Dr. Denis Bećirović

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
User avatar
Matzan
Posts: 7010
Joined: 16/01/2015 13:25

#201 Re: Dr. Denis Bećirović

Post by Matzan »

Najbolje će biti da Bećirović pređe u SDA.
putokaz1
Posts: 12565
Joined: 31/05/2014 23:56

#202 Re: Dr. Denis Bećirović

Post by putokaz1 »

Matzan wrote:Najbolje će biti da Bećirović pređe u SDA.
Stopama svog prezimenjaka Dževada
User avatar
Matzan
Posts: 7010
Joined: 16/01/2015 13:25

#203 Re: Dr. Denis Bećirović

Post by Matzan »

Pa vidim uznemirili se pojedinci što je čovjek vjernik a u SDP-u.
palermo
Posts: 22497
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#204 Re: Dr. Denis Bećirović

Post by palermo »

arzuhal wrote:
palermo wrote:Meni se bogami nekako čini, sudeći makar po ovoj temi, da je najlogičnije da se ujedine SDA i SDP :D .

Dobro, malo pregonim :D , naravno da u SDP-u ne trebaju biti samo ateisti, štaviše......ali ono po čemu bi se SDP trebao prepoznavati jeste otvorenost za drugog i drugačijeg,multikulturalnost i kosmopolitizam, neku vrstu ujedijnujuće misli na ovim prostorima (tako ja barem vidim ulogu SDP-a)

....a koketiranje sa religijom,posebno samo jednom religijom, te praktički potpuno izjednačava sa drugima....

I da ne bude zabune, ja ne kažem ovdje da Bećirević koketira sa IVZ, ali ako mu je to namjera onda mislim da nije dobra
Ima jedna odlična knjiga prof. Zgodića (podavno sam je čitao pa sam zaboravio naslov, a on je napisao dosta fantastičnih knjiga koje, nažalost, mnogi neće pročitati) u kojoj se on ponajviše bavi tom temom odnosno potrebom da se SDP otvori BAŠ ka tom religijskom (pa da sad ne nabrajam šta i kako) e da bi došlo do istinske evropske socijaldemokratske misli i prakse kod nas koja bi razbila predrasudu komunističkog naslijeđa i kako bi izvukla ćilim ispod nogu etno-nacionalističkim partijama kao nasušno potrebnim i jedinim garantima vjerskih sloboda građana BiH, vjerske misli i prakse.

U tom smislu je Denis odličan lik.
slažem se......ali ne vjerujem da je prof. Zgodić mislio na koketiranje sa samo jednom religijom......

koketiranje sa samo jednom religijom ne otvara put ka istinskoj socijaldemokratiji nego otvara put ka nepatvorenom nacionalizmu
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18589
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#205 Re: Dr. Denis Bećirović

Post by GandalfSivi »

Matzan wrote:Pa vidim uznemirili se pojedinci što je čovjek vjernik a u SDP-u.
Uglavnom ovi tvoji sto misli da “drzavotvorna stranka” ima tapiju na religiju...
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#206 Re: Dr. Denis Bećirović

Post by Fudo387 »

Sejfo kaze da ce podrzati tog zumbula, jebi ga sad, znaci to je to.
Vote Rumenko.
User avatar
pici
Posts: 43780
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#207 Re: Dr. Denis Bećirović

Post by pici »

Image

poBeda je zagarantovana... :bih:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#208 Re: Dr. Denis Bećirović

Post by Fudo387 »

pici wrote:Image

poBeda je zagarantovana... :bih:
:thumbup:
Koja ljudina i gromada.
Haj je ti pichi tako razvuci na tom mjestu, odmah za tebe glasam da budes prezident, reis, i glavni za kladionice. :D
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#209 Re: Dr. Denis Bećirović

Post by sadie_forever »

Meni se cini da ce becirevic postat nacionalist ovdje na klixu kako vise i vise izlszi o njemu, :D
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#210 Re: Dr. Denis Bećirović

Post by Maraschino »

Matzan wrote:Pa vidim uznemirili se pojedinci što je čovjek vjernik a u SDP-u.
haman
User avatar
Matzan
Posts: 7010
Joined: 16/01/2015 13:25

#211 Re: Dr. Denis Bećirović

Post by Matzan »

GandalfSivi wrote:
Matzan wrote:Pa vidim uznemirili se pojedinci što je čovjek vjernik a u SDP-u.
Uglavnom ovi tvoji sto misli da “drzavotvorna stranka” ima tapiju na religiju...

