Dosta kuknjave

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#101 Re: Dosta kuknjave

Post by Jack Be Nimble »

Grozde, smokva, patlidzan, klena i skobalja da zakacim na udicu, da mi neko napravi bumbar i to bi bilo to sto mi ono istinski fali. Al od svega toga hocu grozde.

/end kuknjava
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#102 Re: Dosta kuknjave

Post by stakasa »

Jack Be Nimble wrote:Grozde, smokva, patlidzan, klena i skobalja da zakacim na udicu, da mi neko napravi bumbar i to bi bilo to sto mi ono istinski fali. Al od svega toga hocu grozde.

/end kuknjava
Sta fali kalifornijskom
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#103 Re: Dosta kuknjave

Post by Jack Be Nimble »

stakasa wrote:
Jack Be Nimble wrote:Grozde, smokva, patlidzan, klena i skobalja da zakacim na udicu, da mi neko napravi bumbar i to bi bilo to sto mi ono istinski fali. Al od svega toga hocu grozde.

/end kuknjava
Sta fali kalifornijskom
Nisam nikada imao prilike da probam kalifornijsko u kaliforniji. Mogu da kupim u prodavnicama ali u toku sezone to grozde nije blizu nasem. Jednostavno nije slatko.
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#104 Re: Dosta kuknjave

Post by prog321 »

Jack Be Nimble wrote: Nisam nikada imao prilike da probam kalifornijsko u kaliforniji. Mogu da kupim u prodavnicama ali u toku sezone to grozde nije blizu nasem. Jednostavno nije slatko.
Jer je GMO ;-)
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#105 Re: Dosta kuknjave

Post by stakasa »

Jack Be Nimble wrote:
stakasa wrote:
Jack Be Nimble wrote:Grozde, smokva, patlidzan, klena i skobalja da zakacim na udicu, da mi neko napravi bumbar i to bi bilo to sto mi ono istinski fali. Al od svega toga hocu grozde.

/end kuknjava
Sta fali kalifornijskom
Nisam nikada imao prilike da probam kalifornijsko u kaliforniji. Mogu da kupim u prodavnicama ali u toku sezone to grozde nije blizu nasem. Jednostavno nije slatko.
Toplije je nego u Ljubuskom, trebali bi imat dobro grozde, zato kazem
DZONPI
Posts: 1115
Joined: 03/05/2009 14:19

#106 Re: Dosta kuknjave

Post by DZONPI »

Halo ovdje pokretac teme koja vise veze nema sa onim sto ja napisa.Nisam ja nikakav ni savjetnik ni pametnjakovic ali ja govorim ovdje o ljudima iz bosne koji ne iskoristavaju zivotne ponude nego im se sva prica odvija joj jest dobro bilo joj da mi je ko u titino doba radit samo do 3 joj nije ovdje paradajz ko dole.halo prodje im 20 godina u toj prici.kad bi ih sad upito kako ti prodje ovaj mjesec dobio bi odgovor eto radio eto iso na pijacu eto sta ces.Pa makni jadan digni supak pa otidji na plantazu cvjeca otidji u mali grad otidji u amstardam otidji u den Haag na plazu prosetaj otidji negdje na veceru idi u kino digni guzicu a nemoj cekat kad ce ljeto pa se ide u bosnu e onda ce se nac prica ovaj mjesec sam bio u bosni.Nemoj zajabavat i kad prodje taj mjesec BOSNE LJUDI SE POVUKU ISTO KODA SU UMRLI KODA TRENUTNI ZIVOT NE POSTOJI.U TOM JE POENTA OVE TEME STO LJUDI MOJI MORATE ZIVIT I OSTALIH 11 MJESECI.NIJE ZIVOT ONAJ 1 MJESEC STO STE GA PROVELI U BOSNI.Vozdra.
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#107 Re: Dosta kuknjave

Post by prog321 »

DZONPI wrote:Halo ovdje pokretac teme koja vise veze nema sa onim sto ja napisa.Nisam ja nikakav ni savjetnik ni pametnjakovic ali ja govorim ovdje o ljudima iz bosne koji ne iskoristavaju zivotne ponude nego im se sva prica odvija joj jest dobro bilo joj da mi je ko u titino doba radit samo do 3 joj nije ovdje paradajz ko dole.halo prodje im 20 godina u toj prici.kad bi ih sad upito kako ti prodje ovaj mjesec dobio bi odgovor eto radio eto iso na pijacu eto sta ces.Pa makni jadan digni supak pa otidji na plantazu cvjeca otidji u mali grad otidji u amstardam otidji u den Haag na plazu prosetaj otidji negdje na veceru idi u kino digni guzicu a nemoj cekat kad ce ljeto pa se ide u bosnu e onda ce se nac prica ovaj mjesec sam bio u bosni.Nemoj zajabavat i kad prodje taj mjesec BOSNE LJUDI SE POVUKU ISTO KODA SU UMRLI KODA TRENUTNI ZIVOT NE POSTOJI.U TOM JE POENTA OVE TEME STO LJUDI MOJI MORATE ZIVIT I OSTALIH 11 MJESECI.NIJE ZIVOT ONAJ 1 MJESEC STO STE GA PROVELI U BOSNI.Vozdra.

Kad bi tako vecina nasih dijasporasa trosila na izlaske u recimo Holandiji, onda ne bi imali dovoljno novca da dodju u BiH preko ljeta :mrgreen:
User avatar
amra67
Posts: 616
Joined: 07/11/2006 00:59

#108 Re: Dosta kuknjave

Post by amra67 »

