E-cigarete

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
gradskadjeca
Posts: 477
Joined: 01/07/2009 10:00

#526 Re: E-cigarete

Post by gradskadjeca »

gradskadjeca wrote:
zalizani wrote:
gradskadjeca wrote:
I sta je sa ovim

https://www.olx.ba/artikal/24624628/pre ... baza-elda/

Image

Narucio sam ovu bazu (70/30) prije nekoliko dana i pozitivno sam iznenadjen kvalitetom. Sigurno vece gustoce u odnosu na molinove i inawerine. Ne znam porijeklo, ali je na osnovu mog skromnog iskustva kvalitetnija od ovih prethodno navedenih.
Odlicna, prezadovoljan sam. Kao sto sam se cudio kolicini pare kad sam prvi put nakon inawerine baze omjera 70/30, dobio molinovu, sad sam isto tako iznenadjen sa ovom. kazem, mozda ima malo subjektivnog preuvelicavanja, ali nema fule sa ovom sigurno. Probaj 100ml, pa donesi licni zakljucak. Bude tih troskova, kad stigne trenutak da ti zafali opreme :D

edit
uzmi refuzni Muji pamuk od harleyyy, nikakve razlike od onog fabricki upakovanog. sto se tice njega, kol'ko puta je bio spas sa grijacima, hangsen tekucinama i svemu ostalom. :thumbup:
Ma evo maloprije sam sve rezervisao kod Harleyyy-a, inace mi je pisao sam, stari prijatelj. A u utorak mi stize i ELDA sa KTS tekucinom i KTS aroma, da probam pa cemo vidjeti. Inace sam veoma cangrizav, recimo kupio sam Aramax od Harleyyy-a da probam, umalo nisam povratio i odmah je prosuo.
User avatar
zalizani
Posts: 2367
Joined: 07/05/2008 22:18

#527 Re: E-cigarete

Post by zalizani »

gradskadjeca wrote:
Ma evo maloprije sam sve rezervisao kod Harleyyy-a, inace mi je pisao sam, stari prijatelj. A u utorak mi stize i ELDA sa KTS tekucinom i KTS aroma, da probam pa cemo vidjeti. Inace sam veoma cangrizav, recimo kupio sam Aramax od Harleyyy-a da probam, umalo nisam povratio i odmah je prosuo.
Posten je momak i pristupacan, ja ga od srca preporucujem.
Los je Aramax, na nivou Hangsena i ostalih kineskih PG splacina :D
User avatar
gradskadjeca
Posts: 477
Joined: 01/07/2009 10:00

#528 Re: E-cigarete

Post by gradskadjeca »

Danas mi u Vape shopu rekli da ce i oni uskoro dobiti baze za DIY, kakve i sta nisu govorili, osim da su njemacke, o toj paradigmi ne bih dalje.

Nisam nesto cuo da se na vape sceni isticu kao proizvodjaci, bilo cega pa ni modova, a vjerujem da bi jedan njemacki MOD bio dovoljan za sve.

Ali ocekujem 100ml za 28 KM najmanje, ali ko zna ko zna...
DonieBrasco
Posts: 15414
Joined: 31/08/2016 16:09

#529 Re: E-cigarete

Post by DonieBrasco »

Ja nisam pusac hvala Bogu, pa imam jedno pitanje za vas korisnike ovih cuda da mi malo pojasni zasto ovo konzumirate.

Za vrijeme slobodngo vremena i dosade naletio sam na neki link na internetu gdje neki lik radi recenzije tih tecnosti aroma - ukusa, zica (coil), baterija, spremnika za tecnosti, kitova...itd. Pa sam to gledao na youtube, na internetu pogledao sta je "vaping" kako to ide, vidim da je furka neki trend, gledao cijene tih raznih djelova i dosao do zakljucka.

https://www.youtube.com/channel/UCgPR3t ... RADdcsMbfQ

Moj zakljucak je da ste vi trazili aleternativu za cigarete, nikotin - trovanje tj. nesto sto ce vas sa toga "skiunuti" jer je gadna ovisnost.

Pa ste presli na ove spravice od malih kao olovke do ovih glomaznih kao Samsung S6 sa baterijama, spremincima, tecnostima...itd. Ja koliko vidim sve ove stvari kostaju mnogo vise od kutije cigareta, bilo da su te arome bezopasne po zdravlje ili ne - one dime mnogo vise od ciagareta.

Meni ovo djeluje kao ovisnost cak i gore od cigareta, iz razloga sto je mnogo upecatljivije, mnogo skuplje, mnogo dim, NECU ulaziti u to da li je stetno ili ne ali je ovisnost jer isto kao sto ste bili ovisni o nikotinu koji je uzas, organizam vam sada trazi da konzumirate ove stvari da to nadomjestite.

