Dosta kuknjave

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#51 Re: Dosta kuknjave

Post by razonoda »

El malagueño wrote:Daj amra67 ti si po ko zna koji put dokazala da slabo kontas. Ne volim te ljude koji pliuju nas dijasporce, ali nevolim bosnu zbog njih manje. To sto ne nemogu da se vratim jer nemam uslova neznaci da nr volim bih. Osim toga, to je moj licni stav i osjecaj i neznam sto me napadate zbog toga. Vriiediate me i ti i onaj zviz koji glumi plemica danskog a obicni debil koji nemoze ni trebe naci, i to u danskoj haha. Ne morate vi voljeti bosnu, jesam li vam ista rekao zbog toga ? Ja sam obisao vise svijeta nego i ti i zviz zajedno, zivio sam na raznim kontinentima, al to mjesto dje sam rodjen i za koje me vezu prve uspomene je usadjeno u meni. A sto se tice posjecivanja raznih restorana, klubova itd.. Haha ja kad sam npr plesao tango dosta vas je to samo vidjelo na discovery channelu u prilogu o argentini. Nije da se hvalim (nisam zviz) nego da ilustriram da moj osjecaj prema bih nema nikakve veze sa nekakvim uskim vidicima ili nesto slicno.
E i ti ga ode sa svojim tangom. jednostavno ,sta radis ovdje sa ovim 'zgubidanima'. :-)
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#52 Re: Dosta kuknjave

Post by uglavnomja »

Zviz wrote:
uglavnomja wrote:jedem argetu, original i sudzuku brajlovic made in eu :P

a vi se svadjajte :D
A nisi ni ti punio paprike :lol:

Posto si platio Argetu u Norge? Ako je u Danmark 14-15kr onaj kolut u Norge sigurno nije ispod.
16-17 kod turaka u no. ja kupujem u sveCkoj :D



fasirano ne valja! ne valja! ne valja!
bezukusnih gumenih crvica :cry:
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#53 Re: Dosta kuknjave

Post by razonoda »

Jeste li probali 'organsko'fasirano?
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#54 Re: Dosta kuknjave

Post by uglavnomja »

razonoda wrote:Jeste li probali 'organsko'fasirano?

nou :|

nejma toga u no, bar ja ne znam :?
El malagueño
Posts: 332
Joined: 04/06/2013 20:26

#55 Re: Dosta kuknjave

Post by El malagueño »

razonoda wrote:
El malagueño wrote:Daj amra67 ti si po ko zna koji put dokazala da slabo kontas. Ne volim te ljude koji pliuju nas dijasporce, ali nevolim bosnu zbog njih manje. To sto ne nemogu da se vratim jer nemam uslova neznaci da nr volim bih. Osim toga, to je moj licni stav i osjecaj i neznam sto me napadate zbog toga. Vriiediate me i ti i onaj zviz koji glumi plemica danskog a obicni debil koji nemoze ni trebe naci, i to u danskoj haha. Ne morate vi voljeti bosnu, jesam li vam ista rekao zbog toga ? Ja sam obisao vise svijeta nego i ti i zviz zajedno, zivio sam na raznim kontinentima, al to mjesto dje sam rodjen i za koje me vezu prve uspomene je usadjeno u meni. A sto se tice posjecivanja raznih restorana, klubova itd.. Haha ja kad sam npr plesao tango dosta vas je to samo vidjelo na discovery channelu u prilogu o argentini. Nije da se hvalim (nisam zviz) nego da ilustriram da moj osjecaj prema bih nema nikakve veze sa nekakvim uskim vidicima ili nesto slicno.
E i ti ga ode sa svojim tangom. jednostavno ,sta radis ovdje sa ovim 'zgubidanima'. :-)
Ovdje sam samo kad npr. Gledam film, ili sto bi rekli "chilling", malo citam teme i nekad reagujem. Al ne pisem bas cesto..ps: sto je to cudno da plese bosanac tango?
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#56 Re: Dosta kuknjave

