E-cigarete

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
Fairy Dust
Posts: 25
Joined: 03/02/2013 13:04

#576 Re: E-cigarete

Post by Fairy Dust »

Ima li neko savjet za prvu, neku kvalitetniju, ecigaretu? Ja bih da prestanem pusiti :-) eh sad, imala sam davno neku, baterija bila uzasno losa, prosipala se tecnost i zagrijaval se toliko da sam samo cekala da eksplodira. A bila je placena nekih 70km. I da, po mogucnosti da se moze u Sarajevu nabaviti. Na sta da obratim paznju uopste?
Hvalaaaa
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8583
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#577 Re: E-cigarete

Post by Pitar sa Kariba »

Fairy Dust wrote:Ima li neko savjet za prvu, neku kvalitetniju, ecigaretu? Ja bih da prestanem pusiti :-) eh sad, imala sam davno neku, baterija bila uzasno losa, prosipala se tecnost i zagrijaval se toliko da sam samo cekala da eksplodira. A bila je placena nekih 70km. I da, po mogucnosti da se moze u Sarajevu nabaviti. Na sta da obratim paznju uopste?
Hvalaaaa
https://www.olx.ba/artikal/23496579/joy ... 00mah-hit/

Ili ženska :D

https://www.olx.ba/artikal/25956084/joy ... erie-novo/

Ne traži dalje, za početnike :thumbup: a i ja je još koristim uz MOD.
Sarajevo1970
Posts: 779
Joined: 31/12/2007 23:08
Location: 薩拉熱窩,波斯尼亞

#578 Re: E-cigarete

Post by Sarajevo1970 »

Imam trenutno:
Kangertech KBOX mini 75W
Standardni atomizer, 0.3Ω
150ml tecnosti 10mg jacine

Imao prije toga:
iStick modbox 50W
Kangertech Aerotank, 0.3Ω
ista tecnosti 10mg jacine


Ovaj KBOX mini sad mi stvara dosta manje "vape" nego onaj tadasnji iStick,
a i sada mi ispada ovo 10mg jacine previse jako. Bi li ja sad mogao negdje
kupiti samo VG i pomjesati sa ovu tecnost sto imam da bi ublazio ovo malo?

I ako moze tako, gdje je najpovoljnije online naruciti VG i koliko bi mi mililitara trebalo?
(po mom razumu ako dodam 150ml VG bi trebalo ispasti 5mg jacine, ali neznam jel to bas tako ide)
hava123
Posts: 667
Joined: 24/12/2011 08:37

#579 Re: E-cigarete

Post by hava123 »

Ne znam kako je vama ali meni, evo više od mjesec dana odkad koristim e-cigaretu, ''obična smrda'' nije ni na um pala :-D
Još se i čudim ljudima kako troše lovu na ''obične'' cigarete ( kao i ja do prije više od mjesec dana) a elektorn 100% jeftiniji.
Ja se navikao odmah prvi dan na elektoron, nikakav problem mi nije bio a kad pomislim koliko mi love ostane odkad ne pušim ''obične'' ..... :-) kud prije ne pređoh... :-)
Sarajevo1970
Posts: 779
Joined: 31/12/2007 23:08
Location: 薩拉熱窩,波斯尼亞

#580 Re: E-cigarete

Post by Sarajevo1970 »

Ma i ja sam se od prvog dana odvikao (pusio uvjek po 2-3 pakovanja na dan), mislim da ima sad neki 3 godine, ali mi obične nesmetaju i nesmrdu. Ćak znam ponekad i zapaliti jednu uz kafu ali to više iz nake nostalgije :D
TheCamP3R
Posts: 3
Joined: 28/05/2017 16:38

#581 Re: E-cigarete

Post by TheCamP3R »

[youtube][/youtube]
Pitar sa Kariba wrote:
Fairy Dust wrote:Ima li neko savjet za prvu, neku kvalitetniju, ecigaretu? Ja bih da prestanem pusiti :-) eh sad, imala sam davno neku, baterija bila uzasno losa, prosipala se tecnost i zagrijaval se toliko da sam samo cekala da eksplodira. A bila je placena nekih 70km. I da, po mogucnosti da se moze u Sarajevu nabaviti. Na sta da obratim paznju uopste?
Hvalaaaa
https://www.olx.ba/artikal/23496579/joy ... 00mah-hit/

