dr.Jasminka Mujkanovic o zlostavljanju u braku u "60 mi

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#251

Post by skojotovski »

suti, ne huli! hoces da te Bonnie-Clydova mala optuzi za klevetu doticne! :-) :-) :-)
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#252

Post by Svemirski_Jebach »

ne znam ko je zalosniji..."doktor" il ovi koji ga brane...

nema tog razloga na svijetu zbog kojeg bi ista opravdalo "doktora" zbog premlacivanja i zlostavljanja...taman da je ona svaku noc sa drugim bila, taman da ga je ne znam koliko iskoristila - zlostavljanje zene je ne samo krivicno djelo nego i djelo jedne pi*kice..."doktora" :roll: :roll:

ako je vec frajer, i ako ga je levatila...sto je ne ostavi, ima brate razvod i sud i vozdrica...

zaista je stravicno da ovakvi ljudi kao vi jos uvijek postoje...ne mogu vam zeljeti zlo, al bi vam najradije pozelio da sami budete u takvoj situaciji.

al, kako napisah na postu oko onog djeteta, vi humaniodi se nasli da iznosite "cinjenice" kako je ona toboze ovakva i onakva - i vi kao moralisti, nasli se da osudjuju nju sto je "rasturila" porodicu...a ko "doktor" nije poletio da ostavi zenu zbog mlade picke,a? jel ona rasturila porodicu, koja njoj nije bila nista, il je on kojem je valjda ta porodica nesto znacila...zato jer mu se kurac digo na mladu jasminku a ne na zenu?

Ko je rasturio porodicu?

Nema mi nista mrze od "moralista" u ljudskom obliku...popisam i vas i vas moral, kad nekoga ko udara i zlostavlja zene, ma sta da urade, mozete braniti.

Jadna majka onome koga vi osudite....a jos zene. Pa nista, vi i niste zasluzile nista drugo nego da vam jos bude cast da vas takav jedan strucnjak, ljudska gromada, takav humanista malo premlati i stavi pistolj u usta.

da ne govorim o "doktorovima" aferimima i SDA - demokratija :roll:

A ne bi me iznenadilo da ste vi usvari "doktorovi" haveri ili rodbina...e popisam ja i vas i "doktora"

pozdrav
stranacc
Posts: 941
Joined: 30/04/2006 06:11
Location: Amerika to je rad i znoj

#253

Post by stranacc »

Svemirski_Jebach wrote:ne znam ko je zalosniji..."doktor" il ovi koji ga brane...


A ne bi me iznenadilo da ste vi usvari "doktorovi" haveri ili rodbina...e popisam ja i vas i "doktora"

pozdrav
Hajd blentove u WC pa pishaj
Ja nisam upucen u ova zbivanja ali citajuci sve te komentare lako je doci do zakljucka da je Jasminki najveci problem to sto je izgleda nedret nashao novu fuficu da mu pushi... te ona namah skontala da dijete joj u nje njezino je pod traumamam ... jer on nije nazvao ima dvajes dana :)
Pa se ona zaletila da ga malo optuzi . Yebo majku sebi ako je toliko katil pa bjezi u miliciju i placi nedaj da te vrate njemu ...al kuLca nema para nigdje ko u ministra-direktora . Krelac jedan za r ne vidish da on nju redovno mlati````` a ona se josh redovnije njemu vrati. Pa ko je ondaK murtav?
I svi vi levati namah okrivite doktora jer je musko ...eto dira zenuuuu... jel iko od vas ima i jednu info osim jasninog blebetanja . Jel njega ko sta upitao? Mozda je ona ustvari bolesna?????
Al jok ona je uspijesna jer je nesto sa 30 a to sto je on direjtor UKC sa 35 to je pickin dim...... to je zato sto se bavi politikom ...a ona je naravno pametana......... :zzzz: :zzzz:
encian
Posts: 1309
Joined: 22/12/2006 15:42

#254

Post by encian »

Svemirski_Jebach wrote:ne znam ko je zalosniji..."doktor" il ovi koji ga brane...

nema tog razloga na svijetu zbog kojeg bi ista opravdalo "doktora" zbog premlacivanja i zlostavljanja...taman da je ona svaku noc sa drugim bila, taman da ga je ne znam koliko iskoristila - zlostavljanje zene je ne samo krivicno djelo nego i djelo jedne pi*kice..."doktora" :roll: :roll:

ako je vec frajer, i ako ga je levatila...sto je ne ostavi, ima brate razvod i sud i vozdrica...

