E-cigarete

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
Arkec Zgotiva
Posts: 132
Joined: 13/11/2012 14:24

#551 Re: E-cigarete

Post by Arkec Zgotiva »

Zna li neko isplate li se starter kitovi poput ovog?
https://makemyvape.co.uk/index.php?rout ... uct_id=876

Iako sam mislio da mi se ne pegla s tim (i nakon sto sam probao hangsen ry4 :D ), odlucio sam se da pocnem mixati

U biti, koliko sam skontao ovako idu neke opcije prilikom narudzbe:
- PG/VG - moze se uzeti posebno, ili vec smiksana baza (cilj mi je 70/30 vg/pg)
- Koncentrat arome - moze se staviti jedan, a moze se i vise koncentrata mixati
- Nikotin - ne znam mjeru, al bi ganjao da me izadje 3mg

Pribor nepoznanica, zato i ganjam neki kit. Vidio sam da se moze mixati na tezinu i na kolicinu. Sta je lakse, teze, preciznije? Pregledao sam jako dobar polusatni klip na youtubeu sto se tice mixanja, samo jos trazim, ako vec ne bi kit uzimao, radnju iz EU koja ima sve sto mi treba. Vidim ljudi narucuju odvojeno sa razlicitih stranica.
srkletnik
Posts: 52
Joined: 12/04/2017 14:06

#552 Re: E-cigarete

Post by srkletnik »

Pozdrav, nov sam u ovome i imam pitanje. Kupio sam sebi unimax 25, sve super al kad sam promjenio grijač nastali su problemi. Od tad svaki put kad punim tečnost ona curi dok vučem i to traje. Pokušavao sam da čistim, ali nakon 2 uvlačenja opet počne da curi. Sta mi je činiti?
srkletnik
Posts: 52
Joined: 12/04/2017 14:06

#553 Re: E-cigarete

Post by srkletnik »

.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8578
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#554 Re: E-cigarete

Post by Pitar sa Kariba »

srkletnik wrote:Pozdrav, nov sam u ovome i imam pitanje. Kupio sam sebi unimax 25, sve super al kad sam promjenio grijač nastali su problemi. Od tad svaki put kad punim tečnost ona curi dok vučem i to traje. Pokušavao sam da čistim, ali nakon 2 uvlačenja opet počne da curi. Sta mi je činiti?
Gdje curi? Ako je ispod tanka, vidi prstenove (dihtunge) da li "fituju", eventualno da nisi grijac dobro zavrnuo. Ako je "na ustima" da probaš airflow podesiti (vjerovatno otvoriti).
srkletnik
Posts: 52
Joined: 12/04/2017 14:06

#555 Re: E-cigarete

Post by srkletnik »

Pitar sa Kariba wrote:
srkletnik wrote:Pozdrav, nov sam u ovome i imam pitanje. Kupio sam sebi unimax 25, sve super al kad sam promjenio grijač nastali su problemi. Od tad svaki put kad punim tečnost ona curi dok vučem i to traje. Pokušavao sam da čistim, ali nakon 2 uvlačenja opet počne da curi. Sta mi je činiti?
Gdje curi? Ako je ispod tanka, vidi prstenove (dihtunge) da li "fituju", eventualno da nisi grijac dobro zavrnuo. Ako je "na ustima" da probaš airflow podesiti (vjerovatno otvoriti).
Mislio sam da grijač nije zavrnut, ali uredu je. Ako nisam bio jasan da pojasnim, ne curi nigdje po cigareti nego sa parom ide i tečnost u usta. Čitao sam da je normalno da se to dešava kad staviš nov grijač, ali evo 10 dana je tako pa me brine. :?
User avatar
Bronco_Billy
Posts: 669
Joined: 08/01/2008 21:43
Location: Sarajevo

#556 Re: E-cigarete

Post by Bronco_Billy »

Arkec Zgotiva wrote:Zna li neko isplate li se starter kitovi poput ovog?
https://makemyvape.co.uk/index.php?rout ... uct_id=876

Iako sam mislio da mi se ne pegla s tim (i nakon sto sam probao hangsen ry4 :D ), odlucio sam se da pocnem mixati