Nemojte da se uvrjedite, nisam ja moralna verikala, ali meni je ovo gore od ovih nargila sto mladi konzumiraju, bez obzira bili zdravo - stetno za organizam ili ne.

Da neko ne shvati pogresno nije ovo hejt niti nesto slicno samo moje misljnje, svako ima pravo da radi sta hoce. :thumbup:
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8573
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#530 Re: E-cigarete

Post by Pitar sa Kariba »

Pa @DonieBrasco u sustini si u pravu, ovisnost o nikotinu. Eto mogli bi nazvati "zdravijom" varijantom konzumiranja. Nije skuplje,osjetno je jeftinije kad se na kraju mjeseca podvuce crta (uporedjujuci standardne ili zagrizene pusace i danasnje cijene cigareta). Doduse slazem se da Viping postala industrijska grana kao i oprema koja je sada dosla kao gadgeti, daj ljepse, vece, svjetlucavije, jace.....
Znaci kao bivsi strastveni pusac, parenje je puno bolja varijanta konzumiranja nikotina. Samo na izgled vise dimi, pisao sam na temi, u duhanskom dimu ima preko 5k hemijskih jedinjena, dok kod parenja je to svedeno na par sastojaka. Takodjer izbjegava se efekat pasivnog pusenja, ili smanjuje poprilicno.
Ostalo, jbg porok kao i svaki drugi.....
User avatar
gradskadjeca
Posts: 477
Joined: 01/07/2009 10:00

#531 Re: E-cigarete

Post by gradskadjeca »

DonieBrasco wrote:Ja nisam pusac hvala Bogu, pa imam jedno pitanje za vas korisnike ovih cuda da mi malo pojasni zasto ovo konzumirate.

Za vrijeme slobodngo vremena i dosade naletio sam na neki link na internetu gdje neki lik radi recenzije tih tecnosti aroma - ukusa, zica (coil), baterija, spremnika za tecnosti, kitova...itd. Pa sam to gledao na youtube, na internetu pogledao sta je "vaping" kako to ide, vidim da je furka neki trend, gledao cijene tih raznih djelova i dosao do zakljucka.

https://www.youtube.com/channel/UCgPR3t ... RADdcsMbfQ

Moj zakljucak je da ste vi trazili aleternativu za cigarete, nikotin - trovanje tj. nesto sto ce vas sa toga "skiunuti" jer je gadna ovisnost.

Pa ste presli na ove spravice od malih kao olovke do ovih glomaznih kao Samsung S6 sa baterijama, spremincima, tecnostima...itd. Ja koliko vidim sve ove stvari kostaju mnogo vise od kutije cigareta, bilo da su te arome bezopasne po zdravlje ili ne - one dime mnogo vise od ciagareta.

Meni ovo djeluje kao ovisnost cak i gore od cigareta, iz razloga sto je mnogo upecatljivije, mnogo skuplje, mnogo dim, NECU ulaziti u to da li je stetno ili ne ali je ovisnost jer isto kao sto ste bili ovisni o nikotinu koji je uzas, organizam vam sada trazi da konzumirate ove stvari da to nadomjestite.

Nemojte da se uvrjedite, nisam ja moralna verikala, ali meni je ovo gore od ovih nargila sto mladi konzumiraju, bez obzira bili zdravo - stetno za organizam ili ne.

Da neko ne shvati pogresno nije ovo hejt niti nesto slicno samo moje misljnje, svako ima pravo da radi sta hoce. :thumbup:
Pokusat cu u par crta da odgovorim, odnosno da prenesem moje utiske.

Dakle da kazem nesto drugo lagao bih, pusio sam naravno analogne, hem je skupo, hem mi znalo udariti na zeludac, hem svako malo gasi cigaretu pa trci u kancelariju, pa se oprzim kad gasim nezgodno cigaretu i tako to i zelio sam da zamijenim analogne sa elektricnom da budem zdraviji i tako to.

Probao prije 2 godine el cigaretu, super islo, ali mi dosadilo stalno kupovanje grijaca i tecnosti, nije bilo jednostavno kao sa cigaretama, otidji gdje hoces i kupi kutiju cigareta, pa se isprazni baterija, pa kasni isporuka iz kine tekucine pa ovo pa ono i batalim nakon 3-4 mjeseca. Tada sam pusio samo duhanske arome jer su mi za djecu bile ove vocne, kazem bile, jer sada parim samo vocne :).

