujem iskljucivo chemnovatic jer se zna da je najkvalitetniji. Postoji samo u opciji 36mg/ml. Neki dan sam kupio na akciji od poljaka 100ml za 20KM sa dostavom. Nikotina ide oko 8ml na 100ml gotove tecnosti tako da se isplati kupiti jer traje dugo. 8.33 ml na 100ml tecnosti ako ides na opciju oko 3mg/ml nikotin sto je optimalno na dl atomizerima. Sve preko je neparljivo, osim na kayfun/taifun i slicnim mtl atomizerima gdje ides na 6 i vise %
Citao sam po forumima da raja koristi i ovaj kiparski koji je neko naveo ovdje na temi ranije, i to u opciji 100mg/ml. S njim je malo opasno i raditi al taj kad kupis mozes ga razrijediti s oprezom naravno. Ako kupis razrijedi ga sa iskljucivo sa PG jer je on rijeđi od VG i bolje se mjesa sa nikotinom. On je i jeftiniji kad ga kupujes u ovoj varijanti, al eto ja opet vjerujem ovom chemnovatic. Chemnovatic imas kupiti na par mjesta, prelistaj temu par stranica unazad gdje se spominju online prodavnice.
Arkec Zgotiva
Posts: 132
Joined: 13/11/2012 14:24

#613 Re: E-cigarete

Post by Arkec Zgotiva »

E hvala ti! za Chemnovatic sam cuo, ali sam nalazio samo 10mg vpg nikotin. Na vapemolin sam nasao PG 36mg/ml.
Narucio:
- 100 ml PG 36 mg nikotina sa shippingom - 25 KM
- 100 ml PG, 250 ml VG, Heisenberg one shot 30ml - 37 KM sa shippingom.
Mogu napraviti oko 200 ml tecnosti, i ostane mi ~ 85 ml nikotina, ~ 110 ml VG-a i ~ 85 ml PG-a
Savrseno! :thumbup:
User avatar
Prof_Okultis
Posts: 85
Joined: 27/07/2013 15:54

#614 Re: E-cigarete

Post by Prof_Okultis »

Imam jedno pitanje za vapere. Koristim DIY tecnosti i dosad sam gotove baze narucivao sa Inawere (6mg). Sad imam problem jer oni vise ne salju nikotinske baze. Gdje da narucim baze a da su cijene i kvalitet u rangu Inawerinih? Trebalo bi i da primaju paypal. Otvoren sam i za savjete oko narucivanja cistogg nikotina (mogu sa Inawere poruciti baze bez nikotina) ako mi kazete odakle da ga porucim i da je pouzdan.
Arkec Zgotiva
Posts: 132
Joined: 13/11/2012 14:24

#615 Re: E-cigarete

Post by Arkec Zgotiva »

Imas na piku uzeti nikotinsku bazu vec smiksanu sa pg & vg, a ja sam uzeo nikotin sa https://vapemolin.com/en/56-chemnovatic-bases. Ne sjecam se da li moze paypal, jer sam htio i platio karticom direktno :)
User avatar
Prof_Okultis
Posts: 85
Joined: 27/07/2013 15:54

#616 Re: E-cigarete

Post by Prof_Okultis »

Arkec Zgotiva wrote:Imas na piku uzeti nikotinsku bazu vec smiksanu sa pg & vg, a ja sam uzeo nikotin sa https://vapemolin.com/en/56-chemnovatic-bases. Ne sjecam se da li moze paypal, jer sam htio i platio karticom direktno :)
A kakve su te Vapemolin baze? Jesu li preguste? Ima li ono malo demi vode?
Arkec Zgotiva
Posts: 132
Joined: 13/11/2012 14:24

#617 Re: E-cigarete

Post by Arkec Zgotiva »

Za ovu nikotinsku sam citao da je dobra, ali ne znam za vodu jer je i meni prvi put da je narucujem. Isto tako, dobro je sto ima jacina 36mg/ml, i sto se moze kupiti veca kolicina, obzirom na to da su na mnogo stranica poceli prodavati jedino nicotine shots od 10ml i slabije (mislim da sam naletio na max 20mg/ml). Chemnovatic je proizvodjac i hvale ga na sve strane sto se tice nikotina. Ne znam kakve su im vg & pg baze
User avatar
Prof_Okultis
Posts: 85
Joined: 27/07/2013 15:54

