DVC adapter za sigurnosne kamere

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
lajkujMe
Posts: 12237
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#1 DVC adapter za sigurnosne kamere

Post by lajkujMe »

Lijep pozdrav,

Zanima me gdje mogu kupiti u Sarajevu kvalitetan DVC adapter za sigurnosne kamere 12v/1000ma snage.

Mislim da ima u onoj radnji u bingu to jest bivsi interex u lozionickoj ali ne mogu da se sjetim imena radnje nikako. Ili mozda na Marijin dvoru u onoj prodavnici electronic shop jel se zvalo?

Uglavnom ako moze savjet.
_Astra_
Posts: 841
Joined: 29/08/2005 22:39

#2 Re: DVC adapter za sigurnosne kamere

Post by _Astra_ »

Radnja u interexu je CONRAD, a mislim da ima i u elektronik shopu na mdvoru.
User avatar
hjasko
Posts: 72
Joined: 14/01/2013 23:31

#3 Re: DVC adapter za sigurnosne kamere

Post by hjasko »

Ukoliko imaš više kamera koje ćeš kačati tu blizu preporučio bih napojnu jedinicu od računara,zbog stabilnosti napona te prenaponskih i ostalih zaštita koja ista ima u sebi. Isplati se,ukoliko postoj mogućnost postavljanja,da se i za jednu kameru postavi napojna jer je cijena slična kao i kvalitetni manji adapteri,pogotovo što,ako je kamera IC,zna biti prilično zahtjevna u pogledu jačine adaptera pa sa slabijim i jefitnijim adapterima dolazi do krivljenja slike,smetnji ili čak do prekida rada kamere...Postoje i posebni ormarići za napajanje kamera za video nadzor,sa izlazima za svaku pojedinačnu kameru i to sa osiguračima i slično ...


HJasko
lajkujMe
Posts: 12237
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#4 Re: DVC adapter za sigurnosne kamere

Post by lajkujMe »

hjasko wrote:Ukoliko imaš više kamera koje ćeš kačati tu blizu preporučio bih napojnu jedinicu od računara,zbog stabilnosti napona te prenaponskih i ostalih zaštita koja ista ima u sebi. Isplati se,ukoliko postoj mogućnost postavljanja,da se i za jednu kameru postavi napojna jer je cijena slična kao i kvalitetni manji adapteri,pogotovo što,ako je kamera IC,zna biti prilično zahtjevna u pogledu jačine adaptera pa sa slabijim i jefitnijim adapterima dolazi do krivljenja slike,smetnji ili čak do prekida rada kamere...Postoje i posebni ormarići za napajanje kamera za video nadzor,sa izlazima za svaku pojedinačnu kameru i to sa osiguračima i slično ...


HJasko
Hvala na savjetu ali mi je napojna od racunara previse kabasta i ruzna, imas li kakav savjet za obicni adapter jer su u pitanju 3 kamere sve tri su IC.
_Astra_
Posts: 841
Joined: 29/08/2005 22:39

#5 Re: DVC adapter za sigurnosne kamere

Post by _Astra_ »

Pogledaj napajanja za LED trake... sa vise izlaza...od 5A je dovoljno za 3 kamere...
Post Reply