Dražen Petrović

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
stokton
Posts: 420
Joined: 14/01/2012 01:52

#101 Re: Dražen Petrović

Post by stokton »

Pošto nisam gledao uživo ili kao vrlo mali pa se više i ne sjećam ove legende iz Mirzinog vremena o njima ne bih govorio, orjentisao bi se na heroje iz moje mladosti, iz osamdesetih na Dražena, Sabonisa, Galisa, Šmita, i dodat ću Marčulionisa( koji je kasnije pokazao da može biti rame uz rame sa ovima) koji su u onaj vakat bili za koplje ispred svih drugih "evropljana", nešto slično što je Dirk bio tokom ovog milenija( svaka čast Gasolu, Parkeru ali nisu bili taj level).

Prvo Galis, čovjek koji je sam Grčku doveo do dva finala EP nešto slično ko Dirk Njemačku mislim baš protiv Grčke, koji je na 4 EP bio naj skorer koji je od Arisa napravio nepobjedivu ekipu u Grčkoj, a znamo koje su glavne ekipe u Grčkoj. Čovjek je bezbroj puta bio najbolji strijelac i asistent i eurolige i grčkog prvenatva, mrvica od čovjeka(fizički) ali monstrum od igrača.

Oskar Šmit Brazilac, ali pošto je najveći dio karijere proveo u evropi smatram ga evropskim igračem.
Mašina za koševe(košarkaški pele po efikasnosti) koji je postigao 50000?? Koševa u karijeri. Najbolji strijelac olimpijskih igara i svijetskih prvenstava koji je duboko u 30im redovno prelazio preko trideset koševa na velikim takmičenjima, a da ne govorim o talijanskoj ligi koja je u onaj vakat bila najjača evropska liga gdje je redovno bio prvi strijelac(slično ko Galis u Grčkoj)

Marčulionis među prvim Evropljanima koji je zaigro u nba gdje je kao i Dražen čamio na klupi i kad je dobio šansu eksplodirao kao i Dražen. Na moju žalost nisam ga mogao gledati kad je pružao najbolje partije u nba kao ni Dražena jer sam bio u rovu, ali ima kao što sam rekao baketball reference gdje se vidi da je lik u sezoni i pol prije teške povrede koja mu, je ispostavit će se kasnije upropastila dalju karijeru, za nepunih 29 minuta imao oko 18 koševa u prosjeku uz nestvarnih 540 procenata šuta za jednog beka.

Taj procent šuta je za današnje bekove misaona imenica, jedan Kobe ima nešto više od 40%, a samo da znate da danas za ono što se svira kao nesportska lična onda bio obični faul što njegov uspjeh dodatno podebljava. A u playoff dobio je još više minuta i došao na skoro 22 poena po meču uz isti procent iz igre.

Ali ga pamtim iz Seula( gdje je sa svojom dalekometnom paljbom i ulazima, uz pomoć Sabasa podero prvo Amere a zatim i bivšu državu na čelu sa Draženom u finalu) i EP 95 gdje je bio najbolji igrač(ono prvenstvo vi se malo stariji sjećate gdje je onaj crni sudija svojim odlukama natjerao na plač velikog Sabonisa i odlučio da Srbija bude prvak umjesto Litve, za mene najcrnji dan evropske košarke. Sad se pitam zašto je Amerikanac sudio na EP nema smisla).

A šta reć o Draženu i Sabasu što nije dosad rečeno. Svaka čast Divcu, Toniju ali ova dvojica su bila za jedan mali level više.
Samo da predočim Draženovu statistiku iz dvije godine u Netsima: u prosjeku 37 min, 21,5 koševa i preko 50% ukupnog šuta i skoro 45% za tri, a o sadašnjem stilu igre, procentu šuta današnjih bekova i odbrani i ondašnjoj ligi sam napisao u osvrtu na Marčulionisa.

A Sabas čovjek jedinstven u košarkaškom svijetu, bek u tijelu diva. Onakav šut, asiste, pregled i osjećaj za igru mislim da ni jedan centar do sad nije imao. Prava je šteta što nije prije zaigrao u NBA ligi pojedinci bi ga više cijenili. Samo se sjetite šta nam je radio u Skenderiji kada smo imali priliku gledati uživo najvećeg evropskog centra(a po mnogima i igrača) svih vremena.

Toliko od mene, o ovim mlađim igračima vjerovatno sve znate ali mislim da je Dirk za koplje ispred svih što je samo potvrdio onim prstenom kad je očito lekciju onoj trojici đikana.

