Drumski razbojnici u plavom

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
karanana
Posts: 47256
Joined: 26/02/2004 00:00

#126 Re: Drumski razbojnici u plavom

Post by karanana »

mora da postoji negdje nesto gdje pise da se vozac na nekom mjestu moze zadrzati 30 sekundi, minutu, dvije.....da istrese ili primi putnika.
Saka
Posts: 2596
Joined: 25/02/2011 11:49

#127 Re: Drumski razbojnici u plavom

Post by Saka »

karanana wrote:mora da postoji negdje nesto gdje pise da se vozac na nekom mjestu moze zadrzati 30 sekundi, minutu, dvije.....da istrese ili primi putnika.
Ma ako je zabranjeno zaustavljanje i parkiranje onda jednostavno ne smiješ ni stati tu. Ali pošto je bila blokirana od strane auta koje je zaustavio policajac, on je isprovocirao taj prekršaj i moglo bi se osporavati na sudu, ako se dotičnoj isplati peglati za 20KM. Svakako mora platiti 10KM za sudsku taksu pa onda gubiti vrijeme na sudu. Ali nekad je stvar principa a ne para.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#128 Re: Drumski razbojnici u plavom

Post by supercali »

Saka wrote:
karanana wrote:mora da postoji negdje nesto gdje pise da se vozac na nekom mjestu moze zadrzati 30 sekundi, minutu, dvije.....da istrese ili primi putnika.
Ma ako je zabranjeno zaustavljanje i parkiranje onda jednostavno ne smiješ ni stati tu. Ali pošto je bila blokirana od strane auta koje je zaustavio policajac, on je isprovocirao taj prekršaj i moglo bi se osporavati na sudu, ako se dotičnoj isplati peglati za 20KM. Svakako mora platiti 10KM za sudsku taksu pa onda gubiti vrijeme na sudu. Ali nekad je stvar principa a ne para.
sve ovo je tako ako je tacno sto je ona napisala
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#129 Re: Drumski razbojnici u plavom

Post by Drinski »

supercali wrote:dobro babonja primjeti
cudno mi da muz koji je izasao sekundu prije nije se recimo vratio da pomogne zeni jel sto je normalno
meni ovo vise sad baca da je ona stala iza taksiste izasla iz auta i krenula u importane a docekao je policajac a onda ova pocela za zalbama klincima palcima a policajac jedva docekao
mozda grijesim al ima logike
BIla je nakada jedna forumsica koja je tvrdila da joj policajac MORA pokazati patrolni nalog. Jel ovaj to imao?
shandrprcSA
Posts: 9797
Joined: 23/02/2013 08:16

#130 Re: Drumski razbojnici u plavom

Post by shandrprcSA »

Saka wrote:
shandrprcSA wrote:
Saka wrote: "Novčanu kaznu dužni ste uplatiti u roku od 8 dana, odnosno obavijestiti ovlašteni organ o prihvatanju kazne."

Znači na licu mjesta možeš samo primiti nalog (ima posebno mjesto za potpis primaoca), a u roku od 8 dana odnijeti u policiju sa potpisom o priznanju (ili samo platiti), ili odnijeti na sud sa potpisom o neprihvatanju odgovornosti.
Nije tebi ostavljena mogucnost kako ces ti dobiti nalog vec drotu...Kontas? :D Ma kontas al'... :skoljka:
Hej dečko glup si, skini mi se. Pročitaj šta piše. Govorim iz iskustva, uvijek sam tako radio, nikad ne potpišem priznanje na licu mjesta i ti si mi se sad našao pametovati da to ne može. Još ti stavim crno na bijelo ti se opet praviš pametniji od onog što piše na nalogu i u zakonu.
Vidim koliko si pametan kad ne mozes jednu prostu recenicu da skontas :D Elem :D kad se licno urucuje onda moras potpisati i odgovornost (priznanje ili sudsko) dok ostala dva nacina imas rok 8 dana...Kontas? :D Kontas al'... :D
Drinski wrote: BIla je nakada jedna forumsica koja je tvrdila da joj policajac MORA pokazati patrolni nalog. Jel ovaj to imao?
koja ni dan danas nije mi pokazala gdje je navedeno sve ono sto je tvrdila
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#131 Re: Drumski razbojnici u plavom

