DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#726 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by Raigor Stonehoof »

level 30? ja sam oko 260 :D

kako ovo samo 8 poena :?
User avatar
Tabhana
Posts: 3133
Joined: 09/02/2015 11:41
Location: Titin RAtsoM

#727 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by Tabhana »

Image

Valve :thumbup:

Offlane support. Još četiri games i rip dota :oops:
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#728 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by Raigor Stonehoof »

2 supporta sa hand of midas :lol: logicno je da te ne ide :P

na undyingu napravis arcane boots, pa blade mail, pa procijenis imaju li protivnici vise physical ili magical dmg pa na osnovu toga pravis crimson guard ili pipe. kakav crni midas na supportu...i to oba :-)
User avatar
Tabhana
Posts: 3133
Joined: 09/02/2015 11:41
Location: Titin RAtsoM

#729 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by Tabhana »

Bio ih kao nobove, zato sam i uzeo midas.

Moj najbrži midas je 2:43 8-)

Pub game je, pušam sa necro books, jer mi je pro team :thumbup:
User avatar
Tabhana
Posts: 3133
Joined: 09/02/2015 11:41
Location: Titin RAtsoM

#730 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by Tabhana »

Nakon četiri poraza zaredom da što brže odradim ovo, došli smo do cifre 3027 :thumbup: Da sam tryhard igrao i da nisam lost zadnja četiri meča jer sam htio uraditi ovo: Image, možda bi i dogurao 3.2k negdje.

Samo gledam od sada, imam Civ 5, Heroes 6 na steamu, gg Dota.

Javite momci vaš mmr, želim vam svu sreću, da dogurate 8k kao Saksa :thumbup:
User avatar
ferratilis
Posts: 7282
Joined: 25/11/2013 16:48

#731 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by ferratilis »

Eto tebe nazad za sedmicu, ne sikiraj se :D
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#732 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by Raigor Stonehoof »

ferratilis wrote:Eto tebe nazad za sedmicu, ne sikiraj se :D
:lol: :thumbup:
User avatar
Tabhana
Posts: 3133
Joined: 09/02/2015 11:41
Location: Titin RAtsoM

#733 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by Tabhana »

Ne skidao ja 30+gb :mrgreen:
User avatar
Tabhana
Posts: 3133
Joined: 09/02/2015 11:41
Location: Titin RAtsoM

#735 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by Tabhana »

8 days ago

Uspio sam proći period od 7 dana, sada je sve lakše :skoljka:
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#736 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by Raigor Stonehoof »

ma jasta, lako je kad nema turnira :lol: sad kad dodje ESL, pa kad budes gledao, pa pozelis i ti bacit jedan stun... :D
User avatar
Tabhana
Posts: 3133
Joined: 09/02/2015 11:41
Location: Titin RAtsoM

#737 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by Tabhana »

Gledam redovno stream, gledao PPD-a dva dana zaredom, pa malo Arteezy, sada Wagu :D Tu je bio naravno Merlini, Draskly i legendarni salt himself BSJ.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#738 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by hladan.preminger »

U zadnje vrijeme manje igram, jedva partiju dnevno ali je score sve bolji. 16/4 omjer u zadnjih 20 partija. LoL je u pitanju. Dobro dodje odmor. :D
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#739 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by Raigor Stonehoof »

hladan.preminger wrote:U zadnje vrijeme manje igram, jedva partiju dnevno ali je score sve bolji. 16/4 omjer u zadnjih 20 partija. LoL je u pitanju. Dobro dodje odmor. :D
pravit cu se da ovo boldirano nisam procitao :D koliko ti je godina? :D
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#740 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by hladan.preminger »

Raigor Stonehoof wrote:
hladan.preminger wrote:U zadnje vrijeme manje igram, jedva partiju dnevno ali je score sve bolji. 16/4 omjer u zadnjih 20 partija. LoL je u pitanju. Dobro dodje odmor. :D
pravit cu se da ovo boldirano nisam procitao :D koliko ti je godina? :D
Ne smijem reci, a nije malo. :)

