Dosta kuknjave

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

El malagueño
Posts: 332
Joined: 04/06/2013 20:26

#26 Re: Dosta kuknjave

Post by El malagueño »

Zviz wrote:
vazi wrote: jovo na novo , jasta :D

vidis i meni to fali nakon 2-3 sedmice provedene u BiH: baget, sir, salate raznorazne...

interesantno je da ova fr hrana u BiH meni nema isti ukus niti npr sudzuk i suho meso, kad ih donesem ovamo, nemaju isti ukus kao u BiH ..Sve mi je ljepse u "maticnoj" zemlji:)))) (mozda smo i mi "ljepsi" u maticnoj zemlji....)

Medjutim, nostalgija mi nema veze konkretno ni sa sudzukom ni vlasickim sirom...nostalgija je zal za ukupnim ambijentom i mene zna spucati vikendom tj kad ne radim...nije to nista konkretno samo neka mala melanholija, dovoljno je izaci iz kuce i ona nestane

i , kao sto neko rece, ne druzim se plaho s nasim narodom, za to mi je dovoljan :sax:

Po prici par ljudi koji ideu jednom godisnje sa cestim preskakanjem po jednu godinu, isti kad gos se vrate iz BiH, zale kako u BiH ne valja nista. Doslovice nista. Od mentaliteta ljudi, pa komsiluka i nadalje. Dozivljavaju sebe kao pokretni bankomat, tako opisuju svoj "provod". Iskren da budem, u BiH idem rijedje nego u Belgiju iz vise razloga, ali nisam ignorant da kad idem u BIH da ocekujem bonton Becki, ili engleski. Ljudi u BiH su takvi kakvi su, nije nesto sto me privlaci ali to je takva sredina i tu se nece mnogo sta promjeniti brzo. Sto se hrane tice, ko zna rasukati burek taj ce ga znati napraviti i u po Japana, ko ne, nece mu ni pomoci fasirano meso iz BiH a ni puno da ga pravi u BiH. Te neke price da se meso iz BiH posebno puno razlikuje od mesa iz HR ili Italije tj. sirovo meso, je meni malo smijesno. Necu reci da ima razlike izmedju recimo nizozemskog, britanskog i danskog razlike. Sto se hrane tice i omladine, vecina djece koja je dosla u Dansku sa 10-15 starosti i nije toliko vezana za neka jela sa tih prostora a djeca koja je rodjena u Danskoj tj. Danasnja 15-20 god. su danci. Poznam tri porodice cija djeca vec 5-6 god. nisu vidili BiH niti ce. Niko im ne brani nego nece jednostavo, hoce sa svojim prijateljima da se druze preko ljeta, hoce da i oni posalju razglednicu razredu iz Barcelone, Thailanda itd. Mozda se svjestno stide bih, ali ovo je cinjenica. Vecina ih se i poudala i.i ozenila sa dancima. Ovdje danci i bosanci medjusobno bar kad je mladja generacija u pitanju nemaju nikakvih problema.
Malo si dosadan sa tom pricom, uvijek isto ponavljas. Svi smo svjesni da ima ljudi koji ne pate za bosnom. I ne moraju da pate. Ima ljudi kojima djeca biraju partnera drugog porijekla, nista lose imam toga u familiji. Al ima ljudi kojima bosna nedostaje, ima i djece koja vole ici dolje, ima ljudi koji su odrasli vani pa opet vole doci u bosnu i na balkan opcenito. Neznam sto uvijek tako reagujes, sto zelis da dokazes da ti ljudi razmisljaju pogresno, ili pak da ih ima sve vise koji razmisljaju suprotno. Nek razmisljaju brate. A pusti nas da nas na miru puca nostalgija. Uzgred, zna se koji ljudi najvise zele da zaborave porijeklo. Oni sto su jedva cekali da pobjegno od svojih mizernih zivota u jugi u kojoj nisu bili sretni. Iz matrijalnih ili drustvenih razloga (mala sredina, pa ako ispadnes paksu u raji neces imat drustvo citav zivot, izbjegavat ce te svako jer si paksu. Na zapadu je protok ljudi u gradovima ouno veci, samo upadnes u drugu raju. Eh zato vi nevolite bosnu. Sto ste jos uvijek oni supci koje svako izbjegava. Pa kad i dodjete glumite face, fol elita, nivo, visina. A u dusi ste isti oni malogradjani kao prije 20 godina. Dodjete u bih i pricate SVOJ jezik umjetnim naglaskom itd. Fuj