Nije lijepo lagati u Ramazanu.

Banksy wrote:Bećirović i nije tipični predstavnik SDP-a. Daleko bliži IZ-i nego matičnoj stranci, a s SDP-om gdje biologija starih i iseljavanje mladih i progresivnih čini svoje nekad izrazito crvenom članstvu, pa je ono danas daleko desnije i 'nacionalnije' nego što je ikad bilo, pametno cilja na šire bošnjačko, biračko tijelo, od A-SDA, preko Zvizdićevog krila SDA, do SDP-a.
Lijeno mi tražiti, ali S. Bosna je imala dobre tekstove s njegovom pričom i bekgraundom.

Zanimljivo, Džaferovićeva prošlost je crvenija od Denisove, a (svi i svačiji) birači su se sasvim preklopili, pa je to sad jedno tijelo.
Banksy wrote:
Rumenko je doktorirao s temom o pogromima nad Mladim muslimanima u ratnom ('41-'45) i poratnom periodu Titovog režima ...
Bećirović: Ne sviđa mi se osuda vehabizma !
Sinoć ..
BOŠNJAČKI INSTITUT - FONDACIJA ADILA ZULFIKARPAŠIĆA, BOŠNJAČKA NACIONALNA ZAJEDNICA ZA GRAD ZAGREB I ZAGREBAČKU ŽUPANIJU, MEDŽLIS ISLAMSKE ZAJEDNICE ZAGREB I INSTITUT ZA ISTORIJU SARAJEVO

Sa zadovoljstvom Vas pozivaju na promociju knjige

ISLAMSKA ZAJEDNICA U BOSNI I HERCEGOVINI ZA VRIJEME
AVNOJEVSKE JUGOSLAVIJE (1945 - 1953.)
AUTORA DOC. DR. DENISA BEĆIROVIĆA

U srijedu 07. ožujka 2012. godine u 18,00 sati

Na promociji će, pored autora, govoriti:
akademik Enes Karić,
prof. dr. Husnija Kamberović,
prof. dr. Zijad Šehić i
prof. dr. Ismet Bušatlić

User avatar
pici
Posts: 43780
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#212 Re: Dr. Denis Bećirović

Post by pici »

Fudo387 wrote:
pici wrote:Image

poBeda je zagarantovana... :bih:
:thumbup:
Koja ljudina i gromada.
Haj je ti pichi tako razvuci na tom mjestu, odmah za tebe glasam da budes prezident, reis, i glavni za kladionice. :D

ja sam je razvlačio dje je moja vojna čizma stupila ... :bih:
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#213 Re: Dr. Denis Bećirović

Post by daddy-kool »

palermo wrote:
slažem se......ali ne vjerujem da je prof. Zgodić mislio na koketiranje sa samo jednom religijom......

koketiranje sa samo jednom religijom ne otvara put ka istinskoj socijaldemokratiji nego otvara put ka nepatvorenom nacionalizmu
Onda to postane više SNSD a manje SDP, i budu upravu kada proglase SDP za bošnjačku stranku.
Da budemo jasni to još nije otišlo u tom smjeru, ali podrške Tokića i A-SDA su onako. :-)
Nisam siguran da li je više štete od koristi.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18589
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#214 Re: Dr. Denis Bećirović

Post by GandalfSivi »

Matzan wrote:
GandalfSivi wrote:
Matzan wrote:Pa vidim uznemirili se pojedinci što je čovjek vjernik a u SDP-u.
Uglavnom ovi tvoji sto misli da “drzavotvorna stranka” ima tapiju na religiju...

Nije lijepo lagati u Ramazanu.

Banksy wrote:Bećirović i nije tipični predstavnik SDP-a. Daleko bliži IZ-i nego matičnoj stranci, a s SDP-om gdje biologija starih i iseljavanje mladih i progresivnih čini svoje nekad izrazito crvenom članstvu, pa je ono danas daleko desnije i 'nacionalnije' nego što je ikad bilo, pametno cilja na šire bošnjačko, biračko tijelo, od A-SDA, preko Zvizdićevog krila SDA, do SDP-a.
Lijeno mi tražiti, ali S. Bosna je imala dobre tekstove s njegovom pričom i bekgraundom.

Zanimljivo, Džaferovićeva prošlost je crvenija od Denisove, a (svi i svačiji) birači su se sasvim preklopili, pa je to sad jedno tijelo.