Post by Matijevic_Vlado »

dijaspora fight :mrgreen: , tema u koga je veci
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#57 Re: Dosta kuknjave

Post by razonoda »

uglavnomja wrote:
razonoda wrote:Jeste li probali 'organsko'fasirano?

nou :|

nejma toga u no, bar ja ne znam :?
Nemoguce da nema,mozda neka skuplja prodavnica?
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#58 Re: Dosta kuknjave

Post by Matijevic_Vlado »

Dzonpi jarane, sta bi za ono? Sikaniraju li ti jos uvijek rodje malog? jel poceo jesti janjetinu il ih je odjebo?
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#59 Re: Dosta kuknjave

Post by razonoda »

El malagueño wrote:
razonoda wrote:
El malagueño wrote:Daj amra67 ti si po ko zna koji put dokazala da slabo kontas. Ne volim te ljude koji pliuju nas dijasporce, ali nevolim bosnu zbog njih manje. To sto ne nemogu da se vratim jer nemam uslova neznaci da nr volim bih. Osim toga, to je moj licni stav i osjecaj i neznam sto me napadate zbog toga. Vriiediate me i ti i onaj zviz koji glumi plemica danskog a obicni debil koji nemoze ni trebe naci, i to u danskoj haha. Ne morate vi voljeti bosnu, jesam li vam ista rekao zbog toga ? Ja sam obisao vise svijeta nego i ti i zviz zajedno, zivio sam na raznim kontinentima, al to mjesto dje sam rodjen i za koje me vezu prve uspomene je usadjeno u meni. A sto se tice posjecivanja raznih restorana, klubova itd.. Haha ja kad sam npr plesao tango dosta vas je to samo vidjelo na discovery channelu u prilogu o argentini. Nije da se hvalim (nisam zviz) nego da ilustriram da moj osjecaj prema bih nema nikakve veze sa nekakvim uskim vidicima ili nesto slicno.
E i ti ga ode sa svojim tangom. jednostavno ,sta radis ovdje sa ovim 'zgubidanima'. :-)
Ovdje sam samo kad npr. Gledam film, ili sto bi rekli "chilling", malo citam teme i nekad reagujem. Al ne pisem bas cesto..ps: sto je to cudno da plese bosanac tango?
Ma nije cudno sto je bosanac. nego sam opis , kako ti to predstavljas. Ono u stilu NIJE DA SE HVALIM , pa opalis.......... :lol:
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#60 Re: Dosta kuknjave

Post by razonoda »

ps, taj tango u argentini na ulici , je meni prilicno jadno izgledalo. :sretan:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#61 Re: Dosta kuknjave

Post by uglavnomja »

razonoda wrote:
uglavnomja wrote:
razonoda wrote:Jeste li probali 'organsko'fasirano?

nou :|

nejma toga u no, bar ja ne znam :?
Nemoguce da nema,mozda neka skuplja prodavnica?
bum se zadal u trazenje :D

ekolosko vino
ekoloske zacinske biljke
voce i povrce, naravno, iz ekoloskih staklenika :D

itd

meso ne vidjoh.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#62 Re: Dosta kuknjave

Post by uglavnomja »

cek malo, razonoda, je li to valja ili? da ne trazim ako je isto kao "neorgansko" :-)
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#63 Re: Dosta kuknjave

Post by razonoda »

uglavnomja wrote:cek malo, razonoda, je li to valja ili? da ne trazim ako je isto kao "neorgansko" :-)
ono regularno kad 'melju' ide cijela krava cak i papci i trepavice. organsko , bez antibiotika je skuplje i vjerovatno ce pisati koliki je postotak masnoce. Meni je bez mane ali ja rijetko jedem meso.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#64 Re: Dosta kuknjave

Post by Zviz »

Ja kad sam vidio Norvezane u danskim prodavnicama koliko kupuju, da neko nema pojma koliko je skupo u Norveskoj ja mislim da bi se slagiro :lol: Tri korpe gurajo pune do vrha i preko. U jednoj je samo meso, grabeli ga grabe po 50+ kg se kupi i nije ni cudo sto je ko opanak kad ga drzi u zamrzivadju pola godine :D

Piletina u Danskoj inace ne valja Q jer je puna vode. Stavis je na tavu ona pocne da se kuha koliko pusti vode. Na rostilju skoro pa ugasi zar :D Moras je prvo dobro iscjediti prija upotrebe.