Mi koji smo otisli iz nuzde zbog rata itd, nama fali nasa avlija. I nikad je necemo zaboraviti. Kao ni nasa djeca. Iako nas u bosni pojedini pljuju, to nas ne zanima. Mi je i dalje volimo. Pljuvaci su samo kompleksasi koji bi sad zapalili vani da mogu

De nam reci danac, kako se ponasaju danci u drugim zemljama. Pljuju li na dansku i na porijeklo kao ti na svoje?
bella_ciao
Posts: 576
Joined: 16/10/2014 19:58

#27 Re: Dosta kuknjave

Post by bella_ciao »

:lol: :lol: :lol:

oplako sam ovo za meso
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#28 Re: Dosta kuknjave

Post by Zviz »

@ zak kosto: Lupas u prazno...

"Mi koji smo otisli iz nuzde zbog rata itd, nama fali nasa avlija. I nikad je necemo zaboraviti." Nebi se ti vratio na tu isti gdje god zivio... najlaske je laprditi u prazno i lupati po praznoj slami kao sto to cinis... ne kenjaj... ako ti ne dosatje sto se ne varatis na isto ili u BiH da si blize istoj?

Pusti mi tih supljih seljackih... sjedi u po Pariza a gleda vrijeme kakvo ce biti surta u Mostaru...

Ili zivi u Münchenu a nema pojma sta se oko njega desava, ali zato zna ko je koga jebo u nekoj vukojebini odakle potice.

Ako te dostaje spakuj prnje i vrati se. I rijesen problem. Nego ti bi jare i pare - e to nece da moze.

I porediti neke koji su napustili SFRJ jer su mogli financiski da stanu na noge u bilo kojoj drugoj drzavi za 2 dana i ostale gastarbajtere je isto kao da sebe poredis sa nekom baronskom porodicom. Jednostavno laprdas i glup si ko kamen. Kad napises doktorat i uspjesno ga odbranis onda picaj samnom do tada idi igraj klikera.
Last edited by Zviz on 17/10/2014 19:40, edited 1 time in total.
bella_ciao
Posts: 576
Joined: 16/10/2014 19:58

#29 Re: Dosta kuknjave

Post by bella_ciao »

Al ne mogu punit paprike s tim tamo meso :lol:
El malagueño
Posts: 332
Joined: 04/06/2013 20:26

#30 Re: Dosta kuknjave

Post by El malagueño »

Zviz wrote:@ zak kosto: Lupas u prazno...
Ko je zak kosto
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#31 Re: Dosta kuknjave

Post by Zviz »

bella_ciao wrote:Al ne mogu punit paprike s tim tamo meso :lol:

Ovdje su suili meso na radiatoru i prodavali sa naljepnicom Gavrilovic. :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#32 Re: Dosta kuknjave

Post by insomnia78 »

A ima smisla to sa mesom
Ne hrani se stoka niti uzgaja na isti nacin plus ni pasmina nije ista i eto ti drugacijeg okusa mesa "vani" i na nasim prostorima
El malagueño
Posts: 332
Joined: 04/06/2013 20:26

#33 Re: Dosta kuknjave

Post by El malagueño »

Zviz wrote:@ zak kosto: Lupas u prazno...

"Mi koji smo otisli iz nuzde zbog rata itd, nama fali nasa avlija. I nikad je necemo zaboraviti." Nebi se ti vratio na tu isti gdje god zivio... najlaske je laprditi u prazno i lupati po praznoj slami kao sto to cinis... ne kenjaj... ako ti ne dosatje sto se ne varatis na isto ili u BiH da si blize istoj?

Pusti mi tih supljih seljackih... sjedi u po Pariza a gleda vrijeme kakvo ce biti surta u Mostaru...

Ili zivi u Münchenu a nema pojma sta se oko njega desava, ali zato zna ko je koga jebo u nekoj vukojebini odakle potice.

Ako te dostaje spakuj prnje i vrati se. I rijesen problem. Nego ti bi jare i pare - e to nece da moze.

I porediti neke koji su napustili SFRJ jer su mogli financiski da stanu na noge u bilo kojoj drugoj drzavi za 2 dana i ostale gastarbajtere je isto kao da sebe poredis sa nekom baronskom porodicom. Jednostavno laprdas i glup si ko kamen. Kad napises doktorat i uspjesno ga odbranis onda picaj samnom do tada idi igraj klikera.
Hajdemo redom:

1 ne mogu da se vratim u bih i svoju avliju jer nije to nije ta avlija koju sam ostavio. Promjenilo se sve, od okoline pa do perspektive.