DZONPI wrote:Halo ovdje pokretac teme koja vise veze nema sa onim sto ja napisa.Nisam ja nikakav ni savjetnik ni pametnjakovic ali ja govorim ovdje o ljudima iz bosne koji ne iskoristavaju zivotne ponude nego im se sva prica odvija joj jest dobro bilo joj da mi je ko u titino doba radit samo do 3 joj nije ovdje paradajz ko dole.halo prodje im 20 godina u toj prici.kad bi ih sad upito kako ti prodje ovaj mjesec dobio bi odgovor eto radio eto iso na pijacu eto sta ces.Pa makni jadan digni supak pa otidji na plantazu cvjeca otidji u mali grad otidji u amstardam otidji u den Haag na plazu prosetaj otidji negdje na veceru idi u kino digni guzicu a nemoj cekat kad ce ljeto pa se ide u bosnu e onda ce se nac prica ovaj mjesec sam bio u bosni.Nemoj zajabavat i kad prodje taj mjesec BOSNE LJUDI SE POVUKU ISTO KODA SU UMRLI KODA TRENUTNI ZIVOT NE POSTOJI.U TOM JE POENTA OVE TEME STO LJUDI MOJI MORATE ZIVIT I OSTALIH 11 MJESECI.NIJE ZIVOT ONAJ 1 MJESEC STO STE GA PROVELI U BOSNI.Vozdra.
to i jeste poenta zivljenja a ne kao sto i sam kazes 11 mjeseci poste pa se ocepe...evropa je mala svugdje stignes za 2 sata ..iskoristi to! Ako ne avionom onda busom..karte za london, pariz,prag,budimpestu ...i za gradove njemacke ne kostaju nista..otidji, vidi provedi se..vikend proveden u ovim gradovima je nezaboravljiv dogadjaj..u drzavi u kojoj zivis ima i te kako zivota za proziviti..kad sam dosla u A'dam svaki vinkend sam izlazila..leidseplein, rembrandtplein, torbekeplein , jordan, sve festivale po nekoliko puta i godina bila..sjecam se dok je IT club bij otvoren,, roxy, mazzo...na leidsepleinu 10tine poznatih kafebar npr Het feest van Joop je meni bij nezaboravljiv, Cooldown i la Bastila ..Jos u ovm godinama move to THE groove :) prije nekoliko godina club Panama je bio aktuelan a sad kad izlazim vise izlazim Jordan i holandske kafei jer se dosta toga iscejfalo godinama a i stari se :mrgreen: i pocinje me nervirati da svi izlaze da budu vidjeni i da vide ..prije je bio izlazim da se provedes :mrgreen: danas i staro i mlado bez izuzetaka u kaficima, klubovima.. sve visé bulje u tel. nego se zabavljaju...slikanja i odmah postavljanje tih istih na fakebook na kojen je sve idealno, cool sexy..i puni stolovi sa hranom...not my cup of tea..
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#109 Re: Dosta kuknjave

Post by vazi »

amra67 wrote:
DZONPI wrote:Halo ovdje pokretac teme koja vise veze nema sa onim sto ja napisa.Nisam ja nikakav ni savjetnik ni pametnjakovic ali ja govorim ovdje o ljudima iz bosne koji ne iskoristavaju zivotne ponude nego im se sva prica odvija joj jest dobro bilo joj da mi je ko u titino doba radit samo do 3 joj nije ovdje paradajz ko dole.halo prodje im 20 godina u toj prici.kad bi ih sad upito kako ti prodje ovaj mjesec dobio bi odgovor eto radio eto iso na pijacu eto sta ces.Pa makni jadan digni supak pa otidji na plantazu cvjeca otidji u mali grad otidji u amstardam otidji u den Haag na plazu prosetaj otidji negdje na veceru idi u kino digni guzicu a nemoj cekat kad ce ljeto pa se ide u bosnu e onda ce se nac prica ovaj mjesec sam bio u bosni.Nemoj zajabavat i kad prodje taj mjesec BOSNE LJUDI SE POVUKU ISTO KODA SU UMRLI KODA TRENUTNI ZIVOT NE POSTOJI.U TOM JE POENTA OVE TEME STO LJUDI MOJI MORATE ZIVIT I OSTALIH 11 MJESECI.NIJE ZIVOT ONAJ 1 MJESEC STO STE GA PROVELI U BOSNI.Vozdra.
to i jeste poenta zivljenja a ne kao sto i sam kazes 11 mjeseci poste pa se ocepe...evropa je mala svugdje stignes za 2 sata ..iskoristi to! Ako ne avionom onda busom..karte za london, pariz,prag,budimpestu ...i za gradove njemacke ne kostaju nista..otidji, vidi provedi se..vikend proveden u ovim gradovima je nezaboravljiv dogadjaj..u drzavi u kojoj zivis ima i te kako zivota za proziviti..kad sam dosla u A'dam svaki vinkend sam izlazila..leidseplein, rembrandtplein, torbekeplein , jordan, sve festivale po nekoliko puta i godina bila..sjecam se dok je IT club bij otvoren,, roxy, mazzo...na leidsepleinu 10tine poznatih kafebar npr Het feest van Joop je meni bij nezaboravljiv, Cooldown i la Bastila ..Jos u ovm godinama move to THE groove :) prije nekoliko godina club Panama je bio aktuelan a sad kad izlazim vise izlazim Jordan i holandske kafei jer se dosta toga iscejfalo godinama a i stari se :mrgreen: i pocinje me nervirati da svi izlaze da budu vidjeni i da vide ..prije je bio izlazim da se provedes :mrgreen: danas i staro i mlado bez izuzetaka u kaficima, klubovima.. sve visé bulje u tel. nego se zabavljaju...slikanja i odmah postavljanje tih istih na fakebook na kojen je sve idealno, cool sexy..i puni stolovi sa hranom...not my cup of tea..
:thumbup:

ce n'est pas ma tasse de thé non plus :thumbup:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#110 Re: Dosta kuknjave

Post by uglavnomja »

sa cajevima nemam problema :oops: uspjesno ih izbjegavam :D


ali imam, recimo, sa majonezom :D

u mojoj kuci je uvijek bila thommy majoneza, za sendvice, za rusku salatu ... a u norveskoj preovladava neka njihova majoneza koja veze sa ukusom thommy majoneze nema. ima i hellmans, moze se naci, ali je i ona nekakva bljutava. po turskim buticima ima nekih turskih, isto nidje veze sa onim sto je za mene majoneza 8)

to je problem ljudi koji su odrasli na jednoj vrsti hrane. mogu se prilagoditi necemu novom, potpuno novom, ali nesto sto postoji od ranije se tesko moze promijeniti. nikada sudzuka made in eu nece meni biti ista kao ona iz trznice, made in visoko. dok recimo jednom klincu koji se navikao na tu iz eu ona iz trznice nista ne valja :run:
El malagueño
Posts: 332
Joined: 04/06/2013 20:26

