Dronovi - Quadcopter letjelice

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#1 Dronovi - Quadcopter letjelice

Post by Cupko_ »

Evo buduci da nisam nasao temu o ovim malim cudesima, da vidim ima li itko od forumasa tko se igra sa ovim spravicama.
Ja konkretno planiram naredne sedmice kupiti DJI Phantom 3 Standard, pa ako netko ima iskustva sa ovim ili slicnim dronom, dobro bi dosli neki savjeti za kupovinu a kasnije i za upotrebu :)
User avatar
Toto
Posts: 8107
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#2 Re: Dronovi - Quadcopter letjelice

Post by Toto »

++1
IstinitaPoruka
Posts: 368
Joined: 06/10/2015 14:27

#3 Re: Dronovi - Quadcopter letjelice

Post by IstinitaPoruka »

Ne kupovati standarda..wifi konekcija sucks, pogotovo ako je imalo naseljeno..

Poslano sa mog SM-T800 koristeći Tapatalk
IstinitaPoruka
Posts: 368
Joined: 06/10/2015 14:27

#4 Re: Dronovi - Quadcopter letjelice

Post by IstinitaPoruka »

Last edited by IstinitaPoruka on 14/01/2017 16:43, edited 2 times in total.
User avatar
W0rM
Posts: 2386
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#5 Re: Dronovi - Quadcopter letjelice

Post by W0rM »

IstinitaPoruka
Posts: 368
Joined: 06/10/2015 14:27

#6 Re: Dronovi - Quadcopter letjelice

Post by IstinitaPoruka »

Neka ove ovdje, kad smo već pisali :D
Btw. još jedan video, ljepote Čvrsnice i grada ispod :)
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#7 Re: Dronovi - Quadcopter letjelice

Post by Cupko_ »

IstinitaPoruka wrote:Neka ove ovdje, kad smo već pisali :D
Btw. još jedan video, ljepote Čvrsnice i grada ispod :)
Ekstrica video :)
Inace ja sutra idem da kupim Standard ako Bog da, a evo na netu sam našao odličan tutorial za početnike. Ovaj je baš za Standard al vjerujem da će poslužiti i za ostale, pogotovo iz 3. serije.
Inače video traje malo duže, ali je sve lijepo detaljno objašnjeno od samog podešavanja, instaliranja aplikacije, paljenja, kalibracije, polijetanja, upravljanja i slijetanja. Baš od A do Ž.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#8 Re: Dronovi - Quadcopter letjelice

Post by Connaisseur Karlin »

a trening i dozvola, da li ima toga kod vas u BiH ?
User avatar
kafanski_covjek
Posts: 2329
Joined: 09/10/2016 18:38

#9 Re: Dronovi - Quadcopter letjelice

Post by kafanski_covjek »

de aha, ne zajebavaj ljude :D
Wind
Posts: 1429
Joined: 31/10/2008 22:28

#10 Re: Dronovi - Quadcopter letjelice

Post by Wind »

Nema. Ovo je slobodarska zemlja! :D
IstinitaPoruka
Posts: 368
Joined: 06/10/2015 14:27

#11 Re: Dronovi - Quadcopter letjelice

Post by IstinitaPoruka »

Sad-zasad toga nema, mada vjerujem da će se uvesti nešto tipa kao u US. Ja imam minija hrpu, Phantoma, trkaća.. Syma x5c je jedan od najizdržljivijih koje imam i koje sam probao.. jedino bih preporučio ako mislite imalo duže voziti (barem pola sata), kupite i 5x baterija. A što se tiče Phantoma 3, mogu pomoći kome god treba, samo nek se obrati na pp
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#12 Re: Dronovi - Quadcopter letjelice

Post by supercali »

Ja kontam uzeti neki quad al da traje let od 20+ minuta naravno kamera je tu mada se na svaki moze staviti
Ima li kakav ovdje kupiti ovih karakteristika i koliko otprilike cijena