Nedavno pronadjem svoje stare el cigare u jednoj kutiji, sve ispravno i radi, i hajde rekoh malo da pogledam na youtube-u koliko je daleko to doguralo i imam sta vidjeti, displeji, software-i koji se mogu upgrade-ovati, moj MOD ( vrsta el. cigarete ) koji sam tada platio oko 100 KM je mala maca naspram ovih sadasnjih koje idu i do 220 pa i do 350 watt, a ovaj moj stari mod do 11 watt.

Sto se tice cijene ima ulaganja koja se kasnije isplate, i to veoma brzo. Grijac za moj mod je 6-7 KM, trebaju mi mozda 2 mjesecno, uzet cu poseban coil gdje sam pravim grijace, taj trosak ce biti oko 35 KM i bukvalno ja mislim da dvije godine mogu praviti grijace bez dodatnih troskova.

Tecnost sam vec ugajgulio kvalitetnu da mutim gdje me bocica tekucine u kucnoj radinosti dodje 1,36 KM, a kod nas u shopovima je cca 5 KM. Bar mi je takva racunica pa cemo vidjeti . A dnevno trosim oko 10ml kako sam kupio novi MOD. Dakle 1,50 Km dnevno, ni toliko, cigarete kad sam pusio sigurno mi je dnevno islo na njih 6-8 KM. Ugrubo 180-210 za analogiju naspram 45 maksimalno 60 KM za digitalne.

NIKOTIN, da pusio sam smao duhanske arome, prelazio sam stvarno polako sa 18 na12 pa na 6 i sada sam na 3mg, jer mi oci ispadaju na 6, kada parim aromu koju iskreno ako ne parim na 30 WATT ne osjetim ukus, eh ukus, sad smo dosli do najbitnije stvari i moram reci da me je ovo sto cu reci veoma iznenadilo.

Krupniji sam inace, cca 105 Kg do prije mjesec dana, danas 100 kg, obje mjere ujutro poslije tusa i jutarnje rutine. Naime, mnogooooo volim slatko, ali vjerujte volim slatko, rucka nesto malo pojedem i onda ZASLADIM. Medjutim kako koristim vocne arome koje su slatke slatko vise niti jedem niti kupujem, jer parim upravo ono sto mi nedostaje a to je slatki ukus u ustima.

Gledao si youtube klipove i zaista imas kategoriju cloud chasera, ali imas i ovih drugih, kakav sam ja, i vucem kratke dimove, ali intenzivne ukusom i aromom, tehniku sam posebnu kreirao sebi naravno.

U zivotu nissam probao nargilu i gadi mi se i dan danas, iako ovo sto radimo i jeste kind of nargila, ali ipak mnogo cistije i znamo sta parimo ,bar vecina nas.

A sada koliki je to meni ceif, to je tesko opisati, meni je ceif recimo nekad bio pojesti chilli chips pa zaliti hladnom pivom bio dok sam pio, ne pijem ima 3-4 godine, sad mi je ovo zaista veliki ceif, koji vjerovatno ne bih imao da nikad nisam pusio, ali i kolege mi kazu da im se uzmirise kancelarija i niko se ne buni sto parim u office-u.

Uglavnom vremenom ljudi ( ne svi ) smanje nikotin na 0% i tako furaju godinama. Ja nisam jos dosao do te tacke, ali nisam ni predaleko.

MOD-ova ima raznih, i sljokicastih i ovakvih i onakvih i slazem se da je to polako krenulo i u pomodarstvo da se pretvara. Ali kao i svuda, ima i osoba koje ce jedan MOD vuci 2-3 godine pa i vise, kao sto i telefone vucemo godinama.

Ima tu malo i zadovoljenja DIY fazona, jer cijeli zivot nesto raduckam, izmisljam, pretvaram, modifikujem itd. I sada sa el.cigaretom imam priliku da napravim svoj magnetic stirrer npr, a ne da kupujem preko e-bay stranica ili nekih drugih, da sam sebi pravim grijace te da na kraju sam sebi miksam tekucine ( zahvaljujuci kolegama sa ovog foruma prije svega ), i isto kao sto se bavim informatikom gdje nisam samo user nego i kreativan gdje god mogu, drago mi je da imam punu ulogu u kreiranju necega sto koristim svakodnevno. I upravo na taj fazon je pao dio nas vapera, ja kad sam vidio displej na el cigareti, najezio sam se i rekao ovo mora biti moje ( AL85 RED ) i evo koristim ga, da sam cloud chaser uzeo bih starijeg brata ovog modela ALIEN 220 WATT, ali kako rekoh nisam cloud chaser i ujutro uz kafu znam i na 15-20 watt-i uzivati prije odlaska na posao. Tokom dana je to 30 watt i meni dosta.

