Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post Reply

Da li razumijete zasto ljudi glasaju za Trumpa?

Poll ended at 06/10/2016 21:19

Razumijem
108
59%
Ne razumijem
68
37%
Ne zelim odgovorit
8
4%
 
Total votes: 184

User avatar
raoul duke
Posts: 1677
Joined: 02/04/2011 20:41

#10801 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by raoul duke »

jeza u ledja wrote:
raoul duke wrote:
jeza u ledja wrote: Nisam bas shvatio sta si htio reci sa tim kako Facebook kontrolise propagandu. Pa kontrolisu je, ali ne na nacin da biraju strane. Jedina strana je njihova zarada. To je i moja poenta.
U međuvremenu Facebook CEO Sheryl Sandberg se dogovarala sa Clintonkom jos u martu 2015. i pomagala joj kako bi dobila izbore.

Ali ne, po tvom, Facebook ne bira strane, RT je propaganda i Rusi su hakirali izbore iako dosad nema jos nijednog dokaza.
Pa dokle vise sa provalama jezu

Za Clintonku šurovali Facebook, Podesta, DNC , D. Brazile, MSM mediji.
Dok se ovi idalje vade na collusion Rusije i Trumpa..
Lupetas.
Vise racionalan odgovor nisam ni ocekivao
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45217
Joined: 29/12/2005 01:20

#10802 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

odlicno
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#10803 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by tranquil »

Vezano za JFK, ovo je čitava hrpa gluposti i fake news-a, ponovo inicirana od jedinog voditelja reality show-a koji ima pristup nuklearnim šiframa.

Poznato je da se svako godine objavljuju dokumenti koji su u svoje vrijeme zavedeni kao interni i povjerljivi ("classified"), a kojima je istekao neki određeni rok. U tom smislu sada dolaze na red posljednji neobjavljeni dokumenti vezani za JFK, većina je već objavljena.

Predsjednik ima pravo da stavi veto na takve objave dokumenata. Reality celebrity neće iskoristiti taj veto, i u tom smislu je to njegovo "I will be allowing...". Zbog njegove formulacije, i općeg neznanja, to se prezentira kao da će on da pusti neke dokumente koji inače ne bi nikada ugledali svjetlo dana. U pitanju je normalna procedura koja bi došla na red ove godine bez obzira na to ko je u Bijeloj Kući, i slobodno smanjite očekivanja po pitanju sadržaja tih dokumenata.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#10804 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Fudo387 »

Obicni troll, svaki dan bubne neku budalastinu i onda se vode rasprave u nedogled. U biti, nit’ sta radi, nit’ sta misli, spava do cetiri popodne, uapli twitter pet minuta i ode golfa igrat’.
Ne znam koji se qrac vise primaju na to, stavi hajvana na ignore i nedaj mu blizu one aktovke sa kodovima.
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#10805 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by sheilak »

trump je simbol svega onog sto je lose na ovom svijetu. neki ibret i vriska, napadi medija ili upozoravanje medija, razotkrivanja, u njegovom slucaju ne pomazu, on to i ocekuje i uziva u tome. a ima i vojsku poklonika koji jednako tako u tome uzivaju. ne vjerujem da ce muller bilo sto postici povodom njegovih veza sa rusijom. trump je i postavljen da izazove 3. svjetski ili da jako destabilizira zapadni svijet, ti koji su ga i postavili nece dopustiti da ga bilo ko skine, dok im koristi. kasnije, zna se.


„It was miraculous. It was almost no trick at all, he saw, to turn vice into virtue and slander into truth, impotence into abstinence, arrogance into humility, plunder into philanthropy, thievery into honor, blasphemy into wisdom, brutality into patriotism, and sadism into justice. Anybody could do it; it required no brains at all. It merely required no character.“ (catch 22)
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18229
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#10806 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by GandalfSivi »

#AlertTheDayCareStaff

Placem :lol: :lol: :lol:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18229
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#10807 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by GandalfSivi »

Senator Jeff Flake je upravo odrzao govor za istorijske knjige...
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#10808 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Fudo387 »

GandalfSivi wrote:Senator Jeff Flake je upravo odrzao govor za istorijske knjige...
Ocekujem za koji sat da na twitteru osvane nesta u fazonu, Don’t listen Fake... :D
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18229
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#10809 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by GandalfSivi »

Fudo387 wrote:
GandalfSivi wrote:Senator Jeff Flake je upravo odrzao govor za istorijske knjige...
Ocekujem za koji sat da na twitteru osvane nesta u fazonu, Don’t listen Fake... :D
Da ponovim, #AlarmTheDayCareStaff
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18229
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#10810 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by GandalfSivi »

pasha078 wrote: Na zalost Trump ima inicijativu. I bez ovog govora Flake je imao oponenta u primary sa desnice. Cini mi se i da nije dobro stajao u anketama.
Problem je sto gop, u svojoj klasicnoj formi, mccain, corker itd ni nema neke baze. Baza se pod uticajem trumpa pomjerila desno (ili je oduvijek bila desno a gop to moderirao). Slicno kao nama progresivcima, mi ne vidimo establishment demse kao nase predstavnike.