Post by JThomas »

a gdje piše to što ti kažeš? u svakom slučaju imaš 8 dana rok da osporiš. ili platiš i priznaš.
Saka
Posts: 2596
Joined: 25/02/2011 11:49

#132 Re: Drumski razbojnici u plavom

Post by Saka »

JThomas wrote:a gdje piše to što ti kažeš? u svakom slučaju imaš 8 dana rok da osporiš. ili platiš i priznaš.
Ma naravno da mozes samo potpisati da si primio a ne potpisati ispod ni priznanje ni sudsko odlucivanje vec se naknadno izjasniti u roku od 8 dana. Ili ne primiti nikako vec traziti da ti posalju postom. Ne moze te niko primorati da se odmah izjasnis o krivici jer si u soku i pod stresom plus sto ne znas napamet zakone o prekrsajima koje ti stavljaju na teret. Logicno je da imas rok koji ce ti omoguciti da se informises o zakonima i u miru odlucis. I tako sam vise puta i uradio. To jasno pise i na nalogu al lik il je drot ili je jednostavno tup.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#133 Re: Drumski razbojnici u plavom

Post by supercali »

Drinski wrote:
supercali wrote:dobro babonja primjeti
cudno mi da muz koji je izasao sekundu prije nije se recimo vratio da pomogne zeni jel sto je normalno
meni ovo vise sad baca da je ona stala iza taksiste izasla iz auta i krenula u importane a docekao je policajac a onda ova pocela za zalbama klincima palcima a policajac jedva docekao
mozda grijesim al ima logike
BIla je nakada jedna forumsica koja je tvrdila da joj policajac MORA pokazati patrolni nalog. Jel ovaj to imao?
otkud ja znam je li imao to pitaj ovu skolovanu
valjda je trazila ako je skolovana
User avatar
FAP mashina
Posts: 469
Joined: 04/10/2008 16:53
Location: Dolina glupana

#134 Re: Drumski razbojnici u plavom

Post by FAP mashina »

Altsa wrote:Serete po zeni bezveze a svi vi sto serete bi ste isto postupili kao i ona ili cak i gore. ja bih prvi kada bi vidio da ne mogu proci rekao suputniku da tu izade kad sam vec stao. sto je tu bio drot i lupio joj kaznu je drugi par cipela. gori saobracajni prekrsaji se ne sankcionisu ali eto ovaj da.
debeli, obuzdaj svoju srđbu.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#135 Re: Drumski razbojnici u plavom

Post by O'zone »

Kada skrećeš u garažu u Importane centru a imaš vozilo ispred sebe koje ide istom putanjom ali odluči da stane da bi neko izašao ili da bio on trknuo do banke ti ga možeš zaobići samo ako nemaš vozila sa svoje lijeve strane u krajnjoj lijevoj traci glavne gradske saobraćajnice.

Dok to vozilo ispred tebe stoji i dok ti gledaš u retrovizor da uhvatiš pogodan trenutak da ga zaobiđeš-ti stojiš i praviš prekršaj. Jesi li krvi-Nisi, ti jednostavno nemaš kud.

Tako da priča kako je kriva i da je napravila namjeran prekršaj nema veze sa životom.

Druga stvar. Pripadnici saobraćajne policije imaju veoma ružan običaj da zaustavljaju vozila na mjestima na kojima ni pod razno vozila ne bi smjela da se zaustavljaju pri tome uopšte ne vodeći računa o drugim učesnicima u saobraćaju.

Mjesto gdje policijska patrola vrši redovnu kontrolu učesnika u prometu bi trebalo da je vidljivo obilježeno odogovarajućom signalizacijom. Kad ste to zadnji put vidjeli kod nas?