ETO ukratko, mogao bih ja jos, ali mislim da je stvarno dosta :-)
Last edited by gradskadjeca on 27/04/2017 21:40, edited 1 time in total.
User avatar
Bronco_Billy
Posts: 669
Joined: 08/01/2008 21:43
Location: Sarajevo

#532 Re: E-cigarete

Post by Bronco_Billy »

DonieBrasco wrote:Ja nisam pusac hvala Bogu, pa imam jedno pitanje za vas korisnike ovih cuda da mi malo pojasni zasto ovo konzumirate.

Za vrijeme slobodngo vremena i dosade naletio sam na neki link na internetu gdje neki lik radi recenzije tih tecnosti aroma - ukusa, zica (coil), baterija, spremnika za tecnosti, kitova...itd. Pa sam to gledao na youtube, na internetu pogledao sta je "vaping" kako to ide, vidim da je furka neki trend, gledao cijene tih raznih djelova i dosao do zakljucka.

https://www.youtube.com/channel/UCgPR3t ... RADdcsMbfQ

Moj zakljucak je da ste vi trazili aleternativu za cigarete, nikotin - trovanje tj. nesto sto ce vas sa toga "skiunuti" jer je gadna ovisnost.

Pa ste presli na ove spravice od malih kao olovke do ovih glomaznih kao Samsung S6 sa baterijama, spremincima, tecnostima...itd. Ja koliko vidim sve ove stvari kostaju mnogo vise od kutije cigareta, bilo da su te arome bezopasne po zdravlje ili ne - one dime mnogo vise od ciagareta.

Meni ovo djeluje kao ovisnost cak i gore od cigareta, iz razloga sto je mnogo upecatljivije, mnogo skuplje, mnogo dim, NECU ulaziti u to da li je stetno ili ne ali je ovisnost jer isto kao sto ste bili ovisni o nikotinu koji je uzas, organizam vam sada trazi da konzumirate ove stvari da to nadomjestite.

Nemojte da se uvrjedite, nisam ja moralna verikala, ali meni je ovo gore od ovih nargila sto mladi konzumiraju, bez obzira bili zdravo - stetno za organizam ili ne.

Da neko ne shvati pogresno nije ovo hejt niti nesto slicno samo moje misljnje, svako ima pravo da radi sta hoce. :thumbup:
Komentar je na mjestu, relativno. Nije skuplje al je tu negdje ako kupujes gotove tecnosti. Na ovim novijim atomizerima potrosnja je znatno veca i ide do 5ml dnevno. Bocica od 10ml kosta 7-8KM. Ako mijesas sam sebi onda je vise nego ok.
Drugo, kazes 'dimi' a meni taj izraz tako na zivce ide :D Ne dimi nego pari.
Primarna ideja elektricne cigare vjerovatno jeste bila da se ljudi okane analognih cigara al se razvio ozbiljan biznis od svega. Slagao bih kad bi rekao da meni nije ideja bila da ostavim cigare kroz ovo cudo. Medjutim spoznao sam da mi je zadovoljstvo znatno vece dok se parim u odnosu na period kad sam konzumirao cigarete. Cak sam uporedo pusio i pario se da bi opet dosao na to da mi je parenje vece zadovoljstvo.
Cigarete su zlo, sad da je parenje dobro vjerovatno nije al je manje zlo sigurno. Najbolje bi bilo nista treba biti realan.
Nedavno je u Britaniji uradjena analiza i naucno je dokazano da su ecig. 95% manje stetne od obicnih cigara. Nikotin je taj koji stvara ovisnost al on navodno nije stetan iako zna izazvati aritmiju srca i suzenje vena. Ostale supstance propilen glikol i biljni glicerin.
Dokazano je cak i zna se ko malo vise istrazuje da neke arome sadrze acetoin i diacetyl supstance koje mogu izazvati bronhitis (popcorn lung). Nisu opasne kad se jedu al jesu kad se inhaliraju. Ja eto recimo znam da npr bavarska krema ima tog sastojka u sebi pa je opet trosim :mrgreen: Sad, kazu da je procentualno to mizerno al postoji opasnost.

Amerikanci idu u svemu korak dalje i pretjeruju pa tako i u ovome. Izbacuju stalno nesto novo, recimo modove od cak preko 200W sto je beskorisno totalno, pomjeraju se granice al razuman covjek to nece pratiti. Napravili su cak disciplinu 'cloud chasing', prave se sajmovi, udruzenja itd uglavnom uzelo je maha istina.
Kinezi ih u tome vjesto prate i samo stajncaju robu.
User avatar
Bronco_Billy
Posts: 669
Joined: 08/01/2008 21:43
Location: Sarajevo

#533 Re: E-cigarete

Post by Bronco_Billy »

gradskadjeca wrote:Danas mi u Vape shopu rekli da ce i oni uskoro dobiti baze za DIY, kakve i sta nisu govorili, osim da su njemacke, o toj paradigmi ne bih dalje.

