DVB-T

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

User avatar
daky585
Posts: 867
Joined: 07/06/2014 01:50

#26 Re: DVB-T

Post by daky585 »

Vizionar 1985 wrote: Ma vecini ni to netreba.
Imaju kablovsku.
Sirotinji mozda, a ne znam i ti hakurika ima za tv raznih, mozda cak nekih i boljih od ovih resivera
se mogu nastimat da hvata sve sto ljudima treba.

Upravo to. Sumnjam da ću pored kablovske uopšte imati potrebu da dodam kanale iz DVB-T.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#27 Re: DVB-T

Post by Sanjarko »

Ne mogu nac na netu.
Bila neka kutija za 60-tak dolara ukljucis u tv i kanala bruka, cak i za ove stare tv-e.
Ima cak i za kompove laptope resiveri kojima se moze hvatat tv.
A stani pani najbolje ljudima sa komsama malo porazgovarat pa po pola sve placat net, kablovsku
a uvest je u vise objekata.
Ima i hakurika za to kako podijelit sve.
Al ljudi se otudzili to je problem.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#28 Re: DVB-T

Post by Sanjarko »

daky585 wrote:
Vizionar 1985 wrote: Ma vecini ni to netreba.
Imaju kablovsku.
Sirotinji mozda, a ne znam i ti hakurika ima za tv raznih, mozda cak nekih i boljih od ovih resivera
se mogu nastimat da hvata sve sto ljudima treba.

Upravo to. Sumnjam da ću pored kablovske uopšte imati potrebu da dodam kanale iz DVB-T.
Ma Ja skoro da ni ne gledam tv.
Pored neta i svega na njemu, da jos tv gledam.
Ne mogu sve stic.
Malo nest pogledam kad ima sta zanimljivo i to je to.
User avatar
daky585
Posts: 867
Joined: 07/06/2014 01:50

#29 Re: DVB-T

Post by daky585 »

Preokret. :lol:
Idemo sa DVBT2 signalom, umjesto sa DVBT1, a taj signal daje puno šire mogućnosti, a na koje zemlje u regiji sada prelaze. Mi ćemo praktično biti korak ispred po tom pitanju. Uzimajući u obzir sva kašnjenja, koja smo imali, praktično u ovom dijelu ćemo DVBT signalom stići ono što je u zemljama regije aktualno”, kaže za BHRT Igor Pejić iz Ministarstva saobraćaja i komunikacija BiH.
http://www.radiosarajevo.ba/vijesti/bos ... ima/239047
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#30 Re: DVB-T

Post by irac300 »

Kakvi amateri u p.m. I nije poenta hoće li neko gledati dvb-t, nego dezinformisanje javnosti. Niko ne treba ako baš ne želi kupovati novi televizor, nego samo resiver, pa makar imao i guzonju televizor. Ovo za DVB-T2, haj' hvala k.... bar nešto dobro da urade.
User avatar
MTV
Posts: 14346
Joined: 21/08/2013 19:39

#31 Re: DVB-T

Post by MTV »

Jesu oni uopste nabavili DVB-T2 opremu i instalirali je na predajnike? Ako jesu super a ako nisu to kao da su rekli idemo sa DVB T3 a on nije ni izmisljen i standartizovan. :)

Ili nase novinarstvo kao: otvaraju se 4 mosta i tunel na Karauli a ustvari samo tunel i dva mosta a ostatak za 10/20/30 godina.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#32 Re: DVB-T

Post by irac300 »

Ma ko će ga znati više. Svaki dan neka nova informacija, jedino što je jasno, da na ovome rade amateri i nestručni ljudi.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#33 Re: DVB-T

Post by mali_milojica »

irac300 wrote:
istaknuto je da će građani BiH morati kupiti odgovarajuće TV uređaje za prijem digitalnog signala, odnosno riječ je o promjeni starih televizora.
http://www.klix.ba/vijesti/bih/bhrt-gra ... /160923069

Bez zajebancije, jesu li oni stvarno ovoliko retardirani ili samo neinformisani i neobrazovani??? I zamisli sada zaprepaštenje jednog penzionera, konta čovjek da mora uzeti novi TV koji košta kao njegova penzija i više. Umjesto da debili fino informišu narod, da ne trebaju mijenjati TV, nego kupiti DVB-T resiver, koji košta 30-ak maraka u vrh glave. Ne mogu da vjerujem!
Kakvi glupani majko moja. U HR se npr mjesecima vodila kampanja prije uvodjenja signala. Obrazovali se ljudi,edukovali,da to nije nista strasno. Vlada HR davala bonove za jeftinije kupovanje digitalnih resivera itd. Kod nas bum iz vedra neba "treba kupovati nove tv".
Svasta :-)
User avatar
MTV
Posts: 14346
Joined: 21/08/2013 19:39

#34 Re: DVB-T

Post by MTV »

Ma ja se kladim da kad dodje 29.09. opet ce pomaknuti za 7-10 dana i to po 839377483932 put dosada.