U sukobu gop-trump, gop je taj koji pada. Bannon vec aktivno regrutuje trumpovce za kongres.
Medjutim gop jos uvjek moze, u jednom zadnjem ocajnickok potezu, da obori trumpa a nadam se da hoce.
Nije to samo sto je objavio da se nece kandidovati, nego kako je objavio. Govor koji je odrzao se moze komotno nazvati istorijskim. Slucajno mi bila TV upaljena, izadje lik i poce pricati, ja nisam mogao vjerovati. Znaci, ono, ne slazem se sa njim u 97% stvari, ali je covjek ono barem a decent human being... Popisao se po Trumpu, ne spominjuci mu ime, kako je stigao...
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45217
Joined: 29/12/2005 01:20

#10811 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

Pa izgleda da se oni svi javljaju samo kad odluce da nece vise biti kandidati. :roll:

Ja tek sad procitao sta je Corker izjavio o njemu, a sad vidim i Flake se javio.

Corker danas:
When his term is over, I think the debasing of our nation, the constant non-truth telling, and the -- just the name calling, the things that I think, the debasement of our nation is what we will be remembered most important, and that's regretful.
I think world leaders are very aware that much of what he says is untrue.
We are going to be doing hearings on some of the things that he purposely is breaking down, relationships we have around the world that have been useful to our nation.
I don't know why he lowers himself to such a low, low standard, and debases our country in a way that he does, but he does.
"The President has great difficulty with the truth. On many issues."
"I think that he's proven himself unable to rise to the occasion ... I don't think that that's possible. He's obviously not going to rise to the occasion as president."
Jos je rekao da ga apsolutno ne bi podrzao na sljedecim izborima i da je napravio gresku sto jeste ranije.

Bob Corker je republikanski senator, za one koji ne prate. :oops:

Kao i Jeff Flake. :oops: A sad odo pogledati sta je to izjavio. :D

@ pasha, moze Bannon kurcu svirati sto se tice vecine Republikanaca. Moze tako u Alabami, mislim, dobiti generalne izbore (btw, Moore po anketama vodi tek nekoliko poena ispred demokratskog kandidata - u Alabami :-) ). Ne moze tako u vecini drugih drzava.

A to da stranke ne slusaju narod. Pa, valjda ce se dohafizati :D u narednim godinama. Barem donekle.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45217
Joined: 29/12/2005 01:20

#10812 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

Vau, sad odgledah. :shock:
Sta reci? :o Znam da ga je i ranije kritikovao, ali ovo. :o
Btw, liku drhti glas cijelo vrijeme. :o

PS: Cinik u meni kaze - ovo je najava kandidature za sljedece predsjednicke izbore. :oops:

Evo link za govor:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45217
Joined: 29/12/2005 01:20

#10813 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

Gledam bezze malo komentare na video na jutubu (znam, znam :roll: ) i ovih sto podrzavaju Trumpa se jave sa komentarima tipa "Drain the swamp" ili ono tipa idi luzeru, ne trebas nam, ti si dio elite i to. Tacno otprilike smatraju da se desava neka vrsta revolucije i da su oni dio toga. Svako ko se tome protivi - treba ga gurnut na dno, zajedno sa poganim ljevicarima. A sve, usput u njihovoj borbi protiv imigracije, islama, globalizacije, itd.
Ovako su ja mislim zvucali Hitlerovi sljedbenici prije 80 godina. Tacno fasizam, jedan kroz jedan. :-)
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11069
Joined: 15/01/2010 18:31

#10814 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Jack Be Nimble »