PS. Spomenuo bih još samo onu mega generaciju srpske košarke sa Đorđeviđem, Divcom, Danilovićem,Bodirogom a kasnije Stojakovićem, takođe sve velikani evropske košarke.

Nagrade za najbolje igrače evrope od 76 do danas :
http://en.wikipedia.org/wiki/European_B ... ear_Awards
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#102 Re: Dražen Petrović

Post by kakavdanakneiskustvu »

marčulionis baš i nije čamio na klupi kao petrović na početku nba karijere
stokton
Posts: 420
Joined: 14/01/2012 01:52

#103 Re: Dražen Petrović

Post by stokton »

kakavdanakneiskustvu wrote:marčulionis baš i nije čamio na klupi kao petrović na početku nba karijere
Dobro sad nije ni da se naigrao dvadeset minuta po tekmi, a Dražen 15ak
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#104 Re: Dražen Petrović

Post by kakavdanakneiskustvu »

stokton wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:marčulionis baš i nije čamio na klupi kao petrović na početku nba karijere
Dobro sad nije ni da se naigrao dvadeset minuta po tekmi, a Dražen 15ak



tačnije deset minuta više u prvoj sezoni,šaras oko 22 dražen oko 12
stokton
Posts: 420
Joined: 14/01/2012 01:52

#105 Re: Dražen Petrović

Post by stokton »

kakavdanakneiskustvu wrote:
stokton wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:marčulionis baš i nije čamio na klupi kao petrović na početku nba karijere
Dobro sad nije ni da se naigrao dvadeset minuta po tekmi, a Dražen 15ak



tačnije deset minuta više u prvoj sezoni,šaras oko 22 dražen oko 12
jao lika od toliko teksta ti se uhvatio ovoga :-)
I računao sam prve dvije sezone ne samo prvu i izađe ovome 20 a ovome 15, jel sad u redu :lol:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#106 Re: Dražen Petrović

Post by kakavdanakneiskustvu »

kakavdanakneiskustvu wrote:
stokton wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:marčulionis baš i nije čamio na klupi kao petrović na početku nba karijere
Dobro sad nije ni da se naigrao dvadeset minuta po tekmi, a Dražen 15ak



tačnije deset minuta više u prvoj sezoni,šaras oko 22 dražen oko 12
jao lika od toliko teksta ti se uhvatio ovoga :-)
I računao sam prve dvije sezone ne samo prvu i izađe ovome 20 a ovome 15, jel sad u redu :lol:[/quote]



ja računao prvu sezonu,i ne izađe šarasu 20 nego 21 minuta ako već računaš prve dvije sezone
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#107 Re: Dražen Petrović

Post by kakavdanakneiskustvu »

http://crosarka.com/rubrike/intervju/bi ... areni-5086




pokoijni drazen kao da nema oca,sve se vrti oko biserke
alanskoda
Posts: 577
Joined: 08/10/2008 21:48

#108 Re: Dražen Petrović

Post by alanskoda »

kakavdanakneiskustvu wrote:http://crosarka.com/rubrike/intervju/bi ... areni-5086




pokoijni drazen kao da nema oca,sve se vrti oko biserke


Zajebana Biserka. I ja sam se "tsucu" puta pitao gdje mu je otas, sta on radi? Izgleda da se ne voli pokazivati u javnosti ili ga je biserka sakrila.
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#109 Re: Dražen Petrović

Post by Mr. Brightside »

kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#110 Re: Dražen Petrović

Post by kakavdanakneiskustvu »

Mr. Brightside wrote:

bolji od novickog nije
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#111 Re: Dražen Petrović

Post by Mr. Brightside »

nije moguće napraviti usporedbu, tako ni tvoju konstataciju.. :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#112 Re: Dražen Petrović

Post by kakavdanakneiskustvu »

Mr. Brightside wrote:nije moguće napraviti usporedbu, tako ni tvoju konstataciju.. :D

moguće je imati mišljenje,kao što ga ima lebron tako i ja
User avatar
Arminovski
Posts: 1209
Joined: 30/09/2005 19:05
Location: Norma cluster

#113 Re: Dražen Petrović

Post by Arminovski »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Mr. Brightside wrote:nije moguće napraviti usporedbu, tako ni tvoju konstataciju.. :D

moguće je imati mišljenje,kao što ga ima lebron tako i ja
samo sto lebron za kojeg vazi da zna nesto o ovom sportu ima misljenje koje vaze milion puta vise nego ikakvo moje i tvoje.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#114 Re: Dražen Petrović