U biti, koliko sam skontao ovako idu neke opcije prilikom narudzbe:
- PG/VG - moze se uzeti posebno, ili vec smiksana baza (cilj mi je 70/30 vg/pg)
- Koncentrat arome - moze se staviti jedan, a moze se i vise koncentrata mixati
- Nikotin - ne znam mjeru, al bi ganjao da me izadje 3mg

Pribor nepoznanica, zato i ganjam neki kit. Vidio sam da se moze mixati na tezinu i na kolicinu. Sta je lakse, teze, preciznije? Pregledao sam jako dobar polusatni klip na youtubeu sto se tice mixanja, samo jos trazim, ako vec ne bi kit uzimao, radnju iz EU koja ima sve sto mi treba. Vidim ljudi narucuju odvojeno sa razlicitih stranica.

Ne treba ti nikakav kit, to je bacanje para.
Otidji u apoteku i kupi sebi 5 sprica od 1ml ili 2ml posto je teze naci od 1ml i kupi dvije od 10 ml. Ukupno te kosta 0,50KM.
Na tezinu sam ja mislio krenuti al kad skontam, stvarno nema potrebe pretjerivati. Meni super ide sa spricama. Tesko je naci jeftinu i dobru digitalnu vagu koja mjeri na dvije decimale.

Za ostalo imas na ranijim stranicama postova pa procitaj ;-)
Last edited by Bronco_Billy on 14/06/2017 14:56, edited 2 times in total.
User avatar
Bronco_Billy
Posts: 669
Joined: 08/01/2008 21:43
Location: Sarajevo

#557 Re: E-cigarete

Post by Bronco_Billy »

srkletnik wrote:
Pitar sa Kariba wrote:
srkletnik wrote:Pozdrav, nov sam u ovome i imam pitanje. Kupio sam sebi unimax 25, sve super al kad sam promjenio grijač nastali su problemi. Od tad svaki put kad punim tečnost ona curi dok vučem i to traje. Pokušavao sam da čistim, ali nakon 2 uvlačenja opet počne da curi. Sta mi je činiti?
Gdje curi? Ako je ispod tanka, vidi prstenove (dihtunge) da li "fituju", eventualno da nisi grijac dobro zavrnuo. Ako je "na ustima" da probaš airflow podesiti (vjerovatno otvoriti).
Mislio sam da grijač nije zavrnut, ali uredu je. Ako nisam bio jasan da pojasnim, ne curi nigdje po cigareti nego sa parom ide i tečnost u usta. Čitao sam da je normalno da se to dešava kad staviš nov grijač, ali evo 10 dana je tako pa me brine. :?
Moze biti svasta nesto, ti nemas curenje nego spit back.
Ako si dobar sa engleskim, evo pa malo procitaj sigurno ces naci rjesenje za svoj setup.

https://www.google.me/search?q=spitback ... e&ie=UTF-8


edit:

Prvo sto mi naumpada, probaj prije povlacenja pare puhnuti u drip tip
srkletnik
Posts: 52
Joined: 12/04/2017 14:06

#558 Re: E-cigarete

Post by srkletnik »

Moze biti svasta nesto, ti nemas curenje nego spit back.
Ako si dobar sa engleskim, evo pa malo procitaj sigurno ces naci rjesenje za svoj setup.

https://www.google.me/search?q=spitback ... e&ie=UTF-8


edit:

Prvo sto mi naumpada, probaj prije povlacenja pare puhnuti u drip tip
Hvala, evo našao sam par korisnih savjeta, pa cu isprobati kad dodjem kuci s posla.
Arkec Zgotiva
Posts: 132
Joined: 13/11/2012 14:24

#559 Re: E-cigarete

Post by Arkec Zgotiva »

Bronco_Billy wrote: Ne treba ti nikakav kit, to je bacanje para.
Otidji u apoteku i kupi sebi 5 sprica od 1ml ili 2ml posto je teze naci od 1ml i kupi dvije od 10 ml. Ukupno te kosta 0,50KM.
Na tezinu sam ja mislio krenuti al kad skontam, stvarno nema potrebe pretjerivati. Meni super ide sa spricama. Tesko je naci jeftinu i dobru digitalnu vagu koja mjeri na dvije decimale.

