Džanan Musa

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#301 Re: Džanan Musa

Post by zlajapravaraja »

hrasno38 wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Čini se da je Džananov cilj broj jedan bio da uvali brata kao fizioterapeuta u Cedeviti. :roll:

Niti napreduje, niti nazaduje. Korak naprijed, korak nazad.
Bas tako izgleda njegov "napredak" mada je taj korak naprijed vise nego diskutabilan.
Skinite se djetetu sa one stvari, ionako obojica pojma nemate :-)
User avatar
hrasno38
Posts: 31410
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#302 Re: Džanan Musa

Post by hrasno38 »

zlajapravaraja wrote:
hrasno38 wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Čini se da je Džananov cilj broj jedan bio da uvali brata kao fizioterapeuta u Cedeviti. :roll:

Niti napreduje, niti nazaduje. Korak naprijed, korak nazad.
Bas tako izgleda njegov "napredak" mada je taj korak naprijed vise nego diskutabilan.
Skinite se djetetu sa one stvari, ionako obojica pojma nemate :-)
Et ces nas ti nauciti!!!! sa ogrominim iskustvom igranja na PS2!
User avatar
hrasno38
Posts: 31410
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#303 Re: Džanan Musa

Post by hrasno38 »

Ubi Musa Partizan ko mraz paprike!!!!!!
Udje zabi trice 3/3, zabi jednu dvicu i zabi tricu iz slobodnih bacanja :D
splinter
Posts: 7428
Joined: 08/10/2011 12:28

#304 Re: Džanan Musa

Post by splinter »

hrasno38 wrote:Ubi Musa Partizan ko mraz paprike!!!!!!
Udje zabi trice 3/3, zabi jednu dvicu i zabi tricu iz slobodnih bacanja :D
Odlična partija Džanana večeras. Polako al sigurno ulazi u vrhunsku formu :thumbup:
User avatar
hrasno38
Posts: 31410
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#305 Re: Džanan Musa

Post by hrasno38 »

User avatar
hrasno38
Posts: 31410
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#306 Re: Džanan Musa

Post by hrasno38 »

http://sportsport.ba/ino_kosarka/musa-u ... cem/231486

Nigdje kontinuiteta a ponasanje sve gore i gore. Ja sam sad vec poprilicno siguran da ce Musa ostati na nekom EU prosjeku igraca sa bezbroj konflikata u svojoj karijeri izuzev ako bas ne zapadne vec sljedecu sezonu nekom Vujosevicu.
User avatar
hekaton
Posts: 863
Joined: 19/12/2013 11:31

#307 Re: Džanan Musa

Post by hekaton »

cudna glava koji mu je :? suti treniraj zapni i idi nurkicevim stopama. ako bacis kamen na svakog psa koji na tebe zalaje nigdje neces stici moj Musa. Nego pamet u glavu i pravo u salu pa treniraj
User avatar
Edin H.
Posts: 46993
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#308 Re: Džanan Musa

Post by Edin H. »

Zabio Musa Zvezdi 2 poena uz asistenciju. :oops:
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#309 Re: Džanan Musa

Post by nema me tamo »

Haha
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#310 Re: Džanan Musa

Post by zlajapravaraja »

Edin H. wrote:Zabio Musa Zvezdi 2 poena uz asistenciju. :oops:
Ja, i? I Spanoulis je jednom protiv CZ ostao na par poena...

Ti ionako nemaš blage o ovom sportu, zašto si došao da komentarišeš?

Patetično...
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#311 Re: Džanan Musa

Post by Nadzorna_ploca »

S tim da je Spanulis igrao 34 minute a Musa tri puta manje. :oops:
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#312 Re: Džanan Musa

Post by zlajapravaraja »

Nadzorna_ploca wrote:S tim da je Spanulis igrao 34 minute a Musa tri puta manje. :oops:
Ma ja ba.

Večeras će recimo zabiti barem 7-8 poena, a i ne mora, niti to šta govori. On je dijete.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#313 Re: Džanan Musa

Post by Nadzorna_ploca »

Ako Bog da hoce i vise.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#314 Re: Džanan Musa

Post by It_is_a_Leclerc »

Dijete od 18 godina koji je slovio za ponajveći talent u svom uzrastu, a kojeg je polustručnjak Veljko Mršić zakucao za klupu da gleda Šurnu, Arapovića i ekipu.
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#315 Re: Džanan Musa

Post by zlajapravaraja »

It_is_a_Leclerc wrote:Dijete od 18 godina koji je slovio za ponajveći talent u svom uzrastu, a kojeg je polustručnjak Veljko Mršić zakucao za klupu da gleda Šurnu, Arapovića i ekipu.
Sigurno si čuo da on igra i hrvatsku ligu, kao i u juniorskim selekcijama, jelde? Ili nisi?
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#316 Re: Džanan Musa

Post by It_is_a_Leclerc »

zlajapravaraja wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Dijete od 18 godina koji je slovio za ponajveći talent u svom uzrastu, a kojeg je polustručnjak Veljko Mršić zakucao za klupu da gleda Šurnu, Arapovića i ekipu.
Sigurno si čuo da on igra i hrvatsku ligu, kao i u juniorskim selekcijama, jelde? Ili nisi?
Jesam čuo. I baš me obradovalo da nam najveći talent u košarci dane provodi nadigravajući se sa Zabokom, dok ne može dobiti pošteniju minutažu ni protiv FMP-a ili Karpoš Sokolija
User avatar
karanana
Posts: 47220
Joined: 26/02/2004 00:00

#317 Re: Džanan Musa

Post by karanana »

18 nije ni malo. Dovoljno za promjenu klime negdje ozbiljnije.
2-3 godine negdje i onda na draft. Taman mjera sa 20-21.
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#318 Re: Džanan Musa

Post by zlajapravaraja »

Džanan prije svega mora da sazrije fizički, očigledno i psihički, da bi postao ozbiljan košarkaš u seniorskoj konkurenciji.