Ko hoce da jede uvozno kvalitetno mesto a da je svjeze, jer ga cesto iz juzne njemace doslepuju u roku od 12h extra servis :D Ali zato ces platiti za 250g 100kr (13,50€) ili vise.

Sto se jugo proizvoda tice ima kod stranaca pretezno afganistanaca kupiti. Oni i dalje hvale Tita :D Oni prodaju dosta robe sa YU prostora. Dosta iz Slovenije kao pastete, suho mesto, poli i sl. onda sto se slatkisa tice, Crvenka, Kras, napolitanke... Bajadera i ledena kocka jeftinije kod njih nego u HR :D Valjda nije neki fals :D

Ima i eurokrema...

Kod "turaka" ondosno kurdistanaca sto se tice jugo strvai nema skoro nista.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#65 Re: Dosta kuknjave

Post by Zviz »

XaviHernandez wrote:Imal' GMO-a ? :lol:
Ja to ne kontam ko se moze paliti na te genetsko modificirane organizme - ja bi prije przenih kamenja se najeo nego te "hrane" :D

Inace ovdje ima eko hrane na pasija preskakala i pretezno se zene pale na to. Ali ipak ja mislim, da to nije kao ono svjeze sa farme ili pijace kad bi neko sa svoje njive donjeo pa prodavao.

Ako hocu svjeza jaja ja to mogu kupiti na pilecoj farmi budi posto - i nije nikakva frka. Hocu jeftinu ribu ili bilo sta iz mora, odem na luku kad ribari dolaze i sa zadovoljstvom ti prodaju 5-6 kg cega god zelis za budi posto. Pa cak i svjeze mesto se moze kupiti - mislim svjeze priklano, ko hoce ode na farmu i pogodi se sa farmerom, naravno na crno sve, on isto mlatne, i sve svjeze kupis. Sad naravno da nije isto mesto ako gledamo na kojem podneblju je zivotinja se hranila ali bar znas da je svjeze priklano. No danci nisu ti koji to pereferiraju pa su skim god kojim farmerom pricas taj pozna bruku jugovica koji mu dolaze :D

A i danci vole malo muvanja na crno i mimo poreza vise nego Boga viditi pa se brzo sprijatelje.
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#66 Re: Dosta kuknjave

Post by razonoda »

Sta znaci to 'na crno' nesto krije od drzave??
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#67 Re: Dosta kuknjave

Post by Zviz »

razonoda wrote:Sta znaci to 'na crno' nesto krije od drzave??

Pa kad ti ribar proda sa broda nako izmedju tebe i njega to je samo izmedju vas. Oni uvjek upecaju koju kg vise nego sto smiju... ako ne proda ti ono sto je upeco po znatno nizoj cijeni, i sam prijavi poreznoj zaradu opet si ti kao kupac na dobitku, jer cijena tek skace kad ode u ribarnicu na ciscenje i pakovanje zbog visokih satnica i zato sto oni zele zaradu.

Znaci nebitno prodao on tebi na crno, jer ima 7-8kg viska (sto niko ne zna) ili regularno gdje se on obavezuje da ce prijaviti svoj prihod poreznoj ti si kao kupac na dobitku i to ne malom nego ogromnom.

Sto se farmera tice jaja idu na crno to niko ne broji u drzavi. Isto sto se mesa tice. Ko fol uginulo june tamo vamo... morao prase likvidirati zbog manjka mjesta ma nema cega nema... napise da je ukino zivotinju za licne potrebe i mirna drzava :D

I ide biznis ko puter - te usluge samo rade jugovicima jer znaju da nece nasi da prisaju na dalje.