2 odkud tebi ideja da ja neznam sta se oko mene desava? Ljubav prema korijenima ne iskljucuje participaciju u drustvo u koje se covjek nalazi.istom logikom te mogu pitati zasto visis na klixu ako smo ti svi mi budale.

3 ko si ti da mi govoriw da kupim prnje i da idem bilo kuda?

4 nisi ti jedini mogao napustiti sfrj. Mogli su i moji roditelji pa cak i njihovi pa cak i oni prije njih. Bez problema. I finansijski i geografski. Nisu imali ti potrebu.

5 kako god ti sebe smatrao, potomak si gastarbajtera. I da imas 1000 doktorata. A i to nije sramota . Neznam sto se upinjes da budes oni sto nisi? A stidis se onog sto jesi?

6 biti iz baronske porodice neznaci nista samo po sebi. Ne biras dje se radjas i ko te radja, dakle to samo po sebi nije uspjeh nikakav

7 haha kad napisem doktorat? Odkud tebi ideja da si ti jedini na svijetu iki na forumu da ga ie napisao? Kako znas sta sam ja napisao ili pisem? Ja glup kao kamen? Do sad si svaku diskusiju izgubio od mene na osnovu argumenata. I sta radis sa tim silnim doktoratom ? Radis u birokratiji hahaha. Mladji sam od tebe najmanje 10 godina - a radim u izuzetno jakoj i respektabilnoj firmi i imam super posao, interesantan izazovan. Za razliku od tebe. Ko je glup kqo kaken? To ti argument?

8 a sto se tice vrijedjanja, jel to tako jedan doctor nauka sa danskim obrazovanj razgovara? Zvize zvize...
El malagueño
Posts: 332
Joined: 04/06/2013 20:26

#34 Re: Dosta kuknjave

Post by El malagueño »

Sjo kad sad uleti i kao prije par postova unazad kaze: da da ali ali .. Ali ja pricam danski! Ti ne znas da pricas danski! :|
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#35 Re: Dosta kuknjave

Post by stakasa »

Zviz wrote:
bella_ciao wrote:Al ne mogu punit paprike s tim tamo meso :lol:

Ovdje su suili meso na radiatoru i prodavali sa naljepnicom Gavrilovic. :D
Lazes kao i obicno
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#36 Re: Dosta kuknjave

Post by O'zone »

Da je otići odavde jeo bih sojine burgere :mrgreen:
El malagueño
Posts: 332
Joined: 04/06/2013 20:26

#37 Re: Dosta kuknjave

Post by El malagueño »

O'zone wrote:Da je otići odavde jeo bih sojine burgere :mrgreen:
Ko je sojo :p kakvi su mu burgeri :). ?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#38 Re: Dosta kuknjave

Post by insomnia78 »

O'zone wrote:Da je otići odavde jeo bih sojine burgere :mrgreen:
El malagueño wrote:
O'zone wrote:Da je otići odavde jeo bih sojine burgere :mrgreen:
Ko je sojo :p kakvi su mu burgeri :). ?
:D
El malagueño
Posts: 332
Joined: 04/06/2013 20:26

#39 Re: Dosta kuknjave

Post by El malagueño »

insomnia78 wrote:
O'zone wrote:Da je otići odavde jeo bih sojine burgere :mrgreen:
El malagueño wrote:
O'zone wrote:Da je otići odavde jeo bih sojine burgere :mrgreen:
Ko je sojo :p kakvi su mu burgeri :). ?
:D
Sad kad zviz uskoci i kaze kako sam glup ko kamen jer neznam sta je soja, te da sva elita u danskoj to jede umjesto mesa. Vjerovatno je i o tome pisao doktorat :)
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#40 Re: Dosta kuknjave

Post by vazi »

insomnia78 wrote:
El malagueño wrote:
Zviz wrote:@žak kosto

je ne peur mon cheri...
Francuski ti je ocajan. Pravilno je: je n' ai pas peur, mon chéri. I nemoj vise da se hvalis kako parlas francuski. Stvarno veze nemas. A sad opleti kako je bosanska hrana karina i da se samo hranis u elitarnim restoranima pa da ti nista ne nedostaje iz bih itd, jer si svjeCKi cojik, ma znas
Ba ono, standardno tvoje
Ako on odgovara njoj, k'o sto je napis'o, nece da moze :D "mon chéri", zato sto je u muskom rodu
Znaci pravilno bi bilo, ako vec insistiramo na pravilnosti "je n'ai pas peur ma chérie"
Edit, @Zviz je to napis'o fonetski
@Insomnia, ento ti na fb grupa "bosanci u fracuskoj" da vidis derneka:))
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#41 Re: Dosta kuknjave