Presao sa DotA-e na LoL. :mrgreen:
Igrao DotA-u, ali dok su oni razvijali dvojku ja zavrsio fax i nakon toga presao na LoL zbog raje da mozemo zajedno ubijati vrijeme. Sad mi tesko opet se na DotA-u prebacivati. Mada bih voli poigrati koju sa sand kingom. Tad sam igrao, Sand Kinga, Miranu, Licha, i TideHuntera sa orb refreherom. :D
kolegione
Posts: 1267
Joined: 28/09/2013 02:29

#741 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by kolegione »

E drugari igram Dote na blizardovom thronesu imam org cd key medjutim ne igram cesto i odnedavvno sam shvatio da je to prevazidjeno :) hahahaha
i sad da vas pitam jel boji taj LOL i Dota 2 :)
User avatar
ferratilis
Posts: 7282
Joined: 25/11/2013 16:48

#742 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by ferratilis »

kolegione wrote:E drugari igram Dote na blizardovom thronesu imam org cd key medjutim ne igram cesto i odnedavvno sam shvatio da je to prevazidjeno :) hahahaha
i sad da vas pitam jel boji taj LOL i Dota 2 :)
Dota 2 ti je Guiness Extra Stout

LoL je Bavaria Non-Alcoholic 0%

pa ti vidi...
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#743 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by hladan.preminger »

ferratilis wrote:
kolegione wrote:E drugari igram Dote na blizardovom thronesu imam org cd key medjutim ne igram cesto i odnedavvno sam shvatio da je to prevazidjeno :) hahahaha
i sad da vas pitam jel boji taj LOL i Dota 2 :)
Dota 2 ti je Guiness Extra Stout

LoL je Bavaria Non-Alcoholic 0%

pa ti vidi...
Izjava za "glupost godine".

Igrao sam obje igre i općenito je riječ o skoro identičnim igrama u pogledu gameplaya u najširem smislu. Farm, Itemize and Teamfight. Teamfights i Objectives su nakon laning faze isti.
Najvece razlike su:
1. DotA ima deny mehaniku koja je cini tezom za igrati u lane fazi. Treba dosta koncentracije i mikromehanike.
2. LoL ima summoner spells, runes i masteries koje daju veliku mogucnosti kontriranja i outplaya.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72884
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#744 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by Velkoski »

Ma LOL je jednostavno bolji, al' neće hipsteri da priznaju. :mrgreen:
User avatar
ferratilis
Posts: 7282
Joined: 25/11/2013 16:48

#745 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by ferratilis »

hladan.preminger wrote:Izjava za "glupost godine"
Tipičan argument LoL igrača :D

Ja ne govorim da je LoL lošiji od Dota-e, jednostavno sam poredio količinu znanja i vještine koja ja potrebna da bi supješno igrao. Teamfighti nisu isti, u Doti traju duže i obično ih završava jedan heroj koji ima dobar nuke, u lolu se puno više zasnivaju na saradnji svih igrača i završe se u roku par sekundi. Runes i masteries sistem je nekom odličan, nekom glup, to je otvoreno za diskusiju, ali mislim da je to Dota bolje izvela u tome što ne moraš razmišljati šta ti daje npr. attack speed van same partije, nego su svi bonusi vezani direktno za to koliko uspješno farmaš. Kad je u pitanju grafika, optimizovanost i engine, Lol mi je puno bolji od dote.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#746 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by Raigor Stonehoof »

cuj grafika mu u lolu bolja :D a dota na sourceu 2 koji je tek izasao, dok lol vuce engine od prije 10 godina :D

Lol je pay to win igra, i ne moze se porediti s dotom u kojoj je sve bazirano na skillu. Lol mozete porediti npr sa HotS koji je isto pay to win. Ili igraj 2 godine dan noc to win, ali ne da bi se "ustelio" nego da bi otkljuco heroje :-) koji su u doti svi od pocetka dostupni.

Uostalom, nagradni fondovi na turnirima i sami kazu koja igra se moze zvati sportom - a koja ti uspjeh daje za novac.