#111 Re: Dosta kuknjave

Post by El malagueño »

amra67 wrote:
DZONPI wrote:Halo ovdje pokretac teme koja vise veze nema sa onim sto ja napisa.Nisam ja nikakav ni savjetnik ni pametnjakovic ali ja govorim ovdje o ljudima iz bosne koji ne iskoristavaju zivotne ponude nego im se sva prica odvija joj jest dobro bilo joj da mi je ko u titino doba radit samo do 3 joj nije ovdje paradajz ko dole.halo prodje im 20 godina u toj prici.kad bi ih sad upito kako ti prodje ovaj mjesec dobio bi odgovor eto radio eto iso na pijacu eto sta ces.Pa makni jadan digni supak pa otidji na plantazu cvjeca otidji u mali grad otidji u amstardam otidji u den Haag na plazu prosetaj otidji negdje na veceru idi u kino digni guzicu a nemoj cekat kad ce ljeto pa se ide u bosnu e onda ce se nac prica ovaj mjesec sam bio u bosni.Nemoj zajabavat i kad prodje taj mjesec BOSNE LJUDI SE POVUKU ISTO KODA SU UMRLI KODA TRENUTNI ZIVOT NE POSTOJI.U TOM JE POENTA OVE TEME STO LJUDI MOJI MORATE ZIVIT I OSTALIH 11 MJESECI.NIJE ZIVOT ONAJ 1 MJESEC STO STE GA PROVELI U BOSNI.Vozdra.
to i jeste poenta zivljenja a ne kao sto i sam kazes 11 mjeseci poste pa se ocepe...evropa je mala svugdje stignes za 2 sata ..iskoristi to! Ako ne avionom onda busom..karte za london, pariz,prag,budimpestu ...i za gradove njemacke ne kostaju nista..otidji, vidi provedi se..vikend proveden u ovim gradovima je nezaboravljiv dogadjaj..u drzavi u kojoj zivis ima i te kako zivota za proziviti..kad sam dosla u A'dam svaki vinkend sam izlazila..leidseplein, rembrandtplein, torbekeplein , jordan, sve festivale po nekoliko puta i godina bila..sjecam se dok je IT club bij otvoren,, roxy, mazzo...na leidsepleinu 10tine poznatih kafebar npr Het feest van Joop je meni bij nezaboravljiv, Cooldown i la Bastila ..Jos u ovm godinama move to THE groove :) prije nekoliko godina club Panama je bio aktuelan a sad kad izlazim vise izlazim Jordan i holandske kafei jer se dosta toga iscejfalo godinama a i stari se :mrgreen: i pocinje me nervirati da svi izlaze da budu vidjeni i da vide ..prije je bio izlazim da se provedes :mrgreen: danas i staro i mlado bez izuzetaka u kaficima, klubovima.. sve visé bulje u tel. nego se zabavljaju...slikanja i odmah postavljanje tih istih na fakebook na kojen je sve idealno, cool sexy..i puni stolovi sa hranom...not my cup of tea..
Joj amra ti kao da si s marsa pala. Sta nabrajas to? Leidseplein? Rembrandtplein? Jordaaan? Super, ako volis takva mjesta.. Leidseplein samo za provincijalce koji neznaju dalje od leidsepleina. Rembrandtplein ista stvar. Jordaan? Haj mi objasni koja je razlika izmedju narodnjaka holandski koji se slusaju u njihovim birtijama (hazes, zangeres zonder naam i takve gluposti) ili nasih birtija gdje se slusa toma zdravkovic ili haris dzinovic? Osim stoovo zadnje mene moze emotivno da dirne. Sto hazesu nikad nece uspjeti. Ali ako slusas nase narodne onda si valjda seljak. A kad slusas holandske si izgleda kulturan.

Ima holandija sigurno nesto da ponudi. Ali dosta toga i fali. Imaju more, ali je ruzno i prljavo. Nemozes ni da se normalno okupas. Nidje rijeke cista da raspalis rostilj, malo meracis. Upalis rostilj nedje odmah eto ti murije, pocne srat kako to ne moze itd. Okrenes jagnje u svojoj basci neko ti dodje srati jer pobogu to je maltretiranje Zivotinja (zamisli). Nemozes otici srat da ti ne treba neka dozvola. Al meni je najveca shega sto ova starudija (40+) piski od srece kad vidi nesto svijeta. A mi mladji koji smo obisli vise zemalja sa 30 godina nego vi sa 50.. Nas nije tako lako oduseviti sa nekim festivalom ili nekim bruine kroeg. Shvatas?
User avatar
amra67
Posts: 616
Joined: 07/11/2006 00:59

#112 Re: Dosta kuknjave

Post by amra67 »

El malagueño wrote:
amra67 wrote:
DZONPI wrote:Halo ovdje pokretac teme koja vise veze nema sa onim sto ja napisa.Nisam ja nikakav ni savjetnik ni pametnjakovic ali ja govorim ovdje o ljudima iz bosne koji ne iskoristavaju zivotne ponude nego im se sva prica odvija joj jest dobro bilo joj da mi je ko u titino doba radit samo do 3 joj nije ovdje paradajz ko dole.halo prodje im 20 godina u toj prici.kad bi ih sad upito kako ti prodje ovaj mjesec dobio bi odgovor eto radio eto iso na pijacu eto sta ces.Pa makni jadan digni supak pa otidji na plantazu cvjeca otidji u mali grad otidji u amstardam otidji u den Haag na plazu prosetaj otidji negdje na veceru idi u kino digni guzicu a nemoj cekat kad ce ljeto pa se ide u bosnu e onda ce se nac prica ovaj mjesec sam bio u bosni.Nemoj zajabavat i kad prodje taj mjesec BOSNE LJUDI SE POVUKU ISTO KODA SU UMRLI KODA TRENUTNI ZIVOT NE POSTOJI.U TOM JE POENTA OVE TEME STO LJUDI MOJI MORATE ZIVIT I OSTALIH 11 MJESECI.NIJE ZIVOT ONAJ 1 MJESEC STO STE GA PROVELI U BOSNI.Vozdra.
to i jeste poenta zivljenja a ne kao sto i sam kazes 11 mjeseci poste pa se ocepe...evropa je mala svugdje stignes za 2 sata ..iskoristi to! Ako ne avionom onda busom..karte za london, pariz,prag,budimpestu ...i za gradove njemacke ne kostaju nista..otidji, vidi provedi se..vikend proveden u ovim gradovima je nezaboravljiv dogadjaj..u drzavi u kojoj zivis ima i te kako zivota za proziviti..kad sam dosla u A'dam svaki vinkend sam izlazila..leidseplein, rembrandtplein, torbekeplein , jordan, sve festivale po nekoliko puta i godina bila..sjecam se dok je IT club bij otvoren,, roxy, mazzo...na leidsepleinu 10tine poznatih kafebar npr Het feest van Joop je meni bij nezaboravljiv, Cooldown i la Bastila ..Jos u ovm godinama move to THE groove :) prije nekoliko godina club Panama je bio aktuelan a sad kad izlazim vise izlazim Jordan i holandske kafei jer se dosta toga iscejfalo godinama a i stari se :mrgreen: i pocinje me nervirati da svi izlaze da budu vidjeni i da vide ..prije je bio izlazim da se provedes :mrgreen: danas i staro i mlado bez izuzetaka u kaficima, klubovima.. sve visé bulje u tel. nego se zabavljaju...slikanja i odmah postavljanje tih istih na fakebook na kojen je sve idealno, cool sexy..i puni stolovi sa hranom...not my cup of tea..
Joj amra ti kao da si s marsa pala. Sta nabrajas to? Leidseplein? Rembrandtplein? Jordaaan? Super, ako volis takva mjesta.. Leidseplein samo za provincijalce koji neznaju dalje od leidsepleina. Rembrandtplein ista stvar. Jordaan? Haj mi objasni koja je razlika izmedju narodnjaka holandski koji se slusaju u njihovim birtijama (hazes, zangeres zonder naam i takve gluposti) ili nasih birtija gdje se slusa toma zdravkovic ili haris dzinovic? Osim stoovo zadnje mene moze emotivno da dirne. Sto hazesu nikad nece uspjeti. Ali ako slusas nase narodne onda si valjda seljak. A kad slusas holandske si izgleda kulturan.