zaista je stravicno da ovakvi ljudi kao vi jos uvijek postoje...ne mogu vam zeljeti zlo, al bi vam najradije pozelio da sami budete u takvoj situaciji.

al, kako napisah na postu oko onog djeteta, vi humaniodi se nasli da iznosite "cinjenice" kako je ona toboze ovakva i onakva - i vi kao moralisti, nasli se da osudjuju nju sto je "rasturila" porodicu...a ko "doktor" nije poletio da ostavi zenu zbog mlade picke,a? jel ona rasturila porodicu, koja njoj nije bila nista, il je on kojem je valjda ta porodica nesto znacila...zato jer mu se kurac digo na mladu jasminku a ne na zenu?

Ko je rasturio porodicu?

Nema mi nista mrze od "moralista" u ljudskom obliku...popisam i vas i vas moral, kad nekoga ko udara i zlostavlja zene, ma sta da urade, mozete braniti.

Jadna majka onome koga vi osudite....a jos zene. Pa nista, vi i niste zasluzile nista drugo nego da vam jos bude cast da vas takav jedan strucnjak, ljudska gromada, takav humanista malo premlati i stavi pistolj u usta.

da ne govorim o "doktorovima" aferimima i SDA - demokratija :roll:

A ne bi me iznenadilo da ste vi usvari "doktorovi" haveri ili rodbina...e popisam ja i vas i "doktora"

pozdrav
:faraon1:

bilo ko da mlati koga iz bilo kojeg razloga je cisti IDIOT. za mene tu prica staje, da li je ona "zasluzila", sto je ostajala sa njim, iz interesa ili ne, pametna je ili zena sa vezom, razorila brak ili bila svetica. potpuno nevazno ako je on ugrozio fizicki intergritet jene osobe i ugrozio joj zdravlje i zivot, onda treba da odgovoara pred sudom, a kako rekoh za mene je IDIOT, a vala zaradio je i zvanje pi****** jer je udarao zenu.
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#255

Post by skojotovski »

svemirski, niko ovdje ne brani kretena. jer ono sto je radio ili jos radi, nema opravdanja. ali, rekao sam to vec, ni jasminkino maslo nije za ramazana. sto opet ne opravdava nasilje nad njom. 8-)
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#256

Post by amrino »

Ja sam za to da se osudi i kazni svaki nasilnik....ali npr. sad meni padne na pamet i kazem da me ovaj Svemirski- prosli put kad je bio u ovim krajevima namlatio, silovao i prijetio mi da ce me ubit...Nadjem cak i dva svjedoka koja ce to potvrditi....Zovnem novinare da mi snime suze kako se niz ledja slijevaju....a nane i gledaju tv i placu....Sta bi onda Svemirski uradio? Ne treba biti iskljuciv i vjerovati svemu sto neko kaze- hajmo lagano s dokazima na sunce...
Koliko sam ja cula- NIJE se razvela od njega...E ako NIJE i ako im i dalje "ljubav cvjeta" - zasluzila je SVE sto joj se desava...Nije vise stvar u njoj i njemu nego u onom jadnom djetetu koje zbog debila mora kroz sve to prolaziti....Ona, kao majka, umjesto da zastiti onu curicu ona je jos povede da je novinari snimaju dok javno blati njenog oca i dopusti da se njeno dijete tako javno exploatise....a ne konta krava da ce to dijete sutra morat u skolu i s djecom se igrati- dok se mamica i tatica i dalje budu igrali macke i misa...FUJ!
Zalosno je samo kako nasa socijalna sluzba- sluzba za zastitu djece- ako tako nesto upste postoji- dopusti da se tako javno manipulise djecom.
User avatar
Bonnie-Clydova mala
Posts: 706
Joined: 26/01/2007 09:06
Location: Texas

#257

Post by Bonnie-Clydova mala »

encian wrote:
Svemirski_Jebach wrote:ne znam ko je zalosniji..."doktor" il ovi koji ga brane...

nema tog razloga na svijetu zbog kojeg bi ista opravdalo "doktora" zbog premlacivanja i zlostavljanja...taman da je ona svaku noc sa drugim bila, taman da ga je ne znam koliko iskoristila - zlostavljanje zene je ne samo krivicno djelo nego i djelo jedne pi*kice..."doktora" :roll: :roll:

ako je vec frajer, i ako ga je levatila...sto je ne ostavi, ima brate razvod i sud i vozdrica...