Ili ženska :D

https://www.olx.ba/artikal/25956084/joy ... erie-novo/

Ne traži dalje, za početnike :thumbup: a i ja je još koristim uz MOD.
Sto se tice harleyyy momak je veoma pouzdan prodavac dosta puta sa njim sam poslovao sve uvjek bude uredu i uvjek se lahko dogovoriti za sve. Ima veliki asortiman elektricnih cigara na stanju a i cijene su dosta realne. Moja preporuka za saradnju sa njim.
Arkec Zgotiva
Posts: 132
Joined: 13/11/2012 14:24

#582 Re: E-cigarete

Post by Arkec Zgotiva »

Ljudi poklanjam Hangsen RY4 6mg ~ 28 ml tecnosti. Nisam skontao da je PG/VG 70/30 i malo me ubi u grlo, pa ako ko voli 'zvolte :)
Sarajevo1970
Posts: 779
Joined: 31/12/2007 23:08
Location: 薩拉熱窩,波斯尼亞

#583 Re: E-cigarete

Post by Sarajevo1970 »

Bogami je 70/30 i meni jako ali hvala na ponudu! :thumbup:
radiostar
Posts: 2262
Joined: 15/03/2007 12:39

#584 Re: E-cigarete

Post by radiostar »

Arkec Zgotiva wrote:Ljudi poklanjam Hangsen RY4 6mg ~ 28 ml tecnosti. Nisam skontao da je PG/VG 70/30 i malo me ubi u grlo, pa ako ko voli 'zvolte :)
ja sam zainteresovan, ali ne da mi poklonis nego da platim posteno ako si u Sarajevu :-)
Arkec Zgotiva
Posts: 132
Joined: 13/11/2012 14:24

#585 Re: E-cigarete

Post by Arkec Zgotiva »

A mogu se zakleti da sam uzeo 70/30 vg/pg al eto, internet narucivanje :/
I da, bio sam u ejoy u robotu na socijalnom, imaju samo KTS Death i jabuku od Mt. Baker. Poprilicno prazna ponuda trenutno pa da se ne zalijecete :)

@radiostar jesam u Sarajevu, i fakat necu lovu. Jedino ako imas neke fine tecnosti da se trampimo, inace poklon
TheCamP3R
Posts: 3
Joined: 28/05/2017 16:38

#586 Re: E-cigarete

Post by TheCamP3R »

Ja sam se isto bio zeznuo uzeo menthol okus sa sa jagodom nema sanse da se to moze pusiti. Osjecaj koda disem na -100 stepeni, kakva su vasa iskustva sa mentholom?
hava123
Posts: 667
Joined: 24/12/2011 08:37

#587 Re: E-cigarete

Post by hava123 »

TheCamP3R wrote:Ja sam se isto bio zeznuo uzeo menthol okus sa sa jagodom nema sanse da se to moze pusiti. Osjecaj koda disem na -100 stepeni, kakva su vasa iskustva sa mentholom?
Menthol mi je bio odvratan i u analogiji tako da nisam kupovao tečnosti koje sadrže menthol.
Nego, koja je po vama najbolja tečnost sa nekim okusom, npr. vanilje-čokolade, sa manje nikotina a da se može parit tj. da se osjeti fin miris?
Sarajevo1970
Posts: 779
Joined: 31/12/2007 23:08
Location: 薩拉熱窩,波斯尼亞

#588 Re: E-cigarete

Post by Sarajevo1970 »

hava123 wrote: Nego, koja je po vama najbolja tečnost sa nekim okusom, npr. vanilje-čokolade, sa manje nikotina a da se može parit tj. da se osjeti fin miris?
Ja sam znao kupovati tecnost u naku manju radnju u skenderiju, zvala se jasmin vidim neki dan da nepostoji vise.
Taj vlastnik (kurke?) je znao napraviti karamelu.. joj kako je bila dobra. Fakat kao da jedes karamele a da nisu previse slatke.

A i sumska jagoda mu je bila super. Steta sto se zatvori ta radnja, nije nit bilo skupo tamo.
Last edited by Sarajevo1970 on 22/06/2017 09:31, edited 1 time in total.
hava123
Posts: 667
Joined: 24/12/2011 08:37

#589 Re: E-cigarete

Post by hava123 »

Koja je razlika između grijača CE4 i CE4+ ?
srkletnik
Posts: 52
Joined: 12/04/2017 14:06

#590 Re: E-cigarete

Post by srkletnik »

Ja nikome ne bih preporučio da uzima ove ego AIO, ijust 2 itd kojima se ne može zamjeniti staklo na atomizeru. Bolje je dodati jos 15,20 KM i kupiti neku koja se mjenja (ijust S npr 79 KM, a ijust2 75 KM )
dudlov
Posts: 1914
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#591 Re: E-cigarete