Nisam nesto cuo da se na vape sceni isticu kao proizvodjaci, bilo cega pa ni modova, a vjerujem da bi jedan njemacki MOD bio dovoljan za sve.

Ali ocekujem 100ml za 28 KM najmanje, ali ko zna ko zna...
Kod njih je vape scena prejaka i imaju dosta kvalitetnih shopova. Uzmi npr samo jedan njemacki brand kao sto je svoemesto i legendarne kayfune.
Samo pazi da ne budu kineske baze sa njemackom naljepnicom :mrgreen:
User avatar
gradskadjeca
Posts: 477
Joined: 01/07/2009 10:00

#534 Re: E-cigarete

Post by gradskadjeca »

Bronco_Billy wrote:
gradskadjeca wrote:Danas mi u Vape shopu rekli da ce i oni uskoro dobiti baze za DIY, kakve i sta nisu govorili, osim da su njemacke, o toj paradigmi ne bih dalje.

Nisam nesto cuo da se na vape sceni isticu kao proizvodjaci, bilo cega pa ni modova, a vjerujem da bi jedan njemacki MOD bio dovoljan za sve.

Ali ocekujem 100ml za 28 KM najmanje, ali ko zna ko zna...
Kod njih je vape scena prejaka i imaju dosta kvalitetnih shopova. Uzmi npr samo jedan njemacki brand kao sto je svoemesto i legendarne kayfune.
Samo pazi da ne budu kineske baze sa njemackom naljepnicom :mrgreen:
Znam da znas vise od mene, ali eto nisam znao da je kayfune njihov, inace sam mislio da su sve kineski proizvodjaci. BTW sada je uz coupon code vape 20% popusta na molinu pa eto ako nekoga interesuje. Ja jos biram arome i samo sto nisam narucio. E sad ganjam da bude ispod 50 KM, hoce li me oderati ova nasa crna carina, ima li neko iskustva sa molinom ?

I moram dodati da sam uzeo bazu 70/30 VG/PG i da mi savrseno odgovara, mnogo manje mi se suse ruke i ne kasljem vise ni sekunde, KTS Gothic death je aroma, i veoma je dobra, ali jedva cekam i druge da probam, pogotovo Vanilla Custard itd....
User avatar
Big Ben
Posts: 168
Joined: 17/12/2010 23:44

#535 Re: E-cigarete

Post by Big Ben »

DonieBrasco wrote:Ja nisam pusac hvala Bogu, pa imam jedno pitanje za vas korisnike ovih cuda da mi malo pojasni zasto ovo konzumirate.

........

Da neko ne shvati pogresno nije ovo hejt niti nesto slicno samo moje misljnje, svako ima pravo da radi sta hoce. :thumbup:
Pozdrav Donie!

Prije svega, svaka ti čast što si se malo sam zainteresovao da vidiš o čemu se tačno kod vapinga radi. Obično se mi vaperi susrećemo sa kritikama ljudi koji o vapingu nemaju pojma, već su na nekom portalu pročitali da je "vaping opasan" ili "štetniji od cigara". Kritike su najglasnije od strane pušača cigara, što je fenomen vrijedan istraživanja.

Vaping je u svijetu postao stil života iz razloga što imaš ljudi poput tebe koji nikada nisu pušili, a počeli su sa parenje. Meni iskreno ti ljudi nisu jasni, ali svako ima pravo da radi šta hoće. Istina, ti ljudi većinom konzuimaju tečnosti koje ne sadrže nikotin.

Kod nas u BiH većina ljudi počne sa parenjem da smanji broj cigara koji ispuši ili da skroz batali cigare. Ja kada sam probao parenje, bio sam jako skeptičan ali sam bio te sreće da sam nakon samo jednog dana batalio cigare skroz.

Šta se zapravo dešava u našem organizumu? Pušači su konzumiranjem cigara postali ovisnici o nikotinu. Nikotin kao takav je jako zarazna supstanca i to nije nikakva tajna. Problem kod cigarete jeste taj što ona pored nikotina sadrži i preko 700 drugih supstanci i sastojaka koje paljenjem i sagorijevanjem proizvode druge supstance. Smatra se da ih na kraju bude preko 4000! Za 69 je naučno dokazano da su okidači za rak. Ono za šta mi svi znamo da je veliko zlo jeste katran koji se ljepi na pluća. Zato pušači imaju problema sa kondicijom, brže se zadišu od nepušača, a da ne pričamo o mirisu, tj. smradu koju ostavljaju cigare. Pri tome, zaborave na ljude oko sebe i nemaju uopšte predstavu koliko to sve smrdi i čini druge pasivnim pušačima. Dakle, prokletstvo cigare jeste to što ona zbog nikotina ljude čini ovisnicima, pa joj se vraćaju iznova i iznova, te unose sve one štetne materije koje narušavaju zdravlje.

