Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post Reply

Da li razumijete zasto ljudi glasaju za Trumpa?

Poll ended at 06/10/2016 21:19

Razumijem
108
59%
Ne razumijem
68
37%
Ne zelim odgovorit
8
4%
 
Total votes: 184

User avatar
AleksoMKD
Posts: 7504
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#10601 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by AleksoMKD »

tranquil wrote:Tursku njena trenutna vlast pretvara u rupu od država, nadam se da to sadašnja USA vlast neće uspjeti uraditi od svoje zemlje, jer ta sloboda je uslov svih drugih sloboda.

U USA je dozvoljeno praviti ovakvu zajebanciju, a i tebi je dozvoljeno da odlučiš kako ćeš reagovati na to, ali kazniti ili zabraniti ne možeš.
:thumbup:
Najbolje nesto u USA, sloboda govora 100%.

Barem odma vidis ko je budala, rasista i slicno.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#10602 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by tranquil »

AleksoMKD wrote:
tranquil wrote:Tursku njena trenutna vlast pretvara u rupu od država, nadam se da to sadašnja USA vlast neće uspjeti uraditi od svoje zemlje, jer ta sloboda je uslov svih drugih sloboda.

U USA je dozvoljeno praviti ovakvu zajebanciju, a i tebi je dozvoljeno da odlučiš kako ćeš reagovati na to, ali kazniti ili zabraniti ne možeš.
:thumbup:
Najbolje nesto u USA, sloboda govora 100%.

Barem odma vidis ko je budala, rasista i slicno.
Ja volim svoje rasiste, naciste, četnike, islamiste i ustaše držati na vidljivom mjestu. Da se zna ko je ko.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7504
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#10603 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by AleksoMKD »

tranquil wrote:
Ja volim svoje rasiste, naciste, četnike, islamiste i ustaše držati na vidljivom mjestu. Da se zna ko je ko.
Tocno, tako je najbolje.
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#10604 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Avetinho »

Pandakonda wrote: {...}
Moja grupa su pravi liberali {...}
Ti si liberala vidio samo preko nisana, bas kao sto i dolikuje pravom rasisti. Prestani lagati, a prije svega prestani lagati sebe.
User avatar
pici
Posts: 43578
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#10605 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by pici »

Image

uz tVumpa do pobede
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#10606 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by exliberal-ex »

Gledam ga sinoc na onom skupu....fakat ludjak

najbolje mi je bilo kad kaze eto vidite gase kamere dok ja pricam...bjeze od istine a ja ga gledam na CNN...prebacim na MSNB I tamo uzivo...

a pozadi namjestili jednog crnca koji se ubi od podizanja transparenata...

ko je ovdje lud :?
User avatar
pici
Posts: 43578
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#10607 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by pici »

Image
Rob_Atl
Posts: 5332
Joined: 27/12/2010 06:09
Location: Atlanta

#10608 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Rob_Atl »

exliberal-ex wrote:Gledam ga sinoc na onom skupu....fakat ludjak

najbolje mi je bilo kad kaze eto vidite gase kamere dok ja pricam...bjeze od istine a ja ga gledam na CNN...prebacim na MSNB I tamo uzivo...

a pozadi namjestili jednog crnca koji se ubi od podizanja transparenata...

ko je ovdje lud :?
Al kad se dreknu ono ANTIFFFAAAA hah

Edit:
Evo nasao sam link
http://youtu.be/bSzdd1PHz2k
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45243
Joined: 29/12/2005 01:20

#10609 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

exliberal-ex wrote:Gledam ga sinoc na onom skupu....fakat ludjak

najbolje mi je bilo kad kaze eto vidite gase kamere dok ja pricam...bjeze od istine a ja ga gledam na CNN...prebacim na MSNB I tamo uzivo...

a pozadi namjestili jednog crnca koji se ubi od podizanja transparenata...

ko je ovdje lud :?
Na svakom skupu su imali po jednog crnca iza Trumpa strateski rasporedjenog i SVAKI put je taj crnac nosio majicu Gods2.com, tako nesto. To je neka ludacka sekta koja izmedju ostalog tvrdi da je Oprah Winfrey neki reptil, zmija, ovako nesto.

