"Doš'o dedo iz Njemačke"

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#176 Re: "Doš'o dedo iz Njemačke"

Post by Logovan »

O'zone wrote:
Ulaz besplatan uz kartu. Poklon građanima Općine Breze od načelnika g-dina Halila Tuzlića.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#177 Re: "Doš'o dedo iz Njemačke"

Post by JoseMujica »

ovo je must see!
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#178 Re: "Doš'o dedo iz Njemačke"

Post by O'zone »

U Brezi premijerno prikazan igrani film 'Brutalna osveta'
30. april 2014. u 09:46


Premijera igranog filma Brutalna osveta održana je sinoć u prepunoj kinosali Breza.

Na premijeri je bilo oko 600 gledalaca. Prije početka prikazivanja filma publici su predstavljeni glavni glumci, kamermani i drugi suradnici na projektu te scenarista i reditelj Nusret Mašo Mamela, javlja Fena.

Ekipa filma posebno je zahvalila načelniku općine Breza Halilu Tuzliću, direktoru RMU Breza Suadu Čosiću i Federalnoj novinskoj agenciji - Fena.

Film je izazvao veliki interes i zbog tematike nasilja nad ženama što je rediteljeva stalna inspiracija.
Siže filma je akcija i rješavanje problema na jedan brutalan način kada pravda zataji. Ideja za ovaj film rodila se iz jedne priče mlade djevojke koja je doživjela silovanje, a da niko nije odgovarao za to.

Posebno je interesantno bilo nakon projekcije prikazivanje momenata sa samog snimanja kada je publika uživala u smiješnim situacijama i nezgodama glumaca.

Nusret Mašo Mamela je najavio slijedeći projekt pod nazivom Noć škorpije, a početak tog projekta zakazan je za 20. maj.
Ako "Noć Škorpije" bude malo na "Kralja Škorpiona" ima da bude blockbuster :mrgreen:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#179 Re: "Doš'o dedo iz Njemačke"

Post by Tito_i_Partija »

O'zone wrote: Posebno je interesantno bilo nakon projekcije prikazivanje momenata sa samog snimanja kada je publika uživala u smiješnim situacijama i nezgodama glumaca.
Ja vise volim uzivat' u smijesnim situacijama i nezgodama glumaca dok gledam film. :D :wink:

Mamela je bosanski Martin Scorsese. Mada mislim da je "Dedo" njegov Magnum Opus, i da se nazalost tako nesto nece vise snimit'. Becir i njegove Sljunkare se jednostavno ne mogu nadmasit'. :thumbup:
User avatar
Edin H.
Posts: 47033
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#180 Re: "Doš'o dedo iz Njemačke"

Post by Edin H. »

Jednostavno ti se mora poklopiti vise faktora da snimis takvo remek djelo poput Dede.
User avatar
zalizani
Posts: 2367
Joined: 07/05/2008 22:18

#181 Re: "Doš'o dedo iz Njemačke"

Post by zalizani »

Edin H. wrote:Jednostavno ti se mora poklopiti vise faktora da snimis takvo remek djelo poput Dede.
Naravno, ali ne smijemo da zanemarimo cinjenicu da mu je od velike pomoci bila ovakva talentovana glumacka ekipa.
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#182 Re: "Doš'o dedo iz Njemačke"

Post by todd_smith »

Treba godisnje najmanje 5 filmova ova ekipa da pravi :lol:
User avatar
Edin H.
Posts: 47033
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#183 Re: "Doš'o dedo iz Njemačke"

Post by Edin H. »

zalizani wrote:
Edin H. wrote:Jednostavno ti se mora poklopiti vise faktora da snimis takvo remek djelo poput Dede.
Naravno, ali ne smijemo da zanemarimo cinjenicu da mu je od velike pomoci bila ovakva talentovana glumacka ekipa.
Izuzetno talentovana glumacka ekipa jeste jedan od faktora, mene su izuzetno odusevili naturscici poput Sljunkara.

Premda ne treba zaboraviti ni glumca koji se maestralno nosio sa zahtjevnom ulogom Dede :izet:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11051
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#184 Re: "Doš'o dedo iz Njemačke"

Post by Tito_i_Partija »

Edin H. wrote:Jednostavno ti se mora poklopiti vise faktora da snimis takvo remek djelo poput Dede.
Jeste. Pogledajmo naprimjer samo remek-djelo od scenarija. Pa jbt kad bi Tarantino to procito dobio bi migrenu od fatanja za glavu. Pazi ovo:

(Dedo ulazi u taxi)

Taksista: Gdje cemo dedo?

Dedo: Jebo ti dedo nanu. Vozi!



