DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#751 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by hladan.preminger »

Raigor Stonehoof wrote:dobro hajd, idi igraj svoje hello kitty likove, ja cu dotu i eto :)

Odraslo nema sta. gl&hf
User avatar
Tabhana
Posts: 3133
Joined: 09/02/2015 11:41
Location: Titin RAtsoM

#752 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by Tabhana »

The hate is real :evil:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72883
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#753 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by Velkoski »

Haj' sve, ali pay to win? :P :mrgreen:

Jednostavno kupuješ champione koji ti odgovaraju, a većina igrača 'najbolje' zna igrati njih 5-6. Recimo ja, dok sam igrao aktivno, sam mainao jednog te istog championa, jednostavno mi je s njim bio najveći užitak. :mrgreen:
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#754 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by Raigor Stonehoof »

Velkoski wrote:Haj' sve, ali pay to win? :P :mrgreen:

Jednostavno kupuješ champione koji ti odgovaraju, a većina igrača 'najbolje' zna igrati njih 5-6. Recimo ja, dok sam igrao aktivno, sam mainao jednog te istog championa, jednostavno mi je s njim bio najveći užitak. :mrgreen:
i boli te chuna kakav ti je tim, koje su uloge ostalih heroja, ti odaberes onog s kojim se tebi igra? :D
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5951
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#755 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by studiorum_tuzlaensis »

Ja znam masu ljudi koji neće da igraju dotu zbog community issues, i same "learning curve".

Prvo što smeta svakom novom igraču je činjenica da je u pitanju non-friendly newbie community, gdje te flejmaju, reportouju, jebu ti mater, izaze iz gejmova, afkaju, feedaju, samo iz razloga jer ti učiš da se igraš i još nisi naučio dobro igrati.

Druga stvar je krivulja učenja, treba ti barem nekoliko mjeeci igranja Dote da bi se 'uklopio', onda postaje živa zaraza s koje se ne možeš skinuti u životu. LoL je puno bolji tu, ljepše je igrati brate, nekako je lakše sve, opuštenije, nema patnji oko feeda i sličnih sranja.

Igrao sam obje igre, sad igram samo Dotu 2, 4.5k mi je mmr i smatram se solidnim supportom i nako-nako carryem. Svađa je uzaludna, Dota je složenija, LoL je igriviji i to je to. Dokaz ovome neka vam budu i prosječna godišta igrača koji igraju obe igre. Kod Dote2 to je skoro 25 god, kod lola 18 god. :)

Dota je 4 Life, imam osječaj kad budem imao ženu i dvoje već odrasle djece sa 45 godina ću igrati Dotu, ko što sad igram, zaposlen i živim sa djevojkom, ali svaki dan bacim jebenu partiju ili dvije, nekad se i zanesem pa po cijelu noć. :D 8) 8)
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#756 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by hladan.preminger »

Velkoski wrote:Haj' sve, ali pay to win? :P :mrgreen:

Jednostavno kupuješ champione koji ti odgovaraju, a većina igrača 'najbolje' zna igrati njih 5-6. Recimo ja, dok sam igrao aktivno, sam mainao jednog te istog championa, jednostavno mi je s njim bio najveći užitak. :mrgreen:

U višem Elo-u pored toga moras da mainaš i jedan role i jos support da mozes uskociti ako niko drugi nece.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#757 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by Raigor Stonehoof »

meni je 34 i ozenjen sam i opet igram skoro pa svaku noc :D a igram cesto sa likom iz detroita kojem je 37, ima dijete, ima compendium level 1000 i svake godine ide na international :lol: a mmr mu jedva 3000 :D

a to za nove igrace - zato postoje botovi. ja sam godinu dana igrao wc3 dotu s botovima prije nego sam se usudio poceti protiv ljudi.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#758 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by hladan.preminger »

studiorum_tuzlaensis wrote:Ja znam masu ljudi koji neće da igraju dotu zbog community issues, i same "learning curve".

Prvo što smeta svakom novom igraču je činjenica da je u pitanju non-friendly newbie community, gdje te flejmaju, reportouju, jebu ti mater, izaze iz gejmova, afkaju, feedaju, samo iz razloga jer ti učiš da se igraš i još nisi naučio dobro igrati.

Druga stvar je krivulja učenja, treba ti barem nekoliko mjeeci igranja Dote da bi se 'uklopio', onda postaje živa zaraza s koje se ne možeš skinuti u životu. LoL je puno bolji tu, ljepše je igrati brate, nekako je lakše sve, opuštenije, nema patnji oko feeda i sličnih sranja.