Evo ima ovdje link,
https://conspiracytheorydigest.wordpres ... ign-trail/

I ako primjetis ISTI lik je ovaj u Arizoni i na ovim slikama tokom kampanje, na prvom videu i na sljedecoj slici.

I pogledaj ove ostale ljude iza njega. To sve tete i matorci, nakiceno, nasminkano, neki likovi isto iz Olive Gardena i Lubys da su ih pokupili.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18282
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#10610 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by GandalfSivi »

Gledam sada nesta (mimo ovog foruma, ono generalno po medijima) koji se spin pravi, pocev od Trumpa, preko njegovih miniona, pa onda do svakog malog fasiste, i fakat se ubise trudeci da dokazu slijedece stvari:

1. Izjednacavanje nacista i bijelih supremista sa antifasistima u fazonu pa eto svi cine nasilje.
Ovaj cirkus od argumenta mi je pravo smijesan, jer s jedne strane imas totalno naoruzane milicije sa vojnom hijerarhijom ciji cilj jeste izazivanje atmosfere straha medju ljudima na osnovu njihove boje koze, religije i porijekla, dok s druge strane imas ljude koji se (uglavnom miroljubljivo) bore protiv fasizma. Da smo posmatrali fasizam u proslom vijeku i govorili kako su svi isti, svijet bi danas drugacije izgledao.

2. Argument "bijelci mrze crnce, crnci mrze bijelce".
Tipican nacin da se zavlada pa vlada, a ne moze biti dalje od istine. Niti ovi nacisti predstavljaju bijelce (niti ce ikada to moci), niti par idiota medju crncima predstavljaju cak i mali dio crne populacije.

3. "Ovo su protesti za slobodu govora, ne smijete nam to uzeti".
Kazu ljudi koji bi uzeli slobodu postojanja svima koji ne izgledaju kao oni. Da nisu po nosu dobili, ne bi im ni palo da pricaju o nekoj lafo slobodi govora, nego sada kao zadnje pizde kmece. BTW, sloboda govora u Americi odavno ne postoji, pitajte djecu iz Occupy Wall Street movement-a.

4. Skidanjem spomenika se brise istorija.
Jos jedan cirkus od argumenta. Prvo, istorija postoji u knjigama i muzejima. Drugo, ako treba da se uci istorija, onda treba da se uci istorija zrtve, a ne ugnjetavaca. Znaci, hocete istoriju o tom periodu, stavite spomenike robovima i sta im je radjeno u robovlasnistvu, a ne ljudima koji su se borili za isto. Kaze neki dan levat (kongresmen republikanac ako se dobro sjecam), da je skidanje ovih spomenika isto kao skidanje spomenika za 9/11. Prava istina je da su spomenici pripadnicima konfederativne vojske isti kao kada bi se napravili spomenici Al Kaidi za 9/11.

Ima ovih lazi i izvrtanja istine jos koliko god hocete, a vecina stvari se postavlja online putem montaza i laznih vijesti, zato je dobro imati ovakve likove kao Panda, cisto da se sve te nebuloze mogu i ovdje vidjeti...
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#10611 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by exliberal-ex »

jeza u ledja wrote:
exliberal-ex wrote:Gledam ga sinoc na onom skupu....fakat ludjak

najbolje mi je bilo kad kaze eto vidite gase kamere dok ja pricam...bjeze od istine a ja ga gledam na CNN...prebacim na MSNB I tamo uzivo...

a pozadi namjestili jednog crnca koji se ubi od podizanja transparenata...

ko je ovdje lud :?
Na svakom skupu su imali po jednog crnca iza Trumpa strateski rasporedjenog i SVAKI put je taj crnac nosio majicu Gods2.com, tako nesto. To je neka ludacka sekta koja izmedju ostalog tvrdi da je Oprah Winfrey neki reptil, zmija, ovako nesto.