Luka Dončić ima takvu genetiku da je već sada u tijelu odraslog čovjeka i može se nositi sa najboljima, jer pored talenta ima i tijelo da ulazi u blokove ili pod koš.

Kod Džanana to može, a i ne mora se desiti prije navršenih 20, pa i 22 godine. Bitno je da postepeno radi na tome i ne gubi iz vida ko bi mogao postati, a ne da ga jebu frustracije što je neki Luka Dončić trenutno bolji od njega.

Njegov talent je neosporan, ali mora biti strpljiv u seniorskoj konkurenciji dok se ne udeblja i ojača, a to će potrajati još 2-3 sezone.

Svaka minuta koju mu Veljko Mršić daje izvan hrvatske lige je poklonjena minuta.
User avatar
hrasno38
Posts: 31410
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#319 Re: Džanan Musa

Post by hrasno38 »

zlajapravaraja wrote:
Nadzorna_ploca wrote:S tim da je Spanulis igrao 34 minute a Musa tri puta manje. :oops:
Ma ja ba.

Večeras će recimo zabiti barem 7-8 poena, a i ne mora, niti to šta govori. On je dijete.
18 godina dijete :?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#320 Re: Džanan Musa

Post by insomnia78 »

Hoce l vratiti stan?
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#321 Re: Džanan Musa

Post by nema me tamo »

Nije ga ni dobio ja mislim :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#322 Re: Džanan Musa

Post by Tomahawk11 »

Potpisao profi ugovor na tri godine sa Cedevitom. Vidjecemo hoce li imati znacajniju ulogu.
User avatar
hrasno38
Posts: 31410
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#323 Re: Džanan Musa

Post by hrasno38 »

Tomahawk11 wrote:Potpisao profi ugovor na tri godine sa Cedevitom. Vidjecemo hoce li imati znacajniju ulogu.
Ako nastavi igrati kao i do sada on je svojoj ozbiljnoj karijeri potpisao kapitulaciju i vise nego fer bi bilo od Cedevite ako najobiljnije ne racuna na njega da ga posudi nekom klubu gdje ce igrati i biti istinski vodja. Recimo bilo bi vrlo vrlo korisno i za Musu i za reprezentaciju ako bi Bosna usla u ABA ligu da igra za Bosnu jer tu bi imao maksimalnu minutazu, bio lider i sticao protiv dosta jakih ekipa neophodno iskustvo. Mislim znam da je to SF al eto ko zna.....
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#324 Re: Džanan Musa

Post by zlajapravaraja »

hrasno38 wrote:
Tomahawk11 wrote:Potpisao profi ugovor na tri godine sa Cedevitom. Vidjecemo hoce li imati znacajniju ulogu.
Ako nastavi igrati kao i do sada on je svojoj ozbiljnoj karijeri potpisao kapitulaciju i vise nego fer bi bilo od Cedevite ako najobiljnije ne racuna na njega da ga posudi nekom klubu gdje ce igrati i biti istinski vodja. Recimo bilo bi vrlo vrlo korisno i za Musu i za reprezentaciju ako bi Bosna usla u ABA ligu da igra za Bosnu jer tu bi imao maksimalnu minutazu, bio lider i sticao protiv dosta jakih ekipa neophodno iskustvo. Mislim znam da je to SF al eto ko zna.....
:lol:

Dobri naš hrasno38 :mrgreen:

P.S. A bil mogo u Igokeu, šta misliš?
User avatar
hrasno38
Posts: 31410
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#325 Re: Džanan Musa

Post by hrasno38 »

zlajapravaraja wrote:
hrasno38 wrote:
Tomahawk11 wrote:Potpisao profi ugovor na tri godine sa Cedevitom. Vidjecemo hoce li imati znacajniju ulogu.
Ako nastavi igrati kao i do sada on je svojoj ozbiljnoj karijeri potpisao kapitulaciju i vise nego fer bi bilo od Cedevite ako najobiljnije ne racuna na njega da ga posudi nekom klubu gdje ce igrati i biti istinski vodja. Recimo bilo bi vrlo vrlo korisno i za Musu i za reprezentaciju ako bi Bosna usla u ABA ligu da igra za Bosnu jer tu bi imao maksimalnu minutazu, bio lider i sticao protiv dosta jakih ekipa neophodno iskustvo. Mislim znam da je to SF al eto ko zna.....
:lol:

Dobri naš hrasno38 :mrgreen:

P.S. A bil mogo u Igokeu, šta misliš?
Cisto sumnjam iz mase nekih drugih razloga da ne objasnjavam jer si dovoljno pametan. Koliko god da je Igokea trenutno jaca jedini kosarkaski brand iz BiH je Bosna koja evo veceras smo vidjeli sasvim sigurno pametnim i laganim koracima se vraca. Nije uopste bitno hoce li ove godine biti prvak a iskreno sa ovom ekipom tesko.....da je Ikonic spreman ne bi se nista kladio. Osim toga Bosna je iz glavnog grada BiH a Igokea iz sela pored BL. Da ti dalje ne objasnjavam pametan si ti momak samo sto si vrlo cesto nadobudan.......kao da ti neko dira u privatno vlasnistvo kada napise nesto o kosarci i pokaze da nisi ovdje jedini koji nesto zna.
Post Reply