Ima holandija sigurno nesto da ponudi. Ali dosta toga i fali. Imaju more, ali je ruzno i prljavo. Nemozes ni da se normalno okupas. Nidje rijeke cista da raspalis rostilj, malo meracis. Upalis rostilj nedje odmah eto ti murije, pocne srat kako to ne moze itd. Okrenes jagnje u svojoj basci neko ti dodje srati jer pobogu to je maltretiranje Zivotinja (zamisli). Nemozes otici srat da ti ne treba neka dozvola. Al meni je najveca shega sto ova starudija (40+) piski od srece kad vidi nesto svijeta. A mi mladji koji smo obisli vise zemalja sa 30 godina nego vi sa 50.. Nas nije tako lako oduseviti sa nekim festivalom ili nekim bruine kroeg. Shvatas?
nikad u zivotu nisam slusala narodnjaKEEEEEEE..nikad u zivotu nisam krocila u kafanui a kamoli usla..niti cu !!! mene srecom ne moze da dirne nista tako kao tebe.ne pijem, ne pusim i bavim se sportom..mene mozak vodi kroz zivot a ne srce ili bilo koji vid masovnosti kao : oni to rade i ja cu..nemem fakebook, nemam instagram, nemam tweeter account, bla bla..uvijek sam razmisljala svojom glavom a ne glavom nekoga ili mase..znaci uvijek bila svoj i ocigledno da je to danas najteze jer biti normalan je danas najteze..jer kako kazu normalan je kao takav dovoljno lud..holandsku muziku ne slusam tako da ako mislis da se u holandkim kaficima vrti samo njihova muzika onda slabo si se klimatizovao ovdje :) nekad je na rembrant pleinu bio IT club i malo dalje je bio roxy..vise ne postoje jedan je se zatvorio poslije smrti vlasnika a drugi izgorio..procackaj malo po internetu pa ces vidjeti kakva su mjesta bila..holandsko more me ne zanima i pijancenje a rostilj moze ponekad ali ima i mjesta za to npr twiske jos pored vode dozvoljeno rostiljanje !!! iako ja nisam tipicna bosanka uprkos da sam se rodila tamo pa mi toliko tipicno stvari koje vama nedostaju meni bas svejedno..uzimam ono sto je dobro od svakog po malo..bivsa a sada rahmeteli bosna je nekad bila :thumbup: sad je u svakom pogledu :skoljka: kazes da ti je u kafani nasoj ili koncertu ljepse nego na nekom od festivala jer si obisao mnogo toga i tesko te je oduseviti nakon svega??? i na kraju ako je tebi koncert narodne muzike i kafana vrh vrhova i samo to te moze oduseviti nemam je sta stobom raspravljati..a otome gdje je ko bio i u koliko zemalja je bio necemo o tome jer ja rekla ti kazao bi ispalo..meni ovdje smeta sto kao kazes sve pod kontrolom ama bas sve i prijateljstva nema..ali sta ces? laku noc idem spavati duga noc bi :mrgreen:
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#113 Re: Dosta kuknjave

Post by prog321 »

Slusas holandsku seljacku muziku u holANDskim bezveze barovima, i onda se proderes da ne slusas NARODNJAAAAKEEE? :lol:

A nasi mladi ljudi su prosli pola svijeta pa nisu toliko zaglibili u tudjem blatu kao ti.
DZONPI
Posts: 1115
Joined: 03/05/2009 14:19

#114 Re: Dosta kuknjave

Post by DZONPI »

Halo kako nesmijes rostiljat.Ja rostiljam tamo gdje se moze i niko mi nikad nista dobacio nije.Sta ti fali da mozes razbacit gdje ti hoces e ja bas volim sto nemoze.Ima neki red i zakon majak mu stara.Holandija je super zemlja i nudi puno vise nego sto se misli.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#115 Re: Dosta kuknjave

Post by hrle1976 »

Jarane evo ti spisak izbjeglickog centra Hjørring, gdje sam proveo kao i ostali godinu i kusur dana. Od jula 1994 do septembra 1995. A onda su nam dodjelili, kako kome, kuce i stanove. Nekom tu u gradu a drugima u okolnim mjestima.