Evo ima ovdje link,
https://conspiracytheorydigest.wordpres ... ign-trail/

I ako primjetis ISTI lik je ovaj u Arizoni i na ovim slikama tokom kampanje, na prvom videu i na sljedecoj slici.

I pogledaj ove ostale ljude iza njega. To sve tete i matorci, nakiceno, nasminkano, neki likovi isto iz Olive Gardena i Lubys da su ih pokupili.
Ma znam gledao sam dosta puta I uvijek nadju tako nekog...znas za onog voditelja na Fox-u , crnac...kad je izasao pa poceo da jeca jer je uvrijedjen predsjednikovim saopstejem u vezi protesta...a dok je taj isti predsjednik napadao druge onda je bilo ok...a ovi pozadi su hard core republkanci tacno mozes da vidis po njima da su redneci

nego sad I brainbart poceo protiv njega, ko nije dovoljno radikalan.....mene interesuje sta ce biti ako ovaj specijalni prosecutor izadje I kaze nesto sto ce ovog izbit iz cipela, npr objavit podatke o njegovom tax return...

poceo je da prica kako ce povuc ameriku iz nafta agreement....kako ce na to reagovat guverneri kojima je glavna ekonomija izvoz u kanadu...zamisli sad pocnu se pucat tarife...
kao sto mnogi kazu svake sedmice kazemo nemoze da se spusti nize I on nas uvjek razuvjeri u tome...
User avatar
Pandakonda
Posts: 4384
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#10612 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Pandakonda »

GandalfSivi wrote:
1. Izjednacavanje nacista i bijelih supremista sa antifasistima u fazonu pa eto svi cine nasilje.
Ovaj cirkus od argumenta mi je pravo smijesan, jer s jedne strane imas totalno naoruzane milicije sa vojnom hijerarhijom ciji cilj jeste izazivanje atmosfere straha medju ljudima na osnovu njihove boje koze, religije i porijekla, dok s druge strane imas ljude koji se (uglavnom miroljubljivo) bore protiv fasizma. Da smo posmatrali fasizam u proslom vijeku i govorili kako su svi isti, svijet bi danas drugacije izgledao.
Ako je tebi ovo miroljubljivo onda su oni iz KKK majka Tereza...


GandalfSivi wrote: 4. Skidanjem spomenika se brise istorija.
Jos jedan cirkus od argumenta. Prvo, istorija postoji u knjigama i muzejima. Drugo, ako treba da se uci istorija, onda treba da se uci istorija zrtve, a ne ugnjetavaca. Znaci, hocete istoriju o tom periodu, stavite spomenike robovima i sta im je radjeno u robovlasnistvu, a ne ljudima koji su se borili za isto. Kaze neki dan levat (kongresmen republikanac ako se dobro sjecam), da je skidanje ovih spomenika isto kao skidanje spomenika za 9/11. Prava istina je da su spomenici pripadnicima konfederativne vojske isti kao kada bi se napravili spomenici Al Kaidi za 9/11.
Ne briše se historija, ali ako ti pustiš da samo tako ode jedan kip pitanje je gdje to vodi ? Onda im daješ dopuštenje da skidaju i ostale kipove koji im se ne sviđaju, već su stranice tipa Vice počele pričat kako treba Mt. Rushmore skidat jer su i oni imali robove. Druga stvar oni su konkretno htjeli skinut spomenik Robertu E. Leeju koji je svakako polarizirajuća ličnost u Americi i budimo realni njega je bolila briga za ropstvo. U tom trenutku u Americi home state je bio iznad svega, tako da je logično da se Lee borio na strani Virgnije. Lik se čak protivio Konfederaciji ali je ipak presudila ljubav prema Virginiji:
"The South, in my opinion, has been aggrieved by the acts of the North, as you say. I feel the aggression, and am willing to take every proper step for redress. It is the principle I contend for, not individual or private benefit. As an American citizen, I take great pride in my country, her prosperity and institutions, and would defend any State if her rights were invaded. But I can anticipate no greater calamity for the country than a dissolution of the Union. It would be an accumulation of all the evils we complain of, and I am willing to sacrifice everything but honor for its preservation. I hope, therefore, that all constitutional means will be exhausted before there is a resort to force. Secession is nothing but revolution. The framers of our Constitution never exhausted so much labor, wisdom, and forbearance in its formation, and surrounded it with so many guards and securities, if it was intended to be broken by every member of the Confederacy at will. It was intended for "perpetual union," so expressed in the preamble, and for the establishment of a government, not a compact, which can only be dissolved by revolution, or the consent of all the people in convention assembled."
The commanding general of the Union Army, Winfield Scott, told Lincoln he wanted Lee for a top command. Lee accepted a promotion to colonel on March 28. He had earlier been asked by one of his lieutenants if he intended to fight for the Confederacy or the Union, to which Lee replied, "I shall never bear arms against the Union, but it may be necessary for me to carry a musket in the defense of my native state, Virginia, in which case I shall not prove recreant to my duty." Meanwhile, Lee ignored an offer of command from the Confederate States of America. After Lincoln's call for troops to put down the rebellion, it was obvious that Virginia would quickly secede. Lee on April 18 was offered by presidential advisor Francis P. Blair a role as major general to command the defense of Washington. He replied:

"Mr. Blair, I look upon secession as anarchy. If I owned the four millions of slaves in the South I would sacrifice them all to the Union; but how can I draw my sword upon Virginia, my native state?"
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18282
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#10613 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by GandalfSivi »

Pandakonda wrote: Ako je tebi ovo miroljubljivo onda su oni iz KKK majka Tereza...
Koliko ljudi su Antifa ubili, koliko ljudi su KKK i njihovi simpatizeri ubili?
Pandakonda wrote: Ne briše se historija, ali ako ti pustiš da samo tako ode jedan kip pitanje je gdje to vodi ? Onda im daješ dopuštenje da skidaju i ostale kipove koji im se ne sviđaju, već su stranice tipa Vice počele pričat kako treba Mt. Rushmore skidat jer su i oni imali robove.
Sto onda ne stavimo spomenike Hitleru i Al Kaidi? Mislim ono, gdje je granica? Ah da, taj divni Lee je bicevao crnce ako su se preobratili na Hriscanstvo, jer "religija nije za zivotinje". I spin je za ostale predsjednike. Velika je razlika izmedju onih koji su imali robove kada je to bila drustvena norma (opet osudjujem) i one koji su se aktivno borili protiv ukidanja ropstva.
User avatar
Pandakonda
Posts: 4384
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#10614 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Pandakonda »

GandalfSivi wrote:
Pandakonda wrote: Ako je tebi ovo miroljubljivo onda su oni iz KKK majka Tereza...
Koliko ljudi su Antifa ubili, koliko ljudi su KKK i njihovi simpatizeri ubili?
Pandakonda wrote: Ne briše se historija, ali ako ti pustiš da samo tako ode jedan kip pitanje je gdje to vodi ? Onda im daješ dopuštenje da skidaju i ostale kipove koji im se ne sviđaju, već su stranice tipa Vice počele pričat kako treba Mt. Rushmore skidat jer su i oni imali robove.
Sto onda ne stavimo spomenike Hitleru i Al Kaidi? Mislim ono, gdje je granica? Ah da, taj divni Lee je bicevao crnce ako su se preobratili na Hriscanstvo, jer "religija nije za zivotinje". I spin je za ostale predsjednike. Velika je razlika izmedju onih koji su imali robove kada je to bila drustvena norma (opet osudjujem) i one koji su se aktivno borili protiv ukidanja ropstva.
Brate ako su tebi Hitler i Al Kaida u istom nivou sa Leejem onda stvarno ne znam...
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18282
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#10615 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by GandalfSivi »