Imaš studije institucija britanske vlade koje pokazuju da je parenje bar 95% manje štetno od cigareta, ali su u javnosti ovakve vijesti nažalost rijetke:
https://www.gov.uk/government/news/e-ci ... ark-review

Fol je u tome što se industrija vapinga (a postala je baš velika industrija) bori sa duhanskim i farmaceutskim lobijem. Posebno farma industrija pokušava u EU i USA uništiti vaping, jer svake godine izlaze studije koje pokazuju da ljudi puno lakše prestaju sa cigarama zahvaljujući vapingu, nego nekim flasterima i žvakama. Vaping postoji preko 10 godina (lično znam ljude koji pare od samog početka pojave "e-cigareta") i do sada nisu zabilježene bolesti ili smrtni slučajevi, a koje se dovode u vezu sa parenjem. Ko zna, možda za 10 godina budu neke nove studije. To je rizik koji svako preuzima na sebe.

Što se tiče mog iskustva nakon skoro 3 mjeseca parenja (bez ijedne zapaljenje cigare! :D ), mogu reći da me društvo nepušača mnogo bolje "podnosi". Nema više smrada dima, te tečnosti koje parim (većinom voćne) jako su ugodne društvu. Da ne pričam koliko kuća lijepo miriše. :izet:
Inače, parim tečnosti koje sadrže najmanju moguću količinu nikotina (3mg) i vjerujem da ću s vremenom pokušati izbaciti skroz nikotin iz tečnosti, a možda i skroz bataliti parenje. Što se finansija tiče, ja sam već nakon mjesec dana parenja povratio cjelokupnu investiciju u mod (uređaj za parenje ili kako je neki nazivaju "električna cigara"), par grijača i par tečnosti. Zamisli samo jednog pušača koji puši po 2 kutije cigara dnevno (cca. 5 KM x 2). To je mjesečno trošak od 300 KM! Ko potroši više na parenje nije čovjek, već parna mašina! :lol:

Eto, nadam da se da sam ti sa svoje tačke gledišta uspio malo približiti vaping ili parenje. Nadam se da ćeš, ukoliko se nekad nađeš u situaciji da sa društvom ili poznanicima budeš razgovarao o vapingu/parenju, prenijeti i drugu stranu priče, te ne dozvoliti ljudima da im jedini argumenti budu "to je smeće...pročitao/la sam na netu". Mi se nažalost prečesto susrećemo sa takvim osobama i ja sam iskreno više ohladio da ljude ubjeđujem da bi valjda ja ipak trebao znati bolje od nekog mainstream medija šta unosim u svoj organizam. Dišem hvala Bogu punim plućima, kondicija se vratila (skoro) kao nekad i odjeća i kuća puno ljepše mirišu. :thumbup:
User avatar
gradskadjeca
Posts: 477
Joined: 01/07/2009 10:00

#536 Re: E-cigarete

Post by gradskadjeca »

Cao drugari, narucio sam mali batch sa molin-a i eno ga na carini trenutno. Nadam se da ce samo 3,5 KM uzeti za otvaranje, trebalo bi 25KM je narudzba u pitanju, samo sto je placena 05.05., poslana iz Poljske 09.05. i jucer stigla u BIH pa dok ocarine pa postar ostavi cedulju bit ca taman 14 dana.

Posebno cu arome isti dan naruciti sa chefsflavour, naime svidio mi se omjer 70/30, mnogo manje imam izrazenu alergiju na parenje i zadovoljan sam smiksanom tekucinom u potpunosti, polako se bocice redaju, raste arsenal, dobit cu i svoj ormaric YESSS!!!!! :).

A dobio je vaper u kulovica i baze te "NJEMACKE", skoro sve pise na njemackom psim cloud chasers ili sl, ne znam ni da li pise koliko ima nikotina, ali omjer ne pise niti znaju koliki je ali pretpostavljaju kazu da je oko 80/20 :shock: , pa kako ne znaju ???