A kaki smo "seljaci" bili, sjecam se, kad smo dobili MUVING, tako se to zvalo u sabirnom centru Avanstrup. Ukipaju nas u nekoliko autobusa sa ono nesto cekera i kofera. Poslje 3-6 mjeseci boravka u jednom od dva glavna sabirna centra kod Kopenhagena. A ostali dovikivali (koji su cekali na druge MUVINGE) kuda cete gore na sjever Danske. Gore pingvini raznose postu. Isli smo i u kino. Izbjeglicko kino. Gledali film "Dom za vjesanje" - koja ironija. Bilo je zanimljivo posmatrati kako svi gledamo film kao da ga nikad prije nismo vidili. A vrhunac Avanstupa je bila zabava koju su nam pripermili danci. U sali, koju smo inace koristili kao kantinu, su nam organizvali muzko vecer za nas sve. Mlade i stare, nake i vake. Samo sto nam nisu rekli o cemu je rijec. Muzicko vecer uz tekno muziku. Tad je i moja rahmetli nana po prvi put cula sta je to tekno. I ovako smo bili nadrogirani od rata i onih trikolornih cekera da nam tekno je dobro dosao. A hit je se dogodio u jednoj prodavnci harane gdje smo ja i jedan zemljak trazili med. I naletimo na drugog zemljaka, te nam kaze imaju meda ali im malo tukne. I prstom uperi gdje je, posto ja nisam zno ni beknuti engleskog a njemacki sam samo poznavao iz partizanskih filmova. Velim zemljaku, kakva je ovo med, ipak on je ko znao nesto engleskog, te tako smo brzo zakljucili da je rijec o smedjem tekucem sapunu a ne medu. Imal ko u toj Be i Ha da hoce o nama film da napravi. Garantujem presjecanje stomaka od smjeha.

Sabirni centar Avnstrup. Baronski smjestaj smo imali. U jednoj sobi po 3 ili 4 porodice. Kiselih nogu na sve strane.
Image

A da ti sad docaram u kakvim kucica smo zivili kad smo dobili MUVING iz Avanstrupa u Hjørring. Evo slika iz 1994 godine. A evo i jedne, malo novija.
Image
Image



Dva kupatila (muska) tako isto zenska te po dva wceja za muske i zenske na 10 porodica. U kucicama od 25 i 31m2 te one malene od 17m2 smo zivili. Obicno u kucice od 25m2 su isle cetveroclane porodice.
U vece petero -seteroclane porodice, dok u najmanje dvoje ili troje. Tri stednika za kuhanje i dvije ves masine na svako 10 porodica.

Prvo svjetlo se gasilo tek u 3 ujutru a prvi prali zube u podne. Novinari dolazili svako malo da nas slikaju kao da smo ekzoticne zivotinje iz Afrike. Ucili nas sta je TV, sta je WC solja. Garazu nam dali da orpavljamo auta. Stas samo petero je i imalo auta. Haj djecu su odmaH poslali u skolu.
A mi odrasli smo cucili pusili, pricali, gledali TV, poneko znao svirati pa bilo i muzike, igrali bingo, saha, pucali lopte. Ponekad su znali ovi starosjedioci iz bivse doci pa su nama "jadama" prodavali sudzuku, paprike, majoneze, pastet, salame, bonbone. Imali smo dzeparac i bonove.
Nije nas niko maltertirao. Jedne su izbacili iz centra jer su pravili probleme ostalima inace o ovom centru bi trebali snimiti film. Dosta je bilo mjesovitih brakova, a zatim najvcu brojku smo mi bosnjaci predstavljali. Bilo je i cistih srbijanaca i hrvata. Duzili smo se.


Da ti malo predstavim poneke mjestane i sta ovako danas cavrkljaju.


Azemir Kulenovic i zena Lejla, ko bajagi bio "gradonacelnik izbjeglickog centra". Covjek sa celicnom zicom na glavi (perikom), a istu je izgubio sa glave tokom kajaknja u jednom luna parku.
Godpodja Kulenovic nikad nije radila (cuva penziju ko oba oka), nego ganjala nivo, a on malo cistio, inace pravnik iz Be i Ha, a vec dobru deceniju u prijevremenoj penziji. Sa 50 godina razvozio novine da doda koju kintu u slajpek na danski ratnu penziju. Prica se kako je upo u konjtenjer crvenog krsta.

Teta iz Sarajeva i njen unuk Elvir. Zivili u prvom redu kucica. Izvrsila samoubistvo jos za vrijeme izbjeglistva. Opravadno odsutna od rada u Danskoj.

Jovica* i Selma Sombic - Bivsi milicioner iz Istre inace rodom iz Tuzle. Radio kao vozac medjugradskog autobusa - prijevremeno penzionisan. Zena (bivsa ili sta vec) radi ili radia u starackom odmu.

Atif* (bosanski-siptar) prvi vlasnik auta (plavog Fiata sa onom kombi kockom ozadi. Isto auto je prefarbao u naradjasto kako ga nebi policija upratila). Nikad posla nije vidio. Prijevremena penzija. Inace zesca budaletina.

Nermina i Nermin*, natjerala ga zena na povratak u BiH (1997). Drugi vlasnici auta tokom boravka u kampu. Voziko smedju Daciju i to onu sto nalik Citroenu.

FamElija Lorcaric. Sin ko iz bureta a cerka iz oluka. Odlucili se na povrat u BiH (1997). Otvorili u Sarajevu przionu kaHve.

FamElija Hadziefendic. Cerke bile sito i reseto po tom pitanju. Inace citava porodica praktikovala guzovacu.

Roditelji Bojana i Dragana - ne pamtim prezimena, a njemu ime bilo Stojan. Stariji sin postao veci problem. Stojan i njegova radili obicne poslice.

FamElija Srdic. Sin nije vidio cestito 5 dana posla ali zato dorga i bajbuk su najbolje asocijacije. Otac pravi zajebant - cuga i bocanje svetinja. Inace svi u penziji.

FamElija Kurzevski. Malo rada inace penzija na makedonski nacin.

FamElija Mujkic. Radili, satrali se, on jus uvjek rintaci a gospodja Mujkic u penziji.

FamElija Kovac. Jedna od normalinijih. Svi su radili a prica se da su poceli ganjati peMzije, ove invalidsko/ratno/stresne.

Zeljko* i njegova majka. Jedan od desetak kojima su priznali vozacku* Voziko kombi, ondosno djecu i roditelje na "eskurzije" po samom sjeveru Danske. Prica se, kako su se vrnili u Be i Ha.

FamElija Tatarevic. Mehaga u danskoj ratnoj penziji.

Alem* i Dzenita Nikontovic. Hajd zena mu radi dobar posao kao doktorica, a on nako. Inace kurcio se da je neki ober mehanicar a vlastitog Citroena GS nije znao dotjerati da prodje tehnicki pregled. Inace dobro se uklopili u sistem,
e jedino im ona stara mati tura prste gdje treba i ne treba.