zaista je stravicno da ovakvi ljudi kao vi jos uvijek postoje...ne mogu vam zeljeti zlo, al bi vam najradije pozelio da sami budete u takvoj situaciji.

al, kako napisah na postu oko onog djeteta, vi humaniodi se nasli da iznosite "cinjenice" kako je ona toboze ovakva i onakva - i vi kao moralisti, nasli se da osudjuju nju sto je "rasturila" porodicu...a ko "doktor" nije poletio da ostavi zenu zbog mlade picke,a? jel ona rasturila porodicu, koja njoj nije bila nista, il je on kojem je valjda ta porodica nesto znacila...zato jer mu se kurac digo na mladu jasminku a ne na zenu?

Ko je rasturio porodicu?

Nema mi nista mrze od "moralista" u ljudskom obliku...popisam i vas i vas moral, kad nekoga ko udara i zlostavlja zene, ma sta da urade, mozete braniti.

Jadna majka onome koga vi osudite....a jos zene. Pa nista, vi i niste zasluzile nista drugo nego da vam jos bude cast da vas takav jedan strucnjak, ljudska gromada, takav humanista malo premlati i stavi pistolj u usta.

da ne govorim o "doktorovima" aferimima i SDA - demokratija :roll:

A ne bi me iznenadilo da ste vi usvari "doktorovi" haveri ili rodbina...e popisam ja i vas i "doktora"

pozdrav
:faraon1:

bilo ko da mlati koga iz bilo kojeg razloga je cisti IDIOT. za mene tu prica staje, da li je ona "zasluzila", sto je ostajala sa njim, iz interesa ili ne, pametna je ili zena sa vezom, razorila brak ili bila svetica. potpuno nevazno ako je on ugrozio fizicki intergritet jene osobe i ugrozio joj zdravlje i zivot, onda treba da odgovoara pred sudom, a kako rekoh za mene je IDIOT, a vala zaradio je i zvanje pi****** jer je udarao zenu.

:thumbup: :thumbup:

Žalosno je što se razmirice u porodici još uvijek kod nas riješavaju nasrtajem muškarca na ženu. Takvi dripci nemaju m..a nasrnuti na nekog ko bi im snagom mogao parirati, pa to rade slabijem. Najlakše je slabijeg :x kukavice!
User avatar
Bonnie-Clydova mala
Posts: 706
Joined: 26/01/2007 09:06
Location: Texas

#258

Post by Bonnie-Clydova mala »

Kroz postove na ovu temu, stvarno se dobro oslikava naš mentalitet i razmišljanje. Fuj mi je vidjeti razmišljanja tipa: ona je znala u šta se upušta, pa ni njeno maslo nije za ramazana i slične gluposti. A još su mi gore ove žene na forumu koje žrtvu nasilja izjednačavaju sa nasilnikom.

Nema tog razloga koji žena može dati muškarcu da bi ovaj batine opravdao!
Niko nije pupčanom vrpcom vezan za onog drugog i svako ima pravo da odabere kojim će putem kroz život. Njega niko ne bi osuđivao da joj je zatražio razvod i da su otišli svak svojim putem. Ovako nema tog opravdanja koji on može imati!

Ne znam koliko ste pratili slučaj Ane ? iz Zadra. Žena je ubila muža u samoodbrani i guli 9 godina. Osudili su je jer su utvrdili da je ona zaboga, prekoračila nužnu odbranu jer je on davio, a ona dohvatila nož i presudila mu. Valjda je i ona njega trebala daviti šta li, pa ko koga udavi. :x :x
Uz to joj je otežavajuća okolnost bila što se valjda svađala s njim i dala mu povoda :? :?
NAravno, presuda je ukinuta dva puta i mislim da postupak još uvijek traje, ali to samo pokazuje koliko ogavan i odvratan može biti šovinistički način razmišljanja. Pa kako ostati hladan na takvu nepravdu :x
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#259

Post by skojotovski »

Bonnie-Clydova mala wrote:Kroz postove na ovu temu, stvarno se dobro oslikava naš mentalitet i razmišljanje. Fuj mi je vidjeti razmišljanja tipa: ona je znala u šta se upušta, pa ni njeno maslo nije za ramazana i slične gluposti. A još su mi gore ove žene na forumu koje žrtvu nasilja izjednačavaju sa nasilnikom.