Post by dudlov »

srkletnik wrote:Ja nikome ne bih preporučio da uzima ove ego AIO, ijust 2 itd kojima se ne može zamjeniti staklo na atomizeru. Bolje je dodati jos 15,20 KM i kupiti neku koja se mjenja (ijust S npr 79 KM, a ijust2 75 KM )
ja koristim ego aio već godinu dana bez ikakvih problema.sve pozitivno o ovom modelu cigare i za početnike je ekstra
srkletnik
Posts: 52
Joined: 12/04/2017 14:06

#592 Re: E-cigarete

Post by srkletnik »

dudlov wrote:
srkletnik wrote:Ja nikome ne bih preporučio da uzima ove ego AIO, ijust 2 itd kojima se ne može zamjeniti staklo na atomizeru. Bolje je dodati jos 15,20 KM i kupiti neku koja se mjenja (ijust S npr 79 KM, a ijust2 75 KM )
ja koristim ego aio već godinu dana bez ikakvih problema.sve pozitivno o ovom modelu cigare i za početnike je ekstra
Dobra je ona, samo kažem šta je mana, jer sam je ja uzeo i mojom nepažnjom pala na pod, i "ciknulo" staklo toliko da se ne primjeti, ali curi i ne može se koristiti.
User avatar
jasko_ja
Posts: 444
Joined: 10/07/2005 21:14

#593 Re: E-cigarete

Post by jasko_ja »

Iako znam da je do sada objasnjeno nekoliko puta, zamolio bih, ako neko ima malo vremena i zivaca da me uputi.
Dakle, ja sam jedan od pušaca sa skoro 20 godina staza i koji ima zelju da prestane, ali i strah od istog.
Nekada ranije sam razmisljao o ovom, ali jedan od prijatelja je pokušao i nije uspio. Ne znam razlog, ali je njegova prica da je kao to sranje.
Međutim, svake godine cigare skupljaju, a ja istu pricu vrtim.

Dajte pomagajte. Gdje kupiti e-cigaru, od cega se sastaoji ta sva oprema. Zbog cega se prica puno o tima aromama. Koliko cesto kupujem te "dijelove" i opremu, te koliko to traje. Ako pusim kutiju i pol "pravih" cigara, koliko ce me otprilike mjesecno ovo moglo doci... odnosno da me neko uputi sta kao početnik trebam da znam.

HVALA :D
srkletnik
Posts: 52
Joined: 12/04/2017 14:06

#594 Re: E-cigarete

Post by srkletnik »

jasko_ja wrote:Iako znam da je do sada objasnjeno nekoliko puta, zamolio bih, ako neko ima malo vremena i zivaca da me uputi.
Dakle, ja sam jedan od pušaca sa skoro 20 godina staza i koji ima zelju da prestane, ali i strah od istog.
Nekada ranije sam razmisljao o ovom, ali jedan od prijatelja je pokušao i nije uspio. Ne znam razlog, ali je njegova prica da je kao to sranje.
Međutim, svake godine cigare skupljaju, a ja istu pricu vrtim.

Dajte pomagajte. Gdje kupiti e-cigaru, od cega se sastaoji ta sva oprema. Zbog cega se prica puno o tima aromama. Koliko cesto kupujem te "dijelove" i opremu, te koliko to traje. Ako pusim kutiju i pol "pravih" cigara, koliko ce me otprilike mjesecno ovo moglo doci... odnosno da me neko uputi sta kao početnik trebam da znam.

HVALA :D
Ja dva mjeseca kako koristim e-cig, pa evo da pravo napravim sam sebi neki presjek.

Dakle, pušio 2 kutije dnevno, (9KM, 270KM mjesečno). Sa električnom, trošak je manji, platio je 90 KM (sve komplet, nista ne treba dodati) + 80 KM 500ml tečnosti (upolovio za 2 mjeseca, smiran još dva). Grijače mjenjam svaki mjesec (naručio iz kine 5 kom 16 KM, ovdje na olx-u 6km jedan)

Cigaru imaš kupiti na olx.ba, kod ArticoStudio i harleyyy, sasvim solidna ponuda.