Pandakonda wrote:
GandalfSivi wrote:
Pandakonda wrote: Ako je tebi ovo miroljubljivo onda su oni iz KKK majka Tereza...
Koliko ljudi su Antifa ubili, koliko ljudi su KKK i njihovi simpatizeri ubili?
Pandakonda wrote: Ne briše se historija, ali ako ti pustiš da samo tako ode jedan kip pitanje je gdje to vodi ? Onda im daješ dopuštenje da skidaju i ostale kipove koji im se ne sviđaju, već su stranice tipa Vice počele pričat kako treba Mt. Rushmore skidat jer su i oni imali robove.
Sto onda ne stavimo spomenike Hitleru i Al Kaidi? Mislim ono, gdje je granica? Ah da, taj divni Lee je bicevao crnce ako su se preobratili na Hriscanstvo, jer "religija nije za zivotinje". I spin je za ostale predsjednike. Velika je razlika izmedju onih koji su imali robove kada je to bila drustvena norma (opet osudjujem) i one koji su se aktivno borili protiv ukidanja ropstva.
Brate ako su tebi Hitler i Al Kaida u istom nivou sa Leejem onda stvarno ne znam...
Pricamo o principu stvari, u cemu je problem? Lee je simbol gradjanskog rata kao sto je i Hitler WW2, ili kao sto Al Kaida ima veze sa 9/11. Svi su bili na pogresnoj strani istorije. Lee je bio izdajica, covjek na celu pobunjenicke vojske koja se borila protiv SAD-a i pri tom jos zagovarala ropstvo. Ili sam ja mozda nesta pogresno shvatio?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45243
Joined: 29/12/2005 01:20

#10616 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

Pandakonda wrote: Brate ako su tebi Hitler i Al Kaida u istom nivou sa Leejem onda stvarno ne znam...
Naravno da jesu.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18282
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#10617 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by GandalfSivi »

Na kraju krajeva, pristalice im (Hitlera i Lee-a) zajedno marsiraju...
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#10618 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by exliberal-ex »

Mene ovo skidanje spomenika malo asocira na onaj famozni snimak rusenja Sadamovog spomenika u Bagdadu....

zajebanciju nastranu ova opravdanja za generala...isto kao da sutra odluce da podignu spomenik Drazi na M.Dvoru ..ispred Skupstine..jebiga istorijska licnost sa ovih prostora...borio se ....za nesto sto je porazeno

dali treba sve spomenike skinut...nisam za to, treba neke ostavit ali promjenit objasnjenja pa da ljudi znaju o cemu se radi..., ostala je pobjednicka kapija u Berilinu, nije poravnat Dahau ili neki drugi koncentracioni logor jer nam treba podsjednik na strasnu istoriju...ili sam ja previse naivan
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#10619 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Avetinho »

exliberal-ex wrote:Mene ovo skidanje spomenika malo asocira na onaj famozni snimak rusenja Sadamovog spomenika u Bagdadu....

zajebanciju nastranu ova opravdanja za generala...isto kao da sutra odluce da podignu spomenik Drazi na M.Dvoru ..ispred Skupstine..jebiga istorijska licnost sa ovih prostora...borio se ....za nesto sto je porazeno

dali treba sve spomenike skinut...nisam za to, treba neke ostavit ali promjenit objasnjenja pa da ljudi znaju o cemu se radi..., ostala je pobjednicka kapija u Berilinu, nije poravnat Dahau ili neki drugi koncentracioni logor jer nam treba podsjednik na strasnu istoriju...ili sam ja previse naivan
Sto onaj trol ne shvata ili se pravi i da ne shvata je, da su vecina spomenika Konfederaciji iz tog vremena podignuti u vrijeme Zakona Dzim Krou, decenijama nakon zavrsetka Gradjanskog rata, s jednom jedinom svrhom, da se zabije prst u oko crnackoj populaciji i da im se pokaze gdje im je mjesto. Ni slucajno nisu podignuti iz nekih, kao, romanticnih ili istorijskih razloga, nego iskljucivo iz rasistickih.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#10620 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by exliberal-ex »