A sto se tice ovih "strucnjaka" sa bht-a da se mora kupiti novi TV da se mene pita sutra bi oni cistili ulicu sa metlom jer za bilo sto vise od metle i nisu.

Inace na trzistu mali milion resivera sa svakakvim digitalnim tjunerima a oni: mora se kupiti novi TV. Tuzno.
User avatar
Aurea Mediocritas
Posts: 353
Joined: 24/05/2009 02:04

#35 Re: DVB-T

Post by Aurea Mediocritas »

Super. Sad cemo u HD rezoluciji moci da gledamo 100-tu reprizu "Lud zbunjen normalan". Takođe jedva čekam da vidim reprizu "Vize za budućnost" i "Naše male klinike" po 10- ti put, ali sada u HD-u.
Ali, najuzbudljivije od svega će biti gledanje "Kud puklo da puklo". To ce biti vrhunac. Savršeno.
User avatar
Aurea Mediocritas
Posts: 353
Joined: 24/05/2009 02:04

#36 Re: DVB-T

Post by Aurea Mediocritas »

Aurea Mediocritas wrote:Super. Sad cemo u HD rezoluciji moci da gledamo 100-tu reprizu "Lud zbunjen normalan". Takođe jedva čekam da vidim reprizu "Vize za budućnost" i "Naše male klinike" po 10- ti put, ali sada u HD-u.
Ali, najuzbudljivije od svega će biti HD gledanje "Kud puklo da puklo". To ce biti vrhunac. Savršeno.
User avatar
MTV
Posts: 14346
Joined: 21/08/2013 19:39

#37 Re: DVB-T

Post by MTV »

Aurea Mediocritas wrote:Super. Sad cemo u HD rezoluciji moci da gledamo 100-tu reprizu "Lud zbunjen normalan". Takođe jedva čekam da vidim reprizu "Vize za budućnost" i "Naše male klinike" po 10- ti put, ali sada u HD-u.
Ali, najuzbudljivije od svega će biti gledanje "Kud puklo da puklo". To ce biti vrhunac. Savršeno.
Svi kanali ce biti u SD formatu. Ne znam odakle ti to da ce biti HD. U svakom slucaju biti ce 100 puta bolje nego ovaj analogni signal. Digitalizacija ne znaci HD signal.
User avatar
Aurea Mediocritas
Posts: 353
Joined: 24/05/2009 02:04

#38 Re: DVB-T

Post by Aurea Mediocritas »

MTV wrote:
Aurea Mediocritas wrote:Super. Sad cemo u HD rezoluciji moci da gledamo 100-tu reprizu "Lud zbunjen normalan". Takođe jedva čekam da vidim reprizu "Vize za budućnost" i "Naše male klinike" po 10- ti put, ali sada u HD-u.
Ali, najuzbudljivije od svega će biti gledanje "Kud puklo da puklo". To ce biti vrhunac. Savršeno.
Svi kanali ce biti u SD formatu. Ne znam odakle ti to da ce biti HD. U svakom slucaju biti ce 100 puta bolje nego ovaj analogni signal. Digitalizacija ne znaci HD signal.
Ma, znam!!!
Aludiram na "kvalitet" programa.
User avatar
MTV
Posts: 14346
Joined: 21/08/2013 19:39

#39 Re: DVB-T

Post by MTV »

Aurea Mediocritas wrote: Ma, znam!!!
Aludiram na "kvalitet" programa.
Aha ma meni nekad treba nacrtat da shvatim :lol: :D
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#40 Re: DVB-T

Post by moke_31 »

MTV wrote:
Aurea Mediocritas wrote:Super. Sad cemo u HD rezoluciji moci da gledamo 100-tu reprizu "Lud zbunjen normalan". Takođe jedva čekam da vidim reprizu "Vize za budućnost" i "Naše male klinike" po 10- ti put, ali sada u HD-u.
Ali, najuzbudljivije od svega će biti gledanje "Kud puklo da puklo". To ce biti vrhunac. Savršeno.
Svi kanali ce biti u SD formatu. Ne znam odakle ti to da ce biti HD. U svakom slucaju biti ce 100 puta bolje nego ovaj analogni signal. Digitalizacija ne znaci HD signal.
Ne mora značiti. Ako je tačno ovo što je neko iznad napisao da su instalirali DVB-T2 opremu onda TV stanice ako imaju mogućnosti mogu emitirat signal odmah u DVB-T2 :D Sadržaja u HD rezoluciji sve više ima, posebno strane produkcije.
User avatar
daky585
Posts: 867
Joined: 07/06/2014 01:50