Ova je ja mislim

https://www.germanflavours.de/liquid-ba ... -base.html
Last edited by gradskadjeca on 18/05/2017 18:55, edited 1 time in total.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8573
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#537 Re: E-cigarete

Post by Pitar sa Kariba »

I ja se ponovio..... :D

Image
User avatar
Bronco_Billy
Posts: 669
Joined: 08/01/2008 21:43
Location: Sarajevo

#538 Re: E-cigarete

Post by Bronco_Billy »

Pitar sa Kariba wrote:I ja se ponovio..... :D

Image

Image
:thumbup:
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8573
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#539 Re: E-cigarete

Post by Pitar sa Kariba »

:thumbup:
Ja sam htio ovaj mini, al' dobih ovaj Mega. Mini sigurno ljepše leži u ruci. Razlika Mega prima i 18650 i 26650. Ali mi je ljepsi mini.
User avatar
zalizani
Posts: 2367
Joined: 07/05/2008 22:18

#540 Re: E-cigarete

Post by zalizani »

Image

Evo i ja se ponovio :-D

koliko se ceka sa chefsflavoursa maksimalno? poslali 17.05
radiostar
Posts: 2262
Joined: 15/03/2007 12:39

#541 Re: E-cigarete

Post by radiostar »

prvi put sam cekao 6 dana sa chefsflavour, drugi put 17-18 dana
User avatar
gradskadjeca
Posts: 477
Joined: 01/07/2009 10:00

#542 Re: E-cigarete

Post by gradskadjeca »

Jucer mi stiglo sve sa molina. Zamutio ovo ono, nema problema, pari se odmah.

Sada rekoh da narucim posebno PG, VG i nikotinsku bazu PG te koju aromu, malo vecu narudzbu, kad ukinuli dostavu za BiH i sve osim nicotin shots im 0%. ????????

Pokusam na molinshop.pl. ista stvar ???

Dobro je pise na stranici pocetnoj :), da idem na vapemolin ako nisam u EU :(. Ali mislim da im se izbor promijenio.

Cudno, na vapemolin ima sve, cak i pg36mg. Samo to cu i naruciti, ostalo sa chefsflavour. Idem i ja u mixere, necu opet uzimati VPG jer kako Bronco rece na kraju mi je nicotin 2,1 ispao
dudlov
Posts: 1913
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#543 Re: E-cigarete

Post by dudlov »

Pitar sa Kariba wrote:I ja se ponovio..... :D

Image
dobro izgleda. kakvi su utisci.
ja koristim ego aio i zadovoljan sam, mada sam primjetio da malo više guta tečnosti. prethodno sam koristio ego one i nerviralo me je što se znalo desiti da nekad tečnost procuri na usisnik i završi u ustima.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8573
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#544 Re: E-cigarete

Post by Pitar sa Kariba »

dudlov wrote:dobro izgleda. kakvi su utisci.
ja koristim ego aio i zadovoljan sam, mada sam primjetio da malo više guta tečnosti. prethodno sam koristio ego one i nerviralo me je što se znalo desiti da nekad tečnost procuri na usisnik i završi u ustima.
;-)
Image

Ma ovo je ozbiljnja mašina :lol: . Po meni prednosti su mogućnost više baterija/izmjene, podešavanje količine, toplote i kvaliteta pare, okus koji daje je perfektan. Mana glomazno i teško ali tu je onda AIO :) .
Inače AIO je jedina E-cig koja mi nije curila osim ako prilikom tankanja promašim oznaku maximuma. Kod nje je jedina mana "pucanje", ono kad prsne tečnost na jezik. Ali to su riješili spiralom u "mouthpiece". I za cijenu koju ima fakat je baš dobar deal. Tek da vidiš kako ovo srće tečnost. Nisam se još ustelio sa ovim, vidjet ćemo kad se malo posvetim zadovoljan sam pravo za sada. Međutim meni je najbolja sto se parenja tice bio Ijust2. Samo što je jbg loša kvaliteta izrade pa brzo ode i nije mi se dalo peglati sa njom više.
Arkec Zgotiva
Posts: 132
Joined: 13/11/2012 14:24

#545 Re: E-cigarete

Post by Arkec Zgotiva »

Pozdrav ljudi!

Koristio sam e-cigs nekih 4-5 mjeseci prije tri godine, i igrom slucaja se nakon preseljenja vratio na stare cigare. Ovih dana mislim da se vratim na elektricne, ali ovaj put za sva vremena (tj. dok ne prestanem i njih koristiti). Nakon citanja zadnjih par stranica ove teme ja sam totalno pogubljen, kao sto je neko naveo, citava ova industrija je puna nekih modova, customizacija, uredjaja ko mobitela itd koji su se pojavili u mom periodu odsustva. Ja sam koristio (imam je jos) https://kangeronline.com/products/evod- ... =376603529, s tim da moja ima neki ?clear atomizer?. Vidim da dosta pisete i o miksanju tecnosti, vjerujem da je to nauka za sebe.

