Draza Mihajlovic dobit ce spomenik

Post Reply
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#226 Re: Draza Mihajlovic dobit ce spomenik

Post by Haman2 »

by Maraschino » 30/06/2019 19:57

Haman2 wrote:
Brza cesta ide kroz blentitet a to znaci da ce polako ali sigurno Srbi iz Srbije naseljavati blentitet nastojeci od njega napraviti entitet. Gorazde ostaje za sva vremena slijepo crijevo FBiH. Dobro ili lose za Gorazde procijenite sami.

Velike su kolone tamo negdje od Rume prema Raci, mnogi zele da se usele u BiH.

Jarane, ne stvara se tako velikasrbija a proces iseljavanja je u obrnutom smijeru.
Jarane da ti objasnim vojnom terminologijom. "Prostor nije osvojen dok na njega ne stupi vojnicka cizma". Prevedeno na srpski jezik. "Srbija tamo gdje zive Srbi i gdje su njihova groblja".
Kad bude brza cesta eto Srba da nasele napusteni prostor - protjerani svi nesrbi u cilju stvaranja Velike Srbije.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#227 Re: Draza Mihajlovic dobit ce spomenik

Post by славянин »

Haman2 wrote:
by Maraschino » 30/06/2019 19:57

Haman2 wrote:
Brza cesta ide kroz blentitet a to znaci da ce polako ali sigurno Srbi iz Srbije naseljavati blentitet nastojeci od njega napraviti entitet. Gorazde ostaje za sva vremena slijepo crijevo FBiH. Dobro ili lose za Gorazde procijenite sami.

Velike su kolone tamo negdje od Rume prema Raci, mnogi zele da se usele u BiH.

Jarane, ne stvara se tako velikasrbija a proces iseljavanja je u obrnutom smijeru.
Jarane da ti objasnim vojnom terminologijom. "Prostor nije osvojen dok na njega ne stupi vojnicka cizma". Prevedeno na srpski jezik. "Srbija tamo gdje zive Srbi i gdje su njihova groblja".
Kad bude brza cesta eto Srba da nasele napusteni prostor - protjerani svi nesrbi u cilju stvaranja Velike Srbije.
Mislim da Srbina iz Beograda mozes samo sipkom i to celicnom natjerati da negdje ide a da to nije zapadna evropa, pa pola Srbije se preselilo u BG sa sela kako mislis natjerati sada iz grada u sumu :D
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#228 Re: Draza Mihajlovic dobit ce spomenik

Post by Haman2 »

Neko ne govori o Srbinu iz Beograda. Sto bi Beogradjanin iz metropole isao u vukojebinu. Ima puno vikojebina na jugu Srbije. Takav ce rado seliti u malo bolju vukojebinu od on u koj sada zivi.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#229 Re: Draza Mihajlovic dobit ce spomenik

Post by славянин »

Haman2 wrote:Neko ne govori o Srbinu iz Beograda. Sto bi Beogradjanin iz metropole isao u vukojebinu. Ima puno vikojebina na jugu Srbije. Takav ce rado seliti u malo bolju vukojebinu od on u koj sada zivi.
I kako to , ono kolonizacija dodijeli mu neko zemlju djaba i posalje da zivi negdje drugo :D
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#230 Re: Draza Mihajlovic dobit ce spomenik

Post by Mišo_Kovač »

Pa kad vec mora seliti negdje, sto taj isti srbin ne bi selio u Beograd, umjesto u Han Pijesak ili slicno :P
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#231 Re: Draza Mihajlovic dobit ce spomenik

Post by Maraschino »

Albanac placa duplo, ne do Nis nego do Subotice, da ne mora dva puta da ga seli. :D
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#232 Re: Draza Mihajlovic dobit ce spomenik

Post by Haman2 »

Mišo_Kovač » 01/07/2019 13:22

Pa kad vec mora seliti negdje, sto taj isti srbin ne bi selio u Beograd, umjesto u Han Pijesak ili slicno :P
Pa taj Srbin iz vukojebine nije naucio da zivi u metropoli. On trazi slicnu sredinu u kojoj je odrastao i tako preseljenjem daje doprinos realizacije ideje Velike Srbije.
Last edited by Haman2 on 01/07/2019 15:07, edited 2 times in total.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#233 Re: Draza Mihajlovic dobit ce spomenik

Post by славянин »

Haman2 wrote:
Mišo_Kovač » 01/07/2019 13:22

Pa kad vec mora seliti negdje, sto taj isti srbin ne bi selio u Beograd, umjesto u Han Pijesak ili slicno :P
Pa taj Srbin iz vukojebine nije naucio da zivi u metropoli. On trazi slicnu sredinu u kojoj je odrastao i tako daje doprinos realizacije ideje Velike Srbije.
Jel ti citas to sto pises :?
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#234 Re: Draza Mihajlovic dobit ce spomenik

Post by Haman2 »

Naravno da citam. Da li si ti razumio napisao? ? ? ?
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#235 Re: Draza Mihajlovic dobit ce spomenik

Post by славянин »

Haman2 wrote:Naravno da citam. Da li si ti razumio napisao? ? ? ?
Znaci mislis da ce neki seljak iz sume,sa brda ili sta vec u Srbiji gdje mu je zavicaj preseliti u BiH u nakakvo selo isto tako da bi pomogao ideju velike srbije :D
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#236 Re: Draza Mihajlovic dobit ce spomenik

Post by Mišo_Kovač »