Post by uglavnomja »

jedem argetu, original i sudzuku brajlovic made in eu :P

a vi se svadjajte :D
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#42 Re: Dosta kuknjave

Post by Danguba »

ima li gdje kupiti kranjske kobasice da me zelja mine?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#43 Re: Dosta kuknjave

Post by insomnia78 »

vazi wrote:
insomnia78 wrote:
El malagueño wrote: Francuski ti je ocajan. Pravilno je: je n' ai pas peur, mon chéri. I nemoj vise da se hvalis kako parlas francuski. Stvarno veze nemas. A sad opleti kako je bosanska hrana karina i da se samo hranis u elitarnim restoranima pa da ti nista ne nedostaje iz bih itd, jer si svjeCKi cojik, ma znas
Ba ono, standardno tvoje
Ako on odgovara njoj, k'o sto je napis'o, nece da moze :D "mon chéri", zato sto je u muskom rodu
Znaci pravilno bi bilo, ako vec insistiramo na pravilnosti "je n'ai pas peur ma chérie"
Edit, @Zviz je to napis'o fonetski
@Insomnia, ento ti na fb grupa "bosanci u fracuskoj" da vidis derneka:))
Vidio sam
Nije to moj tip price, niti raje jbg
Désolé, sto bi reko Švabo, Čeh i Englez
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#44 Re: Dosta kuknjave

Post by Zviz »

uglavnomja wrote:jedem argetu, original i sudzuku brajlovic made in eu :P

a vi se svadjajte :D
A nisi ni ti punio paprike :lol:

Posto si platio Argetu u Norge? Ako je u Danmark 14-15kr onaj kolut u Norge sigurno nije ispod.
User avatar
Maverick78
Posts: 851
Joined: 09/05/2012 01:15
Location: Malmö / Sweden

#45 Re: Sv: Dosta kuknjave

Post by Maverick78 »

uglavnomja wrote:jedem argetu, original i sudzuku brajlovic made in eu :P

a vi se svadjajte :D
Ma ima i sve drugo, tako da što se tiče hrane uvijek se može čovjek podsjetiti na ono dole :mrgreen:

Inače, uvijek će biti onih što kukaju. Nekom sav rahatluk svijeta da se pruži, opet će biti nezadovoljan.
User avatar
amra67
Posts: 616
Joined: 07/11/2006 00:59

#46 Re: Dosta kuknjave

Post by amra67 »

El malagueño wrote:
Zviz wrote:
vazi wrote: jovo na novo , jasta :D

vidis i meni to fali nakon 2-3 sedmice provedene u BiH: baget, sir, salate raznorazne...

interesantno je da ova fr hrana u BiH meni nema isti ukus niti npr sudzuk i suho meso, kad ih donesem ovamo, nemaju isti ukus kao u BiH ..Sve mi je ljepse u "maticnoj" zemlji:)))) (mozda smo i mi "ljepsi" u maticnoj zemlji....)

Medjutim, nostalgija mi nema veze konkretno ni sa sudzukom ni vlasickim sirom...nostalgija je zal za ukupnim ambijentom i mene zna spucati vikendom tj kad ne radim...nije to nista konkretno samo neka mala melanholija, dovoljno je izaci iz kuce i ona nestane

i , kao sto neko rece, ne druzim se plaho s nasim narodom, za to mi je dovoljan :sax:

Po prici par ljudi koji ideu jednom godisnje sa cestim preskakanjem po jednu godinu, isti kad gos se vrate iz BiH, zale kako u BiH ne valja nista. Doslovice nista. Od mentaliteta ljudi, pa komsiluka i nadalje. Dozivljavaju sebe kao pokretni bankomat, tako opisuju svoj "provod". Iskren da budem, u BiH idem rijedje nego u Belgiju iz vise razloga, ali nisam ignorant da kad idem u BIH da ocekujem bonton Becki, ili engleski. Ljudi u BiH su takvi kakvi su, nije nesto sto me privlaci ali to je takva sredina i tu se nece mnogo sta promjeniti brzo. Sto se hrane tice, ko zna rasukati burek taj ce ga znati napraviti i u po Japana, ko ne, nece mu ni pomoci fasirano meso iz BiH a ni puno da ga pravi u BiH. Te neke price da se meso iz BiH posebno puno razlikuje od mesa iz HR ili Italije tj. sirovo meso, je meni malo smijesno. Necu reci da ima razlike izmedju recimo nizozemskog, britanskog i danskog razlike. Sto se hrane tice i omladine, vecina djece koja je dosla u Dansku sa 10-15 starosti i nije toliko vezana za neka jela sa tih prostora a djeca koja je rodjena u Danskoj tj. Danasnja 15-20 god. su danci. Poznam tri porodice cija djeca vec 5-6 god. nisu vidili BiH niti ce. Niko im ne brani nego nece jednostavo, hoce sa svojim prijateljima da se druze preko ljeta, hoce da i oni posalju razglednicu razredu iz Barcelone, Thailanda itd. Mozda se svjestno stide bih, ali ovo je cinjenica. Vecina ih se i poudala i.i ozenila sa dancima. Ovdje danci i bosanci medjusobno bar kad je mladja generacija u pitanju nemaju nikakvih problema.
Malo si dosadan sa tom pricom, uvijek isto ponavljas. Svi smo svjesni da ima ljudi koji ne pate za bosnom. I ne moraju da pate. Ima ljudi kojima djeca biraju partnera drugog porijekla, nista lose imam toga u familiji. Al ima ljudi kojima bosna nedostaje, ima i djece koja vole ici dolje, ima ljudi koji su odrasli vani pa opet vole doci u bosnu i na balkan opcenito. Neznam sto uvijek tako reagujes, sto zelis da dokazes da ti ljudi razmisljaju pogresno, ili pak da ih ima sve vise koji razmisljaju suprotno. Nek razmisljaju brate. A pusti nas da nas na miru puca nostalgija. Uzgred, zna se koji ljudi najvise zele da zaborave porijeklo. Oni sto su jedva cekali da pobjegno od svojih mizernih zivota u jugi u kojoj nisu bili sretni. Iz matrijalnih ili drustvenih razloga (mala sredina, pa ako ispadnes paksu u raji neces imat drustvo citav zivot, izbjegavat ce te svako jer si paksu. Na zapadu je protok ljudi u gradovima ouno veci, samo upadnes u drugu raju. Eh zato vi nevolite bosnu. Sto ste jos uvijek oni supci koje svako izbjegava. Pa kad i dodjete glumite face, fol elita, nivo, visina. A u dusi ste isti oni malogradjani kao prije 20 godina. Dodjete u bih i pricate SVOJ jezik umjetnim naglaskom itd. Fuj

Mi koji smo otisli iz nuzde zbog rata itd, nama fali nasa avlija. I nikad je necemo zaboraviti. Kao ni nasa djeca. Iako nas u bosni pojedini pljuju, to nas ne zanima. Mi je i dalje volimo. Pljuvaci su samo kompleksasi koji bi sad zapalili vani da mogu

De nam reci danac, kako se ponasaju danci u drugim zemljama. Pljuju li na dansku i na porijeklo kao ti na svoje?
da me neko plluje a da ga volim :run: vi sto patite za bosnom a zivite vani ste stvarno dvolicni..isto kao za vrijeme rata..oni sto su bili vani vise su je branili nego oni sto su ginuli..mene samo interesuje sta te to toliko privlaci bosni kad "svi" sad koji tamo
zive im je bosne do one muske stvari..ocigledno da ti idealizujes bosnu jer ako je volis onda bi trebao da zivis u njoj.sta te sprecava? vi bi da slusate ac/dc a da igrate kolo... :mrgreen:

http://youtu.be/GQWxL-nXkFM

Ne idealizujem ni ovu drzavu u kojoj sad zivim ali priznaj da ti je ta drzava mnogo vise dala kao i meni nego ova sadasnja bosna..ona bosna i sfrj su davno umrle..u to se ne vrijedi vise kleti..moje avlije nema vise kao ni tvoje..ja prebolila iz razloga sto idem dalje à ne nazad..holandjani npr. takodje napustaju holandiju i znam neke koji nece nikad da se vrate iako mogu i nisu bas ponosni na svoju maticnu drzavu..svako ima svoj razlog..svako ide tamo gdje misli ili mu je ljepse i bolje..nista tu nije lose..da nesto volim treba da me privlaci à u ovom momentu ne vidim sta bi me za bosnu vezalo ili da kazem da mi se svidja ili nedostaje ..bila nekad davno jedna bosna onakva kakvu je ja pamtim à takva na zalost ne postoji vise...sahranjena u sjecanjima i u stvarnosti..
DZONPI
Posts: 1115
Joined: 03/05/2009 14:19