Nema tog razloga koji žena može dati muškarcu da bi ovaj batine opravdao!
Niko nije pupčanom vrpcom vezan za onog drugog i svako ima pravo da odabere kojim će putem kroz život. Njega niko ne bi osuđivao da joj je zatražio razvod i da su otišli svak svojim putem. Ovako nema tog opravdanja koji on može imati!

Ne znam koliko ste pratili slučaj Ane ? iz Zadra. Žena je ubila muža u samoodbrani i guli 9 godina. Osudili su je jer su utvrdili da je ona zaboga, prekoračila nužnu odbranu jer je on davio, a ona dohvatila nož i presudila mu. Valjda je i ona njega trebala daviti šta li, pa ko koga udavi. :x :x
Uz to joj je otežavajuća okolnost bila što se valjda svađala s njim i dala mu povoda :? :?
NAravno, presuda je ukinuta dva puta i mislim da postupak još uvijek traje, ali to samo pokazuje koliko ogavan i odvratan može biti šovinistički način razmišljanja. Pa kako ostati hladan na takvu nepravdu :x
treba li jos jednom reci: NIKO NE PRAVDA MUJKANOVICEVE POSTUPKE! NITI IMA OPRAVDANJA!
budi postena pa mi reci zasto je trpila ovoliko? zasto se do danas nije razvela?
i jedno prosto pitanje: da li bi ti bila sa covjekom za kojeg znas da i psihicki i fizicki maltretira svoju zenu?
User avatar
Bonnie-Clydova mala
Posts: 706
Joined: 26/01/2007 09:06
Location: Texas

#260

Post by Bonnie-Clydova mala »

skojotovski wrote:
Bonnie-Clydova mala wrote:Kroz postove na ovu temu, stvarno se dobro oslikava naš mentalitet i razmišljanje. Fuj mi je vidjeti razmišljanja tipa: ona je znala u šta se upušta, pa ni njeno maslo nije za ramazana i slične gluposti. A još su mi gore ove žene na forumu koje žrtvu nasilja izjednačavaju sa nasilnikom.

Nema tog razloga koji žena može dati muškarcu da bi ovaj batine opravdao!
Niko nije pupčanom vrpcom vezan za onog drugog i svako ima pravo da odabere kojim će putem kroz život. Njega niko ne bi osuđivao da joj je zatražio razvod i da su otišli svak svojim putem. Ovako nema tog opravdanja koji on može imati!

Ne znam koliko ste pratili slučaj Ane ? iz Zadra. Žena je ubila muža u samoodbrani i guli 9 godina. Osudili su je jer su utvrdili da je ona zaboga, prekoračila nužnu odbranu jer je on davio, a ona dohvatila nož i presudila mu. Valjda je i ona njega trebala daviti šta li, pa ko koga udavi. :x :x
Uz to joj je otežavajuća okolnost bila što se valjda svađala s njim i dala mu povoda :? :?
NAravno, presuda je ukinuta dva puta i mislim da postupak još uvijek traje, ali to samo pokazuje koliko ogavan i odvratan može biti šovinistički način razmišljanja. Pa kako ostati hladan na takvu nepravdu :x
treba li jos jednom reci: NIKO NE PRAVDA MUJKANOVICEVE POSTUPKE! NITI IMA OPRAVDANJA! budi postena pa mi reci zasto je trpila ovoliko? zasto se do danas nije razvela?
i jedno prosto pitanje: da li bi ti bila sa covjekom za kojeg znas da i psihicki i fizicki maltretira svoju zenu?
Poslije prve rečenice si se trebao zaustaviti! Ovdje nema ALI i ZAŠTO!
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#261

Post by amrino »

Ko se igra sa vatrom- opece se....Ne treba pravdati nasilnike- ali ne treba pravdati ni nju- koja je jadnica , uboga eto zaljubljena u njega pa dopusta ni manje ni vise nego da i njeno dijete bude svjedok porodicnog nasilja. Neke zene su nevjerovatno sebicne....ako ona moze trpiti njegova maltretiranja, i ako poslije svega moze ostati s njim- to joj ne daje pravo da dijete izlaze torturi. O tome je ovdje rijec!
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#262

Post by tempora »

skojotovski wrote:
Bonnie-Clydova mala wrote:Kroz postove na ovu temu, stvarno se dobro oslikava naš mentalitet i razmišljanje. Fuj mi je vidjeti razmišljanja tipa: ona je znala u šta se upušta, pa ni njeno maslo nije za ramazana i slične gluposti. A još su mi gore ove žene na forumu koje žrtvu nasilja izjednačavaju sa nasilnikom.