Ukoliko Vas zaustavi patrola u toku vožnje jer ste napravili prekršaj logično je da Vas ne zaustavljaju u traci u kojoj se odvija promet (ja jednom umalo nisam završio u zatvoru kad su me zaustavljali a ja produžio 30 metara na slobodno proširenje jer nisam htio stati na prometnoj ulici) nego bi trebalo da Vas isprate do prvog bezbjednog mjesta za zaustavljanje i tu izvrše popunjavanje zapisnika.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#136 Re: Drumski razbojnici u plavom

Post by vješalica »

stoji joj znak zabrane ko ne vjeruje nek ode nek vidi dosta je priče prekršila je zakon ko hoće u garažu mora skapati da ona čojka istovari napolje,obrazovana nema pojma o znakovima
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#137 Re: Drumski razbojnici u plavom

Post by O'zone »

vješalica wrote:stoji joj znak zabrane ko ne vjeruje nek ode nek vidi dosta je priče prekršila je zakon ko hoće u garažu mora skapati da ona čojka istovari napolje,obrazovana nema pojma o znakovima
Jel niko od Vas ne čita uvodni post?!
ententina wrote:Vozim danas prema Importane centru, hocu da skrenem u garažu, planiram da uđem nakratko da vidim šta ima u Lindexu, a muž će tamo u fitness centar. Njega planiram ostaviti i odmah nakon Lindexa nastaviti prema centru svojim poslom. Međutim, kako skrećem u odvojeno skretanje, jedan od drumskih razbojnika u plavom zaustavlja taxistu ispred mene i ja stanem iza njega, jer ne mogu da ga zaobiđem zbog drugih kola sa lijeve strane.
Ne branim je iskreno jbmi se ali sam sam barem tri puta se zadesio na istom mjestu u istoj situaciji kad levat ide ispred mene i oba skrećemo lijevo i on odjednom stane i upali sva četri a ja iza njega i ne mogu da ga obiđem jer u lijevoj traci je gust promet.
PM72
Posts: 17796
Joined: 30/04/2012 16:54

#138 Re: Drumski razbojnici u plavom

Post by PM72 »

Problemii nastaju jer danas praktično nema saobraćajne policije kao nekad u Titin vakat.Saobraćajci su bili klasa iznad,nisu nosili pendreke niti su udarali narod.Bili su gospoda koja je poznavala saobraćajne propise do u tančinu.Nisi ga mogao folirati niti praviti levatom,oni su znali sve o putničkim motornim vozilima.Skoro svi su imali SVE vozačke kategorije,od motora pa do šlepera.Nekadašnji inspektor sa saobraćaj,rahmetli Dolan Ekrem je bio saobraćajni inžinjer i diplomirani pravnik.On ode u firme poput GPPut ili Hidrogradnja pa im pretrese sve ćitabe,od dizalica do bagera...

sad toga nema.Svaki seljačić što je pobjegao od ovaca,uz predočenje diplome srednje škole ,može otići na kurs za policajca.Naravno,uz debelu štelu.Ta štela su komandiri i načelnici koji su također pobjegli sa sela a masa oficirskog kadra MUP-a Kantona Sarajevo su bjelokapići.Uz žepljače i rogatičane.Nije da nema pismenih i uljudnih inspektora ali od ovih ne dolaze do izražaja.

sad ono glavno.Ja znam par pojedinaca koji su u ratu bili kojekakve vojne policije u Hrasnici i rodbinski su vezani za bjelokapiće (Bjelašnica i okolina).Njima je životni san bio biti žandar u Sarajevu i to saobraćajac.Nova auta,motori,nemaš pendreka...on zna samo par članova iz ZOBS-a (zakon o bezbjednosti saobraćaja) i to prolazak korz crveno,nema pojas,nije upalio svjetlo,prekoračenje brzine i ovakve tričarije poput kažnjavanja nadobudnih jezikara radi zaustavljanja iza znaka "zabranjeno zaustavljanje i parkiranje".Njegovo je da donese svaki dan (lupam) pet prekršajnih prijava i 20 mandatnih kazni.On to mora donjeti a najlakše je ići linijom manjeg otpora ili pisati kazni jezikarama.