Ja mislim da trebamo da napravimo komisiju od najuglednih intelektualaca da proucavaju ovaj scenario, jer ovakva dubina se ne moze naci ni u Pacifiku.
User avatar
T'Pau
Posts: 7
Joined: 06/02/2012 20:41

#185 Re: "Doš'o dedo iz Njemačke"

Post by T'Pau »

loš kvalitet slike usljed prekomjernog uzbuđenja!
Image
RtrnOfSalisbury
Posts: 3603
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#186 Re: "Doš'o dedo iz Njemačke"

Post by RtrnOfSalisbury »

sace neki rijet kako zakeram al meni je zasmetalo to sto se brezavud povo za svijetskom produkcijom i snima sa didjitalnom kamarom. mislilo se da vrhunski reziseri nikad nece snimat didjitalno pa ni brezavud al jes ... paprika. film je mnogo izgubio na autentikaciji i to je razlog sto se nece potrkat za oskara. zar nisu mogli nac neku kamaru sa trakom makar iz humanitarne pomoci :-)
User avatar
Averus
Posts: 20367
Joined: 13/02/2008 17:07

#187 Re: "Doš'o dedo iz Njemačke"

Post by Averus »

Nenadmašivo :zoka:

Image
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#188 Re: "Doš'o dedo iz Njemačke"

Post by insomnia78 »

SvjeCki svevremenski klasik ciji su dijalozi, k'o sto evo vidimo uzeli maha u svakodnevnom zivotu urbane omladine sirom planete

Podsjetimo se malo i ostalih negativaca
Image
Image
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#189 Re: "Doš'o dedo iz Njemačke"

Post by Logovan »

:lol: :lol: :lol: Ajj kada se sjetim na šta sam ja vrijeme potrošio. :lol: :lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#190 Re: "Doš'o dedo iz Njemačke"

Post by insomnia78 »

Top je film
Gle'aj Bećira kralja
User avatar
Butmiran
Posts: 9171
Joined: 28/01/2013 22:06

#191 Re: "Doš'o dedo iz Njemačke"

Post by Butmiran »

ma gazda malo ubuđenja, ovo ono, tamo vamo, i gotovo...
RtrnOfSalisbury
Posts: 3603
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#192 Re: "Doš'o dedo iz Njemačke"

Post by RtrnOfSalisbury »

ovom 'sta je sljunkare' scenom je bio inspirisat i reziser tvajlajta. kod njeg je onaj vukodlak reko 'aj kisd bela' al cijela atmosvera i filing su isti.
User avatar
Saian
Posts: 15351
Joined: 08/04/2004 21:50

#193 Re: "Doš'o dedo iz Njemačke"

Post by Saian »

JoeyTribbiani wrote:Dobre su one plavuše što su pobjegle sa pink tv-a. Idu preko one livade, gaze kroz travu, lafo se šunjaju da koknu snajperistu. Stoje na sred pašnjaka i kažu "kuc, kuc" :D . čiča se okrene i kaže "e jebi ga". I ubiše ga.
pa daaaj, napisi spojler slijedi, a sto mi se u cheif ...
User avatar
Saian
Posts: 15351
Joined: 08/04/2004 21:50

#194 Re: "Doš'o dedo iz Njemačke"

Post by Saian »

kurty wrote:
ono, s jedne strane, sve je toamaterski, trude se ljudi, bla bla bla... ALi treba vec poceti malo obracati paznju na neke detalje... Scena sa snajperistom, on lezi, tamo u pozadini curica stoji i gleda "sta se to ovdje snima"... SJede u kafice, Kemo (mislim) i plavuse, "noc je, vecer je..." izlaze u po bijela dana iz kafica... pricam o banalnostima, a ne o nekih sad umjetnostima...
"
ovo su i najjace stvari, sa snajperistom isto kad vraca onaj otrov u koji je umocio metak pa ne moze s jednom rukom, a kao kulje izgleda kad u drugoj drzi metak i to sve rutinski jednom obavlja, i onda u po frke skonta da ne ide pa onda shalantno odlaze metak i pomaze si s drugom :D
User avatar
Saian
Posts: 15351
Joined: 08/04/2004 21:50

#195 Re: "Doš'o dedo iz Njemačke"

Post by Saian »

ovo je upravo osrednje kulminiralo, naime jedna od banditki je rekla:"Pa ti joj stvaro isHChupa nokat!!??"

ja sam pao s kreveta, ovo je prezakonito :D
User avatar
Saian
Posts: 15351
Joined: 08/04/2004 21:50

#196 Re: "Doš'o dedo iz Njemačke"

Post by Saian »

scenu sastanka dede s plavusama je sam Quentin rezirao
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#197 Re: "Doš'o dedo iz Njemačke"

Post by KB9 »

treba ovo ispostovat i pregledat, fakat :lol:
User avatar
Saian
Posts: 15351
Joined: 08/04/2004 21:50

#198 Re: "Doš'o dedo iz Njemačke"

Post by Saian »

pogledah ovo jucer, potpuno me razoruzhala kolicina entuzijazma, dogovaranje dzenaze, onda oni monolozi kad su likovi sami s kamerom pa sebi i nama gledaocima u bradu broje sta osjecaju, film je etnografsko blago
User avatar
zalizani
Posts: 2367
Joined: 07/05/2008 22:18

#199 Re: "Doš'o dedo iz Njemačke"

Post by zalizani »

Saian wrote:film je etnografsko blago
dobro jutro Kolumbo :D
User avatar
Saian
Posts: 15351
Joined: 08/04/2004 21:50

#200 Re: "Doš'o dedo iz Njemačke"

Post by Saian »

zalizani wrote:
Saian wrote:film je etnografsko blago
dobro jutro Kolumbo :D
dobro jutro zalizani :kakoste:
Post Reply