#618 Re: E-cigarete

Post by Prof_Okultis »

Arkec Zgotiva wrote:Za ovu nikotinsku sam citao da je dobra, ali ne znam za vodu jer je i meni prvi put da je narucujem. Isto tako, dobro je sto ima jacina 36mg/ml, i sto se moze kupiti veca kolicina, obzirom na to da su na mnogo stranica poceli prodavati jedino nicotine shots od 10ml i slabije (mislim da sam naletio na max 20mg/ml). Chemnovatic je proizvodjac i hvale ga na sve strane sto se tice nikotina. Ne znam kakve su im vg & pg baze
Vidim da na ovoj Vapemolin stranici imaju i gotove baze sa 6mg nikotina. Nekako ne vidim svrhu da narucim PG sa 36mg, pa razblazujem sa PG i VG (0mg) jer ne vidim veliku ustedu. Jedino ako imas mogucnosti odnekud drugo naruciti jeftiniji PG i VG bez nikotina.
Arkec Zgotiva
Posts: 132
Joined: 13/11/2012 14:24

#619 Re: E-cigarete

Post by Arkec Zgotiva »

Mislim da ima neke ustede, iako sam ja narucivao VG & PG sa https://www.chefsflavours.co.uk/.
Mislim da ti je najveca prednost to sto mozes sebi da ucicas kako ti odgovara. Ako imas neki recept koji treba da rezultira za 70 VG 30 PG npr. uz tu premixed bazu ti nikad nece biti tacno tako. Sve ce ti zavisiti od arome, tako da ce ti ispasti npr 63 VG 37 PG il nesto (sto vjerovatno neces ni skontati :D ). Isto tako, kad odvojeno narucujes imas slobodu da isti recept napravis 80/20, 70/30, 60/40, 50/50 itd. po 10 ml npr, pa onda da sam odlucis sta ti najvise odgovara.
User avatar
Prof_Okultis
Posts: 85
Joined: 27/07/2013 15:54

#620 Re: E-cigarete

Post by Prof_Okultis »

Arkec Zgotiva wrote:Mislim da ima neke ustede, iako sam ja narucivao VG & PG sa https://www.chefsflavours.co.uk/.
Mislim da ti je najveca prednost to sto mozes sebi da ucicas kako ti odgovara. Ako imas neki recept koji treba da rezultira za 70 VG 30 PG npr. uz tu premixed bazu ti nikad nece biti tacno tako. Sve ce ti zavisiti od arome, tako da ce ti ispasti npr 63 VG 37 PG il nesto (sto vjerovatno neces ni skontati :D ). Isto tako, kad odvojeno narucujes imas slobodu da isti recept napravis 80/20, 70/30, 60/40, 50/50 itd. po 10 ml npr, pa onda da sam odlucis sta ti najvise odgovara.
Ja sam godinama koristio onu VPG power smoke bazu sa Inawere i bio relativno zadovoljan. Nisam mnogo eksperimentisao sa omjerima PG i VG. Volim taj TH i sasvim mi je ok pola-pola. Mislim da je imala i 5% demi vode. Samo jednom sam na nekoj nagradnoj igri dobio neku francusku aromu i bio razocaran. Pregusta mnogo bila i urnisala mi grijac na Kayfunu.