#47 Re: Dosta kuknjave

Post by DZONPI »

Samo da sarnem da ga ti zviz fakat znas sto kazu zakuhat.Pusti ba i druge nesto da kazu.halo pa nisi ni ti svemoguc.Ti si odveo temu tamo gdje veze nema.Ja govorim o nasim lolama koji neznaju iskoristit ponudjeno.Halo pa samo u haolandiji imas stotine razlicitih restorana pa brobaj jadan nekad nesto drugo mozda je cak i ukusnije od tamo neke nase janjetine ili cevapa.Izadji negdje ima dzez klubova rock kafica svega ali znas sta je fazon nasem loli da doceka vikend vidi jarana i opale po grandu gajbi i udri kukaj brate vidi tuge goleme.Vidi sta me snadje u zivotu.Poenta da se ljudi predali koda su osudjeni nista ih ne interesuje.Pa nemoze ti bit dobro ako si guzovima ovdje a glavom dole.
bella_ciao
Posts: 576
Joined: 16/10/2014 19:58

#48 Re: Dosta kuknjave

Post by bella_ciao »

Ko god pati za bosnom i mesom bosanskim i paprikama i cevapima. Vratite se ovamo. Eto jednostavno.


Da vidim koliko cete izdrzati u ovoj nasoj ljepoti
El malagueño
Posts: 332
Joined: 04/06/2013 20:26

#49 Re: Dosta kuknjave

Post by El malagueño »

Daj amra67 ti si po ko zna koji put dokazala da slabo kontas. Ne volim te ljude koji pliuju nas dijasporce, ali nevolim bosnu zbog njih manje. To sto ne nemogu da se vratim jer nemam uslova neznaci da nr volim bih. Osim toga, to je moj licni stav i osjecaj i neznam sto me napadate zbog toga. Vriiediate me i ti i onaj zviz koji glumi plemica danskog a obicni debil koji nemoze ni trebe naci, i to u danskoj haha. Ne morate vi voljeti bosnu, jesam li vam ista rekao zbog toga ? Ja sam obisao vise svijeta nego i ti i zviz zajedno, zivio sam na raznim kontinentima, al to mjesto dje sam rodjen i za koje me vezu prve uspomene je usadjeno u meni. A sto se tice posjecivanja raznih restorana, klubova itd.. Haha ja kad sam npr plesao tango dosta vas je to samo vidjelo na discovery channelu u prilogu o argentini. Nije da se hvalim (nisam zviz) nego da ilustriram da moj osjecaj prema bih nema nikakve veze sa nekakvim uskim vidicima ili nesto slicno.
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#50 Re: Dosta kuknjave

Post by razonoda »

DZONPI wrote:Samo da sarnem da ga ti zviz fakat znas sto kazu zakuhat.Pusti ba i druge nesto da kazu.halo pa nisi ni ti svemoguc.Ti si odveo temu tamo gdje veze nema.Ja govorim o nasim lolama koji neznaju iskoristit ponudjeno.Halo pa samo u haolandiji imas stotine razlicitih restorana pa brobaj jadan nekad nesto drugo mozda je cak i ukusnije od tamo neke nase janjetine ili cevapa.Izadji negdje ima dzez klubova rock kafica svega ali znas sta je fazon nasem loli da doceka vikend vidi jarana i opale po grandu gajbi i udri kukaj brate vidi tuge goleme.Vidi sta me snadje u zivotu.Poenta da se ljudi predali koda su osudjeni nista ih ne interesuje.Pa nemoze ti bit dobro ako si guzovima ovdje a glavom dole.
Sto se tice ZVIZ pisanja , ja sam mu zahvalna jer je opisao zemlje sjevera koje je on posjetio,opsirno. Jeli tacno to sto je pisao , nije toliko bitno, info. se mogu uporediti, al globalno sam dobila sliku zivota u tim zemljama, sto me interesovalo.
Ljudi koji imaju djecu i zive vani imaju druge poglede i zapazanja.
Post Reply