Lijepa riječ gvozdena vrata otvara.Sto puta sam se izvukao na fin i kulturan način.Nikad nisam policajca gledao sa neke visine nego kulturno i uljudno,prvo pozdrav pa ostalo.samo jednom sam se "zakačio" sa žandarom kad me navečer zaustavio,ja ga kulturno upitao "kako ste" a on ti meni,drsko i bezobrazno,šta te briga,nisi ti doktor da ispituješ...

E onda sam se ja upalio i svašta mu izgovorio.Htio sam mu zvati načelnika u 2 ujutro jer sam ga lično znao da mu kažem kakvi mu hojrati i papci zaustavljaju u noćnim satima.On bleno ko telac,počeo mucati i vraća dokumente.rekao sam mu i vidi kakav si,masne pantole,prljava košulja i cipele,kravata niđe veze a pet zuba u glavi.Žena me tegli za rukav a ja se upalio...to sam mogao da mu uradim jer sam bolje znao zakon od njega a nekad sam bio u policiji.Zar nije sramota da te zaustavi žuta mješina sa Vasinog Hana i da ti on pametuje?Ko da si vepru navukao uniformu...
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#139 Re: Drumski razbojnici u plavom

Post by vjesticanametli »

Mene radar neki dan tj. Policajac scolio kod wise i sve fino i vrati mi dok. I opomenu me.....reko kriva sam samo vi svoje kaze sve ok samo uspori.....ne trebamo ni mi odmah skakti na njih ko stoka....a da ih ima ko veprova sto kazes ima vala......imala sam i ja situaciju gdje sam zvala nacelnika hahhahah malo se drot sjebo u tom momentu pa se izvinjavo jer mi je krenuobnapakovat e neceees vala kad si takav mob radi odma
User avatar
klavirdžija
Posts: 2159
Joined: 24/02/2013 10:38

#140 Re: Drumski razbojnici u plavom

Post by klavirdžija »

shandrprcSA wrote:
ententina wrote:
klavirdžija wrote:Da rezimiramo, ti napravila prekršaj, policajac ti napisao kaznu, dao ti opciju i da je prepoloviš, ali krivo je more? I to je "kinjenje"?

Ja bih ti je po mogućnosti uduplao.
Nemoj više rezimirat svega ti :-) . Policajac meni nije dao opciju, opcija je data zakonom. Očito je da ili ne voziš ili 'nisi odavle'. To objašnjava nedostatak empatije, pa i tebi praštam
http://www.piljak.ba/pravila.html
Baš nemaš empatije, sad je još kinjiš nekakvim saobraćajnim pravilima. :D Naime, ona je očito jedina u saobraćaju, pravila se trebaju prilagoditi njoj i njenim guzovima, a ne obratno. Sve ostalo je nepravda.
User avatar
dobojlija81
Posts: 3541
Joined: 20/07/2012 22:03

#141 Re: Drumski razbojnici u plavom

Post by dobojlija81 »

supercali wrote:dobro babonja primjeti
cudno mi da muz koji je izasao sekundu prije nije se recimo vratio da pomogne zeni jel sto je normalno
meni ovo vise sad baca da je ona stala iza taksiste izasla iz auta i krenula u importane a docekao je policajac a onda ova pocela za zalbama klincima palcima a policajac jedva docekao
mozda grijesim al ima logike
najvjerovatnije
onda je pocela siktat pa joj kolega zalijepio nalog(s merakom)
trebao je nakiti jos sta nije samo 40 km
:run:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#142 Re: Drumski razbojnici u plavom

Post by supercali »

O'zone wrote:Kada skrećeš u garažu u Importane centru a imaš vozilo ispred sebe koje ide istom putanjom ali odluči da stane da bi neko izašao ili da bio on trknuo do banke ti ga možeš zaobići samo ako nemaš vozila sa svoje lijeve strane u krajnjoj lijevoj traci glavne gradske saobraćajnice.mislis krajnjoj desnoj?