Trebao bi mi savjet, gdje da uzmem i koji model e-cigaretu koja je 'normalnog' oblika, kao ova sto imam jos. Da li mi uopste treba nova, ili je ova evod jos uvijek dobra opcija? Da li da uzmem neki kit ili je stvarno bolje kombinovati posebne dijelove (ni sam ne znam koji dijelovi se slazu s kojim i kako odabrati)? I na kraju, koje gotove tecnosti kupovati? Vjerovatno bi se zaletio pa uzeo zalihu toga, jer znam da mi i kad sam je prije koristio, bilo mrsko svako malo ici u e-joy shop? i traziti one Dekang tecnosti, i rezervne dijelove.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8573
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#546 Re: E-cigarete

Post by Pitar sa Kariba »

Ma nista ovaj Kanger, nije ni cudo sto si odustao od E-ciga :lol: . Moja preporuka http://www.joyetech.com/product/ego-aio ... 64c7e00472 imas je na PIK-i po 50KM. Stvarno je super dobar omjer pare, potrosnje tecnosti, trajanja coila (može sigurno 20-tak dana izdrzati, cijena 5KM) i izdrzivosti baterije (integrisana msm 1600Mah). Malo ozbiljnija http://www.eleafworld.com/ijust-s/ nasljednik Ijust2 kojeg je handrio loš kvalitet izrade baterije kod S-a je to rijeseno. Cijena na PIK-i 70KM. MOD da sastavljas jbg moras se sam zaroviti. Sto se tecnosti tice ja samo gotove kupujem, sad ih ne nedostaje hvala Bogu. Imaš sad u e-joy shopovima KTS-ovu Gothic liniju 30ml za 15KM :thumbup: .
Mozes vidjeti i sa https://www.facebook.com/mr.vaper.vapin ... le_browser ima stvarno izbor koji je najbolji u BiH i brzu dostavu.


Vape on... :D
Image
Arkec Zgotiva
Posts: 132
Joined: 13/11/2012 14:24

#547 Re: E-cigarete

Post by Arkec Zgotiva »

E hvala puno na preporuci. Mislim da mi treba neka obicna varijanta, pa cu vjerovatno sa fasttech.com naruciti ovaj eGo AIO. Da li je to ova varijanta:
https://www.fasttech.com/products/3031/ ... -cigarette ? Vidim da ima neki skuplji sa replaceable battery, ne znam da li mi je ona toliko potrebna? Tj. znam sigurno da necu dvije naizmjenicno ukljucivati, nego kontam da li se moze desiti da mi ova ugradjena crkne samo tako? I sta su ti coils, znam da sam za kanger uzimao sa nekim vlaknima, ali mi se cini da ova to nema. Da li je ovo https://www.fasttech.com/products/3007/ ... aio-5-pack jedini dio koji bi morao mijenjati (pored tecnosti) ?

I ako vec narucujem sve s ovog sajta, da li imas preporuciti neku marku od ovih https://www.fasttech.com/category/3009/ ... s-e-liquid ?
Prije sam vecinom koristio vocne tecnosti jer sam tad totalno nikotin izbacio, pa imam predstavu koje bi flavours uzeo, samo ne znam bas reputacije proizvodjaca, koji su top a koji truba.

EDIT: Bio sam nestrpljiv pa sam izletio :D :D
Image
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8573
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#548 Re: E-cigarete

Post by Pitar sa Kariba »

To je to, nemas kod AIO nista mijenjati osim coila (grijača). Navečer staviš da se puni i to je to. Coil zamijenis kad ti prestane davati dovoljno pare i eto....
Ove tečnosti sam ja mislim jednom uzeo i meni se nisu svidjele. Ovo je Hangsen a meni su one ispod i Dekanga koji je sad vjeruj mi smeće sta sve ima nabaviti. Nekad je i meni Dekang bio zakon, a sad ga ne mogu smisliti. :D .
TheCamP3R
Posts: 3
Joined: 28/05/2017 16:38

#549 Re: E-cigarete

Post by TheCamP3R »

Image
Image

Evo moja dva vape-a. Prva Eleaf iStick Pico 75w sa Subtank Mini trenutno je RBA baza sa clapton grijacem 24ga+32ga 5 namotaja na 3mm cita 0.5 ohm. Odlicno "dimi" i okus je odlican. Druga Smok R200 TC sa TFV8 trenutno RBA baza sa dva clapton grijacima 24ga+32ga 8 namotaja na 3mm cita 0.36ohm.
radiostar
Posts: 2262
Joined: 15/03/2007 12:39

#550 Re: E-cigarete

Post by radiostar »

nakon sto sam nabacio griffin25 cini mi se da potpuno prelazim na DL i kayfun lagano ide u istoriju a s njime i mtl
Post Reply