Za ostalo imas na ranijim stranicama postova pa procitaj ;-)
E hvala na savjetu! Prelistao sam prosle stranice, i nasao na chef's flavours sve sto mi treba, ali cu ipak sacekati sa narucivanjem jer jos ni sam ne znam koji mi okusi odgovaraju, pa ne bih da uzmem arome strawberry ripe & cream (koje svi toliko preporucuju kao beginner recipe), dok ne skontam sta bi.

Znas li da li ima neki od ovih nasih vape shopova testere, cisto da probam 5-6 razlicitih fruit / dessert / candy / drink ?
User avatar
Bronco_Billy
Posts: 669
Joined: 08/01/2008 21:43
Location: Sarajevo

#560 Re: E-cigarete

Post by Bronco_Billy »

Imas od KTS premium tecnosti. Ja sam nedavno kupio jednu da probam i nije losa. Znam da sam mirisao i da je jedna od njih kopiran recept koji ja inace najvise parim. Ne znam kako je dao ime toj tecnosti.

http://e-liquid-recipes.com/recipe/2263 ... erry%20fog

Trebalo bi da ima kupiti u robotu.

Bilo je do nedavno kupiti u robotu od mtbaker hawk sauce ili happy rancher. To probaj ako nadjes. Ja sam hawk narucivao iz amerike par puta bulk pakovanje, zaraza :lol:
User avatar
mullersmichael
Posts: 227
Joined: 13/11/2012 03:01

#561 Re: E-cigarete

Post by mullersmichael »

Da li se PG/VG baze mogu kupiti kod nas? Ili se moraju naruciti???
hava123
Posts: 662
Joined: 24/12/2011 08:37

#562 Re: E-cigarete

Post by hava123 »

I ja prešao na e-cigarete i evo nakon mjesec dana skroz mi ok. Nije mi ''normalna'' cigareta na um pala nijednom, a nadam se i nikad više :-D

Nego, još se učim šta i kako..Imam bateriju od 650mAh i zasad mi je to ok, izdura do navečer, al vjerovatno ću kupiti jaču od 1100mAh.
Na kutiji od e-cigarete mi piše: Clearomizer EGO Kit, i ispod zaljepljen znak Ce5.

Ova baterija ima u grijaču ''kanapu'' koja se mjenja svako 15-30 dana. E sad me zanima gdje da naručim tu ''kanapu''.
U biti, odvrne se taj mali dio sa kanapom i to se mijenja. Gdje da to naručim? Gledao sam na ebay-u al ne mogu naći ili pogrešno tražim.... :-)
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8578
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#563 Re: E-cigarete

Post by Pitar sa Kariba »

Ne isplati ti se to. Naruči sa FT pet komada grijača, ja mislim da su 1,5 do 2 € za set od 5 kom. A ako ćeš se već uvaljivati za bateriju razmisli da promijenis cigaru. To je većini bio početnički set, ali nije to neki kvalitet. Ce5 ti je oznaka navoja baterije. Ali izdrži, ne vraćaj se analogiji. :thumbup:
User avatar
Filter
Posts: 8032
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#564 Re: E-cigarete

Post by Filter »

druga hefta na eGo aio... nije lose jbmu :)
sad guslam nakav camel 3mg nicotina, pomijesan sa "dvije jabuke"...
dudlov
Posts: 1913
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#565 Re: E-cigarete

Post by dudlov »

Filter wrote:druga hefta na eGo aio... nije lose jbmu :)
sad guslam nakav camel 3mg nicotina, pomijesan sa "dvije jabuke"...
ego aio je dobar skroz. ja je koristim skoro godinu dana i nijednom mi se nije desilo da tečnost procuri i završi u ustima.
hava123
Posts: 662
Joined: 24/12/2011 08:37

#566 Re: E-cigarete

Post by hava123 »

Pitar sa Kariba wrote: Naruči sa FT pet komada grijača
:?
hava123
Posts: 662
Joined: 24/12/2011 08:37

#567 Re: E-cigarete

Post by hava123 »

Filter wrote:sad guslam nakav camel 3mg nicotina, pomijesan sa "dvije jabuke"...
Gdje si kupio?
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8578
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#568 Re: E-cigarete