Avetinho wrote:
exliberal-ex wrote:Mene ovo skidanje spomenika malo asocira na onaj famozni snimak rusenja Sadamovog spomenika u Bagdadu....

zajebanciju nastranu ova opravdanja za generala...isto kao da sutra odluce da podignu spomenik Drazi na M.Dvoru ..ispred Skupstine..jebiga istorijska licnost sa ovih prostora...borio se ....za nesto sto je porazeno

dali treba sve spomenike skinut...nisam za to, treba neke ostavit ali promjenit objasnjenja pa da ljudi znaju o cemu se radi..., ostala je pobjednicka kapija u Berilinu, nije poravnat Dahau ili neki drugi koncentracioni logor jer nam treba podsjednik na strasnu istoriju...ili sam ja previse naivan
Sto onaj trol ne shvata ili se pravi i da ne shava je, da su vecina spomenika Konfederaciji iz tog vremena podignuti u vrijeme Zakona Dzim Krou, decenijama nakon zavrsetka Gradjanskog rata, s jednom jedinom svrhom, da se zabije prst u oko crnackoj populaciji i da im se pokaze gdje im je mjesto. Ni slucajno nisu podignuti iz nekih, kao, romanticnih ili istorijskih razloga, nego iskljucivo iz rasistickih.
:thumbup:
neki dan sam se raspravljao sa jednim francuzom iz quebec I on isto tako poce da brani...znas imaju pravo jer im otimaju drzavu, oni samo cuvaju sto je tradicija...a ta tradicija je ubijala I maltretirala sve sto nije bilo bjelo...uostalom odakle bjelcima zemlja

sto onda nevratite zemlju indijancima, barem ovdje u kanadi...tvoji pretci su otjeli od njih, nije isto..kako nije , hajde da nadjemo nekog ko je metis ili neko drugo pleme pa da ih pitamo da cujemo sta ce reci...znas onda je drugacije bilo....al jel...ok ajde da iskljucimo kanadu ...

zasto se crnci bune.....zato sto oni nisu doselili ovdje kao ja ili ti nego su ih u lancima doveli mimo njihove volje, iskoristavali , ubijali I nakraju im nedaju ista ljudska prava...koja ta ista amerika propagira po cijelom svijetu...ah sa tobom se nemoze razgovarat...moze al mi nemozes prodavat sranje

podsjeti me kad sam se raspravljao sa jednim amerom poslije rata I on poceo nesto da prica kako smo mi divlja plemena u poredjenju sa amerima...nepostujemo ljudska prava...reko jarane kad su crnci dobili pravo glasa u americi....ginuli su sa vama u WWII a niste im dali da piju iz iste cesme...o cemu ti to...tu je raspava zavrsila

nemogu tog rasizma ama bas ni sekunde I ne samo sa bjele strane, isto tako I sa crncima raspravljam kad oni pocnu....
User avatar
Pandakonda
Posts: 4384
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#10621 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Pandakonda »

GandalfSivi wrote:
Pricamo o principu stvari, u cemu je problem? Lee je simbol gradjanskog rata kao sto je i Hitler WW2, ili kao sto Al Kaida ima veze sa 9/11. Svi su bili na pogresnoj strani istorije. Lee je bio izdajica, covjek na celu pobunjenicke vojske koja se borila protiv SAD-a i pri tom jos zagovarala ropstvo. Ili sam ja mozda nesta pogresno shvatio?
Samo što se Lee nije priključio Konfederaciji jer je htio zadržati robove, upravo suprotno, on nije volio ropstvo ali je nažalost bio vjernik i imao je fatalistički stav da je ropstvo bogom dano i kad on bude htio onda će ga i ukinut. Lee se priključio u Konfederaciju zato što je njegov home state napadnut, a da bi to razumio moraš razumjet historijski kontekst da je u tom periodu home state bio iznad same dražve. Da si pročitao taj gore citat vidjeo bi da je Lee bio protiv Konfederacije jer je smatrao neustavnom izdajom ideje osnivača države (founding fathers). Na kraju nije mogao dići mač na svoj home state jer mu je čast bila bitnija od svega. Znači lik nije ni bijela a boga mi ni crna ličnost kao što ga vi pokušavate izjednačit sa Hitlerom koji je kriv za smrt ogromnog djela evrope ili al kaida koja je najobičnija teroristička grupa, a i to se vodi polemika ko je uopšte uradio 9/11.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45243
Joined: 29/12/2005 01:20