Do sada nisam imao nikakvog iskustva sa njima
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#13 Re: Dronovi - Quadcopter letjelice

Post by Connaisseur Karlin »

kafanski_covjek wrote:de aha, ne zajebavaj ljude :D
a koga cu ako ne ljude :D :lol:

Google dig'o ruke od dronova i skontao da je bolje dizati balone koji se salju u regije koje nemaju pristup internetu,a sa balonom ce isti problem biti rijesen :D

Baloni nikad nece biti out u naucnim disciplinama :-D

ja cu kupiti balon sa ugradjenom kamerom na daljinski :-D a mogal bi ga i napraviti :oops:
Wind wrote:Nema. Ovo je slobodarska zemlja! :D
eh da te upozrm,tako je lakse ukrasti neciji dron :D :lol:
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#14 Re: Dronovi - Quadcopter letjelice

Post by Cupko_ »

supercali wrote:Ja kontam uzeti neki quad al da traje let od 20+ minuta naravno kamera je tu mada se na svaki moze staviti
Ima li kakav ovdje kupiti ovih karakteristika i koliko otprilike cijena

Do sada nisam imao nikakvog iskustva sa njima
Ja na koju god temu udjem za ove uredjaje koje imam, i ti si tu :P
Evo ja sam u srijedu kupio Phantom 3 Standard (2.7K snimci u 25fps, 14MP kamera) sa baterijom koja traje i do 25min leta. Domet je po specifikacijama 500m visine i 1km u daljinu. Ja sam isprobao za sad maksimalno 250m u visinu i islo je bez problema, a u daljinu ga nisam jos slao preko 200m tako da cu ti narednih dana isprobati. Ima odlicne opcije poput pracenja osobe, auta i slicno (Follow me), onda opcija Point of interest kada on kruzi i snima neki objekat, predmet, ili podrucje koje ti zelis, itd sad da ne nabrajam sve.
Uglavnom nov je kostao 1185 KM sa garancijom od 12 mjeseci. Kod ovlastenog dobavljaca za BiH je 1199 KM a ja sam ga uzeo u jednoj prodavnici u Tuzli eto i jeftinije, a i jednostavnije mi je kupiti to licno u radnji ako je neka skuplja stvar u pitanju, mada sam do sad npr. S7 Edge koji je bio i skuplji uzeo dostavom, takodjer i PS4 i slicno, ali eto.
Sve u svemu ja sam prezadovoljan za sad u ovih par dana, stvarno fascinantne slike i video snimke pravi tako da se nadam da ce me posluziti i dalje.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#15 Re: Dronovi - Quadcopter letjelice

Post by BarbaDue »

IstinitaPoruka wrote:Neka ove ovdje, kad smo već pisali :D
Btw. još jedan video, ljepote Čvrsnice i grada ispod :)
Ovakvi video materijali su zanimljivi, međutim nešto im fali. Moraš da kombinuješ i malo krupnije kadrove. Napravi krupnije kadrove nekih zanimljivitosti, pokaži neke zanimljive detalje i napravi malo dinamike. Ovako je dosadno, svaki kadar panorame je sličan.

Naravno sve ovo ako planiraš malo ozbiljnije da se baviš snimanjem dronom.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#16 Re: Dronovi - Quadcopter letjelice

Post by supercali »

Cupko_ wrote:
supercali wrote:Ja kontam uzeti neki quad al da traje let od 20+ minuta naravno kamera je tu mada se na svaki moze staviti
Ima li kakav ovdje kupiti ovih karakteristika i koliko otprilike cijena