Cim to isto meso zavrsi u mesari jooj cijena skoci u nebo! Jer ide transport, satnice, pakovanje, distribucija, zarada... dok do tebe potrosaca doce od onog sto je realno kostalo mozda 5kg 100g je cijena 60kr 100g.

Isto i mljeko... dodjes sa kanisterima i kupis 30-40 litara za cijenu 15l u trgovini i fino sebi napravis dimljenog sira :D

E jedino ovo sto sam cuo da su neki sa e-YU suili meso na radiatorima u stanu obara sve bisere :D
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#68 Re: Dosta kuknjave

Post by razonoda »

kako sam shvatila ta 'drzava' ima i kontrolu koliko toalet papira trosite,?
Na farmi, krava vise manje, zar je to toliko pod kontrolom.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#69 Re: Dosta kuknjave

Post by Zviz »

razonoda wrote:kako sam shvatila ta 'drzava' ima i kontrolu koliko toalet papira trosite,?
Na farmi, krava vise manje, zar je to toliko pod kontrolom.
Ima kontrole na pasija preskakala ali gdje je i svteja tu ce uvijek biti sjene... nisu ni Danci glupi, ljudi su skontali da moras jednostavno zajebt drzavu na neki nacin ako zelis da imas a ne da si uvijek na granici.

Nema danca koji ce reci ne hvala. Ovdje najvise i najgori mentalitet je onih gradjana koji su samo odrasli na betonu. Oni gledaju neke kontrole i zakone - obican frarmer je susta suprotnost. Nedvano je jedan farmer izasao i rekao ministrima kaze evo vam cizme i vilje pa hajd te na rad samnom u pet ujutro i tako do uvece pa da vidim sta ce te onda reci i kakve zakone smisljati. Niko od politicara se nije odazvao na inicajtivu :D

Stolari, moleri i farmeri ti ubirnu najvise na crno love :D Nema stolara da nema vilu i po a isto tako i molera. Krece i u po noci izmedji 00 i 04 ujutro.

Ovdje su cijene hrane toliko skocile da ti danac treba znatno vise para nego prije. Danska je dugo godina imala cijene hrane bagatela i ljudi su navikli da za 150€ si mogao jesti ko grof mjesec dana. Danas za 300€ jedva se cestito najedes ispod 400€ je vec stiskanje i gledanje gdje sta koliko kosta. Ja kad se sijetim davno za 50kr si mogao kao djete kupiti slatka da se saseres. Danas za 50kr mozes samo plakati.

Ovdje je mentalitet malo kao kod djece - kad naviknu da neke dobrote nemoj se usudjivati da to im ukines to je tu da tako ostane do kraja zivota, jer u suprotnom - Danci su takvi, smislit ce brojne cake da i tebe i drzavu zajebu kako stignu. I jednostavno o tom se i ne prica... svi su u javnosti za red i mir a svak kod kuce gleda svoja posla. I taj stav je u zadnjih nekoliko godina sve poznatiji. Cijene hrane su digle se od 200 do 700% zavisi sta (slatko je podiglo se za 350% u posjeku). A plate nisu ni za 15% u zadnjih 10 godina.



Danci jednostavno hoce poreze kao u Lihtenstaju, San Marinu i Andori. Znaci da se svede na nulu mozda samo da se za dravstveno i skolsko placa. Hoce vinjete i tako to pa nek svak placa koliko koristi ceste. Hoce VAT na harnu da se snizi na simbolican % ili da bude 0% Hoce da je porez na zaradu ispod 35% kao najvisi. Jer ovo danas sto drzava nudi kao socijalna pomoc i sl. stipendije nije dovoljno - pola stvari je ukinuto a porezi su i dalje skoro isti. Nema kontrole nad prodavacima tj. trgovinama koji kad drzava spusti neki porez cijene ostanu iste jer ond imaju masniju zaradu. Ovaj covjek u video ide jednom mjesecno u Njemacku po nabavku manje vise svega sto mu treba.