Post by kakavdanakneiskustvu »

Arminovski wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
Mr. Brightside wrote:nije moguće napraviti usporedbu, tako ni tvoju konstataciju.. :D

moguće je imati mišljenje,kao što ga ima lebron tako i ja
samo sto lebron za kojeg vazi da zna nesto o ovom sportu ima misljenje koje vaze milion puta vise nego ikakvo moje i tvoje.

sve ok,ali to ništa ne mijenja na činjenici da svi imamo pravo reći da se ne slažemo sa nečijim pa i lebronovim mišljenjem
User avatar
Mračajski proto
Posts: 7292
Joined: 03/04/2012 12:06

#115 Re: Dražen Petrović

Post by Mračajski proto »

Život leti, kapetane...
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#116 Re: Dražen Petrović

Post by uglavnomja »

ovo je malo tracerski tekst, ali bas cudno da se nakon toliko godina sazna ko je bila druga zenska u autu i kako je ona nahebala tada, za citav zivot.

http://gol.dnevnik.hr/clanak/kosarka/pr ... 89579.html


a gospodicna vozacica je supruga direktora njemacke fudbalske reprezentacije.
User avatar
n;hill
Posts: 1198
Joined: 15/03/2008 22:30

#117 Re: Dražen Petrović

Post by n;hill »

Hodidid wrote:Da gledajuci po NBA ucinku Kukoc je definitivno broj 1 Evropljanin sa tri titule. Naravno da su tu bili Pipen, Jordan, Grant ali Toni je itekako ostavio svoj obol u Bullsima. I tacno je Novitzki nikad nije napravio nista znacajno sa Njemackom.Drazen je napravio fantasticne stvari i na klupskom i na reprezentativnom nivou.
ops...koliko god da mi je drag Toni mislim da smo zaboravili P.Gasola...koji je uvijek navedene spominjao sa ogromnim poštovanjem, pogotovo Kukoča, mislim da kad se cijela karijera i sve postignuto saber i oduzme P.Gasol biti najveći, mada trenutno ne ostavlja takav imidž, ali mislim da ima još par dobrih sezona pred njim , i ovisno ako ga zapadne dobra situacija (jer kontam da je završio s Lakersima) da dođe do još jednog Finala pred kraj karijere, kao Duncan ove godine, mislim da će biti br.1 Europljanin, uzevši u obzir kako i jošuvijek igra za nacionalni tim ... ali drugi bolje će znati statistike , nisam dobar u tom :run:
cove41
Posts: 306
Joined: 12/12/2011 17:36

#118 Re: Dražen Petrović

Post by cove41 »

Možda, ako Nowitzkog izbaciš iz jednačine. Ovako s Dirkom, nema tu puno priče koji je evropljanin najbolji basketaš.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#119 Re: Dražen Petrović

Post by kakavdanakneiskustvu »

cove41 wrote:Možda, ako Nowitzkog izbaciš iz jednačine. Ovako s Dirkom, nema tu puno priče koji je evropljanin najbolji basketaš.


+1
User avatar
Lacrosse
Posts: 319
Joined: 13/07/2012 13:05

#120 Re: Dražen Petrović

Post by Lacrosse »

cove41 wrote:Možda, ako Nowitzkog izbaciš iz jednačine. Ovako s Dirkom, nema tu puno priče koji je evropljanin najbolji basketaš.
Izvini ja za Nowitzkog nisam nikad ni cuo dok nije dosao u NBA.

Drugo, u NBA je 15 godina a Drazen bio 4.

Da je Dirk poginuo 2002 godine, nakon 4 godine u NBA ko bi za njega znao?

Glupost je porediti, za mene je Drazen Petrovic nas Micheal Jordan.

Ne radi se tu samo o tome koliki je igrac, vec o cjelokupnom liku i djelu covjeka.