Cinjenica da oni koji dizu glas protiv Trumpa nemaju sta izgubiti, to jest vec izgubili izbore protiv nekoga ala Trump. Ostalo im samo da laprdaju zadnji 12 mjeseci.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#10815 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by daddy-kool »

jeza u ledja wrote:Gledam bezze malo komentare na video na jutubu (znam, znam :roll: ) i ovih sto podrzavaju Trumpa se jave sa komentarima tipa "Drain the swamp" ili ono tipa idi luzeru, ne trebas nam, ti si dio elite i to. Tacno otprilike smatraju da se desava neka vrsta revolucije i da su oni dio toga. Svako ko se tome protivi - treba ga gurnut na dno, zajedno sa poganim ljevicarima. A sve, usput u njihovoj borbi protiv imigracije, islama, globalizacije, itd.
Ovako su ja mislim zvucali Hitlerovi sljedbenici prije 80 godina. Tacno fasizam, jedan kroz jedan. :-)
Nažalost mislim da si upravu.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11069
Joined: 15/01/2010 18:31

#10816 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Jack Be Nimble »

Znam dvoje ljudi koji su bili protiv Trumpa od prvog dana pa sve do sada, ali opet glasali za njega. Oni govorili bice patnja 4 godine sa njim, ali osigurace 40 godina rahatluka. Naravno misle na Vrhovni Sud i nize sudove koje predsjednik moze popuniti. U mojoj okolini jos nisam susreo nekog Republikanca da je glasao za Trumpa jer ga gotivi, samo im je Vrhovni Sud bio u glavi.

Problem Demokratima je sto i dan danas ne mogu Trampu odbiti pera u onim opstinama gdje trebaju da pobjede. Trump gubi poene medju Republikancima u drzavama koje republikanac ne moze ni u snu uzeti niti pokusava da uzem. Ali u onim mjestima gdje je Obama uzeo bez veci problema, a Hillary dobila po guzici, tu Trump/Republikanci i dalje imaju prednost koda je Okt 2016 i zadnji 12 mjeseci se nije desilo

Da su midterms ove godine, za par sedmica recimo, tesko bi Demokrati dobili u opstinama gdje moraju uzeti. Trump je u pravu, moze on ubiti cojeka na po ulici ili lansirati nuklearku reda radi, ljudi su i dalje uz njega.
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#10817 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Dr. Kuca »

Prevelika medijska hajka na njega. Obamu su stedili jer je bio crnac.
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#10818 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by baxul »

problem kod kritike trumpa je da svaka negativnost u očima njegove baze potvrđuje njegovu tvrdnju.
npr. republikanski senator priča protiv trumpa u očima njegovih glasača je swamp creature
ili trump napravi neku rasističku glupost i bude kritikovan zbog toga odmah je ta kritika SJW vriska
ili trump dokine ACA njegovi odmah vide da obamacare ne funkcioniše
sa druge strane još uvijek jaše na obaminoj ekonomiji i obaminom budžetu, demokrate se ne mogu skontat da li ići prema centru ili lijevo i generalno izgledaju glupavo. trump će do 2018 totalno preuzet republikansku partiju. još mu na ruku ide i to da koliko god da je on nepopularan kongres je još nepopularniji.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45217
Joined: 29/12/2005 01:20

#10819 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

Jack Be Nimble wrote:Znam dvoje ljudi koji su bili protiv Trumpa od prvog dana pa sve do sada, ali opet glasali za njega. Oni govorili bice patnja 4 godine sa njim, ali osigurace 40 godina rahatluka. Naravno misle na Vrhovni Sud i nize sudove koje predsjednik moze popuniti. U mojoj okolini jos nisam susreo nekog Republikanca da je glasao za Trumpa jer ga gotivi, samo im je Vrhovni Sud bio u glavi.

Problem Demokratima je sto i dan danas ne mogu Trampu odbiti pera u onim opstinama gdje trebaju da pobjede. Trump gubi poene medju Republikancima u drzavama koje republikanac ne moze ni u snu uzeti niti pokusava da uzem. Ali u onim mjestima gdje je Obama uzeo bez veci problema, a Hillary dobila po guzici, tu Trump/Republikanci i dalje imaju prednost koda je Okt 2016 i zadnji 12 mjeseci se nije desilo

Da su midterms ove godine, za par sedmica recimo, tesko bi Demokrati dobili u opstinama gdje moraju uzeti. Trump je u pravu, moze on ubiti cojeka na po ulici ili lansirati nuklearku reda radi, ljudi su i dalje uz njega.
Tzv. "rebound" nakon predsjednickih izbora u kojim se predznak stranke promjeni se vrlo cesto desava na sljedecim mid-term izborima, pogotovo ovaj put, tako da je vrlo vjerovatno da ce D dobiti vise mjesta u izborima za HoR sljedece godine. U stvari cak i na minulim izborima Demokrate su smanjile razliku u HoR izmedju njih i Republikanaca. Da li ce to biti dovoljno da preuzmu vecinu? Tesko. Distrikti su rasporedjeni tako da je Demokratama vrlo tesko da osvoje nadpolovican broj istih, jer je populacija koja glasa za njih koncentrisana u gradovima (da, iako svi distrikti nominalno trebaju predstavljati isti/slican broj stanovnika). Kada se pogledaju distriktne mape nekih drzava to ne lici ni na sta (prvenstveno North Carolina i Texas).