Šta mi je najpozitivnije, imao sam glavobolje česte i neznajući da je od duhana, što sam potvrdio prije 10 dana, kad sam bio primoran jedan dan vratiti se na obične cigare dok grijač ne dođe, sutradan odmah glavobolja, a do tad ništa.
Sarajevo1970
Posts: 779
Joined: 31/12/2007 23:08
Location: 薩拉熱窩,波斯尼亞

#595 Re: E-cigarete

Post by Sarajevo1970 »

Može li mi samo neko reći gdje najpovoljnije kupiti VG preko neta?
dudlov
Posts: 1914
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#596 Re: E-cigarete

Post by dudlov »

srkletnik wrote:
dudlov wrote:
srkletnik wrote:Ja nikome ne bih preporučio da uzima ove ego AIO, ijust 2 itd kojima se ne može zamjeniti staklo na atomizeru. Bolje je dodati jos 15,20 KM i kupiti neku koja se mjenja (ijust S npr 79 KM, a ijust2 75 KM )
ja koristim ego aio već godinu dana bez ikakvih problema.sve pozitivno o ovom modelu cigare i za početnike je ekstra
Dobra je ona, samo kažem šta je mana, jer sam je ja uzeo i mojom nepažnjom pala na pod, i "ciknulo" staklo toliko da se ne primjeti, ali curi i ne može se koristiti.
e to je druga priča. ispadala je i meni par puta, ali srećom nije se razbilo staklo.
harera
Posts: 197
Joined: 09/07/2005 14:27

#597 Re: E-cigarete

Post by harera »

Ko ima mogucnost da kupuje online www.fasttech.com je idealna trsnica za kupovinu mod-ova atomizera itd
Sto se tice PG i VG-a najbrze je iz Beograda ali oni ne vrse dostavu vec se mora nekako snaci za prevoz
Nikotin je najjeftiniji kod Kiprana http://www.mixnmatcheliquids.com
Arome nabavljate gdje god zelite
Ako koga jos nesto interesuje slobodno neka pita ;)
Arkec Zgotiva
Posts: 132
Joined: 13/11/2012 14:24

#598 Re: E-cigarete

Post by Arkec Zgotiva »

Evo moje igracke:

Image

Ispala prvi dan nakon sto sam je dobio, sreca citavo staklo ostalo. Meni se cini da je pravo dobar ovaj AIO, iako se zna malo vise zagrijati ako vapeam duze, ali nista strasno.

KTS Soul - fina tecnost, isto i divlja jagoda. Mt. Baker USA Mix nisam probao jos, dok ne potrosim ove prve dvije. Hangsen kao sto sam prije rekao, poklanjam pa ako neko hoce neka se javi na pm. @radiostar se javio al' ni traga ni glasa od njega :D

Ne znam koliko ce mi trajati ove tecnosti, ali mi je neka potrosnja 2-3 ml / dan. Iduca narudzba ide VG, PG, Nikotin 2-3 arome, bocice, vaga :thumbup:
Sarajevo1970
Posts: 779
Joined: 31/12/2007 23:08
Location: 薩拉熱窩,波斯尼亞

#599 Re: E-cigarete

Post by Sarajevo1970 »

harera wrote: Nikotin je najjeftiniji kod Kiprana http://www.mixnmatcheliquids.com
Arome nabavljate gdje god zelite
Ako koga jos nesto interesuje slobodno neka pita ;)
:thumbup:

Eh sad..

Koliko ovih:
http://www.mixnmatcheliquids.com/en/nic ... in-vg.html
Image

Bi trebao ubaciti u jedan (100ml) ovoga:
http://www.mixnmatcheliquids.com/en/bas ... ol-pg.html
Image

Pa sve to u 5 (znaci 500ml) ovih:
http://www.mixnmatcheliquids.com/en/bas ... in-vg.html
Image

Da bi dobio tecnost sa 6mg jacine?

A i koliko ml arome bi trebao ubaciti na kraju u ovo sve da bi imalo dobrog ukusa?
harera
Posts: 197
Joined: 09/07/2005 14:27

#600 Re: E-cigarete

Post by harera »

ja uzimam nikotin od 100mg/ml (treba oprezno rukovati sa time) koji kosta 13,45 euro i koji je najsplativija opcija jer pored te cijene imas i postarinu mensecini 4 eura nemam pojma
a sto se tice PG i VG-a probaj si naruciti po jednu litru tj ako znas koga na relaciji sa-bg
http://eliquid.rs/diy/nikotinske-baze/propilen-glikol
i
http://eliquid.rs/diy/nikotinske-baze/glicerin
to je od sirovina sto ti treba
A sto se tice aroma to ovisi ko je proizvodjac kao i sama vrsta arome ...dosta se razlikuju procenti recimo od 1% pa do 7%
u biti imas kalkulator za mixanje tecnosti. Uneses podatke od nikotinske baze, procenat arome i zeljeni iznos odnosa PG/VG (ja sam na 50/50) samo se drzis iznosa i nema greske
http://ejuice.breaktru.com/
Post Reply