Banksy wrote:
Rumenko je doktorirao s temom o pogromima nad Mladim muslimanima u ratnom ('41-'45) i poratnom periodu Titovog režima ...
Bećirović: Ne sviđa mi se osuda vehabizma !
Sinoć ..
BOŠNJAČKI INSTITUT - FONDACIJA ADILA ZULFIKARPAŠIĆA, BOŠNJAČKA NACIONALNA ZAJEDNICA ZA GRAD ZAGREB I ZAGREBAČKU ŽUPANIJU, MEDŽLIS ISLAMSKE ZAJEDNICE ZAGREB I INSTITUT ZA ISTORIJU SARAJEVO

Sa zadovoljstvom Vas pozivaju na promociju knjige

ISLAMSKA ZAJEDNICA U BOSNI I HERCEGOVINI ZA VRIJEME
AVNOJEVSKE JUGOSLAVIJE (1945 - 1953.)
AUTORA DOC. DR. DENISA BEĆIROVIĆA

U srijedu 07. ožujka 2012. godine u 18,00 sati

Na promociji će, pored autora, govoriti:
akademik Enes Karić,
prof. dr. Husnija Kamberović,
prof. dr. Zijad Šehić i
prof. dr. Ismet Bušatlić

Banksy inace stara SDP-ovka i predstavnica lijevog misljenja. U demokratskoj proceduri, voljom ogromne vecine clanova SDP-a, Denis Becirevic je izabran za kandidata SDP-a, bez ikakvih problema sa tim sto je vjernik. S druge strane, SDA vec pocela napadati, a i (zvanicni) pomladak (aka neki dan najavljena internat armija) postavlja bljuvotine sto zvanicno sto po internetu.

Jedino sto se slazemo je da nije lijepo lagati, ramazan ili ne...
palermo
Posts: 22497
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#215 Re: Dr. Denis Bećirović

Post by palermo »

daddy-kool wrote:
palermo wrote:
slažem se......ali ne vjerujem da je prof. Zgodić mislio na koketiranje sa samo jednom religijom......

koketiranje sa samo jednom religijom ne otvara put ka istinskoj socijaldemokratiji nego otvara put ka nepatvorenom nacionalizmu
Onda to postane više SNSD a manje SDP, i budu upravu kada proglase SDP za bošnjačku stranku.
Da budemo jasni to još nije otišlo u tom smjeru, ali podrške Tokića i A-SDA su onako. :-)
Nisam siguran da li je više štete od koristi.
Pa zavisi šta želiš......

Inače, smjer je prilično jasan....
putokaz1
Posts: 12565
Joined: 31/05/2014 23:56

#216 Re: Dr. Denis Bećirović

Post by putokaz1 »

Podrška :Tokić ,ASDA ,POMAK
može biti korisna
ASDA navuče iz krajne 15 000/ 20 000 nek njih bar pola podrže Bećirovića dobro je
POMAK može navući ,eh sad neznam cifru,ali to su 4 jaka načelnika BIHAĆ je jak može navući i 7000 glasova
Vrlo je bitna podrška iz Krajne kao i iz Zenice,još Ramović iz Goražda podrži
Nejasni su Radončić i Šepić
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#217 Re: Dr. Denis Bećirović

Post by daddy-kool »

palermo wrote:
Pa zavisi šta želiš......

Inače, smjer je prilično jasan....
Još je rano, da ne sudimo baš odmah.
Na drugoj temi sam i rekao da SDA i SDP imaju dva vrlo slična kandidata ove godine.
Last edited by daddy-kool on 31/05/2018 23:01, edited 1 time in total.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#218 Re: Dr. Denis Bećirović

Post by JThomas »

šta je problem da ima i alternativni ponuđač politoreligije. pa upalili smo svjetlo, sad je sloboda i demokratija. vi biste k'o vaša prćija elektroprivreda da se ponašate :mrgreen:
palermo
Posts: 22497
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#219 Re: Dr. Denis Bećirović

Post by palermo »

daddy-kool wrote:
palermo wrote: ....
Pa zavisi šta želiš......