Nuhan i Dragana Mahmutovic. Ona ko fol bolesna "depresija" a on isto u prijevremenskoj pemnziji. Radili u Mekdonaslu pravili one hotdogove. Jos dok smo bili u zibjeglickom centru njega su medju prvima capili zbog
koristenja i prodaje laznih vozacki. Kasnje su ljudi pricali kako i ona ima duge ruke.

Senad Kudra i njegovi. Covjek i dan danas radi kao cistc. Kapa dole.

Mika* i Razija Begic. On radio pa u penziju a ona samo lezala kod kuce. Inace poznati su bili kao sverceri duHana.

FamElija Nuhic. On i ona radili kao cistaci, a danas oboje u ratnoj penziji.

FamElija Durakovici. Rasim umro a nikada nije nista radio, osim sto je bio na aktiveringu, zvalo se I-centar (integarcioni, idiotski, islamski, inzinjerski - centar od 10 do 14 mlatili praznu slamu).
Gospodju zvali Barbika a ni nalik lutki.

FamElija Camo. Nikad posla nisu vidili. Vratili se pa se pokajali. Huso je zesca budaletina.

FamElija Camo (neki drugi) starci nisu nikada radili. Sin inace pusio raznorazne trave a sad ko glavni za strance u komuni. Bogami i ovi danci nisu bistri.

Rajko* i njegova. Ona radila on cugo. Penzija i njoj i njemu, a na kraju se razveli.

FamElija Zlatko i Cica (cudno su prezime imali nesto ko zidovsko) Ona okom on skokom. Nocna dama inace nikad posla nije vidila, on crkavo po mesarama i ribarnicama. Ona u ratnoboriclackoj tj. danskoj prijevremenoj penziji
a on ako je ziv ziv je. Cicin najbolji ispad je (tako se prica), jednom prilikom rekla "navite nesto na cirilici".

Marko i njegova FamElija. Bio veci "musilman" od samog Khomeinia. Kupio jos u ona doba tamno zelenu Ladu i to onu kockastu a jedne ce ti prilike on, i to jos na skolskoj veceri za toboze BiH skolu,
koju su nam danci pripremili, na glas izjavi "jel nema svinjetine u ovom parizeru". I on i zenturaca nisu cestito vidili posla, danas oboje u danskoj ratnoj penziji.

FamElija Vrevici. Iz zesce vukojebine bili. Izjava milenijuma "ja vidi finog bunara"! Inace rijec je bila o WC solji. I ne zamjerim im kad vidim iz koje vukojebine su stigli.
Starci nisu nista radili ali bili su i u godinama. Cerke i dan danas metu prostorije.

FamElija Alic. Nesto se radilo inace danska ratna penzija.

Abid i njegova. Penzija

FamElija Cavka. Arbajtuju i dan danas. Ima restoran (tako se prica).

FamElija Erkocevic. Penzionos. Radilo se dok im se sirom nisu vrata otvorila do kauca.

FamElija Muheljic. Jedno kuci drugo na poslu.

FamElija Maric. Penzionos.

Zoran i njegova porodica. Inace su imali najcudnije prezime od svih kao i da nisu iz BiH ili Juge bili. Umro dok je obucavao se za sofera autobusa. Prica se da mu zena danas drzi medicinsku kliniku.

Esad Tuka i zena koja je cerka jedne druge porodice iz centra (tako se cojik preziva) Rade oboje i dan danas.

Vasvija i njena djeca. Akademici Djoko i mala smetno sam ime. Ona nije radila a djeca su uspjela podosta.

Nermina (uciteljica Bosanskog) zajebala dance za kredite. Podigla koliko je mogla a zatim zbrisala u BiH (povratak).

Tulici, to vam je onaj sa kameron za snimanje u formatu 2x2m i CNN bi mu bio zavidan. Inace crven u glavi bio, zajapuren sto bi se reklo. Ni on ni zena nisu nista radili ozbiljno. Prijevremena penzija.

Mica i njen cojik koji je u ono doba kupio flase ko lud. Cuvali djecu od njene sestre. Ni jedno nije nikada radilo. Danska ratna prijevremena penzija.

Begovici. Ona budala sto je imao sina "Romaria". Zena mu imala prav brcine. Oboje nisu posla vidili. Danska prijevremena penzija.

Mirso Kovac. Clank Jukine trupe u Sarajevu. U prijevremenskoj penziji a bivsa mu zena radi.

FamElija Djuvelek, i muz i zena radili. On jos radi a pred staracku penziju.

Zoka Bilic. Radi i dan danas u mesari a covjek 1/3 invalid. Nece u penziju. Kapa dole.

FamElija Dezbo. Haj pokoji su radili, dok ostali lezali na prijevremenoj penziji. Dobro bili su ko fol u nekim godinama.

Slikar i njegovi. Nista ozbiljno. Predavao likovno u Be i Ha skoli. Danas u penziji a zena ganja (tako se prica).

Bio je tu i jedan doktor psihijatar te njegova. Umro je. Inace je njemu je bilo veselo medju nama.

Bilo je tu jos 15-20tak porodica (nekoliko samaca) a neke su bilo brojcanije, jer su i roditelji i odrasla dijeca sa svojim prordicama izbjegli.

I ja sam na istoj penziji, jer kao prijevremenski penzioner imam 12.613 kruna na ruke svaki mjesec a neko ko radi kao cistac ima okruglih 13.000 na ruke.

Ima se kupiti svih proizvoda iz Be i Ha i regiona. Jest da je skuplje nego dole ali i bolja su primanja. Nije fer kukati jer vecin je se ima ko bubreg u loju.

Ispicaj tamo da smo ko rokfeleri zivili nek nam sto vise zavide. Rusmir K.
El malagueño
Posts: 332
Joined: 04/06/2013 20:26

#116 Re: Dosta kuknjave

Post by El malagueño »

amra67 wrote:
El malagueño wrote:
amra67 wrote:
Joj amra ti kao da si s marsa pala. Sta nabrajas to? Leidseplein? Rembrandtplein? Jordaaan? Super, ako volis takva mjesta.. Leidseplein samo za provincijalce koji neznaju dalje od leidsepleina. Rembrandtplein ista stvar. Jordaan? Haj mi objasni koja je razlika izmedju narodnjaka holandski koji se slusaju u njihovim birtijama (hazes, zangeres zonder naam i takve gluposti) ili nasih birtija gdje se slusa toma zdravkovic ili haris dzinovic? Osim stoovo zadnje mene moze emotivno da dirne. Sto hazesu nikad nece uspjeti. Ali ako slusas nase narodne onda si valjda seljak. A kad slusas holandske si izgleda kulturan.