A dovoljno je reci da je otisao u NBA kad niko koje iz Europe dosao nije mogao uporediti se s Americkim kosarkasima, razbio je mit o tome kako Europljanima nema mjesta, u to vrijeme je otisla masa Jugovica, pa je Divac bio centar Lakersima, a Kukoc 5 igrac Bullsa, i vise niko s terena Jugoslavije nije isao u neku recimo Spaniju ciji je basket realno ne moze se porediti s Americkim. Na kraju vlasnik Dallasa Mavericka je zivotni kockar koji je dosao do love, i poremetio sve percepcije o tome kako voditi tim, biti vlasnik i slicno. Drazen je pripadao eri u kojoj nije bilo interneta, vlasnik tima je bio old money, Europljani nisu znali igrati kosarku i bilo je sve mnogo rigidno te je nazalost otisao u pogresan tim, sto je jako tesko ispraviti kad se desi.

Neka je nama cast da nam je Drazen brat selektor reprezentacije, a za Drazena zna se, trebalo mu je samo sansu dati, da bi se pokazao, zbog toga mi nije zao sto je tim Portland Trailblazera propao totalno, a danas u bivsom Drazenovom timu, Brooklynu igra Mirza Teletovic i prolazi kroz fazu dokazivanja koliko vrijedi...
cove41
Posts: 306
Joined: 12/12/2011 17:36

#121 Re: Dražen Petrović

Post by cove41 »

Lacrosse wrote:
cove41 wrote:Možda, ako Nowitzkog izbaciš iz jednačine. Ovako s Dirkom, nema tu puno priče koji je evropljanin najbolji basketaš.
Izvini ja za Nowitzkog nisam nikad ni cuo dok nije dosao u NBA.

Drugo, u NBA je 15 godina a Drazen bio 4.

Da je Dirk poginuo 2002 godine, nakon 4 godine u NBA ko bi za njega znao?

Glupost je porediti, za mene je Drazen Petrovic nas Micheal Jordan.

Ne radi se tu samo o tome koliki je igrac, vec o cjelokupnom liku i djelu covjeka.

A dovoljno je reci da je otisao u NBA kad niko koje iz Europe dosao nije mogao uporediti se s Americkim kosarkasima, razbio je mit o tome kako Europljanima nema mjesta, u to vrijeme je otisla masa Jugovica, pa je Divac bio centar Lakersima, a Kukoc 5 igrac Bullsa, i vise niko s terena Jugoslavije nije isao u neku recimo Spaniju ciji je basket realno ne moze se porediti s Americkim. Na kraju vlasnik Dallasa Mavericka je zivotni kockar koji je dosao do love, i poremetio sve percepcije o tome kako voditi tim, biti vlasnik i slicno. Drazen je pripadao eri u kojoj nije bilo interneta, vlasnik tima je bio old money, Europljani nisu znali igrati kosarku i bilo je sve mnogo rigidno te je nazalost otisao u pogresan tim, sto je jako tesko ispraviti kad se desi.

Neka je nama cast da nam je Drazen brat selektor reprezentacije, a za Drazena zna se, trebalo mu je samo sansu dati, da bi se pokazao, zbog toga mi nije zao sto je tim Portland Trailblazera propao totalno, a danas u bivsom Drazenovom timu, Brooklynu igra Mirza Teletovic i prolazi kroz fazu dokazivanja koliko vrijedi...
Šta bi bilo kad bi bilo. Ako ćemo tako, Dražen je u NBA došao sa 25 ako se dobro sjećam, kao izgrađena ličnost i igrač, a Dirk sa 18. Kako si mogao čuti za njeg ? Dražen je legenda, jedna nažalost tragična priča, ali objektivno se ne može porediti s Dirkom. Niko ozbiljan i objektivan to ne može.

Btw, šta da se Jordan nije vratio iz penzije prvi put, da li bi Malone im'o 2-3 prstena. Da je Hitler poginuo u WW1, da li bi bio WW2 ? Da ukrstimo kravu i pčelu, da li bi imali životinju koja daje med i mlijeko ? Trebam li dalje ? Razumijemo li se ?
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#122 Re: Dražen Petrović

Post by Romanista 101% »

Najbolji kosarkas kojeg sam ja gledao.
User avatar
Lacrosse
Posts: 319
Joined: 13/07/2012 13:05

#123 Re: Dražen Petrović

Post by Lacrosse »

cove41 wrote:
Lacrosse wrote:
cove41 wrote:Možda, ako Nowitzkog izbaciš iz jednačine. Ovako s Dirkom, nema tu puno priče koji je evropljanin najbolji basketaš.
Izvini ja za Nowitzkog nisam nikad ni cuo dok nije dosao u NBA.

Drugo, u NBA je 15 godina a Drazen bio 4.

Da je Dirk poginuo 2002 godine, nakon 4 godine u NBA ko bi za njega znao?