Dakle, nije problem mijesati te baze sa raznih mjesta? Kupis PG 36mg sa Vapemolin a PG i VG na chefsflavours. Mozda tako i uradim. A, ako ne stigne na vrijeme, mozda premostim sa ovom ELDA bazom sa PIK-a. Cisto da i nju probam.
User avatar
Prof_Okultis
Posts: 85
Joined: 27/07/2013 15:54

#621 Re: E-cigarete

Post by Prof_Okultis »

Arkec Zgotiva wrote:Mislim da ima neke ustede, iako sam ja narucivao VG & PG sa https://www.chefsflavours.co.uk/.
Mislim da ti je najveca prednost to sto mozes sebi da ucicas kako ti odgovara. Ako imas neki recept koji treba da rezultira za 70 VG 30 PG npr. uz tu premixed bazu ti nikad nece biti tacno tako. Sve ce ti zavisiti od arome, tako da ce ti ispasti npr 63 VG 37 PG il nesto (sto vjerovatno neces ni skontati :D ). Isto tako, kad odvojeno narucujes imas slobodu da isti recept napravis 80/20, 70/30, 60/40, 50/50 itd. po 10 ml npr, pa onda da sam odlucis sta ti najvise odgovara.
Evo sad sam probao obaviti kupovinu na Vapemoline.

1. varijanta 100ml PG og 36mg + 500ml VPG baze 0mg (za konacnih i ciljanih 600ml sa 6mg nikotina)

2. varijanta 600mg VPG baze od 6mg

Neces vjerovati da je jeftinija za 2-3 zlota ova druga varijanta. :)
srkletnik
Posts: 52
Joined: 12/04/2017 14:06

#622 Re: E-cigarete

Post by srkletnik »

Nabavio sam Merlin Mini rta, al veceras tek mogu da ga otpakujem. Ima li neko neka iskustva, ili savjet?
User avatar
mullersmichael
Posts: 227
Joined: 13/11/2012 03:01

#623 Re: E-cigarete

Post by mullersmichael »

http://imgur.com/a/xBvCk

I meni danas stigao, tek se stelim :)
User avatar
Bronco_Billy
Posts: 669
Joined: 08/01/2008 21:43
Location: Sarajevo

#624 Re: E-cigarete

Post by Bronco_Billy »

srkletnik wrote:Nabavio sam Merlin Mini rta, al veceras tek mogu da ga otpakujem. Ima li neko neka iskustva, ili savjet?
Ja sam koristio originalnu verziju (ne mini) jedno vrijeme i poklonio ga. Extra atomizer, praktican nema curenja, mada se nije ubio od arome.
Posto su mu deck i rupa za zrak dobro veliki svi preporucuju 3mm i vise, cak 4mm debljine grijace. Meni je provjereno radio grijac debljine 3mm sa 7 namotaja 24GA Kanthal. Radio sam i druge grijace, raznih debljina, cak i od SS316L al nisam nikad uspjeo izvuci aromu kao na recimo serpent mini. Doduse ovaj je i drugacije konstruisan, vise ide na RDA nego RTA zbog niskog drip tipa. U svakom slucaju odlican atomizer, imas dosta recenzija i savjeta na yt pa pogledaj, ipak se mini razlikuje od obicne verzije, kazu da je totalno druga prica i da je znatno bolji.
Arkec Zgotiva
Posts: 132
Joined: 13/11/2012 14:24

#625 Re: E-cigarete

Post by Arkec Zgotiva »

Haj' da malo ozivim temu :mrgreen:

Koliko vam traju ovi rebuildable coils? I meni malo dosadilo da narucujem svako malo sa fasttech-a po 5 komada. Imam Ego AIO ali kontam uzeti neki mini box mod, pa me zanima ako neko ima iskustva sa iStick Pico / Smok AL85 / Wismec RX75 / ostali.
Isto tako, vidim da je hype oko 25mm tankova, jel samo zbog sirine, tj. jer su samim tim i nizi, ili stvarno ima nekih razlika u performansama izmedju 22mm tanka i 25mm tanka?

Usput, stigle su mi DIY supplies, pa sam zamutio VampireVape Heisenberg koncentrat. Top je, al sam rusvaj napravio po stolu dok sam mutio :-) .
Ide iduca narudzba neka jagoda jer imam 200 ml heisenberga, a vec mi je malo dosadio nakon 50 ml. Imate li kakav fin i lagan recept za jagodu? Nasao sam Unicorn Milk recept al ima nekih 6-7 aroma, a ima i onaj TFA Strawberry Ripe + TFA Graham Cracker Clear. Valja li to cemu?
Post Reply