Do sada nisam imao nikakvog iskustva sa njima
Ja na koju god temu udjem za ove uredjaje koje imam, i ti si tu :P
Evo ja sam u srijedu kupio Phantom 3 Standard (2.7K snimci u 25fps, 14MP kamera) sa baterijom koja traje i do 25min leta. Domet je po specifikacijama 500m visine i 1km u daljinu. Ja sam isprobao za sad maksimalno 250m u visinu i islo je bez problema, a u daljinu ga nisam jos slao preko 200m tako da cu ti narednih dana isprobati. Ima odlicne opcije poput pracenja osobe, auta i slicno (Follow me), onda opcija Point of interest kada on kruzi i snima neki objekat, predmet, ili podrucje koje ti zelis, itd sad da ne nabrajam sve.
Uglavnom nov je kostao 1185 KM sa garancijom od 12 mjeseci. Kod ovlastenog dobavljaca za BiH je 1199 KM a ja sam ga uzeo u jednoj prodavnici u Tuzli eto i jeftinije, a i jednostavnije mi je kupiti to licno u radnji ako je neka skuplja stvar u pitanju, mada sam do sad npr. S7 Edge koji je bio i skuplji uzeo dostavom, takodjer i PS4 i slicno, ali eto.
Sve u svemu ja sam prezadovoljan za sad u ovih par dana, stvarno fascinantne slike i video snimke pravi tako da se nadam da ce me posluziti i dalje.
Kakve sve uredjaje?
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#17 Re: Dronovi - Quadcopter letjelice

Post by Cupko_ »

supercali wrote:
Cupko_ wrote:
supercali wrote:Ja kontam uzeti neki quad al da traje let od 20+ minuta naravno kamera je tu mada se na svaki moze staviti
Ima li kakav ovdje kupiti ovih karakteristika i koliko otprilike cijena

Do sada nisam imao nikakvog iskustva sa njima
Ja na koju god temu udjem za ove uredjaje koje imam, i ti si tu :P
Evo ja sam u srijedu kupio Phantom 3 Standard (2.7K snimci u 25fps, 14MP kamera) sa baterijom koja traje i do 25min leta. Domet je po specifikacijama 500m visine i 1km u daljinu. Ja sam isprobao za sad maksimalno 250m u visinu i islo je bez problema, a u daljinu ga nisam jos slao preko 200m tako da cu ti narednih dana isprobati. Ima odlicne opcije poput pracenja osobe, auta i slicno (Follow me), onda opcija Point of interest kada on kruzi i snima neki objekat, predmet, ili podrucje koje ti zelis, itd sad da ne nabrajam sve.
Uglavnom nov je kostao 1185 KM sa garancijom od 12 mjeseci. Kod ovlastenog dobavljaca za BiH je 1199 KM a ja sam ga uzeo u jednoj prodavnici u Tuzli eto i jeftinije, a i jednostavnije mi je kupiti to licno u radnji ako je neka skuplja stvar u pitanju, mada sam do sad npr. S7 Edge koji je bio i skuplji uzeo dostavom, takodjer i PS4 i slicno, ali eto.
Sve u svemu ja sam prezadovoljan za sad u ovih par dana, stvarno fascinantne slike i video snimke pravi tako da se nadam da ce me posluziti i dalje.
Kakve sve uredjaje?
Hahah ma znam da si tamo na temi za S7 pisao isto, ne znam dal sam vidjao i za PS4 i slicno, ali ima te na svim PDF koji i mene zanimaju :D
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#18 Re: Dronovi - Quadcopter letjelice

Post by supercali »

Aha to da
IstinitaPoruka
Posts: 368
Joined: 06/10/2015 14:27

#19 Re: Dronovi - Quadcopter letjelice

Post by IstinitaPoruka »

BarbaDue wrote:
IstinitaPoruka wrote:Neka ove ovdje, kad smo već pisali :D
Btw. još jedan video, ljepote Čvrsnice i grada ispod :)
Ovakvi video materijali su zanimljivi, međutim nešto im fali. Moraš da kombinuješ i malo krupnije kadrove. Napravi krupnije kadrove nekih zanimljivitosti, pokaži neke zanimljive detalje i napravi malo dinamike. Ovako je dosadno, svaki kadar panorame je sličan.