Konkretno kad bi se sve zbrojalo, Demokrate su za HoR dobile na zadnjim izborima 48.0%, a Republikanci 49.1%. Znaci vrlo mala razlika. No konkretno prevedeno na broj delegata u Predstavnickom domu, Demokrate imaju samo 44.6%, a Republikanci 55.4% delegata. Znaci razlika od 1.1% postala razlika od 10.8%. :roll: Mislim, sta reci? U nekim drzavama poput NC, R i D su bare-bare, ali R imaju 2/3 delegata, sto na federalnom, sto na drzavnom nivou. :roll:
Znaci Demokrate trebaju dosta vise glasova da osvoje nego Republikanci da bi bili izjednaceni. Trenutno u "2018 generic congressional vote" anketama D imaju prednost cak 9% u odnosu na R. Prevedeno na ovo iznad ispada da bi na izborima bili tek bare-bare sa R. :-)
Tako, isto kao sto je na predsjednickim izborima manjinski kandidat pobjedio, tako i na federalnom nivou broj glasova nije preveden na konkretan broj kandidata.

U Senatu je nesto normalniji odnos (btw, i tamo su D smanjile prednost R na proslim izborima), no s obzirom da je samo trecina senatorskih mjesta na izborima sljedece godine, i s obzirom na strukturu drzava koje su na tapetu, tesko da ce D preuzeti vecinu.

Tako da, kako sad stvari stoje, sumnjam da ce se nesto drasticno promjeniti na izborima 2018-e.

Ali rano je za stvarne prognoze. Svasta se moze desiti u godinu dana.
Sto se tice konkretno Trumpa, sve dok on bude imao podrsku svoje baze (konkretno prevedeno na oko trecinu glasaca), nista se specijalno nece promjeniti. A ne treba o tome ni razmisljati do nakon sljedecih mid-term izbora (osim, kazem opet ako se nesto specijalno ne desi, sto je vrlo moguce). Predsjednicki izbori su daleko, a vec sad se nazire mogucnost da Trump nece biti bez protivnika u svojoj stranci, ako uopste prezivi do tada kao predsjednik, i ako uopste bude htio da se kandiduje, ili ako ne izbije WWIII :D :-? .Mislim isto tako da ne treba umanjiti uticaj ishoda rezultata i od onog drugog kandidata.

Na kraju treba spomenuti da iako je Trump izuzetno bitan u sljedecim mid-term izborima, ipak nije jedini razlog zasto bi neko pobjedio u svom distriktu/drzavi. Tako da korelacija "Trump je dobio % glasova u X distriktu = % glasova za Republikanca u tom distriktu" nije bas validna, pogotovo ne na izborima sljedece godine.

Inace se stvara pogresna percepcija da Republikanci i Trump imaju vecu podrsku nego sto imaju.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45217
Joined: 29/12/2005 01:20

#10820 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

Dobar clanak, kome se da citati: :)

https://www.nytimes.com/2017/10/26/opin ... trump.html

(Nije samo prica o Trumpu i o Republikancima, vec generalno o polarizaciji glasackog tijela i stavljanju pripadnosti grupi ispred ideologije).
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#10821 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Maraschino »

"SRAMOTA OD PREDSJEDNIKA": Ugledna psihologinja tvrdi da je Trump narcisoidni sociopat

Senator Flake: "Što ćemo reći svojoj djeci kad nas budu pitala zašto nismo reagirali"





Sve je više glasova među uglednim republikancima koji se dižu protiv Donalda Trumpa. Najnoviji napad dolazi od Jeffa Flakea, republikanskog senatora iz Arizone koji je najavio da se više neće kandidirati za Senat.



-Dok je Trump predsjednik, za mene nema mjesta u toj stranci. No za sve nas krajnje je vrijeme da prestanemo biti sudionici u nečemu što je potpuno neprihvatljivo. Postoje razdoblja u kojima moramo riskirati naše karijere kako bi ostali sačuvali neke temeljne vrijednosti. Sada je to vrijeme – kazao je Flake.