Inače, smjer je prilično jasan....
Još je rano, da ne sudimo baš odmah.
Na drugoj temi sam i rekao da SDA i SDP imaju sdva vrlo slična kandidata ove godine.
slažem se, da ne sudimo odmah.....

ne mislim da imaju slične kandidate...štaviše
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#220 Re: Dr. Denis Bećirović

Post by daddy-kool »

palermo wrote:

ne mislim da imaju slične kandidate...štaviše
Prva razlika jedan star pred penziju, ali iskusan prošao sve nivoe i funkcije, drugi mlad, u snazi, ali nije naivan. Oba politički aparatčici koji su se penjali po partijskim hijerarhijama i shodno tome gradili svoju političku moć. Obojica bez harizme, providni - ne zato što nešto farbaju nego su nekako bez boje. Obojica crveno zeleni, i muslimani a i crveni pomalo :D . Obojica su relativno pouzdani, slično čvrsti, ali ne dovoljno da su pravi leadership materijal. Dobrim dijelom će dijeliti izborno tijelo. Ljudi koje je odgojio sistem i koji su dio sistema, pa i oni su sam sistem već decenijama...
Last edited by daddy-kool on 31/05/2018 23:17, edited 1 time in total.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#221 Re: Dr. Denis Bećirović

Post by sadie_forever »

daddy-kool wrote:
palermo wrote:
slažem se......ali ne vjerujem da je prof. Zgodić mislio na koketiranje sa samo jednom religijom......

koketiranje sa samo jednom religijom ne otvara put ka istinskoj socijaldemokratiji nego otvara put ka nepatvorenom nacionalizmu
Onda to postane više SNSD a manje SDP, i budu upravu kada proglase SDP za bošnjačku stranku.
Da budemo jasni to još nije otišlo u tom smjeru, ali podrške Tokića i A-SDA su onako. :-)
Nisam siguran da li je više štete od koristi.
pa jeste bosnjacka,sta fali? mozemo se mi lagati da za sdp glasaju svi ali to vise ni sdp ne radi

socijaldemokratija je inace svugdje vezana za vjeru svog naroda,jedino u BIH je bilo ostatka komunizma koji to sprijecava ali evo prestaje :mrgreen: cak cu mozda promjenit stav i glasati za Denisa :-D :bih:
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#222 Re: Dr. Denis Bećirović

Post by sadie_forever »

ovdje su se neki nadali da ce Denis biti ljevicar,kulturoloski odstranjen od svoje vjere-islama,i da ce kao takav uspjeti pobjedit

ali niti je denis takav,niti bi pobjedio da je takav
Novak20
Posts: 14026
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#223 Re: Dr. Denis Bećirović

Post by Novak20 »

Sve ove podrške su prerano iskazane ali eto...neka se nešto dešava.

Ovi mudriji još šute. :D
palermo
Posts: 22497
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#224 Re: Dr. Denis Bećirović

Post by palermo »

daddy-kool wrote:
palermo wrote:
.
ne mislim da imaju slične kandidate...štaviše
Prva razlika jedan star pred penziju, ali iskusan prošao sve nivoe i funkcije, drugi mlad, u snazi, ali nije naivan. Oba politički aparatčici koji su se penjali po partijskim hijerarhijama i shodno tome gradili svoju političku moć. Obojica bez harizme, providni - ne zato što nešto farbaju nego su nekako bez boje. Obojica crveno zeleni, i muslimani a i crveni pomalo :D . Obojica su relativno pouzdani, slično čvrsti, ali ne dovoljno da su pravi leadership materijal. Dobrim dijelom će dijeliti izborno tijelo. Ljudi koje je odgojio sistem i koji su dio sistema već decenijama...
hm.....jedan je klasični partijski apartčik,

za drugog bi rekao da ima u sebi potencijalnu harizmu i posebno ambiciju.......

Ali nije meni problem ni jedan ni drugi (rekao sam u nekom postu da su mi oba prihvatljiva) problem mi je što nestaje razlika između SDA i SDP-a.....to se čak više i ne krije.....
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#225 Re: Dr. Denis Bećirović

Post by daddy-kool »

palermo wrote:

za drugog bi rekao da ima u sebi potencijalnu harizmu i posebno ambiciju.......
Ja ne vidim harizme, a za ambiciju - svi su oni ambiciozni, zato i jesu tamo. I Sejfudin je ambiciozan.
palermo wrote: Ali nije meni problem ni jedan ni drugi (rekao sam u nekom postu da su mi oba prihvatljiva) problem mi je što nestaje razlika između SDA i SDP-a.....to se čak više i ne krije.....
Slažem se, prihvatljiva su obojica zato što su suštinski slični. Nisam još siguran za SDP, ali oštro je krenulo u tom smjeru.
Locked