Nema tog razloga koji žena može dati muškarcu da bi ovaj batine opravdao!
Niko nije pupčanom vrpcom vezan za onog drugog i svako ima pravo da odabere kojim će putem kroz život. Njega niko ne bi osuđivao da joj je zatražio razvod i da su otišli svak svojim putem. Ovako nema tog opravdanja koji on može imati!

Ne znam koliko ste pratili slučaj Ane ? iz Zadra. Žena je ubila muža u samoodbrani i guli 9 godina. Osudili su je jer su utvrdili da je ona zaboga, prekoračila nužnu odbranu jer je on davio, a ona dohvatila nož i presudila mu. Valjda je i ona njega trebala daviti šta li, pa ko koga udavi. :x :x
Uz to joj je otežavajuća okolnost bila što se valjda svađala s njim i dala mu povoda :? :?
NAravno, presuda je ukinuta dva puta i mislim da postupak još uvijek traje, ali to samo pokazuje koliko ogavan i odvratan može biti šovinistički način razmišljanja. Pa kako ostati hladan na takvu nepravdu :x
treba li jos jednom reci: NIKO NE PRAVDA MUJKANOVICEVE POSTUPKE! NITI IMA OPRAVDANJA!
budi postena pa mi reci zasto je trpila ovoliko? zasto se do danas nije razvela?
i jedno prosto pitanje: da li bi ti bila sa covjekom za kojeg znas da i psihicki i fizicki maltretira svoju zenu?

Zasto je ona trpila do dana danasnjeg to niko od nas ne moze znati.Obzirom da se radi o materijalno situiranoj osobi, materija znaci nije upitna.Ali zasto sve druge silne zene trpe? Zato sto su glupe, zeljne batina i slicno? :? Onda su zene u zapadnim zemljama, jos gluplje, obzirom da su obrazovanije, sa vecom materijalnom sigurnoscu itd.
U BiH, ako se ne varam postoje samo dvije organizacije koje se bave nasiljem nad zenama.( ako ih u medjuvremenu nema vise) sto govori dovoljno o tome koliko se bavimo ovim problemom.
Ali nam je sasvim normalno relativirati nasilje obzirom da se radi o nemoralnoj osobi tipa Jasminka.No kako pravdati nasilje nad svim tim silnim zenama sirom BiH, koje su same krive sto ih se tuce, ili sto ne odlaze dok raspredamo o moralu uz jutarnje kafe i placemo nad djecom zrtvama nasilja.A kamo bi to one trebale otici? Roditeljima koji se plase prljanja obraza? Prijateljima koji muku muce sa svojim problemima? Ustanovama koje ce ih nakon 6 mjeseci boravka poslati natrag jer nemaju sredstava ili uslova da ih pomognu?
Svakako, normalno nam je da razbijemo djecu kao vola u kupusu.Ili da mrtvi pijani krenemo iz vikendice sa troje djecurlije na zadnjem sjedistu.Normalno nam je i da Bosanac izmarise zenu, jer on je ustvari vaspitava da ne bude glasna, raskalasena, ovakva ili onakva.
Ne znam ko se to od vas, nikada nije zeznuo u procjeni partnera? I ako je to najveci grijeh, onda bi se sirom drzave trebale dijeliti batine.
A to sto zene sirom svijeta trpe, to je kratko receno zahvaljujuci mentalitetu ( ovakvom kakvim ga sami prikazujete), strahu, odgoju, sredstvima, nepostojecoj zastiti ( treba samo pogledati zakone po tom pitanju) i mnogim drugim razlozima.
Mi pricamo o ovakvim stvarima kao da se one desavaju negdje daleko a mi ih nikada nismo susreli ili dozivjeli u blizoj okolini.Nisu komsinice pored nas prolazile plave i zelene, nisu nam rodice ili sestre krile masnice od stida i bojazni sta ce im okolina reci.Mi valjda zivimo u svijetu gdje je zena visoko cjenjena i uvazava sva ljudska prava.Osim u momentu kada obuce minjak.Tada je zasluzila da je se siluje.Sama je to trazila! :oops:
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#263