#41 Re: DVB-T

Post by daky585 »

Ima sadržaja u HD, a druga stvar je što mnoge televizije nemaju HD opremu pa džaba onda HD format. Neki i dalje imaju 4:3 format, o kakvom HD onda govoriti? :-)

Od ovih zemaljskih, trenutno samo BHT i Hayat imaju HD kanal, i BN je najavio da će ga pokrenuti.
User avatar
MTV
Posts: 14346
Joined: 21/08/2013 19:39

#42 Re: DVB-T

Post by MTV »

moke_31 wrote: Ne mora značiti. Ako je tačno ovo što je neko iznad napisao da su instalirali DVB-T2 opremu onda TV stanice ako imaju mogućnosti mogu emitirat signal odmah u DVB-T2 :D Sadržaja u HD rezoluciji sve više ima, posebno strane produkcije.
Mozes ti i na DVB T mpeg4 (H264) emitirati HD kanale al pitanje kolika ce biti cijena emitiranja SD a kolika HD kanala.
Srbija je na DVB T2 mpeg4 pa nema HD kanala. Jedan kraci period bio RTS HD. Mislis da je BiH ista bolja?!
Iskreno ja bi volio da preko DVB T2 bude HD kanala al koji?! Samo BHT HD a kasnije Hayat HD i nije neki izbor. Al i da bude samo SD to je milion puta bolje od ovog analognog. Sve ce se pokazati 29.09. samo koje godine ...
User avatar
MTV
Posts: 14346
Joined: 21/08/2013 19:39

#43 Re: DVB-T

Post by MTV »

daky585 wrote:Ima sadržaja u HD, a druga stvar je što mnoge televizije nemaju HD opremu pa džaba onda HD format. Neki i dalje imaju 4:3 format, o kakvom HD onda govoriti? :-)

Od ovih zemaljskih, trenutno samo BHT i Hayat imaju HD kanal, i BN je najavio da će ga pokrenuti.
4:3 HD prvi na svijetu :lol: Sta bi bilo kad bi bilo lako je pricati al ovdje politika svasta radi. Dosad mali milion puta odgadjali.

Kad smo kod mastanja bilo bi dobro da se doda Face HD i Al Jazzera Balkans HD makar za podrucje Sarajeva sa ovim gore spomenutim bio bi lijep izbor za svakog po nesto. Al mi zivimo u BiH a ne u normalnim zemljama Njemacka, Engleska...
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#44 Re: DVB-T

Post by irac300 »

Kada usporediš 576i SD rezoluciju sa 144p koje gledamo na Federalnoj, normalno da će nam biti kao HD. :D
User avatar
MTV
Posts: 14346
Joined: 21/08/2013 19:39

#45 Re: DVB-T

Post by MTV »

Slikovito opisano :mrgreen: al popravila se slika na FTV kod Telemacha i Logosofta neuporedivo bolja neg prije. Zemaljskim putem ocaj.
DonieBrasco
Posts: 15547
Joined: 31/08/2016 16:09

#46 Re: DVB-T

Post by DonieBrasco »

Ovaj test signal trenutni korisnici HS kablovske (analogne) nece moci probati bez obzita sto imaju DBT-T (2) uređaj ili TV sa ugrađenim ?
User avatar
MTV
Posts: 14346
Joined: 21/08/2013 19:39

#47 Re: DVB-T

Post by MTV »

DonieBrasco wrote:Ovaj test signal trenutni korisnici HS kablovske (analogne) nece moci probati bez obzita sto imaju DBT-T (2) uređaj ili TV sa ugrađenim ?
Moci ce samo ukoliko na TV prikljuce obicnu antenu sobnu ili riblju kost umjesto kablovske.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#48 Re: DVB-T

Post by irac300 »

http://www.klix.ba/vijesti/bih/na-zahtj ... /160928055
Ne ulazeći u razloge ovakvog zahtjeva...
Ma ja, kako se kome k.... digne, neka usporava i dalje, ionako ne kasnimo nimalo. Jebo me svak', prije ćemo autoput napraviti, nego pustiti digitalni signal.
DonieBrasco
Posts: 15547
Joined: 31/08/2016 16:09

#49 Re: DVB-T

Post by DonieBrasco »

Na svaki moguci nacin RS ovu drzavu usporava i degradira, evo i ovaj zahtjev RTRS.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#50 Re: DVB-T

Post by irac300 »

A ovi iz ministarstva odmah aminuju njihovo obrazloženje, bez ikakvih navoda, šta, kako, zašto...?
Post Reply