Haman2 wrote:
Mišo_Kovač » 01/07/2019 13:22

Pa kad vec mora seliti negdje, sto taj isti srbin ne bi selio u Beograd, umjesto u Han Pijesak ili slicno :P
Pa taj Srbin iz vukojebine nije naucio da zivi u metropoli. On trazi slicnu sredinu u kojoj je odrastao i tako preseljenjem daje doprinos realizacije ideje Velike Srbije.
Nije Beograd samo Knez Mihajlova... More je selendri tipa Buca Potoka oko Begeša gdje se mogu fino uklopiti :P
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#237 Re: Draza Mihajlovic dobit ce spomenik

Post by Maraschino »

Haman2 wrote:
Jarane da ti objasnim vojnom terminologijom. "Prostor nije osvojen dok na njega ne stupi vojnicka cizma". Prevedeno na srpski jezik. "Srbija tamo gdje zive Srbi i gdje su njihova groblja".
Kad bude brza cesta eto Srba da nasele napusteni prostor - protjerani svi nesrbi u cilju stvaranja Velike Srbije.
Treba na vrijeme javiti Austriji da se spremi i samo da znas da ovo nije tvoj izum. :wink:
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#238 Re: Draza Mihajlovic dobit ce spomenik

Post by Haman2 »

by славянин » 01/07/2019 14:22

Haman2 wrote:
Naravno da citam. Da li si ti razumio napisao? ? ? ?

Znaci mislis da ce neki seljak iz sume,sa brda ili sta vec u Srbiji gdje mu je zavicaj preseliti u BiH u nakakvo selo isto tako da bi pomogao ideju velike srbije :D
Ja sam te patio DA LI SI RAZUMIO PROCITANO? Ako jesi onda znas sta sam napsao. Nema potrebe da ti objasnjavam svaki moj komentar.
Znam jo Miso sta je Beograd. Ja nisam studirao na Sokocu nego u Beograd.
Ne treba nista javljati Austriji. Znaju oni za onu Seseljevu " Becu, Becu ne beci se puno.
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7538
Joined: 22/01/2008 18:17

#239 Re: Draza Mihajlovic dobit ce spomenik

Post by Lincoln-Burrows »

Jašta traže istu sredinu odakle su došli :D

Evo vidi Sarajvo sve se uklopili kao da su oduvijek tu :lol: , a nije ni u BG i drugim gadovima drugačije.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#240 Re: Draza Mihajlovic dobit ce spomenik

Post by славянин »

Haman2 wrote:
by славянин » 01/07/2019 14:22

Haman2 wrote:
Naravno da citam. Da li si ti razumio napisao? ? ? ?

Znaci mislis da ce neki seljak iz sume,sa brda ili sta vec u Srbiji gdje mu je zavicaj preseliti u BiH u nakakvo selo isto tako da bi pomogao ideju velike srbije :D
Ja sam te patio DA LI SI RAZUMIO PROCITANO? Ako jesi onda znas sta sam napsao. Nema potrebe da ti objasnjavam svaki moj komentar.
Znam jo Miso sta je Beograd. Ja nisam studirao na Sokocu nego u Beograd.
Ne treba nista javljati Austriji. Znaju oni za onu Seseljevu " Becu, Becu ne beci se puno.
Sto jes jes patis me :D
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#241 Re: Draza Mihajlovic dobit ce spomenik

Post by Maraschino »

Image

@Haman2, radi bolje preglednosti i lakseg pracenja diskusije pokusaj quotati preko ''znaka navodnika'' " koji ti stoji u gornjem desnom uglu.
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#242 Re: Draza Mihajlovic dobit ce spomenik

Post by Haman2 »

Kad ce osvanuti Draza u Rogatici, Foci, Nevesinju i Gacku Kako je pocelo ne bi me iznenadilo?
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#243 Re: Draza Mihajlovic dobit ce spomenik

Post by Haman2 »

Onaj ko je praio Dejtonski mirovni sporazum mogao je znati i sta ce se kasnije desavati. Blokade vlasti, nastavljanje rata politikom, rehabilitacija ustastva i cetnistva, odlazak mladih iz koja im ne moze obezbijedi zaposlenost
itd.
User avatar
Droog
Posts: 1673
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#244 Re: Draza Mihajlovic dobit ce spomenik

Post by Droog »

Haman2 wrote:Onaj ko je praio Dejtonski mirovni sporazum mogao je znati i sta ce se kasnije desavati. Blokade vlasti, nastavljanje rata politikom, rehabilitacija ustastva i cetnistva, odlazak mladih iz koja im ne moze obezbijedi zaposlenost
itd.
Nevezano za temu...sto svaki post mora krenuti sa boldiranim rijecima??
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#245 Re: Draza Mihajlovic dobit ce spomenik

Post by Haman2 »

Da skrene paznju onih koji ne citaju komentare, da pogledaju argumente kojim se sluzim i da tako prestanu pisanje komentara i tvrdnji bez argumenata.
User avatar
Droog
Posts: 1673
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#246 Re: Draza Mihajlovic dobit ce spomenik

Post by Droog »

Nidje veze. Al' hajd'.
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#247 Re: Draza Mihajlovic dobit ce spomenik

Post by Haman2 »

Droog wrote:Nidje veze. Al' hajd'.
Svi naucimo citati i pisati ali svi ne razumijemo procitano. Nekad je potrebno bar malo logicki razmisliti.
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#248 Re: Draza Mihajlovic dobit ce spomenik

Post by jefff »

Kad ima svoj entitet neka ima i spomenik
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#249 Re: Draza Mihajlovic dobit ce spomenik

Post by Haman2 »

jefff wrote:Kad ima svoj entitet neka ima i spomenik
Prevedeno na srpski to znaci, opravdavam genocid u Srebenici.
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#250 Re: Draza Mihajlovic dobit ce spomenik

Post by jefff »

Prevedeno na koji god hoces, ko god da je to uradio nagradjen je. Oni koji su nas izdali nagradjeni su vlascu i slascu, takodjer.
Post Reply