Glupost je porediti, za mene je Drazen Petrovic nas Micheal Jordan.

Ne radi se tu samo o tome koliki je igrac, vec o cjelokupnom liku i djelu covjeka.

A dovoljno je reci da je otisao u NBA kad niko koje iz Europe dosao nije mogao uporediti se s Americkim kosarkasima, razbio je mit o tome kako Europljanima nema mjesta, u to vrijeme je otisla masa Jugovica, pa je Divac bio centar Lakersima, a Kukoc 5 igrac Bullsa, i vise niko s terena Jugoslavije nije isao u neku recimo Spaniju ciji je basket realno ne moze se porediti s Americkim. Na kraju vlasnik Dallasa Mavericka je zivotni kockar koji je dosao do love, i poremetio sve percepcije o tome kako voditi tim, biti vlasnik i slicno. Drazen je pripadao eri u kojoj nije bilo interneta, vlasnik tima je bio old money, Europljani nisu znali igrati kosarku i bilo je sve mnogo rigidno te je nazalost otisao u pogresan tim, sto je jako tesko ispraviti kad se desi.

Neka je nama cast da nam je Drazen brat selektor reprezentacije, a za Drazena zna se, trebalo mu je samo sansu dati, da bi se pokazao, zbog toga mi nije zao sto je tim Portland Trailblazera propao totalno, a danas u bivsom Drazenovom timu, Brooklynu igra Mirza Teletovic i prolazi kroz fazu dokazivanja koliko vrijedi...
Šta bi bilo kad bi bilo. Ako ćemo tako, Dražen je u NBA došao sa 25 ako se dobro sjećam, kao izgrađena ličnost i igrač, a Dirk sa 18. Kako si mogao čuti za njeg ? Dražen je legenda, jedna nažalost tragična priča, ali objektivno se ne može porediti s Dirkom. Niko ozbiljan i objektivan to ne može.

Btw, šta da se Jordan nije vratio iz penzije prvi put, da li bi Malone im'o 2-3 prstena. Da je Hitler poginuo u WW1, da li bi bio WW2 ? Da ukrstimo kravu i pčelu, da li bi imali životinju koja daje med i mlijeko ? Trebam li dalje ? Razumijemo li se ?
Halo, prije Drazena koji je igrac iz Europe imao karijeru u NBA?
Drazenova liga i svi prijatelji iz repke su bili "next big thing" NBA 10 godina i poslje.
Koje to iz Njemacke dosao poslje Dirka? Kad je Njemacka uzela recimo Europsko prvenstvo u basketu? Jugoslavija je za Europu u kasnim 1980 i 1990 bila rasadnik talenata, recimo Kansas kao univerzitet je dolazio u Sarajevo da vidi kako radi KK Bosna, koja je u to vrijeme bila sampion Europe. Covjek koji je izmislio kosarku je kanadjanin koji je bio fiskulturni profesor u obe drzave, Massachusetts i Kansas...

Drazen je trazio sta poslje Cibone. Prijasnje generacije kao Mirza Delibasic su isli u Real da igraju. Otisao, ali to nije bilo to. U to vrijeme, pocinje se prenositi NBA playoff. Reci mi ti koji je prvi NBA playoff koji smo mi gledali u Jugoslaviji? Koje to godine bilo? Drazen Petrovic je indicuiran u Hall of Fame u Springfield Mass.

Image

I na kraju Drazen je ucinio sto Dirk nikad nije. Promjenio NBA tim. Jel ti znas sta to znaci? Koja je razlika igrati u Portlandu ili u New Jersey-u? S kojom se je politikom i segragacijom Dirk to suocio u Dallas-u a s kojom Drazen Petrovic cije ime ne mogu izgovoriti, ali je iz Europe i nije tu da se naigra i vidi ikakve minutaze.

Druga stvar, Dirk uopste nije Europski igrac. Ako je s 18 dosao u NBA, onda se moze porediti s Lebaron Jamesom. To je liga igraca koji nisu nikad isli na college ni igrali college ball. Znaci u ovome su striktno da zarade milione. Drazen nije zaradio milione, nije postigao da ga idoliziraju danas djeca i tinejdzeri, ali zato je Drazen svet, a Dirk meni dodje ko svaki drugi megastar. Ako hoces heroja u timu Dallasa to je njihov vlasnik Mark Cuban. Mark Cuban je biznis zavrsio u Indijani koja je pored Kansasa Mecca college kosarke, i tu otvorio biznis baziran na webcastu kosarkaskih utakmica, taj je biznis rastao, i tokom internet revolucije dobro poslovao, i covjek je zaradio milione, koje je kasnije iskoristio da kupi Dallas Mavericks od ljudi koji nisu imali viziju, nisu znali kosarku i nisu htjeli razmisljati ne-tradicionalno. Na taj nacin, taj tim je dobio covjeka koji je razumjeo biznis, znao kosarku i imao ogroman motiv.