Post by Pitar sa Kariba »

hava123 wrote:
Pitar sa Kariba wrote: Naruči sa FT pet komada grijača
:?
Jesu li ti ovi grijaci sa linka ispod? A eto to je FT (Fasttech) stranica pa pogledaj malo, mozda sta narucis. :D
https://fs.tc/p/1348200
User avatar
Bronco_Billy
Posts: 669
Joined: 08/01/2008 21:43
Location: Sarajevo

#569 Re: E-cigarete

Post by Bronco_Billy »

hava123 wrote:
Pitar sa Kariba wrote: Naruči sa FT pet komada grijača
:?
fasttech.com ili gearbest.com

Usput, uzmi neku bolju opremu. Makar ovaj ego aio, taj ce5 je prevaziđen davno mada služi svrsi
User avatar
Filter
Posts: 8032
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#570 Re: E-cigarete

Post by Filter »

hava123 wrote:
Filter wrote:sad guslam nakav camel 3mg nicotina, pomijesan sa "dvije jabuke"...
Gdje si kupio?
prekoputa narodnog pozorista, uz eronet. tu sam uzeo camel i sviralu, a jabuke u scc-u.
ali ja sam ti ganz nov sa ovim cudima. jos ceprkam :)
User avatar
Filter
Posts: 8032
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#571 Re: E-cigarete

Post by Filter »

dudlov wrote:
Filter wrote:druga hefta na eGo aio... nije lose jbmu :)
sad guslam nakav camel 3mg nicotina, pomijesan sa "dvije jabuke"...
ego aio je dobar skroz. ja je koristim skoro godinu dana i nijednom mi se nije desilo da tečnost procuri i završi u ustima.
to su mi rekli i prijatelji koji dime ove hepeke. dobra djidja skroz :)
hava123
Posts: 662
Joined: 24/12/2011 08:37

#572 Re: E-cigarete

Post by hava123 »

Pitar sa Kariba wrote:
hava123 wrote:
Pitar sa Kariba wrote: Naruči sa FT pet komada grijača
:?
Jesu li ti ovi grijaci sa linka ispod? A eto to je FT (Fasttech) stranica pa pogledaj malo, mozda sta narucis. :D
https://fs.tc/p/1348200
Mislim da je ovaj

https://www.fasttech.com/products/3007/ ... -coil-head

Više ga nema na stanju. Ima li jos neka stranica?
hava123
Posts: 662
Joined: 24/12/2011 08:37

#573 Re: E-cigarete

Post by hava123 »

Pitar sa Kariba wrote:Ne isplati ti se to. Naruči sa FT pet komada grijača, ja mislim da su 1,5 do 2 € za set od 5 kom. A ako ćeš se već uvaljivati za bateriju razmisli da promijenis cigaru. To je većini bio početnički set, ali nije to neki kvalitet. Ce5 ti je oznaka navoja baterije. Ali izdrži, ne vraćaj se analogiji. :thumbup:
Jel more ovo na navoj Ce5

https://www.fasttech.com/products/0/100 ... te-battery
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8578
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#574 Re: E-cigarete

Post by Pitar sa Kariba »

hava123 wrote:Jel more ovo na navoj Ce5

https://www.fasttech.com/products/0/100 ... te-battery
MoRe komforno, čeka se dvadesetak dana i moraš platiti apoštarinu jer mislim da baterije ne šalju bez poštarine.
EDIT: moja greška sa ovim Ce5, :oops: kod tebe je EGO navoj, znači može ti ova baterija.
hava123
Posts: 662
Joined: 24/12/2011 08:37

#575 Re: E-cigarete

Post by hava123 »

Pitar sa Kariba wrote:
hava123 wrote:Jel more ovo na navoj Ce5

https://www.fasttech.com/products/0/100 ... te-battery
MoRe komforno, čeka se dvadesetak dana i moraš platiti apoštarinu jer mislim da baterije ne šalju bez poštarine.
EDIT: moja greška sa ovim Ce5, :oops: kod tebe je EGO navoj, znači može ti ova baterija.
Kod mene je navoj E510
Na linku piše:
Connection Threading 510 / eGo
Post Reply