Dok to vozilo ispred tebe stoji i dok ti gledaš u retrovizor da uhvatiš pogodan trenutak da ga zaobiđeš-ti stojiš i praviš prekršaj. Jesi li krvi-Nisi, ti jednostavno nemaš kud.

Tako da priča kako je kriva i da je napravila namjeran prekršaj nema veze sa životom.

Druga stvar. Pripadnici saobraćajne policije imaju veoma ružan običaj da zaustavljaju vozila na mjestima na kojima ni pod razno vozila ne bi smjela da se zaustavljaju pri tome uopšte ne vodeći računa o drugim učesnicima u saobraćaju.

Mjesto gdje policijska patrola vrši redovnu kontrolu učesnika u prometu bi trebalo da je vidljivo obilježeno odogovarajućom signalizacijom. Kad ste to zadnji put vidjeli kod nas?

Ukoliko Vas zaustavi patrola u toku vožnje jer ste napravili prekršaj logično je da Vas ne zaustavljaju u traci u kojoj se odvija promet (ja jednom umalo nisam završio u zatvoru kad su me zaustavljali a ja produžio 30 metara na slobodno proširenje jer nisam htio stati na prometnoj ulici) nego bi trebalo da Vas isprate do prvog bezbjednog mjesta za zaustavljanje i tu izvrše popunjavanje zapisnika.
kecher II
Posts: 557
Joined: 26/10/2009 12:56
Location: Holiday in Cambodia

#143 Re: Drumski razbojnici u plavom

Post by kecher II »

zanimljiva tema,
nasu policiju treba gledati s visoka bio doktor nauka il' NK, mraka, goni ih u PM, ima ih i profesionalaca ali vrlo vrlo mali broj, bitnije im je da ti uzmu cenera il' dva nego provedba saobracajnih pravila, ja nisam dosad naisao ni na jednog da nije uzeo cenera, uglavnom manji prekrsaji, pojas, svjetla, zaustavljanja na brzinu, slicno ovom konkretnom slucaju opisanom u uvodnom postu, mada se ona nije zaustavila svojom voljom...
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#144 Re: Drumski razbojnici u plavom

Post by O'zone »

supercali wrote:mislis krajnjoj desnoj?
Mislim. Hvala na ispravci.
kecher II
Posts: 557
Joined: 26/10/2009 12:56
Location: Holiday in Cambodia

#145 Re: Drumski razbojnici u plavom

Post by kecher II »

Sarajmen wrote:
kecher II wrote:zanimljiva tema,
nasu policiju treba gledati s visoka bio doktor nauka il' NK, mraka, goni ih u PM, ima ih i profesionalaca ali vrlo vrlo mali broj, bitnije im je da ti uzmu cenera il' dva nego provedba saobracajnih pravila, ja nisam dosad naisao ni na jednog da nije uzeo cenera, uglavnom manji prekrsaji, pojas, svjetla, zaustavljanja na brzinu, slicno ovom konkretnom slucaju opisanom u uvodnom postu, mada se ona nije zaustavila svojom voljom...
Potvrdiš da daješ mito i još nešto k'o fol naprđuješ o profesionalnosti policije. Sram te bilo.
ne radi se o meni vec o njima,
bitnije im je da ti uzmu cenera il' dva nego provedba saobracajnih pravila
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#146 Re: Drumski razbojnici u plavom

Post by AmirBaa »

Sad na onoj cesti prema as-u kad se krene od malte, patrola stoji (u traci za skretanje desno naravno) i pred njima citroen napucani prodje kroz crveno i njih dvojica samo to ispratise pogledom. Nakon par sekundi zaustavise nekog golfaca, pa ce vjerovatno do zelje produziti malo. Ko god brani nasu policiju ili im je neko u familiji tamo zaposlen ili su slijepi :thumbup:
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#147 Re: Drumski razbojnici u plavom

Post by Dozer »

Ma RS-ovci su kraljevi :D
Prije par godina se ja s jaranom stackam prema Banja Luci, preko Dervente i Prnjavora, ali nesto kasno krenemo i tamo oko one Naseobine Lisnje se zadesimo oko 22:00.
Nismo pili, sve ok, ali malo ja pozurio da prije stignemo. Oni pravci onuda, blage okuke, nigdje nikoga na cesti, i mi se nesto zapricali i laganice. Nisam ni geldao koliko vozim /h...