Post by skojotovski »

Bonnie-Clydova mala wrote:
skojotovski wrote:
Bonnie-Clydova mala wrote:Kroz postove na ovu temu, stvarno se dobro oslikava naš mentalitet i razmišljanje. Fuj mi je vidjeti razmišljanja tipa: ona je znala u šta se upušta, pa ni njeno maslo nije za ramazana i slične gluposti. A još su mi gore ove žene na forumu koje žrtvu nasilja izjednačavaju sa nasilnikom.

Nema tog razloga koji žena može dati muškarcu da bi ovaj batine opravdao!
Niko nije pupčanom vrpcom vezan za onog drugog i svako ima pravo da odabere kojim će putem kroz život. Njega niko ne bi osuđivao da joj je zatražio razvod i da su otišli svak svojim putem. Ovako nema tog opravdanja koji on može imati!

Ne znam koliko ste pratili slučaj Ane ? iz Zadra. Žena je ubila muža u samoodbrani i guli 9 godina. Osudili su je jer su utvrdili da je ona zaboga, prekoračila nužnu odbranu jer je on davio, a ona dohvatila nož i presudila mu. Valjda je i ona njega trebala daviti šta li, pa ko koga udavi. :x :x
Uz to joj je otežavajuća okolnost bila što se valjda svađala s njim i dala mu povoda :? :?
NAravno, presuda je ukinuta dva puta i mislim da postupak još uvijek traje, ali to samo pokazuje koliko ogavan i odvratan može biti šovinistički način razmišljanja. Pa kako ostati hladan na takvu nepravdu :x
treba li jos jednom reci: NIKO NE PRAVDA MUJKANOVICEVE POSTUPKE! NITI IMA OPRAVDANJA! budi postena pa mi reci zasto je trpila ovoliko? zasto se do danas nije razvela?
i jedno prosto pitanje: da li bi ti bila sa covjekom za kojeg znas da i psihicki i fizicki maltretira svoju zenu?
Poslije prve rečenice si se trebao zaustaviti! Ovdje nema ALI i ZAŠTO!
nisam pitao gdje se trebam zaustaviti... :oops:
User avatar
Bonnie-Clydova mala
Posts: 706
Joined: 26/01/2007 09:06
Location: Texas

#264

Post by Bonnie-Clydova mala »

amrino wrote:Ko se igra sa vatrom- opece se....Ne treba pravdati nasilnike- ali ne treba pravdati ni nju- koja je jadnica , uboga eto zaljubljena u njega pa dopusta ni manje ni vise nego da i njeno dijete bude svjedok porodicnog nasilja. Neke zene su nevjerovatno sebicne....ako ona moze trpiti njegova maltretiranja, i ako poslije svega moze ostati s njim- to joj ne daje pravo da dijete izlaze torturi. O tome je ovdje rijec!
Lako je nama ovdje pametovati i reći što nije ovo, što nije ono.
Ali treba snage i hrabrosti da čovjek napravi rez u životu!

I možda je baš zbog tog djeteta još uvijek s njim? Znam slučajeva milion
gdje žena mnogo toga trpi da bi joj dijete imalo oca. Ima svakakvih žena, koje iskreno, ne kontam, ali nisu nam hebi ga svima okolnosti iste...
User avatar
Bonnie-Clydova mala
Posts: 706
Joined: 26/01/2007 09:06
Location: Texas

#265

Post by Bonnie-Clydova mala »

skojotovski wrote:
Bonnie-Clydova mala wrote:
skojotovski wrote: treba li jos jednom reci: NIKO NE PRAVDA MUJKANOVICEVE POSTUPKE! NITI IMA OPRAVDANJA! budi postena pa mi reci zasto je trpila ovoliko? zasto se do danas nije razvela?
i jedno prosto pitanje: da li bi ti bila sa covjekom za kojeg znas da i psihicki i fizicki maltretira svoju zenu?
Poslije prve rečenice si se trebao zaustaviti! Ovdje nema ALI i ZAŠTO!
nisam pitao gdje se trebam zaustaviti... :oops:
Onda ćuti :oops:
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#266

Post by skojotovski »

cim odgovoris na gore navedena pitanjca :D
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#267