Ima holandija sigurno nesto da ponudi. Ali dosta toga i fali. Imaju more, ali je ruzno i prljavo. Nemozes ni da se normalno okupas. Nidje rijeke cista da raspalis rostilj, malo meracis. Upalis rostilj nedje odmah eto ti murije, pocne srat kako to ne moze itd. Okrenes jagnje u svojoj basci neko ti dodje srati jer pobogu to je maltretiranje Zivotinja (zamisli). Nemozes otici srat da ti ne treba neka dozvola. Al meni je najveca shega sto ova starudija (40+) piski od srece kad vidi nesto svijeta. A mi mladji koji smo obisli vise zemalja sa 30 godina nego vi sa 50.. Nas nije tako lako oduseviti sa nekim festivalom ili nekim bruine kroeg. Shvatas?
nikad u zivotu nisam slusala narodnjaKEEEEEEE..nikad u zivotu nisam krocila u kafanui a kamoli usla..niti cu !!! mene srecom ne moze da dirne nista tako kao tebe.ne pijem, ne pusim i bavim se sportom..mene mozak vodi kroz zivot a ne srce ili bilo koji vid masovnosti kao : oni to rade i ja cu..nemem fakebook, nemam instagram, nemam tweeter account, bla bla..uvijek sam razmisljala svojom glavom a ne glavom nekoga ili mase..znaci uvijek bila svoj i ocigledno da je to danas najteze jer biti normalan je danas najteze..jer kako kazu normalan je kao takav dovoljno lud..holandsku muziku ne slusam tako da ako mislis da se u holandkim kaficima vrti samo njihova muzika onda slabo si se klimatizovao ovdje :) nekad je na rembrant pleinu bio IT club i malo dalje je bio roxy..vise ne postoje jedan je se zatvorio poslije smrti vlasnika a drugi izgorio..procackaj malo po internetu pa ces vidjeti kakva su mjesta bila..holandsko more me ne zanima i pijancenje a rostilj moze ponekad ali ima i mjesta za to npr twiske jos pored vode dozvoljeno rostiljanje !!! iako ja nisam tipicna bosanka uprkos da sam se rodila tamo pa mi toliko tipicno stvari koje vama nedostaju meni bas svejedno..uzimam ono sto je dobro od svakog po malo..bivsa a sada rahmeteli bosna je nekad bila :thumbup: sad je u svakom pogledu :skoljka: kazes da ti je u kafani nasoj ili koncertu ljepse nego na nekom od festivala jer si obisao mnogo toga i tesko te je oduseviti nakon svega??? i na kraju ako je tebi koncert narodne muzike i kafana vrh vrhova i samo to te moze oduseviti nemam je sta stobom raspravljati..a otome gdje je ko bio i u koliko zemalja je bio necemo o tome jer ja rekla ti kazao bi ispalo..meni ovdje smeta sto kao kazes sve pod kontrolom ama bas sve i prijateljstva nema..ali sta ces? laku noc idem spavati duga noc bi :mrgreen:
pricam o jordaan'-u koji si spominjala u postu prije. i sto lazes da nisi nikad usla u kafanu? pa ja sam ti odgovorio na post u kojem pises kako zadnje vrijeme ides u holandske kafe-e (za tvoju informaciju, holandski 'café' iliti 'bruine kroeg' kojih je jordaan pun i po cemu je poznat je equivalent nasoj bosanskoj KAFANI. tako da si i krocila i usla (za tvoju informaciju krociti u kafanu je isto kao ulaziti, tako da to tvoje 'nikad krocila a kamoli usla' nema nikakvog smisla logicki). ako ides u jordaan sigurno slusas holandsku muziku. A ovdje kad pricamo o holandiji ti samo spominjes amsterdam dance event (kako ono zavrsi prosle sedmice? droga odnijela 3 zivota? super izlazak a bogami i publika fina i kulturna nema sta), prezvakani leidseplein, rembrandtplein, marie heinekenplein, jordaan..To ti spominjes kao stvari koje holandija moze da ponudi? nema sta. citav svijet nam zavidi jbt. Da si bar rekla rijksmuseum ili nemam pojma, delft itd. (sto bi bilo prikladnije tvojim godinama, pretpostavljajuci da je tvoje godiste u nicku) a ti spominjes par trgova dje se udara djigara zvana house ili jordaan dje tambura andré hazes ili frans duijts i gdje se publika sastoji od amsterdamskih klosara i ti satro globetrotter? de ne provaljuj se...

PS: hvala ti sto vise ne pokusavas engleske rijeci ubacivati u postove. Ono na temi o tajlandu je zaista 'tenenkrommend' ;)
El malagueño
Posts: 332
Joined: 04/06/2013 20:26

#117 Re: Dosta kuknjave

Post by El malagueño »

DZONPI wrote:Halo kako nesmijes rostiljat.Ja rostiljam tamo gdje se moze i niko mi nikad nista dobacio nije.Sta ti fali da mozes razbacit gdje ti hoces e ja bas volim sto nemoze.Ima neki red i zakon majak mu stara.Holandija je super zemlja i nudi puno vise nego sto se misli.
ma samo dajem primjer. jebiga, ima naravno mjesta gdje mozes bez problema rostiljati, naravno nije ni lose sto ima neki red. Ali recimo, na nekim mjestima je zabranjeno ali da ne znas to. i dodje ti drotaza, kaze drugovi ne smije se ovdje rostiljati, paliti vatra. ide kaznica. koliko? 950 eura. e jebo mene taj rostilj i karina kad moram prvo prelistati apv opcine u kojoj hocu da rostiljam da vidim dje moze dje ne moze dje vako dje nako. nemoj me krivo shvatiti. nisam sad ja neki pacenik za BiH da rezem vene sto nisam dolje ovo ono. jednostavno kazem, ima stvari koje mi fale iz bosne kad sam vani. jel to toliki grijeh ili razlog da se svako svaljuje na mene ovdje. jel toliki grijeh uzivati u domacoj narodnoj muzici, i jel to razlog da te odmah tkzv 'urbana raja' smatra seljacinom? Ocito ta 'urbana raja' nije upoznala njemacke, engleske, francuske, americke, spanske, talijanske, grcke, turske itd. doktore pravnike sudije biznismene itd itd itd. da vidis kako oni uzivaju u svojoj domacoj narodnoj muzici. to njihova muzika nesto bolja od nase? kulturnija? sta vec?
User avatar
dante17
Posts: 63
Joined: 12/05/2014 21:38
Location: Fribourg