‘Sramota od predsjednika’



Naglasio je da je Trumpovo ponašanje opasno za američku demokraciju jer je Trump čovjek koji je bezobziran, nedostojanstven i sramotno razuzdan. – Kada nas sljedeća generacija upita zašto nismo ništa učinili i zašto nismo digli svoj glas, što ćemo im reći – upitao se Flake.



On je još jedan od visokoprofiliranih republikanaca koji su se pobunili protiv Trumpa. To je prije mjesec dana učinio i republikanski senator Bob Corker. Verbalni rat između njega i Trumpa traje sve do danas, a Corker je samo nekoliko sati prije nego što je Flake izrekao svoje upozorenje dolio ulje na vatru kazavši kako mu nikako nije jasno kako netko tko je predsjednik može pasti tako nisko i takvim svojim ponašanjem ponižavati cijelu Ameriku.



Senator John McCain prošlog je tjedna govorio o Trumpovu “polupečenom lažnom nacionalizmu”, bivši predsjednik George W. Bush kazao je kako je netrpeljivost glavna karakteristika današnjeg predsjednika i kako je zbog njega SAD postao izuzetno ranjiv na teorije zavjere i razne druge izmišljotine. No svoj glas ponovo su digli i ugledni psiholozi i psihijatri koji upozoravaju da je predsjednikovo mentalno zdravlje iz dana u dan sve lošije i kako bi predsjednik koji ima takvih mentalnih problema mogao Ameriku vrlo i brzo uvesti u veći rat.



Psihijatrica Leanne Watt, specijalistica za tretiranje poremećaja osobnosti kod odraslih, kazala je da joj njena profesionalna etika nalaže da naciju upozori na oblike ponašanja koji izazivaju zabrinutost ili koji bi mogli rezultirati velikom štetom.



‘Primitivna osobnost’



Oko 800 psihijatara i psihologa osnovalo je profesionalnu udrugu “Dužni smo upozoriti” kojoj je cilj pratiti predsjednikovo ponašanje i upozoravati javnost na probleme. Za potpisivanje je otvorena i online peticija, koju je već potpisalo 62 tisuće psihijatara i tako ustvrdilo da predsjednik nije podoban za funkciju koju obavlja jer pati od poremećaja osobnosti koja se manifestira kao maligna narcisoidnost, što samo po sebi i ne bi bilo toliko problematično da nije kombinirano s izrazito sociopatskim osobinama. Naglašavaju da je struktura njegove ličnosti izrazito primitivna i kako on pati od dubokog psihološkog defekta.
Stetu koju ce prouzrokovati ovaj psihopata nece moci u naredna tri mandata popraviti.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45217
Joined: 29/12/2005 01:20

#10822 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

Kakva 3? Nece moci u narednih 10.
Ostaje nada da se pouzdamo u institucije drzave da psihopata ne proizvede kakav veci belaj - kad mu stvarno bude gorilo pod nogama.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18229
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#10823 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by GandalfSivi »

Legenda, idol, mag, car. Nakon sto je rekao da ce mu jedan od prioriteta biti borba protiv upotrebe droge (u Americi je to malo drugacije, nije klasicna narkomanija, nego se dosta ljudi navuce preko "legalnih" lijekova, koji su bukvalna zamjena jal' za heroin, jal' za kokain), i nakon dugo razmisljanja, danas je dosao do genijalnog zakljucka. Dakle, treba samo nauciti mlade ljude da je upotreba droga losa, i sve ce se samo rijesiti. Marketing efforts i to :)

Svaki dan je sve bolji i bolji...
User avatar
sinuhe
Posts: 11478
Joined: 03/06/2011 11:33

#10824 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by sinuhe »

Kako protiv kulture drogiranja nego edukacijom? :D Trump sam ne pije, ne pusi...
Nije covjek u 70. godini posao za predsjednika da bi rjesavao probleme koji se gomilaju desetljecima.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18229
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#10825 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by GandalfSivi »

sinuhe wrote:Kako protiv kulture drogiranja nego edukacijom? :D Trump sam ne pije, ne pusi...
Regulacijom kome i koliko farmaceutske firme mogu prodavati droge. Trenutno, najveci problem sa drogama je to sto kompanije navlace musterije na pravo zajebane stvari, i onda prestane pokrivati, onda se raja navlaci na heroin, koji je puno jeftiniji. Jako istrazena i objasnjena tema. I kandidat Trump je o tome pricao, dok mu nisu objasnili koji je drugi najjaci lobi u Americi i ko se ne dira...
Post Reply