Jednostavno u Danskoj sve vise ljudi koji traze model Svicarske, da postanu ono sto je Svica a da nju sa mape izbirisu po tom pitanju. Da 80% plate ostane za uzivanja - mozda ne realno ali ovdje ljudi jednostavno su gladni onoga sto na tv cesto pustaju a to su vile na koje kakvim obalama i stanovi u koje kakvim metropolama - sto je jedan jednom politicar reako (danski) nemojte biti naivni i misliti da ljudi ne zele isto ono sto gledaju na TV a ako im ne dopustiti oni ce opet to ustvariti. Jednostavno nema danske porodice koja je u sredje visem sloju da nema racun na nekim ostvrima, Svici, Andori itd. To zna i drzava da % gledano velik je broj. Kad bilo sta pitas proskecnog danca odgovor je skupo je skupo je.

Ni jedan student i pokraj stipendije od cca. 750-800€ mjesecno nemoze sklopiti kraj s krajem ako nema neki poslic ali iopet je plafon 1.100€ netto jer inace pocinju da umanjuju stipendiju ako zaradjuje preko 300€ na mjesec. A bez pomoci roditelja nema sanse da ce prezivjeti a pogotovo ne u Kopenhagenu. Nije nista nenormalno da roditelji uzmu stan na kredit djetetu i onda djete i prijateljica ili prijatelj placaju roditeljima ratu jer je tako jeftinije nego biti direktno postanar.
El malagueño
Posts: 332
Joined: 04/06/2013 20:26

#70 Re: Dosta kuknjave

Post by El malagueño »

razonoda wrote:kako sam shvatila ta 'drzava' ima i kontrolu koliko toalet papira trosite,?
Na farmi, krava vise manje, zar je to toliko pod kontrolom.
Da ti samo znas kolike su kazne kad kao farmer proizvedes previse mlijeka! Tolike su kazne da se to mlijeko u tajnosti prosipa da ne sazna drzava. Jeftinie ga prosuti nego rizikovati kaznu. A te quote su toliko lukrativne da ima citav biznis. Farmer zatrazi quotu za recimo 2015 godinu. Al nema namjeru da je iskoristi. I onda ceka da neko proizvede previse pa mu proda to za astronomnu cijenu a ovaj je mora kupiti. Al sto jes jest, u EU je opet najbolje biti farmer...nema sansi da propadnes zbog protekcioniZma, subsidija i njihovog lobija

Zviz nisi u pravu. Cijene skacu upravo zbog farmerskog lobija i zastitni mjera. U eu je haman nemoguce uvesti proizvode iz drugih dijela svijeta zbog carinskih poreza. A ovi domaci nabili cijene i mora poskupiti
User avatar
amra67
Posts: 616
Joined: 07/11/2006 00:59

#71 Re: Dosta kuknjave

Post by amra67 »

El malagueño wrote:Daj amra67 ti si po ko zna koji put dokazala da slabo kontas. Ne volim te ljude koji pliuju nas dijasporce, ali nevolim bosnu zbog njih manje. To sto ne nemogu da se vratim jer nemam uslova neznaci da nr volim bih. Osim toga, to je moj licni stav i osjecaj i neznam sto me napadate zbog toga. Vriiediate me i ti i onaj zviz koji glumi plemica danskog a obicni debil koji nemoze ni trebe naci, i to u danskoj haha. Ne morate vi voljeti bosnu, jesam li vam ista rekao zbog toga ? Ja sam obisao vise svijeta nego i ti i zviz zajedno, zivio sam na raznim kontinentima, al to mjesto dje sam rodjen i za koje me vezu prve uspomene je usadjeno u meni. A sto se tice posjecivanja raznih restorana, klubova itd.. Haha ja kad sam npr plesao tango dosta vas je to samo vidjelo na discovery channelu u prilogu o argentini. Nije da se hvalim (nisam zviz) nego da ilustriram da moj osjecaj prema bih nema nikakve veze sa nekakvim uskim vidicima ili nesto slicno.
ovo je tvoj post koje si sam napisao! rekao si dovoljno..