Igrao sam obje igre, sad igram samo Dotu 2, 4.5k mi je mmr i smatram se solidnim supportom i nako-nako carryem. Svađa je uzaludna, Dota je složenija, LoL je igriviji i to je to. Dokaz ovome neka vam budu i prosječna godišta igrača koji igraju obe igre. Kod Dote2 to je skoro 25 god, kod lola 18 god. :)

Dota je 4 Life, imam osječaj kad budem imao ženu i dvoje već odrasle djece sa 45 godina ću igrati Dotu, ko što sad igram, zaposlen i živim sa djevojkom, ali svaki dan bacim jebenu partiju ili dvije, nekad se i zanesem pa po cijelu noć. :D 8) 8)

Ja sam onda i Dotu presišao sa godinama. :D I kod mene je boldano.
User avatar
ferratilis
Posts: 7279
Joined: 25/11/2013 16:48

#759 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by ferratilis »

sreća pa je forum, haman bi bilo modrica je diskusija uživo :D
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#760 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by hladan.preminger »

Raigor Stonehoof wrote:meni je 34 i ozenjen sam i opet igram skoro pa svaku noc :D a igram cesto sa likom iz detroita kojem je 37, ima dijete, ima compendium level 1000 i svake godine ide na international :lol: a mmr mu jedva 3000 :D

a to za nove igrace - zato postoje botovi. ja sam godinu dana igrao wc3 dotu s botovima prije nego sam se usudio poceti protiv ljudi.

Kakav vam je ping kad igrate sa dva kontinenta?
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5951
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#761 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by studiorum_tuzlaensis »

Ma ima Dota to nešto što nema LoL opet, iskreno vam kažem, kad kreneš u gejm a pogledaš pickove ono 5 kerija bbez supporta i bez kurira ili ijednog warda na mapi, pa se sjebeš kad dobiješ gejm. :lol: :lol:

To je ono što se ne može kupit LoLom, onaj osjećaj kad dobiješ takav gejm bez ijednog supporta, ili preokreneš gejm kad vam je pala baza... neprocjenjivo. :D

Inače ping EUWest - US East je oko 100-150 ms.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#762 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by Raigor Stonehoof »

hladan.preminger wrote:
Raigor Stonehoof wrote:meni je 34 i ozenjen sam i opet igram skoro pa svaku noc :D a igram cesto sa likom iz detroita kojem je 37, ima dijete, ima compendium level 1000 i svake godine ide na international :lol: a mmr mu jedva 3000 :D

a to za nove igrace - zato postoje botovi. ja sam godinu dana igrao wc3 dotu s botovima prije nego sam se usudio poceti protiv ljudi.

Kakav vam je ping kad igrate sa dva kontinenta?
igramo na US east, ja imam 130-150. ne osjeti se, nije FPS da je ping toliko bitan. na EU west mi bude oko 60 a na EU East oko 35, ali tu bas rijetko igram.
User avatar
Tabhana
Posts: 3133
Joined: 09/02/2015 11:41
Location: Titin RAtsoM

#763 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by Tabhana »

Community je stvarno toxic u doti, prvi sam ja takav bio :lol:
savsvoj
Posts: 512
Joined: 13/01/2009 17:55

#764 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by savsvoj »

kolegione wrote:E drugari igram Dote na blizardovom thronesu imam org cd key medjutim ne igram cesto i odnedavvno sam shvatio da je to prevazidjeno :) hahahaha
i sad da vas pitam jel boji taj LOL i Dota 2 :)

Ako imas raje da igraju neku od opcija, igraj snjima. Oba community-a su nevjerovatno toxic. Ako nemas skim igrati a posto igras vec WC3 dote onda ti je lakse se naviknut na dotu 2 jer vec znas sve heroje i iteme. Ako trazis nesto opustenije probaj Heroes of Storm.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72883
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#765 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by Velkoski »

Raigor Stonehoof wrote:
Velkoski wrote:Haj' sve, ali pay to win? :P :mrgreen:

Jednostavno kupuješ champione koji ti odgovaraju, a većina igrača 'najbolje' zna igrati njih 5-6. Recimo ja, dok sam igrao aktivno, sam mainao jednog te istog championa, jednostavno mi je s njim bio najveći užitak. :mrgreen:
i boli te chuna kakav ti je tim, koje su uloge ostalih heroja, ti odaberes onog s kojim se tebi igra? :D
Ja sam toxic sam od sebe, boli me chuna :D

Doguralo se do platine 1 mojim stilom igranja, onda sam jednostavno skontao da igra previše utiče na moje živce i batalio :lol:
hladan.preminger wrote:
Velkoski wrote:Haj' sve, ali pay to win? :P :mrgreen:

Jednostavno kupuješ champione koji ti odgovaraju, a većina igrača 'najbolje' zna igrati njih 5-6. Recimo ja, dok sam igrao aktivno, sam mainao jednog te istog championa, jednostavno mi je s njim bio najveći užitak. :mrgreen:

U višem Elo-u pored toga moras da mainaš i jedan role i jos support da mozes uskociti ako niko drugi nece.
Ma znam ja sve, al' supporta ne igram i zdravo. Jednostavno role koji ne može carryjati, a i dosadan k'o kurac. To je ipak do mene, k'o što rekoh, toxic sam i proud of that.
kolegione
Posts: 1267
Joined: 28/09/2013 02:29

#766 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by kolegione »

Raigor Stonehoof wrote:meni je 34 i ozenjen sam i opet igram skoro pa svaku noc :D a igram cesto sa likom iz detroita kojem je 37, ima dijete, ima compendium level 1000 i svake godine ide na international :lol: a mmr mu jedva 3000 :D

a to za nove igrace - zato postoje botovi. ja sam godinu dana igrao wc3 dotu s botovima prije nego sam se usudio poceti protiv ljudi.
Ej drugar jel isti item build kao na wc3 doti bar slican i heroji??
savsvoj
Posts: 512
Joined: 13/01/2009 17:55

#767 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by savsvoj »

kolegione wrote:
Raigor Stonehoof wrote:meni je 34 i ozenjen sam i opet igram skoro pa svaku noc :D a igram cesto sa likom iz detroita kojem je 37, ima dijete, ima compendium level 1000 i svake godine ide na international :lol: a mmr mu jedva 3000 :D

a to za nove igrace - zato postoje botovi. ja sam godinu dana igrao wc3 dotu s botovima prije nego sam se usudio poceti protiv ljudi.
Ej drugar jel isti item build kao na wc3 doti bar slican i heroji??
Sve je identicno sto se tice gameplaya. Mapa je skoro identicna sa par mjesta gdje se osjeti razlika, najvise midlane.

Vidim da u wc3 doti jos nije izasao 6.84 tako da je to jedina razlika moze pogledati promjene na
https://www.dota2.com/684/

Sretno
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#768 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by Raigor Stonehoof »

kolegione wrote:
Raigor Stonehoof wrote:meni je 34 i ozenjen sam i opet igram skoro pa svaku noc :D a igram cesto sa likom iz detroita kojem je 37, ima dijete, ima compendium level 1000 i svake godine ide na international :lol: a mmr mu jedva 3000 :D

a to za nove igrace - zato postoje botovi. ja sam godinu dana igrao wc3 dotu s botovima prije nego sam se usudio poceti protiv ljudi.
Ej drugar jel isti item build kao na wc3 doti bar slican i heroji??
Sa svakim patchem mijenja se metagame, ali nisu to sad neke ogromne razlike. Ako znas igrati wc3 dotu znaces i dotu2, ustelices se nakon nekoliko partija

Edit: heroji i itemi su isti, osim sto u dvici nema pitlorda i jos jednog heroja koji je izasao nakon sto sam se presaltao na valve :)
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#769 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by hladan.preminger »

Jucer dan Elo Hell. Tri partije last pick, igram supporta. Dva poraza i jedna pobjeda jer smo imali smurfa. :D
User avatar
Decerto
Posts: 2443
Joined: 14/09/2010 07:58
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.
Contact:

#770 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by Decerto »

jutros patch za dotu reborn izasao,6 giga...pa ko citava igra :D evo changelog ispod :

https://www.reddit.com/r/DotA2/comments ... er_1_2015/
User avatar
ferratilis
Posts: 7279
Joined: 25/11/2013 16:48

#771 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by ferratilis »

Kakve su kod vas performanse u Doto Reborn?
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#772 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by Raigor Stonehoof »

o majko, 6 gb :cry:

ma kod mene pici sve, stavio sam limiter na 60fps jer mi je monitor 60hz, nema potrebe da se grije kartica vise :D a kad iskljucim ide na oko 120fps mescini

i ljepsa je mapa na nekim sitnim detaljima

doduse ja od pocetka koristim 64bitni reborn, malo su ga sakrili bili, a evo u ovim patch notes pise da su pustili full 64bit support.
User avatar
Tabhana
Posts: 3133
Joined: 09/02/2015 11:41
Location: Titin RAtsoM

#773 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by Tabhana »

Je li istina da će se ubaciti na novom patchu Dote Pit Lord, a izbaciti Lesharc i Techies iz pro games?



Woooooow :lol:
User avatar
ferratilis
Posts: 7279
Joined: 25/11/2013 16:48

#775 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by ferratilis »

Prosto ne mogu vjerovati koliko mi Reborn bolje radi od regularne Dote, dobijam više FPSa sa svim detaljima nego na low u regularnoj doti :D good job Volvo :D
Post Reply