O tome koje Drazen snimljen je ESPN dokumentarac 30/30 i 20 godina od smrti objavljen clanak na ESPN.com. Evo ti i link pa procitaj. Smrt Drazena i Europsko Prvenstvo na kojem je igrala Hrvatska-Jugoslavija je za mene licno bila kraj kosarke na nasim prostorima. Danas dvorane grade Dodikovci seljaci koji su morali na njivu umjesto da su imali luksuz da igraju kosarke kao gradska djeca, a najplaceniji stranac je crnac koji igra za Dodikov tim, za njega ima 100 hiljada dollara da se iskesira godisnje.

Na kraju kosarka se ne igra u Teksasu. Pogledaj NBA supserstars, navedi mi ime 1 covjeka koji je rodjen u Teksasu i odrastao tamo i postao zvjezda. Nema ga. Teksas je 50% hispanica koji ne gledaju i ne igraju kosarku. Tu je predominantni sport fudbal, a poslje njega baseball, a onda NASCAR. Jako je slaba kosarka i na koledzu. Zbog toga svega, Dallasu i Hustonu se je desio veliki bum, baziran na tome da su republikanci vladali 10 godina i da je cijena gallona goriva 4 dollara (sva naftna industrija se bazira kroz Texas kao i industrija svih drugih energenata), aproprije toga sve je eksponencionalno raslo, tako danas imaju timove kao SA i Dallas, ali iza tih timova nema sistema, timovi su kreirani novcem, imaju medijsku prisutnost i superstars, kao safunica.

http://espn.go.com/nba/story/_/id/93457 ... ing-legacy
Last edited by Lacrosse on 10/06/2013 06:50, edited 1 time in total.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#124 Re: Dražen Petrović

Post by kakavdanakneiskustvu »

dirk je došao sa 20 u nba,ne sa 18,nije mijenjao tim jer je bio najbolji igrač svoje ekipe,dirk je bio MVP jedne nba sezone,tu titulu nisu osvojili veliki nba igrači,članovi dream teama stockton,drexler,mullin,ewingdražen nije bio ni blizu osvajanja te titule,ni blizu,svaka čast draženu,on i divac i marčulionis su prvi evrooljani koji su imali značajnu ulogu u nba ekipama a da nisu došli u nba iz ncaa ali dražen nema za dvije vrlo dobre ili odlične sezone u nba veću karijeru od dirka
User avatar
Lacrosse
Posts: 319
Joined: 13/07/2012 13:05

#125 Re: Dražen Petrović

Post by Lacrosse »

kakavdanakneiskustvu wrote:dirk je došao sa 20 u nba,ne sa 18,nije mijenjao tim jer je bio najbolji igrač svoje ekipe,dirk je bio MVP jedne nba sezone,tu titulu nisu osvojili veliki nba igrači,članovi dream teama stockton,drexler,mullin,ewingdražen nije bio ni blizu osvajanja te titule,ni blizu,svaka čast draženu,on i divac i marčulionis su prvi evrooljani koji su imali značajnu ulogu u nba ekipama a da nisu došli u nba iz ncaa ali dražen nema za dvije vrlo dobre ili odlične sezone u nba veću karijeru od dirka
Dirk kad je dosao u NBA je dosao iz 2 bundeslige.

Dosao iz tima koji nije nikad bio sampion (Cibona izmedju 1980 i 1988 osvojila 15 titula od toga 2 Eurokupa, a da ne pricamo sta je reprezentacija Jugoslavije radila).

Dosao u tim koji nije bio nikakav faktor u NBA, cak sto vise, tim osnovan 1980, i to nakon sto je pobjegla franshiza iz Dallasa u San Antonio, jer su bili tako ekonomski uspjesni.

Od tad je osvojio jedan NBA title u 15 godina sezona.

I sad je najbolji od najboljih... Kad je najbolji sto nije u finalu protiv Miamia a ne neki Francuz, recimo Tony Parker.
Post Reply