Najbolja recenica koja poredi ove dvije igre kaze: LoL je DOTA za djecu.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#747 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by hladan.preminger »

Raigor Stonehoof wrote:cuj grafika mu u lolu bolja :D a dota na sourceu 2 koji je tek izasao, dok lol vuce engine od prije 10 godina :D

Lol je pay to win igra, i ne moze se porediti s dotom u kojoj je sve bazirano na skillu. Lol mozete porediti npr sa HotS koji je isto pay to win. Ili igraj 2 godine dan noc to win, ali ne da bi se "ustelio" nego da bi otkljuco heroje :-) koji su u doti svi od pocetka dostupni.

Uostalom, nagradni fondovi na turnirima i sami kazu koja igra se moze zvati sportom - a koja ti uspjeh daje za novac.

Najbolja recenica koja poredi ove dvije igre kaze: LoL je DOTA za djecu.
Al, ga i ti navalja nebuloza.
Po cemu je LoL pay to win? Ti ne razumijes sta znaci "pay to win". Ako znas igrati mozes sa onim pocetnim herojima koje dobijes dogurati do 100 do igraca u evropi. Ako ne znas igrati dzaba ti da si bill gates. Ne mozes parama napredovati vec samo skillom.
Imas 15 free heroja koji se mjenjaju svake sedmice, a ostale otkljucavas igranjem. Ne trebaju pare.
Vecina igraca ima pool od najvise 10 heroja koje ozbiljno igra.

LoL ima drugaciji nacin takmicenja kroz oficijelne lige koje se igraju u cijelom svijetu. Treba i to uzeti u obzir (i to RIOT plaća) a ne samo prizepool glavnog turnira.

Igrao sam obje igre, i svaka ima svoj fazon, ali je rijec o 90 istim igrama. Ovo boldao je djecija spika i rasprava na nivou vrtića.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#748 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by Raigor Stonehoof »

vec se raspravljalo o tome na ovoj temi. ti sa poolom od 10 heroja NE MOZES sastaviti tim kako treba. MOBA su timske igre, pet na pet, i svaki od heroja ima svoju ulogu. smijesno mi sto ovo objasnjavam nekome, svaki igrac dote nakon 20 partija to sam skonta. ok, uloge su mozda drugacije od igre do igre, ali ne mozes ti sastaviti dobar tim ako mozes odabrati samo, lupam, 10 support heroja a nema ti ko carry biti.


mozes ti igrati i sa 5 supporta ali neces nikad pobijediti. a da bi pobijedio, odnosno mogao sastaviti pravi tim, moras kupiti te heroje (ili igrati dan noc godinama da ih sve otkljucas). Znaci, pay to win.

igre nisu ni blizu iste. isti je cilj igre, i broj laneova kroz koje idu kripovi. sve slicnosti tu i prestaju.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#749 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by hladan.preminger »

Raigor Stonehoof wrote:vec se raspravljalo o tome na ovoj temi. ti sa poolom od 10 heroja NE MOZES sastaviti tim kako treba. MOBA su timske igre, pet na pet, i svaki od heroja ima svoju ulogu. smijesno mi sto ovo objasnjavam nekome, svaki igrac dote nakon 20 partija to sam skonta. ok, uloge su mozda drugacije od igre do igre, ali ne mozes ti sastaviti dobar tim ako mozes odabrati samo, lupam, 10 support heroja a nema ti ko carry biti.


mozes ti igrati i sa 5 supporta ali neces nikad pobijediti. a da bi pobijedio, odnosno mogao sastaviti pravi tim, moras kupiti te heroje (ili igrati dan noc godinama da ih sve otkljucas). Znaci, pay to win.

igre nisu ni blizu iste. isti je cilj igre, i broj laneova kroz koje idu kripovi. sve slicnosti tu i prestaju.

Ti ne kontas o cemu ja pricam uopce. Bezveze mi da ti sad objasnjavam ko malom djetetu sve. :-)
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#750 Re: DOTA2, LoL, HoN...MOBA games

Post by Raigor Stonehoof »

dobro hajd, idi igraj svoje hello kitty likove, ja cu dotu i eto :)
Post Reply