E, na toj cesti, usred nicega, ima znak ogranicenja 50. Naravno, niko ga ne benda ni 2%, pa ni ja. Kad, odjednom vidim svjetlo sara lijevo-desno, skontam baterijska lampa, i na kocnicu. Stanem sa strane, na cesti, jer nema prosirenja. Prilazi drot i ceri se. Ja otvorim prozor, i pocnem se i ja cerit k'o i on :D
Pridje sreco do vrata, vidim ja ispod lijevog pazuha mu radar. Nista on ne govori, samo se ceri. Pomace jaknu, a na radaru stoji - 152 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
I nista dokumenti, pozdrav, ovo-ono, samo upita - hoces platiti ili castiti? :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#148 Re: Drumski razbojnici u plavom

Post by al_akhisari »

...na prilazu banjaluci, s one jajcke strane, vozi prijatelj nešto preko ograničenja (nekih 20-30) :D u tom, naravno niotkud, ispadoše dva policajca; tablica u zraku, smanjivanje brzine, zaustavljanje,...standardno pregledanje doc, ljubaznost i pitanje znamo li koliko smo vozili i prekoračili brzinu; prijatelj pristojno sarađuje, vadi doc, smješka se i veli "nešto malo, desetak"; jednako ljubazno i smješkajući se, lik veli da je prekoraćenje više od trideset i pokaza na nešto što je nekad bio radar (neka ofucana kutija na haubi); a prijatelj izvali "onaj čajevec, je l...ono je starije i od mene,...zar vam nije ono za slušanje radio programa"; moram priznati da to nije zvučalo loše (učinilo se kao solidan fol) :lol: za razliku od mene/ nas, policajcu se nije dopao :D lik pocrveni, veli da se ne za.....amo sa službenom opremom,...bla, bla, bla... uglavnom, već tada je bilo jasno da se kazna neće moći izbjeći :run:
User avatar
dobojlija81
Posts: 3541
Joined: 20/07/2012 22:03

#149 Re: Drumski razbojnici u plavom

Post by dobojlija81 »

rudi je zakon bio,kako god usmjeris on uhvati preko,em mozes ponistiti kad te volja :D ,nije sad ova nova govna :lol:
calculator
Posts: 1351
Joined: 25/11/2013 12:32

#150 Re: Drumski razbojnici u plavom

Post by calculator »

Dozer wrote:...E, na toj cesti, usred nicega, ima znak ogranicenja 50. Naravno, niko ga ne benda ni 2%, pa ni ja. Kad, odjednom vidim svjetlo sara lijevo-desno, skontam baterijska lampa, i na kocnicu. Stanem sa strane, na cesti, jer nema prosirenja. Prilazi drot i ceri se. Ja otvorim prozor, i pocnem se i ja cerit k'o i on :D
Pridje sreco do vrata, vidim ja ispod lijevog pazuha mu radar. Nista on ne govori, samo se ceri. Pomace jaknu, a na radaru stoji - 152 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
I nista dokumenti, pozdrav, ovo-ono, samo upita - hoces platiti ili castiti? :lol: :lol: :lol: :lol:
I ispod 152 km/h piše registracija tvog vozila, tvoja fotografija kao dokaz da si ti počinilac prekršaja, a ne neko drugi koji je prije tri dana najurvacao auto da postigne tu ili sličnu brzinu... Jesi'l platio il' častio :D
Post Reply