Post by amrino »

Bonnie-Clydova mala wrote:
amrino wrote:Ko se igra sa vatrom- opece se....Ne treba pravdati nasilnike- ali ne treba pravdati ni nju- koja je jadnica , uboga eto zaljubljena u njega pa dopusta ni manje ni vise nego da i njeno dijete bude svjedok porodicnog nasilja. Neke zene su nevjerovatno sebicne....ako ona moze trpiti njegova maltretiranja, i ako poslije svega moze ostati s njim- to joj ne daje pravo da dijete izlaze torturi. O tome je ovdje rijec!
Lako je nama ovdje pametovati i reći što nije ovo, što nije ono.
Ali treba snage i hrabrosti da čovjek napravi rez u životu!

I možda je baš zbog tog djeteta još uvijek s njim? Znam slučajeva milion
gdje žena mnogo toga trpi da bi joj dijete imalo oca. Ima svakakvih žena, koje iskreno, ne kontam, ali nisu nam hebi ga svima okolnosti iste...
Radi se o tome da se njegovo zlostavljanje nicim NE MOZE opravdati- ali isto tako se nicim NE MOZE opravdati izlaganje djeteta svemu tome (i jos javnom eksponiranju!!! halo- pustila je da joj kamere snime dijete!!! :shock: - TO se ne moze nicim opravdati!)
Nazalost- postoje i zene kojima je muz bitniji od djece- to je zalosno i tragicno ali je isto tako vrlo cesta pojava.

Dalje...KAKO jedna DOKTORICA moze to trpiti i prozivljavati a da NIKO u cijeloj bolnici to ne prijavi...Koliko se sjecam- jednom je tako prebio da je lezala u bolnici tri dana...Zar se to po zakonu NE MORA odmah prijaviti policiji?!
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#268

Post by skojotovski »

moze samo na ovo: da li bi ti bila sa covjekom za kojeg ZNAS da i psihicki i fizicki maltretira svoju zenu? izuzev ako interes nije u pitanju
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#269

Post by skojotovski »

amrino wrote:
Bonnie-Clydova mala wrote:
amrino wrote:Ko se igra sa vatrom- opece se....Ne treba pravdati nasilnike- ali ne treba pravdati ni nju- koja je jadnica , uboga eto zaljubljena u njega pa dopusta ni manje ni vise nego da i njeno dijete bude svjedok porodicnog nasilja. Neke zene su nevjerovatno sebicne....ako ona moze trpiti njegova maltretiranja, i ako poslije svega moze ostati s njim- to joj ne daje pravo da dijete izlaze torturi. O tome je ovdje rijec!
Lako je nama ovdje pametovati i reći što nije ovo, što nije ono.
Ali treba snage i hrabrosti da čovjek napravi rez u životu!

I možda je baš zbog tog djeteta još uvijek s njim? Znam slučajeva milion
gdje žena mnogo toga trpi da bi joj dijete imalo oca. Ima svakakvih žena, koje iskreno, ne kontam, ali nisu nam hebi ga svima okolnosti iste...
Radi se o tome da se njegovo zlostavljanje nicim NE MOZE opravdati- ali isto tako se nicim NE MOZE opravdati izlaganje djeteta svemu tome (i jos javnom eksponiranju!!! halo- pustila je da joj kamere snime dijete!!! :shock: - TO se ne moze nicim opravdati!)
Nazalost- postoje i zene kojima je muz bitniji od djece- to je zalosno i tragicno ali je isto tako vrlo cesta pojava.

Dalje...KAKO jedna DOKTORICA moze to trpiti i prozivljavati a da NIKO u cijeloj bolnici to ne prijavi...Koliko se sjecam- jednom je tako prebio da je lezala u bolnici tri dana...Zar se to po zakonu NE MORA odmah prijaviti policiji?!
:thumbup:
User avatar
Bonnie-Clydova mala
Posts: 706
Joined: 26/01/2007 09:06
Location: Texas

#270

Post by Bonnie-Clydova mala »

skojotovski wrote:moze samo na ovo: da li bi ti bila sa covjekom za kojeg ZNAS da i psihicki i fizicki maltretira svoju zenu? izuzev ako interes nije u pitanju
Da li bi ti bio sa ženom koja šara ta tlane i mulja ti?
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#271

Post by skojotovski »