Oni sto su jedva cekali da pobjegno od svojih mizernih zivota u jugi u kojoj nisu bili sretni. Iz matrijalnih ili drustvenih razloga (mala sredina, pa ako ispadnes paksu u raji neces imat drustvo citav zivot, izbjegavat ce te svako jer si paksu. Na zapadu je protok ljudi u gradovima ouno veci, samo upadnes u drugu raju. Eh zato vi nevolite bosnu. Sto ste jos uvijek oni supci koje svako izbjegava. Pa kad i dodjete glumite face, fol elita, nivo, visina. A u dusi ste isti oni malogradjani kao prije 20 godina.
El malagueño
Posts: 332
Joined: 04/06/2013 20:26

#72 Re: Dosta kuknjave

Post by El malagueño »

amra67 wrote:
El malagueño wrote:Daj amra67 ti si po ko zna koji put dokazala da slabo kontas. Ne volim te ljude koji pliuju nas dijasporce, ali nevolim bosnu zbog njih manje. To sto ne nemogu da se vratim jer nemam uslova neznaci da nr volim bih. Osim toga, to je moj licni stav i osjecaj i neznam sto me napadate zbog toga. Vriiediate me i ti i onaj zviz koji glumi plemica danskog a obicni debil koji nemoze ni trebe naci, i to u danskoj haha. Ne morate vi voljeti bosnu, jesam li vam ista rekao zbog toga ? Ja sam obisao vise svijeta nego i ti i zviz zajedno, zivio sam na raznim kontinentima, al to mjesto dje sam rodjen i za koje me vezu prve uspomene je usadjeno u meni. A sto se tice posjecivanja raznih restorana, klubova itd.. Haha ja kad sam npr plesao tango dosta vas je to samo vidjelo na discovery channelu u prilogu o argentini. Nije da se hvalim (nisam zviz) nego da ilustriram da moj osjecaj prema bih nema nikakve veze sa nekakvim uskim vidicima ili nesto slicno.
ovo je tvoj post koje si sam napisao! rekao si dovoljno..

Oni sto su jedva cekali da pobjegno od svojih mizernih zivota u jugi u kojoj nisu bili sretni. Iz matrijalnih ili drustvenih razloga (mala sredina, pa ako ispadnes paksu u raji neces imat drustvo citav zivot, izbjegavat ce te svako jer si paksu. Na zapadu je protok ljudi u gradovima ouno veci, samo upadnes u drugu raju. Eh zato vi nevolite bosnu. Sto ste jos uvijek oni supci koje svako izbjegava. Pa kad i dodjete glumite face, fol elita, nivo, visina. A u dusi ste isti oni malogradjani kao prije 20 godina.
Stojim iza toga. Nije uvreda, samo konstatacija
El malagueño
Posts: 332
Joined: 04/06/2013 20:26

#73 Re: Dosta kuknjave

Post by El malagueño »

amra67 wrote:
El malagueño wrote:Daj amra67 ti si po ko zna koji put dokazala da slabo kontas. Ne volim te ljude koji pliuju nas dijasporce, ali nevolim bosnu zbog njih manje. To sto ne nemogu da se vratim jer nemam uslova neznaci da nr volim bih. Osim toga, to je moj licni stav i osjecaj i neznam sto me napadate zbog toga. Vriiediate me i ti i onaj zviz koji glumi plemica danskog a obicni debil koji nemoze ni trebe naci, i to u danskoj haha. Ne morate vi voljeti bosnu, jesam li vam ista rekao zbog toga ? Ja sam obisao vise svijeta nego i ti i zviz zajedno, zivio sam na raznim kontinentima, al to mjesto dje sam rodjen i za koje me vezu prve uspomene je usadjeno u meni. A sto se tice posjecivanja raznih restorana, klubova itd.. Haha ja kad sam npr plesao tango dosta vas je to samo vidjelo na discovery channelu u prilogu o argentini. Nije da se hvalim (nisam zviz) nego da ilustriram da moj osjecaj prema bih nema nikakve veze sa nekakvim uskim vidicima ili nesto slicno.
ovo je tvoj post koje si sam napisao! rekao si dovoljno..