#118 Re: Dosta kuknjave

Post by dante17 »

Logicno da je glup razlog zbog toga nekog smatrat seljacinom meni je najdraza nasa domaca muzika. :izet:
User avatar
amra67
Posts: 616
Joined: 07/11/2006 00:59

#119 Re: Dosta kuknjave

Post by amra67 »

@el maguero ili kako se pise :D


mijesas jabuke i kruske.ne poznajes ti amsterdam koliko si se umislio ..poznajes ga mozda turisticki a i tu sumnjam!!! imas na stotinjak kaffea na Jordanu koji ne pusatju holandsku muziku.Proust, Thaissen, Finchi, Winkel, malo dalje na cosku Brandstof..barove sa muzikom uzivo (blus, jazz , 80's) nedaleko odatle je westerpark sa svojim nocnim zivotom i naravno neizbjeznom westergasfabrikom..onda NDSM werf ..bla bla.meni ne treba vodic kroz amstertadam jer zivim vec 20 i kusur godina u ovom gradu ali bas ono zivim i provodim se.sta tu ima lose?? .spominjes rijksmuzej ! nisam ti ja bolan jos za muzeja i muzej posjetis jednom u godini a ne vikendom ili kad izlazis u grad i koji je da te naucim skoro pa na leidsepleinu samo predjes ulicu siroku 10 metara..na leidseplejnu ti je paradiso, melkweg znaci koncerti ali srecom ne narodne muzike :) jimmy woo, theatar de la mare..blablabla .. zato ne govori o necemu sto ne znas (leidseplein prezvakan po tvome) .. da si rekao remrbantplein pa hajd i nekeko! pricas o drozi i i kako je droga uzela cak 3 zivota !! pa ko se drogira drogira se svakodnevno..koliko ljudi izgine po kafanama ?? nozevi, pucnjave , tuce, pijanstva...koliko ljudi pogine danas u saobracaju? takodje tvoje misljenje o muzici me ne tangira..ja sam za tebe klosarka jer slusam house, jazz, bluse, rok, disco, techno.. a ne narodnjake?? da znas da sam sretna i ponosna sto sam kako kazes klosarka !!
DZONPI
Posts: 1115
Joined: 03/05/2009 14:19

#120 Re: Dosta kuknjave

Post by DZONPI »

Ma nedo bog jarane odakle ti to da te neko smatra seljakom.Pa i ja volim dernek pa ga maznem i te stvari i meni nekad smeta sto kad prdnes moras pazit gdje ces opalit.Pogresno si shvatio izvini ako sam t enecim uvrjedio
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#121 Re: Dosta kuknjave

Post by jefferson »

Narodnjaci, dzez, rock itd. Kakve to veze ima. Ili je drsutvo OK ili nije.
Ja sam bio u najboljim diskotekama u NYC, Las Vegasu itd, ali sam isto tako pio sa cobanima na Vlasicu.
Moja ocjena: cobani na Vlasicu imaju veci smisao za zivot nego prosjecan posjetilac diskoteke u Las Vegasu.
Do ljudi oko tebe je kako ces se provesti a muzika? Ja samo kada vozim auto slusam striktno muziku koja meni odgovara. Kada sam negdje drugo, vrlo lako se prilagodim.
broj dva
Posts: 4549
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#122 Re: Dosta kuknjave

Post by broj dva »

DZONPI wrote:Ljudi neznam kod vas ali ovdje kod mene u Holandiji u okruzenju opalila nekakva kuknjava boze sacuvaj.Te dodijalo radit te nije ovdje meso ko dole te treba ti kilu fasiranog da napunis papriku te e da mi je sad na cevape joj jesam pozelio pite odozdo.Sta vam je vise i to najvise kuka socijala a i ovi sto rade valjda vide ovi leze a plata ide pa sto nebi i oni.Ne kontam sta ovi ljudi hoce od zivota.Jebote blizu ti Njemacka imas otic gdje hoces Belgija granica mozes u Antwerpen Pariz udaljen 4 sata voznje a i sama Holandija nema sta nema a nasi opalili kuknjavu o mesu paparikama pitama i cevapima.
-------
Svi kukaju ali se niko ne vraca. Nuf said...
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#123 Re: Dosta kuknjave

Post by Danguba »

broj dva wrote:
DZONPI wrote:Ljudi neznam kod vas ali ovdje kod mene u Holandiji u okruzenju opalila nekakva kuknjava boze sacuvaj.Te dodijalo radit te nije ovdje meso ko dole te treba ti kilu fasiranog da napunis papriku te e da mi je sad na cevape joj jesam pozelio pite odozdo.Sta vam je vise i to najvise kuka socijala a i ovi sto rade valjda vide ovi leze a plata ide pa sto nebi i oni.Ne kontam sta ovi ljudi hoce od zivota.Jebote blizu ti Njemacka imas otic gdje hoces Belgija granica mozes u Antwerpen Pariz udaljen 4 sata voznje a i sama Holandija nema sta nema a nasi opalili kuknjavu o mesu paparikama pitama i cevapima.
-------
Svi kukaju ali se niko ne vraca. Nuf said...
nije istina.
mnogo ih se vraca ali ne grlom u jagode. svi su stvorili pretostavke za povratak.
broj dva
Posts: 4549
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#124 Re: Dosta kuknjave

Post by broj dva »

Penzioneri i rjetki (licno znam jednu osobu) koju su nasli ok posao kod nas.
Kao sto si i sam rekao, niko ne ide vise grlom u jagode. Raja koja radi vani ostaje vani.
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#125 Re: Dosta kuknjave

Post by prog321 »

broj dva wrote:Penzioneri i rjetki (licno znam jednu osobu) koju su nasli ok posao kod nas.
Kao sto si i sam rekao, niko ne ide vise grlom u jagode. Raja koja radi vani ostaje vani.
To se podrazumjeva.
Bez posla ne mozes nigdje normalno zivjeti.
Post Reply