Bonnie-Clydova mala wrote:
skojotovski wrote:moze samo na ovo: da li bi ti bila sa covjekom za kojeg ZNAS da i psihicki i fizicki maltretira svoju zenu? izuzev ako interes nije u pitanju
Da li bi ti bio sa ženom koja šara ta tlane i mulja ti?
bingo! konacno! jes' da ti je dugo trebalo, ali...benzin je ipak benzin :D
sto se mene tice, forumanje na ovu temu je zavrseno! :kravata:
User avatar
Bonnie-Clydova mala
Posts: 706
Joined: 26/01/2007 09:06
Location: Texas

#272

Post by Bonnie-Clydova mala »

skojotovski wrote:
Bonnie-Clydova mala wrote:
skojotovski wrote:moze samo na ovo: da li bi ti bila sa covjekom za kojeg ZNAS da i psihicki i fizicki maltretira svoju zenu? izuzev ako interes nije u pitanju
Da li bi ti bio sa ženom koja šara ta tlane i mulja ti?
bingo! konacno! jes' da ti je dugo trebalo, ali...benzin je ipak benzin :D
sto se mene tice, forumanje na ovu temu je zavrseno! :kravata:
Što nisi odma' pit'o :D namah bi ti rekla :D
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#273

Post by skojotovski »

ho's boba? :D
User avatar
Bonnie-Clydova mala
Posts: 706
Joined: 26/01/2007 09:06
Location: Texas

#274

Post by Bonnie-Clydova mala »

Hoš ti čokolade :D
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#275

Post by tempora »

skojotovski wrote:moze samo na ovo: da li bi ti bila sa covjekom za kojeg ZNAS da i psihicki i fizicki maltretira svoju zenu? izuzev ako interes nije u pitanju

Ovo nije u svrhu pravdanja Jasminke, vec u svrhu boljeg razumjevanja problema.A Jasminka se nece nositi samo sa zlostavljanjem vec i okolinom koja ce joj vagati ispravnost.
Imala sam priliku dozivjeti jako puno zena nasilja, svih oblika, od silovanja, psihickog i fizickog zlostavljanja.Mnoge od tih zena, nisu bile ni "tuke" ( bez obzira koliko je neko neobrazovan batina boli i za to ne treba intelekt!) niti u losoj finansijskoj situaciji.
A mnogi pocinioci fizickog nasilja ili psihickog, kako vec zelis, prikazivali su se u pocetku kao ljudi koji visoko cijene zenu, dovijali se na razne nacine da im udovolje i da im daju osjecaj da su jedine na svijetu.Mnogi od njih su imali vec dosije u policiji, za koji saznajem nakon prijava, a koji i dalje nije dostupan zbog prava privatnosti pocinioca.
Otidji u policiju i prijavi nasilje,pa da vidimo na sto ces naici!
Mnogi od tih muskaraca, svoje pravo lice pokazu docnije, kada su vec odavno pripremili teren da svoju zrtvu imaju pod kontrolom.Sto strahom, manipulacijom,sto finansijskom ovisnoscu, sto kojekakvim drugim razlozima.
Lako je reci " znala je" -ona je znala onoliko koliko joj je on predocio.A ljudi rado daju svoje razloge a rijetko one "istinske" Nisam jos srela nikoga ko je rekao da ga je zena ostavila jer je tukao! Obicno su razlozi tipa varala ga je, podnosio je ovo ili ono a sve je pokusao i nije islo!
Zena ima tu glupu maniju da vjeruje da ce promijeniti covjeka.Da ce mu pomoci da prevazidje kojekakve probleme.Zena se tome uci! I nerijetko trazi krivca u sebi.
U momentu kada je izabrala pogresnog partnera, ona treba da placa cijenu svoje "gluposti" i sav njen integritet pada u vodu.
Koliko zena uopste nema pojma da imaju vezu sa ozenjenim muskarcem? I koliko udatih biva vidjeno kao jadnice koje muz vara i pravi budalom jer eto nisu dobre u krevetu, pa je on morao otici negdje drugdje da trazi zadovoljstvo.
Nasilje je kod nas usadjeno u sve pore drustva.Od obdanista, do starackog doma.Valjda normalna pojava.Zakon jaceg, koji odredjuje moralne vrijednosti i daje kompas okolini da sudi koliko i kako je pesnica ispravna u necijem slucaju. :oops:
Post Reply