Oni sto su jedva cekali da pobjegno od svojih mizernih zivota u jugi u kojoj nisu bili sretni. Iz matrijalnih ili drustvenih razloga (mala sredina, pa ako ispadnes paksu u raji neces imat drustvo citav zivot, izbjegavat ce te svako jer si paksu. Na zapadu je protok ljudi u gradovima ouno veci, samo upadnes u drugu raju. Eh zato vi nevolite bosnu. Sto ste jos uvijek oni supci koje svako izbjegava. Pa kad i dodjete glumite face, fol elita, nivo, visina. A u dusi ste isti oni malogradjani kao prije 20 godina.

Jesi se prepoznala?
User avatar
amra67
Posts: 616
Joined: 07/11/2006 00:59

#74 Re: Dosta kuknjave

Post by amra67 »

El malagueño wrote:
amra67 wrote:
El malagueño wrote:Daj amra67 ti si po ko zna koji put dokazala da slabo kontas. Ne volim te ljude koji pliuju nas dijasporce, ali nevolim bosnu zbog njih manje. To sto ne nemogu da se vratim jer nemam uslova neznaci da nr volim bih. Osim toga, to je moj licni stav i osjecaj i neznam sto me napadate zbog toga. Vriiediate me i ti i onaj zviz koji glumi plemica danskog a obicni debil koji nemoze ni trebe naci, i to u danskoj haha. Ne morate vi voljeti bosnu, jesam li vam ista rekao zbog toga ? Ja sam obisao vise svijeta nego i ti i zviz zajedno, zivio sam na raznim kontinentima, al to mjesto dje sam rodjen i za koje me vezu prve uspomene je usadjeno u meni. A sto se tice posjecivanja raznih restorana, klubova itd.. Haha ja kad sam npr plesao tango dosta vas je to samo vidjelo na discovery channelu u prilogu o argentini. Nije da se hvalim (nisam zviz) nego da ilustriram da moj osjecaj prema bih nema nikakve veze sa nekakvim uskim vidicima ili nesto slicno.
ovo je tvoj post koje si sam napisao! rekao si dovoljno..

Oni sto su jedva cekali da pobjegno od svojih mizernih zivota u jugi u kojoj nisu bili sretni. Iz matrijalnih ili drustvenih razloga (mala sredina, pa ako ispadnes paksu u raji neces imat drustvo citav zivot, izbjegavat ce te svako jer si paksu. Na zapadu je protok ljudi u gradovima ouno veci, samo upadnes u drugu raju. Eh zato vi nevolite bosnu. Sto ste jos uvijek oni supci koje svako izbjegava. Pa kad i dodjete glumite face, fol elita, nivo, visina. A u dusi ste isti oni malogradjani kao prije 20 godina.

Jesi se prepoznala?
ne idem u bosnu kao prvo vec 14ak godina i ako sam bila bila sam iz nuzde i sto krace.. nisam poguzijà i ne fali mi nista odatle.. i za razliku od tebe koji si toliko putovao à nista nisi vidio ja sam vidjela i skontala koliki je dunjaluk i da bosna ovakva kakva je sad ne predstavlja meni licno nista izuzetno..kazu putujes da vidis i naucis..hvala Bogu ja vidjoh i nesto naucih..
El malagueño
Posts: 332
Joined: 04/06/2013 20:26

#75 Re: Dosta kuknjave

Post by El malagueño »

Jesi se prepoznala?[/quote]ne idem u bosnu kao prvo vec 14ak godina i ako sam bila bila sam iz nuzde i sto krace.. nisam poguzijà i ne fali mi nista odatle.. i za razliku od tebe koji si toliko putovao à nista nisi vidio ja sam vidjela i skontala koliki je dunjaluk i da bosna ovakva kakva je sad ne predstavlja meni licno nista izuzetno..kazu putujes da vidis i naucis..hvala Bogu ja vidjoh i nesto naucih..[/quote]


Citali smo o tvojim pustolovinama na "thajhjlhandhu" mojne vise "please"
Post Reply