Naravno sve ovo ako planiraš malo ozbiljnije da se baviš snimanjem dronom.
Hvala na savjetu.. vidiš da je to drugi video koji 'obrađujem', ali volim ove pozitivne kritike. Imam i DJI Osmo handheld kamera-gimbal, pa sam planirao napraviti ground-air kombinaciju, koja bi bila puno ljepša nego ovo samo sa dronom..
Fali mi free royalty music (i ovo što sam našao je svega 10ak 'pjesama')
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#20 Re: Dronovi - Quadcopter letjelice

Post by Cupko_ »

IstinitaPoruka wrote:
BarbaDue wrote:
IstinitaPoruka wrote:Neka ove ovdje, kad smo već pisali :D
Btw. još jedan video, ljepote Čvrsnice i grada ispod :)
Ovakvi video materijali su zanimljivi, međutim nešto im fali. Moraš da kombinuješ i malo krupnije kadrove. Napravi krupnije kadrove nekih zanimljivitosti, pokaži neke zanimljive detalje i napravi malo dinamike. Ovako je dosadno, svaki kadar panorame je sličan.

Naravno sve ovo ako planiraš malo ozbiljnije da se baviš snimanjem dronom.
Hvala na savjetu.. vidiš da je to drugi video koji 'obrađujem', ali volim ove pozitivne kritike. Imam i DJI Osmo handheld kamera-gimbal, pa sam planirao napraviti ground-air kombinaciju, koja bi bila puno ljepša nego ovo samo sa dronom..
Fali mi free royalty music (i ovo što sam našao je svega 10ak 'pjesama')
bensound daje veliki izbor, ne treba se cak ni registrovat na stranicu, a skidao sam sa jos par na kojima treba registracija pa ako znas nesto bolje, preporuci i meni jer imam dosta snimaka sad u ovim snjeznim danima :)
IstinitaPoruka
Posts: 368
Joined: 06/10/2015 14:27

#21 Re: Dronovi - Quadcopter letjelice

Post by IstinitaPoruka »

Evo još jedan u nizu, LEEEEEETIii :)
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#22 Re: Dronovi - Quadcopter letjelice

Post by Cupko_ »

Ima li netko na ovoj temi PHANTOM 3 STANDARD?
Ako ima, neka se javi ili ovdje ili u PM, ali mora biti STD :)
IstinitaPoruka
Posts: 368
Joined: 06/10/2015 14:27

#23 Re: Dronovi - Quadcopter letjelice

Post by IstinitaPoruka »

Cupko_ wrote:Ima li netko na ovoj temi PHANTOM 3 STANDARD?
Ako ima, neka se javi ili ovdje ili u PM, ali mora biti STD :)
Imaš nekih problema sa njim ili?
Btw. novi video
_Astra_
Posts: 841
Joined: 29/08/2005 22:39

#24 Re: Dronovi - Quadcopter letjelice

Post by _Astra_ »

Ima li neko ko se bavi iznajmljivanjem tj.da naplacuje snimanje za neke klijente? Ima li posla?
Cupko_
Posts: 795
Joined: 22/01/2015 16:56

#25 Re: Dronovi - Quadcopter letjelice

Post by Cupko_ »

IstinitaPoruka wrote:
Cupko_ wrote:Ima li netko na ovoj temi PHANTOM 3 STANDARD?
Ako ima, neka se javi ili ovdje ili u PM, ali mora biti STD :)
Imaš nekih problema sa njim ili?
Btw. novi video
Nemam nikakvih većih problema nego je zadnji update za IDJ GO zajebao stvar... Kvalitet streama na telefonu je daleko lošiji, kada se dron okreće, na telefonu trza slika i ne vidim normalno, domet streama je slabiji, a imam osjećaj i domet letjelice, i eto ukratko njeSra što se tiče zadnjeg updatea. Ne preporučujem nikome da ga instalira.
Post Reply