#10622 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by jeza u ledja »

Lee nije volio ropstvo ali je mislio da je ropstvo bogom dano i stoga treba ostati. :lol: :lol: :lol:

Ne volim ni ja silovanje, ali jebiga posto je bogom dano, sta ja tu mogu. :oops:

Polemiku o 9/11 vode isti oni koje vode polemiku o tome da li su likovi poput Leeja bili pozitivne licnosti. Neobrazovani, zatucani ili izkompleksirani.
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#10623 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Avetinho »

Pandakonda wrote:
GandalfSivi wrote:
Pricamo o principu stvari, u cemu je problem? Lee je simbol gradjanskog rata kao sto je i Hitler WW2, ili kao sto Al Kaida ima veze sa 9/11. Svi su bili na pogresnoj strani istorije. Lee je bio izdajica, covjek na celu pobunjenicke vojske koja se borila protiv SAD-a i pri tom jos zagovarala ropstvo. Ili sam ja mozda nesta pogresno shvatio?
Samo što se Lee nije priključio Konfederaciji jer je htio zadržati robove, upravo suprotno, on nije volio ropstvo ali je nažalost bio vjernik i imao je fatalistički stav da je ropstvo bogom dano i kad on bude htio onda će ga i ukinut. Lee se priključio u Konfederaciju zato što je njegov home state napadnut, a da bi to razumio moraš razumjet historijski kontekst da je u tom periodu home state bio iznad same dražve. Da si pročitao taj gore citat vidjeo bi da je Lee bio protiv Konfederacije jer je smatrao neustavnom izdajom ideje osnivača države (founding fathers). Na kraju nije mogao dići mač na svoj home state jer mu je čast bila bitnija od svega. Znači lik nije ni bijela a boga mi ni crna ličnost kao što ga vi pokušavate izjednačit sa Hitlerom koji je kriv za smrt ogromnog djela evrope ili al kaida koja je najobičnija teroristička grupa, a i to se vodi polemika ko je uopšte uradio 9/11.
Potpuno nevazno je li lik bio dobar muz ili nije. Po tom pitanju, naka mu familija digne nadgrobni spomenik, kao sto sav ostali svijet radi.

Lee je bio general armije koja je izgubila rat, koji se vodio oko robovlasnistva, kao i izdaje SAD. Juznjaci ce reci "oko prava drzava federacije", " a to "pravo" je "pravo na diskriminaciju drugih". Jedini razlog zasto su mu podizali spomenike, gradove, ulice, skole, sudnice i slicno, bio je da se crnackoj populaciji jasno stavi do znanja da i dalje zive u pseudo-robovlasnickom drustvu i da su i dalje jebena stranka.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#10624 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Challenger__ »

jeza u ledja wrote:Polemiku o 9/11 vode isti oni koje vode polemiku o tome da li su likovi poput Leeja bili pozitivne licnosti. Neobrazovani, zatucani ili izkompleksirani.
Bogami, dobar dio struke dovodi u pitanje "9/11 official story".



Niti se kaže niti se piše "iZkompleksirani", već iSkompleksirani.
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#10625 Re: Donald J Trump - Predsjednik USA All About

Post by Avetinho »

O ne, ruski trol je i dalje aktivan. Sta kazu danas, kolika je posjeta plazama na Krimu?
Post Reply